NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Iels over onze Ziekenfondsen ELECTRISCHE TRAM. In Zorg en Druk. 21e Jaargang. No. 6229 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 21 OCTOBER 1903. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummersn 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>£ de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. 1.20 1.30 1.65 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3f>is Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 21 Oct. be at o. a. Iets over Ziekenfondsen, llni- tenlandsch Overzicht, Persover- richt, De Electrische Tram, een ingezonden stuk van L. M. Barnet lyon, Binnenl., Sport- en Stads- berichten. V IT. In de laatste jaren hebben de Zie kenfondsen in Haarlem een groote vlucht genomen. Behalve het hier ge vestigde Haarlemsche Ziekenfonds er nog verschillende, wier hoofd- ietel elders gevestigd, is. Samen heb- ien zij duizenden leden, volwassenen til kinderen. En uit een algemeen maatschappelijk oogpunt hebben, zij groot nut. al zijn ze ook niet alle uist met dat doel opgericht. Zij ge en namelijk een tusschenweg voor lan. dieniet bemiddeld genoeg zijn om ïun geneesheer en apotheker het ge- vrone tarief te betalen en toch in geen |eval geneeskundige hulp en medici j- oen kosteloos zouden wenschen te mtvangen. Het ligt voor de hand, dat de grens liet altijd gemakkelijk Adel te ontdek- ;en. Is er aan den eenen kant mis- ichien wel eens een, die naar de mate an zijn welstand berekend, koste- ooze hulp zou kunnen vragen, en och uit prijzenswaardige fierheid, id van een Ziekènfonds i3, aan den mderen kant hebben de Haarlemsche tiedici zich al jarenlang er over be- ilaagd, dat personen, die zeer wel wrticuliere patiënten konden zijn, ich als lid van een Ziekenfonds lie- inschrijven en daardoor hun dok en apotheker niet betaalden, wat ezeu meenden, dat zij naar billijk- eid voor de verleende diensten be oorden te vergoeden. Vandaar dat onlangs hier een ver eniging is opgericht van aan Zieken- indsen verbonden geneeskundigen ie het zij in 't voorbijgaan opge- lerkt bovendien nog ten doel heeft verhouding te regelen van deze ledici tegenover de directeuren van b Ziekenfondsen. Dit laatste punt is itussclien voor het publiek van min- Er belang. De hoofdzaak voor mijne Mrs is dit, dat de vereeniging zich ii doel stelt personen van wie zij eent, dat zij wegens hun maatschap- flijken welstand niet in de Zieken- mdsen tehuis behooren. daaruit te eren. Ik mag nog wel even in herinne- ng brengen, dat de tarieven van ae fondsen over het algemeen zeer ag z.ijn. Veelal betaalt een volwas- n patient tien cents, eed kind en 1 het zestiende jaar wordt men daar- e gerekend te behooren nog min- r. Zeer voordeelig is een van de L rieven, waarbij voor de gezamenlij- i kinderen in een gezin, onverschil- I hoeveel, vier cents per week wordt rorderd. Van deze tien cents ont ogen de medicus en de apotheker elk vier. de bode één en do direc- één. Voor twee gulden per jaar eft dus de geneesheer zijn hulp en apotheker zijn medicijnen. In andere fondsen is de verdeeling er anders. Bij het Haarlemsche ids bijvoorbeeld krijgt de apothe- r elk recept naar een zekere bere-, ning betaald en wordt ten slotte de ast door geneesheeren en apothe- fs verdeeld. Natuurlijk een geheel dere toestand, dan in fondsen, die »r één persoon als ondernemer zijn ïericht. Intusschen wil de nieuwe vereeni ging niet ,,la mort sans pbr&se" uitspreken over hen, van wie zij- meent, dat zij niet in het fonds thuis behooren. De mogelijkheid wordt ge opend van hooger beroep. Meent een patiënt, dat zijn financieele krachten hem inderdaad onmogelijk maken, meer dan het fonds van hem vraagt te betalen, dan kan hij tegen zijn verwijdering daaruit in appèl komen Bij een soort Raad van Beroep, d'ie 'samengesteld is uit een geneeskun dige, lid van de vereeniging, een me dicus oT apotheker niet lid van de vereeniging en drie personen, die geheel buiten deze beide vakken staan. Deze Raad van Beroep bestaat uit de heereu H. van den Berg. arts, voor zitter, I. L. E. I. Kleijnenberg, secre taris. F. A. Gryseels. apotheker, F. L. Nix en D. A. Swens. Beslist deze Raad, dat een appellant inderdaad niet in het fonds tehuis be hoort, dan neemt natuurlijk geen der andere geneesheeren in hetzelfde of een ander fonds hem meer in be handeling is de Raad evenwel van oordeel, dat 's mans welstand geen hoogere vergoeding aan dokter' en apotheker toelaat, dan heeft de ver eeniging zich ook aan zijn uitspraak te onderwerpen en kan de patiënt dus in het fonds blijven. Er is nog een derde aangelegenheid, die door de vereeniging wordt beoogd. Het is deze. dat herhaaldelijk perso nen. die in het eene fonds wegens wanbetaling zijn geschrapt, in het andere met open armen wordetn ont vangen. Aan dezen dwazen toestand, die natuurlijk de lichtvaardigheid in de hand werkt, wenscht de vereeniging tevens een einde gemaakt te zien, in liet belang van allen, die aan de Zie kenfondsen verbonden zijn, niet het minst allicht van de Directie. J. C. P. genwoordige kiesstelsel een nieuwen zetel te veroveren. Te Luik wonnen de liberalen 1000 stemmen. De verbodwet tegen het spel had veel invloed op de verkiezingen te OsLendë en Spa. Hier werden ü;e katholieken door de liberalen vervan gen. Men is hier tegen de Regeering verontwaardigd over de indiening der genoemde wet. In de Brusselsche voorstedien blij ven de gemeentebesturen bijna overal liberaal. De uitslag van Brussel zelf is aldus: de liberalen verkregen 16.000 stemmen, de katholieken 9000, socia listen 9000, handeldrij venden 900. De eersten krijgen dus 8 zetels, de katho lieken en socialisten ieder 4. Vier so cialistische afgevaardigden, die tevens Raadsleden waren, zijn gisteren als Raadslid niet herkozen. De nederlaag der socialisten mag woTden toegeschreven aan de onlusten te Armentières ën aan de kiesrecht troebelen van twee jaren geleden. Wat het succès der liberalen betreft dit rust voor een deel op de qxaestie der verhoogde vleeschprijzen en de openstelling der grenzen. De katholieke partij heeft hier en daar kleine verliezen geleden, maar behoudt in hoofdzaak hare positie. commissie nemen zitting de minis ters van binnenlandsche en van bui- temlandsche zaken, van financiën, van oorloo- van marine, de stadhouder van het Verre Oosten en, op aanwijzing door den keizer, alle personen, wier j tegenwoordigheid bij de beraadslagin- 1 gen verder wenschelijk lijkt. De com missie beraadslaagt over de organ isa- itie en geldmiddelen voor bet bestuur, de maatregelen tot ontwikkeling van handel en nijverheid in het Verre Oos ten. voorstellen van den stadhouder over nieuwe of wijziging van oude j wetten enz. De stadhouder of de mi- Inisteries nemen dan. op grond van het advies van de commissie, hun besluit. Men ziet. dat Rusland met groote voortvarendheid ten opzichte van die streken optreedt en liet moge an deren. die liever zichzelf daar nestel den, onaangenaam zijn toch zeker een flinken stoot geeft aan den voor- uitgang, zoo moreel als materieel van die nog weinig ontwikkelde landstre ken. Buitenlandsch Overzicht We hebben gisteren onder onze Laatste Berichten nog iets kunnen meedeelen van den uitslag der ver kiezingen voor de gemeenteraden in BELGIE. De helft der gemeenteraden werd volgens het Belgische kiesstelsel hij deze verkiezing vernieuwd en z60Ö .gemeenten waren er hij betrokken. Het kenmerkende van den uitslag is de nederlaag der socialisten, terwijl de andere partijen ongeveer van de zelfde sterkte bleven. De correspondent van het „Hbl." ie Brussel meldt omtrent den uitslag „Uit de cijfers blijkt, dat de dag voor de socialistische partij zeer slecnt is geweest. Men kan haast van een débacle spreken, vooral in de vesting der partij, in de provincie Henegou wen, waai' een vrij aanzienlijk aantal socialistische gemeentebesturen om vergeworpen is. Te Brussel verloren I de socialisten tegen de laatste verkie zing ongeveer 800 stemmen. Te Ant- werpen zijn de twee aftredende socia listen gevallen. Te Luik verloren zij ongeveer 500 stemmen, hetgeen veel is. omdat zij daar met de radicalen waren verbonden. De liberale partij daarentegen heeït vorderingen gemaakt. Zij oehoudt ae macht in alle groote steden Brussel, Antwerpen, Gent, Bergen, Luik. Do ,r- nik. In de hoofdstad wonnen de libera len, ondanks den verbitterden strijd door de socialisten tegen hen gevoerd, een zetel. Dit is wel een overwinning bij de moeilijkheid om onder het te- De verbetering van den toestand op het BALKAN-SCHIEREILAND houdt standi. Zooals wij gisteren op merkten, wordt de invoering van de beloofde hervormingen, voor zoover Turkije dit niet uit zichzelf doet. vertraagd door het onderling wantrou wen der mogendheden de verbetering die wij bedoelen, geldt dan ook in hoofdzaak de verhouding tusschen Turkije en Bulgarije. Men herinnert zich de afspraak tus schen beide staten ten aanzien van het naar huis zenden van de gemobi liseerde troepen. Van die afspraak schijnt nu werkelijk iets te zullen komen, want de Bulgaarsche regee ring heeft last gegeven, dat 10.000 man troepen, die verleden maand on der de wapenen zijn geroepen, moe ten worden afgedankt Turkije zal nu het dubbele aantal, dus 20.000 man, huiswaarts zenden, die gemobiliseerd waren in Anatolië. In de buurt van Saloniki hebben de opstandelingen weer eens gepoogd een leelijken slag te slaan gelukkig is him toeleg mislukt. Zondag namelijk om 9 uur is er op de lijn van Saloniki naar Dedea- gatsj een dynamiet-ontploffing ge weest, op het oogenblik. dat een ver kenningslocomotief over een brug reed. De locomotief en de kolenwagen wer den uit het spoor geworpen en kregen schade. De stoker is licht gekwetst. I De opstandelingen moeten voorne- mens zijn geweest, den trein, die acu ter de verkenningslocomotief aan- kwam, in de lucht te laten vliegen. Men meldt dat het station Kilendra lin brand) staat. Men hoort tal van hevige onploffingen. veroorzaakt door J dynamiet. I Daar is het blijkbaar dus uog verre I van rustig I Stadsnieuws. Haarlem. 20 October. OOST-AZIE is de toestand,, voor zoover er iets van vernomen is, onveranderd. Al leen blijkt uit berichten uit Petersburg dat Rusland de zaken daar flink blijft aanpakken en druk bezig is een gere- gelden regeeringsvorm daar in te stel len. Te Petersburg is nu een bijzon dere commissie gevormd onder voor- zitterschap van den keizer. In die De E. N. E. T. heeft zich per adres gericht tot den Raad', met ver zoek, lo. te doen vervallen de verplich ting voor adressante tot den aanleg en de exploitatie van eene lijn Dreef Blauwbruggetje. I 2o. te willen bepalen, dat de lengte der te bouwen lijn Verwulftr-Zijlweg tot aan de grens de Gemeente mede 1 zal tellen bij de berekening van het net in verband met het bevolkings cijfer en adressante tot den bouw dezer lijn eerst verplicht zal zijn. wanneer zij van de gemeente Bloe- mendaal de noodige vergunning tot het doortrekken dezer lijn tot in den kom van Overveen zal verkregen heb ben., 3o. te willen bepalen, dat op boven genoemde lijnen evenals op de lijnen van adressante de tramwagens voor het in- en uitstappen van passagiers slechts op vaste stopplaatsen zullen worden tot stilstand gebracht, welke waste stopplaatsen nader door Burge meester en Wethouders in overlég mét concessionarissen zullen worden bepaald. I 4o. dat in plaats van de voorwaar- de C met name en in hun geheel de voorwaarden der concessie's der Haar lemsche Tramway-Maatschappij, wel ke van kracht zullen blijven, in de .nieuwe voorwaarden zullen worden 'j opgenomen. Zij licht die bezwaren aldus toe Waar het volkomen duidelijk dat de bestaande paarden tramlijn, ook al moge de ombouw voor electrisch 'bedrijf kostbaar wezen, niet medie zal tellen bij de berekening van het net in verband met het bevolkingscijfer, bedoeld in art. 5 van hef, besluit van 9 Maart 1898 No. 22, is het niet met de billijkheid overeen te brengen, dat de lengte van niet bestaande lijnen, wel ke dus wel degelijk eene uitbreiding vormen, mede zouden worden uitge sloten, te meer nog waar het College van Burgemeester en Wethouders voor de liin iu de richting naar Overveen eene andere richting voorstelt als oor spronkelijk aangewezen en aan de Haarlemsche Tramway-Maatschapnij geconcessioneerdwelke door den daarvoor noodigen bouw eener brug over deZijlsingelgracht in aanleg kost- baarder wordt dan door adressante kon worden voorzien. Daarbij kan bo venbedoelde lijn op zichzelf niet ren dabel geacht worden, wanneer z': niet' doorgetrokken kan worden tot in de kom van Overveen. Daarom verzoekt adressante de verplichting tot- den houw en de exploitatie dezer lijn afhankelijk te willen stellen van het door adressante al of niet verkrijgen van eene concessie der gemeente Bloemend-aal voor het doortrekkende-, zer lijn als boven aangegeven, waar- toe door adressante bereids de noodige 'stappen zijn gedaan. Met leedwezen en verwonde ring heef zij kennis genomen van de voorwaarde betreffende de stop plaatsen en vertrouwtdat de Raad, gedachtig aan zijn besluit van 28 Mei 1902 No. 17 niet bereid zal gevonden worden zijne goedkeuring te .hechten aan een verkapt stelsel van I overal stoppen, ais in bovenbedoelde 'bepaling wordt voorgesteld, hetwelk èn voor het publiek èn voor den dienst tot dagelijks terugkeeerende moeilijk heden noodwendig moet aanleiding geven doch zal willen besluiten het stelsel van vaste stopplaatsen, zoo voor in- als uitstappen, ook van toe passing te verklaren op de lijn der Haarlemsche Tramway-Maatschappïj en de nieuw te bouwen lijn naar Overveen, zoodka deze voor electrisch bedrijf zullen zijn ingericht, waarte gen geen bezwaar kan bestaan, wan neer bedoelde stopplaatsen in voldoend aantal en in verband met de plaatse lijke omstandigheden, met zorg zijn .bepaald1. I Hoewel niet direct in1 de voorwaar den omschreven, blijkt, dat van adres sante verlangd' wordt de bouw en de exploitatie eener lijn DreefBlauw bruggetje, naar adressante vermoedt, zoo dra, bij eventueele wijziging der grensregeling, de grens der gemeente Haarlem tot aan het. Blauwbruggetje zal zijn vooruitgeschoven. I Derhalve kan ter zijner tijd van haar verlangd worden de aanleg en 'de exploitatie van een baanvak van nagenoeg 1 K.M. lengte, hetwelk door zijne ligging niet alleen, niet be paald! winstgevend, doch tel- ken jare een aanmerkelijk verlies moet opleveren. Na van de mogelijke resultaten eener exploitatie van eene lijn Dreef Blauwbrug eene ernstige studie te hebben gemaakt, is adressante tot het resultaat gekomen, dat deze lijn slechts met eene aanzienlijke subsidie zonder verlies is te bedrijven, ook dan. wanneer de gronden nabij Zui derhout geheel bebouwd en bewoond zouden zijn. zoodat zij hoe gaarne zij ook bereid is tot eene voor partijen bevredigende oplossing mede te wer ken. bedoelde verplichting niet op zich kan nemen. Weliswaar meent adressante. dat ,de bepaling van de tarieven voor ae nieuw in te richten lijnen gevoeglijk 'aan hare prudentie kon worden over gelaten. binnen de grenzen, welke art. 27 van het Raadsbesluit van 9 Maart 1898 No. 22 aangeeft, er op wijzende, dat haar eigen belang nooit mede kan brengen de tarieven op te drijven, en verder opmerkende, dat de voor de nieuw in te richten lijnen voorgestel de tariefmaxima zeer nauw grenzen aan. de minimum mogelijke tarieven en zij zich ongaarne gebonden ziet binnen zoodanig enge grenzen, des niettemin bereid is de nieuw voorge stelde tariefmaxima voor de nieuw in te richten lijnen te aanvaarden en als concessie harerzijds, tegenover de door haar verzochte ontheffing tot den bouw eener lijn DreefBlauw- bnuo-c-etje. bereid is ook deze tarief- maxima voor hare Ceintuurlijn te ac cepteeren. Tot zoover het adres. Wij doen op-, merken, dat de E. N. E. T. in hare toestemming in de nieuwe tarief-maxi ma, blijk geeft van breede opvatting.. Zeer terecht zegt zij. dat haar eigen belang opdrijving der tarieven nooit mee kan brengen. Tram door de Zu'lstraat. In de Maandagavond gehouden ver gadering der Zijlstraatbewoners in zake de door B. en W. voorgestelde tramplannen, welke druk bezocht werd, is het vóór en tegen van ge noemde plannen uitvoerig besproken en werd het besluit genomen een tweede bijeenkomst te houden, waarop een deskundige zal worden uitgenoo- digd om de technische punten te be spreken. Tot zoover het bericht, dat men ons hierover zendt. Er is natuurlijk maar één deskun dige. die de technische punten in deze quaestie kan bespreken. Aanbesteding. Door B. en W. werd heden ten raad- huize aanbesteed Het verbouwen van de perceelen No. 58 aan het Spaarne, kad. Sectie D no. 6438 en No. 25 aan de Lange Veerstraat, kad. Sectie D No. 2221, tot bureaux voor d» gemeentelijke duinwaterleiding met wo ning voor den bewaarder. Ingeschreven werd door de navolgende firma's J. Th. Bakker, Haarlem 6790J. P. A. Ndissen* f 6461A. F. Capteyn f 7897 H. London f 5260L. Jongbloedt /66S8. H. Schornagel f9100; Firma Schiphorst en 1 Philip 7133 A. Bijlandt en P. Cremers f9459; W. Saeys f6878; Gebr. J. en F. Winnubst f 7310 D. H. v. Leeuwen f5810; H. A. v. Emmerik f 6840J. Verhagen, f 91S0 J. van Velthuysen f 7650 P. v. Duuren f 5888 Th. M. v. Deurzen f7320 J. Nonnekes en C. Rol f 8586J. Vink en P. Mol f 7190 W. de Graaf f 8550 Haart. Coöp. Bouwersbond f 5796M. v. Om. meren f9260; Mariens en Zoon f5390; J. v. Gelder 7144 Ph. H. Romeijn f5900; Uitspraak Dinsdag 27 Oct. des namid dags te twee uur. Door B. en W. van Haarlem werd ver der aanbesteed I. het maken van bazalt-kademuren en bazaltglooiingen op verschillende plaat sen binnen de gemeente Haarlem. II. Het sloopen en opruimen van de Hooge of Catharij nebrug te Haarlem met daarbij behoorende werken. Ingeschreven werd door: P. Hoetjes, perc. I. f 40.220; Th. J. Verzijlbergh perc. I. f 41.900B. Zuithof Zonen perc. II f 3170Ph. Vriekaart, Amsterdam perc. I. f 38100 M. de Bruijn Amsterdam, perc. I. f42000H. Bloem, perc. I. f42000; perc. f4950; Joh. Kamp stee Giesendam, perc. I. f42800; J. Ol denburg J.Lz. Bergen, perc. I. f 35250 perc. I en II üe zamen f 38300; M. de Vries en L. Zandstra te Lemmer perc. I, f 33160perc. I en II f 35700 C. de Vries Purmerend perc. I. f 38000H. Steenkiat Haarlem, perc. I. f40200:; Malta te Groot Ammers perc. II. f2914; H. de Ivluyver, SHedrecht perc. I. 36764J. P. A. Ne- - lissen, Haarlem perc. f39780; perc. II f 2626; perc. I en II te zamen f42200. Hei Volk meldt, dat ook de Amsterdamsche fabriek Amstalhoek Za terdag gesloten is. Feuilleton. flaar het Engeisch van ROBERT MACHRAY. Toen vroeg hij of zij hem niet wdae gezellen naar de races. Jij bren"-' mij bepaald geluk aan. hij uit. 'aar zij sloeg dat af. hem er aan tttterendL hoe zij nog in den diep- I rouw was, zich verwonderd af- gande. hoe de man zoo ongevoelig tijn. Ik had' het een oogenblik verge zel hij verontschuldigend. Het heel dom van mij, wees zoo goed ■rij te vergeven, maar wensch mij ten minste veel geluk, wil je r? tty was echter beleedigd en wilde geen antwoord geven, sriiet keek haar een poosje met Bist voorhoofd aan. Weiger je mij veel geluk tewen- riep hij uit. Ik doe alles, wat ■ij vraagt, en toch wil je mij dat se genoegen niet doen. Terwille jjou heb ik mijn pretenties op de Eversleighs laten varen, en jij hebt Igeen enkel goed woord voor mij-! Kit ty, ik waarschuw je mij niet te tergen, mij niet boos te maken. Jij hebt ge maakt. dat de Eversleighs mij geen geld meer schuldig zijn,maar denk er aan, dat. als ik hier en daar ga fluis teren. wat ik van de firma weet, dat dan haar crediet niet lang meer duren zaL Wat! Zou je tot zoo iets instaat zijn Dat hangt van jou af. Kitty en van jou alleen. Wees mijn vriendin ik weet. dat je mij niet direct leunt liefhebben, maar wees mijn vriendin in. onze omstandigheden is dat heusclï niet te veel-van je gevergd. Wat wil je dan, dat ik doe? Mij gelukwenschen, Kittydat ■is toch een kleinigheid Ik heb altijd gehoord, rar, Ben net, zei het mei'sje. hem flink in de oogen kijkend, dat die rennen uw on dergang zijn. O, ga je uit preekenriep Ben-1 net met een zuur gezicht, en zonder nog iets te zeggen, keerde hij zich om en liet haar alleen, terwijl Kitty zich vol bitterheid afvroeg of haar opoffering toch tevergeefs geweest zou zijn. Een paar uur later was Bennet te Doncaster in een geheimzinnig ge sprek met Bob Deans, de jockey, die .Go Nap zou berijden. Begrijp je mij goed? vroeg Ben net, toen hij naar zijn hótel terug- ging. Ja. mijnheer, volkomen, hernam [de jockey, u kan op mij rekenen. Maar Bob Deans trok gezichten .achter den rug van den ander. Hij is een madeliefje, zei Bob tot zichzelfdat is hij De eerste dag van de rennen ging zonder eenig incident voorbij. Bennet had' veel gewed' en ten slot te was hij niet veel vooruit of achter uit gegaanzelfs was hij er nog iets slechter van geworden. Morgen zal alles terecht komen, zei hij tot een kennis, met wien hij discussieerde over hetgeen dien dag gewed was. Ik verwacht, dat Go Nap mij morgen tot eer zal strekken. Denk je, dat hij zal winnen Daar hen ik absoluut zeker van, zei Bennet met klem. Je staat in dat opzicht niet al leen. merkte de ander op. Er wordt telkens meer op je paard: gewed, heb ik gemerkthet staat nu als vijf te gen één een paar dagen geleden als tien tegen één. Bennet glimlachtezijn gelaat straalde van genoegen. Je zou slechter kunnen doen, zei hij, dan op hem wedden. Ja. ik denk er over. antwoordde] de anderik heb er veel zin aan. i En tegen ieder, dien hij ontmoette, sprak Bennet van de deugden van zijn paard en wedde een paar somme tjes op hem. maar in tegenstelling en hij er het best over oordeelenkon. sprongen had Bennet hem te pakken. met zijn gewoonte, waagde hij geen wanneer het gedaan moest worden.) Den jockey bij den schouder grij- groote som. En intusschen wedde hij Maar toen Go Nap de voorste bleef, pende, schudde Bennet, die alle con- in 'tgeheim door middel van agenten, .klaarblijkelijk zonder eenige moeite, (tróle over zichzelf verloren had. en die hij meende te kunnen vertrouwen,toen begon Bennet langzamerhand de,niets meer ontzag, hem heen en wear groote sommen tegen Go Nap. totdat race als in een mist te zien. 'als een fox-terrier een rat. hij 20.000 pond sterling zou winnen. I Toen zijn paard won, en zijn vrien-1 Bennet was een lange, gespierde als het paard verloor. 'den hem hun gelukwenschen aanbo- man en de nietige gestalte van Bob Heldere zonneschijn, een koel bries-den, kon hij nauwelijks spreken van Deans was als niets bij hem verge- je en een uitstekende baan. ziedaar woede. Zijn hartstocht verleidde hem .leken. alle zooveel redenen om den tweedenzelfs tot groote lompheid', en alle Direct trachtten verschillende om- dag van de races bijzonder bekoorlijk slechte eigenschappen van dezen man standers tusschenbeide te komen en te maken voor de liefhebbers van den kwamen nu voor den dag. de beide mannen te scheiden, wedstrijd. De race. waarin het paardNauwelijks luisterend naar hetgeen Maar Bennet, die nu als krankzin- van Bennet zou loopen was dë derde tot hem gezegd' werd. holde hij de nig was, stootte hen. woest af, zonder op de lijst; velen hadden dien mor- tribune af. Deans los te laten, gen op het paard gewed, toen het -a-j Hij neemt het wonderlijk op, zei Laat mij los, hUwd'e dë jockey, loppeerde om bekeken te worden, het een toeschouwer.- jof ik zal alles bekend' maken, laat trok ieders aandacht. Toen na de race Zijn hoofd is in de war en dat mij los! de vlag viel, was het ter ©ere van [is waarlijk geen wonder, zei een| Jou loslaten, iii hond! riep Ben- Go Nap. [tweede. Heel waarschijnlijk heeft hij net met donderende stem; en met Go Nap won zelfs gemakkelijk. Van'een aanzienlijk duitje op het beest afschuwelijk verwrongen gelaat stoot- het begin af nam het de leiding en gewed. jte hij er uit: ,,Bij den Hemel, ik zal zijn kans werd geen enkele maal ern-j Welnu, hij heeft het nood'ig. zei-je dooden 1" stig in gevaar bracht, het bereikte'de ander. Ik heb gehoord, dat hij juist De toeschouwers trachtten weer de het eindpunt met een grooten voor-[niets meer te verliezen had. I beide mannen te scheiden en daardoor sprong. j Wat Bennet aangaat, hij zag vuur-1 had Bob Deans voldoende gelegenheid Bennet, die de race aanzag vanéén rood. om te schreeuwen, zoodat iedereen het dei' tribunes, had zijn paard van liet I Deans heeft mij verkocht! zoo,hoorde: .Hij wou dat ik het paard begin af met angstige oogen gevolgd, klonk het woest in zijn hart zou inhouden; hij bood mij een flinke Hij had Bob Deans zekere instructies) Op zijde gooiende, die hem toeval-: som aan. maar ik liet mij niet om gegeven en hij meende, dat zij nauw- lie; in den weg kwamen, zocht hij denkoop en keurig door den jockey opgevolgd zou- jockey op. die hem aan zag komen. Bennet hoorde de woorden even den worden. Bennet zag. dat het Bob Deans zag met schrik het ver-goed als de anderen, paard in den beginne de leiding nam:'woede en wanhopige gelaat van Ben-I dat was niets, zei hij tot zichzelf, daar net. enkeerde zich om om weg tel (Wordt vervolgd). Deans wist wat hem te doen stona,draven, maar met twee of drie vlugge

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1