NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Gemeenteraad. 21e Jaargang. No. 6207. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1903. B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der W \-V r>- t gemeente)1.30 H V' Groote letters naar plaatsruimte. Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland 1.65 0/ijT^ ^fi|$ Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers0.02X i H&V u eA. r. n e Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37/f Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. Tweede Blad. Zitting van heden Woensdag 23 September, des namiddags te half- twee, in de Statenzaal van het Prinsenhof. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Van Styr-um en Hugenholtz. Punt 1- Beëediging en installatie van het opnieuw benoemde lid, den heer F. M. baron van Lynden. Punt 2. Mededeelihg'en en ingekomen stuk ken. Ingekomen is een schrijven van Dr. Tjeenk Willink, die ontslag neemt als lid van den Raad.. De VOORZ. spreekt zijn leedwezen uit over dit bericht en betreurt het heengaan van den heer Willink. De Raad zal altijd op prijs blijven stel len, wat hij heeft gedaan en de ad viezen, die hij gegeven heeft, in het belang der Gemeente. (Applaus). Ingekomen, is de mededeeling van het overlijden van den heer J. Hoog- carspel. Spr. memoreert, wat de overledene heeft gedaan als geneeskundige der Gemeente en betreurt, dat dit jonge leven zoo spoedig is afgesneden. De heer NIEUWENHUIZEN KRU SEMAN den heer Modoo antwoordend op zijn vraag over de schoolhaden, deelt mede, dat het nemen van een proef vertraagd is door het ongesteld worden van de heeren Valken en De Vries. Maandag j. 1. is met de proef begonnen. Deze zal wonden uitge breid en B. en W. hopen het zoover te brengen, dat in den loop van dit jaar de baden geregeld, znllen worden gegeven zonder schade voor het on derwijs. Schoolquaestie. Ingediend is bij den Raad de na volgende motie De Raad der Gemeente Haarlem, Overwegende, dat door een samen loop van omstandigheden het crediet dat thans voor den bouw eener schooi het Kleverpark wordt aangevraagd, belangrijk hooger is dan naar zijne overtuiging noodig is tot het bouwen van een alleszins voldoende school; noodigt Burgemeester en Wethou ders uit een geheel nieuw plan voor den bouw van eene zesde tusschen- school en bewaardërswoning te doen ontwerpen en daarvoor opnieuw het noodige crediet bij den Raad aan te rragen. (get) W. STOLP. C M. RASCH. J. LEUPEN. JOHAN WINKLER. F. M. VAN LIJNDEN. J. J. SNELTJES JOHAN SPOOR. Tot arts, belast met de keuring der lemeente-ambtenaren, is benoemd de leer Hengeveld, alhier. Punt 3. Zitting met gesloten deuren. De openbare zitting, te kwart voor uur gesloen. wordt te 3 uur weder eropend. Punt 4. Door D. de Wit wordt wegens ijne benoeming tot onderwijzer te .-Hertogenbosch eervol ontslag ge raagd uit zijne betrekking van on- erwijzer aan de Tweede Burgerschool egen 1 November e. k. Wordt verleend. Punt 5- Voorstel van B. en W. tot goed- euring van de gemeente-rekening ver 1902. De heer MODOO betreurt, dat weder iet de bescheiden op gemakkelijke ijze waren door te zien. De heer KRUSEMAN zegt. dat alles eer gemakkelijk in de pakken was ardeeld en onder-verdeeld. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 6. B. en W. herinneren er aan, dat oor den bouw der zesde Tusschen- :hool laatstelijk is toegestaan f 53,750 enevens f3500,voor een bewaar- orswoning. Bij aanbesteding was de laagste in- hrijving voor deze school met beton- oeren f 08,25s en met hout f58,000 'egens dit geringe verschil en de ootere deugdzaamheid van beton ellen B. en W. voor, het werk te innen aan den laagsten inschrijver lor de school met betonvloeren, en de aannemingssom f 1292.voe- inde voor toezicht en f 45°,-r- voor togere inschrijving op debewimrders- oning verzoeken B. en W. eenaan- ullingscrediet van totaal f 6250. ~>e heer STOLP, de ingediende mo- besprekende. zegt dat onderteeke- lars het gevraagde bedrag veel te j hoog vinden. Na alles wat daarover j reeds is geschied, achten voorstellers I beter een geheel nieuw voorstel' te I ontvangen. Het amendement wordt eenparig I goedgekeurd. Punt 7. j B. en W. stellen voor voor de ver- bouwing van perceel Spaarne 58 als- jnog beschikbaar te stellen f3400. j f21.000 is reeds beschikbaar gesteld 1 voor den aankoop van genoemd ge- jbouw, waarin het bureau der water leiding wordt gevestigd. De heer HOFLAND heeft met leed wezen gezien, dat de begrooting met bijna 6000 ïs verhoogd. En dat al leen, omdat vroeger geen overleg met den directeur kon worden gepleegd. Toch herinnert >spr. zich, dat vroe ger gezegd is. dat er zeer weinig ver bouwing noodig wezen zou. De heer DE BREUK antwoordt, dat toen het perceel is gekocht, maar een voorloopige raming voor verbouwings- kosten is gemaakt. Voor definitieve raming was geen tijd. Naderhand, toen het Perceel ge kocht is, zijn nog andere veranderin gen noodig gebleken, ook voor het laboratorium. De waterleiding zal er dan ook wat meer huur voor be talen. De. heer RINKEMA zegt, dat in de Commissie ook de voorloopige raming ter sprake is gekomen. Nu komt er werkelijk een goed afgerond plan, vandaai- dat spr. den Raad adviseert, het crediet toe te staan. De heer HOFLAND zal niet tegen stemmen, maar constateert toch, dat het indertijd van de tafel van B. en W. is voorgesteld alsof met een klein bedrag het geb</uw geschikt te maken zou zijn. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 8. Voorstel van B. en W. om in de z.g. Scbneevoogtkamer eenige herstellin gen te doen, daar het goudlederen be hangsel eenigszins door zwammen is aangetast en eenig houtwerk en balken vergaan zijn. Kosten 350. Goedgekeurd. Punt 9. B. en W. stellen voor hen te machtigen om tot de benoeming van een tweeden onderkeurmeester van het slachtvee, vleesch en spek dezer I gemeente over te gaan wegens het 1 vertrek van J. van der Wateren. De heer KRUSEMAN stelt een re dactiewijziging voor, om te doen uit komen, dat geen uitbreiding vanper- soneel wordt gevraagd. Dit en het voorstel worden aange nomen. Punt 10. Electrische Spoorweg-Mij. De Raad van Beheer der Electr. Spw. Mij. (AmsterdamHaarlem; verzocht aan den Raad den berm van den straatweg niet over 2 Meter over te dragen, zooals aanvankelijk besloten was, maar overeen breedte van M. 2.65 en bij de uiteinden van Half weg over 4 M. Voor een goeden aan leg is. meent de Maatschappij, deze breedte noodig. B. en W. doen opmerken, dat de Staat deze gronden niet heeft willen overnemen, omdat daarbij aan de Electr. Spw. Mij. voorwaarden wer den opgelegd. Vandaar, dat B. enW. thans adviseeren, de overdracht aan den Staat in te trekken en de berm- gronden op de breedte zooals die thans gewenscht wordt, aan de Electr. Spw. Mij. over te dragen. Goedgekeurd! zonden- discussie. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot gedeelte lijke intrekking van het vroeger ge nomen besluit ten aanzien van de bebouwing van gronden, gelegen aan de Westzijde van de Leidsche Vaart, bij de Kathedraal, ten behoeve van de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschij., in afwachting van een nader in te dienen voorstel. Goedgekeurd. Punt 12. Voorstel van B, en W. tot goed keuring van een plan van bebouwing van terreinen aan de Linschotenstraat waarvan een gedeelte voor een te bouwen nieuwe school voor lager on derwijs. Goedgekeurd Punt 13. Voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van de rooiingslijn voor per- ceelen aan de noordzijde van den Zijl- weg tusschen den Kinderhuissingel en den spoorwegovergang. De heer RINKEMA zegt, dat het schijnt, dat een periode aanbreekt voor nieuwe rooiing. Geeft de Ge meente voor den grond dien zij neemt vergoeding aan de eigenares Bij de ze perceeïen wordt nogal iets aan de eigenaars afgenomen. Spr. acht voorzichtigheid in de bepaling der rooiing gewenscht en vraagt of ont eigening niet gewenscht is. De heer DE BREUK zegt, dat al leen de rooilijn wordt vastgesteld. Voor elk geval afzonderlijk zal de Raad kunnen beslissen, of er vergoe ding zal zijn, ja of neen. Het voorstel wordt nu goedge keurd. Punt 14. Voorstel van B. en W. om de jaarwed de van den onderdirecteur der gemeente lichtfabrieken den heer Bellaar Spruijt te verhoogen van 2500 op 3500 (benevens vrije woning, vuur en licht.) De heer SNELTJES acht nadere toelichting noodig en stelt voor het stuk te stellen in handen van den Directeur der lichtfabrieken en de Commissie, om advies. Dit amendement wordt ondersteund. De heer HOFLAND geeft den voor steller groot gelijk, omdat hij meent dat als e_r cgpmaal een Commissie van Advies is. haar voorlichting moet worden gevraagd en ook omdat spr. vermoedt, dat de heer Sneltjes meent, dat waar aan 't hoofd staat iemand met een zeer hoog salaris, het niet gewenscht is zijn hulp, hoe bekwaam ook, in salaris zóódanig te verhoogen, wanneer hem elders meer wordt aan geboden als Directeur. Dan blijft de lieer Bellaar Spruijt toch niet bier op een salaris van f3500. De Raad moet zich houden aan den eer-sten man, dien de Gemeente heeft en niet ingaan op die mes op de keel-stelling. In dien zin gaat spr. met het amen dement mee. De heer SCHRAM zal tegen het amendement stemmen, omdat hij bij deze f inancieele zaak van de adviezen weinig verwacht. Spr. heeft boven dien gehoord, dat de zaak al ter sprake is gekomen in de Commissie. Het amendement-Snel'tjes wordt verworpen. Vóór de heeren Van Len- nep, Groot. Tol. Sneltjes, Sabelis, Spoor, Welsenaar, Loomiijer en Hof land. Ingekomen is een amendement-Van de Kamp om het salaris te stellen op f3000. De heer VAN DE KAMP acht den sprong van f 1500 wat groot en acht f 1000 verhooging voorloopig vol doende. De heer GROOT zal stemmen tegen heide voorstellen omdat voor een zeer bekwaam directeur indertijd een zeer groot offer is gebracht- Destijds werd gezegd, dat daardoor met goed- koope krachten het electrisch bedrijf kon worden beheerd. Toen reeds werd gezegd, dat £2000 a f2500 te weinig was. Toch is toen uit 40 sollicitanten een zeer bekwaam man, de heer Bellaar Spruijt. gevonden. De directeur kan de zaak drijven ook zonder de hulp van een supérieur ambtenaar. Hiermee houdt men den heer Spruijt later toch niet. En het welzijn van de lichtfabrieken hangt niet af van het heengaan van dezen adjunct directeur. De heer VAN DEN BERG stelt voor den heer Bellaar Spruijt een per soonlijke toelage te ve/rleenen van f 1000. De voorsteller licht het voorstel hierdoor toe, dat dan niet voor altijd een hooger salaris aan de functie wordt verbonden. De heer VAN DE KAMP wijst er op, dat bet salaris is f2000 a f 2500. Geeft men dus f 1000 toelage, dan wordt bet toch f 3500. De beer VAN DEN BERG wil hel laten bij f 1000 boven het tegenwoordi ge salaris van f2000, maar niet dit laatste verhoogen tot f 2500. De heer BEIJ NES meent, dat. inder tijd is gemaakt een fout, toen liet traktement werd vastgesteld. Spreker heef! toen voorgesteld te beginnen met f 1000 meer, dan toen bepaald werd. Spr. gelooft niet. dat de heer Spruijt zoo dadelijk zal wegloopen, maar wel is er overal behoefte aan goede des kundigen en daarom moet de capaci teit beter worden bezoldigd. Vanaaar dat spr. voorstelt aan te nemen het voorstel van B. en W. Het amendement-Van de Kamp wordt verworpen. Vóór de heeren Van die Kamp, Modoo, Leupen, Welsenaar, Loomeijer, Hofland en De Braai. Het voorstel van B. en W. wordit aangenomen. Tegen de heeren Van de Kamp, Modoo, Groot, Tol, Sabelis, Spoor, "Welsenaar, Van den Berg, Loo meijer. Hofland en De Braai. Punt 15. Toelagen uit de gemeentekas. Bij apostille van den voorzitter d.d. 23 Maart 1903 werd in handen van de commissie van bijstand inzake het verleenen van pensioen en onderstand gesteld het adres van de weduwen D. A. Braakenburg en L. J. E. Drijber, d.d. 3 November 1902, om te dienen van advies omtrent het daarin ver vatte verzoek om voor de weduwen en weezen van nè, 1 Januari 1896 over leden geëmployeerden^der gemeente eene bijzondere regeling te treffen tot toekenning van toelagen uit de gemeentekas, welke de uitkeering uit. het te stichten weduwen- en weezen- fonds van gemeenteambtenaren gelijk of zooveel mogelijk nabij komen. In de heden gehouden vergadering der commissie werd door haar beslo ten te adviseeren afwijzend op het verzoek van adressanten te beschik ken. Alle leden spraken echter de wen- schelijkheid uit om de toekenning van geldelijken steun uit de gemeentekas aan weduwen en weezen van geëm ployeerden der gemeente, vóór de inwerkingtreding der nieuwe pensi oensverordening overleden of gepensi- onneerd, en wier omstandigheden net verleenen van onderstand van gemeen tewege alleszins noodig maken, vol gens een vasten regel te doen geschie den. Uit een daarbij gevoegden staat zal blijken, welke pensioenen aan de we duwen, die in het genot van geldelij ken steun zijn gesteld, of wier aan- vragen aanhangig zijn, zouden zijn toegekend, wanneer op het tijdstip van het overlijden of de pensionneering der geëmployeerden, de met 1 Januari 1904 in werking tredende verordening van kracht zou zijn geweest en door die geëmployeerden tot vorming van 'hel pensioenfonds zou zijn bijgedra gen. Ten opzichte van de weduwen «n 'weezen van ambtenaren, enz., die zich zullen verhinden tot deelname aan het pensioenfonds en zich de bij art. 18 der aangehaalde verordening om schreven kortingen hebben laten wei- gevallen, acht de commissie het mei billijk, wanneer eene regeling werd getroffen, waarbij een onderstand werd verzekerd, gelijk aan de uitkee- ringen uit het pensioenfonds, i Zij geeft daarom in overweging het 'bedrag van den onderstand te stellen op 2/3 van hetgeen, volgens die veror- dening zou zijn genoten, met dïen I verstande, dat het bedrag voor eene weduwe niet minder zal zijn dan f 100 per jaar. De commissie stelt voor. de nieuwe regeling te doen ingaan op 1 Januari 1904, met bepaling evenwel, dat de raadsbesluiten, waarbij gratificatiën of onderstanden zijn verleend overeen tijdvak eindigende nó. 1 Januari 1904, gedurende dat tijdvak onveranderd van kracht zullen blijven en in ae raadsbesluiten, waarbij onderstanu zal word'en toegekend, eenige bepajin- gen op te nemen. i De voornaamste dezer bepalingen zijn j Bij het aangaan van een huwelijk verliest de weduwe het genot van den haar toegekenden onderstand en wordt de onderstand uitgekeerd tot op den dag. waarop liet huwelijk is gesloten. Bij overlijden zal de uitbetaling ge schieden tot het einde van het inge treden kwartaal. De onderstand aan de weezen ver valt bij het bereiken van den lS-jarigeoi leeftijd) en wordt alsdan uitgekeerd tot op den dag,, waarop die leeftijd is bereikt. Onderstandstermijnen, welke binnen een jaar nè, dien vervaldag niet. zijn geïnd, vervallen aan de gemeenteKas. Indien gedurende twee achtereen volgende jaren geen onderstanasier- rnijn door de belanghebbenden !s geïnd, vervalt de onderstand- De heer VAN DE KAMP vraagt hoe het gaan zal met de weezen, als öe weduwe hertrouwt. Blijven die kinde ren dian in 't genot van den onder stand De heer KRUSEMAN antwoordt, dai daarover nader wordt heslist. De heer MODOO zegt, dat de comm. meende, dat in dit geval de weezen niet behoefden te boeten (gelach) en tot hun 18e jaar den onderstand ontvingen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Punt 16—19. Voorstel van B. en W. om te verleenen aan E. Smits, weduwe J. Hooge- weg, over 1 Juli tot en met 31 Dec. een gratificatie, berekend naar f 100 per jaar; evenzoo aan A. M. Bijster, weduwe P. Piepenbrink en aan C. Verdonk, weduwe K. Keerwolfaan A. M. Zuirrewaard, weduwe J. Tol, over datzelfde tijdvak een onderstand van f 'l per week. Aldus verleend. Punt 20. Voorstel tot verbetering van ka dastrale aanwijzingen in verschillen de Raadsbesluiten. Wordt goedgekeurd. Punt 21. Advies van B. en W. naar aanleiding van een advies van R. Wereldsma, houdende verzoek om vergunning tot het aanbrengen en hebben van een vuilwaterspruit in de Leidschevaart en het hebben van een uitgang voor het door hem gebouwd perceel sectie B No. 1940. B. en W. stellen voor laatstgenoemde vergunning te verlee nen en op eerstgenoemd verzoek af wijzend te beschikken. De heer RINKEMA kan niet mee gaan met het afwijzend voorstel. Aan andere huizen is dit wel verleend. I-Iet stinkt er nu en is er zeer onge zond. Spr. stelt dius voor, de vergun ning voor de spruit wel te verleenen, tot wederopzeggens toe, tegen een recognatie van ƒ0.60. De heer DE BREUK zegt, dat B. en W. veel beter hebben geoordeeld een geheel riool langs de Leidschevaart te krijgen, waarin alles uitloost. Dan worden al die dwarse doorsnijdingen vermeden. B. en W. hebben onder Heemste de wel niets te zeggen, maar wen- schen in de hand te werken, dat de eigenaren daar gezamenlijk een riool maken. De heer MODOO zou dit geval willen laten passeeiren, omdat het ook pas aan anderen is toegestaan, maar te vens verklaren, dat liet voortaan niet meer toegestaan wordt. Wereldsma nu met zijn vuit water te laten zitten, acht spr. ongewenscht. De heer DE BREUK zegt, dat er een begin mee moet worden gemaakt. Waarom dan nu niet De hoer VAN DEN BERG meent, dat loozing niet geweigerd wordt, maar wei door een afzonderlijke spruit in de Leidschevaart. De heer DE BREUK stemt hiermee in. De heer RINKEMA zegt, dat de gemeente Heemstede, hangende de annexatieplannen, zeker daar geen riool leggen zal. Is de annexatie tot stand gekomen, dan kan Haarlem er zelf een riool leggen. Vandaar dat spr. de vergunning tot wederopzegging wii verleenen. De heer VAN DEN BERG stemt daarmee in. De lieer WELSENAAR vraagt, of men ook weet, dat de gemeente Heemstede een riool leggen zal De lieer STOLP is vóór het denk beeld-Mo dioo. De heer DE BREUK zegt. dat B. en W. niets weten van een bereidverkla ring van Heemstede om een riool te leggen. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen, vóór waren de wethou ders. Daardoor wordt het voorstel-Rinke- ma verklaard te zijn aangenomen. Op een vraag van den heer BIJVOET zegt de VOORZ., dat dit alleen betreft het principe der vergunning, niet de voorwaarden. De heer RASCH vraagt inlichtingen aangaande deze voorwaarden en stelt na eenige gedachtenwisseling voor aan het voorstel-Rinkema toe te voe gen de vergunning te verleenen tot wederopzeggens toe, ouder de door B. en W. nader te stellen voorwaarden. De heer BIJVOET geeft nog een andere wijze van behandeling aan, waardoor de heer Rascli zijn amen- 1 dement intrekt, als die heer Rinkema I dat ook doet. Een ietwat verwarde discussie volgt, waaruit voortspruit eeu amendement- Bijvoet. .neerkomende op verleening dier beide gevraagde vergunningen, Lot wederopzeggens toe en onder nader te bepalen voorwaarden, Dit wordt ten slotte aangenomen met. algememe stemmen. Daarna stellen B. en W. voor ee* recognitie voor elke vergunning van f 1-- Een amendement-Van de Kamp om dit op fl.GO te stellen, wordt niet ondersteund. De heer DE BREUK wijst er op, dat Brom ook f 1 betaalt. Het is <rus consequent, ook hier fl te vorderen. Wordt aangenomen. Punt 22. B. en W. stellen voor e e ne aan vulling met f 4700.— op den post ba- zalt-kademuren en bazalt-glooiingen met f 4700, en tevens, om een som van f 3300.— te verleenen voor het sloopen en opruimen van de Hooge- of Catha- rijnebrug. Goedgekeurd. Punt 23. Voorstel van B. en W. om het perceel Morinnesteeg 21 (eigenaar R/. Leijenaar) wegens het ontbreken van goed drinkwater ongeschikt te ver klaren voor bewoning. Ingetrokken, omdat hier duinwater wordt aangelegd. Punt 24. B. en W. bieden ter vaststelling aan eene verordening, regelende den rang. het getal en de bezoldiging der ambtenaren en boden ter gemeente secretarie te Haarlem. Art. 1. De heer TIIIJSSEN vraagt, waarom men spreekt van hoofdkler ken. Elders spreekt men van eerste en tweede klerken. Een hoofdklerk is een contradictio in terminis, hij is per se ondergeschikt. De VOORZ. zegt, dat dit gedaan is om enkele klerken wat te kunnen verhoogen in salaris. De heer THIJSSEN vraagt, waarom dan van de bestaande usance is af geweken. 0111 hen te splitsen in le. en 2e. klerken. De heer NIEUWENHUIJZEN KRU SEMAN zegt. dat men hier alleen klerken had. Ging men hen nu schei den in eerste en tweede, dan zou het een degradatie schijnen voor wie vroeger kortweg klerk heette. Art. 1 wordt goedgekeurd. De heeren VAN DE KAMP en MO DOO zijn tegen art. 10, behelzende de bepaling dat zonder toestemming van B. en W., de ambtenaren en boden geen ander ambt mogen bekleeden of andere werkzaamheid verrichten. De verordening wordt aangenomen. Punt 25. Verzoek van B. en W. aan den Raad om beslissing ie nemen in een adres van H. v. Waveren. waarin deze toestemming verzoekt tot het hebben van een hek voor zijn huis aan eten Kiemen Houtweg in een richting afwijkend van die, waarvoor vroeger toestemming door den Raad werd veirleend. De heer RASCH stelt voor. dat de Raad. hoewel betreurende, dat adres sant gemeend heeft zich niet ie moe ten gedragen naar de voorgeschreven rooilijn, wegens het geringe verschil besluit de thans aangevraagde rooi lijn goed te keuren. Mede onderteekenen dit de heeren Kleynenberg en Van Lynden. De heer SCHRAM zegt. dat een afkeuring bedoeld wordt. Daarom zou spr. "niet willen spreken van betreu ren, maar afkeuren. De heer WINKLER zegt. dat men niet iets kan toestaan, dat men af keurt De VOORZ. zegt, dat dit den heer Van Waveren onverschillig wezen zal. Dc Raad moet weten wat hij doetj maar gelukkig vindt spr. het niet Dc- heer MODOO zegt. dat in de Commissie de mogelijkheid van straf besproken is. Adressant heeft zich eenvoudig aan de paaltjes. die op last van den Raad waren geplaatst, niet gestoord. Als B. en W. het voorstel van den heer Rasch niet gelukkig vinden, dan kunnen B. en W. een andere redactie geven en een straf ontwerpen. Iïet gaat niet aan. dat ieder maar doet wat hij wil. De heer NIEUWENHUIZEN KRU SEMAN wijst het zachte verwijt des heeren Modoo af. B. en W. moesten uit deferentie voor den Raad de be slissing aan den Raad overlaten, maar het College is van meening, dat den heer Van Waveren behoort, te worden gelast zijn hek af te breken en het te plaatsen zooals de Raad heeft voorgeschreven en waarmee de heer Van Waveren destijds is meege gaan. Doet de Raad dat niet, dan weet spr. niet in welk geval de Raad dan wel ingrijpen zou. De lieer STOLP meent, dat deze discussie voor dc-n heer Van Wave ren reeds een voldoende straf is en zou het daarbij willen laten. De heer MODOO wil ook op het adres afwijzend beschikken. Spr. meent, dat voorlichting van den Raad van B. eh W. had kunnen uitgaan. De heer RASCH zegt. dat het be lang der Gemeente hierbij niet ge moeid is. Daarom acht spr. een zware straf als afbreken niet noodig. Het voorstel-Rasch c. s. wordt aan genomen met 10 stemmen tegen. Punt 26. In het tarief van den dienst der Gemeente-Reiniging wordt een wijzi ging voorgesteld. Vroeger kostte het weghalen van puin niets, het weghalen van kool- uscli 15 cts. en overige afval 50 cts. per kar. Thans wordt voorgesteld te heffen 50 cts. voor het ophalen van iedere kar zuiver afbraakpuin, en van iedere kar koolaschf 1 voor elke kar grond en rommel en 0,75 voor iedere kar slijk. De inlading behoort, evenals vroe ger. door of vanwege de belangheb benden te geschieden. Wordt aangehouden. Punt 27. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een verzoek van J. Neder- koorii Czn., medic te werken tot een ruiling van een gedeelte perc. Nieuw Heiligland No. 10, tegen een perc. Groot Heiligland No. 56, op dit ver zoek gunstig te beschikken, mits adres sant afsta een perceel aan het Nieuw Heiligland, in grootte gelijk aan het perc. Groot Heiligland en bedoeld, perc. door adressant worde ingericht tot bergplaats voor materialen en ge reedschappen. Goedgekeurd. Punt 28. Voorstel' tot vaststelling van de be grooting voor de Huiszittende Armen en het Stads- Armen- en Ziekenhuis 1904. Dc heer HOFLAND vraagt of de f 200 voor den Armenopzichter niet

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 5