Zooals reeds gezegd rijden hierin me de J. van Lingen, G. Roos, J. SJesker en W. Mulder. Het eerst zit G. Roos achter zijn tan dem. vlak daarachter J. Slesker, terwijl ©enigen tijd daarna v. Lingen ook de zijne te pakken heeft. W .Mulder schijnt geen tandem te willen hebben want dood op zijn gemak rijdt hij de baan TOnd. Slesker en Roos blijven vlak achter elk ander. De tandem van Roos scheen on mogelijk te passeeren want telkens na eeoige banen gereden te hebben doet Slesker pogingen om te passeeren maar lukt hem niet. Als er een 10 banen ge reden zijn; dan-krijgt van Lingen een lap eerst van Roos en daarna een van Slesker. Bij de 15 banen steekt Slesker zijn hand op als bewijs van protest en springt van zijn fiets af om protest in te dienen tegen Roos, want toen hij dezen haast voorbij was, kreeg hij een duw van Roos in den rug. Het protest wordt evenwel niet aangenomen, zoo doende komt Roos 1 binnen, van Lin gen 2, met 7 banen achter, en Mulder 3 met 17 banen achter. 6de Nummer. Demi-finales van het kampioenschap over 1 K.M. Rijders Muiden Molenaar, II. Hayck, W. Jansen, B. Leehner, G. Buis en J. Slesker. Hiervan werden in de finale ge plaatst J. Slesker, H. Hayck, W. Mul der en W. Jansen. De finale hiervan, werd gewonnen door J. Slesker en W. Mulder tweede. Derde manche tusschen Schilling, Jen kins, Piard en Stol. Thans is het de be slissende rit tusschen den Hollander en den Engelschman. Stol gaat aan het hoofd, gevolgd door Piard, Jenkins en Schilling achter. In de laatste bocht is de houding nog 't zelfde, alleen is Piard naar voren gegaan en is veel voor, tien meter voor het eind komt Schilling ge lijk met Piard en met een banddikte is de Hollander voor de tweede maal over winnaar. Piard prachtig tweede, Jen kins 3, Stol 4. Het totaal is alzoo Schilling 4, Jenkins 6, Piard 9 en Stol 11 punten. Zoodoende ls de Grand Prix de Hollande gewon nen door den Hollander. Met een groote palm in den hand en onder het spelen van het Wien Neerland's bloed wordt door hem een eerebaantje gereden, ter wijl verschillende kieken genomen wor an. Het slotnummer is Match poursuite over 5 K.M. tusschen de winners van de kampioenschappen over 1 en 25 K.M. Slesker Winnaar over 1 K.M. en Roos winnaar over de 25 K.M. komen voor dit nummer aan den start. Met een tame lijk goed gangetje gaan beide rijders, van start, dan is Slesker weer eens voor en dan Roos, maar teru slotte is Slesker het eerst binnen met ongeveer 60 c.M. verschil. Dus is dit het derde jaar dat Slesker kampioen is. Met eenige sjerpen en een grooten lauwerkrans rijdt hij ook een rondje, ook eenige kieken worden geno men en hiermede bhoorn ook deze wed strijden weer tot het verledene. Woestduin. Begunstigd door heerlijk weder hadden Zondag-middag op de prachtige renbaan „Woestduin" voor de 14de maal in dit seizoen hoogst interessante courses plaats. In de verschillende nummers werd over het algemeen mooi gereden. was veel publiek, zoowel op hei vijfguldens- als op het 'guldensterrein. De uitslag der verschillende numers is als volgd I. Anisette-Prij s. Handicap voor Nederlandsche paarden van 3 jaar of ouder. Min. afst. 1600 M. Prijzen: f350; f75; 125. Aan de start verschenen Antoinette Liberty Mis MaggiHerman Mascotta ChilouezPrinses Wanda en Tabori. Prachtig werd deze course gewonnen door Tabori, eigenaar J. Spaans, 1600 M. berijder Paul Schönroclc in 3.03 2/5. Tweede aankomende was Antoinette, eig. stal Pech, 1725 M., berijder Alkema- e, in 3.05 3/5. Derde Mascotta, eig. A. A. v. d. Berg, 1650 M., berijder Ten Hagen in 3.08 2/5. Tot. 14.50. Placé /6.50 en f 8. II. Triple Sec-prijs. Wedren op de vlak- :e baan voor paarden van 3 jaar en ouder, welke in 1903 nog geen f 1200 wonnen. Prijzen f 400, f 50, 25. Aan dit nummer namen deelLogia, Earthotopper, Fidget, Flower, Aemilia. Met één lengte verschil op Flower, eig. A. v. Hoboken, werd deze spannende ren gewonnen door Aemilia, eig. Jhr. C. de Pesters, 51 K.G., derde aankomen- a was Logia, eig. W. Jochems, 57 K.G. Ie weder 1 lengte achter Flower was. Tot. 14.50. Placé f 13 en 7.50. III. Morellen-prijs. Record harddrave rij voor Ned. paarden. Prijzen /350, f150, 75. Van de 11 ingeschrevenen kwamen op Belle Bay, Cyclone, Debutant, Bon Qui- chotte, Schabernack, Antoinette, Contro leur. Na eene spannende eind-race bereik ten Controleur, eig. H. Glas 3025 M. en Antoinette, eig. Stal Pech 3050 M. beide gelijktijdig de finish in 5.294/5. Derde was Don Quichotte, eig. Joh. de Mol, in 5.301/5. Controleur, die tot het laatste oogenbilk de leiding hield, werd gereden- door Enszing en Antoinette door Alke- made. Tot. 13.50 en f 8. Placé f 7.50 en f 15.50. IV. Benedictine-prijs. Verkoopswedren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder, te ioop gesteld voor 1500. Prijzen 550, /50 en f25. hit nummer gaf een prachtig veld Paarden te zien. Hoewel de stal Jochems sterk favoriet was, behaalde Valentine van Jhr. C. de Pesters 49K.G. met tb kopiengte verschil op Copperas, van Baron Creutz 48'/. K.G. de overwinning. 15 Na Copperas kwam met leQSte ver- «chii als derde aan Springlight, eig. W. IJochems, 53 K.G. Tot. f28.50. Placé f 18.50 en fS.50. V. Catz-prijs. Handicap voor paaTden van 3 jaar en ouder. Minste afstand 2400 M. Prijzen f500, f 100, f25. Aau dit nummer namen 17 paarden deel. Prachtig werd er gereden. Redstar, 2425 M. Eig. Stal Carlo, berij der Paul Schönrock nam vrij spoedig de leiding en wist deze tot het eind toe te behouden. Tijd 4.061/5. Achter hem volgde Bellwood, Eig. A. A. v. d. Berg. 2525 M. in 4.07 4/5 m. derde was Uxanie, Eig. W. A. Ockhorst 2500 M. Tot. f20.50. Placé f 21, f 18.50 en f21. Aan den Chartreuse-prijs, hordenren voor Inlandsche paarden van 3 jaar en ouder namen slechts deel Berthus, Eig. A. v. Hoboken 70 K.G. en Helena, Eig. Mr. Kean, 63 K.G. Berthus was sterk favoriet. Doch niette genstaande <iit ging Helena, die Berthus eenige lengten achter zich liet, met den prijs f400) strijken. Tot. 5.50. Courses „Onde Slot". Op de renbaan ,,'t Oude Slot" had den Zaterdagmiddag, zooals wij reeds in ons vorig nummer mededeelden, harddraverijen en wedrennen plaats. Den uitslag van den openingsprijs en Tally-Ho hebben wij toen reeds ver meld. Het verdere verloop der courses volgt nu hieronder. III Sulkey-Prijs. Harddraverij-Handicap. Ingespannen voor Poneys van alle lauden en rassen, niet hooger dan 1.45 M. afst. 2200 11. Prijzen f40, f20, f 10, f7.50 cn f5. Mededingers waren Piet Hein, eig. W.Herrmann Amsterdam 2200 M.Jan netje, eig. O. Keijzer Amsterdam, 2200 M.Antje, eig. C. v. Huis Bennebroek 2240 M.Emma eig. G. Buijs, Melis sant, 2260 M.Abaliuo, eig. Phoenix- stal Haarlem 2260 M.Johanna eig. Amstelstal Amsterdam 2350 M.Hanny eig. D. v. d. Werf 2365 M.Talpa, eig. Ylamings den Haag 2475 M. Deze course werd gemakkelijk ge wonnen door Talpa, gereden door den eigenaar Ylamingstweede aankomen de was Abalino, gereden door den heer van Stralen, en derde Johanna. Totalisator f 5. Placé f3.50 en f8. IV. Cigaretten-Race. Wedren gereden door Heerrijders met niet geregistreerde paarden en poney's over pl.m. 400 M. met een keerpunt. De rijders zullen na pl.m. 200 M. moe ten afstijgen, een cigarette opsteken, weder opstijgen en rookende de eind paal passeeren. lste prijs kunstvoorwerp. 2de idem, 3e een pakje cigaretten in luxe-ver pakking. 4e zilveren sport-medaille. Aan de start verschenen Siena, eig. stal Zandvoort; Marianne, eig. J. M. van Marle den Haag: Dutch Girl van denzelfden eigenaar; Emma eig. Park- laanstal Haarlem; de Vlieg, eig. J. Nijssen Sandpoort; Jet, eig. J. Bak ker Wassenaar, Abalino, eig. Phoenix- stal Haarlem. In deze course werd Marianne, be rijder George Kruger, overwinnaar. 2de aankomende was Abalino, doch deze werd gedisqualificeerd, daar zijn berij der niet rookte toen hij de eindpaal passeerde. Siena werd nu als tweede eu Jet als derde aankomende be schouwd. Tot f3.75. Placé f 4.75 en f 5.25. V. Dressing-Race. Wedren gereden door Heerrijders met niet geregistreerde Paarden en Po neys over plm. 400 M. met één keer punt. De rijders zullen aan de start hun paard moeten opzadelen, jas en vest aantrekken en daarna kunnen ver trekken. Het vest en de jas moeten minstens drie knoopen hebben. Ie. Prijs. Een luxe mandje witte port No. 17 van The Continental Bo dega Company. 2e Prijs. Een Kunst voorwerp. 3e Prijs. Een Zilveren Sport- Meda.ille. 4e Prijs. Een Kunstvoorwerp. Van de 9 in schrij vingen kwamen Ar- nolda, Emma, Marie II en Johanna niet op. Zeer gemakkelijk werd deze course door Marianne gewonnen, want toen deze aan was, moesten de anderen nog van de start af. Tweede aankomende was de Vlieg, eig. J. Nijssen Santpoort derde Dutch Girl. Placé f2.25 en f4.50. VI. Parasol- of Parapluie-Race. Wedren gereden door Heerrijders met niet geregistreerde Paarden en Poneys over pl.m. 400 M. met één keerpunt. Na pl.m. 200 M. zulleu de rijders een parasol of parapluie op moeten steken en daarna met opgestoken parasol of parapluie over een haag van pl.m. 0.60 M. moeten springen. Ie Prijs een luxe mandje Champag ne Irroy, aangeboden door den agent den heer II. J. Lambers te Utrecht, 2e Prijs een Kunstvoorwerp, 3e Prijs een Kunstvoorwerp, 4e Prijs een Sport-Me- daille als souvenir. Ook in dit nummer, dat veel bijval van het publiek lokte, trad Marianne, eig. v. Marle den Haag zegevierend uit het strijdperk. Tweede was Dutch Girl van denzelfden eigenaar en derde aan komende de Vliegt eig. J. Nijssen Sant poort. Tot. niet geplaatst. VI. Sluitingsprijs. Wedren Vlakke Baan voor niet ge registreerde Paarden en Poneys. Han dicap. (Verschillende afstanden). Mi nimum afstand 1600 M. Ie Prijs f40, 2e Prijs f20, 3e Prijs f 10, 4e Prijs f 7,50, 5e Prijs f 5. De 6e aankomende ontvangt zijn inleg- geld terug. Inleggeld f 3. Voor de schoonst gelappeerende Po- ney niet hooger dan 1.45 stokmaat, wordt in de Sluitings-Prijs een Eere- Prijs uitgeloofd zijnde Zilveren Medail le benevens f 10, 2e Prijs f 5. Aan dit nummer namen 11 paarden en poneys deel. Zij gingen prachtig af en er werd mooi gereden. Na een zeer spannend-en rit werd Jet, eig. J. Bakker Wassenaar over winnaar; tweede aankomende was Ma rianne en derde Abalino, eig. Phoe- nixstal Haarlem. Tot f 7. Placé f 10; f 14 en f7. Te ruim half vijf waren de goed geslaagde courses geëindigd. pioen)Neptunus (Zaandamsche Zwcmclub „Neptunus") U. Z. C. (Utreclitsche Zwemclub) IJ (Zwemclub „Het IJ"-) De A. Z. en „Neptunus" zijn geen prijswinnende deelnemers. Bij de wedstrijd, die precies half 2 uur een aanvang nam, volgden de nummers elkander snel op, en het zeer uitvoerig programma, dat geheel uit afstandzwemmen bestond, zorgde dat de talrijke toeschouwers zich niet verveelden. De winners waren als volgt No. 1. Snelzwemmen op buik, zijde of rug, vrije deelname, lengte der baan 1000 Meteraantal keerpunten 49. (Deze baan werd voor het eerst op den Nederlandschen wedstrijd gezwom men). Ie prijs, verguld zilveren me daille, de heer Ed. Meijer Ezn. (D. J. K.) 19 min. 62/5 sec. 2e prijs, zil veren medaille, de heer F, W. Meu ring (IJ.) 19 min.. 24 4/5 sec. 3e. prijs, bronzen medaille, de heer J- Cam per Fitsingh (Arnh. Z.) 19 min. 342/5 sec. No. 2. Snelzwemmen op den rug, voor juniores, lengte der baan 40 Meter met 1 keerpunt. (Nederlandsch record 33 sec.) Ie. prijs, verguld zil veren medaille, de heer G. J. Vroon van Hoolwerff (D. J. K.) 39 3/5 sec. 2e. prijs zilveren medaille, de heer. W. J. Koeman Dzn. (D. J. K.) 43 sec. 3e. prijs, bronzen medaille, de heer C. II. Schukking Jr. (D. J. K.) 45 2/5 sec. No. 3. Snel'zwemmen met hinder nissen. voor aspirant-leden van de Zwemclub „De Jonge Kampioen', lengte der haan 20 Meter, voor dit nummer werden 2 kunstvoorwerpen uitgeloofd. Warmersde jongeheer F. L. Dankmeijer Jr., en de jongeheer Joh. Jesse Jr. 2. De hindernis bestond hierin, dat zij met een varkensblaas aan elke hand en elke voet bevestigd gingen belemmerd werden en de han den en voeten aan de oppervlakte van het water moesten houden. Dit num mer verwekte veel gelach onder de toeschouwers. No. 4. Snelzwemmen op buik of zijde, lengte der baan 160 Meter. Aan tal keerpunten 7. Wedstrijd met voor gift in seconden. Vrije deelname. (Nederlandsch record 2 min. 321/5 sec.). Ie. prijs, zilveren medaille, uit geloofd door de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenver keer te Amsterdam, de heer J. Des Bouvrie (IJ.) 2 min. 334/5 sec. 2e. prijs zilveren medaille, de heer K. Meijer (D. J. K.) 2 min. 351/5 sec. 3e. prijs bronzen medaille. W. F. Gantvoort (D. J. K.) 2 min. 37 sec. No. 5. Wedstrijd tusschen een drie tal kweekelingen van H. M. opleidings schip „Admiraal van Wassenaer" en en drietal kweekelingen van het op leidingsschip „Zeehond" te Amster dam, op uitnoodiging van het bestuuT der Zwemclub „De Jonge Kampioen", baanlengte 40 Meter met 1 keerpunt. De tijden van de drie zwemmers van elke ploeg werden opgeteld. De ploeg die den minsten totaaltijd had, was winner. Prijs3 kunstvoorwerpen voor de zwemmers van den winnen- den ploeg. Gewonnen door de jongens van de Wassenaer, te zamen in 2 min. 16 2/5 sec. Zij heeten J. Sybesma, G. J. Beumer en C. Boelens. Bij den wed strijd waren pl. min. 20 jongens van elk der beide opleidingsschepen tegen woordig. No. 6. Duiken en zwemmen met de pop. Vrije deelname. (De pop moest, met den kop boven water en met bei de handen vast gehouden worden). Ie prijs, vergjild zilveren medaille, den heer Ed. Meijer Ezn. (D. J. K.) 402/5 sec. 2e prijs, zilveren medaille, de heer F. J. Van Lunteren (U. Z. C.) 474/5 sec. 3e priis,. bronzen medaille, de heer Aug. Meijer (D. J. K.) 49 sec. No. 7 Snelzwemmen op den rug. Vrije deelname. Lengte der baan 240 Meter, aantal keerpunten- 11. (Nederlandsch record 4 min. 23 3/5 LAWN TENNIS. De Engelschen en Haarlemmers Speelden een paar mooie Spellen Gisteren. De stand op Zondagavond is als volgt: Heeren-single. Derde ronde A. v. Len- nep slaat O'Hara Murray met fr—2, 6—4. Vierde rondeH. Wijnmalen w. o. van F. Breitenstein. A. v. Lennep slaat J. Boon met 6—2, 7—5. Vijfde rondeH. Wijnmalen slaat A. van Lennep met 6—2, 7—5, en is dus winnaar dezer afdeeling. Dames-single. Tweede rondeMej. L. H. Dolleman en Mej. E. Dolleman slaan Jkvr. M. Teding van Berkhout en Mej. M. Doüemnn me: 4—6, 6—3, 6—3, en zijn dus winnaressen dezer afdeeling. Heeren-double. Tweede rondeH. Wijnmalen en O'Hara Murray slaan Jhr. G. Teding van Berkhout en Jhr. M. Te- ding van Berkhout met 6—2, 6—2. Derde rondeH. Wijnmalen en O'Hara Murray slaan Jhr. Mr. J. W. Schorer en A. E. Dolleman met 7—5, 12—10F. Breitensteia en Jhr. Th. Prins van West. dorpe slaaa J. de Quay en A. Rutgers v. d. Loeff met 6—2, 3—6, 6—0. In den beslissenden wedstrijd voor deze afdeeling spelen Maandagmiddag H. Wijnmalen en O'Hara Murray tegen F. Br eit enstein en Th. Prins van Westdorp e Mixed double. Derde ronde: Mej. E. Dolleman en Jhr. Th. Prins van West- dorpe slaan Mej. L. H. Dolleman en Jhr. Mr. J. W. Schorer met 6—2, 7—5. Jkvr. M. Teding van Berkhout en F. Breiten stein slaan Mej. v. Wulfften Palthé en A. van Lennep met 46, 6—1. Vierde ronde: Mej. E. Dolleman en Jhr Th. Prins van Westdorpe slaan Jhr. M Teding van Berkhout en F. Breitenstein met 61, 4—6, 61 en zijn dus overwin- ners. Handicap. Derde ronde Jhr. M. Teding v. Berkhout slaat Jhr. Mr. J. W. Scho rer met 75, 2—6, 119. A. Rutgers van der Loeff slaat O. Ment-en. Jhr. G. Te ding van Berkhout slaat A. E. Dolleman mei 6—2, 6—2. O. Blom slaat Jhr. Ge- vaerts van Simonshaven met 10—5, 86. Vierde rondeA. Rutgers v. d. Loeff slaat Jhr. M. Teding v. Berkhout met 6—4, 4—6. 6—2. Vijfde ronde: Jhr. G. Teding v. Berk hout slaat A. Rutgers van der Loeff met 6—2, 2—6. 6—3 en is dus overwinnaar. Aan deNutsspaarbank heeft de terugbetaling van posten onder meer plaats Zaterdagsavonds van 2£ tot 7Jr uur. Jl. Zaterdag nu, waren te half acht reeds terugbetaald208 posten en ston den er nog zooveel personen op terug betaling te wachten, dat het bestuur daarmede is doorgegaan tot ruim 10 uur. Wel een bewijs, dat de kalmte te dezer stede is teruggekeerd zooals men Zaterdag reeda geliefde te be weren. Naar wij vernemen bestaat onder crediteuren van de Noord- Zuidhol. Bank een, voornemen, om op de eerste verificatie-vergadering den rechier-commissaris te verzoeken, één of meer hunner aan te Mijzen tot bijstand van curatoren, hetgeen moge lijk wordt gemaakt door de faillisse- mentswet Handboogschieten Zondag werd in café „Sportlust" aan I de Amsterdamsche vaart een wedstrijd gehouden voor Handboogschutters, welke was uitgeschreven door de Haar- lemsche vereeniging „De Jonge Bata vier". Om 12 uur werd met den wed strijd aangevangen, een zeer talrijk pu bliek was opgekomen en woonde met belangstelling den geanimeerden wed strijd bij. De uitslag van den wedstrijd is als volgt. Door Eendracht Groot uit Tilburg lste prijs, verguld zilveren medaille met 182 punten. Personeele prijs en eereprijs eveneens behaald door Til burg als ook de prijs voor de verstko- mende vereeniging met 45 punten. Claudius Civilus uit de Kethelpolder tweede prijs met 178 punten. Concordia, uit Amsterdam derde pr. met 163 punten. De wedstrijden waren om half zes af- geloopen. De Zwemmers. Begunstigd door vrij goed weder hield gisteren (23 Aug.) de zwemclub „De Jonge Kampioen" haar jaarlijk- sche zwemwedstrijd in de Bad- en Zweminrichting aan de De Ruyter- kade te Amsterdam. Deelnemende vereenigingen waren: A. Z. (Amsterdamsche Zwemclub) Arnh. Z. (Arnhemsche Zwemclub) D. j. K. (Zwemclub „De Jonge Kam sec.) Oorspronkelijk waren voor dit num mer 2 medailles uitgeloofd en 4 deel nemers ingeschreven, doch 2 deelne mers kwamen maar op en de verguld zilveren medaille alleen werd uitge reikt aan den heer C. J. Tersteeg(IJ) 4 min. 53 3/5 sec. De andere deelne mer was 'de heer O. A. Veerhoff in 4 .mini. 54 4/5 sec. Dit nummer was zeer spannend. !No. 8. Snelzwemmen. op buik, zijde of rug. Open' voor hen, die nooit eenigen prijs of premie op een natio- nalem wedstrijd in een nummer snel- j zwemmen behaald hadden. I Lengte der baan 80 Meter. Aantal keerpunten 3. (Nederlandsch record lover 80 Meter, buik, 1 min. 7 3/5 sec. I en Nederlandsch record over 80 Me- jter, rug. 1 min. 12 3/4 sec. lste prijs, j verguld zilveren medaille, den heer J. C. Camper Fitsingh (Wageningen), jl min. 162/5 sec. 2e prijs, zilveren Imedaille, de heer W. F. Gantvoort j(D. J. K.), 1 min. 222/5 sec. 3e prijs, j bronzen medaille, de heer A. J. Ehr- ibecher (IJ). 1 min. 23 sec. j No. 9. Snelzwemmen op buik of zij- ;de. Lengte der baan 50 Meter, met 1 Ikeerpunt. Vrije deelname. (Nederl. record 30 sec. Ie prijs, verguld zilveren 'medaille, de heer P. L. Ooms (D. J. K.), 30 sec. 2e prijs, zilveren medail- ,1e, de heer Aug. Meijer (D. J. K.) 31 i sec. ;3e «viis, bronzen medaille, den heer K. Meijer (D. J. K.). 311/5 sec. Het eerste en laatste nummer van j snelzwemmen waren wel het interes santste der geheele wedstrijd. Vooral bij het laatste was het verschil der gemeakte tijd' zeer onbeduidend, j No. 10. Touwtrekken te water, in ploegen van 3 man. Open voor veree- j nagingen, leden van den „N. Z. B." I Prijzen3 kunstvoorwerpen voor jdte deelnemers van den winnenden j ploeg. Ingeschreven waren 4 ploegen, 13 ploegen van „D. J. K." en 1 ploeg 'van „Het IJ". De groep der ,,D. J. K." bestaande uit de heeren E. Meijer Ezn., Au» Meijer en K. Meijer, won. Dit nummer was het laatste van het programma, maar hierna werd jnog een onderlinge waterpolo-match gehouden door leden der „D. J. K.". j waarbij de heer L. Bouman. voor 'zitter der „D. J. K." als scheidsrech- jter optrad. I Hiermede eindigde deze wedstrijd, 1 die zeer goed geslaagd mag heeten .hij werd opgeluisterd door vroolijke j'muziek, die allen in de gewenschte 'stemming hield. Vervolg Stadsnieuws Door den Minister van Wa- terstaat, Handel en Nijverheid is aan den Districts-veearts te Haarlem een verlof verleend van 2 September tot en nveti 2 October a-s. en zullen zijne werk zaamheden dien tijd worden waargeno men door den plaatsvervangenden Dis- lem. Valsch geld. Bij de Politie is gedeponeerd een vermoedelijk valscke Rijksdaalder Ko ning Willem III (1852). Gedwongen staking van den arbeid. Maandagmorgen geraakte op de Werf Conrad een machine defect. Een honderdtal werklieden moesten hier door het werk tijdelijk neerleggen en kregen verlof. Met herstellen werd da delijk een aanvang genomen. Twist. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ontstond tusschen een drietal bewoon sters van de Rozenpriëelstraat een lie vige twist, welke zoo hoog liep, dat de politie er bij te pas moest komen, die een einde aan de ruzie maakte, door de kijfachtige vrouwen te schei den en in hunne woningen te brengen. Kiesrechthetooging. De Haarlemsche arbeiders waren Zondag opgeroepen om mee op te trekken naar de groote meeting voor algemeen kiesrecht, die in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zou j worden gehouden. 1 Zondagochtend tegen half twaalf kwamen er dan ook op met twee banie- :ren, die voorloopig nog om den stok waren gewonden, j Aan 't station vormden ze groepjes, -kwamen langzamerhand in de feest- i stemming. Op één van de banken za ten als vogels op een tak, jongens en meisjes naast elkander, de kiesrecht- marsch te zingen. j Toen er al meer meetinggangers 'kwamen., vormden ze ééne groote groep en zongen de marsch en andere socialistische liederen, tot verwonde ring van het reizend publiek, dat niet iwist, wat er gaande was. Op een gegeven oogenblik verscheen mr. Troelstra door het klapdeurtje uit de vestibule en ging zwijgend staan naast de zingende groep, bleek I mager als altoos, met den energieken j haviksneus in het smalle gezicht. Vlak hij hem zijn partijgenoot, de heer Simon A. Maas, geheel ander type, bolrond gezicht, blozend, turend door een brilletje. Totdat de trein kwam en de mani festanten, nog geen honderd in getal, naar 'tons toescheen zich borgen in de wagens en wegrolden naar de mee ting. waarvan men elders in dit blad een kort relaas zal vinden. Uit de Omstreken Hillegom. Door bemiddeling van de Hillegom- sche Courant hebben de commissaris sen van de Hillegomsche Bankvereeni- ging gisteren de volgende verklaring openbaar gemaakt: „Het is thans met zekerheid bekend, na een nauwkeurig onderzoek gehou den door de commissarissen der Hille gomsche Bankvereeniging, daarin bij gestaan door den accountant, den heer Van Suchtelen, dat de toestand der Bank zeer gezond is, en deze geen fi- nancieele schade zal lijden door het faillissement der Noord- en Zuidhol- landsche Bank te Haarlem, welke een instelling is, geheel afgescheiden van de onze. De boeken zijn volkomen in orde be vonden en de waarden waren aanwe- De bovenbedoelde commissarissen zijn de heeren D. Wentholt, II. F. Bult man, L. M. J. Immink, mr. H. Tuvme- laar en mr. H. P. 't Hooft. Zandvoort. Zaterdagavond gaven eenige artisten en een begaafde dilettante van Haarlem een concert alhier, ten voordeele van de pleegzuster, voor wie een verblijf in Oranje-Nassau-oord wenschelijk is. Artistiek zoowel als financieel is de uitvoering zeer geslaagd. In het volgen de nummer komen wij er op terug. DE OPSTAND IN MACEDONIË. SALONIKA, 22 Aug. (Reuter). De grootvizier zal naar Macedonië komen om de vilayets te inspecteeren. Marktnieuws. Haarlem, 24 Augustus 1903. Op de graan- en zaadmarkt alhier was heden aangevoerd40 H.L. witte tarvfe a f 7.3065 H.L. haver 13.50 6500 K.G. karwei;zaad, per 50 K.G. f 11.05 k f 11. Burgerlijke Stand. Bevallen Aug. 22. C. M. Aaldersvan Looij, z. G. van NimwegenWijtzes, d. 23. C. M. van der Kuüjlvan der Aar, z. Overleden Aug. 21. J. UittenbosehOtter. 63 j., Spaarn.str.22. D. Kotten. 61 j.. Brouwersstr. G. M. Paardekooper, 2 m.. z.. Kinderhuissingel; 23. M. de la Rie. 6 m. d. Hagcgtrant. Zondagavond was het hier overdruk, zoodat o.a. in de Passage geen plaatsj meer te krijgen was. Ook in andere ge legenheden waren veel menschen. En vooral ook aan 't strand. Het w de moeite waard daar te vertoeven, want de zee lichtte. De golfjes vonkten helder op, een stokslag in 't water wérd tot een lichtende streep, die tooverachtig afstak bij de donkere lucht. .,'t Gebeurt wel eens,'- zei een Zand- voorter, dat twee avonden achter elkaar de zee licht. Maar als 't igaat regenen is het uit." Wie het er dus vanavond op wagen wil -ga naar Zandvoort, maar als de zee niet licht moet hij 't ons niet kwalijk nemen wij gaan ook af op de autoriteit van den Zandvoorter. Gemengd nieuws. Een staartje. De Duitscher, baron Oscar von Fie- litz, die alhier in een café-chantant ongeveer een jaar geleden, optrad, is, naar men weet, door de Duitsche justi tie gevangen genomen, omdat hij zich hier aan majesteitsschennis zou heb ben schuldig gemaakt. Thans is hij veroordeeld tot 9 maanden opsluiting. Over de aanleiding zijner gevangen neming en veroordeeling schrijft men uit Den Haag het volgende aan het Hbl. Von Fielitz vertelde dan zijn publiek o.a. dat een aangeschoten heer (wiens type hij tegelijkertijd nabootste) te Berlijn een restaurant kwam binnen- zwaaien en zich, met eclito dronke- mansallures, liet neervallen op een stoel, waarna hij, hevig met de hand op een tafeltje slaande, zoo hard hij kon uitriep: „Der Kaiser ist eiu Quatschkopf I". Algemeene ontsteltenis natuur lijk onder het publick, waarvan de aangeschotene zich niets aantrok, maar met nog luider stem voortging met schreeuwen: Der Kaiser, enz. tot drie, vier malen toe. Bij het laatste „Quatschkopf" komt een politieagent binnen, legt de hand op den schouder van den dronken schreeuwer en arresteert hem wegens Majesteitsschennis. Met een oolijk lachje staat de quasi- dronkaard op en vraagt: U arresteert mij wegens majesteitsschennis? Waar om? Waarom? waarom? u hebt hier in het openbaar gezegd: „Der Kaiser ist ein Quatschkopf Hab ich auch gesagt was het antwoord ich meinte aber den Kaiser vonPompeï! Wereldrecord. Een Amerikaansch journalist heeft de reis om de wereld in 54 dagen en bij na 10 uur volbracht en zoodoende een nieuw record vastgesteld. 373ste Staatsloterij. Derde Klasse. Ie Lijst 24 Aug. 1903. Nos. 3858 en 11132 I 1000. Nos. 2113, 17602 en 18381 1 400. No. 1S551 f 200. Nos. 3444, 3994. 7574, 9816, 12316 en 13428 f 100. Prijzen van f 45. 3830456000 9229122311516118721 14630546092 9276122571619818740 28630696139 9286122731620118769 29630966160 9317123411523118851 35331156232 9339123611629518858 372 3233 6243 9346123921643518904 412 3306 6247 9363124611646518924 42033326277 9374126021663418940 43533366281 9442125221561918960 49633996380 9472126261568518962 60934166417 9473126821576219000 539 3442 6425 966312607 1579211019 61334696447 9728126441593319047 649 35216456 9747 126631594019201 66736686625 9168126861601419254 68436766645 9766128341602319327 71636106702 9769128661608819383 76936186713 9tU4128791604419463 768 3623 6740 9829129211613619468 77836736816 9974129901624619494 835 369168241004512995 1625919606 8783717 68591005013027 16271 19555 880 3773 701610O8U131841631319676 903 37787027 10115131981633219627 949 3872 703210184132101643319698 977 3936 707610289 182301644319707 9794031708610323132631650819768 1010 4107 715610339 32831651319764 1012 4146 7167 10350183101652019772 1067 4180 72501036213334 1355619776 1095 4209 728410547 1341516565 19778 11024281730110574134241657519791 115-24341 73441057713447 1661819850 1265 44017361100721345916061 19869 13304402 767310680134611666919938 138744887591 107461347aI669420006 14454529 759410766134981671120156 16064667 7772108081367116718 20170 15524601782510909138211676920229 1603 4639 7838109511389816814 20258 1613 4664 7886110021392817006 '20265 1628 4686 7913111091395717062 20271 1676 4696 7918U163141161713220296 1755 4744 7993112181414217155 20387 1842 4933 6020112691418417178 '20396 18444977802211294141851718020437 1900 6037 803911296142Ö81713-2 20447 19125095808411314 U30i 1734820600 19535144823011327 1430817366 20662 19705179828611365 143421738920667 1976 5244 833711379 1434317408 20606 2000 5267 8372114151445317420 20612 20445278863011433 14635 1748020624 21515312 8546114761465917497 20713 2184 6331 86681H83 145681762020716 22015433 8582116991457117578 20742 2289 5442 861411632 1469317597 20760 23695443870811666147081795220779 2463 5488 871011683 1473418130 20791 264855078725116871486118151 20910 2549 55228769116881486S18187 20959 2586 6584 S7891180014870 18297 20977 2748 6609 8799116281491518364 20992 2800 5728 883511878 1493918376 2811 5731887211907 14991 18396 284467718918120641499818416 2886 6794 8965121111602618606 2959 5829 9009121691503618623 3003 5853 90261220916096 18648 3017 6986 9117122281514618621 Telegrammen. HET ZIONISTEN-CONGRES. BAZEL, 23 Aug. (Reuter). Dr. Herzl dleelde aan het Zionisten-congres mel de, dat het plan van de stichting van een Israëlietische kolonie op het1 schiereiland Sinai is opgegeven. Ter elfder ure heeft echter de Britsche re- geering voor de stichting van een Israëlitische kolonie ter beschikking van het Congres gesteld een terrein in Britsch Oost-Afrika welk gebied 011. der eigen Joodsch bestuur zou gesteld worden onder Britsche suzereiniteit. Dr. Herzl verklaarde, dat het voor stel was gedaan met formeel goedvin den van het Britsche gouvernement. RUSLAND EN TURKIJE. KONSTANTINOPEI. 23 Aug. (Reu ter.) Ten gevoige van de inwilliging der Russische eischen door de Porte heeft het Russische eskader de Turk- sche wateren verlaten. Aïiistarüaa-tsrt.e Sears door bemiddeling van de örma CLA.A6SÜÖ en BKUNH. Gister. Heden 71.2UD3- Ml 24 A12. A-tchiaois Topeka, Commfil*/8 60*/« Denver Bio Grande 25 25i/4 Erie'v 29l/8 20 Kansas Oity South.22ty| 2l"/8 do. pref.Sd'/i 38»/g Missouri Kansas Texas, Oom. 20 20 National R. B. of Mexico 20 19»/« New-York Ontario 23*/* 22*/. Norfolk A Western 62>/j 62»/i Bock Island Oy. 29*/s 27*/g 8onthern Pacific -45V- ^d'/s Southern Railway» 221/» 22»/B Union Pacifio T5i/., 74 Wabasn 22 22>/» American Car 32 321/» New-Orlean» B. Co. Hs;i« Steeis 22»/4 21-/4 KoninkL Petroleum Mastach. 446 Columbia. Grand Trunkof f aneds Stoomvaart berichten. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Aug. te Padang. Het stoomschip Prins der Nederlan den arriveerde 22 Aug. van Parama ribo te Amsterdam. Het stoomschip Morapi, van Java naar Rotterdam, passeerde 22 Aug. Kaap del Armi. Het stoomschip Prins Hendrik, van. Batavia naar Amsterdam, passeerde 22 Augustus, des namiddags 3 uur, Wght. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, is 22 Augustus Gibraltar gepasseerd. Het stoomschip Polynesien. met de Fransche mail. vertrok 20 Augustus van Port Said naar Marseille. Het kan den 24sten dezer aldaar worden verwacht. Het stoomschip Rhipeus. van Am sterdam naar Batavia, passeerde 21 Augustus Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3