1. RITSEMMCo., Zijlstraat 17. J ENGELSCHE ANTHRACIET. Granito Vloeren. Vraagt den extra VERLAAGDEN zomerprijs. N. VAN BREEMEN Co., 8ak3n«3sergracht 78, Telephoora 70 an 848. VEEN's CACAO Tafel-Margarine, Telephoommmmer Advertentlën. GYMNASTIEK DISCONTO-EN EFFECTENBANK GELD HIJKLANDSCHE V HYPOTHEEKBANK Groote Houtstraat 149. HAARLEM V V F. L. Bsnnéc, 2V, Centstukken fijne, blanke en vette T. A. DONNBE, IS. Hentstraaï 62, Sanguinose, S1PKES' JAMS, MARTIN Co. AMSTERDAM weer eens wedstrijden te zien, net zoo goed als we ze daar vroeger meer dan eens zagen. Geen wonder was het dan ook dat Zondagmiddag meer dan 5000 menschen waren opgekomen om van de sport te genieten. Zaterdag. Reeds om tien uur begonnen de races waarvan wij de uitslagen tot 2 uur in ons blad, per ,telegram ontvangen, heb ben opgenomen. Slechts 20 personen en een 10-tal bestuursleden 6 persmienschen, 2 ,kellners, ziet hier, al het publiek op de baan vertegenwoordigd. Om 2 uut evenwel, na de pauze ging het heter toch waren er nog meer plaatsen on bezet ^dan bezet. Wedstrijd No. 1. Serie 1 k.m. Ama teur-kampioenschap over den korten al- stand. ,De eerste van elke serie en de snelste tweede worden geplaatst in de demi-finale. Ie serie: A. p. Gundelach, Amsterdam en Jac. Smout Bergen pp Zoom, gemak- kelijk gewonnen door Smout. 2de serieW. Jansen, N. Mulder, Am sterdam, Math. Werrij, Kerkrade, Chr. v. Overbeek, Rotterdam. Hadden .velen gedacht, Mulder ge makkelijk te zien winnen, dan hebben ze zich vergist. Had Werrij niet het on geluk gehad dat 10 M. voor ,de roode lijn zijn ketting was gesprongen, dan had, ,den sympathieke Limburger met glans gewonnen. Nu was Mulder 1 en Jansen 2. 3e serie: Th. E. Staller, Amsterdam, H. Groeneveld, .Woerden, J. Croes, den Haag. Zeer goed gewonnen door Staller met 2 lengten voor Croes. 4e serieA. Bouma, Leeuwarden, C. J. de Koning, Edam, G. Buis en W. Eijsten, Amsterdam. Bij den afgang be gint Koning reeds te rijden, wat hij kan, hierdoor komt hij een flink stuk voor, maar ,ten slotte komen de anderen toch weer bij en het gevolg is dat Bouma 1 is en G. Buis 2, tevens snelste tweede. 5e serieG. van Schermbeek, C. d. Wiel, Amsterdam, G. Stouten, Haar Jem. Een mooie eindspurt was te zien tusschen Schermbeek en Stouten. Eerst genoemde won met 2 tianddikten. 6e serieJ. Dop, Loehem, H. Hayck, J. Kruyt en P. Verwoest, Amsterdam. Deze serie werd (gemakkelijk gewonnen door J. Dop. 7de serieP. Bischofl, .Theo Flippe, Amsterdam, M. Liotard, Zwolle, C. van Vliet, den Haag. Na eenige keeren gehinderd te zijn, wist van Vliet, toch gemakkelijk de eerste te worden. 8ste serieJ. Blerseh, den Haag, H. Lumey, Wahlwillen, H. de Roos, Am sterdam. Met .zeer klein verschil gewon, nen door Blerseh, Lumey tweede. De gangmaking van Dickentman en het rijden van hem zelf is heerlijk om te zien. Bij de 4 K.M. begint hij al de Ned. records te verbeteren. Als de 25 K.M. verreden zijn, is Dickentman 1 in 25 min. 2'/s sec., Schoonhoven 2 met maar 23 ronden achter. Tweede serie. Van der Tuijn en K. Vrouwes. De laatste neemt het eerst de leiding maar Tuijn komt het eerst bij zijn gangmaking. Vrouwes is hier door een halve baan achter geraakt. Maar als hij J. Mulder heeft opgevan gen, dan gaat het er pas goed van door, want 14 banen zijn om en v. d. Tuijn is voor de eerste maal gelapt. Nu volgen spoedig nog 2 laps. Ook Vrouwes zit zeer goed achter zijn mo tor want ronden van 18 sec. worden door hem gemaakt. Bij de 55ste baan verliezen beide rijders hun gangma king. Tuijn wil het opgeven maar toen Vrouwes zijn machine defect was, reed hij spoedig mede, hierdoor kreeg hij weer anderhalve baan van zijn verlies terug. Als de bel gaat spurt Vrouwes zijn motor voorbij en is 1. 25 K.M. in 26.501/5. Van der Tuijn 7 ronden achter. Het slot van den eersten dag was een match voor amateurs met voor- gift-, gewonnen door J. Knuijk, 2de Dop, 3de Mulder. Door coupeeren van Mulder vielen Bouma en Blerseh. Zondagmiddag. Nu was het heter bezet. Geen enkel plaatsje was open. Overal was het stampvol. Het publiek was enthousiast. De regeling liet niets te wenschen ovex\ Wedstrijd I. Groote prijs van den N. W. B. in series repêchage en demifinale. Prijzen xoo, 60 en 30 francs. iste serie. Bixio, J. Mulder, J. Hoorn en J. Durenkamp. 1. Bixio, Italië, 2. J. Mulder. 2de serie. Jenkins, J. van Gent-, K. Kok en Sybrands. 1. Jenkins, Londen, 2. van Gent. 3de serie. Carapezi, J. van Tuyn, J. Slootweg, en N. Schoonhoven. 1. Tuyn, 2. Casapeshi, Italië. 4de serie. J. Slesker, G. Schulte, H. Waterreus. 1. Roos, 2. Slesker. Repêchage voor den grooten prijs. De eerste en tweede worden geplaatst in de demi-finale. Jan Mulder en Carapezi rijden te samen. Jan Mulder 1, Carapezi 2. Hierna wordt een demi-finale gere den van den grooten prijs der N.W.B. De eerste aankomende en de snelste tweede worden geplaatst in de finale. iste serie. Bixio, Roos en Mulder. Bixio 1 in 1 rn. 17V5, Mulder tweede, tevens snelste tweede. 2de serie. Jenkins, Carapezi, v. d. Tuyn. Jenkins 1, in 1 rn. 26% sec., van der Tuyn tweede. Wedstrijd 4. Beslissing kampioen schap amateurs korten afstand tus- Bij de 49ste krijgt Vrouwes de 3de lap en bij de 67ste de 4de lap. Dickentman rijdt over één ronde 17 4/5 sec en 18 sec. Bij de 78ste ron de krijgt Vrouwes zijn 5de lap, hierna neemt Vrouwes een nieuwe gangma king, doch het helpt hem niet veel, want bij 84 gaat hij er voor de zesde maal aan. Ais de 150 banen op zijn, is Vrouwes achter met twaalf laps. Piet Dickent man gaat door en verbetert het uur- record, door af te leggen 65 K.M. 200 Meter. Het oude record was 57 K.M. 722 M., gemaakt door Boukours. Al de record's staan nu weer op Dic kentman zijn naam, daar hij ze allen heeft verbeterd. 10 K.M. in 9 min. 26 3/5 sec. (oude tijd 9 m. 57 sec.) 20 K.M. in 18 min. 302/5 sec.(oude tijd 19 m. 55 s.)30 K.M. in 27 ruin. 40 sec. (oude tijd 34 m. 251/5 sec.); 40 K.M. in 37 min. 11/5 sec. (oude tijd 42 m. 2 s.)50 K.M. in 46 min. 18 1/5 sec. (oude tijd 52 m. lis.) De 60 K.M. heeft hij gereden in 55 ruin. 26 sec. Deze stonden op Taylor zijn naam, doch zijn nu ook overge gaan op den Hollander, daar de oude t-ijd was 1 uur 9 min. 58 sec. Het slotnummer is een beslissings race om het kampioenschap kox-te af stand tusschen Bouma, kampioen amateurs en Van der Tuyn, kampi oen profs. Prachtig werd deze race gewonnen door den amateur met twee wiellengten voorsprong. Hiermede waren de races afgeloo- pen en ging een ieder ten zeerste voldaan naar huis. Wedstrijd No. 2: Demi-finale van de schen J. Dop, Bouma en G. Buijs. vorige wedstrijd. lste serieSmout, Buis en Blerseh. Buts begint met hard weg .te loopen en is zoodoende terstond 20 lengten voor. Geen der twee anderen rijders is het mogelijk dit stuk nog in te halen. Hier- Een prachtige eindspurt werd ons door den stevigen Fries te zien gegeven, Hij was welverdiend eerste in 1 min. 422;r, sec. Laatste ronde in 233/5 sec. Hij werd luid toegejuicht. Dop was2. Wedstrijd 5. Beslissing van het kampioenschap over den korten af- winning bezorgde in 2 m. 5O1/5 sec. I laatste ronde in 222/5. door is Buis 1 en zijn twee favorieten stand voor professional, tusschen G. tegen verwachting geslagen. I van der Tuyn, J. van Gent en G. Roos. 2e serie Bouma, Schermbeek en van Ook een mooien eindspurt was het Vliet. Zeer gemakkelijke overwinningvan van ^er Tuyn, die hem de over- voor Bouma. 3de serie Dop, Staller en Mulder. Dop is zeker van zijne overwinning en rijdt1 Het volgende nummer is de beslis- dan ook zeer op zijn gemak. Dop over- sing om bet kampioenschap lange af- winnaar. Zoodoenae kwamen Zondag in ^Z^Hayck de finale Dop, Bouma en Buys. Mulder hee(t aan de overaijde het Wedstrijd No. 3 Series 1 K.M. voor laatst zijn gangmaking en is dadelijk profs. Kampioenschap over den korten 1/4 baan achter hij de 146 banen zijn afstand. Hayck en Mulder gelijk. Mulder gaat lste serie Jan Mulder, J. Slesker en naar voren en loopt een halve baan H. Schoonhoven allen Amsterdam, uit. Schoonhoven geeft Mulder onder her Mulder rijdt de eerste 5 K.M. in 5 rijden een duw. zoodat MuldeT een heel sec. Bij 127 banen lapt Mulder Hayck, om het bi] 114 nog eens te herhalen. Bij 112 loopt Hayck i weer in en haast haalt hij zijn lap stuk verliest. Hierdoor is Slesker een en Mulder 2. Mulder protesteert even wel niet. Daar hij als tweede toch in de demi-finale komt. weer terug, maar hij kan de gang- making voor hem gekomen, die hij 2de serie Van Gent, C. Kok en G. door weer een heel stuk. Hayck geeft Roos, Amsterdam, Waterreus, den Haag. het bij de 99 banen op. Hierdoor lapt Met gemak gewonnen door van Gent, Mulder Hayck voor de derde maal. Bij gevolgd door Roos met 2 wiellengten 91 banen gaat Mulder hem weer voor- verschil. J. Hoorn, Amsterdam, W. Duren kamp, Rotterdam, B. Schulte, Hel mond en J. v. d. Tuijn, den Haag. Het resultaat is dat van der Tuijn len binnenkomt en Hoorn .tweede De serie voor de demi-finalen zijn als volgt ingedeeld: Slesker, Roos en Mulder. Een mooie strijd was dit, de drie zijden gaven elkander weinig toe. Roos was 1 en Slesker 2, Mulder een heel eind achter zich latende van Gent, Hoorn en van der Tuijn. Wederom was het van Gent die het eerst over de streep binnen kwam met van der Tuijn achter zich als tweede. Hiermede wordt de voorwedstrijd verreden om het prof. Kampioenschap, langen afstand, serie over 25 K.M. met motorgangmaking. lste serie. P. Dickentman, wereld kampioenschap en I-I. N. van Schoon hoven. Alvorens de start begint wordt onzen kranigen Hollander, bij monde van den Heer Heek een sjerp om het lijf gedaan aangeboden door de C. C. de Bataaf. Na hiermede een eerebaantje te hebben gereden, gaan beide rijders af. Dickentman heeft terstond zijn gangmaking te pakken. Terwijl Schoonhoven bij de tweede baan achter zijn machine komt en hierdoor bij de derde baan 3U baan achter is. Bij derde baan gaat de kampioen Schoonhoven voorbij, twee ronden later reeds voor de tweede rnaal. Schoonhoven krijgt tot overmaat van ramp nog pech ook doordat zijn ketting springt en als hij een nieuwe fiets heeft, scheidt zijn motor er uit. bij. Even daarna is de gangmaking van Hayck defect. Hayck rijdt kalm. door en als er nog 86 banen gereden moeten worden, is er een nieuwe gang making voor hem geokmen, die hij bij de 83ste baan te pakken heeft. Bij de 99ste neemt Hayck een baan terug en Mulder begint teekenen van moe heid te geven. Mulder lste binnen met 9 1/2 banen voor Hayck. Mulder zijn tijd is 58 miii'. 58 2/5 sec. 10 banen in 11 min. 43 3/5 sec. 90 banen in 23 min. 244/5 sec. 25 banen in 29 min. 102/5 sec. 30 banen in 34 min. 49 sec. 40 banen in 46 min. 494/5 sec. Na afloop wordt aan Mulder een bronzen beeld] gegeven. Hij rijdt met een krans een eere-rondje. De groote prijs van den N. W. B. werd mooi gewonnen door Jenkins, Bixio 2 en J. Mulder derde. Hierna kwam de hoofdschotel van den dag. Kampioenschap over 50 K.M. prof. tusschen K. Vrouwes en P. Dickent man. Prijzen ƒ1000 en 500. Bij het begin loopt Vrouwes zijn motor niet, hierdoor gaat Dickent man bij de 4de baan Vrouwes reeds voorbij, daar hij toen juist zijn gang making te pakken had. Nu rijden beiden zeer regelmatig. Dickentman loopt telkens uit tot bij 21 ronden Vrouwes voor de tweede maal Dickentman voorbij zich ziet gaan. Hierna, begint Vrouwes wat terrein te verliezen, wat hij na een tijdje weer inhaalt, maar voor even, want de gangmaking van Dickentman zet op nieuw aan. Wielernieuws Major Taylor slaat Ellegaard. Op de Buffalo baan had Donderdag avond de match Ellegaard—Major Taylor plaats. De eerste manche was voor Mayor Taylor, de tweede voor Ellegaard en de belle wederom voor Mayor Taylor iedere maal won die rijder, die in de laatste bocht de lei ding had, zoodat de nederlaag van den wereld-kampioen niet als zeer regelmatig kan beschouwd worden. Dat beide renners aan elkaar ge waagd zijn, is zekei'. Jacquelin sloeg in een match den Amerikaan Kimble. De series van de Grand Prix de Neuilly" werden gewonnen door Elle gaard, Piard, Jacquelin, Jue. De twee series repêchage waren voor Del Rosso en Millo. Heden worden nog 2 series gereden, waarin mederijden Grogna en Meij- ers. Morgen, de finale. Een handicap was voor1. Cara- pezzi (30), 2. Jue (Scratcha), 3. Col lom b (85). Paarden. Rennen te Bussum van Zaterdag. Het weer bleef da-oog, dank zij den sterken wind. Ei^was weinig publiek; de baan was door langdurigen regen zwaar te berijden en stond op sommi ge plaatsen blank. De mooiste drave rij was de Kannesheuvel Prijs, waarin Ducaat. die zeer favoriet was, langen tijd aan het hoofd bleef, doch voor den fameusen Robert See Steele moest buigenRobert heeft heden getoond ook op zeer langen afstand met hevi- gen tegenwind zijne tegenstanders te kunnen slaan. I11 den hordenren be zette Chillon tegen veler verwachting de tweede plaats. De Tally-Ho werd zeer goed door den heer Van Stralen gewonnen, die al in den dffaf een enormen voorsprong kreeg. I. Crailoo-Prijs, handicapdraverij. I. Don Juan van J. G. de Boer (Eig.) in 4.57 4/5, 2. Prinses Wanda van J. Roodenburg (Eig.) in 4.59 2/5. en 3. Anna III van A. de Ridder (Hasters) in 5.011/5. II. Taliy-Ho. 1. Emeer van D. A. van Stralen (Eig) 2. Beaty' van de Hilversum- sche Manege (Verdoorn) en 3. Talpa van Vlamings (v. d. Berg). - III. Oud Bussum-Prijs, handicap draverij. 1. Debutant van A. de Koning (Sciiönrock) in 5.26 2/5, 2. D. D. van S. Witteveen (Eig.) in 5.28 en 3 Téné- breux van W Jochems (Assendelft) in 5.30 4/5. IV. Boomberg Prijs, vlakke renvoor inl. paarden, handicap, 1900 M. 1. Valérie van baron Creutz (Speek) 2. Amiette van W. Jochems (Kiilick. V. Kannesheuvel Prijs, Recordhard draverij. 1. Robert See Steele van J. de Mol (Witteveen) in 6.47 3/5, 2. Ducaat van v. d. Hilt (Doeleman) in 6.48 4/5 en 3. Linsca II van S. Witteveen (Eig.) in 6.53 4/5. VI. Spiegel Prijs, hordenren, 3600 Meter, 1. Miss Eliza van bar. Creutz (Speck), 2. Chillon van ritm. Meteler- kamp (v. d. Meulen) en 3. Cher Amour van W. Jochems (v. Katten- cSijkel. VII Jacht Parcours, wedren met hindernissen voor Heerrijders, welke geen rijvergunning voor officieel© courses hebben, 3000 M. De berijder van Piccolo, de heer Kluyver, kwam te vallen. De sloot werd door de overigen goed geno men. Na de diagonaal nam Outsider de leiding en won gemakkelijk. 1. Outsider van J. v. d. Berg (Eig.) 2. Wildeman van de I-Iilversumsche Manege (Obreen) en 3. ITatter van de zelfde (J. J. Verdoom). Courses te Cl'ng endaal. Tengevolge van het overlijden van mevrouw de baronesse Van Brienen van de Groote Lindt zijn. de courses te Clingendaal van 9 September tot 23 September uitgesteld. THEE van 10.55, 10.65, f0.80, fl.—,11.20, fl.40, fl.50 en hooger. STOFTHEE van f0.65, f0.80, fl.—fl.25. MOKKAKOFFIE f 1.201PREANGER KOFF1E/D.60 WIENER MELANGE 1— JAVA KOFFIE »0.45 SURIN. KOFFIE. 0.85 0.35 Bij 2'/. Kgr. k contant 5korting. Aanvang van den nieuwen cursus 7 SEPTEMBER. Spreekuur: Dagelijks van 2—3 aan de inrichting SCHACHELSTRAAT 31. J. G. MARTIN Zonen. Aanvang der danslessen begin October. Remonstrantsch ZANGKOOR. Aan Dames en Heeren leden van het Zangkoor wordt kennis gegeven, dat de Repetities hervat zullen worden DINSDAG 8 SEP TEMBER avonds half negen in het kerkgebouw. Van af 1 Oct. zullen de Repetities plaatshebben 's ZONDAGS na afloop der Gods dienstoefening. Heeren Bas-Zan gers, leden der Remonstrantsche Gemeente, worden vriendelijk ver zocht zich tot medewerking aan te melden bij den Directeur, JOH. STEENMAN, Davenvoordestraat 12. KLOVENIERSBURGWAL 47 verstrekt voorschot op ongeaocepteerd handelspapier. op elke aannemelijke voorwaarde van af f 100 beschikbaar (met en zonder borg, naar omstandigheden) Ook als le en 2e Hypotheek, enz. Br. fr. lett. A., Adv. Bur., HE1D- MANN, Torenstr. 37, Den Haag. de meest-délicieuse drank. 40 en 45 Gt. Margarine aan Room boter gelijk, bruin in het bakken 50, 55 en 60 Ct. per ljKilo, on overtrefbaar. 3d. .SSaaiMraat ®c. HAARLEM. Afdeeling GAS. De Directeur brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ten gerieve van de muntgasverbruikers dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen, van 4 tot 10 uur namid dags, in het Klachtenbureau, ge vestigd in de Paudpoort, zoolang de voorraad strekt ter inwisseling verkrijgbaar zijn. PRACHTIGE is en blijft het beste middel tegen dBLOEDARMOEDE n ZENUWZWAKTE«, dat tot heden in ons Vaderland verscheen. Honderden (Doctoren en Patiënten) schreven ons hunne bevindingen en dankten ons voor het in den handel brengen van een Artikel, dat zoo goed helpt en de krachten terug geeft als de »SANGUINOSE». Met groote dankbaarheid meld ik U, dat de SAN- GUINOSE mij uitstekende diensten heeft bewezen. Zonder dit voortreffelijk middel was ik mijne zwakte nooit te boven gekomen, want ik was reeds zoo ver weg, dat ik van tijd tot tijd er bij neer viel en er geen sprake van was om mijn werk te verrichten. Nu na het gebruik van eenige flessehen SANGUI- NOSE voel ik mij geheel versterkt en ben zeer blijde mijn werk weder met lust te kunnen doen. Ik behoef U niet te zeggen hoe dankbaar ik U voor dit voortreffelijke middel ben. U kunt van dit schrijven naar Uw goedvinden gebruik maken, opdat vele andere die aan zenuwpijnen, door zwakte ontstaan, lijden, ook dit voortreffelijk middel gebruiken. Met de meeste hoogachting teeken ik Uw dankbaarste gebruikster der SANGUINOSE. Hoefkade 244, Den Haag. Mejuffrouw SCHERMER. Prijs per fl. 1.50, 6 fl. 8.12 fl. f 15. Te Haarlem bij: J. v. GULIK, Zijlstraat; GÖPPINGER, Groote Houtstraat; GRIEVEN, Kamperingel. verkrijgbaar bij eiken comestibleswinkelier. is een voedingsmiddel waarbij geen poging gedaan is om de natuu te verbeteren. Het is, voor het gebruik in geschikter vormgemaak maar overigens geheel zooals Moeder aarde het biedt: Er is niel aan toegevoegd en niets is daaruit weggenomen. Het is alleen vol komen gereinigd. Het bevat dus ook de vijf omhulsels van de tarw< korrel waarvan dit brood is gemaakt en deze omhulsels bevatte de minerale stoffen welke voedsel vormen voor beenderen en tande en die de natuurlijke gisfcingstof leveren die het verteringsproc« bevordert. Beproef het eens op dit punt en gij zult er de volle waai heid van ondervinden. De Importeurs voor Nederland en Koloniën: De Nederlandscb Delicatessen-Handel GEBRS. DA AMEN, Rotterdam. door meer dan duizend aanzienlijke professors en geneesheeren beproefd, voorgeschreven e aanbevolen! Bij het publiek sedert 16 jaren ge liefd, als zijnde het beste, goedkoopst en crascliadeïijkste Bloedreinigings- Laxeermiddel en en verkozen boven Zouten, Droppels, Mengsels, Minerale wateren en en zulks om hare aangename uitwerking. Men beveilige zich bij het koopen tegen Bedriegerijen, door b Apothekers en Drogisten steeds niets anders te verlangen dan d echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker RICHARD BRAND' uit het Hoofd-dépot F. E. van Zanten Kolff te Rotterdam komem en door tevens nauwkeurig te letten op het hiernevens afgedrukt door de wet beschermde Merk (Etiket) dat op iedere doos mo< staan, het witte Kruis in het Roode Veld met de handteekening RICHARD BRANDT. Men zij er van verzekerd dat men beetgt nomen wordt, als men in plaats van de uitdrukkelijk verlangd echte Zwitsersche Pillen van den Apotheker RICH. BRANDT ee ander waardeloos middel in de handen gestopt krijgt. Zij zijn vei krijgbaar in doosjes a 70 Cents; geen kleinere, en wel te Haarlen bij P. RAASSEN. Koningstraat.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2