KRONING Til OEI PAOS. I NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD lffl$©stgelezeii Dagblad in Haarlem en Om&creken. Dinsdag 11 Augustus 1903. No. 6170 DAGBLAD /g\ H-ftfi-DTTi tit; taprl -f w Vee? Httrlcm j«? S mt-iadtiL.1.20 Too? dorjpax ia £«x omSrtk waar m Agent gevestigd is (kom der je? S zaxuxdix 1.30 Fraaieo door k«t gekeeie Rijk, per S maanden 1.65 Msoaderiijie aeimmersO.OtVs (Qenicietreerd Zomdagsblcd, too? Eaarlem, per 3 maanden0.37Vo onnetreken es. franco per poet0.45 Advertentlën a Van. 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem ie de prijs der Advertentiën van 1—5 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Zulder Bnltenipaarne No. 6, Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122s Groote Houtstraat No, 55° Telefoonnummer 724. éw Vcmnootechap Lomp®!!!* G©ste>r„ DSireetours J. C. PEEREBOOM. "^DaDDOJffiMitaa am Advoirtoi&MSifi (MixE®»cöMi!E door oase Ag«ats» en doe? alle Boekhandelaren en Conrantiere. Met uitsondering van. het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiin Xeeiamec betreffend» Eandei, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen «.ca het Algemeen Advertentie-Bureau A BB LA MAR Azn. te Amsterdam. BUK SdBsjü émgjeQlflhep fbofcsiBvc 2tea>» 01 Fwmtdmgmm. Hoofdagenten voor hei Buitenland: Compagnie Générale de Pubüciié Eirangère CL. BAJJBS Co., JOHN F. J0NE8, SuccParyt 31bi» Faubourg Monimarire. Haarleaiis Dagblad van 11 Aug. karat o.a. Het proces Humbert, Nat. comité tot steun aau miliciens, Dubbele moord te Chaam, Afscheidsavond ran Joh. v. d. Steur, Het bakkers bedrijf te Amsterdam. Yijf duizend menschen wonen de Plechtigheid in de Pieters kerk bij. KARDINAAL YANNUrELLI STAATSSECRETARIS? (Per Telegraaf.) Zondagmorgen half negen begon in de Basiliek San Pietro, waarvan de deuren gesloten waren, de plechtigheid der Pauskroning. Vijfduizend menschen woonden de in drukwekkende ceremonie bij. Voor de kerk regelden Italiaansche troepen het binnentreden en handhaaf den de ordein de Basiliek zelf waren Pauselijke Garden met de handhaving der orde belast. Begeleid dor de Dignitarissen van bet IPauselijk Hof, bet College van Kardina len en een groot aantal Bisschoppen om ringd door Edelgarten, begaf de Paus zich te voet naar de portiek der Basi liek, waar voor de Porta Sancta een troon was opgericht. De Paus, gekleed jin Pontificaal gewaad, de mijter op het hoofd, nam plaats op den troon, terwijl Kardinalen op banken' plaats namen. Kardinaal Rampolla, Aartspriester der Basiliek, omringd door het kapittel en de geestelijkheid van het Vaticaan, hield in het Latijn een korte huldigingstoespraak tot den Paus. De Paus liet vervolgens het kapittel en e geestelijkheid toe tot den.voetkus. Gedurende deze hulde zongenet koor der Sixtijnsche kapel het ,.Tu es Pe trus". Daarna stelde de stoet zich op om zich in de Basiliek te begeven. Voorop gingen de ceremoniemeesters, de Zwitsersch© garden en auditeuren der Kurie; vervolgens de Kardinalen en Bisschoppen twee aain twee, en andere jhoogwaardigheidsbekleeders der Kerk. Gedragen in de sedia gestatoria door jpalfrenieri in scharlaken gewaad kwam t?o slotte Z. H. aan weerszijden begeleid door geheime kamerheeren in hun her lijnen kappen, die de waaiers van «ruis- en pauweveeren dragen, terwijl boven het hoofd van den Paus zich welfde een hemel van zilverdamast, ge dragen door acht refendarissen in violet- ten mantels. Edelgarden met ontbloot zwaard slo ten en openden den stoet, waarmee de kerkvorst te half tien de Basiliek bin nengevoerd werd. Het was een indrukwekkend oogenblik toen Z. H. daar ontvangen werd door het gejubel der duizenden geloovigen, terwijl zilveren bazuinen schalden van de Loggia der Benedictie. De Paus gaf zijn zegen en gaf met de hand het teeken om met gejuich op te houden. Voor het altaar van bet Heiliig Sacra ment stapte de Paus uit de sedia en bleef eenige oogenblikken in gebed voor het Heilig Sacrament, dat op de voor geschreven wijze was geëxposeerd. Daarna ontving de Paus van de Kar dinalen nieuwe mijters. Opnieuw- werd nu de sedia bestegen, waarop Z. H. onder geestdriftig gejuich gedragen werd naar de Clementijnsche Kapel, waar ook een troon was opge richt. Hier nam de Paus plaats op den troon terwijl de Kardinalen, Patriarchen, Bis schoppen en Penitentiarissen op gere serveerde banken plaats namen. Hier brachten het Heilig College de Aartsbisschoppen en Bisschoppen Z. H. hulde en zworen gehoorzaamheid. De Kardinalen kusten den Paus hand en voet en werden door den Paus om helsd. Vervolgens gaf de Paus miet heldere, plechtige .stem den zegen. Te half elf bediende de Paus de Mis voor het altaar der Confessie. Ondanks de warmte bleef een enor me menigte voor de St. Pieter. Daarna had de eigenlijke kroning plaats in de Loggia. Dit was een zeer eenvoudige plechtig heid. Den Paus werd door den eersten Kar dinaal-Daken de Tiara opgezet. Daarna volgde het Kroningsgebed, waarop de geloovige schare een luid ame.n deed! hooren. De klokken der talrijke kerken in de Eeuwige stad verkondigden nu aan de wereld, dat de Paus gekroond was tot Hoofd dei- Kerk op de gansche aarde. Te kwart over één was de plechtigheid afgeloo- pen en werd de Paus met hetzelfde ceremonieel onder luide toejuichingen weggedragen. Het gerucht hield aan, dat kardinaal Vannutelli Staatssecre taris zal worden. Rnitenlandscb Nieuws Frankrijk Het proces Humbert. Iiet Hbl. meldt van Zaterdag uit Parijs Het proces-Humbert trok minder be langstelling dan verwacht werd. Bui ten bet paleis van justitie waren slechts weinig nieuwsgierigen ook wa ren slechts weinig kaarten afgegeven met bet oog op de warmte. Toch was de zaal vrij goed bezet, maar bekende personen waren niet tegenwoordig. Thérèse Humbert zag bleek en was zenuwachtig, maar baar houding was zeer vrij en dikwijls weinig in over eenstemming met bet gedistingeerd uiterlijk. Zij droeg een zwarten hoed met rose en wit opgemaakt, een zwar te japon met witte das en witte hand schoenen. Zij was niet, zooals was aan gekondigd in een fauteuil gezeten, maar op de bank der beschuldigden waren eenige kussens aangebracht. Frederic Humbert zat naast, haar, een weinig loenscb, dan Emile Dau- rignac een gereserveerde houding aannemende. Mr. Labori zat voor Thé rèse. Na de vaststelling der identiteit, waarbij zich nog een komisch incident voordeed toen Thérèse haar ouderdom moest opgeven, werd de akte van be schuldiging voorgelezen, welke voorle zing een uur in beslag nam. Herhaal delijk viel Thérèse den voorlezer in de rede. Vervolgens werden cle 106 getuigen afgelezen. Cattaui is ziek en vertoeft in Zwitserland. Hij zond een certifi caat van zijn geneesheer. Mr. Labori, die verklaarde weinig vertrouwen in den woekeraar te hebben, constateerde dat dus de eenige klager zich bij de behandeling onttrekt, hetgeen indi rect ten gunste der Humberts pleit. Daarop begou bet verhoor. President Bonnet trachtte aan de hand der Hum berts zelve een overzicht der zaak te geven, en vast te stellen onder welke omstandigheden Thérèse heeft geleefd. Hij herinnerde in de eerste plaats aan de kleine huiskoudsckuldeii van papa. Daurignac, waarop Thérèse handig ant woordde, hetgeen den president noopte tot de verklaring dat hij alleen de ar moede van Thérèse in het licht wilde stellen. Dan wees hij op de beweerde erfenissen van mile. Barclay en rnlle. Cadet voor het huwelijk, terwijl in de zen tijd juist Frederic zijn moeder geld vroeg voor de arme Thérèse. Deze er fenissen waren van hetzelfde soort als de erfenis van Crawford. Iiet kasteel Mariott, zeide hg, bestond nimmer. Thérèse hield het bestaan vol, hoewel Frederic verklaarde er niets van te we ten. Wat de beweerde erfenis van 35,000 frs. betreft, cleze bedroeg slechts 20 frs. Indien, zoo zeide de pre sident verder, Thérèse meer wist, waar om deelde zij dit dan niet mede, maar de beschuldigde verklaarde haar stil zwijgen uit zenuwachtigheid, zwak heid, de vrees om te bluffen op de eer lijkheid harer familie en verwees naar haar aanstaande onthullingen. Toen ter sprake werd gebracht de toestand na. liet huwelijk, toen telkens grootere aankoopen werden gedaan en haast ongelooflijke sommen aan leve ranciers werden betaald, noemde Thé rèse verschillende personen die in dien tijd baar effectenbezit hadden gezien. Waren deze geleend? Waar zijn zij thans? werd gevraagd, maar het eenig antwoord dat werd gegeven was dit: Ik weet waar zij zijn en zal alles uitleg gen na het getuigenverhoor. Frederio daarentegen verklaarde op nieuw van niets te weten. Zijn hou ding was meer heftig dan krachtig. Hij sloeg op de tafel, blijkbaar een uit bet Palais Bourbon overgenomen ge woonte. Kaast een weinig, wel noodzakelijk, cynisme tegenover bet pathos van Thé rèse, toonde de president een dikwerf niet waardige houdinghij maakte ver schillende laag-bij-de-grondsche grap pen en was meer dan eens zeer on- kiesch. Zoo merkte bij tot Frederic op, hoe gelukkig deze bad kunnen zijn met een andere vrouw. Zeer te recht toon de Frederic hierover zich verontwaar digd. Tot zoover bet Alg. Hbl. De „Matin" publiceert o.a. een proefje van de papieren welke door Thérèse Humbert bewaard worden om in het proces dienst te doen. Al deze papieren zijn in kleine bundeltjes sa mengebonden, elk voorzien van een eti- quet, waarop de naam van den persoon, op wien ze betrekking hebben. De „Matin" maakt e«n aantal brie ven openbaar, door den vroegeren mi nister van Buitenlandsche Zaken, Emile Flourens en zijne vrouw aan Thé rèse Humbert geschreven. Emile Flou rens is thans afgevaardigde voor de nationalistische partij en geldt bij zijn partijgenooten a.ls een man van ge wicht. In 1892 schrijft Flourens voor het eerst aan Thérèse en vraagt haar om een bijdrage voor de kiezers op bet land, die door hagel groote schade ge leden hebben. Het volgend jaar vraagt hij of zij hem geld wil geven voor een blad in zijn kiesdistrict. Vervolgens: „Kan ik voor den lsten Juli rekenen op de zesduizend francs, die u mg tot ondersteuning van mijne candidatuur beloofd beeft?" In 1S95 drukt hij zijn spijt uit over de verdachtmakingen, die in de „Libre Parole" tegen Êaar zijn uitgesproken. Veertien dagen later schrijft hij dat het een campagne is, op touw gezet door een complot van rech terlijke ambtenaren, wier doel is Thé rèse in haar proces tegen te werken. In 1896 is blijkbaar de financieele toestand van den ex-minister aller moeilijkst geworden, want zijn brieven worden smeekender en smeekender. Hij spreekt reeds van „een fatsoenlijk menscb en zijne familie te redden!" Wanneer Thérèse nog meer van der gelijke briefwisselingen in haar bezit heeft, zal ongetwijfeld het proces nog vrij wat piquanter worden, dan men thans nog vermoedt. De belangstelling is dan nu ook reeds buitengewoon groot, betgeen ook wel blijkt uit de uitgebreide voor zorgsmaatregelen, die genomen wor den om de behandeling van bet pro ces ongestoord te kunnen doen plaats vinden. Slaking te Hennebont. De „Compagnie des Carages" beeft toegezegd toe te geven aan de eischen der werklieden, waardoor een eind ge maakt wotdt aan de staking. Stadsnieu ws. Haarlem, 10 Aug. Bij beschikking van den minister van hiamenlandschö zaken is, op verzoek van den benoemde, ingetrokken de be noeming van H. J. de Vries, directeur der burgeravondschool alhier, tot lid- plaatsvervanger der commissie, welke dit jaar alhier zitting houdt tot het af nemen van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofd onderwijzer of hoofdonderwijzeres: en in die commissie tot lid-plaatsver vanger benoemd W. Meerwaldt, hoofa een er openbare lagere school te Am sterdam. ,,Schuttevaêr." Door het hoofdbestuur der Schip persvereniging „Schuttevaèr" wera een adres verzonden aan den Raad der gemeente Haarlem, waarbij ver zocht wordt om verlaging van het lia- vengeldtarief aldaar, voor doorvaren de schepen. Afscheidsavond van Joh. v. d. Steur. Zondag gaf de heer Joh. v. d. Steur, zendeling (te Magelang, met verlof eenigen tijd hier te lande, om herstel van krachten te zoeken, een afscheidsavondje aan de Haarlemsche Jongel'ings-Vetreeniging, Pred. 12 vers 1. a, van welke Vareeniging hij vroe ger lid i's geweest. Nadat de voorzit ter, de heer Joh. Visser, de vergade ring geopend had. riep hij den heer v. d. Steur een hartelijk welkom toe. Deze avond stemt tot vreugde, maai' ook tot droefgeestigheid. Wij zijn blij, dat de heer v. d. Steur hier is geko men om iets van zijn arbeid te ver tellen; maar tevens komt de gedachte bij ons op, dat dit afscheid wellicht een afscheid voor altijd zal zijn. Spr. hoopte echter van niet en riep den heer v. d. Steur een hartelijk vaar wel en tot weerziens toe. Hierna kreeg de heer v. d. Steur het woord. Spr. acht zich gelukkig, dat hij voor zijn vertrek naar het verre Indië, nog eens een avond mag door brengen in de Jongelings-Vereenigmg. De avonden, die hij vroeger in deze Vereeniging heeft doorgebracht, zijn hem altijd eene aangename herinne ring geweest. Na den tijd, dat spr. Haarlem verlaten heeft, heeft hij vele Jongelingsvereenigingen bezocht, maar nergens heeft hij die prettige stem ming aangetroffen, die heerscht in de Haarlemsche. Hierna deelde spr. een en ander mede van deze vereeniging tijdens zijn lidmaatschapen ver haalde, hoe Wij er toe gekomen was zendeling te worden. Hoe hij eerst in Haarlem begon te arbeiden, later in 't geheele land. ook in Harderwijk. In die plaats kwam hij in kennis met de kolonialen, en ver trok toen naar Indië om daar zijn arbeid verder voort te zetten. Van de zen arbeid deed spr. verschillende me- dedeelingen, die aantoonden hoe hij met vele moeilijkheden heeft te kam pen gehad. Vervolgens vertelde spr. van het onderhoud, dat hij onlangs met H. M. de Koningin-Moeder heeft, gehad, en wees er op, welk eene groote be langstelling door Haar wordt getoond in den Zendingsarbeid. Na deze mededeeling werd door de aanwezigen het Wilhelmus gezongen. De voorzitter zeide ten slotte den heer v. d. Steur hartelijk dank voor deze voordracht, en bood hem het eere-li dmaatschap der Vereeniging aan, hetgeen door den heer v. d. Steur onder luid applaus werd aanvaard. Na afloop der vergadering werd voor den zendingsarbeid in Indië ge collecteerd. Voor het examen Hoogduitsche taal, M. 0., akte B, is geslaagd de heer M. Eikelenboom, alhier. Uit de Omstreken. Yellen. De stoompont Kennemerland heeft Vrijdagmiddag om drie uur gevaren» in tegenwoordigheid van den inge nieur Van Oordt, den havenmeester van IJmuiden, den opzichter van den waterstaat te Beverwijk en eenige andere beeren. Bezijden de pont waren kettingen aan staaldraden en met 7 man op iedere lier werd toen het gevaarte van de Beverwijksche zijde naar den Velserkant getrokken en omgekeerd, maar telkens lukte de aanpassing aan de los- en laadbruggen niet. Zandvoort. Te Zandvoort zullen de Gymkhana Races niet plaats hebben, daar de Raad overdreven eischen stelde oin een gedeelte van het strand dien dag af te staan. Binneaiaati. Hofbericht. Z. K. H. de Prins, die voor particu liere zaken, welke niet toelieten ook nog een bezoek aan het terrein van de schietwedstrijden te Loosduinen te brengen, in de Residentie geweest is, keerde Zaterdagmiddag ten 5.5O (stads- tijd) per Staatsspoor naar het Loo terug, vergezeld van baron Engel, particulier secretaris. De adjudant van den Prins, jhr. Hooft Graafland, die van het Loo was medegekoinen, deed Z. K. 11. aan het station uitge leide. De gewone audiëntie van den Mi nister van Oorlog zal op Donderdag 13 Aug. e.k. niet plaats hebben. Slapte. Door slapte in do werkzaamheden heeft de fabriek voor ijzeren scheeps bouw „De Schelde" te Vlissingen aan ruim 70 werklieden ontslag gegeven. Spoorwegaanleg by Amsterdam Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. C. Aan het einde der de Clercqslraat, die later overgaat in de Raadhuis straat. en aan liet Westen der stad eeu breeden toegangsweg tot het cen trum vormt, wordt een groot werk verricht. Sedert maanden is men daar n. I. bezig met het aanleggen der spoor baan van de „Electrische", naar Haar lem en Zandvoort. Oude Amsterdam mers die in langen tijd deze richting niet zijn uit geweest, zullen verbaasd staait over de veranderingen. De Sla tuintjes en het pad daardoor zdjn ge lukkig behouden gebleven, maar dwars oyer de groene weilanden die zoo rustig tusschen de warmoeziers- plantages in lagen, loopt nu een bree- de dijk zand. een hooge gele weg, die weldra tot Sloterdijk zal reiken. Feuilleton. De vronw van Geoffrey. i] ,»0h, how this spring of love re- sembleth Th' uncertain glory of an April day." Iedereen voelde de belangstelling hen. De dienstboden met de co- lette mutsjes, hingen over de trap- lingen om hen naar beneden te gaan Alphonse bewaarde voor het ronde tafeltje vóór het ven- Jfer, waar men het mooiste uitzicht jMd op het plein met zijn met bloe- ®en gevulde potten, gegroepeerd om zoo nu en dan spuitende fon- Zelfs de höteller. Monsieur Le wis, stond in de groote deuropening zij in- of uitgingen, ten einde te binnen buigen en een opgeweld, woord 0' een vroolijken blik te ontvangen. Zelfs de concierge, die zeer terug getrokken was, den omgang met de ■buitenwereld moe dei, in zijn kleine [J®uilplaats, zelfs de concierge liet ich door hen ontdooien en glimlach te terug als zij glimlachten. Het was jen vriendelijk, klein en ouderwetsch betelhet lag niet aan een drukken verkeersweg. Toch werd het druk be-, zocht door jonggetrouwde paren. Legio namen van pas gehuwde echt paren. kwamen op de vreemdelingen- lijst voor. ï)p"dit oogenblik waren er ook eenige maar iedereen voelde, dat dit jonge paar bijzondere belangstel ling opwekte. Een van de redenen daarvoor was, dat zij zoo buitenge woon, zoo overweldigend gelukkig schenen te zijn. Andere menschen, Monsieur Leroux zelf 0. a., waren ook gelukkig geweest in de eerste jaren van hun huwelijk, maar toch niet zoo als dit paai*. Andere menschen hadden ook hun wittebroodsweken gehad, maar nooit zooals dit echtpaar. Ofschoon zij En- gelschen waren, waren zij toch zoo mooi en zoo zonnig gelukkig. En hij was zoo welgemaakt en zoo aanhan kelijk. fluisterden de kamermeisjes. En. 0 wat was zij piquant, verzeker den de mannelijke bedienden als uit één mond. Zij hadden ee-n kleine zitkamer. Het was niet de mooiste kamer, om dat zij niet zoo heel rijk waren maar Geoffrey (zij vond Geoffrey zoo'n aan- trekkelijken, ongemeenen naam) vond het de mooiste zitkamer in de wereld, als zij er maar in was. En Mrs. Geof frey vond het er ook zoo heerlijk 0 zoo heerlijk. Hij had veel moeite gehad om haar te krijgen. Soms ais hij haar verschillende ja ponnen over de mahoniehouten rug gen der paardenharen stoelen zag han gen. kon hij nauwelijks gelooven. dat zij werkelijk zijn vrouw was, dat zij werkelijk in hun wittebroodsweken waren, waarnaar hij zoo lang reeds had: verlangd. Achter den opgewekten. vroolijken geest van Geoffrey was een ernst verborgen, waarover zijn vrouw tje zich vaak verwonderde en dat zij beschouwde als iets huiten haar ge zichtskring. maar als iets zeer held haftigs. Hij behandelde haar met toe gevendheid en dankte God voor haar bezit. Hij had nooit veel met vrouwen omgegaan en hij voelde eerbiedige teederhead voor alles, wat haar be trof. van haar nuffig dienstmeisje af tot aan de zijden strikken van haar schoenen toe. die altijd weer losgin gen en die hij onvermoeid altijd weer vastmaakte. De groote verantwoorde lijkheid om zoo'n schat te bewairen, en een overdreven geringschatting van zichzelf, waren altijd in zijn gedach ten. Hij lachte en was vrooliijk met haar, maar in de diepste diepte van zijn hart was een vreugde, die met smart was te vergelijken het ge voel van verbazing, dat hij onder de menschenkinderen was uitgekozen om zoo'n kostbare parel te bezitten. Zij waren in Parijs gekomen, en gingen niet verder dan Parijs, half omdat het het jaar van de Tentoon stelling was, en half omdat zij niet, heel sterk was. en daardoor niet ge schikt om door sneeuw te ploeteren of zich in diligences door elkaar te laten schudden zooal's andere jonge vrouwen. Alleen het idéé van Eva in een diligence, of bergen bestijgend m Zwitserland, scheen hem onmogelijk toe. Een rustige veertien dagen m Parijs, de Opera, de Tentoonstelling, Versailles. St. Cloud. Nötre Danne dat waren verstrooiingen, geschikt om de délicate gezondheid van zoo'n on schatbare waarde niet in gevaar te brengen. Hij kende Parijs door en door. Hij had het in zijn dwazen vrij- gezellentijd goed leeren kennen, toen hij dikwijls met. vrienden het Kanaal was overgestoken en zich op zijn ma nier toen ook vermaakt had. Hij nam haar dus mee naar St. Cloud, en toonde haar het verwoeste paleis en zij wandelden bij de fontei nen en kochten wafels. En zij gin gen naar Versailles en zagen alles, dat ieder ander ging zien, maar zij zagen het met stralende oogen, ten minste hij. En zij zaten heel rustig in Nótre Dame, eu luisterden naar een betrekkelijk mooie stem en naar eeu goddelijk koor, en Geoffrey keek naar het lieve, gelukkige gelaat naast zich, en vroeg zich zelf af. of hij ooit ut zijn leven harer waardig zou worden. En nu waren de veertien dagen bij na verstreken. Geoffrey dacht er met trots aan, dat Eva nog volkomen ge zond was. Haar moeder, die hem groot ontzag inboezemde, haar moeder die openlijk haar ongeloof aan de zedelijke eigen schappen van tweede zoons betuigde zelfs haar moeder zou er tevreden over moeten zijn. James zelf, zijn oudste broeder, dien zij liever als schoonzoon had gehad, hij zou heter niet beter hebben kunnen afbrengen. Wij. die zoo verlangd had haar met zich te nemen, hunkerde er nu naar, als was 't dan maar voor vijf minuten om aan haar familie te toonen, hoe bloeiend zij er uitzag, hoe hij getoond had het vertrouwen waardig te zijn. Op Zaterdag waren de veertien da gen voorbij." maar op het laatste oogenblik besloten zij tot Maandag te blijven. Het was Zondag juist de dag van de groote illuminaties, zoo drong Alphonse verwijtend bij hen aan. Dan was het op de Champs Elysées on vergelijkelijk Dan werden vreugde vuren ontstoken in het Bois de Bou logne. Neen, Monsieur en Madame moesten bepaald blijven voor de illu minaties Vreemdelingen uit allerlei streken, kwamen daarvoor expres over. De illuminaties behoorden als 't ware bij de Tentoonstelling'? Dat moest Monsieur toch aan Madame la ten zien. Eva was vol verlangen om te blij ven. Nog twee avonden in Parijs! Parijs in feestdos Heerlijk Geoffrey zelf sprak geen woord Dat was ook niet noodig Zij ging direct Grabham waarschuwen om niet voort te gaan met pakken en hij ging direct aan Monsieur Leroux zeggen, dat zij van plan waren te blijven En hij stond or op.' dat zij zich op Zaterdag heelemaal niet vermoeien zou om Zondag des te beter uitgerust te zajn voor wat hun dan wachtte, s Zondagsmorgens ontmoetten zij eenige Engelsche vrienden, die hen inviteerden in den loop van den avond bij hen te komen in hun huis op de Champs Elysées om van het balcon af de illuminaties te bewonderen. En toen het avond werd, liet Geoffrey met aandrang zijn gezag gelden en drong er op aan. dat zij een wollen costuum zou aantrekken in plaats van een mouseline, omdat hij voorspelde, dat het tegen middernacht wel wat koel kon worden. Zij spotte daarmee een bectj© en om negen uur gingen zij samen uit als twee onbezorgde, naar genoegen verlangende kinderen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1