INGEZONDEN Kinderjuffrouw. Winkeljuffrouw. GEVRAAGD: VROUWEN Een Leerliiifl-Naaister Te Huur gevraagd Te koop aangeboden. ML TEVES RAAMSINGEL 22 1 T. A. Honnée, Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. DE TRAMQUAESTIE. Haarlem, 19 October 1903. Aan de Redactei van Haarlem's Dagblad. Mijnbeer de Hoofdredacteur I In uw no. 6228 van Dinsdag 20 Octo ber j.l. komt een ingezonden stukje voor van zekeren beer C. Het ligt niet op mijn weg om in de kolommen van uw blad bet prae-advies van bet College van Burgemeester en Wethouders te bespreken, wel meen ik intusschen gerechtigd te zijn uwen in zender te wijzen op eene grove onjuist heid in zijn betoog. Uw inzender beweert dan „U moet niet vergeten M. de R., dat „de E. N. E. T. er n o o d e toe overging „baar tarief te verlagen, op de Ceintuur- „baan, lang nadat de Paardentram dit reeds had ingevoerd." Dit nu, mijnbeer de Hoofdredacteur, is volstrekt onjuist. De Haarlemsche Tramway Maatschap pij voerde met inganig van den len October 1900, het 5-cents tarief op hare lijn in en de E. N. E. T. stelde het vijf-cents verspringend sectie-tarief voor een eenheid van afstand van pl.m. 2,6 K.M. eveneens op den len Oc tober 1900 in werking. Waar onze Mij. had kunnen volstaan met het 5-cents tarief uitsluitend van kracht te verklaren op het voor concur rentie aangewezen baanvak Station. Dreef, heeft zij alle belanghebbenden bij die Ceintuurbaan van de reductie doen profiteeren. Doch er is meer. Uw inzender schijnt vergeten te zijn, dat bij onze oorspronkelijke indeeling in verspringende secties, welke pl.m. 1,3 K.M. lang waren, de afstand Station- Gedempte Oude Gracht voor 5 ets. kon worden afgelegd en de Haarlemsche Tramway Mij. eerst met ingang van 15 Februari 1900 er toe overging hare 5-cts. sectie, welke van het Station tot de Groote Markt reikte, tot de Gedempte Oude Gracht te verlengen. Mag ik voorts aan uw inzender de vol gende vragen stellen lo. Of er bij de Paardentram ook abon nementen verkrijgbaar zijn evenals bij de E. N. E. T. 2o. Of deze Mij. evenals de E. N. E. T. ook kaarten voor schoolbezoek uitgeeft, waarmede de kinderen van en naar 6chool, over een onbepaalden afstand voor de som van 27» cent per rit worden vervoerd. Mag ik uwen inzender voorts mede- deelen wat hij zeer waarschijnlijk niet weet, dat wij geheel vrijwillig voor de ambtenaren en beambten der gemeente kaarten beschikbaar stellen, op aanvra ge van den chef van een der gemeente lijke takken van dienst, welke kaarten geldig zijn op alle lijnen onzer Mij. binnen de grenzen der gemeente tegen vergoeding van 112. zegge twaalf gulden per jaar. Meer is niet noodig om bet betoog van uwen inzender te h Ipen schragen. U dankzeggende voor de opname dezer regelen heb ik de eer te zijn, Mijnheer de Hoofdredaoteur, Hoogachtend, BARNET LYON. De spatieering is van mij. Letteren en Kunst. De Ned. Opera (Stadsschouwburg) Het H.bld. schrijft Het doet ons genoegen te kunnen berichten, dat de Ned. Opera geens zins opgehouden heeft te bestaan. Er zijn enkel moeilijkheden gerezen die het bestuur gegronde hoop meent te hebben, wellicht zeer spoedig reeds, te zullen overwinnen. In allen gevalle hebben de aangekondigde voorstellin gen zoo hier als te Rotterdam voort gang. Mevrouw A. Bosse—Sommer deelt me de, dat zij sedert Zaterdag zich van de Nederlandsche Opera heeft teruggetrok ken. A. Woensdag geeft Gerard1 Zals- man in de Bechsteinzaal te Berlijn een lie derenavond. Vervolg Stadsnieuws. Mgr. GALLIER. Aan een herderlijk schrijven, door den bisschop van Haarlem, mgr. Augustinus, Josephus Callier, ge richt tot de geestelijkheid en de ge- loovigen van. het bisdom is het vol gende ontleend De bisschop wijst op de instelling door God van. het priesterschap, be stemd om de genademiddelen der kerk aan de menschen toe te dienen en te zorgen dat zij de genademidde len met vrucht ontvanggp. Ook het onderricht van den menscli in het geen hij moet weten en doen om God te behagen is den priesters door Hem opgedragen. Hiermede was de weg naar de eeuwige bestemming aangegeven, maar op dien weg vallen vijandlente bestrijden, een strijd, waarin ook al weer de priesterschap herder en aan voerder is. Wat in vorenstaande geldt voor de priesterschap in t algemeen, geldt in de eerste en voornaamste plaats van den Bisschop, die ook het toezicht op de priesters heeft, een zware en hoogst verantwoordelijke taak. De Bisschop haalt aan hetgeen de H. Augustinus zeide in de feestpreek, op den ver jaardag van zijn bisschopswijding. De al te voortvarenden zoo zegt hij moet ilc berispen., de vreesachti- gen bemoedigen, de zwakken steunen; ik moet de valsche leeraars weerleg gen en tegen de belagers waarschu wen. de onbedrevenen loeien, de tra gen opwekken, hen die zich willen verheffen terugdringen en die oneenig- heid stichten tot vrede brengende hulpbehoevenden moeten door mij ge holpen. de verdrukten verlost, de goe den aangemoedigd worden en de kwa den moet ik verdragen. Maakt gij dan zoo bidt de heilige zijn volk onze bediening vruchtbaarbij zoo groote, zoo menigvuldige, zoo ver schillende werkzaamheid moet gij mij helpen door uw volgzaamheid en door uw gebed, opdat ik bij zoovelerlei arbeid althans de vreugde smake, niet dat ik over u gesteld, maar dat ik u van nut ben. Allereerst dus vroeg de H. Augustinus en ik vraag het met hém volgzaamheid en gehoor zaamheid, want zelfs de waakzaam- Op de a.s. vergadering van aandeel houders van den Vereenigden Ijzerhan del (voorheen W. Stolp) zal hij namelijk ais directeur voor de afd. Haarlem wor den voorgesteld. Bij vonnissen van de Arrondissements- Rechtbank alhier d.d. 20 October 1903 zijn in staat van faillissement verklaard: Johannes Hulscher, smid en koopman te Haarlem. D. Janus, broodbakker te Bennebroek. A. C. van der Horst, handelaar in rijwielen te Haarlem. Rechter-commiTssaris de heer Mr. A. v. d. Koppel Gz. Toen de- arts Bogossiówski dezer da gen op zijn promotie tot doctor in de medicijnen- zijn dissertatie had voorge lezen, tsonden de professoren Minakow en Iwanowski op en verklaarden, dat het ,,werk" van den promovendus groo- tendeels was-gekopieerd uit pathologisch anatomische werken van Russische en buitenlandsche-schrijvers. Een der hoog. leeraren kwam weldra met de bedoelde boeken, vergeleek die met bet werk van Bogosslowski en verklaarde dit toen on der applaus van bet publiek voor „lite- Tairen diefstal." Ter terechtzitting van de A nr. Recht bank alhier van 20 October 1903 is de heer Corn, van de Stadt te Koog aan de zaan beëedigd als makelaar in roeren de goederen aldaar. De heer W. P. Stalman werd in dezelf de zitting beëedigd als aspirant-land meter. Hooge onderscheiding. De heer A. van Rossum alhier, is naar aanleiding van zijn werkzaamheden als adjunct-gedelegeerde van Nederland rn de permanente oommissie voor de suiker te Brussel, benoemd tot Ridder in de orde van den Nederlandscben Leeuw. Gisteren avond is door den Bond van patroonssmeden in een verga dering met algemeene stemmen besloten een adres tot den Raad te richten om in den vervolge te voorkomen dat aan de ambachtsschool, als zijnde een gesub sidieerde inrichting der gemeente, wer ken zullen mogen worden afgeleverd aan particulieren. Zaak-Houtkooper. De Rechtbank alhier deed heden uitspraak in de zaak van Mej. Hout- kooper, die zooals men weet, schade vergoeding eischte van d-e E. N. E. T. inzake het haar overkomen ongeval bij de ontsporing van de tram op de W.ilsonsbrug. De gedaagde had in deze nietigheid van dagvaarding gepleit, maar de Rechtbank, dit voorbijgaande en dus de dagvaarding geldig verklarende, sprak als hare meening uit, dat in de dagvaarding andere feiten ge noemd hadden moeten worden, om getuigenbewijs toe te kunnen laten, en verklaarde op dien grond de vor dering van eischeresse niet ontvan kelijk. De zaak staat er dus nu zóó voor, dat eischeresse zeer waarschijnlijk een nieuwe dagvaarding zal doen uit brengen, met vermelding van feiten, waarop getuigenverhoor, volgens de opvatting der Rechtbank, wel moge lijk is. In hoofdzaak is de quaestie dus niet uitgemaakt. Zij duurt alleen wat langer. Liberale Unie. Tegen gisteravond 8 uur was in het lokaal van den Ned. Prot. Bond door den heer De Kanter eene bijeenkomst belegd van lien, die hadden te ken nen gegeven te willen meewerken tot het oprichten eener Kiesvereexiiging, aangesloten bij de Liberale Unie. Na dat de beteekenis daarvan door den Voorzitter was uiteengezet, werd met algemeene stemmen der aanwezigen Geachte Redactie Gisteravond omstreeks 7 uur bevond ik mij met mijn 27» jarig zoontje aan de Parklaan, met het doei mij per tram huiswaarts te begeven. Ik stelde mij op vlak bij de aangegeven stopplaats, wenkte den wagenvoerder, doch moest ondervinden niet made te kunnen, daar mij toege roepen werd„Mijnheer, u is voorbij de stopplaats". En waarlijk, de mian haa gelijk, ik was er ruim 10 M. voorbij. Aan vankelijk vertoornd op den wagenvoer der, bleek mij spoedig, dat deze man onschuldig was. Had hij voor mij ge stopt en een zijner superieuren had dit misdrijf kunnen constateeren, zoo was hem een boete van f2.50 opgelegd, veel meer dus dan één dagloon. Is dit echter wel de bedoeling van het raadsbesluit, waarbij de vaste stopplaat sen werden ingesteld? Ik meen van neen, niet- één onzer raadsleden is zoo weinig humaan. Te meer is een dergelijke han delwijze te laken, daar voor schouwburg bezoekers de tram wel mag stoppen terwijl eenige meters verder de wer kelijke stopplaats is. AI krijgt nü~ wellicht onze Electrische tram het monopolie in onze stad, dient ze m. i. wel degelijk rekening te houden met de meest gewone eischen van bil lijkheid, en niet het verkeer trachten te gen te werken, vooral niet door zware boeten te eischen' van haar personeel. Een dagelijks ch passagier. Sport en Wedstrijden. Kennemer Sportclub. Zondag, 25 dezer, zal bovengenoem de Vereeniging voor dit jaar hare laatste meeting te Bergen houden. Het bezoek zal ongetwijfeld niet te wenschen overlaten, daar Bergen al tijd zeer aanlokkelijk blijft, én dit maal zeer interessante wedstrijden worden verwacht. We hopen, dat het weer. dat tot nog toe zonder uitzonde ring de courses van do Kennemer Sportclub gunstig was, ook ditmaal zal medewerken, tot het doen slagen van deze laatste rennen. Voor den Angelosprijs zijn 6 con currenten aangegeven, waarin Fort- tanges en Omar onbekenden zijn. Aan prijzen wordt het niet onbe langrijk bedrag van f2700 beschikbaar gesteld, terwijl voor de rennen 17 en voor de draverijen 86 paarden zijn aangegeven. lejdCrhL?volïec%nULdïï inde SfSaS, en aan de hee- zijn. die hem volgen, en omdat m ee H ph K;mter j. L E) i, Klynenberg en K. Reyne opgedragen een concept Reglement te ontwerpen, der aangeslotenen be- Het getal draagt 22. Naar wij1 vernemen, zal op maatschappij van Gods Kerk geen uit wendige dwang bestaat, hangt daar alles af van de vrijwillige gehoor zaamheid aan de door God gestelde machthoe volmaakter die gehoor zaamheid is, zooveel te meer kan een bisschop zijn volk nuttig 22 Novenmber a.s.. feestdag van de wijl hem in zijn werk tot uw he H Cecilia-patrones der toonkunst, de niets zoo zeer belemmeren zou als de heer j_ B van Giezen den dag her- vrees, dat hij stuiten zal op ongehoor- j den)<;pn> -waarop hij vóór 40 jaar toe- zaamheid en dat hij bij het verkon-trad ais zanger van het ..Te Deum digen en verklaren van Gods wil en Laudamus"-koor van de parochie-kerk wet niet voorzichtig genoeg kan zijn. |vaa de B jozef jn de Janstraat al om aan Zijn volk niet te laten ge- hier. voelen, dat het door Hem geleid wordt. I O, B. G., wij bidden u ontneemt ons Maandagavond omstreeks nooit die bemoedigende gedachte, die acht uur liep op het Klokhuisplein ons thans bij het aanvaarden van ons Van een zwaar heiaden wa- herderlijk ambt zoozeer sterkt, de ge-|gen met het gevolg, dat de geheele dachte. dut gij uwen bilsschop zijn lading op de rails der electrische taak niet zwaarder wült maken dan tram terecht kwam. Met behulpzame hij van zeif reeds is geeft nimmer toe handen werd het wiel weder aan den aan dien geest, die in onzen tijd wagen bevestigd en de vracht opge- voortdurend meer veld wint, dien ver- laden, cferfelijken geest, welke zelfs de re-1 De tram had ongeveer 15 minuten délijkste gehoorzaamheid noemt een vertraging, loopen aan den leiband van anderen, waarvoor een denkend mensch zich schamen moest. Juist om die noodlot tige dwaling zijn de woorden_van den h7 Augustinus thans meer dan ooit waar onls Episcopaat zal vrucht baarder zijn zoowel voor U als voor ons. naarmate wij geruster kunnen zeggen, wat gij moet doen, en gij ge trouwer doet, wat wij u zeggen. Ten slotte vraagt de Bisschop den geloovigen veel voor hem te bidden, opdat hem de kracht worde geschon ken dit te hereiken. "Wij vestingen de aandacht op achterstaande advertentie van den heer Steenman, waarin bericht wordt dat de eerste soirée wegens ongesteld heid van den heer Messchaert wordt uitgesteld. Gevonden voorwerpen. Een Prot. kerkboekje, een gouden me daillon, een pak, waarin blikken bussen champions, een gouden ring met zwar ten steen, een bril, een R.K. kerkboek, een moer van een rijtuigas, een tim- mermansgereedschapbak, een geit, een damesportemonnaie met geld en zilve ren kettinkje, een kinderschoentje, 'een haarkammetje in étui, een pakje, inhou dende 3 haarkammen, een zwarte pet. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koninigin-Moeder door een bij drage willen doen blijken van Hare be langstelling in den Huize Benevenuta, Spaarne, alhier, het meer en meer be kende tehuis voor dames. Wij komen dezer dagen hierop terug. Naar wij vernemen zal on ze gemeente binnenkort een zeer be kwaam ambtenaar verliezen, n.l. den heer J. Meijer, opzichter bij de Lichtfa brieken alhier. Be Spotvogel) lis bet HnmoriS"| Itiseb Weebfelaai iiaet Illustraties, j Mat wij gratis! asemden aan onzej |<Keal»onneerden Mie per week 1®| 3 Cents betalen. Gemengd Nieuws. Een goede Instelling. Een matigheidsvereeniging te Kiew, in Rusland, heeft zich het lot aangetrokken van de dronken menschen, die door de politie werden opgebracht. Op haar kos. ten zijn aan de politiebureaus afzonder lijke vertrekken ingericht voor mannen en vrouwen, die de politie langs de straat ziet zwabberen of in zeer abnor- malen toestand opvischt uit een goot. Die vertrekken staan onder toezicht van dokters en voorzien blijkbaar in een „lang gevoelde behoefte"ze zijn al thans zelden leeg. Ekl vertrek herbergt maandelijks gemiddeld 190 personen, van wie de meesten tot den gegoeden tand behooren. Vooral ambtenaren en tudenten zijn veel geziene gasten. De meesten slapen hun roes in enkele uren uit, maar het komt ook voor, dat daar 15 of 20 uren mee heengaan. Uit de Pers. De Standaard schrijft In antirevolutionaire kringen ver- toonen zich hier en daar teekenenvan zelfoverschatting. Nu het gelukt is, van minderheid meerderheid te worden, vergeet men, tot zelfs in een enkel orgaan onzer pers. soms drie dingen. Het eerste is-, dat niet de antirevo lutionairen meerderheid zijn; integen deel, die bezetten in de Tweede Kamer nog geen vierde der zetels, en in de Eerste Kamer begonnen ze pas even mee te tellen. De meerderheid in de Eerste Kamer is nog steeds liberaal, en de meerderheid in de Tweede Ka mer is samengesteld uit antirevolu tionairen. roomsch-kath olieken ®n christelijk-historischen van tweeërlei soort. Vergeet men dit nu, en leeft men in den waan. alsof de antirevolutionai ren de meerderheid in de Staten- Generaal bezaten, dan overschat men op schromelijke wijze zijn kracht, boet zelfkennis in. verslapt in zijn strijd, verzwakt zijn propaganda, en bereidt zich voor de toekomst bittere teleur stelling. Het tweede punt, waarin deze zelf overschatting uitkomt is. dat men niet genoeg rekent met onze armoede aan door en door kundige mannen van genoegzame pdsitie en ervaring. We weten wel. dat dit voor een deel het noodzakelijk gevolg is van den jarenlangen druk en de stelselma tige uitsluiting waaronder we geleden hebben, maar ook afgezien daarvan, is er toch groote schaarschte. In onze letterkunde tellen we nauwelijks mee. Op wetenschappelijk gebied, de theo logie nu er buiten gelaten, verschij nen van onzen kant niet dan zelden werken van den eersten rang. Op kunstterrein zijn we poover voorzien. In de administratie zijn onze mannen onder de hooger geplaatsten dun ge zaaid. We rijden een goed bezette derde klasseeen tweede klasse waar we eer mee inleggen maar voor de eerste klasse behoeft geen wagen ex- ti~a te worden ingehaakt. Vergeet men dit nu. en beeldt men zich in. dat bij elke vacature van be teekenis zeer wel onze schade van vroeger kan worden ingehaald, dan mort men licht als het anders uitvalt, mikt te hoog en wordt onbillijk in zijn oordeeL En het derde punt. van niet min der gewicht, waarin die zelfover schatting zich teekent. is dat men nauwlijks uit de oppositie iu de re- geeringsgroep overgegaan, acht. dat thans "op eenmaal al onze idealen op wetgevend gebied kunnen bevredigd worden. Men vraagt zich niet af, waar de krachten vandaan moeten komen, om dat alles te ontwerpen men rekent niet met de onervarenheid van pas opgetreden bewindvoerdersmen denkt er niet aan, wat bezwaren het in heeft, het bewind te voeren, waar zoo goed ais alle adviseurs en auto riteiten van andere richting zijn het oponthoud dat allerlei colleges ver oorzaken. telt men nieten over de vraag waar het geld van daan moet komen, loopt men heen. Al zulke zelfoverschatting van eigen parbijkracht. zegt het blad verder, richt schade aan. Geestelijke schade, want net voegt, wie den naam des Heeren belijdt, en uit de verdrukking komt, om met ong©veinsden dank eiken lichtstraal, die door de donkere wolken van vroe ger breekt, te begroeten, en den dag ook der kleine dingen niet te verach ten veeleer om hem met geestdrift welkom te heeten. Schiet men hierin te kort. dan zal men er straks slechts een rechtvaar dig oordeel in kunnen zien. als de lichtstraal weer weg gaat, en men in sombere donkerheid wordt terugge drongen. Deze geestelijke fout, betoogt de Standaard, wreekt zich aanstonds door inzinking van eigen kracht. De propaganda lijdt er onder, en men on dermijnt bet vertrouwen. Roode, hotelhouder te Gouda, wegens gebrek aan actief. Geëindigd de faillissementen T. I. Geldmaker, bloemist te 's-Gravenha- ge, en G. de Leeuw, bakker te Woer den, beide wegens het verbindend worden der eenige vhtdeelingslijsi. (SL-Ct.) Door de rechtbank te -Amsterdam zijn failliet verklaard P. J. Ravelli, van beroep schoorsteen veger wonende te Amsterdam, Prinsen gracht no. 124. Rechter-comm. mr. F. A. Eggers. E. van Abbe, van beroep koopman in boeden, wonende te Amsterdam, Wees- perstraat 67. Rechtercommissaris mr. F. A Eggers. 16 October L. Koninig, wijnhandelaar, te 's-Gravenhage. Rechter-comm: Jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Geëindigd:17 October de faillissemen ten van G. Nijhuis Azn. te Enschedé M J. Jansen en C. M. P. Jansen, beiden te -Amsterdam. Tweede Kamer. (Per telegraaf.) 's-GRAVENHAGE, 20 Oct. In de heden gehouden zitting der Tweede Kamer deelde de Voorzitter mee dat inge komen "is de nieuwe drankwet. De be raadslaging over de Wet op Telegrafen en Telefonen werd voortgezet en daar bij tevens over het amendement-Tyde- man betreffende het beginsel van Staats- exploifatie^ Aead. examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is af gelegd het aanvullings-examen in de dier- en delfstofkunde door de heeren H. D. Olij' en A. C. Pleister; het candi- daats-examen 2e gedeelte in de godge leerdheid, door den heer W. A. Banga, en het propaedeutisch examen in de godgeleerdheid door de heeren Th. J. H. Israël en W. Kroese Jr. Burgerlijke Stand. Bevallen: 18 Oct. II. C. Boudewijn- Zwaanswijk d. 19 Oct. N. C. Wildschut —van Meerkerk d. 18 Oct. S. van Bom mel—Bouman z. Overleden: 20 Oct. A. R. W. Berger, 63 j. Kruisweg; 19 Oct. J. Beukerdde Nieuwe, 57 j. Tulpenstraat. IS Oct. H. van Duijn—Driesen 95 j. L. Heerenstr. Faillissementen. Failliet verklaard 7 Oct. Joh. Haag mans. bakker te Rotterdam mr. P. Potvliet, rechter-commissaris. 14 Oct. H. van Donkelaar. kruide nier te Breukelen. Rechter-comm. mr. M. Crommelin. 15 Oct. M. Verzijl. koopman en win kelier te Geldermaisen. Rechter-com. mi'. G. W. Maris. 15 Oct. Lolke Nauta, timmerman te St. Anna Parochie. Rechter-comm. mr. W. Kolff. iö Oct. Baukje Kuipers, weduwe L. F. Visser, winkelierster te Leeuwar den. Rechter-comm. mr. D. Z. van Duijl. 15 Oct. J. de Kok, landbouwer te Nieuwerkerk. Rechter-comm. mr. W. Ridder van Rappard. 16 Oct, E. M. Wiehoff, weduwe A. v. d. Schuijt, zonder beroep te Rotter dam. Rechter-comin. mr.' G. T. J. de Jong. Opgehevenhet faillissement J. H. Laatste Berichten. Amsterdamsche Bears door bemiddeling van de lirma VAN VLOTEN DE VRIES [passeerde 19 October, des voormlddaga Sagres. Kan zier, (uitreis) passeerde 19 Oct, Aden. Mailanig van Java naar Rotterdam ver trok 20 Oct. van Marseille. Prins Hendrik arriveerde 19 Oct. van .Amsterdam te Batavia. Prinses Sophie, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 19 Oct. Kaap Roca. Ad verten tien Heden overleed, in den ouder dom van ruim 80 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder ELISABETH HEINEMAN weduwe van den Heer JO HANNES DANIËL DAUDEIJ Uit aller naam H.J.D. DAUDEIJ. Haarlem, 17 Oct. 1903. Algemeene kennisgeving. Gevraagd tegen November een kinderjuffrouw ter verzorging van een pasgeboren kindje goed kun nende wollennaaien mazen. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Spreekuur dagelijks Nieuwe Gracht 57 tusschen een en twee uur 's middags en 7 en 8 uur 's avonds. Gevraagd een juffrouw Externe bekwaam voor bet kleine vak. Salaris 200 met verhooging. Br. fr. met opgave van betrek king, godsdienst en leeftijd onder No. 5942 bureau van dit blad. Gister. Heden. IA. 19 Oct- M- 20 Oct. j middenk. openingsk. I Cert Intern. Landsijndicaat öö'/o Aand Koninkl. Petroleum -14öi/« Moeara Enim 85»/* Sumatra Palembang 68 Cert Preferente Peruvian Corp 15l/« Cm Atchison Topeka C63/i6 645/g Denver Rio Grande 20*/* Erie 27 t267/s K. C. Southern lSia/s» 17*/., pref do. 317/ie 30*/4 Cm Missouri Kansas Texas l"s/i6 163/4 New York Ontario Western 2D/o 20% Norfolk en Western 56*/, 56 Southern Pacific 41s/sï 40 Southern Rails 18l8/3t l~sU Union Pacific 7H5/sj70 Wabash 17i/s pref Cm Steel Corporation 14% 13% Rock Island 257/32 23% Mexican National l'Jis/iglS1/® New Orleans 8'0/3i 8% 40/o Conv Union bonds 91u/ie een net MEISJE om behulpzaam te zijn in den winkel, degene die met het Modevak op de hoogte zijn genieten de voorkeur. Adres: P. H. MOK, KI. Hout straat 12. Financieele Berichten 2 pCt. ANTWERPSCHE LOTEN vail 1903, groot tr. 100. 3e Trekking op 10 October 1903. 16 Seriën. Serie 2815 5561 6911 9827 10886 14282 16310 16614 18235 18637 23996 27528 27579 27787 29635 38227. Premiën. Serie 29635 No. 3 fr. 20000. Serie 14282 No. 13 fr. 1000. Serie 16614 No. 6 fr. 500. Serie 9827 No. 12 27579 16 elk fr. 250. Serie 2815 No. 24 5561 23 6911 16 9827 16 10886 3 21 16614 15 18637 6 19 23 27528 18 27579 7 8 14 27787 10 29635 8 38227 5 9 13 23 elk fr. 200. Serie 6911 No. 12 9827 10 14282 6 19 16310 13 21 16614 17 23 25 18235 1 25 23996 9 13 27528 9 10 27579 19 27787 6 12 38227 4 10 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 110. Marktnieuws. Haarlem, 19 October 1903. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs Aardappelen 170 H.L. 170 H.L. 2.— 3.50 Appelen 84 H.L. 60 H.L. f 6.-/18.- Peren 59 H-L. 40 H.L. 7.— 20.— Roode kool 2000 st. 1500 st. 3.8. Witte koo'l 500 st. 500 st. 3.— 6.— Savoye kooi 2000 st. 2000 st. 2.— 6.— Wortelen 1500 bos 1500 bos 3.— 6.— Haarlem, 19 October 1903. Op de heden alhier gehouden boter markt waren aangevoerd 33 K.G. boter, verkocht 49 stuks, /4 /7 per stuk; 10 schrammen, verkocht 9 stuks. 12 A 17. Stoomvaart berichten. General (uitreis) passeerde 16 Oct. Kaap Spartel. Goentoer, van Java naar Rotterdam, kunnen geplaatst worden aan SIP- KES' Jamfabriekaanmelding tus schen 1 en 2 uur, Koudenhorn 44. gevraaad bij J. C. CADERIUS VAN VEEN, Zijlstraat 96. VERBRU1KERSB0ND Afd. Haarlem en Omstreken Sollicitanten voor de betrekking van Inspecteur (trice) van boven genoemde afdeeling, worden ver- zooht zich ten spoedigste aan te melden bij den Heer CHER1EX, (penningmeester) Schotersingel 3. bij burger Jlieden ait en slaapka mer met gebruik van keuken. Brie ven onder No. 5941 Bur. v. d. BI. Een Spiegelbuffet en Toonbank met toebehooren. Adres: Groote Houtstraat 13. Den Heeren, die Zondagavond, omstreeks 10 uur op de Ged. Oude Gracht bij de Raaks een POESJE (grijs, met witte kraag en borst) hebben gevonden, wordt vriendelijk ver zocht hun adres op te geven aan den Jongenheer J. H. DROSTE, Ged. Oude Gracht 16. verhuisd van I'rinsenbolwerk 4 naar Telephoonn. blijft 344 overal bekend om zijn geur en fijne Kruidensmaak. GEGARANDEERD ZUIVER, 50 cents per half kilo. KI. Houtstraat 62. Gaarne voldoende aan een tot mij gericht verzoek zal ik dezen Winter bij voldoende deelneming, weder een Voordrachten-Cursus houden in de Dultsche taal en wel over De Schilderknnst in Italië, gedurende de Renaissance, Opgeluisterd door Lichtbeelden. Honorarium f 10. Aanmelding wordt verzocht vóór 1 November. Nadere inlichtingen over tijd en plaats, evenals aanmelding tot deelneming, Woensdag en Zaterdag van 24 uur, Iordenstraat 67. FRANZ ARP. filWTWfii9 i Roode Bessenwijn. 1 Witte Bessenwijn. Alom verkrljgb. op beele en halve flesch

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3