DE GOUVERNANTE Janmaat voor het Hof. Onder de vele eigenaardigheden van den zeeman is er een, om alles te be schrijven in zijn typisch zeemanstaaltje. De lastigheid hiervan kwam vooral uit in een zaak, waarin een oude bootsman als getuige voor een gerechtshof werd gehoord. Nadat Janmaat voor de groene tafel was getreden en den eed had afge legd, had het volgende onderhoud „Nu, mijnheer Dok" zei de advocaat, „wilt u zeker wel zoo goed zijn om te vertellen wat u van den gevangene daar, weet". „Wel," zei Janmaat, „zie je, het was zoo. Ik was net onder lij van „het Au- ker en de Kroon", kruisende op een kottertje dat ik daar zou praaien, toen plotseling die vent uit de haven kwam, en als de vliegende Hollander vooruit zeilde. Toen hij aan lij van me kwam, gooide hij zijn roer om en leveerde net zoolang, tot hij de pier had gevonden. Toen draaide hij bij en stevende een goede tien voet voort". „Mijn waarde heer", zei de advocaat, „dit bargoensch is voor het hof totaal onverstaanbaar. U moet duidelijker zijn. Was de nacht, waarin u den gevangene zag, niet bijzonder stormachtig?" „O ja," antwoordde Janmaat, „je zoudt met je topzeilen veilig varen, maar 't zou niet sekuur geweest om. de lijzeilen bij te zetten, zonder twee reven erin. De achterzeilen had je nog kunnen velen met een reef, maar ze zou en beter naar het stuur hebben geluisterd, als je er meer had ingelegd". „Dat is geen antwoord op mijn vraag," zei de advocaat. „U drijft den spot met liet hof. Luistert u nu eens goed en ant woordt me op een verstandige manier. Hoe aat was het ongeveer dat u 's nachts den gevangene zaagt?" „Ik zou zoo zeggen, drie glazen van de hondenwacht". „Gij beleedigt het hof, mijnheer", riep de advocaat nijdig. „Ik moet den officier vt-rzoeken dezen getuige te waarschu wen tegen verder op deze wijze voort gaan". De officier zei streng tagen Janmaat. „Je moet je zeejargon voor je houden, dat is geheel onbegrijpelijk voor ons; geef je verklaring op begrijpelijke ma nier". „Geheel onbegrijpelijk" riep Janmaat i/i verbazing uit. „Wel, jullie noemen jezelf groote geleerden en je verstaat niet eens fatsoenlijk Hollandsch. Hoe, bij alle stormen en orkanen, wil je dan hebben, dat ik spreek?" „Tegen zoo'n stomheid is geen rede- nceren mogelijk. Zet u?" Feuilleton. Uit het Engelsch van DOROTHEA GERARD. 57) Maar Aikman liet zich niet ophou den. Hij had zijn jas en valies aan het station1 laten staan en naderde te voet „Het Kasteel". Nadat hij de voor deur geopend; had, ging hij niet, zoo als zijn gewoonte was. direct naar de kamer zijner moeder, maar hij stapte een klein kamertje binnen, dat gelijk vloers lag naast de eetkamer, en dal hij zoowel als werkkamertje als voor bibliotheek gebruikte. Hier begon hij, zelfs zonder zijn overjas los te maken, in den stapel couranten te zoeken, die hier en daar verspreid! lagen. Na vijf minuten gezocht te hebben, scheen hij het rechte gevonden te hebben en nog altijd was ni»mand in huis bekend met zijn aanwezigheid aldaar. Wat hij- gevonden had was een exem plaar van de „Scotsman" van onge veer dirie maanden geleden. Na de kolommen doorgezien Ie heb ben, knikte hij met voldoening de courant werd omgevouwen, zoodat het bewuste bericht bovenop was en, met de Scotsman" in zijn zak, ging hij de trap op. Tien tegen één. dat zij niet op den datum let, zei hij, terwijl hij de „Wat?" vroeg Janmaat. „Zet u, mijnheer!" riep de advocaat. ,,'k Ben dertig jaar op zee geweest, maar heb nog nooit van zoo'n comman do igehoord. Wat beteekent 't eigenlijk?" „Denk maar dat bij zegt, dat je je an ker kunt laten vallen, Jan", riep een stem van, de publieke tribune. „Nou, waarom zei hij dat dan niet?" bromde Janmaat, terwijl hij ging zitten, „Ik zal gestraft worden, als ik ooit zulke koekebakkers gezien heb. Ze weten nog viel minder dan de koksjongen". Réiane's schatten. Do Parijsche tooneelspeelstcir Mme. Réjane bezit eene zeer kostbare verza meling kleinoodiën, alle geschenken van gekroonde hoofden. Zij heeft een armband, welken z-ij van den Czaar, eerie broche, die zij van keizer Wilhelm, en een ring, dien zij van koning Edward ontving. De koninginnen wedijverden met de koningen in het geven van huldeblij ken van goud en edelgesteenten aan de kunstenares. Zoo ontving zij o. a. prachtige saf fieren van de koningin van Spanje en kostbare topazen van de koningin van Portugal. Van Don Carlos heeft Réjane een fraai span muilezels ten geschenke gekregen, waarmede zij, ook in den vreemde, bij voorkeur rijdt. trap op liep. Clara zat met haar rug naar de deur' op den vloer, met haar schoot vol sleutelbloemen en een groote mand met dezelfde bloemen naast haar. Zij maakte een krans van sleutelbloemen, die het oog van de oude dame zeer scheen te bekoren, en die die kamer met heerlijken geur vervulde, maar de maakster zelve scheen totaal onverschillig voor het werk, dat uit haar handen kwam. Beni jij liet, Jane vroeg Clara met een eenigszins moedelooze stem geen antwoord krijgend en plotseling een opgewekte uitdrukking in de oo gen van mevr. Aikman ziende, keerde zij zich zenuwachtig verbaasd om. Het. volgend oogenblik stond zij overeind. Zij liet den mand met sleutelbloe men in dien steek en don krans val len. O was alles wat zij blozend en vol vreugde zei. Het volgend oogen blik scheen zij zich eerst bewust te zijni, wat. dit zeggen wilde geen ontmoeting maar een scheidingen haar kleur verminderde weer tot een eenigszins teere tint. die Aikman di rect bij zijn binnenkomen had waar genomen. Haar oogen. schenen ang stig te zoeken naar iemand achter hem. Aikman. ging zonder spreken naar den stoel van zijn moeder. Na haar aangekeken te hebben en haar handen gekust te hebben, drukte hij rnet een droeven glimlach haar een houten vogel in de hand. die hij voor haar had meegenomen. Toen duISsea- sfe sehtliende asnw> (Bij de plaat). De duiker, zooals we hem thans kennen met zijn helm met groote gla zen oogen. zijn laarzen met looden zolen en zijn pak van gutta percha, is een niet meer zeldzame verschijning in zeehavens on bij de Engelsche ma rine bevindt er zich zelfs een aan booid van ieder oorlogsschip. Deze laatste omstandigheid is vol strekt niets nieuws, want in de ver- halcn over de Spaansche Armada wordt reeds molding gemaakt van een „duiker", die van het eene schip naar het andere werd gezonden. Maar deze duiker was waarschijnlijk slechts een man die goed kon zwemmen en duiken, maar niet voorzien was van een speciaal duik-costuum. dat hem in staat stelde, Vonge poozen achter een in hel water te blijven. Toch schijnen er in vroeger eeuwen wel pogingen te zijn aangewend om zulk een duikersharnas saam te stel len. In oude manuscripten vindt men nu on dan teekeningen. die deze on derstelling kracht bijzetten en op de meeste.van die teekeningen zijn pij pen, waai'docr lucht aan den man on der water wordt toegevoerd, duidelijK hij zag, dat zij pleizeir had in het nieuwe speelgoed wendde hij zich tot Clara. Zij stond daar druk bezig met bevende vingers de blaadjes van de bloemen van haar japon af te slaan .terwijl haar oogen onweer staanbaar naar do deur getrokken schenen te worden. Waar kijkt u zoo naar vroeg Aikman. Er is daar niemand. Heeft u niemand gevonden? In al dien tijd Ademloos en vol hoop klonk die vraag. Integendeel; ik heb volkomen gevonden, wat ik noodig heb Dan kan ik nu heengaan vroeg zij snel, maar worstelende nu mot haar tranen. Ja, alls u hot wenscht, kan u gaan Maar ik moet toch zeker wachten totdat mijn plaatsvervangster komt? Maak u daarover niet ongerust. Zij zal hier zijn, voordat u het huis verlaat. Heeft u uwe toebereidselen al gemaakt? N... neen, nog niet. Dan moest u daar nu maar mee beginnen. Ik wil u niet langer op houden. Zij ging naar de deur met door tranen omsluierde oogen, zonder te kunnen denken, bitter teleurgesteld door zijn koele manier van doen, maar toch nog meer ontroerd dan teleurgesteld. Toen zij hem den rug toegekeerd had, keek hij liaar met ademlooze oplettendheid na, totdat zij bijna bij de deur was, toen klonk zijn stom afgebeeld. Het is echter waarschijn lijk, dat de mee?te dezer teekeningen nooit in praeftijk zijn gebrachtzij waren meestal proeven van uitvin- dersnadenken. Het eerste practische duikersharnas is. naar het heet, tegen het einde der achttiende eeuw uitgevonden door een bewoner van Breslau, C. H. Klingerts genaamd, en men verhaalt, hoe zeke re Joachim, een jager, in het door Klingerts uitgevonden costuum, den 24sten Juni 1797 afdaalde in een diep en sterk-stroomend gedeelte van de rivier ds Oder, waar hij stukken hout zaagde en hakte, aan takels bevestig de en boven water liet ophalen. Het harnasgedeelte van het costuum bestond uit een helm van bijzonderen vorm en een soort boistkuras. Do eerste was van koper vervaardigd en nog steviger gemaakt door ijzeren banden binnenin het laatste was een tinnen plaat, eveneens door ijzeren banden versterkt. Het buigzame gedeelte van het cos tuum was gemaakt van waterdicht leder en de buizen voor den toevoer van lucht waren eveneens van leder, dat gesteund werd door spiraalvormi ge koperdraden. Iedere luchtbuis was voorzien van een cylindervormig re servoir voor do opening van het vocht, ontslaan door het neerslaan van den adem. Deze reservoirs zijn afge beeld op de plaat en hangen aan den rug van den duiker. Deze had aan het middel gewichten hangen, die zijn evenwicht moesten verzekeren, bij zijn bewegingen onder water. Ten einde een voldoenden toevoer van lucht bij het werken op groo'e diepte te verzekeren, werd in verbin ding met het duikerscostuum een re servoir van vrij grooten omvang, dat van stevig metaal was vervaardigd, gebruikt. Het reservoir had den vorm van een cylinder met kegelvormige uiteinden en bezat aan de eene zijde een platform, waai-op de duiker stond en waarop tevens een lantaarn, was geplaatst om liem bij te lichten. De geheele inrichting met den duiker ei op dreef, doordat haar gewicht onge veer gelijk was aan het volume wa ter. dat er door verplaatst werd. Door middel van ballast-gewichten werd het toestel in verticalen stand gehou den. Door middel van een slinger naast zich kon de duiker het luchtvo lume in den cylinder vergrooten, waardoor het geheel zakte. Een tegen gestelde handeling deed het toestel rijzen. I-I&t reservoir bevatte lucht ge noeg om, den duiker twee uren lang het werken onder water mogelijk te maken. Zooals men ziet een vernuftig toe stel. dat zich tegenover de wéinige, ecnvoudigein inrichtingen evenwel niet heeft kunnen handhaven. zoo onverschillig mogelijk O, ja, miss Wood, wat ik zeggen wou Zij bleef staan. U kende immers mijn oom Beat- son, niet waar? Uw oom te Dallington? Ja. Dien kende ik. Hij was de buur man van de familie Grant. Juist. Dan zal misschien dit be richt u interesseeren. Hij haalde die „Scotsman" uit zijn zak en reikte hem liaar over, zonder haar aan te zien. Werktuigelijk nam zij het blad van hein aan en las het aangeduidde be richt. „Er zal weldra een huwelijk ge sloten worden tusschen mr. John Beatson, van de bekende firma Beatson Co., en miss Ellen Car- ringsford, oudste dochter van Char les Carringsford, Esq., Drewett Hall. Midlorthian. Zij had tijd noodig om den zin van dit volkomen onverwachte be richt in al zijn omvang te begrijpen. Dat scheen voor Aikman's ongeduld onmogelijk lapg tc duren, hij kon het niet meer uithouden en nog voordat zij iets zei. kwam zijn opmerking zoo bedaard mogelijk, waardoor Clara in 't minst, niet vermoedde, hoeveel on geduld er achter verscholen lag. Een eigenaardig idéé, nietwaar, om op zijn leeftijd nog te trouwen? Maar dit beteekent dus. dat... Dat hij er den voorkeur aan geeft zijn geld na te laten aan directe erfgenamen, in plaats van aan indi- 5 Iets over drijf steen. Op de tentoonstelling te Dusseldorf het afgeloopen jaar gehouden, waar men o. a. ook tal van uitgevoerde werken op bouwkundig gebied aan trof, trok vooral, de aandacht een ar beiderswoning, geheel van drijfsteen gebouwd. Uit de voor dat, gebouw toegekende onderscheiding Jri'ijkt, welk een <rroo- te Waarde, zoowel de betrokken auto riteiten als de technici aan den drijf steen al,s bouwmateriaal hechten, en inderdaad verdient dit materiaal dan ook al ge me ene belangstelling en zal het wegens zijn groote voordeeleai en goede hoedanigheden steeds moer in gebruik komen. Het soortelijk gewicht dat van 1 kub. meter baksteen 1250 K.G. oc- draagt, is van drijfsteen ongeveer da helft, namelijk 650 K.G., terwijl even zoo die prijzen een groot verschil aan wijzen, zijnde die van 1 kub. meter baksteen als metselwerk pl.m. f 6.90 en van 1 kub. meter drijfsteen opge trokken niet meer dan ruim' f 3. Bo vendien is metselwerk, waarvoor drijfsteen gebruikt wordt, veel beter tegen den invloed van het weer be stand. evenals tegen vuur en wordt bij het bouwen zeer spoedig droog. Vooral de firma Charles Hollmann. te Anderaach legt zich op d.e ver vaardiging van drijfsteen toe. Zij deelt o. a. mede. dat in de laatste 0 jaren de verkoop van pl. m. 120 millioen tot pl. m. 255 millioen stuks per jaar is gestegen. Hoe oriënteeren zioh post duiven. Merkwaardig is het aantal tlieoriën die zijn opgeworpen, om het wed er- vinden van de plaats, waar zij wer den losgelaten, door de postduiven te verklaren. Een geleerde heeft zelfs in den kop der dieren een bijzonder or gaan ontdekt, dat hen in staat stelt, den weg terug te vinden, zoodat zij als 'tware een natuurlijk kompas bij zich zouden drageh. En toch ligt, als gewoonlijk, dé waarheidi dichtbij. Ieder heeft wel eens op een toren of een berg gestaan en weet welk een grooten kring men dan bij helder weer kan rondzien. Nu zien vogels, zooals men weet, heel scherp en men mag aannemen, dat een duif, die op een hoogen toren van de eene of andere stad zit, dergelijke torens uren en uren in don omtrek kan zien. Groote muren, stroomen, gebergten en wouden en dergelijke 'zijn dus voor de duiven in uitgebrei- den kring bekende voorwerpen, daar zij deze dagelijks zien. Daarom laat men ook de duiven eerst kleine, ver volgens grootere. reizen maken. Dat het alleen het scherpe gezicht der duiven is, niet zooiets als een aangeboren gevoel, dat haar de plaats terug doet vinden, waar zij vapdaan komen, blijkt ook hieruit, dat zij bij een plotseling opkomenden nevel of invallende duisternis, den weg niet I kunnen terugvinden. Daaruit mag men tevens de gevolgtrekking maken, dat niet dc reuk haar op liet spoor i brengt of houdt, want op den reuk I jagende dieren, als vossen, wolven, t9ou«enii(é's ;s ledes-ets ceintuurs. De sloffen ceintuurs, n.l. die van zijde, satijn, met gitten benaaid, elastiek en dergelijke, zijn bezig lang zamerhand te verdwijnen. Daarente gen maken de lederen ceintuurs meer en. meer opgang, en nu niet slechts de gladi lederen ceintuur, waarbij de waarde feitelijk alléén in den min of moer fraaien, soms zelfs kostbaren gesp zat, maar ook. het leder op zich zelf wordt versierd door een mooi, smaakvol in- of uitgeperst dessin. Wij brengen hierbij een i ge afbeel dingen der laatste nouveautés in dit artikel en maken speciaal opmerk zaam op die ceintuurs, welke sport- emhlemen vertoonen (golf- en cricket spel) en dan ook door dc beoefenaai- stcrö dezer spelen bij voorkeur zullen gekocht worden. beren, jagen bij voorkeur in de duis ternis, omdat het gemis van het licht I heel geen invloed heeft op de werking van het reukorgaan. Proefnemingen, onlangs bij militai re manoeuvres met postduiven ge daan, hebben d'e juistheid van deze opvatting bevestigd. In een luchtbal lon medegenomen duiven konden, wanneer zij met nevelafchtig weer werden losgelaten, hun, weg niet vin- dén ze. haastten zich daarom naar een beter verlichte plek, overtuigd,dat zij vandaar een vrij uitzicht hadden. Geheime geneesmiddelen. De Senaat van Hamburg heeft bij ver ordening een lijst vastgesteld van 95 zulke middelen, waarvan de openlijke aankondiging en aanbeveling is verbo den en die enkel telkens op voorschrift van een geneeskundige door apothekers magen worden afgeleverd. Aanvulling der lijst geschiedt naar behoefte. De hoeveelheid microben in de lucht. Iedereen weet dat de lucht, die wij inademen, microhen bevat en dac bijna alle microben die onze longen bevatten, daarin komen door de in ademing van de lucht. Bijna allen, want men moet niet, vergeten, dat veel van die microben ook in onze ademhalingsorganen geboren worden en daar langen tlijd blijven. Maar do zuiverheid van de lucht is zeer ver schillend. daar zal niemand aan twij felen. De lucht, die zich op groote hoogte bevindt, is arm aan microben. Zoo is het ook met de lucht op zee on aan het strand. Daarentegen is de lucht in de buurt van steden en dor pen zeer onzuiver. En zij is het minst zuiver, wanneer het hard waait en de stof van de strajen opgejaagd wordt. Ecu onderzoeker heeft nauwkeurig willen weten, hoeveel microben de lucht bevat in een stofwolk door een windvlaag opgejaagd. Ilij heeft in een toestel, dat 10 liter kon bevatten, lucht gezogen uit een straat, ter hoogte van 1.50 Meter bo ven den grond, terwijl de wind een wolk van stof opjoeg. Het resultaat was 200,000 verschillende soorten van microben, dat is 20.000 per liter. Men ziet hieruit, dat stof, behalve dat net onaangenaam is. in hooge mate schadelijk is voor de gezondheid, ook door de vergrooting van de kans tot aandoening van de ademhalings organen. lin men leert hier ook uit, hoe nuttig liet besproeien van de open bare wegen is voor de gezondheid. reote. Zoo schijnt het ten minste, j Was het het geld, dat in den vindt u niet? |weg zat? Clara begon te beven, nog steeds N... neen, niet alleen het geld;; niet haar oogen op het papier gericht, ik was hetzeif. Hoe kon ik zeker zijn? als op een toevluchtsoord. En ben je nu zeker? Zij had haar zelfbeheersching ge-1 Volkomen, fluisterde zij en keek heel verloren, en de kamer scheen j liem nu met haar schitterende oogen I met haar rond te draaien. in het gelaat. De blik, dien zij daar Toch wel hard voor een men- ontmoette, was niet juist, wat zijl sclienkind, ging Aikman voort, zich- verwachtte, waarop zij ook voorbe* zelf volkomen beheer schend. I reidi was, niet op dien ondeugenden - U condoleert mij toch zeker, niet, glans. miss Wood? Is het niet hard, zoo in-Het is toch gelukkig, dat het eens zijn vooruitzichten den bodem geld niet in den weg zit, zei Aikman zien ingeslagen en dat alleen door de glimlachend, omdat, je moet weten, grillen van een oud man? I dat het geld nog altijd! evenals te vo- Ik ik o, waarom zei u 1 ren aanwezig is •mij dat niet eerder riep Clara uit, I Zij trachtte achteruit te gaan, om allo voorzichtigheid uit het oog ver- de uitdrukking van zijn gezjcht dui- liezend, en een paar oogen naar zijn delijker te zien, maar hij hield haar gelaat opheffend, die. ofschoon vol j des te steviger vast, als had hij die tranen, allesbehalve condolëantie uit-1 beweging verwacht. weging, als om zich uit zijn armen daaraan wel gedacht? O, de zon gaat los te maken. zoo laat voor mij op, denk je, dat ik Waarom heb je dit spel met mij je voor zoo'n kleinigheid weer zou gespeeld? Ik begrijp het niet! laten heengaan? En heb jij met mij geen spel ge-1 o, miss Wood, miss Wood, je speeld, Clara? wist niet. welken leeuw je met dat Zij sloeg haar oogen neer voor zijn spelletje deedt ontwaken! ernstigen blik. j En vroolijk lachende trok hij haar Maar als je dan toch rijk wordt.wcer naar zich toe. dan is er inderdaad niets veranderd. Achter hen was een geluid. Mevr. O, je weet niet 1 Aikman had den vogel op den grond Weet ik niet? Waarom ben ik gegooid, en voorover buigende inbaar dani in Weenen geweest? stoel, deed zij vruchtelooze pogingen Weenen? Ik dacht, dat je in hem weer op te rapen. Edinbung was Het volgend oogenblik knielde Clara Dat denk je maar als ik je voor haar neer. tusschen de sleutel- verteld heb, hoeveel vensters er in het bloemen, en haar den vogel aanrei- bureau van fraulein Polil zijn, en hoe kend. bedekte zij de blanke handen vaak haar lorgnet tijdens ons onder- die naar het speelgoed grepen, met houd van haar neus is gevallen, dan hartstochtelijke kussen. Toen rij op- zul je misschien gelooven, dat ik niet keek, ontmoetten haar oogen die van dat drukten, Waarom zegt u zelfs niet, het u spijt? Dat kan ik nietomdat ik, om dat ik blij ben ik ben werkelijk blij ten bewijze waarvan zij direct in tranon uitbarstte. Nog vóórdat zij haar zakdoek had to voorschijn gehaald, voelde zij zich ondersteund door zijn arm en het I Ik begrijp je niet die cou* rant Zegt niets dan de waarheid Maar gaat je oom dan trouwen, ja af neen'? I Een oom van mij is ongetwij feld van plan te trouwen, maar ik heb niet gezegd, dat het dezelfde is, die mij lot erfgenaam wil maken. Het condoleeren was hier totaal l volgend oogenblik stond zij te snik- j overbodig. Een kleine verwarring van ken tegen zijn borst. Alles, waarvan identiteit, dat is alles. U kon natuur- zij zich nu rekenschap gaf, was. dat j lijk niet weten, dat, ik twee ooms Beat-j dc lange week van scheiding en over-son lveb, die, beiden leden van dézelf-! spanning voorbij was, en dat hij niet j de firma geweest zijn en die als neven zoo onverschillig was, als haar eendenzelfden do.opnaam ontvangen heb- minuut geleden had toegeschenen. ben Daar fluisterde hij haar in liet oor, Zij scheen een oogenblik na te den- een wondervol vriendelijk fluisteren— ken en maakte toen een vlugge be-1 den zoon en ofschoon geen van beiden in Edinburg ben gebleven. o Zij kan het je niet gezegd heb-1 sprak, raden zij volkomen eikaars ge- ben dachten, terwijl de groote blauwe Dat deed zij ook nietmaar zijoogen van den één naar de ander gaf mij een brief te lezen. dwaalden, als begrepen zij alles vol- Ik heb kennis gemaakt met den komen. scheidsmuur, Clara ik heb hem j Op dat oogenblik opende mr. Laing aangeraakt en hij is plat op den de deur en na een langen blik op de grond' gevallen in elkaar opgaande groep geslagen te Maar i hebben, sloot hij de deur zachtjes Laten wij er niet meer over sprc-wcer. kenEr klonk nu zooveel ernst in j Een goed effect voor den voor zijn toon. dat hij bijna streng ge- grond, bromde hij in zichzelf in de noemd kon worden. j gang. een heel goed effect voor den Al mag je dan het recht hebben voorgrondNapelsgeel zou uitstekend je eigen leven te verwoesten ter wille doen voor de sleutelbloemen, denk van zoo'n onbeduidend bezwaar; je ik. Alleen is het maar de vraag; Is hebt geen recht om daarbij het mijne er iets. dat liet eigenaardig licht in voor altijd ongelukkig te maken. Moet die gelaatstrekken kan weergeven? ik door jouw schuld lijden? Heb je' EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 8