bespeuren, alleen zijn er reeds eenige ramen van gebrand glas der firma Schouten te Delft. Op het plantsoen bij de groote zaal is als appendix der tentoonstelling een Noorsch huis ge bouwd. Er wordt een electrische installatie aangebracht voor de verlichting van de buitenterreinen en de zalen. De benoo- digde stroom levert een gasdynamo van 35 K. W. uit de fabriek der firma Korting te Körtingsdorf bij Hannover de dynamo wordt gedreven door een gasmotor met directe koppeling, een nieuw systeem dus; een gelijkmatig en rustig gloei- en booglicht wordt daar door door de firma Korting verkregen. In den tuin van Musis en in de Concertzaal worden 's avonds amuse menten gegeven, waardoor het bezoek te aantrekkelijker zal worden. Bij vele interieurs op de tentoonstelling is op de toepassing van electrisch licht ge rekend. Nog een schouwburg te koop. Ook de Salon des Variétés van wijlen Boas, Judels en Van Biene, in de Am- setlstraat te .Amsterdam, wordt in het openbaar geveild 7 dagen na de verkoo- ping van het Grand Théatre A. van Lier, in diezelfde straat. Naar wij vernemen ontvingen de be ambten der H. IJ. S. M. die gedurende de stakingsdagen trouw hun plichten bleven vervullen, Zaterdag boven hun traktement een extra-uitkeering van /7.30 per hoofd. (Hbl.) Branden. Te Stabroeck aan de Belgische grens, is Vrijdagavond de hofstede ,,De Blauw- hoef" mei annexe chicoreifabriek van den heer J. Aerisens, een prooi der vlammen geworden. De paarden en hei vee zijn gered, doch ruim 60.000 K.G. hooi, benevens landbouwgereedschappen en de geheele inventaris, is verbrand. De schade is zeer aanzienlijk, doch wordt door twee assurantiemaatschap pijen gedekt. Te Sappemeer is gistermorgen afge brand de timmerfabriek van den heer M. Tijmsalles was verzekerd. Straatroof. Men meldt uit Delft aan de Tel. De politie alhier stelde ter beschikking van de justitie te 's-Gravenhage twee z.g. werklieden, die een koopman, met wien zij op hunne wijze waren uit geweest, op straat hadden mishandeld en van zijn geld beroofd. Een deel van het gestolen geld, dat verstopt was, is teruggevonden. De beide straatschuimers waren eerst sedert een paar dagen uit de gevange nis ontslagen, waar zij een vroeger ge pleegd soortgelijk misdrijf, met lange straf geboet hadden. Slechte spullen. Vrijdag reed men op het traject de Grens—Eecloo van ffë tramlijn Eeclo— IJzendijke niet, omdatalle tien de lo comotieven defect waren. Uit een driestuivers roman. De opgejaagde vrouw sprong van rots tot rots. Eindelijk kon zij niet verder. Vóór haar gaapte de afgrond en achter haar de vervolger. (Het V.) Mutsaer8. In aansluiting met ons bericht in het voriig nummer, overgenomen uit de Tilb. Ct. kunnen wij nog meldisn, dat jl. Vrijdag door Mutsaers1 vader te Tilburg een brief is ontvangen, waarin M. te kennen gaf ,,zoo gezond te zijn als een visch". en verder mede deelde. dlat hij over een paar weken overkomt om Tilburgsche kermis te houden. Het eenige kind van M. is overleden, vandaar misschien het doodsbericht Inbraak. Een hoogst brutale inbraak heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Rotterdam plaats gehad in het klee- dingmagazijn West of Engeland van den heer Leo de Vries aan de Kolk- kade 7, welk pand aan de achterzijde grenst aan het water De Kolk en al daar van de aangrenzende panden o.a. het kantoor van den Rott. Deli Maat schappij van den Toerijstuin gesehei den is door een brandgang op het water uitkomende. De inbrekers hebben zich met behulp van valsche sleutels door het winkel huis toegang verschaft en zich voorts naar de eerste verdieping begeven waar zij alle kasten alsmede de schrijf bureau hebben opengebroken. Door een raam uitkomende op voor noemde brandgang hebben zij met hun buit het pand verlaten en daar alles in een roeiboot geladen die in de Kolk gereed lag en waarmede zij ontvlucht zijn. Vermist worden uit een kistje dat in de bureau stond f460, uit de zilver kant, nagenoeg al het tafelzilver als 36 lepels, 36 vorken, 24 theelepels. 12 ijslepels. 12 messenleggers, verder sauslepels, soeplepels, eierlepels, zilve ren suikerstrooiers enz. en voorts uit het winkelhuis 40 k 50 rollen laken. Hedenmorgen halfzeven werd de in braak door de dienstbode ontdekt. De heer Leo de Vries was den vori- gen avond omstreeks 12 uur thuisge komen. De familie sliep op cle tweede verdieping. Men begrijpt de ontstelte nis der bewoners. Ongeveeö 3 jaar geleden werd daar eveneens ingebroken door het indruk ken van een glasruit en werden toen een paar coupons laken ontvreemd. Sedert was de heer De Vries tegen in braak verzekerd. De ongelukken op het Staats spoor. In het orgaan va/n den Bond van Staatsspoorwegpersoneed komt het volgende voor In No. 7 van hef weekblad voor hot Spoor- en Tramwegpersoneel komt on der den titel'„De geesel des orutfer- mens" eene beschouwing voor over de plaals gehad hebbonde spoorwegonge vallen direct voor „het ontslag van het bekwaam personeel" en „nadat liet beproefde personeel was onte slagen". De strekking van het artikel is te doen uitkomen, dat de onbekwaamheid van het personeel na de staking oor zaak is geweest van een bijzonder groot aantal ongelukken op de spoor wegen. of zooal's het weekblad het in zijn taal uitdrukt, van een moord op groote schaal. Wij wilden van de zaak meer we ten, al was het maar om het brevet van onbekwaamheid. Wij verzochten daarom en verkregen van de Maat schappij inzage van liet register van buitengewone voorvallen, waarin a'le voorvallen als bedoeld in art. 21 van Dienstreglement C worden inge schreven. Onze nasporingen strekten zich uit tot de maanden Februari. Maart, April, Mei en Juni 1902 en 1903. Al gold ons onderzoek uitsluitend deze Maatschappij, wij achten de uit komst daarvan van genoeg belang om haar wereldkundig te maken. Aan de hand van evenbedoeld rs- gister nu, waarin alle1 buitengewone voovallen worden geboekt, stejlde men een tabel samen, waaruit blijkt, dai de_bewering van het Weekblad al- thans -voor "deze Maatschappij geheel bezijden de waarheid is. Werden toch in die maanden Febru ari. Maart, April. Myi en Juni 1902 op de lijnen der S'. S. gewond 148 en ge dood 10 personen in 1903, waren die getallen 114 en 7. Men behoeft zich dus over onbekwaamheid, nog niet erg ongerust te maken. Naar men weet, brak de staking uit op 6 April. (Hbld.) Boerenkuren. Het bekende Staphorster boertje heeft in den laatsten tijd een tegen hanger gekregen in een collega, resi- deerende te Simmeer. Door een zijner patiënten vernamen we, dat er gemid deld op vijf dagen per week, (des Zon dags en Vrijdags wordt geen consult gegeven) wel tachtig personen zijn hulp komen inroepen, afkomstig van heinde en verre, zelfs uit Den Haag. De methode van onderzoek, die deze Aesculaaj) er op na schijnt te houden, verschilt blijkbaar weinig van de ge wone. Als medicamenten dienen, volgens onzen zegsman veeal Karnemelk met bruine of witte suiker. Op de vraag naar de kosten van behandeling, antwoordt het hoertje, dat deze nihil zijn, zoodat hierin wei nig verschil valt'op te merken met an dere soortgelijke specialiteiten. Hofcel-restanrant en Café- geëmployeerden. Op de laatste vergadering van den Geneefschen Bond van' Hotel-, Res taurant- en Café-geëmployeerden (afd. Holland, goedgek. bij Kon. besluit), is een commissie benoemd, ten doel heb bende uit alle bestaande vakvereeni- gingen een commissie (met eigen be stuur) te benoemen, welke wederom ten doel heeft, te bewerken met alle geoorloofde middelen, onder algeheele uitsluiting der politiek, dat er kome een Staatsenquête in ons beroep, om de vele nog heerschende misstanden te onthullen, en als noodwendig ge volg dezer enquête het langs wettelij- ken weg aanbrengen van de noodige verbeteringen en hervormingen, evenals zulks reeds in Duitschland is geschied, in de allereerste plaats om toekenning van een wettelijken geregelden rusttijd. Bedoelde commissie is dan ook reeds aan het onderhandelen met een aantal hooggeplaatste mannen, welke als commissie van advies haar zal voor lichten. Secretaris der commissie is de heer D. H. Gude, Van Beuningenstraat no. 5 te 's Gravenliage. Hondententoonstelling te Zutphen De internationale honden tentoon stelling te Zutphen, welke gehouden wordt door de Nederiandsche Duitsche Doiggenclub, was heden flink bezocht. Zeer groot is het aantal toegekende onderscheidingen. Van de ©ereprijzen verkreeg majoor F. P. A. Mollinger te Nijmegen de drie zilveren medail les uitgeloofd door II. M. de Koningin- Moeder eoi Z. K. H. Prins Hendrik voor de grootste inzending, de beste inzepding van. niet-jachthonden en de beste inzending van jachthonden. Voorts werd den heer Mollmgeir een kunstvoorwerp toegekend voor de grootste' inzending uit de provincie Gelderland en de clubmedaille voor de beste inzending van terriers. Verder werden eereprijzen uitgereikt aan de heeren A. Wolfman Elpers. Baarn, voo,r terriers P. Drost. Haarlem, voor ternesJac. Dekker, Hilversum Labbé (Frankrijk), voor jachthonden uit het buitenlanden André (België) voor niet-jachthonden uit het buiten land. De overige eereprijzen zijn nog niet bekend'. Aangehouden. Een reiziger uit Duitschland werd dezer dagen te Oldenzaal aangehouden door de douanen aan het station. Bij lijfvisitatie vond men op hem een zil veren inktkoker, een gouden en zilve ren horloge en twee kopjes en schotels van fijn aardewerk ter waarde van f 85. De nieuwe sluis te Zaandam. De nieuwe schutsluis in den Hoo- gendain is thans in zooverre gereed, dat het voornemen bestaat het water op 1 October daarin te doen stroo men, zonder dat het in de bedoeling ligt'haar van af dien dag reeds voor het scheepvaartverkeer te openen. I-I. M. de Koningin zou voor deze plechtigheid worden uitgenoodigd, waarbij Hare Majesteit dan in de ge legenheid zou worden gesteld, eerst in de droge kolk te loopen en daarna het water te zien binnenstroomen. Zaterdagmiddag is te Leeuwarden een zesjarig knaapje, dat zich onder een der 'goederenwagens va.n den spoor weg op het terrein van de stroocarton- fabriek had begeven, om tegen den re gen beschut te zijn, door het in bewe ging brengen der wagens zoodanig aan gereden, dat hij kort daarna overleed. Liefhebbers gezocht. In een onzer weekbladen wordt in - een advertentie, die heel vriendelijk aanvangt met het opschrift: Lectori Salutem, gelegenheid tot plaatsing op gemeente-secretarie aangeboden voor een volontair. Die volontair moet zijn een ontwik keld jongmensoh. Wat daaronder verstaan wordt om schrijft de advertentie aldus: „een ongmensch, dat eenig begrip heeft van vreemde talen en van de in den be schaafden conversatietoon het meest voorkomendeidiotismen" I Bende ingerekend. In de grensstad Vaals had zich een Duitsch gezin gevestigd, dat van daar uit handel in blanke slavinnen dreef. De justitie, die hiervan lont rook, wil de handelend optreden, doch vond de vogels gevlogen en naar Blijberg (Bel gië) getrokken. Doch ook daar was de justitie gewaarschuwd en deze reken de bende in. Een aanvaring. In het Noordzeekanaal had Zater dagmiddag te ongeveer 1 uur 20 min. een aanvaring plaatg tusschen de ..Aikmaar_ Packet" en dy salonboot, beide v ami de tussclnen Zaandam en Amsterdam. Beide booten waren te 1 uur van Zaandam vertrokkende sa lonboot ging vooraan, de „Alkmaar Packet" daar achter. Nu bestaat er niet alleen een na ijver tusschen de heide maatschap pijen, maar ook tusschen het personeel •en op de uren, waarop beide booten gelijktijdig vertrekken, zftjn de reizi gers niet zelden getuigen van een hard-stoompartij. Ook nu had dit weer plaats. Alkmaar Packet won, doch toen zij de salonboot langszij kwam, werd zij dermate door de salonboot aangezogen, dat d,e booten zijwaarts tegen elkander bonsden. De schok was zóo hevig, dat de patxijsramen der Allernaar Packet opensprongen, waar door een stortvloed van water naar binnendrong, die verscheidene passa giers een nat pak bezorgde. De ontsteltenis op beide booten was grootmannen en vrouwen liepen verward en van schrik, bleek als doo- den, op het deli heen en weer en kinderen jammerden en schreiden. Gelukkig liep alles zonder persoonlij ke ongelukken af. maar voor 't ver volg is het toch zeer gewenscht, dat de autoriteiten van deze yn dergelijke feiten nota nemen, opdat het reizend publiek niet noodeloos aan ernstige gevaren worde blootgesteld. De Tel. vernam deze bijzonderheden van een der reizigers der Alkmaar Packet, die voor de waarheid instaat en nog mededeelde, dat de verontwaar diging onder de passagiers groot was. Posterij en Telegraph ie De Nordd. Allg. Ztg. deelt mede, dat de afgevaardigden van bijna alle landen welke deelnamen aan het te Berlijn gehouden congres over draad- looze telegraphie, het eens geworden zijn over de voornaamste principes voor een eventueele internationale re geling der vonken-telegraphie. Op den grondslag van deze overeenkomst zal Duitschland spoedig een uitnoodiging zenden aan alle Europeesche zeemo gendheden en de Yereenigde Staten, om door besprekingen te geraken tot een definitieve regeling. Letteren en Kunsi. De nieuwe Ned. Opera. Verschellen i9 het prospectus van deze nieuye instelling, waaruit blijkt, dat als kapelmeesters aan de opera verbonden zijn de h.h. I. A. Kwast, Anton T. Tierie, Karl Ph. Mönch en C. Dokkum. Het dames-personeel is in de hoofdpartijen nu al dug samen gesteld Emmy Kloos. dram. zangeres, F. Coini-Francisca, coloratuur en jeugd. dram. zangeres. Augusta van Veen (uit Leiden) jeugd. dram. zan geres. C. Dirckx v. d. Wygke le dram. mezzo sopraan, Suze Stemmerik, jeugd, color, zangeres en soubrette; het heerenpersoneel bestaat, wat de chefs d'emploi betreft, uit de hh. Pau. wels, Orelio. R. Schulze (2e helden tenor). Cauveren 1ste en Ach. Claus (Gent) 2de lyr. tenor, Henri Maal bas- baryton, Poons, Bovendeert lyr. ba ritons, Koster. Haarman le bassen. In een woord vooraf wordt het leed wezen uitgesproken over de mislukking der pogingen om tot een fusie te ge raken met de andere opera-combinatie en uiteengezet de economische grond slag. waarop de onderneming is ge vestigd. gelijk vroeger alreeds is me degedeeld. hierop neerkomende, dat zij zal werken als associatie', met waarborging van de gages van het „geengageerde" personeel, d. w. z. koor en orkest en mindere partijen. De 'Sociétaires, d. w. z. de hoogst be zoldigde solisten enz., zullen zich te vreden stellen met een minimum salaris (bijv. f 200 per maand), met latere aanvulling, naar rede der nog niet betaalde gedeelten hunner nomi- naal-sal'arissenmaar eerst nadat alle kosten en verplichte gages zijn ge kweten. „Schatten gouds" verklaart de nieuwe directie „heeft de Ned. Opera .reeds verslonden en daarlatend of al die schatten wel zoo zlijn aan gewend, dat zij de onderneming in derdaad ten goede kwamen, is 't wel geen geheim gebleven, dat nog nim mer de stabiliteit der onderneming ermede werd bevestigd. Dit kon trou wens ook niet, omdat het een verder felijk stel&el is, te teren op de afgebe delde goedgyefschheid van enkelen, want zulk stelsel leidt onwillekeurig tot overmoed, verwarring en zorge loosheid, terwijl wel allerminst het kunstbel'ang ermede wordt gediend. Onder de nieuwe werken, waaruit het bestuur ter opvoering een keuze zal doen, komen voorPucini's Flora Tosca, Leoncavallo's Bohemer Leven, Blockx' Bruid der Zee, Mönch Pater-1 noster. Verder bevat het repertoire de meest geliefde standaardwerken. Gezelschap van de Nederiandsche Opera (Stadsschouwburg) Amsterdam. Seizoen 19031904. Tableau de 'la Troupe. D. H. Joosten, directeur-gérantP. Hommes, administrateurJoh. Elan- bladt, hoofdregisseurA. Overgaauw, 2e regisseur, lioofd-inspecientA. J. v. Alkemade, bibliothecaris, koorin- spieientWalth-er Henry Rothwel, kapelmeester; Richard Hageman, ka pelmeester eu soloaiepetiteurCorns. Dopper, solo- en koorrepetiteur S. B. Benavenie en A. d'e Leeuw, koorrepe- titeursI. N. Berkhout, costumier D. H. Mickels, kapperM. C. I. AL- bers, souffleur; I. v. d. Hiist Jr., de corateur en attributeur H. Jonas, re- quisiteur. Solisten: mevr. C. Engelen—Sewing, coloratuur en jeuigd-dram. zangeres (als gast voor dit seizoen)mevr. A. BosseSomimer, le dram. zangeres mej. Irma Lozin, le dram. mezzo-so praan; mevr. R. Hagiemanv. Op- hemiert. jeugd, coloratuur en soubret te mej. Willy Bierlee, dugazon en soubrettemevr. Cassuto Micbels, sopraanzangeres; mej. Helena Hel- mering. 2e sopraan zangeres mevr. HamsIdzerdJa, mej. J. C. Cup en me-j. Marie Kramer, kleine partijen; de heer Louis die Backer en Henri Dons, ails gasten, le baritonsChr. W. F. de Vos, heldentenorMartien Smits, le tenorErnesto D alamo, le' lyrische tenor; Mees—Boogaarts en Frans Hoosemans, lyrische tenoren S. van Beem. trialEdmund Hecker, le baritonAug. v. d. Ho eek, le ba riton A. Alexanders, lyr. bariton P. Heidkamp Jr., bariton; R.'v. Ilel- v'o'ïrtPel en G.. A. v. Vladeracken, bas-baritonsF. H. van Duinen, le basF. Meermans, basM. N. v. Weeren, A. J. Scheepers, Jan Bergs- ma en P. van der Ploeg, kleine par tijen. Orkest: mej. Eva Elsasser, harp; de hh. A. Presburg Jr. en S. Mey, concertmeesters8 eerste en 8 tweede violen, 4 alten, 4 ceili, 4 bassi, 2 flui ten, 2 clarinet-ten, 2 oboes, 2 fagotten, 2 trompetten, 4 hoorns. 3 trombones; Engelsch hoorn, basclarinet, tuba, pauken, slagwerk. Ballet: mevr. MeijRenscher, bal- j letmeesteres en solo-danseres14 da mes, corps de ballet Koor 23 dames en 24 heeren. Faillissementen. Uitgesproken Zutphen), 12 Aug. J. A. Derksen, schilde-- te Winterswijk. Rechtercom missaris mr. F. L. J. G. Dik erna. Arnhem13 Aug. S. Frankenhuis, koopman ien winkelier in schoenen, te Nijmegen. Rechtercommissaris mr. H. R. A. Boonen. Winschoten), 14 Aug. Israel de Behr. zich noemende en schrijvende Israel de Beer, koopman in rijwielen en oud metaal, te Sappemeer. Rechtercommis saris mn\ H. Hesse. Opgeheven G. J. Elsman, te Hilversum. W. Krep el, te Amsterdam. Geëindigd II. Eysink, J. Èysink en G. Eysink, timmerlieden en aannemers, te Hen gelo (Overijssel). Sport en Wedstrijden Wielerwedstrijden te Breda. Internationale tweedaagsche wieler wedstrijden te Breda Zaterdag 15 Aug. en Zondag 16 Augustus. Eindelijk heben we dan in ons land eens wielerwedstrijden te zien gekregen zooals we ze vroeger te Amsterdam in het Willemspark zagen. De directie van de Bredasche Wielerbaan heeft getoond dat zij kosten noch moeite spaart, om de vele TijwielUefhebbers in ons land een paar aangename dagen op haar baan te bezorgen. Waar rijders als Bixio, Schilling, Piard en van den Born op een baan uitkomen, daar is natuurlijk niets anders te zien dan, wSt men noemt •goede sport. Jammer, dat het weder niet medewerkte, dit was een groote schade, daar Zaterdag slechts een gering aantal toeschouwers op de geheel met vlaggen versierde baan, was op komen dagen. Om dit publiek evenwel niet teleur te stellen, heeft men de wedstrijden toch door laten gaan. De baan was natuur lijk telkens door en door nat en het duurde soms dan ook wel meer dan een half uur voor dat een volgend nummer kon worden verreden. Te ongeveer half drie begonnen de wedstrijden het eerste nummer was I. Grand Prix d'Amateur over 2 K.M. De eerstaankomende van elke serie wordt in de demi-finale geplaatst, terwijl de tweede van iedere serie, nog een repê- chage rijden. De series werden als volgt verreden lste serie Van der Matten, Dordrecht en van Unen Prinsenhage. Deze rit was een vrij gemakkelijke overwinning voor van der Matten. lie serie. Janson, Londen, Broos Roosendaal, Gasio Bergen op Zoom, Ballon Breda en Valkenburg, den Haag. Janson wist deze serie op kfanilge wij ze te winnen. Dit is een Tijder met zeer veel taktiek. Ballon had het ongeluk dat zijn achterband sprong, zoodoende was hij terstond buiten mededinging. 1. Jan son. 2. Broos. Ille serie i; Bouma, Leeuwarden, Overbeek, Rotter, dam, Netscher, den Haag, Oomen, Bre da, Dop Lochem. Deze serie was wel de mooisteeen vinnigen strijd was het tusschen den stevigen Leeuwarder en Dop. Dop was de winnaar met een band- lengte verschil. Bouma 2. IV. Smout, Bergen op Zoom, Meulkens Breda, van Beesten, Dordrecht, Verha gen, Breda. Ook deze serie was zeer spannend daar Meulkens en Smout elk ander niet veel toegaven. Smout was de winnaar met een half wiel lengte voor Meulkens. De serie de xepêchage werd gereden door Crusio, van Unen en Broos. Hierin was Broos zijn twee tegenstanders flink de baas. De tweede serie ging t.i#3Chen Bouma, Meulkens, Oomen en Van Bees ten. Thans was Bouma gelukkiger, hij won dan ook met eenige lengten van Meul kens, die tweede was. Hei volgende nummer van het program ma betrof de Grand Prix de Breda voor professionals over 2 K.M. De eerst aan komende van iedere serie wordt ge plaatst in de demi-finale, de 2de aan komenden rijden series de repèchage. lste serie. Schilling, BerlijnSchulte, Luik, Olieslagers Antwerpen. Met veel verschil door Schilling gewonnen, Schul te 2de en Olieslagers derde .2e série Bixio, Genua, van der Tuijn, den Haag en Hoevenaar uit Antwerpen. Geen der twee kon Bixio baas, met stukken ver sloeg hij, van der Tuijn als tweede en Hoevenaars als derde. Ille seriePiard Parijs, Roos, Amsterdam. Carapezzi, Italië. Uitslag is dai de jonge Fransch- man Piard winl, Carapezzi tweede is en Roos derde. IVe serievan den Born Luik, Schoonhoven, Amsterdam. De an dere rijder had zich teruggetrokken, van den Born won gemakkelijk. Ve serie Jenkins, Londen, Waterreus den Haag, en Siilevis Dordrecht, lste was Jenkins, 2de Waterreus en derde Siilevis. In de serie de repèchage tusschen van der Tuijn, Siilevis en Waterreus was van der Tuijn lste en Waterreus Hede tweede serie de repèchage was tusschen Schoonhoven, Schutte en Hoevenaars. Schoonhoven I, Hoevenaars II. De laat ste serie ging tusschen Carapezzi, Roos en Olieslagers. Carapezzi won gemakke lijk, Roos 2, Olieslagers 3. Hierna kregen we den course de pri mes over 10 K.M. voor prof, te zién. De deelnemers waren Olieslagers, van der Tuijn, Carapezzi, Siilevis, Schoonhoven, Waterreus en Schulte. Elke K.M. een premie van 5 frs. De eerste was Schoen hoven met 3 premies, 2de Olieslagers met 2 premies, derde Carapezzi met 2 premies. Hiermede was het programma voor dea eersten dag afgeloopen^en gingen we doornat naar ons hotel. Nog even met Bixio sprekend over zijn succes te Aniwerpen, alwaar hij Meyers en Elle- gaard sloeg, zeide hij dat Meyers best had kunnen winnen, maar dat hij ge heel was ingesloten geworden. Hij vond, dat Meyers, nu hij toch maar besloten heeft in Kopenhagen om de wereldkam pioenschappen te rijden, een zeer goéde kans maakt. Wij hopen het voor den Hollandschen boer. Tweede dag. Gelukkig, het weder was wat beter; wel was er veel wind, maar dat was min der dan al die regen, Een talrijk publiek was nu aanwezig. En de muziek, al was 't dan ook niet veel moois, bracht een ieder in stem ming. Het eerst kwamen de amateurs van de Grand Prix voor Amateurs de demi-fina les afrijden. Ie serieJanson 1. Bouma 2 en van Unen 3. He serie Smout 1., Meulkens 2 en van Beesten 3. Ille serieDop 1, Broos 2 en van der Mallen III. De finale van de Amateurs werd na een vinnigen strijd door Jan son gewonnen, Smout met heel klein verschil tweede en Dop eveneens mei klein verschil derde. Vervolgens werden de demi-finales van de Grand Prix voor Prof. verreden. De eerste serie ging tusschen Jenkins, van den Born en Schoonhoven. Met eenige lengtes van den Born 1 en Jenkins 2. Tweede serie, Schilling, Carapezzi en Roos. Gewonnen door Schilling, Cara pezzi 2de en de laatste serie ging tus schen Bixio, Piard en van der Tuijn. De laatste moest het spoedig opgeven, ter wijl de kleine Piard kranig weerstand bood aan Bixiï», toch verloor hij het met een half wiel. De finale werd dus gereden door van den Born, Bixio en. Schilling. Een prach- tïgen strijd hebben we te zien gekregen men reed wat men kon, we dachten Sehlling' reeds als winnaar over de roo- de streep te zien gaan, maar van den Born passeerde hem nog bij tijds. Zoodoende was van den Born de overwinnaar van Schilling en Bixio. Een eerebaantje werd door hem gereden, oorverdoovend applaus ging voor den Luikenaar op. Tot aanvulling van aen middag^krij- gen we een Point to Point race voor Amateurs over 5 K.M. Een zestien deel nemers doen hieraan mede, met gevolg dat Meulkens uit Breda eerste, Broos uit Roosendaal tweede en Smout uit Ber gen op Zoom derde was. Het slotnummer van dezen middag is een scratch-race tusschen Professionals over 1 K.M. lste serie.Carapezzi 1. Piard 2twee de serieJenkins 1 en van der Tuijn 2. derde serie Schulte 1 en van Schoonho ven 2, De demi-finale tusschen Piard, van der Tuijn, Schoonhoven en Oliesla gers, is voor Piard eerste en van der Tuijn tweede. De finale tusschen Jenkins, Piard, Schulte en Carapezzi heeft tot resultaat dat Jenkins 1 is, Carapezzi tweede en Piard derde. Hiermede was het wieier. feest wederom afgeloopen. Alles had een goed verloop. Alleen een opmerking, de baan werd niet genoeg vrij gehouden en veel te veel menschen die er niets te maken hadden werden op het midden-terrein toegelaten. Dickentman wereldkampioen. De Amsterdamsche renner over den gemiddelden afstand Piet Dickentman, dlie met Rob1» Content en anderen Zon dag te Kopenhagen in het wereld kampioenschap over 100 K.M., is daarin cïe anderen de baas gebleven. Hij legde den afstand af in 1 uur 126 m. "28 sec. (Echo) Wielerwedstrijden Amsterdam, Zondagmiddag werd er op de Am sterdams clity Wielerbaan o. a. verre den de groote prijs, bestaande uiteen match tusschen Vrouwes (Nederlan der), Ceurremans (Belg) en Salzmamj (Duitschei') over 10, 20 en 30 K.M, met gangmaJring. Er was veel publiek opgekomen voor d'eze wedstrijden, die ook zeer interessant waren en waar bij alle Nederiandsche records van i tot 24 K.M. geslagen werden door Salzniann, die den match won. Over 10 K.M. won Vrouwes niet eenige leng. ten van Ceurremans in 11 m. 1/5 sec. over 20 K.M. sloeg Salzmann Vrouwes met 1 ï-ondje voorsprong in 20 m. 64/5 sec. De manche over 30 K.M. werd door den regen onderbroken toen er 24 K.M. gereden was. Salzmann, dia toen 4- baan op Ceurrymians voor was, werd overwinnaar verklaard in 24 m. 1 2/5 sec. Het publiek dat op de zen wedstrijd' gewed had, nam even- wel ten. deele de verliezende partij natuurlijk met deze uitspraak geen genoegen, overstroomde, tegelijk mei den regen, het middenterrein en wilde den voorzitter-kamprechter tot andere gedachten brengen, waartoe deze aan de hand der bestaande reglementen natuurlijk niet te bewegen was. De dreigende houding d'er protesteeren- den werd, zelfs door een agent van politie "niet verzacht, hoogstwaar schijnlijk wèl door het hailf-onderge- loopen middenterrein, vanwaar zeniej weg te krijgen waren. Een amateuTsrace werd nog gewon nen door Willem Mnldier, die Bissckof, de Roos, Molenaar en Jansen van zich af wist, te houden en ©en wed strijd met voor si ft door Ivuyt, 2y dé Koning7"3e Buis. Kegelen. Het te Nijmegen geopende vier- daagsch kegelconcours heeft de kege laars reeds van wijd en zijd daarheen getroond' zoodat het evenals zijn vele voorgangers een goed verloop zal hebben. Onder de 210 vijftallen voor den korpswedstrijd zijn er, behalve de 33 Nijmeegsche, uit Amsterdam 30, Arn hem en Rotterdam 17, Enschede I3, Oss 9, Amersfoort, Utrecht, 's Herto genbosch 7, Tilburg 6, Deventer, Hen gelo, 5, Zutphen, Rosendaal 4, Apel doorn, Gouda 3, Eindhoven, Brummen, Doesburg, Dordrecht, Druten, Dieren, Boxmeer, Wageningen, Haarlem, Lo chem, Schoonhoven, Zaltbommel 2, Alkmaar, 's Hage en vele andere plaat sen. De korpswedstrijd eindigt eerst Maandagnam. 6 uur, cle personeele- en de kampioen-wedstrijd Maandag nacht i2 uur, die voor seniores en juniores op de vrije baan Dinsdagnam 5 uur. Gisteravond en ook hedenmiddag gaf de stafmuziek van het 5e reg, infanterie uit Amersfoort concert in den tuin; natuurlijk staat Van Aken's „Alle Negen" als no. 1 op't px-ogram- ma. Verder kwam er tot opluistering de muziek van 't 2e reg. huzaren uit Venlo. Paarden. Voor de meeting te Woestduin op Zondag 23 Augustus a. 9. zijn de na volgend paarden ingeschreven: Rennen. Triple-Sec-prijsAemilia, Valentine, Mayfly, Spring Mart, Miss Eliza, Malaita, Flower, Fidget, Mar-i ked MaD, Copperas, Bedhampton, Logia, Earthstopper, Dauphiné. Benedictine-prijs: Royal Governess, Valentine, Spring Mart, Victor Wolf, Mob Orator, Cake Walk, Royal, High ness, Kyrat, Nebucadnesar, Fidget, Copperas, Something, Miss Charlotte, Branksome, Springfight, Reinette. Chartreuse-prijs: Helena, Berthus, Diamant, Curacao. Draven, Anisette-prijs Rita, Tabori, Chilouez, Mascotta, Bella, Ella, Liber ty, Herman, Schabernack, Krylatyll, Martha, Gretchen, Ideaal, Tjibbe, Miss Maggi, Graaf Jan, Antoinette, Ezel, Prinses Wanda, Nora. Morellen-prijs: Rita, Cyclone, Con troleur, Jonge Wilkes, Schabernack, Krylaty II, Don Quichot, Antoinette, Colombine, Belle Bay, Debutant. Catz-prijsRedburr, Concurrent, Elber, Bellwood, Cyclone, Clerimond, de Luitenant, Dawnlight, Waschfrau, Ducaat, Moquette, Anselor, Belle Bay, Uranie, Achilles, Dobrina, Redstar, Abdul Ameer, Ward, Robert See Steele, Ténébreux, Anton. Courses te Clingendaal. Het weer bleef droog, doch er stond een zeer hevige wind. De haan was niet in erg besten toestand, 'tamelijk veel pu bliek, maar niet zooveel als Donderdag. I. Harddraverij (Sweepstakes) voor 3- jarige merries. .1. Morning Star van stal Carlo (Schön. rock) in 3.07 3/5 ;2. Anna III van. Dj Ridder (Haster) in 3.13 4/5 en 3. Corrii van Joh. de Mol (Watteveen) in 3.44 2/56. II. Prijs van 's-Gravenhage,. vlakke reu voor iinl. paarden. Na verschillende valsche strats valt dJ vlag, waarhij Curagao achteraan komt Aan de overzijde heeft Valérie de lei' ding, en in de laatste bocht wordt Bill!- ton de twee plaats ontnomen door Cu racao. 1. Valérie van har. Creutz (Speek), J- Curacao van G. J. v. d. Vliet (Skipp) en 3. Billiton van v, Hoboken v. Hoedekenr kerke (Wie'nert). 4 lengtes en vele. III. Duinen Prijs, recorddraverij. lideaal en Controleur loopen ver uit; spoedig is Contröleur voorop en winl zeer gemakkelijk. 1. Contröleur (2400) in 4.33 4/5 2. Idea* (2400) in 4.34 4/5; 3. Don Quichotte (2500! in 4.38 2/5 en 4. Dops (2525) in 5.25. IV. Bliksem Prijs, verkoops wedret vlakke baan. Bij het weggaan is Augusta voorop dadelijk gevolgd door Royal Governesi en Herminie, Augusta is niet te bereikei en wint gemakkelijk, terwijl Mob Oratol en Copperas dead heat voor de tweedi plaats maken Helminie vierde. 1. Augusta van A. de Neuter (Mat thews) 2. Mob Orator van A. v. Hobokei v. Hoedenkenskerke (Cockeston) en Cop peras van baron Creutz (Skipp). Gewonnen met één lengte. De winner werd voor ƒ800 het eigen dom van den lieer Deutschmann. V. Troost Prijs, recorddraverij. Eerst zijn Cyclone en Achilles, die a&i de overzijde nog al eens doorsloeg, aai het hoofd, daarachter Redstar en Ducaa Archilles neemt spoedig de leiding, doel

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2