Belangrijk bericht. siasterdamsese Bes, V. (3uur). Kannesheuvel-prijs. Re cord-Harddraverij le klasse. Paarden een record van 1.44 of slechter star. üa OP 3800 Meter. Prijs ƒ800, waarvan ƒ500 voor den eerste, ƒ200 voor den tweede en ƒ100 voor den derde. I. Anselor 4040 M.2. Robert See Steele M. 3. Nerva 3980 M. 4. Ward 3 y.5. Linsca II 3830 M.6. Ducaat 3800 y.7. Eddallah 3770 M.8. Isabella S77Q M. II. (2 uur). Tally-ho, 300 Meter stap, jöö Meter dxaf, 500 Meter galop. Prijs 225, waarvan 150 voor den eer ste, 50 voor den tweede, 25 voor den derde. 1. Talpa, br. m. 2. Jaapie3. Merah j, v. r., 4. Beauty, br. v. r.5. Hattar r. r.6. Marianne7. Emeer8. Aba- ao. VII. (4'/> uur). Jachtparcours. Wedren met hindernissen. Afstand circa Meter. De hindernissen bestaan in Horden 90 c.M. hoog. 1 boom circa 80 c.M. 1 sloot 50 c.M. diep, 12 M. breed. Prijs 275, waarvan 150 voor den 'eerste, 75 voor den tweede, 50 voor den derde. 1. Piccolo2. Wildeman3. Hatter S: Outsider. Tengevolge van het overlijden van mevrouw de baronesse van Brienen van de Ctroote Lindt is de meeting te Clingendaal op 9 September a.s. uitge steld tot 23 September d. a. v. E. P. schrijft in de „Telegraaf' over een quaestie aangaande de meeting van Z.ondag te Woestduin De courses zijn uitstekend geslaagd, ook het weder heeft zich bijzonder goed gehouden, toch dreef een don kere wolk na afloop der laatste course boven de totalisator op het Midden terrein, toen bekend was gemaakt,dat winner 4.zou worden uitge keerd. Met algemeene stemmen besloot men dit bedrag niet te accepteeren. daar ieder direct kon constateeren, dat dit bedrag te weinig was, aange zien op beide paarden zeker elk 100 tickets genomen, het winnend aandeel, in ieder geval 4.50 moest zijn. Nadat men cinnen het protest had1 gehoord eenige heeren waren ten kantore geweest, werd het cijfer in ƒ4.50 ver anderd. Ik weneck hierbij het volgende aan de hand te doennadat liet afgaan der paarden d'en uitgevers der tickets telefonisch is aangezegd, sluit men onder toezicht de afgifte en maakt meii onmiddellijk in cijfers bekend hoeveel tickets er zijn genomen zon der accountant te zijn, is 't dan voor eiken speler niet moeilijk het juiste bedrag zelf te oontrol'eeren. Meeting voor Kiesrecht. Behalve te Amsterdam werden Zondag op verschillende plaatsen in ons land meetings gehouden ten gunste van alge meen kiesrecht. Te Arnhem voerden het woord mevrouw Haver, d« heeren WolL ring, Gerhard en Bergmeijerte Leeu warden de heeren Dr. Herman Gorter, Jan Gerritsz., ds. J- A. Bruins en Kete laar; te Utrecht mevr. Drucker en de heeren Bleef en Schaperte Groningen mej. Roosje Stel-Vos, de heeren Mol en Helsdingen te Dordrecht mevr. Rutgers Hoitsema en de heeren Oudegeest en de Clercq. Deze meetings werden bijgewoond door te zamen 14000 ft 15000 personen en liepen alle in de beste orde af. Uit de Pers. Worstelen. Met den worstelwedstrijd die Zaterdag Zondag op het Japansche Marktplein der tentoonstelling te Groningen zou worden gehouden is het ten deele mis geloop en. Zaterdagavond werd de eerste ronde geworsteld door de 12 deelnemende hee. ren. De zes overwinnaars in dezen wed strijd zouden afd. A. vormen, welke af- ideelin-g hedenavond den strijd zou voort zetten. De verliezende heeren vormden afd. B. zij vochten reeds Zaterdagavond strijd uit. Van hen kreeg de heer Van Veen van Rotterdam den eersten prijs, een verg. zilv. med. Heil van Rot terdam een zilveren medaille, en Van den Berg van Amst. een kleine zilv. led Gisteravond verschenen van de 6 hee ren dis afd. A. vormden, geen op 't [appèl. De heeren hadden aanvankelijk [genoegen, genomen met de bepaling der directie van de tentoonstelling, die hun voor reis- en verblijfkosten zou wor- den toegekend maar zij eischten er gis. fermovgen, omdat ze, naar zij zeiden, te Groningen moesten overnachten, en de verliezers in de eerste ronde dit niet behoefden te doen, er elk nog 7 bij. Toen het hoofdbestuur hieraan niet wil de voldoen besloten de heeren blijkbaar niet te worstelen, althans een bode iwam ~s avonds met het bericht, dat de [worstelaars met den trein van half v uur waren vertrokken. Zoo bleef Groningen van den strijd lusschen de heeren v. d. Tak, Cornelis. sea, Swart, Zimmerman, De Haan en Van Boven, allen van Amsterdam, ver doken. De scheidsgerechten bij de spoor wegmaatschappijen. Het Weekblad voor het Spoor- en Tram personeel (redactie Oudegeest), schrijft o.a. het volgendeHet groote gevaar bij deze scheidsgerechten zit in een bepa ling, die door de meesten thans niet zoo ernstig zal worden ingezien en die toch van groot belang is. Art. 81n N. C. S. 83n S.S. en 120 H. S. M. toch bepalen, dat: Indien door de Maatschappij op het ple gen van een bepaald feit een bepaalde straf is gesteld, het scheidsgerecht geen andere straf mag opleggen, indien het erkent, dat het feit is gepleegd. Nu is ieder spcorwegman bekend, dat voor de meeste bepaalde feiten ook een bepaalde straf is vastgesteld, welke straffen altijd veel te hoog zijn. Maar juist de om standigheden, waaronder bepaalde fei ten worden gepleegd, maken de opgeleg de straf in verreweg de meeste gevallen nog onbillijker dan ze reeds is. Het scheidsgerecht nu, mag wel deze om standigheden onderzoeken, mag wel uit spreken. dat de straf onrechtvaardig is ook door de omstandigheden waaronder het feit werd gepleegd, maar, terwijl de. zelfde artikels bepalen dat het scheids gerecht vermindering van straf kan voor schrijven, zullen^de Maatschappijen toch de opgelegde straffen handhaven. En daarbij komt, dat, mocht er voor een of ander feit nog geen bepaalde straf zijn vastgesteld, de Maatschappijen ten allen tijde gerechtigd zijn een lijstje van straffen te maken. In ernstige gevallen zal het scheidsgerecht dus een wassen neus blijken. Waarom we dan aangera den heb'ben een druk gebruik er van te maken? Omdat het personeel geen en kel middel mag verzuimen, hoe gebrek, kig ook, om zijn goeden wil te toonen tot samenwerking met de directies; om dat juist langs dien weg het personeel de oogen geopend zullen worden en om dat wij gegevens daardoor verkrijgen tot eene hernieuwde actie bij de regeering voor eene betere regeling." de de vergadering als gewoon met het gehed. Hierna werden een 23-tal nieuwe leden geïnstalleerd, met een enkel woord wekte de voorzitter hen op toch steeds voor den R. K. godsdienst uit te komen en alles te doen om den bond in bloei te doen toenemen. De volgende mededeelingen werden gedaan, ten eerste op 1 en 3 September zal in het Brongebouw gelegenheid be staan voor inschrijving van nieuwe leerlingen voor de teekenschool. Verder dat -op 20 en 21 September naar het vak congres. te Utrecht te houden, een zes tal afgevaardigden zullen worden ge zonden n.l. een van de houtbewerkers, een der tabaksbewerkers, een der me taalbewerkers, een der metselaars, de heer Neederkorn voor de typografen en als afgevaardigde van het hoofdbestuur. Besloten werd dat het bestuur ln zijn geheel zitting zal blijven houden tot 1904. Alsnog werd medegedeeld het overlij den van den heer .Tombergh, eerelid van de spaarbank. De volgende vergadering zal gehouden worden op 14 September. De geestelijke adviseur nam hierna het woord, om nog in herinnering te brengen, wat Paus Leo XIII voor de Katholieken heeft gedaan en om verder de houding van den nieuwen Paus Pius X na te gaan. Na een woord van dank uitgesproken door den heer Guskens werd de verga dering gesloten. Gevonden voorwerpen. Een grijze duif; een bruin-zwarte poes, een zwart kïnderschoentje, een linnenzak met boven- en onderkleeding een witte kinderzak met eene ledige portemonnaie, een grijsharige kees hond, een lederen kinderschoentje, een gouden manchetknoop, een witte vrou wenzak met een portemonnaie met geld, een witte tulen vrouwenmuts, een zijden zakdoekje met borduursel. Failiisöenieiiteii. Opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van Lambertus Bur gers, van beroep bakkersknecht, wonen de te Amsterdam, Wester straat 65. Failliet verklaard 21 AugustusJan Gaalman, van beroep schildersknecht te Hengelo (O.) Rech- ter-comm. mr. A. Croockewit. Cornells Putte Smit, fabrikant van melkproducten te Rotterdam, en aldaar handelende onder de firma C. P. Smit en. Co. Rechter-comm. Jhr. Mr. J. L. j W. C. von Weiier. Hendrik Johannes Wenmakers, aanne- j mer en metselaar te Rotterdam Rechter- comm. mr. P. Polvliet. R. de Bruin, koperslagersknecht te Loosduinen, Geverslaan. Rechter-comm. mr. C. W. Vollgraff. B. van den Bergh, schoenen en laar zenhandelaar te 's-Gravenhage, Zuid- Buitensingel no. 28S. Rechter-comm. mr. J. F. van der Lek de Clercq. j Petrus Franciscus Pardoel, broodbak- ker te Rotterdam, Crooswijk 22. Rechter- comm. Jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. Geëindigd door het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijsten de faillissementen vanB. Th. Asseler (firma M. Kooy) te 's-Hertogenhosch en C. J. Handels, broodbakker en winkelier te Heerlen. Gebluscht. Door een agent werd met een paar emmers water een begin van brand ge bluscht ontstaan in een houten schuur tje achter het perceel Molensteeg 14. Naar wij vernemen konden de werk lieden van de werf ..Conrad" gister middag te half twee den arbeid weder hervatten, daar het defect aan de hoofdmachine hersteld was. Oedipus. De voorbereiding tot de voorstelling van Oedipus op Dinsdag 1 September door bet Haarlemsch Tooneel onder di rectie van Louis Bouwmeester, wordt onvermoeid voortgezet. Maandagavond was er in den schouw burg repetitie van het mannenkoor met orkest. Deze muziek vormt een niet onbe langrijk gedeelte van de opvoering. Zij is naar men weet van de hand van wijlen Jhr. Mr. van Riemsdijk en be vat een aantal mannenkoren, benevens soli voor bariton. Deze laatste wor den uitgevoerd door den heer K. G. W. Bakker, een zeer verdienstelijk di lettant. wenschingen door de nummers 641 en 699 uitgehaald. Gedurende den geheelen marsch kon men waarnemen dat de politie blijk baar voor de meeting les had ont vangen op welke manier zij de meeting- gangers het geschibst kon uitvloe ken en beleedigen. In één woord, de houding van de Ainsterdamsclie politie was schanda lig, was russisch. Bij arrest van hetGerec hts- hof te Amsterdam is bevestigd het von nis der Rechtbank ahier, waarbij J. H. Dekker te Haarlem wegens diefstal is veroordeeld tot 5 maanden gevangenis straf. Arpon digsaments-Beohttoank. Uitspraken. A. W. van Achthoven kellner te Am sterdam werd wegens diefstal van een wandelstok en een klokje veroordeeld tot 1 jaar 6 maanden gev.straf. De eisch was twee en een half jaar. S. van Otegem, vischventer te Mon nikendam, verduistering 6 weken gev. straf. C. van Baaren arbeider te St. Maar ten, diefstal 1 jaar en, 6 maanden gev. straf. Locomotief omgeslagen. Hedenmorgen om half zeven is tus. 9chen de Zandvoortsche en Heldersche spoorlijn achter de ijsbaan, alwaar men bezig is de spoorlijn te verbree- den en nieuwe rails aan te leggen, een locomotief van den zandtrein uit de rails geloopen en zoodoende van een hoogen zandberg in het daarnaast gelegen weiland terecht gekomen. Een zandwagen hangt ook half naar be neden. De andere wagens zijn tijdig genoeg afgehaakt kunnen worden. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen, daar de machinist het gevaar aan zag komen en zoodoende nog uit zijn locomotief kon springen. Toen wij om half elf een kijkje namen, was men nog druk bezig met het vuur en het kokende water uit de Dan grijpt een zware, ruwe hand om het polsje.... Even later stommelen uit het zwar te trapportaal een kerel en een wrijf. In het licht der tapperij blijft hij staan en kijkt in zijn hand. Dan gaan zij naar binnen. (Tel.) Een hevig onweer te Parijs. Een hevig onweer barstte Zondag avond boven Parij9 los, naar de Tel. meldt. Het voorgedeelte van het mi nisterie van handel stortte in entwee werklieden werden gewond. Een rij tuig en paard zakten in een gat. dat in de straat ontstaan was de koetsier werd gered. mina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Aug. Perim. Het stoomschip Flores arriveerde 23 Augustus van Kurachee te Bombay. Het stoomschip Prinses Sophie ar riveerde 24 Augustus van Amsterdam te Batavia. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de Holland'Amerika Lijn, van Rotterdam naar New-York, pas seerde 23 Augustus des nam. 7 uur 20 min., Lizard. Het stoomschip Soestdijk. van de HollandAmerika Lijn, vertrok 22 Augustus van Newport News naar Am sterdam en Rotterdam via Deptford. Laatste Berichten. Effectendiefstal. Gisteravond ging het gerucht dat de jonge man, die zich met een groot be drag aan effecten van het kantoor der firma De Jong Latorf bad verwij derd, door de politie te Keulen zou zijn aangehouden. Bevestiging was toen niet meer to erlangen. Heden is gebleken dat hij inderdaad daar ter plaatse is ontdekt. Dit naar aanlei ding van een brief door hem aan zijn vader gezonden, waarin hij mededeel de Keulen te vertoeven. Hij ver klaart verder in dien brief groot be rouw te hebben van zijne misdaad en verder dat alle waarde nog aanwezig is. Ui! de Omstreken. Onderwerping van Panglima Polim. Uit Batavia wordt aan de „Tele graaf" geseind „Panglima Polim en Keumala Rad- ,.tu ja. de hoofden van het verzet in Atjeh, locomotief te halen. Of het wel heel I verzochten een stoomschip te zenden gemakkelijk zal gaan eer het gevaar- om hen af te halen. Zij willen zich te overeind staat, wij betwijfelen het. onderwerpen." De correspondent te Batavia van. de N. R. Crt. seinde onder dagteekening van Zondag: Teungkoe Machmoet bracht te Koe- ta-Radja een brief van Polem en Radja Keumala, met verzoek, hen door de beide Toeankoe's en eenige hoofden in Lbo Semawe te doen ontvangen, om hun onderwerping aan te bieden. Bij bet Departement van Koloniën was, althans tot gistermiddag, nog geen officieele bevestiging ontvangen der aanbieding van onderwerping door Panglima Polem. Aan bet ministerie verwachtte men echter niet eerder be richt van den generaal Van Heutsz voordat de in uitzicht gestelde onder werping een feit zou zijn, m. a. w. wan neer geen twijfel meer bestaat dat de onderwerping heeft plaats gehad. In dertijd is door den bevelhebber ook de zelfde weg gevolgd ten opzichte van de onderwerping van den pretendent-sul tan. Uit de Arbeiderswereid Er hebben te Charkof nieuwe bot singen plaatg gehad tusschen arbei ders en soldaten. Weike drama's torbij weer zijn afgespeeld verneemt men niet; slechts een enkele maal is de echo van dé worsteling wat ster-; en dringen de jammerklanken der slachtoffers van de Russische solda-| lenkogels of de knoetslagen fier ruwe Kozakken door naar West-Europa. I Üaar wie de Russische methoden! kent. kan eenigszins beseffen hoe het ioe moet gaan bij de onderdrukking van een door de zwartste ellende ein delijk wild geworden proletariaat. Hen bericht uit Nikolajef, waar het du ook ai wekenlang spookt, geeft een enkele bijzonderheid 12 sta kers zijn hier doodgeschoten en 200 gewond. Men denke daarbij aan de cijfers van recente botsingen en ziet dan welk een slachting er onder den Arbeidenden stand wordt aangericht. Als een bewijs hoe groot de opwin ding is? moge dienen dat de stakers fich in den letterlijken zin deswoords de bajonetten der soldaten stort ten. een gemoedsstemming, die zich fchter misschien voor een deel laat ^klaren door de omstandigheid, dat de overheid ondanks het groote gar nizoen niet in staat bleek het entre at voor sterke dranken te bescher men. Het werd door de menigte over weldigd en geplunderd. Men zegt. dat de gouverneur van Nikolajef bij de wanordelijkheden kwetst is. Vervolg Stadsnieuw* Bloemencorso. Naar wij vernemen is de echtge- noote van den volijverigen secretaris der Vereeniging Koninginnedag diruk bezig, een alleraardigst, nummer voor het corso voor to bereiden. Het is een vogelnestje van bloemen,, gedlragen door een bosschage:, waarin een uitge lezen keur van kinderen in aardige toiletjes en met bloemen versierd, plaats neemt. Het nestje is reeds ge heel gevuld. De organisatrice verdient zeker een woord van hulde. In de Maandagavond gehouden ver gadering der Vereeniging „de Tien" werd besloten aan het bloemencorso deel te nemen met eene versierde spuit 10. Ongetwijfeld zal dit corps weder een kranig figuur maken. De commissaris van politie heeft, van verlof teruggekeerd, heden zijne betrekking weder aanvaard. Muilkorven. Aan een ingezetene dezer gemeente in de Groote Houtstraat wonende, is gelast om te zorgen, dat de hem toe- behoorende hond in dc eerstvolgende drie maanden niet ongemuilkorfd op straten of wegen loopt,- Voor het examen F ra nsch 1. 0. is geslaagd de heer J. Straatsma, van hier. R. K. Volksbond. Maandagavond vergaderde bovenge noemde Bond in het gebouw St. Vin- centius in de Zoetestraat. i De voorzitter de heer Guskens open- Aandeeihouders niet geraadpleegd. B-ij het faillissement der Noord- en Zuidhollandsche Bank heeft men er verwondering over te kennen gegeven, dat de aandeelhouders niet zijn ge- raadpleegd. vóórdat aangifte van faillissement is gedaan. Weliswaar, zoo zei men. geeft art. 35 van de statuten aan Commissaris sen het recht om te beslissen in alle bij deze acte „niet voorziene gevallen, „zoomede in alle gevallen, waar de „statuten duister of dubbelzinnig jzijn""... (begrijpelijkerwijze is de mo- i gelijkheid van faillissement in de I statuten niet voorzien) maar art. 33 1 van diezelfde statuten gewaagt van besluiten tot ontbinding der Vennoot schap, die in een algemeene verga dering van aandeelhouders slechts genomen kunnen worden, in dien minstens 2/3 van het uitgege ven Maatschappelijk kapitaal verte genwoordigd is. Nu zijn er aandeelhouders, die al dus redeneeren Aangifte van faillis sement is de eerste stap tot ontbin ding der Vennootschap, waarover der halve aandeelhouders hadden moeten worden gehoord. Intusschen zou hier oproeping van aandeelhouders weer ondenkbaar zijn geweest, omdat art.. 33 voorschrijft, dat in de daarin genoemde gevallen zes weken van te voren wordt geconoo- ceerd. Dit zou onder de gegeven om standigheden natuurlijk een practi-1 sche onmogelijkheid zijn geweest. Naar onze meening heeft dan ook het opgeworpen dubium alleen een theoretisch belang en hebben Com missarissen terecht art. 35 toegepast. Willen nu aandeelhouders beweren dat er d'an toch in elk geval een leem. te in de statuten is, omdat een der gelijk belangrijk besluit niet zonder! hun voorkennis behoorde te kunnen worden genomen, dan willen wij dat niet tegenspreken. Uit Haarlem schrijft men aan het 1 Volk: De Haarlemmers die gisteren de kiesrechtmeeting hebben bezocht, heb ben tot bun verbazing en verontwaar diging ondervonden, dat de Amster- damscbe politienu ja, de Amster- damscbe politie is. Zij trokken in op tocht naar het Paleis voor Volksvlijt. Vanaf het station tot den Dam ging het goed, daar echter werd het zingen der kiesrechtmarsch verboden, entoen een der leden riep: „leve Troelstra" werd hij uit het gezelschap gerukt en gelast achteraan te blijven loopeu. Deed hij dit niet, dan zou hij worden ingepikt. Vanaf den Dam ging het onder geleide. Na afloop van de meeting gelastte een inspecteur drie agenten dien „troep" de Haarlemmers te ge leiden en ze bij de minste drukte uiteen te slaan. Onderweg begon men te neuriën, doch nauwelijks vernamen de agenten no. 883, 233. en 364 dat, of in naam der koningin werd reeds het gevest van de sabel omvat om te ranselen. Om erger te voorkomen ging men uit elkaar; op den Dam werd bet zelf de spelletje ónder veel vloeken en ver- Heemstede. Zondag 23 Augustus hield de Postdul- ven-Vereeniging de Gevleugelde Vrien den te Heemstede een onderlinge wed vlucht van uit Eindhoven. De duiven werden te 7.4 uur Greenwichtijd in vrij heid gesteld en, beriktn haar hoeken als volgt le pr. Jac. v. d. Linden 10—26—30 2e pr. M. v. d. Berg 10—28—8 3e pr. J. v. d. Berg 10—28—9 4e pr. A. P. v. d. Linden 10—32—25 5e pr. P. Prijmans 10—35—58 6e pr. G. van der Eem 10—45—14 De po elie-p rijzen werden behaald als volgt: lste prijs J. v. d. Linden; 2de poelie-prijs door M. v. d. Berg; de drie eerstgetoonde duiven door J. v. d. Berg de vier eerstgetoonde duiven door A. P. v. d. Linden. Haarlemmermeer. Na de groote najaarspaardenmarkt, die te Haarlemmermeer gehouden wordt zal de Holl. Mij. van landbouw, die daartoe vergunning heeft, dit jaar weder eene verloting te Hoofddorp houden. Ook de boezem en polderkaden wor den in Haarlemmermeer onderzocht, zoo noodig om dezelve te verzwaren. Met den .toestand van de veldarbei- ders te Haarlemmermeer, is 't dit jaar treurig gesteld, ja zoo treurig, dat de schade, te weeg gebracht door de wer keloosheid, als gevolg van den aanhou denden regen, niet meer ingehaald kaa worden. Tal van arbeiders zijn er, die reeds ©enigen tijd 1 2 dagen per week arbeiden, daarbij komt nog dat vele landbouwers veel vreemde werklieden aannemen, om bij gunstig weder in den kortst mogelijken tijd met den oogst klaar te<komen. De veldarbeïder ziet dan ook met angst en kommer den naderen den winter te gemoet, vooral ook, omdat de aardappelen, de oogst dier arbeiders, totaal zijn mislukt. Kerk en School. Utrecht, 23 Aug. Aan het staats examen tot toelating aan de universi teit. namen van 20 tot 22 Augustus deel 7 candidaten voor de faculteiten I der godgeleerdheid enz. Toegelaten zijn 5 candidaten, nl. de heeren H. P. Coster, A. de Vletter en J. H. F. Rem- me en de dames mej. R. A. Content en mej. W. Kuenen. Voor die faculteiten der geneeskunde enz. werden 6 candidaten geëxami neerd, Toegelaten zijn 4 candidaten, de heeren T. Steenhuis, J. Senger, W. C. Post en A. Vettewinkel. Het examen word't voortgezet met 1 cand. Na voortzetting van het exa men is van de vorige groep alsnog geslaagd de heer P. Brandden, voor diploma B. Gemengd nieuws. Marktnieuws. Haarlem 24 Augustus 1903. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs. Aardappelen 420H.L. 400 H.L. 2—3.50 Appelen 15 H.L. 10 H.L. 9.— ƒ16.— Peeren 32 H.L. 32 H.L. 12.—32.— Heereboonen 315 md. 315 md. l.— f 1,90 Snijboonen 73 md. 73 md. 1.90 2.40 Wortelen 2000 bos 2000 bos S.—ƒ10.— Haarlem 24 Augustus 1903. Op de botermarkt aihier waren heden aangevoerd 72 K.G. boter, verkocht 72 K.G. hoogste prijs ƒ1.50, laagste prijs 1.40 57 biggen, verkocht 49 hoogste prijs ƒ9, laagste prijs ƒ5.50; 6 schram men, verkocht 6, hoogste prijs 18, laag ste prijs 15. Burgerlijke Stand Bevallen Aug. 23. M. Vrenegoar—Reedijk, z.; M. G. SmitVerburght, d.24. C. de Wildt—Schaaf, d. 22. W. J. M. Voo- gelKanis, z. 23. M. T. A. van Eek van den Bergh, z. 22. M. Bruin Zweed, d.24. M. F. Kalff—Berte- ling, d. Overleden Aug. 23. M. KoenenFeije, 73 j., KampersingelD. Antonisse. 33 j., N. Kerksplein24. C. M. V. Boshouwers van Lierop. 64 j., Nassauiaan; H. C. Hofhuis, 25 j.. Kampersingel. Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem brengen, ter vol doening aan het voorschrift van art. 197 der Algemeene Politieverordening voor deze gemeente, ter openbare ken nis, dat dooj- den Raad der gemeente bij besluit van 19 Augustus j.l. No. 13, is verklaard dat het perceel aan het Begijnhof No. 11 rood alhier, toebe- hoorende aan C. J. Pauien Sr, onge schikt tot bewoning is. Haarlem. 24 Augustus 1903. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. de Secretaris. PIJNACKER. Langs de straat. In het nauwe steegje is de dag stervende. Zwarte gaten zijn de don kere kamertjes. De menschen, vlak voor de ruiten in hun donkere klee- xen, zijn een met den vallenden nacht. Achter een klein raam zie ik plots twee kinderhanden in het late licht, magere, zwartgewerkte handjes, en langzaam glijden van het rechter, in' het linker- vier kwartjes, even opblin-1 kend in het donker, 't, Loon van een heele week werken Naast de kinderhanden de linker. is nu krampachtig gestoten schiet uil het zwart een vrouwenarm voor-! uit, de hand open. de lange, spichtige vingers zenuwachtig en gebiedend grissend. De kindervuist blijft gebald. Dit stille spel duurt enkele seconden. Gister. Heden MG. 24 AD2 Dj,25 tttg Atchiuor. 'fopeka, Oomoi60s./* 616/g Denver Kio Grande 251/4 2ól/i Erie'? 21) 291/* Kaxiaas City South.....21'/g 22t/s do. prr-f.385/o 387s Missouri Kansas A Texas, Com. 20 20i/ie National B. R. of Merino 191/4 19 New-York Ontario 22l/j 23 Norfolk A Western 62i/s 63 Bock Island Cy. 27»/s 273/g Southern Pacific 44i/s 441/4 Southern Railways 22'/E 22i/c Union Pacifio 74 74S/t Wabash 221/, 22 American Car 32'/o 32 New-Orleans R. Co. ll3/i« li1/* 5teeb 213/, 22S/j Koninkl. Petroleum Maataou. 446 454 Columbia Grand Trnnkof Canada. 373ste Staatsloterij. Derde Klasse. 2e Lijst. 25 Aug. 1H03. Nos. 2031 en 12468 1500. Mos. 717 en 10486 1000. Xos. 4058, 5495 en 17959 200. Nos. 1344, 56S8 en 0685 I 100. Prijzen van f 45. 3732086196 9224120411536818422 9932126237 928012049153741S479 13332136258 92941212415411 18577 22532636271 9322121651643318616 26833726325 9391122031546218620 31233816344 9423122041547018651 49733866379 9434122U615477 18690 71435746389 9471122321552018843 88535866423 9520122391556918909 90036416464 961712411155761S986 91037956508 9647124371563319018 94038276664 973912495156S019070 98138816676 9755125111(084 19101 9894012 6694 9801126251575819196 10314037 6b95 98421264016766 19203 106640986809 98631266015S1619279 1085 411S6S19 98U4126621582719290 1087 4132 6862 9887126681532919317 112541796353 9905128001533219330 114442700942 9972129251588819339 118743756957 9992129501686919426 1199 4389 6968100U91308515963 19433 1279440370021U047131231600219473 13914418704710079131611616219490 1425 44537U511U095153151626819554 14314540705810U 813336 16324 19616 1456 4552 712310117 ,3357 16344 49630 1462 4565 731610i79 133671638219705 1490 457173491018213377 1641019732 1524 4597 7352IÜ2I9 43390 16521 19736 1587 4672743110223 43394 46653 49759 1660 472674691U2Ó2136011667219777 16614751748010334135171669119793 16964765 749110354135261669819848 171747577512104U6136801677419852 1718 4786758110114136881687519983 17614834767810435 1376916888 20027 1832484676811O46013S6I16894 20043 19034852768410529 4391447097 2UU67 1927 48577692105881392717196 20287 197350447.0610702139311720020297 20915059 7726107701395817354 20305 2102 5067 7792107731396317489 20336 21745129 7828107741402517527 20329 2197 5307 7960IUS89140991752-- 20416 2210637281951093614IU817542 '0428 2237 5408828710997141161757020480 2274 5414 83261107s 1413317682 20499 23225462835611084 441401704520509 2323 5486 8390110951420S1;714 2u5l8 2348 5494 84661110; 1429317733 1565 2368 5509 8478112" J01431817774 20576 2395 5612 849611 22H 1450517801 20590 2463 5732857811260 4455017830 2U684 24665736859711263 4462217839 20686 26S4 5740 869S133S31467617758 20714 2752 5805 S6l9114081470617879 20745 2Ï7S5S148729115201472217397 20S03 2779 5875 8762116471478318025 20837 2815 5904 88491169014877 1S040 20841 281959148852 11723148931813220853 2829 5928888311774 1603418182 20862 28725950890211776 160541819120869 28S3 6008 S9US118031510218202 20870 290660268969 118U 1516218242 20898 2907 6039 9019118741516018274 20911 2937 608190271199315269182SS 20924 3014 61029067119961528418328 20960 308961249115120191531518384 20967 3167 6193 91281203415365 18404 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Gedé, van Rotter dam naar Java, arriveerde 23 Aug. te Southampton. Het stoomschip Bogor. van Java naar Rotterdam, vertrok 23 Aug. van Padang. Het stoomschip Priam, van Amster dam naar Batavia, passeerde 22 Aug. Prawlepoint Het stoomschip Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Augustus van Port Said. Het stoomschip Koningin Wilhel- 2'/= pCt. BRUSSELSCHE LOTEN VAN 1902 groot fr. 100. 7e Trekking op li Augustus 1903. 7 Seriën. Serie 3210 4957 8447 18252 22741 24S76 25344 Premiën. Serie 24S76 No. 11 fr. 200000. Serie 22741 No. 3 fr. 2500. Serie 3210 No. 16 fr. 1000. Serie 3210 No. 8 8447 14 elk fr. 500. Serie 3210 No. 11 12 13 22 4957 11 8447 19 18252 1 3 13 15 19 20 25 22741 6 7 17 20 22 24 24876 3 9 24 2J344 1 17 25 elk fr. 200. Serie 3210 No. 2 15 18 24 4957 2 7 8447 16 25 18252 5 7 8 11 12 21 22 22741 5 11 24876 12 25344 4 9 elk fr. 150 Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 110. Betaalbaar 1 Juli 1904. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT TE AM STERDAM. Uiiloting op 15 Augustus 1903 van 60 Obligaiien groot ƒ200 uitgestelde over gaande in 3 pCt. werkelijke Schuld. Nr. 134 151 506 579 656 777 783 816 966 1245 1253 1295 1324 1417 1484 14S9 1497 1645 2815 1922 1939 2040 2057 2164 2250 2262 2297 2408 2536 2632 2784 2811 2824 3109 3204 3237 3311 3401 3436 3462 3561 3584 3G50 3704 3710 3907 3941 3961 4199 4274 4512 4536 4567 4593 4727 4754 4760 47S3 4887 4910. Afstempeling der stukken van 1 Sep tember af.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3