ScliletoefeninozoRdgrainmunitis DE ZATERDAGAVOND. vriendelijk zal' verwelkomen of met eenig vertoon van hulpvaardigheid zal inleiden tot zijne poorten, 't Is Zon dag. Met een ijzige kalmte en een stalen gezicht, zonder eenige uitdruk king, beduidt hij ons liet vreemdelin gen boek te teekenen. Hij schlijnt te schrikken van onze overluid gevoer de conversatie, en antwoordt op dui delijk hoorbare vragen met ondui delijk gefluister. We komen zwaar onder den indiruk, dat onze binnen komst met fietsen, meer dan shocking moet zijn geweest. Met eenige aarze ling waagt de huisknecht, hert,, ze on der het oog van den plechtigen pro- priétaire een heter plaatsje te geven. Onder plechtig zwijgen stijgen we op naar do lioogere regionen, waar de plechtige man ons logeerkamers heeft toegedacht. Enkelen onzer vinden daar hun bedden voorzien van reeds be slapen lakens, en eischen onmiddel lijk schoont'. Shocking! Men kan het, zich niet hegrijpen, hoe iemand dd&r aanmerking op maken kan. Het diner, dat we in dit rustige ho. tel gebruikten, was keurig in orde en de stemming onzerzijds werd door de doodscho stilte, die alom heerschte, niet beïnvloed. Maar na tafel, op een wandeling in de Zondagavond stad, kreeg de grauwe verveling ons toch te pakken. We slenterden door tal van geheel verlaten straten naar de Saucluehall- street, waar het geheelo uitgaande Glasgow zich op Zondagavond con centreert. liet uitgaan bestaat in het heen-en wecrslenteren langs deze pantoffel parade, of in het groepsgewijs staan li an gen op de hoeken van de zdj stra ten. En op de gezichten van al die uitgaande menschen ligt een trek van hopelooze vervelendheid. Maar er zijn er ook. die zich niet vervelen. Er zijn er, di© met van geestdrift blakende gezichten langs de pantoffelparade gaan. omringd door een stoet van getrouwen, beladen met een verzameling straatpredikersattri- huten pakken brochures, oen op vouwbaren kansel, kerkboeken en tract aatjes. We zagen een straatprediker aan den arbeid. De man stond midden in een uil- gestorven straat zwaar galmende ge luiden uit te stootcn en maakte daar bij heftige armbewegingen. Vervol gens hief hij met kracht een Yankey- lied aan. wat tot gevolg had, dat uit de aangrenzende straten een aantak nieuwsgierigen te hoop liepen. "Nu had hij zijn auditorium bijeen cn kon de dienst een aanvang nemen. Op onze wandeling zagen we zeker wol een dozijn van die redenaars, allen omringd door een dichten drom van belangstellenden. Een dezer predikers scheen niet vrij van record-ijdelheid: liiij deelde namelijk als een staaltje van zijn liefde voor het werk aan zijn hoorders méde, dat hij hedenavond ree ds tien predikaties gehouden had. We hadden van ,,Glasgow-op-Zou- dag" heel spoedig onze bekomst. Gc- ruischloos stegen we op naar de zwij gende logcerhoogte van het plechtig' maar overigens niet aanbevelens waardige hotel van den Engelschen toerbond en verlangden weer naai de zee. Men hoeft in Engeland proeven "»c- nomen betreffende den -snellen groei van \issehem der zalmen-familie gedu rende hun verblijven in zee en daarbij o.a. <lc volgende resultaten verkregen liene zeeforel, welke 3 pond woog, toen zij gevangen en gemerkt werd, woog een jaar later 6 pond. Een zalm, die 13 pond woog bij liet vangen cn merken, woog, toen Dij anderhall ]aar later opnieuw werd gevangen, 21 pond. Maar verwonderlijk snel was de groei van een mannetjeszalm, die ver leden jaar 24 Februari te Castle Cou ncil werd gevangen en 19 pond woog. Hij werd gemerkt weder te water ge; laten cn toen hij den 2Gsten Maai t bij O'Brien's Bridge, 5 mijlen van Castle Council, opnieuw werd gevangen, woog hij 33 pond. Hij was dus 14 pond in gewicht toegenomen in den lijd van ééne maand' en twee dagen. Sousa, de vermaarde orkestdirectour, houdt niet van redevoeringen of hij spreekt nooit in het openhaar, als hij het ccnigszins kan vermijden. Na een zijner concerten te Cork echter riep het toejuichend publiek aanhoudend) om eene. toespraak en het wilde maar niet tevreden zijn met Sousa's gewone buiging. Eindelijk trad Sousa naar voren op liet podium, hief zijne hand op en zeide niet nadru^ Dames en heeren, kunt gij mij allen goed verstaan En toen er ,,ja" werd geantwoord', sprak hij Dan wensch ik u allen wel te rusten 1 Daarop «dng hij met vlugge schre den heen. De ongeoefende recruut kan tegenwoor dig in schijfschieten worden geoefend zonder verspilling van ammunitie en zonder dat hij zichzelf blootstelt aan de gevaren, die het gevolg zijn van zorge loosheid en onbekendheid met het wa pen. Deze oefening kan verkregen worden door het gebruik van een nieuw toestel, dat onlangs door een Zweedschen uit vinder in den handel is gebracht. Het toestel bestaat in de eerste plaats uit een houten geweer, dat gemonteerd i» op oen' stang, door middel waarvan het mogelijk la, het geweer in iedere gcwenschte richting te richten. De stang etaat in verbinding met een wijzer, die d.o minste bewegingen van het geweer aangeeft De verschillende deelen van het toestel zijn zoodanig ingericht, dat. zoodra het geweer direct op de schijf is (gericht, do wijzer te staan komt op een bepaald merkteeken in het midden van een glazen schijf, welke voor aan het toestel is aangebracht. Een soort rem Inricht ing .treedt in werking, zoodra do trekker wordt overgehaald en in datt geval kunnen de deelen van het toestel niet bewegen. De al of niet goede rich ting ls dan natuurlijk te controleeren door den wijzer naar welks stand de recruut zijn richten kan verbeteren. Het grootste boekwerk van de werold. Het officleele rapport over den Amc- rikaanschen burgeroorlog, samenge steld en uitgegeven, in opdracht van het Congres dor Vereerrigde Staten, is ©en zéér groot werkhet, bestaat uit 130 deelen. iedler van 1000 pagina's, met 2000 illustraties eri een atlas met 178 kaarten. Maar er heeft een nog véél grooter werk bestaan in China, liet was de Encyclopaedia Maxima", de Yung-lo-Tatien", die uit 22,877 boeken bestond, samengevat in 11,100 deelen. Dit werk werd op bevel van den tweedien keizer der Mlng-dynastie, Kunglo. voorbereid, ondier leiding van den grooten geleerde llsieh Chin. Hij zet to liet werk op met verscheidene sub-directeuren en een staf van 2109 personen critici, lezers en kopi isten. Het werd in het jaar 1303 be- gonn.cn en in 1407 voltooid. Na dien tijd werd er niets meer aan toege voegd. De encyclopedie bevatte een bloemlezing uit alle klassieke, ge schiedkundige, filosofische en letter kundige werken, welke in China wa ren verschenen en handelden over astronomie, astrologie, aardrijkskun de. geheime wetenschappen, medicij nen, godsdienst, geschiedenis,biografie en kunst. In het jaar 1562 werden honderd schrijvers aan het werk gezet om twee afschriften van het .werk te makenzij kwamen daarmee klaar in 1567. Een van diozo afschriften en het origineel verbrandden, toen in 1644 Peking ingenomen on de Ming-dynas- tie omvergeworpen werd. Toen de orde was hersteld, bleek dat 2422 boeken ontbraken welker inbond voor altijd verloren was. De, 20455 overgebleven boeken werden geborgen in de keizer lijke acadtemie, den Hanlin-Yuan, die aan den Noordkant van het Engelsche gezantschap in Peking lag. Tijdens het beleg dier gezantschappen in 1900 staken do Chineeische soldaten dit hooge gebouw in brand, hopende zoo doende die vreemdelingen te kunnen dwingen liet Engelsche gezantschap le verlaten, en zoo werd de grootste verzameling van de Chineesche litr teratuur. daaronder ook de ..Encyclo paedia Maxima", door het vuur ver nield. Honderden deelen werden later tusschen do puinhoopen gevonaen eenige vreemdelingen, wisten enkele deelen machtig te worden, maar de „Yunglo-Tatien" is voor altijd ver loren. Wat een apotheker zei. Een man, die meende aan een ergo kwaal te lijden, ging een bekennen dokter raadplegen. Deze werd een wei nig gealarmeerd' door de symptonen en onderzocht hem met de meest nauwgezette zorg. Nadat dit onderzoek was afgeloopen. vertelde de medicus, met een zeer ernstig gezicht, den pa tient, dat hij ongetwijfeld erg ziek was. Hebt u al iemand anders gecon sulteerd? vroeg hij. Ja zei de man, ik ben naar dien en dien apotheker geweest (hij noemde diens naam) en vroeg hem om raad en ik kan u wel vertellen, dat hl] Apotheker zegt u viel de dokter in, met zichtbare boosheid. Wat dui vel is dat goed1 voor om naar een apotheker te ioopen Als de lui zulke onzinnige dingen uithalen, is 'tgeen wonder, dat ze ziek blijven. Eil aan hebben ze alleen hun eigen te ver wen sclien voor hun stommiteit. Nou, zei do nnun, de eerste gele genheid, dat hij, eir .een woord tus schen kon krijgen, waarncinendle. Ik wilde u zeggen, dat de apotheker me zei Maar 'tbloote gebruik van 't woord ..apotheker" was al te erg voor den dokter en woei- viel hij zijn patient in de -rode. Wat kap, 'tmij schelen, wat die apotheker zei rausde hij. Het beste, dat je ooit doen kunt als een apothe ker je een lor van een raap geelt, is juist het tcgondbel te doen. En die apotheker ra addle me, ver volgde die man, nu voltooiende, wat hij al eenige koeren had geprobeerd te zoggen, do apotheker raadde me juist aan naar u te gaan. De dokter moest opeens erg hoesten. Hoelang moet men slapen? Hoe meer de horsen werkzaamheid ontwikkeld1 is, des te minder slaap heeft men noodig. Wilde volken, als d'c Papoea's en de Boschjesmannon, sla pen, zoodra zij niets te dóen hebben, en daarbij is liet hun onverschillig of zij liggen, zitten, of tegen een boom geleund staan. Zij slapen van 12 tot 15 uren. Napoleon sliep slechts 4 i\ 5 uren per dag, cn Goethe, Schiller, Von Humboldt. Frederik de Groote en Mirabeau hadden op Interen leeftijd zelfs aan 2 ii 3 uren slaap per dag genoeg. Natuurlijk zijn ook hier uitzonde ringen. De Fransche wiskunstenaar Moivre sliep op tachtigjarigen leeftijd 20 uren per dog. Do vraag hoe lang men zonder slaap kan leven, is op dieren onderzocht. Men heeft jongen honden het slapen onmogelijk gemaakt en reeds na twee of drie dagen hadden zij de helft van hun lichaamsgewicht verloren. Na verloop van vier of vijf dagen wer den zij zóó zwak. dat 7;: in weerwil van een zorgvuldige verpleging stier ven. Bij volwassen dieren trad' het verval eenige dogen later in» Men heeft voorts geconstateerd, dat dieren langer bulten voedsel kunnen, dan bui ten slaap. Twee Amerikaansche doctoren, Pa- tria en Gibart, hebben onderzocht, hoelang een gezond1, volwassen rnensch zonder slaap kan, door zichzelven dien slaap te ontrooven. Zij hielden het vier dagen en 3 nachten uit. maar moesten toen de proef afbreken, om dat- zij zóó zwak werden, dat zij voor hun leven vreesden. Voor beidien was die derdie nacht de ergste de nois sloeg zwak en de temperatuur was gedaald, tot een minimum. Een enkele slapend doorgebrachte nacht deed hun geslonken levenskracht weer teruig- lceeren. De Amerikaansche dokter Hammond heeft bij een patiënt een slapeloosheid van 9 dagen waargenomen, waarvan de dood het gevolg was. Bij de ChLneezen is berooving van den slaap niet alleen een ..gelief koosde" marteling, maar ook een geraffineerde manier van terdoodbren ging geweest. Jeugdig advocaat (pas gevestigd) Zeg, is er terwijl ik even de deur uit was, een cliënt geweest? Knecht. Duit zou me niert verwonde ren, meneer, want ik mis mijn over jas. EEN MARIAGE DE RAISON. Zeg, onze vriend Frits huwt de leelijke Mina mdt de mooie huwelijks gift. Nu. die weet het nuttige met hot o naangename te verbinden - GEHOORZAAMHEID. Onderwijzeres. Ilermine. wart weet u van de familie der orchideeën Hermine. Mama heeft ons uitdruk kelijk verboden, over andere families tc praten Poet. Waar is dat gedicht van me, dat u zou opnemen ik heb er nog niemendal van gezien Redacteur. Het spijt mij meer dan ik u zeggen kan, maar verleden week is er bdj mij ingebroken en de dieven Hebben ai les wat van waarde was, meegenomen. OOK EEN ZIEKTE. A. Ah, bonjour. Wat heb ik jou in 'n tijd niet gezien. B. Ziek geweest; een aanval van dé modeziekte. A. Influenza? B. Neen geldgebrek. BEN BEGIN. Bezoeker (die niet weet hoe het ge sprek te beginnen tot een dame). Ileeft uhmheeft uwel eens met den mond vol tanden ge staan Ie bedelaar. Heb je cr gisteren avond nog wat weten uit te kloppen? 2e bedelaar. Nou. zoo goed ns niks. Een ander w-as me al vóór geweest. le. bedelaar. Ja. do politie mag waarachtig in ons vak ook wej eens een verordeningetje op de oneerlijke concurrentie maken. AAN DE WIEG VAN HET EERSTE KLEINKIND. Bezoeker. Ja, den neus heeft, hij van zijn vader» den mond van zijn groot moeder. Maar wat heeft hij nu van u? Grootvader. Wat de jongen van m ij zou hebben 't Geld Zoek jij je bretels? Merkwaardig, dat je niets vinden kunt, zonder mij daarnaar te vragen. Hoe maakte jij't toch wel, vóórdat wtj gehuwd waren? M n kind, toen lag alles daar, waar ik 't gelegd had. IN ZWITSERLAND. Waarom gaap je toch zoo ergen zoo veel Dat komt van die beroerde ga pende afgronden, die steken me aan. heeft om de koestallen zooveel moge lijk vrij te houden van de lastige, vize indringers. Ten overvloedle zijn de stallen nog bestrooid met antisep tisch (kien.vrij) zand', dat dagelijks zorgvuldig verwijderd; wordt niet die mest. Voor bet melken wordt de electrici- teit gebruikt. Het daarvoor gebezigd toestel, dat op dc plaat (tweemaal is voorgesteld', eens, terwijl het in wer king is en eenmaal, iets grooter, ter betere veraanschouwelijking van de onderdeden, bestaat uit mondstukken die omgeven zijn met ringen van ca outchouc en gelegd worden tegen de uiers der koeien. Door een electrisch gedreven pomp wordt het toestel in werking gesteld en oefent dan tegeii] kertijd' een zachtcn, pijnloozen druk en een zuigende werking uit. Door slangen, wier zindelijkheid niets ie wenschen overlaat, wordt de melk in groote. koperen reservoirs gebracht. Op deze wijze worden acht koeien tegelijk gemolken. De melk komt ten slotte Ln een bokaal, waar door middel van ej.ee- triciteit het veevoeder klein gehakt en de fleisschein, waar'iin. de melk moei komen, omgewasschen, gespoeld en gevuld word'en. Wait een schat van goede raadgevin gen heb ik gelezen in het boek van G. A. Ootmar, Arts, „De Werold van het Kind". Wat een schat, van goede raad gevingen voor ons moeders en andere kinderopvoedsters. Het boek is in dit blad al besproken, maar ik wil zoo graag mijn sexegenoo- ten er nog eens op wijzen, dat het boek speciaal voor ons zeer veel waarschu wingen en aanwijzingen bevat, die ons over veel wat moeilijk schijnt en waarop wij geen antwoord weten, kunnen heen helpen. Ik doe hier en daar maar een greep en daaruit zal u zien, dat het boek zoo wel op lichamelijk als geestelijk gebied ons don weg kan wijzen. Rechtshandigheid. Een heel klein kind, dat nog maar 7 maanden oud is, zal reeds bij voorkeur de rech terhand gebruiken. Van de 100 kinderen zijn ongeveer 3 linkshandig. Dat is heel natuurlijk. Do linkerhersen helft staat, in verbinding met de rechter- lichaamsïfclft en omgekeerd de rechter- hersenhelft met de linkerlichaamsheift. Nu is de linkerhersonhelft altijd beter voorzien van bloed, de toevoer ls daar grooter en daarom kan de rechter- ltchaamshclft beter do seinen van de hersenen overbrengen. Voor dat de lin- kerlichaamshelft er om. zoo te zoggen nog aan toe is, heeft de rechter het al volbracht. Nu komt het voor, dat bij sommige kinderen de linkerhersenhelft in gelijke mate bloed toegevoerd krijgt als de rechter, dan uit zich dat dikwijls in slecht spreken, omdait beide horsen helften het werk willen doen cn daar van het gevolg is, dat het slecht gebeurt. Daarom is 't onze plicht onze kinderen zoo spoedig mogelijk éénzijdig te maken en .liefst rechtshandig, omdat alles in de wereM daarop nu eenmaal gemaakt is. Maar het gebeurt, dal niets helpt cn dat heit kind linkshandig blijft. De oor zaak daarvan moet gezocht, worden in het. feit, dat bij sommige kinderen de rechterhersenhelft meer toevoer van bloed krijgt dan de linker. Zoo'n kind is linkshandig geboren en blijft het 't ge- toeele leven. Er zijn dus rechtshandigen, twijfelaars en linkshandigen. Hij de tweede groep moet men alle moeite aanwenden om ze zoo spoedig mogelijk rechtshandig te maken. Zij zijn kenbaar aan slecht spre ken. Literatuur. De moderne boeken worden totaal afgekeurd, zij zijn van heel slechten invloed. Sluit zo weg, zoo veel ge kunt en zorg bovendien dal de bodem voor het kwaad zoo onvruchtbaar mogelijk is, zoodat mocht er oens zoo'n boek in der kinderen handen komen, het geen kwaad stichten kan. Het spelen. Alles wat Jong is, speelt graag. Moeder, maak u niet boos, als uw jongen alweer thuiskomt met een gat in zijn broek of oen elleboog door zijn mouw. Ga vcmeugd aan 't werk al is 't dan niet zoo prettig om <u weer een stuk in te zetten. De jongen is gezond en daarom speelt hij, hij moet spelen, evenals jonge katjes, konijnen, veulens, evenals ieder Jong dier. Zoo lang een kind speelt is het geeond, wat ge moet over hebben voor het herstel van de kleeren, wint ge uit aan den medicus. Het (gezonde kind heeft als 't ware overdaad van levenskracht en de veilig heidsklep voor dien overdaad is hel spel. Het kind holt, joelt, schreeuwt cn, springt om uiting te geven aan al die kracht. Vandaar ook, dat een ziek kind niet speelt. De kracht is minder en daardoor is er geen veiligheidsklep noodig. Waaghalzerij is geen baldadig heid of zorgeloosheid. Kinderen weten wol, wat er gebeuren kan als zij zich OP te dun ijs wagen of hoog boven in een boom klimmen, zij weten 't wel, maar zij willen hun moed beproeven, zij haken, evenals groote menschen. naar iets griezeligs. Zij geven, omdat zij nog kinderen zijn toe aan een algemeen, inenschelijke eigenschap. Zoo heb ik een greep gedaan uit eeni- go eigenaardigheden van kinderen in het boek genoemd. Zij zijn heel gemak kelijk op te slaan, daar voorin ia alplia- betische volgorde do verschillende on derworpen «taan opgeteekend Daarom raad ik ieder moeder aan, die evenals ik wel een behoefte heeft aan het oor deel van gezond ontwikkelde menschen bij de opvoeding van haar kinderen, schaf u dat boek aan en geef het een eereplaats in uw hulskamer, zoodat ge het bij voorkomende gevallen, even op kunt slaan. HUISHOUDELIJKE WENKEN. I. Als het vloerkleed geschuierd moet. worden, strooi er dan eerst wat zout op, dat neemt goed af en: voorkomt mot. II. Om het aanbranden van melk in de pan to voorkomen, moet men er eerst wat water in koken, zoo weinig, dat de bodem alleen maar bedekt is, en de melk zal nooit aanbranden, hoe fel het vuur ook brandt, De Niagara dienstbaar gemaakt aan de industrie. (Slot). De electro-chemischc industrie van Noord-Amerikn heeft zich geconcen treerd aan den Niagara; bijna alle toe passingen van dezen nieuwen tak der technologie vindt men daar vertegen woordigd. In sommige fabrieken is het uit sluitend de warmte werking van den elect rise hen stroom, waarop liet be drijf is gebaseerd, in andere maakt, men gebruik van d0 ontledende wer king do olectriciteit, terwijl in weer andere inrichtingen het procédé op beide werkingen gecombineerd be rust. Van het bedrijf in eenige dier fa- briekon lnat ik hier een beknopte be schrijving volgen. Liever dan van alle fabrieken een schets te geven, die verraste do dood in den vreemd sten en meest onverwachten vorm dezen kalm levenden jongen aristocraat tusschen tien uur en twintig minuten ovar elven op den avond van den 3(Mcn Maart 1894. Ronald Adair was verzot op het kaartspel en speelde vaak. maar nooit, zoo hoog. dat hij er moeilijkheid door ondervonden zou hebben. Hij was lid van de Baldwin, de Cavendish en de Bagatelle Club en bot bleek, dat bij ur'cte laatste club op don avond van zijn dood een robber whist had ge speeld. Aldus verklaarden de drie heeren. die met hem gespeeld had den. Adair had mistschien "Wijf pond vWIoren. maar meer ook niet en daar hij een aanzienlijk fortuin bezat, kon dit verlies hem niet schaden. Bijna iederen Hag bad bij in don laat sten tijd in een van deze clubs gespeeld, maar daar hij een voorzichtig speler was. won T7i j veelal. Zoo bleek uit de getuigenverklaringen, dat bij van ec; paar andere clubgcnooten, toon bij met kolonel Moran speelde, niet min der dan vijfduizend gulden gewonnen had. Op den avond van de misdaad keer de bij precies te tien uur van do club naar buis. Z'ijn moeder en zuster brachten den avond door bij oen familielid. De dienstbode verklaarde, dat zij hem de voorkamer, op de tweede verdieping, dio bij veelal als zitkamer gebruikte, had zien binnen gaan. Daar bad zij d<v kachel voor bom aangemaakt en bot raam open gezet, omdat de ka chef rookte. Uit de kamer bad: zij toen geen geluid meer geboord totdat twintig mi nuten over elven mevrouw Maynooth en haar dochter waren 'teruggekeerd. Zij had haar zoon goeden nacht wil len zeggen maar vond de deur van binnen gesloten en kreeg geen ant woord op baar roepen cn kloppen. Toen er hulp gekomen was, brak men de deur open en vond den on gelukkigen jongen man dood bij de tafel liggen__zijn hoofd verminkt door een ontplofbaren revolverkogel, hoe wel er geen wapen in dc kamer aan wezig was. Op (Te tafel lagen twee banknoten, elk vair tien pond en zeventien pond aan goud en zilver, welk geld gerangschikt was in kleine stapeltjes van verschillend bedrag. Er waren ook sommige aanteekenin- gen op een strook papier met de na men van sommige club-vrienden er tegenover gesteld waaruit werd afge leid. dat hii vóór zlijn dood beproefd had zijn winst of verlies bij het kaart spel op te maken. Een nauwkeurig onderzoek van de omstandigheden leidde er slechts toe bel geval nog ingewikkelder te maken. In de eerste plaats kon er geen reden gevonden worden, waarom de jonge man (le deur aan de binnenzijde zou bobben gesloten. De mogelijkheid be stond, dat de moordenaar bet gedaan bad om daarna door het venster te ontsnappen. De sprong was echter minstenis twintig voet hoog cn een bed crocussen in vollen bloei, lag onder het venster. Noch de bloemen^ noch de aarde loonde eenig spoor van' te zijn beschadigd of betreden en ook was er geen enkel konteeken op dc smalle grasband, die het huis van den weg scheidde. Daarom was hel waarschijnlijk, dat de jonge man zelf de dour^gesioton had. Maar hoé kwam hij aan z'ijn einde? Niemand kon tot hot venster zijn op geklommen zonder eenig spoor achter te laten. Verondersteld, dat een man door het venstor bad gevuurd dan wus bet een zeer merkwaardig schot geweest, dat uit een revolver een zoo doodelijkc wond kon veroorzaken. Bovendien is langs Park Lan© een zeer drukke passage en er was een standplaats van cab's op nog geen honderd nieters van het buis. Nie mand bad een .schot gehoord. En toen was do man dood en had men daar den revolverkogel, die uitgezet was, zooals kogels met zacht looden pun ten dat doen en had deze een wond toegebracht, die den dood onmiddel lijk ton gevolge moet hebben gehad. Dit waren de omstandigheden van liet geheim van Park Lanc en deze omstandigheden werden nog ingewik kelder door een volkomen afwezigheid van motieven tot de daad, daar, zoo als ik gezegd heb, de jonge Adair, voor zoover men wist, geen vijand'had en er geen poging was gedaan om het geld en do voorwerpen van waardein de kamer, mee te nemen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 7