Door hun .Brusselschc geestverwanten werden ze hedenmorgen te 10 uur aan de Gare du Nord ontvangen en trokken vandaar in optocht door de stad. Hedenavond zal ter hunner eere een feestconcert worden gegeven in het Maison du Peuple. Nieuwe Kerk en School. Zondagmorgen zal in de Ned. Her vormde kerken alhier, behalve in de Bakenesserkerk, de eerste collecte ge houden worden voor de nieuwe Noor- derkerk en School, waarvoor reeds een terrein van 4100 c.A. in het Klever park beschikbaar is, en een gift van 15000 is toegezegd door iemand die onbekend wenscht te blijven. Eene botsing. Vrijdagavond reed op het Kennemer- plein een goederenwagen van C. v. Wijk huizen in volle vaart tegen een boom aan, met het gevolg dat een der inzit tenden door den schok van den wagen viel, en zich aan hoofd en heupen be zeerde. De boom werd gedeeltelijk ontveld. Faillissement Laane en Van Bommel. Zooals wfij reeds in ons vorig num mer mededeelden,, heeft de staking der betalingen van de firma Laane en Van Bemmei in onze stad en de omstreken groote ontsteltenis verwekt. Hoewel kort geleden ongunstige berichten over deze firma geioopen hadden, be schouwde men deze algemeen als on gegrond en als de gewone baker praatjes, die nu over deze, dan over gene firma in dit vale de ronde plegen te doen. Omstreeks vijftien jaar geleden ves tigde de heer Laane, destijds nog ter nauwernood meerderjarig, zich al; kassier en commissionair in effecten in het huis op de Nieuwe Groenmarkt, naast de R. K. kerk. Zijn relation en aangename persoonlijkheid verschaf ten hem weldra vele cliëntennader hand associeerde hij zich met den heer Van Bemmei en was het nooclig, voor de zaken, naar een ruimere localiteit uit ie zien die gevonden werd in het tot dusver door 3>r. S. Posthuma be woonde huis aan de Kruisstraat. In dit huis gevestigd, maakte de zaak den indruk van bloei en gestadageai vooruitgang. Beide firmanten be steedden daaraan onverpoosd hunne beste krachten. Hoe dan ook de cata- strophe moet worden verklaard, is nog niet geheel duidelijk. Zijn wij goed' op de hoogte, en dat rueentn wij te zijn, dan heeft de firma slechte zaken gemaakt met een tweetal groote fa- i brieken in België, een staalfabriek en j een linoleum fabriek, in welker kapi taal zij deelgenomen had. Verder zou zij schade hebben gele- den door het vrijgevig verleenen van crediet. j Onze mededeelimg van gisteren, dat de daling der Amerikaansche Sporen tot de catastrophe geen aanleiding was, wordt bevestigd. Dit zij zoo bet wil, zeker is het, dat tal van personen hier en elders, verlies zullen lijden, sommige groot en andere klein voor deze laatsten, menschen met geringe middelen, is het kleine verlies dikwijls nog groo- ter. dan het groote verlies voor rijke ren. Tal van namen worden ge noemd, -die wij evenwel geen vrijheid vinden, hier neer te schrijven. Een bekende vereen.ig.ing hier, had een groot bedrag van hare contributie bij d'e firma staan, waarvan zij thans zal moeten afwachten, wat er van terecht komt. Nevens de niet onverklaarbare ont stemming van het publiek over de geleden verliezen, 'is er ook een stroo ming van medegevoel met de beide firmanten, dis als solide en degelijke menschen bekend staan en beiden deel uitmaken van besturen en colle ges van verschillenden aard. De heer Laane is zooals men weet lid van den Gemeenteraad. Volgens de gemeentewet (art. i9) houdt echter een Raadslid, dat in staat vani faillissement verkeert, daar door op Raadslid' te zijn. Omtrent den stand der boedels kan nog niets worden medegedeeld. Daar hij de firma de enkele boekhouding bestaat, zal het nog enkele dagen du ren eer iets definitief kan vermeid worden. De curator meent, dat dit eerst Woensdag of Donderdag zal kunnen geschieden- Wij hopen, dat de afwikkeling niet zal tegenvallen. dan ook de volgende wijziging in de route brengen Nfëuwegraclit, Mane ge-brug. Kenaupark. aan de zijde dor woning van den heer Zeewoldt, ver volgens langs de woning van den Burgemeester aan de overzijde, langs de Parldaan naar den Kruisweg waar na geheel de gisteren genoemde route gevolgd wordt. Alleen wondt nag m overweging genomen, om in plaats van de Zijlstraat geheel uit, de ('ed Oudegracht en de Raaks te nemen, daar ook bij de Zijlbrug de bocht eenigszins scherp is. Uit de Omstreken Bloemendaal Heden brachten de leden van het 13e congres, van krankzinnigen- en zenuw artsen, dat in Brussel werd gehouden, gedurende hun uitstapje naar Holland, op de terugreis, een bezoek aan Meeren- berg. Dit bezoek had speciaal op het oog, een indruk te verkrijgen van de krank zinnigenverpleging hier te lande, spe ciaal de opleiding van het personeel. De werkverschaffing der verpleegden, en de huisvesting van het verpleegperso- neel, traden het meest op den voor grond. Heemstede. Heden 15 Augustus her-dacht de Zeer- Eervv. Heer H. P. Zeegers, pastoor te Bekenrode, den dag waarop hij voor 40 jaar geleden tot priester werd gewijd, Dit feit is alhier niet onopgemerkt voor bijgegaan. Gisterenavond toch, omstreeks half ne gen maakten verschillende corporatiën als: Kerkbestuur, Armbestuur, Vincen. tiusvereeniging, enz. hunne opwachting bij den jubilaris en werd ZijnZeerEerw. toegesproken door den WelEerw. Heer Schraag, kapelaan, die hem namens zijne Parochianen, eene belangrijke som geld ter hand stelde, voor de stichting van een R. C. Jongensschool. Hoewel pastoor Zeegers verklaard had geene stoffelijke blijken van belangstel ling te willen ontvangen, werden hem toch tal van prachtige eadeaux aange boden. Hedenmorgen werd tijdens de Hoog mis, in de prachtig met groen en bloe met versierde kerk, de feestrede uitge sproken door den ZeerEerw. Heer van Ginltel, pastoor te Driehuizen, terwijl na die mis aan de Parochianen gelegen heid werd gegeven den jubilaris te fe- Jiciteeren. Uit het zeer groote gebruik dat hier van werd gemaakt mag worden afgeleid in welk een groot aanzien ZijnZeer Eerw. bij zijn Parochianen staatvan bijna elke woning wapperde dan ook de driekleur. Zeer zeker zal de 15 Augustus steeds bij jubilaris en Parochianen een aange name herinnering blijven. Door de politie alhier zijn aangehou. den twee minderjarige jongens uit Haar lem, respectievelijk 11 en 12 jaren oud, die van een droogrek op het strand eeni. ge zwembroekjes hadden ontvreemd. Bedoelde jongens zijn onder politiegelei- de naar Haarlem getransporteerd en door bemiddeling van de politie aldaar naar de ouders gebracht. - Proces-verbaal is opgemaakt. Vrijdag j.l. bracht de Commissaris der Koningin een bezoek aan deze gemeente Te vier uur kwam Z. E. aan het Raad huis, alwaar verschillende ingezetenen hunne opwachting maakten. Van de openbare gebouwen wapperde de driekleur. Haarlemmerliede en Spaarnwonde Den eersten Dinsdag in September treedt hier als wethouder ai de heer B. P. Vinkte Spaarndam de heer C. Prins. Halfweg Beroepen te Bedum (Ger. Kerk) Ds. N. IJ. v. Goor, alhier. Deverwjjk, Op de rondom deze gemeente gelegen forten worden tegenwoordig schietoefe ningen gehouden. Te dien einde is door de artillerie een telegraaf en telefoon aangelegd, terwijl men zoo hier en daar op de wandeling, plotseling voor den mond van een kanon komt te staan. Ook 's nachts dreunen dikwijls 3e ruiten van de kanonschoteneen enkele maal wor den ook vuurpijlen afgeschoten. Binnenland. Heden liad de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot der op zulk een ongelukkige wijze omge komen juffrouw Bosman. De heer Staal had zijne deelneming betuigd door het zenden van een krans. Bloemencorso. Proeftocht. Hedenmorgen werd de door ons gisteren vermelde proeftocht gehouden om het tempo te regelen, en na te gaan in hoeverre de ommegang van het Bloemencorso op 31 dezer door de stad bezwaren zou kunnen opleveren. Aan den proeftocht namen deel een rijtuig, een automobiel, een motor fiets. een tweetal fietsen, en eenige wandelaars, om na te gaan of de muzikanten den gang zullen kunnen bijhouden. De in ons nummer van .gisteren ver melde route werd gevolgd. Om kwar tier vóór elven vertrok de kleine stoet die onderweg nog al bekijks had, van de Hertenkamp. Weldra bleek, dat het voor den berijder van de motor fiets ondoenlijk was om aan den tociit deel te nemen, daar de gang voor eene motorfiets te langzaam is. Wat echter d'e overige deelnemers betreft, slaagde de tocht uitstekend en werd de' geheele weg in 1 uur en 10 minuten afgelegd. Men berekent, dat de stoet op 31 Augustus over den- zeTfd'en afstand nu ruim H uur zal doen. Voorts hebben de deelnemers aan den proeftocht opgemerkt, dat het niet mogelijk zal zijn met het Bloemen corso door de Kenaustraat naar de Kruisstraat te gaan, daar de hoek aldaar te scherp is. De Commissie zal Bet? nebroek:. De Heer H. J. Clarion houder van kennel Duinlust behaalde met zijn hon den op de tentoonstelnilg 14, 15 en 16 Augustus te Zutphen gehouden, met zijn Holl. herdershonden Spits en Gauw van Duinlust 2 bestuursprijzen. De ruigharige duitsehe dwergpincher ,,Hans" behaalde een len en een specia. len prijs, de Airedale terrier „Nel" een len prijs. Sand voort. Aangekomen badgasten Aangekomen badgasten P. van Backeratk, Crefeld, Hotel d'Orange, 4 pers. L. Baakmann. Ochtrup, idem, 2 p. Mr. N. J. Wilkens, Schoonhoven, Hotel Beau Site. C. Kauling, Amsterdam, Halterstr. no. 27, 5 pers. Kerkhoven. Haarlem. Hoogeweg no. 36. J. T. A. Kessdl', Amsterdam, Huize Golf en Duin, 5 pers. J. Ilackenbrock, Frankfort, idem, 2 pers. Mevr. E. Sypkens, idem. Hotel Zee- rust, 5 pers. Dr. I. H. Gunning, idem. Hotel d'Orange. W. Hoffman. New-York, idem, 2 p. J. II. Franken Antwerpen, idem. P. Stonnns, Bruckhausen, idem, 6 pers. H. J. Vroom, Bussumi. Hotel Kie- vi-ts, 4 pers. J. Colsman, Langenberg, Hotel Groote Badhuis. 6 pers. A. Griffijn. Dordrecht, Hotel Belvé dère, 2 pers. Mevr. Wed. Bui-kens, Utrecht.-Pen sion Buckman, 3 pers. Mevr. Wed. Vierkant Downer, Haar lem, Pension Bon Repos. 3 pers. Fam. Heijdaaus. Bussum, Villa Erica, 4 pers. J. V. Ritterhausen, Amsterdam, Villa Adriaan, 3 pers. Fam. Meyer Leverkus, idem, Villa Fre der ilea, 5 pers. Osterheirweg. id'em, Pension de Roos. Dames Markus, idem, idem, 2 pers. J._A. G. Siegers, idem. Villa Colum bus, 5 pers. J. de Goeyen, Zwolle, Grand Hotel, 7 pers. Fam. Nagels, Brussel, Brussel, idem, 2 per,s, Fam. Seebold, Heidelberg idem, 4 pers. Fam. Marcus. Dusseldorf, idem, 3 pers. Mej. Baum. Elberfeld, idem, 2 pers. PI. D. Punies IJsenburgBuidingen, idem. Welderen. Rengershaven, idem. F. von Fröhlich, Weenen, idem, 6 pers. Dr. Güthman, Berlijn, idem, 3 pers. Fam. Wawra, Weenen. Hotel d'Orange, 2 pers. Thans zijn alhier aanwezig 4170 bad gasten. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht de som van f26.45. Hofbericht. Prins Hendrik zal den lOen Septem ber a.s. die landbouwtentoonstelling te Winterswijk bezoeken. Ten dienste van den Prins is een ge deelte van het staldepartement met rij tuigen en paarden naar Mecklenburg vertrokken. Bij Kon. Besl. wordt met ingang van 1 September 1903, bij het departement van koloniën. belast met de waarneming der be trekking van admininistrateur, mr. A. Loudon, thans belast met de waarne ming der betrekking van referendaris bij het departement De Staatscommissie voor de enquête omtrent het spoorwegpersoneel hoorde Vrijdag de volg. get.II. W. Peterzen Leiden, treinsmid S.S.C. L. van Hel den, Leiden, assistent le lil. controle plaatsli. H. S. M.G. Looijmans, Bos tel, conducteur N. B. D. S.M. Pullen, I Veghel, ladingmeester N. B. D. S. J. II. Bossink Sr., Gennep, smid N. B. D. S.en H. P. Wonders, Gen-1 nep, wagencontroleur N. B. D. S. Een nienw weekblad. Verschenen is het eerste nummer van ,,De Handeldrijvende Middenstand," een weekblad, gewijd aan het Natio naal Congres voor den Handeldrijven den Middenstand te Rotterdam in 1903, tevens het orgaan van den Ned. Han del drijvenden Middenstand. I-Iet doel van dit blad wordt door de redactie aldus omschreven: „Voorloopig zal het zich hoofdzake lijk wijden aan het Nationaal Congres voor den Handeldrij venden Midden stand-te Rotterdam in 1903, al zal alles wat de algemeene belangeb. van den Nederlandschen Handeldrij venden Middenstand raakt, gaarne daarbij worden opgenomen. Dat de uitgave van clit blad in eene behoefte voorziet om dit afgezaagde woord eens te bezigen wordt in de eerste plaats gevoeld en erkend door de inrichters van het Congres. Het is toch werkelijk onuitvoerbaar gebleken, alle aanvragen om inlichtingen naar behooren te beantwoorden. Door dit orgaan komen wij in recbtstreeksche verbinding met hen, die reeds tot het Congres zijn toegetreden en met allen, die tot den Handeldrij venden Midden stand behooren en in dien stand be lang stellen. Notarisambt. De Regeering heeft weder ingediend het in 1901 ingetrokken ontwerp van wet tot wijziging van de wet op het notaris ambt, uit overtuiging dat die weder-in- diening, ongewijzigd voor zooveel de beginselen betreft, een zaak van urgen tie is te achten, na de nagenoeg alge meene waardeering waarmede het des tijds ontvangen en beoordeeld werd. Ook in de onderdeelen bevat het oude ont werp niet vele voorschriften, waarvan de wijziging der Regeering noodzakelijk is gebleken. Toch is het thans aangebo den ontwerp niet geheel gelijkluidend met het door den voorganger van den Minister van Justitie overgelegd gewij zigd ontwerp van wet. Na aandachtige overweging van het vroeger ingediende ontwerp en de vroe gere otwerpen-Sannes en Bodaan en Moll, welke allen zonder onderscheid het z.g. vrije notariaat en het notariaat bezoldigd Staatsambt als onaanne melijk of voor geen verwezenlijking vat. baar ter zijde stellen, wil het den Minis ter, die het hiermede eens is, dat de be staande grondslagen, waarop de tegen woordige wetgeving op het notarisambt rust, vooralsnog niet behoeven te wor den losgelaten, toeschijnen, dat waar in het wezen van het notariaat niet behoeft te worden ingegrepen eene geheel nieuwe wet op het notarisambt noch noodzakelijk, noch wenschelijk is en de noodig gewor den veranderingen kunnen worden aan. gebracht langs den in den laatsten tijd zoo menigvuldig met goed gevolg inge slagen weg van partieele wijziging. Op vijf hoofdpunten brengt dit wets ontwerp wijziging in de bestaande wet, namelijk I. de vereischten van tot het examen te worden toegelaten en de benoembaar heid II. de tijdelijke vervanging der nota rissen lil. het toezicht over de notarissen en candidaat-notai'issen IV. de beschikkingsbevoegdheid over het protocol V. het notarieel archief. Drinkewoer. Zondagavond j.l. kwaan een bewo ner van he Ballhazar Floriszstraap te 's Gravenhage zoo beschonken thuis, dat hij zich niet meer bij da trap kon opwerken en in het trapportaal bleef liggen. Twee personen, die hem- in een dusdanigen toestand vonden, sjouwden hem naai- boven en legden hem op zijn kamer tebed. 1-Iij ging hierbij heftig te keer en uitte heel wat onbetamelijke woorden tegen hem, die zich zijn lot nog had den aangetrokken. Dinsdag j.l. was hij nog niet van zijn legerstede opge staan en toen een zijner huisgenoot,en bij hem kwam kijken vond deze dien man dood. Twee geneesheeren hebben later, het lijk geschouwd en gaven als vermoe delijke oorzaak op dat de mam door overmatig gebruik van alcohol ge storven was. ?ware brand In de buurtschap Uitwijk, gemeente Almkerk, -heeft een zware brand ge woed. Het groote boerenhuis van A. Combée te Dassen en bewoond door G. Combée, werd een prooi der vlam men. Met moeite werd de vrouw van G. Combée en haar kind gered. Men vermoedt dat de brand aan kwaadwilligheid is te wijten. Doofstommoxiveraenigiiig: »{)oor liefde Saamgebraeht.,, Dinsdagochtend vroeg was er aan de de Ruylerliade een buitengewone drukte. Familiebetrekkingen en vrienden van doofstommen waren daar grootendeels aanwezig 'ter uitgeleide van ruim een honderdtal doofstommen, wien op dien dag, onder leiding van den beer en me. vrouw Blase, een boottocht werd aange boden door den heer P. J. Weyebbergh, directeur der Carsjens-Mpij te Leiden. Hiertoe was een der mooie booten van genoemde Maatschappij aangewezen, die voor dergelijke doeleinden alle te verlangen genoegelijliheden aanbieden. De tocht ging over Spaarndam, Haar lem, Heemstede, Hillegom, Bennebroek, Sassenheim en Valkenburg naar Katwijk aan Zee, om van daar over de Kaag, het Brasemermeer en Aalsmeer terug te keeren. Het weder was gunstig, de stemming der misdeelden opgewekt, en het reisje, dat zeker een der mooiste watertochtjes in Noord- en Zuid-Holland genoemd mag worden, bood het w at af wisseling aan. De aardige gezichtjes, die het Spaarne bij Haarlem oplevert, het gezellig varen door de Ringvaart en de Oude Rijn. met zijn veelvuldige ltron-; kelin^en verhoogden zeer zeker het ef fect van den dag. Daarbij kwamen nog animeerende spelletjes voor dames en heeren om prijzen en premiën, afgewis- seld door leuke voordrachten, zoodat het gezelschap opgewekt en vroolijk te Katwijk aan Zee arriveerde. Daar werd een wandeling gemaakt door het dorp en een bezoek gebracht aan het strand, terwijl het toeval wilde, dat, een vrij talrijke visschersvloot zich bij Katwijk onder de kust bevond, zoodat bet rustig badplaatsje er allerliefst uitzag. Na een poosje aan het strand vertoefd te hebben, kwam het gezelschap weder aan boord en werd koers gezet naar de Vink te Leiden, óm het middagmaal te gebruiken, dat door den beer F. C. Don ders, eigenaar van het restaurant, flink werd opgedischt. Dit restaurant, met zijn aardigen tuin en eenigen draaimolen leverde het ge zelschap eveneens heel wat, genoegen op. Vervolgens stapte men weder aan boord en werd de terugreis aanvaard, die even gezellig en aangenaam was als de heen reis, terwijl, toen 't donker be gon te worden, er vele lampions en vet- glazen rond op het schip verschenen, die het op het stille water een fantasti sche verlichting gaven tot groote vreug de van hen, aan wie het zoo goed ts besteed. Toen werd nog een tombola gehouden, die voor ieder Jid van het ge zelschap een aardig cadeautje bevatte. Zij hadden hierbij ongekunsteld ge noegen, kwamen behouden b$,de Schin kelhaven aan en kenden zefden aange namer dag. (N. v. d.D.) Sport en Wedstrijden 80 Kilometer 663 Meter i?i bet uur Op de nieuw-aangelegde 500 M.-baah te Hannover heeft Robl Donderdag en Vrijdag de wereld-records met goed ge. volg onder handen genomen. Hij reed eerst achter een tandem en verbeterde toen de records over 5, 10 en 20 K.M. maar zijn gangmaking weigerde en Robl was verplicht te stoppen. Zijn tijden waren 500 M. in 387» sec-- 1 K M- in 1 min- 37» sec., 2 K.M. in 1 min. 49y. sec., 3 K.M. in 2 min. 33'/» sec., 4 K.M. in 3 min. 167» sec., 5 K.M. in 3 min. 59y» sec., 10 K.M. in 7 m. 387» s., 20 K.M. in 14 m. 58./» sec. Zaterdag daarop is hij wederom voor het uur gegaan en is er toen in geslaagd af te leggen 80 K.M. 663 M. per uur. Zijn tijden waren - 5 K.M. 4 m. 27» s. (record 3 m. 597» s. Robl.) 10 K.M. 7 m. 40 s. (record 7 m. 38y. s. Robl), 20 K.M. 14 m. 587» s. (re cord 14 m. 58s. Robl.) 30 K.M. 22 m. 397» s. (oud-record 23 m. 19'/> s. (Con- tenet) 40 K.M. 30 m. 7. s. (oud-record 30 m. 53 s. Hall), 50 K.M. 37 m. 227. s. (oud record 38 m. 58 s. Contenet) 60 K.M, 45 m. 37» s. (oud-record 46 m. 237» s. Con tenet), 70 K.M. 52 m. 2 s. (oud record 52 m. 497» sec. Contenet), 80 K.M. 59 m. 31 sec. Per uutr: 80 K.M. 663 M. (oud-re cord 78 K.M. 360 M. Contenet). Da gemaakte tijden zijn inderdaad hij nadere beschouwing geweldig. De 10 K.M. tusschen de 60 en 70 K.M. b.v. heeft hij afgelegd met een snelheid van 86 K.M. 300 M. per uur. De tijden per 10 K.M. en de gemid delden geven we hieronder 110 K.M. 7 m. 50 s gemddèld per uur 78 K.M. 200; 10—20 K.M. 7 m. 18 2/5 sec., gemid. per uur 83 K.M. 2030 K.M. 7 m. 16 2/5 sec., gemidd. per uur 83 K.M. 200 3040 K.M. 7 in. 45 3/5 sec., gemidd. per uur 78 K. M. 40—50 K.M. 7 m. 22 sec., gemidld, per uur 81 K.M. 800 50—60 K.M. 7 m. 40 3/5 sec., gemidd. per uur 78 K.M. 200 6070 K.M. 6 m. 58 1/5 sec., gem. pea- uur 86K.M. 300 70—80 K.M. 7 m. 29 sec., gemidd. per uur 80 K.M. 500. Internationale schaakwa(1strijd te Hilversum Uitslag van den wedstrijd le prijs (meestertitel, verguld zilveren me daille, benevens 200) P. S. Leon- liiardifc, DSesba-r, met 12 punten2e prijs [fi&O): O. Duras. Praag, met 11J- p. 3e prijs (7100) B. Leussen, Haarlem, met 10 p.4e prijs (ƒ80) A. Speaj'óir. Amsterdam, met 9^ p. 5e. prijs(7150) A. JVeumann, Weenen, met S p. 6e prijs f 50) J. F. S. Es- ser. Utrecht, met 7 p, 7e prijs 40) en 8e prijs 30) J. W. te Kolsté, Den Haag; Max Lange, Berlin, F. Grown, Dudley, allen 6^ p. De speciaal-pi'ijzen worden lat^r toegewezen. (Hbld.) De bekende groote schakers uit het buitenland hebben dus aan deze wed strijden niet deelgenomen. Geen verbetering. Nu er automobielen gemaakt worden, die geruischloos loopen, vraagt een En- gelsch blad of dit wel een voordeel is, wat betreft de veiligheid voor het pu bliek, hetwelk anders bij het naderen van een auto reeds van verre dit kon hooren. Chauffeurs hebben tot heden weinig geklaagd over die „geluid", daar het voor hen het „gezanig" van den mo tor was, waaruit zij konden opmerken of alles behoorlijk in orde was, daar bij de geringste afleiding in liet „gezang" als aangegeven werd, dat er iets niet in den ham was. Nu moet bij ten eerste dubbel acht geven op zijn machine no einde te weten of er iets aan hapert ten tweede zal hij doorloopend zijn hoorn kunnen gebruiken, om voetgan gers te waarschuwen, die zijn geruisch loos rijtuig niet hooTen aankomen, en onafgebroken de hand aan zijn ramtoe stel moigen houden. Afstandsrit Parijs—Ronaan Deaaviile. Het eerste gedeelte van den. af- standsrit voor Fransche officieren heeft Donderdag over het traject Parijs Rouaan. 130 kilometer, plaats gehad. Er deden 32 officieren, mee, bij wie twee mededingers van den berucliten afstandsrit Brussel-Ostende, luitenant Bausil, rijdende Mi das, en luitenant De Bourbon. Dit eerste gedeelte moest worden afgelegd in dertien uur mini mum en vijftien maximum, hetgeen zeer behoorlijke uitersten zijn, daar de winner BrusselOstende, Madamet, 132 kilometer in 6 uur 54 minuten reed. Ongelukken hadden ditmaal dan ook niet plaatseerste was Eélix Petit, luitenant bij het 3de regiment kuras siers, vervolgens 2, 2de luitenant Hen ri Zerdini, 3. kapitein Mazart, 4. kapi tein De la Faille, 5. luitenant Saint- Sauveur. Gisteren werd slechts 70 kilometer gereden van Deauville, zonder tijdbe- paling, maar de aankomenden moesten te Deauville bun paarden eenige tem po's laten maken en dus toonen, dat hun dieren niet te vermoeid zijn. LNGEZONDEN MEUEDEE- LlNiiEN. 30 ceaiis per r®g©i Yan mond tot mond. Zoo ver is het reeds gekomen dooi de treffende gevallen van ongehoopte genezingen d>ie bekomen zijn door een regelmatig gebruik dea- Pink Pillen dat de ware vrienden ze zich elkander aanbevelen. We laten hieronder de raadgeving volgen, die de heer J. H. Boers, wonende te Breklenkamp aan een zijner vrienden, namelijk de heer B. Hofste gegeven heieft. Genoemde persoon woont niet meer in ons Va derland maar woont thans in Lage Pruissen graafschap Bentheim. Ge woonlijk zeggen wij als wlij nog een oud Hollandsch spreekwoord mogen gebruiken „Het is beter een goede buur dan een verre vriend". Maar hier in dit geval' is het juist het tegenover gestelde-, want zijn verre vriend, na melijk de heer Boers, heeft hem een goeden raad gegeven. De Heer Hofste volgens portret. De heer Hofste had lange jaren ge sukkeld aan eene ziekte die men om zoo te zeggen geen naam kan geven, hij had altijd een vermoeid en onaan genaam gevoel, gepaard gaande met moedeloosheid en alle lust tot werken ontbrak hem, het was wonderbaar te bemerken, dat na het gebruik van slechts een doos, dé heer Hofste reeds eenige verbetering ondervond, wel een bewijs, dat zij onmiddellijk op het bloed gewerkt hadden en thans, na het gebruik geregeld voortgezette hebben, gevoelt hiij zich veel krachti ger dan voorheen, het is alsof hij een nieuw bloed door zijne aderen voelt stroomen. De heer Boers schrijft ons: ik heb de machtiging van den heer Hofste bekomen, dat u. in het belang der lijdende menschheid zijne ware gene zing moogt hekend maken. Zoo er nog twijfelaars bestaan, dat zij zich tot mij wenden en met genoegen zal ik hen schriftelijk of mondelings in op rechtheid het bovenstaande beves tigen. Dat de lijders aan bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, rheumatiek, algemeene zwakte zoowel bij man als vrouw en de huismoeder? voor hunuj jonge dochters en jonge zonen ni« meer aarzelen, want hier is thans hei middel, dat aan hunne zorgen een gewensclite voldoening zal geven. Prijs 1.75 de doos, 9 per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snahilié, Steiger 2? Rotterdam, hoofd-depóthoudex vool Nederland en Apotheken. Franco toe. zending tegen postwissel. ouk oom verknjgbatw voor Haarlem sj nnstriskeD bij Wed. W. PLAATZES HULL, Drogerijen, Jan&straat De Nieuwe Geneeswijze. Dat zij die lijdendf zijn, aan welke kwaal ook,met.aarzelenzicl te richten tot den Dl. recteurvan het Hotel, de la MédecineNoa veile, de voornaam, ste ErauacheGeneej kundige inrichting Deze inrichting vei l werpt het gebruii der geneesmiddelen geheel, daai dit de maag van streek, brengt; overtuigende bewijzen zijn gelevert' dat lijders afdoend genezen wer. den van breuken, hardlijvigheid zenuwlijden, verlamming, vloeib gen, jicht, asthma, chronisch) bronchitis, suikerziekte, maag-ei huidziekten, doofheid, nierziekte puisten, kanker, enz. Een geillnj tieerde courant wordt gratis g durende twee maanden loegezoa den. Voor consults en inlichting^ «ende men zich aan 1'Hotel deli iMcdecine Nouvelle, rue Lisbonni 19, Parijs. INGEZONDEN Voor den inhoud dcrer ruhr'wk steltl Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst 1 niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven, Komische manieren. Mijnheer de Redacteur Mag ik door middel van uw veelgea zen blad, op een komischen toestaa wijzen, die echter mij en mijne cliënth minder aangenaam is. Vrijdags toch bij aankomst van l! veeboot uit Leiden, ongeveer 's middaj twee uur, worden daaruit verscheida koeien gelost, bestemd voor verschilla de slagers hier ter stede. Dit is niets bijzonders en de drul die deze ontscheping geeft annex 'a keuren der beesten door de ambtenar) is zelfs eigenaardig. Maar waarom (en dit is 't komiscl en tevens minder aangename voor a dergeteekende van het geval) waar# moet bij voorkeur de plaats waar l meeste geleiders met hunne beesten zit ophoopen, juist zijn voor mijn perce Nr. 38? 't Gebeurt toch, dat 't voor e! dame die in mijn zaak moet zi gedurende meer dan een half uur e onmogelijkheid is, mijn winkel binnen treden. En dit alles, terwijl er tusschen tramlijn Spaarne en Waag, ruimte over is, alwaar de dieren naar harteli bevoeld, betast, gemeten en bekeS kunnen worden. Wanneer de geleiders nu maar 1 vriendelijk waren bij verzoek een' ruimte te maken, maar pogingen da toe door mij aangewend, hebben mij onmogelijkheid hiervan doen inzien. Dit noopte mij, uw hulp in te roep mogelijk dat een autoriteit die dit lei daarin aanleiding vindt, mij van flit val te verlossen. Met dank voor de opneming, K. VAN EDI Kerk en School. Onderwijs. De minister van koloniën maakt kend, dat in dit jaar 30 jongeliet kunnen worden aangewezen als cat daat Indisch ambtenaar naar de be lingen van het (in de Staatsct. no, afgedrukte) Koninklijk besluit van Augustus 1903, 110. 43 (Staatst no. 253). Voor aanwijzing kunnen alleen aanmerking komen zij die voor Indischen dienst physiek geschikt t ken te zijn en voldaan hebben aan der volgende examens a. een der examens ter verkrijs van een getuigschrift van bekwai keid tot de studie aan de Univc teit, of een der examens door de culteiten aan eene Nederlandsche l versiteii't afgenomen b. het bij de wet op het middelt onderwijs bedoelde eind-examen de koogere burgerscholen met vij rigen cursus, of van de Rijksk bouwschool (afdeeling Hoogere 1<" en bosclibouwsckool), of van de P technische school; c. het eindexamen van de hoo| burgerscholen met vijfjarigen cursu Nederlandscli- Indië; d. het eindexamen van het Kon lijke Militaire Academie. Sollicitanten moeten zich vóót September schriftelijk met opgaaf hun l'.Kires, bij het departement koloniën aanmelden. (Zie verder vengenoemd nommer van de Sta courant.) Rechtzaken. De huisvrouw van A. W. te H' tegen wie een maand hechtenis geëisckt wegens het niet hulp ve; nen aan haar 21-jarigen idioten z die tengevolge daarvan bij een. broken brand jammerlijk om liet 1 kwam, is door de rechtbank te Bosch tot zes weken hechtenis ver deeld.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2