Amsterdamsche Beurs tbet plotseling op in de rechte lijn, lit Cyclone wint. Cyclone van A. A. v. d. Berg (Ten Ü8 L) in 5.59 2/52. Achilles van W. ar- borst (Doeleman) in 6 min., 3. Ro- 1 See Steele van Joh. de Mol (Wit/te- i) in 6.03 3/5 en 4. Ducaat van v. d. (Noordzij) in 6.04. prijs van Haarzuylen, vlakke ren. list heeft stal Jochems de leiding, iüa Donna Lorna. In de rechte lijn ïrd k Aemilia. gereden door Garrard in lush naar voren en maakt dead heat 1 ponna Lorna, terwijl Flower derde Donna Lorna van bar. Creutz (Speck) Aemilia van jhr. C. de Pesters (Gar- d) 2. Flower van Van Hoboken van fdekenskerke (Cockerton). [arddraverij en Wedrennen te Rotterdam. jptningsprijs. Harddraverij voor ierlandsche paarden. Alstand 300 prijzen 100, 40 en 10. ygenonien werd door 7 paarden, naer Mazurka, eig. Allemekinder, leeersberg tweede Proza Bonheur Gebr Hoek, Schiedamderde tas eig- A. de Boom. Rotterdam, erniis-prijs. Harddraverij met hit- stokmaat 1.43. Prijzen ƒ50, 20 j 10. Julia, eig. Hofman, Rotterdam iVilhelnxina. eig. P. v. Zelm, Vlaar- gen3. Abalino, eig. Phoenix stal, laas-prijs. Wedrennen met Hitten, fcmaat 1.47. Prijzen 70, ƒ30 en Abalino, eig. Phoenixstail, Haar- ;2 Cornells, eig. D. Boelhouwer, jegersbcrg3. Papus, eig. West- as! Leiden, txercitie-priijs. Harddraverij voor n. Afstand 3000 M. Prijzen 75, a 10. Hans, eig. L. v. d. Berg. BLes- iaf2. Silvester, eig. J. v. d. Heu- Rotterdam; 3. Marie, Mulder, iravenhage. lally-hoo. Af standi 200 M. Stappen, M draven en 1000 M. rennen', [ijzen f 70, 30 en ƒ10. Talpa. eig. Vlaming, Den Haag Rees. eig. Vermorzel, Rotterdam Ie;, eig. J. Bakker, Wassenaar. VoetbaL De wedstrijden om den Zilveren etbal gaan door, en zijn thans de- itief vastgesteld als volgt 'mdag 6 September, voorwedstrij- van Nederiandsche clubs. jümdag 20 September, internationale üstrijden. :dag 27 September, demi-finales aal. deelneming is opengesteld voor: Renlandsche amateurvereenigingen, rste klasse vereenigingen en Kampi- aea voor alle afdeelingen der tweede isse. laschrijvingen vóór 31 Augustus e.k. richten tot den heer Joh. J. Meijer, iuttuin 25, Rotterdam. terrein zal evenals het vorig bij beschikking van het Gemeen- estuur en onder instemming van a betrokken clubs, behalve Rapidi- uitsluitend tegen entrée toeganke- zijn. halen. Fitzgerald, die het rechterbeen had gebroken, moest zeven uur aan het touw boven den afgrond hangen, op een hoogte van 10.500 voet. De oude gids hield zich al dien tijd roerloos staande, met zijn beenen tegen een rots aan ge drukt. Toen de hulp kwam opdagen, was de oude gids bijna overmand van de uitputting. Fitzgerald werd door acht gidsen en twee dokters naar Alag- na gebracht. Bij hun aankomst aldaar werd de oude gids warm. toegejuicht. Zekere G'ollieux, uit Genève, is te pletter gevallen bij een poging om de Döme du Goüter alleen te beklimmen. Gidsen zijn naar zijn lijk gaan zoeken. Goedhartig. Op zijn pleiziertocht in Noorsche wa teren, vernam de Keizer toen hij met de Iiohenzollerii voor Bergen lag dat een Duitsche dame tengevolge van een ongeluk met haar rijtuig ernstig ge wond was. Dadelijk zond hij er zijn lijfarts op uit en liet de dame aan boord van de Hohenzollern brengen. Daar stond hij de dameskajuit aan haar af en de gewonde bleef onder geneeskundige behandeling tot Swine- münde. De Keizer stelde bovendien nog een rijtuig van zijn hoftrein ter barer beschikking en liet den trein opzet telijk te Babelsberg, waar de dame thuishoorde, stil houden._ Een ridder lijke handelwijze die 's Keizers goede hart tot eer strekt. De Metropolitain. De Parijsche Presse publiceert een serie interviews met bekende inge nieurs en architecten over de „Metro politain." Allen verklaren eensluidend dat deze ondergrond-baan gebouwd is zonder rekening te houden met de vei ligheid voor het publiek. De architect van liet Louvre, Redon. gaf bovendien te kennen, dat het bovengewelf in plaats van ruim 80 centimeter, slechts 50 a 60 centimeter dik is. Volgens hem is een instorting vandaag of mor gen te vreezen. Vervolg Stadsnieuws Kerk en School. Examen tot toelating der universi- l'trecht, 13 en15 Augustus. Geëxa- ineerd 7 candidaten voor de faculteit r Godgeleerdheid, enz. Geslaagd heeren P. W. Bonthuis de Vries R. I. K. Hoogenraad. Voor de faculteit der geneeskunde, werden 7 candidaten geëxami- eerd. Toegelaten de heeren Fl. Hers, A. Sillevis jr., P. Talma en S, J. iopal. durende den loop van het examen okken zich 2 candidaten terug. Het amen wordt voortgezet met 2 can- Saten. Na voortzetting van het amen zijn van de vorige groep als- 'j geslaagd H. D. Rubenkoning or diploma A en W. J. S. Lind ordiploma B, terwijl aan den heer J. Koopman, die het diploma A vraagd had, het diploma B werd egekend. Door zijne Excellentie den Minister van Staat, Minister van Oorlog is vastgesteld een,.Voorschrift op het aanhouden der Stamboeken van militairen beneden den rang van Officie, dienende bij de Landweer". Ter voorloopige uitvoe ring van het Kon. besl. van 25 Juni >3, no. 37, is door Z. E. den Min. Oorlog 0. rn. bepaald, dat de mili ciens die bij de Landweer overgaan, hunne zakboekjes bij den Burgemees ter der gemeente waar zij woonach tig zijn moeten inleveren de Burge meester verzendt die zakboekjes aar den betrokken Districts-Commdt. die ze doet vervangen door „zakboekjes voor de Landweer". Bloemencorso. De heer Gom pert z, lid van de firma Wertheim en Gompertz, heeft voor het op 31 dezer te houden bloe mencorso eene medaille beschikbaar gesteld. Wellicht zal de heer Gompertz ook met zijn automobiel aan het corso deelnemen. Toezegging van deelneming is o.a. nog ingekomen van de automobilis ten, de heeren Van wickevoort Grom- melin te Heemstede, Storm de Grave en van A. Üppenheim te 'sGravenhage. Gemengd Nieuws. lag. Ongeregeldheden in Londen. Londensche bladen maken uit- «rige bizonderheden openbaar over ernstige wanordelijkheden, welke Battersea eene voorstad van Lon- welke vooral door werklieden wit bewoond zijn voorgekomen, k dit stadsdeel wil een zeer groot atal bewoners de nieuwe belasting or bet onderwijs niet betalen, en arom vaardigden de autoriteiten heel it bevelschriften voor beslagnemin- a uit. openbare verkoop van die in be- Ogenomen goederen zou Donderdag hebben. De menigte toonde zich echter zeer adig tegen de beambten, die met èing van dezen verkoop belast wa- 0- Een dezer haalde ten slotte een alver uit den zak en gaf vuur. De Overschoten gaven het sein tot een Schrikkelijk gevecht. 'la de orde te herstellen, moesten 'Mlitieagenten van hun stok gebruik ion. Een groot aantal der betoogers vrij ernstig gewond. De publieke verkoopig kon intus sen geen voortgang hebben. De au- iteiten ontkennen niet, dat deze be- op, gingen tegen de wet zeer lastig "'den, daar de personen, die dit ver leiden, over het algemeen behoo- tot die burgers, die een zekere "lie positie bekleeden. ergongelok. De Slilaneesche correspondent van ^aily Telegraph meldt bizonderhe- over een ongeluk, dat den En- 'scbman Fitzgerald op den Monte is overkomen. Hij was met twee «en, vader en zoon, uitgegaan. Ter- |1 zij op een gevaarlijke plaats wa- gleed Fitzgerald uit, maar het 'v waarmede zij onderling verbon- 1 waren, hield het uit, en de jonge •5 wist zich te redden en ging hulp De h e e r B. M. S e r n alhier slaagde dezer dagen niet voor het eerste, maar voor het tweede gedeel te van het notarieel staatsexamen. Graaf Pas a do w ski. Zaterdag werd onze stad bezocht door den be kenden staats-minister en staats secretaris Dr. A. Graaf von Posa- dowsky-Wehne-r uit Berlijn. Z.Exc. vertoefde geruimen tijd bij de firma Krelage. Brug vernield. Zij, dae de 'voorstellingen tijdens de laatste- kermis in het circus Carré hebben bijgewoond, zullen zich herin neren, dat een vijf meter hooge brug (op zuilen) dienst, deed' hij de pan- tomine. Deze brug nl, is geladen op een waggon_der H. IJ. S. M. is in botsing gekomen met de overbrugging (de kippenbrug) aan den Kruisweg pillier, met het gevolg, dat de tooneel- brug totaal is ingedrukt en versplin terd werd. Voor de heer Carré zal het missen van dit stuk „gereedschap' zeer ongeriefelijk zijn, daar deze brug onmisbaar is voor 't opvoeren 0, van de panto mine „Transvaal". Een wagon, beladen met hooi, kwam eveneens in aanraking met de overbrugging en moest worden over laden. Zeiden wij meermalen, dat de kip penbrug uit een architechtonisch oog punt niet schoon is, de eerlijkheid gebiedt thans te getuigen, dat ze ijzer- sterk is, want het logge gevaarte heeft door deze „schokkende" gebeurtenis sen niet het minst geleden. Herodiade. Donderdag 10 September a. s. opent j Nederiandsche Opera van den Stadsschouwburg te Amsterdam, den Schouwburg alhier, het seizoen met de- opera Herodiade. van Masse- ret. Dit is een bijzonder feit, omdat aan de opvoering in onzen schouw burg groote bezwaren zijn verbonden, die nu zijn overwonnen door het aanbrengen van nieuwe decoratiën. De hoofdpartijen worden ge-zongen door de dames Engelen Sewing, Boss-eSommer en Jrma Lozin de heeren Louis de Backer, Chr. de Vos. Van der Hoeck en Van Duinen. Elders in dit blad vindt de lezer de gehe'ele samenstelling van dit gezel schap vermeld. Barbiers- en Kappersbond. Heden werd de algemeene vergadering van den Nederlandschen Barbiers- en Kappersbondin het Brongebouw alhier gehouden, onder voorzitterschap van den lsten Voorzitter van den Bond, den heer Jan B. Polman Tuin. De voorzitter der afdeeling Haar lem, dc heer D. Soellaa-rt riep namens deze afdeeling alle aanwezigen een har telijk welkom toe, en sprak den wensch uit-, dat deze vergadering moge bijdra gen tot bevestiging der broederlijke samenwerking en tot verkrijging van betere toestanden in het vak. Tevens hoopte spr. dat de Bond ook dit jaar weder in bloei mag toenemen, en ein digde hij met een „Leve de Barbiers- en Kappershond" (applaus.) Do bondsvoorzitter sprak hierna een openingswoord. Hij herinnerde er aan hoe de Bond steeds rusteloos voortwerkt en dat het bestuur hoopt, dat éénmaal alle vak- genooten onder het vaandel van den Bond zich zullen scharen ten einde de leden een beter bestaan te kunnen verschaffen, en het vak op te heffen uit den huidigen toestand. Reeds is men op den goeden weg, want de levensvoorwaarden zijn in ver schillende plaatsen reeds veel verbe terd. Zoo is op vele steden de 9-uur- sluiting reeds ingevoerd. Met den wensch uit te spreken, dat men op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan, en de Bond steeds in bloei zal blijven toenemen, hesloot spr. zijn toegejuich te rede. Hierna namen de werkzaamhe den een aanvang. Afwezig waren de afd. Nijmegen, De venter en Goes. De rekening over het boekjaar 1901 1902 sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f2869.51.5. Het voordeelig saldo bedraagt f2119.42.5. Bij de algemeene beschouwingen over de verslagen van den Staat en de werkzaamheden over het afgeloopen Bondsjaar, maakte de afgevaardigde van Utrecht eene opmerking over het weigeren van een slotwoord in een artikel van het orgaan aan genoemde afdeeling. De bondssecretaris achtte beter dit punt door de commissie van Urgentie te doen onderzoeken, waarmede de ver gadering genoegen nam. De afgevaardigde van Amsterdam brengt een woord van hulde aan het bestuur, inzonderheid aan de pen ningmeesters voor hunne uitstekende boekhouding. Door Enschede werd aanmerking ge maakt op de feuilletons, die in het Bondsorgaan zoo nu en dan voorko men, en achtte het beter de feuilletons weg te laten. Door afgevaardigden van andere af deelingen werd daartegen opgekomen, daar velen ten zeerste prijs stellen op deze feuilletons. Nadat de redacteur, de heer Inte Onsman, de verzekering had gegeven, dat hij de feuilletons met de grootste onpartijdigheid kiest, trok Deventer zijn voorstel in. Bij acclamatie werden tot bestuurs leden herkozen de heeren J. B. Pol man Tuin, als 1ste Voorzitter, G. Hek- kelman als commissaris, W. II. Pol man Tuin, als 1ste en H. F. Sonne- scliein als 2de penningmeester. Allen namen de herbenoeming aan en betuigden hun dank daarvoor. Het voorstel Scheveningen luidende „De Bond lichte een Centraal Magazijn van vakartikelen, van gereedschap en van verkoop op, waarvan de vakartikelen depóts der afdeelingen het benoodigde kumien betrekken, werd nadat de voorzitter er op gewezen had dat de uitvoering hiervan onmogelijk was, door Scheveningen ingetrokken. Even eens werd ingetrokken het voorstel der afdeeling Zwolle betreffende de terug betaling van contributie uit deBonds- kas. Bij stemming werd uitgemaakt dat de volgende jaarvergadering te Utrecht zal worden gehouden. Het voorstel der afd. Haarlem lui dende: „Het hoofdbestuur richte aan de bevoegde autoriteit een schrijven, waarin wordt aangedrongen het loon voor het scheren "en haarsnijden bij het leger te verhoogen (thans be draagt- dit anderhalve cent per man in de 5 plagen, waaronder gratis haar snijden) lokte veel discussie uit. Scheveningen verklaarde zich tegen het voorstel omdat daardoor de soldaat te zwaar getroffen zou worden in zijn soldij. Hoorm en A'dam deelde mede dat het geld voor het scheren niet wordt afgetrokken van het traktement der soldaten, en verklaren zich derhalve vóór het voorstel Haarlem. Alkmaar wenscht zelfs het voorstel nog verder uit te breiden en de ver hooging ook toe te passen op anderen in Rijksdienst. Ook Utrecht betuigt zijne ingeno menheid met het voorstel Haarlem. De afgevaardigde van Leiden raadde aanneming van het voorstel Haarlem ten sterkste af, omdat dan wellicht aanbesteding zal worden ingevoerd en do leden daarvan het nadeel zullen on dervinden. Nadat Haarlem zijn voorstel nog eens krachtig had verdedigd, werd het in stemming gebracht en aangenomen met 59 voor, 5 tegen en 1 in blanco. Het voorstel van het bestuur om den Bond te doen afscheiden van het Landelijk Comité voor Zondagsrust, daar aansluiting aan dat Comité geen resultaten afwerpt, omdat het Comité niets van zich laat hooren, werd aan genomen, terwijl tevens besloten werd deel te nemen aan de oprichting van een nieuw comité. Als afgevaardigde werd hiervoor benoemd de secretaris. De commissie van Urgentie deelde als resultaat van haar onderzoek mede dat de Redacteur van het orgaan in zake de quaestie met de afdeeling Utrecht, (zie hierboven) in het gelijk moest worden gesteld. Arnhem bracht nog de werking van het plaatsbureau ter sprake, waarna de ochtendvergadering werd gesloten. De middagvergadering was huishoude lijk. Na afloop daarvan vereenigden de leden zich aan een diner in het Brongebouw. straat een der vechtenden gewond. Bij de nadering der politie gingen de da- des aan den haal, maar werden ach tervolgd en bij den spoorwegovergang aan den Oudenweg gegrepen en naar de politiepost aan de Amsterdamsche poort gebracht. J u b i 1 Zondagavond herdacht Ds. Knotten belt den dag waarop hij voor 25 jaar als Evangeliedienaar bevestigd werd. Zijn tekst was Rom. 8 vers 32. De prediker betuigde verder aan kerke- raadsleden en vrienden en bekenden ook uit vroegere plaatsen waar hij gestaan had. zijn oprechten dank voor de blijken van belangstelling in deze week ondervonden. Na het ein digen van den- dienst werd den leeraar psalm 134 vers 3 toegezongen. De heer Gustave Prot. in de tooneel- wereld te Amsterdam welbekend, is in den ouderdom van 86 jaar overleden. Voor het examen gymnastiek 1. o. slaagde te Utrecht de heer C. O ver- beek, van hier. Yelsen. Ter secretarie dezer gemeente liggen ter inzage twee bouwplannen; het eene tot uitbreiding van IJmuiden tot de Roomsch-Katholieke Kerkhet andere tot bebouwing van de Breesaap. Pluimvee. Op den llen en 12en Augustus te Bolsward gehouden tentoonstelling van Pluimgedierte werden de volgende stadgenooten met de achter hun naam genoemde prijzen bekroond: P. J. Scheelings le en eereprijs. Rus sische Brandneus (ram), le en eere prijs, Rams kop (voedster). 2e prijs Zilverkonijn (voedster), 2e prijs Fransche Hangoor (ram). H. Beenders le en eereprijs. Vlaam- sche Reus (ram). 3e. prijs Russ. Brandneus (voedster). L. van Vuuren 2e prijs Blue and Tan voedster met jongen. Zeer Eerv. Verrn. Black and Tan. (ram). P. H. Duin, 3e prijs, Black and Tan (ram). Zeer eerv. verm. Ylaamscke Reus (ram). L. Verpoorten, 3e prijs, Hollandsch konijn (ram). Eerv. veim Zilver konijn (ram). P. Romeijn, 2e prijs, Blauwe Wee- ner Reus (voedster met jongen). Eerv. verm. Blauwe Weener Reus (ram). B. van Luiken, eerv. verm. Bever konijn, (voedsfer). Operavoorstellingen. Uit het ons toegezonden prospectus der Nieuwe Nederl. Opera, Paleis voor Volksvlijt, waarvan wij onder de ru briek Letteren en Kunst reeds een en ander mededeelen, blijkt tevens, dat het plan is om in den loop van het seizoen 1903/4 acht voorstellingen te Haarlem to geven, namelijk op25 Sept., 30 Oct., 27 Nov., 25 Dec. (dit zal wel 1 vergissing wezen, daar dat de eerste Kerstdag is), 29 Januari, 26 Februari, 25 Maart en 22 April alle Vrijdagen. Brandwonden bekomen. Een hofje-bewoonster is tengevolge van het omvallen van een brandend petroleumtoestel in brand geraakt en is daarbij aan hare handen en het aangezicht ernstig verwond. Twee medebewoonsters en een werkman hebben het vrouwtje uit haar gevaar lijken toestand gered. Volgens ver klaring van een geneeskundige, die later hulp verleende, is er voorloopig geen levensgevaar. Haarlemmermeer. Te Aalsmeer wenden een deel der in. gezetenen zich tot den gemeenteraad met het verzoek de schoolgeldheffing zooda nig t© wijzigen, dat deze voortaan in mindere mate drukt op hen die van het openbaar onderwijs geen gebruik maken. Halfweg 15 Augustus was het 25 jaar geleden dat pastoor F. A. Wellenhorg alhier, de priesterwijding ontving in de Kathe drale kerk te Haarlemna als kapelaan en rector te 's-Gravenhage te zijn werk zaam geweest werd hij in 1899 benoemd tot pastoor alhierde parochianen had. den hem dien dag tot een werkelijken feestdag gemaaktingehaald door een optocht van zusters, wielrijders en de St. Jozefsvereeniging werd den jubilaris in de smaakvol versierde kerk gebracht waar hem bij het binnentreden liederen werden toegezongenna afloop gaf de muziekvereeniging Caecilia uit Haarlem eenige nummers op het Kerkplein. Des avonds te 9 uur werden den jubi laris en zijne gasten uitgenoodigd bij een vuurwerk dat ondanks den hevigen wind, uitstekend slaagdeduizenden menschen waren op de been. Zondag werd het feest in de plechtige H. Mis kerkelijk herdacht, terwijl des middags honderden van de gelegenheid gebruik maakten, om den jubilaris per soonlijk geluk te wenschen. A.s. Zondag wordt het feit in den Houtrakpolder her dacht. Ontving Z.Eerw. tal van geschenken, bouquetten en één geschenk van- veel waarde, hij gaf o.m. aan 120 behoeftige gezinnen (ook Protestanten) een rijk middagmaal en onthaalde tal van paro chianen en kinderen (150). INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzender niet teruggegeven. Wie denkt, overwint. De Vereeniging „Wie denkt, over wint" alhier, is voornemens om aan vang September a.s. „Multatuli-lezin- gen te houden. Zij heeft daarvoor wederom uitgenoodigd den heer W. Meng van Amsterdam. Bekend is het hier ter stede, dat bovengenoemde spreker de werken van Multatuli op juiste en ingrijpende wijze kan weer geven. Daarom dan ook noodigt zij ieder uit die sympathiseert met Multatuli's werken, tot het bijwonen van boven genoemde lezingen. Hoogstwaarschijnlijk zullen deze gehouden worden eiken Dinsdagavond in de bovenzaal van het gebouw Haar lem's Arbeiders-Secretariaat, Smede- straat 43. De juiste aanvangsdatum van deze te houden reeks, zal latei- per advertentie in dit blad worden bekend gemaakt. Zij die willen medewerken tot het welslagen van het voornemen van ge noemde Vereeniging, worden verzocht zich aan te melden bij den heer A. N1EMAN, Frans Halsstraat 48. Telegrammen. INGEZONDEN MËuEDEE LINGEN. 30 cents per regel. Zondag-middag had. in café Suisse de ontvangst van verschillende afge vaardigden plaats. Om half vier werd een rijtoer door de omstreken gemaakt, en des avonds het concert in het Bron gebouw bijgewoond. Naar wij vernemen zal de Haarlemsche processie naar Kevelaar den lsten September des morgens te 6.40 per extra trein van hier vertrek ken de bedevaart zal drie dagen du ren. A.s. Donderdag z a 1 n a a r w ij vernemen, des morgens te 9 uur de eerste plechtige H. Mis plaats hebben van den Eerw. Heer A. Leusen in de parochiekerk van den H. Jozef in de Jansstraat alhier. Zondagmiddag werd bij een hevige vechtpartij in de Spaarnwouder- Steun-Comité. Het volgende kwam bij het comité in van de afgeloopen week Jnteekeningsbiljetten f131,65; v. Ter 1,00: Nieman 3,00 X. Mijnheer f 5; Wed. Prins fo.50; W. Westra f0,25, J. Kloezeman f0,25; Tinkelenberg f 1; f 1, S. Reinalda f 1; H. A.S. f 0.425; D. de Clercq (Bloemendaal f2,50; Haarl. Dagblad (Batelaan) f 2,20 (Typo's); id. Fransen Enschedé f2,40; id. Ruigrok f0,56; id. de Waard f0,875; id. Erven Bohn f0,70; id. Kleijnenberg f 2,05 id. Jansen f o, 10. Centrale werkplaats sigarenverkoop f 17,12; id. Beijnes f 2,95; id. Conrad f 1,85; id. Figee f 2,65; Haarl. Timmerlieden f 3; van den heer van Th. f2,50; Sigarenverkoop in het Comité f 0,30: Meubelmakers Pool f 3s55; Timmerlieden Vereeniging D. E. V. (Dijksterhuis) f 6,38; Stucadoors- Vereen. f 3.25; den heer J. J. Groot (lijst) f 1,25; id. Mink f0,70; id. H, Reinalda 2,89s en Typo's Dieters f 1. Zamen de som van f 204,7s5. Aan boodschappen of winkelwaar van N. N, te Bloemendaal f 10. De uitkeering voor de uitgeslotenen zal geschieden op Dinsdagmorgen van 10—11 uur in 't Gebouw St. Bavo, voor een rechthebbend gehuwd persoon fo.50, ongehuwd persoon f 0,35 per dag en voor elk kind f0,25 per week. Het Steuncomité hoopt de volgende week iets meer uit te kunnen keeren, in de hoop dat de inteekenbiljetten gunstig mogen werken voor de huis gezinnen (Gelden worden behalve in St. Bavo, ook aan het adres der Comitoleden ingewacht. Namens het Steun-comité. J. KLOEZEMAN. Gemeente-rekening. Ingediend Ls de rekening der gemeente over 1902. De buitengewone inkomsten waren Z986.490.82J meer dan de buiten^ gewone uitgaven de gewone inkomsten waren f S7.2S1.62 meer* dan de gewone uitgaven. Het voordeelig saldo der reke ning is dus f 1.073.772.444. De Qnina-Laroche, zoo op juiste wijze door hare zenuwversterkende en herstellende eigenschappen be kend, is gelijk al de goede toebe reidingen, het voorwerp van tal- rij ke namakingen. Alleen de Echte Qoina-Laroche bevat de totaliteit der werkende hoofdbestanddeelen vervat in de drie Kina's (geel, rood en grijs), hoofdbestanddeelen die op zoo nut tige wijze onder elkander een ge heel maken, hetwelk niets zou kunnen vervangen. De Qoina Laroche heeft een zeer aangename smaak, is onovertreffe- lijk om de zwakte, gebrek aan eet lust, koortsen, tegen te gaan; zij verkort de lange en lastige her stellingen. De Ijzerhoudende Qinna-Laroche wordt aangewend tegen bloed armoede, bleekzucht, gevolgen van bevallingen, enz. Men eische in de Apotheken de Echte Quina-Laroche, eenvoudige of ijzerhoudende, voorzien van de handteekening Laroche en het adres: 20, rue des Eossées-Saint- Jacques, Parijs. Naar men ons mededeelt loopt eene industrieele onderneming alhier als een gevolg van het faillissement Laane van Bemmel ernstig gevaar. uit de omstreken. Heemstede. Met ingang vaa 1 September is be noemd tot onderwijzeres aan de R.C. bij zondere meisjesschool aan de Kerklaan mej. W. Ruijsenaars. Aan den verlofganger A. Diependaal alhier van de lichting 1898 is vergun ning verleend eerst 7 December a.s. on der de wapenen te komen voor herha lingsoefeningen, in plaats van in den loop dezer maand. Officieele Berichten. Kennisgeving Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis dat door hen is ontvangen eene be kendmaking van Burgemeester en Wet houders der gemeente Schoten, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. Broekhuizen, om vergunning tot het oprichten eener smederij van kachels, sloten, enz., aan de Botha-hoek Reitz- straat, kadastraal bekend in Sectie B. No. 1759- Op Maandag, den 24ste Augustus 1903, des voormiddags te elf uren, zal ter Secretarie, Bakenessergracht No. 79, gelegenheid bestaan, om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip op de Secretrie der Gemeente Schoten, kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Haarlem, den i7den Aug. 1903. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, BOREEL. de Secretaris, PIJNACKER. Lord Salisbury. LONDEN, I7 Aug. (Reuter). Een officieel bericht meldt, dat lórd Sa lisbury iets beter is en dat de krach ten zijn toegenomen. De arbeidsquae8tie in Zaid-Afrika. LONDEN, 17 Aug. (Reuter). Uit Johannesburg wordt aan de Standard gemeld, dat daar Zaterdagavond een groote bijeenkomst van Afrikaanders werd gehouden, waarin een motie werd aangenomen ten gunste van on- mïddelijke immigratie van Chineesche arbeiders. Generaal Ben Viljoen be zocht gisteren zijn landgenooten te Pretoria en drong aan op de noodza kelijkheid om spoedig „unskilled" ar beiders aan te voeren. SOFIA, 16 Aug (Reuter). De Bulgaar- sche regeering overhandigde aan de bui. tenlandsche vertegenwoordigers een me morandum, waarin de meening wordt tegengesproken dat de Bulgaarsche re geering de revolutionaire beweging in Macedonië aanmoedigt, door het zenden van benden naar het terrein van op stand de Bulgaarsche regeering poogt aan te toonen, dat de opstand geheel en ai het gevolg is van de behandeling der christelijke bevolking door de Turkscha autoriteiten. De memorie behandelt af zonderlijk den toestand in de vilayets Salonika, Monastir, Ueskjoeb en Adria- nopel. Zij geeft een lange lijst van na men en bijzonderheden over misdaden der autoriteiten, in elk vilayet; daaron der vindt men het in brand steken en plunderen van een aantal dorpenhet dooden of mishandelen van een aantal inwoners, die vaak maanden lang wor. den gevangen gezet zonder eenigen schijn van beschuldiging of rechtspraak; het mishandelen van vrouwen en meis jes het in massa gevangen zetten van Bulgaarsche geestelijken en onderwij zers het sluiten van kerken en scholen. In de jongste drie maanden heeft Tur kije in plaats van stappen te onderne men ten einde de beloofde hervormin gen in te voeren, allerlei voorwendsels gezocht om de Bulgaarsche bevolking: van Macedonië te terroriseeren, met het gevolg dat deze, tot wanhoop gebracht door de holle beloften, tot den opstand overging. De memorie verklaart, dat de verant woordelijkheid alleen bij Turkije moet worden gezocht. Dit officieele stuk heeft diepen indruk gemaakt in diplomatieke kringen. De Oostenrijksche zaakgelastigde bracht gis. teren reeds een bezoek bij den minister president ep sprak zijn bezorgdheid uit over de mogelijke gevolgen der publi catie. door bemiddeling v&n de firm* CLAAB8BN en BETJN8. Gister. Heden YL14 AU. Md. mm. Correspondentie. AtchiBon Topeka, Comm Denver Rio Grande Erie's KansaB City Booth. do. J>rc'- Missouri Kansas Texas, Oom. National B. R. of Mexico New-York Ontario Norfolk Western Rook Island Cy. Booth era Pacific 8oothera Railway* Union Pacifio Wabash American Car New-Orleans R. Oo. Steels Koninkl. Petroleum Maatsoh. Colombia.. Grand Tronkof Canada. Den Heer V. Begrijpen wij uw schrij ven goed, dan is de bedoelde géén pa troon en heeft zich dus ook niet verbon. den, om het vastgestelde loon te geven. Maar dan is het ook niet billijk, hem daarvan nu een verwijt te maken en zouden wij dus uw stukje niet kunnen plaatsen. Nadere inlichting zal ons aangenaam wezen. Marktnieuws. Haarlem, 17 Augustus 1903. Op de graan- en zaadmarkt alhier wa ren heden aangevoerd70 H.L. Witte tarwe 7.10 A 7.30 60 H.L. rogge f 4.50 85 H.L. haver/3.20 A 3.50; 15 H.L. mals ƒ5.-. öa»/i 6ii/i 24241/s 271/ï 28«/i 22V, 221/4 37»/i 37S/s 191/4 20l/„ 19 191/i 22«/4 231/, 62 62i/g 24*/i 255/,j 44»/4 44»/, 21 S/4 221/a 731/j 75 20»/s 211/. 33 31 11 /m ns/a 227/8 231/4 460 453 Burgerlijke Stand. Bevallen Aug. 16. W. G. van den Bogaard van Riet, d. M. E. van der Velden Marselje. d- M. J. Riem VisOp den. Oordt. d.P. G. HoogreefBottelier z, Overleden Aug. 15. W. J^. Hessels, 80 j. Groen- daalsleegJ. C/yan Duffelen, 3 m. z., KI. HoutstraatJ. Vink, 63 j., Ane- gangJ. F. van Halem. 3 m., z., Saenredamstraat. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: C. M. F. C. Nuijens— M. J. H. Roozen. BevallenC. J. van Suchtelenvan Hoogstraten z. M. M. Krookvan den Klinkenberg d. A. J. Honnebier— Maas z. Overleden. M. de Reus 74 J. Meeren- berg. C. Hoogerwoning 27 j.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3