HET TOONEEL. INGEZONDEN Johannes Cornells Kluit, Manufactuur- of Galanteriezaak, Amsterdamsche TE KOOP Te koop: fijne, blanke en vette Faillissementen. Failliet verklaard: 22 Oct. P. Kraai je- veld. smid te 's-Gravenhagemr.J. F. vair der Lek de Glercq. rechter- tomni. 23 Oct. K. Rebel, kleermaker te Hil versum mr. A. Fentener van Vlis- singen. rechter-commissaris. 23 Oct. L. van Kooten, klompenma ter te Oostendam gem. Ridderkerk, Mr. II. J. M. Tijssens, rechter-com- pssaris. Opgehevenhet faillissement J. [Haagmans, bakker te Rotterdam we gens gebrek aan actiefbet faillis sement J. van Wolde, kartonwerker |te Groningen. Geëindigd het faillissement B. Ot- lenga te Nieuw-Buinen. wegens het verbindend worden der eenige uitdee- iüngslijst. opzicht het van dit gezelschap nog wel iets kan leeren. Een uitzondering willen we maken door den naam van den heecr Musch te noemen, die in dit Istuk een groote rol heeft (nml. die van len klerk bij een advocaat), zeer veel tot het suc ces en 3e pret van den avond heeft bijgedragen, en zoo waar als dilettant- equilibrist de moeite had genomen eenige kunstjes te leeren. Ternooy Apèl, als de advocaat, was te weinig opgewekt, te pafferig, te veel sprekend met een onverschillige, schone keelstem, en uit de zaal ge zien, maakte 't den indruk alsof hij 'tland had voor maloot en paljas te moeten spelen. Toch, in de tweede acte, toen hij boven zijn champagne was, scheen hij er zelf toch ook wat meer pleizaer hl te krijgen, en zat bij op een hoekje van het tooneel. zoo stikumpj es-weg, een paar knappe en leuke dingen te doen, zoo wat ge scharrel van een dronken man met een paar flesschen en een gebroken glas, wat ondertusschen maar drom mels goed was. Ja, wanneer men deze acteurs en actrices den ganschen avond die hansworsterijen zag uithalen, dan moest men toch met spijt bedenken, hoe jammer 't i3 dat zij hun talent voor zulk werk moeten gebruiken, terwijl ze in staat zijn zoo veel mooier dingen te doen. En hoe dat komit Publiek, gij kunt zelf het antwoord geven. En nu we 't toch over het publiek hebben, willen we nog wel even zeg gen, dat, toen we gisterenavond den niet al te dicht bezetten schouwburg eens rondkeken, we bij ons zelf de verzuchting slaakten, dat 't te be treuren is. dat de heeren van het Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met eenig geld, een koperen charivari, een paternoster met kruisje, een broche waarin twee portretten, een hondenmuilkorf. In botsing. In de Lange Veer- straat is een met een paard bespan nen geladen hooiwagen in aanraking gekomen met een wagen beladen met bussen petroleum, waardoor eenige bussen petroleum op den straat vielen. Gegund. Het verbouwen van de perceelen Spaarne 58 en Lange Veer- straat 25 tot bureaux der Waterleiding en bewoning van den bewaarder, is gegund aan H. London voor 5260. Centrale Raad. Do Centrale Raad, van den Nederl. Rooimsch Ka/fch. Volksbond zal op Zon dag 13 December a.s. te Rotterdam een Buitengewone Algemeene Vergar de ring houden. Als punten - van behandeling ver meldt de agenda: lo. Mededeelingen. door het Centraal Bestuur. 2o. Verslag der Verificateurs, belast met hei nazien der boeken van den penningmeester en van den Admini strateur van ,,De Volksbanier." 3o. Voordracht voor de benoeming van een Hoofdredacteur, een tweede redacteur en een administrateur voor het Bondsorgaan, wegens periodieke aftreding. 4o. Voorstel van het Centraal Be stuur tot wijziging der artt. 4 en 5 van het Reglement voor den Oentra- len Raad', en deze te doen lezen als volgt Art. 4. Door en uit den Centralen Raad worden hoogstens negen leden Uit de Omstreken. BloemencteaJ Vergadering v.d. Raad der Gemeente Bloemendaal, op Donderdag 29 Oct, des namiddags half twee. Punten van behandeling: 1. Raadsbesluit tot het koopen, enz. in grond tot den bouw van een Rijks Post- en Telegraafkantoor. 2. Adres t. z. bouwplan van J. Wil ting op laag-Hartenlust. 3. Adres van K. J. de Haas om wa terleidingaansluiting bij van Hemert plaatsing van een hek langs de Koepellaan. 4. Suppl. Kohier Hoofd. Omslag en Kohier schoolgeld 3de kwartaal. 5. Aankoop van een tweeden tender v/d Gem. Reinigingsdienst. 6. Aanvulling Leerplicht-commissie. 7. Mededeelingen en Ing. Stukken. treuren is uax ae iieeien xw;>. - - - n nieuwe schouwburgplan, die in deze gekozen, die samen het Cen s'n AVOND UIT" door de „Neuer- landsche Tooneelvereeniging," siechtc tijden over tonnen gouds heb ben te beschikken alsof 't niets is we zeggen, dat 't jammer is, dat deze heeren, die er toch zoo ruim inzitten, niet liever een half tonnetje aan den heer Van Gasteren geven om zijn schouwburg wat op te knappen en wat gezelliger' te maken. Dan zouden we op avonden, als deze zaal niet te druk bezocht is. wat knusser bijeen kunnen zitten. En dan was heel Haarlem tevreden. Of zouden de tonnen van deze hee ren soms ook „des tonnaux en Es- pagne" wezen? FRANS NETSCHER. Vervolg Stadsnieuws. Liedertatel 0 Haarlem s Zanggenotu 1868—1903. Bovengenoemde liedertafel vierde 12 Aug. j.l. baar 35-jarigbestaan, en werd door de W erkende Leden met een huis houdelijk feest herdacht, Tot herdenking van genoemd feit zal een Feestconcert worden gegeven, dat zal plaats hebben op Donderdag 19 November a.s. in de Concertzaal der Sociëteit „Vereeniging" uitgevoerd zal worden „Ave Maria" met begeleiding van G. A. Heinze „Licht" van C. Andriessen te Hilver sum. Dit groote koorwerk was indertijd het verplichte koor in de hoogste af- deeling op het belangrijke Concours, gehouden in 1898, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Liedertafel verders „Marifjeere" en de „Stal boef", beide door den Directeur van deze Liedertafel', den Heer N. H. An driessen, gecomponeerd; laatstgenoemd koorwerk is eene Ballade van W. J. stuur vormen. Het getal Bestuursleden, is over de velschillende Afdeelingen verdeeld, met dien verstande, dat uit iedere Af deeling niet. meer dan twee Be stuursleden kunnen gekozen worden. Art. 5. Het mandaat der Bestuursle den duurt twee jaren. Het eerste jaar trede af de Voor zitter, de Penningmeester, de 2e Secre taris en twee door loting aan te win, zen commissarissen; het tweede j aai de Vice-Voorzitter, de Secretaris, de Penningmeester en de derde Com missaris. Zij verdoelen de functiën en rege len de werkzaamheden onderling, met uitzondering van de functie van Voorzitter. De Voorzitter wordt dooi de Algemeene Vergadering aangewe zen. kende tot verwerping der contröle- maatregelen voor Macedonië, zooals die zij,n voorgesteld in "de Nota van Rusland en Oostenrijk, wijl die on- vereenigbaa-r zijn met de rechten van den Sultan. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. „"11 Heerlijk Zomerreisje" ,,'n Kindermeisje." „Een lastige Schoonmoeder 1" ,,'n Avond uit!" Dat zijn vier kluchten, welke elkan der in korten tijd in onzen schouw burg hebben opgevolgd. Onze tooneelgezelschappen denken zeker, dat 11a de financieele rampen de laatste maanden de Haar lemmers reeds in zulk een gedrukte stemming verkeeren. dat men ze as je-blieft niet met nóg meer akelighe den uit drama's of tragedies aan boord moet komen, maar dat ze meer behoefte hebben om eens „opgekik kerd" te. worden. Daarom brengen ze ons geen tranen, maar lachbuien. En wie die klucht- en lachfabrikan- v - ten zijn, komt er minder op aan; men Hofdijk en betreft eene gebeurtenis uit haalt zè van links en van rechts. den eersten tijd der Hoeksche en Kabel- 'n Heerlijk Zomerreisje" had twee jauwsche twisten, waarvan de liande- Duitse he vaders; het „Kinder meisje" en „Een lastige Schoonmoe der" hadden Fransche ouders. Maai- ..'11 Avond uit" is voortgekomen een gemengd Fransch- D u i t s c li huwelijk. Want Benno Jacobson. de auteur, is wel een Ger- maar hij bewerkt meestal Fransche stukken voor bet Duitsche tooneel. En vandaar, dat ,.'n Avond uit" ook iets Fransch-Duitsch heeft, dat dit stuk ons via Berlijn heeft bereikt, waar het in heit Residenz- Theater een honderd maal xmeiti suc ces is gespeeld'. En. als de wereldsteedsche Berlij- ner,s er ziclx zoo kostelijk om ver maakt hebben, dan kunnen de Haar lemmers niet zoo kieskeurig zijn. er hun neus voor op te halen. Dat hebben ze dan ook niet gedaan, neen, ze hebben weer eens zitten lachen schateren, gillachen, en dat op alle rangen, van boven af tot op de „netste" plaatsen toe Het. wereldje van modem-geëman cipeerde vrouwtjes (de een is dokto- res, de ander is advocaat en eender de schrijft ultra-realistische boeken als „Moerasmenschen" en „Verpeste Zielen"), waarin de schrijver ons bin nenleidt. om: ons met een lach te laten zien. hoe zij liun huishouden verwaarloozen, naar hun mannen haast niet omkijken en over bijna niets anders dan over echtscheiden denken zulk ©en wereldje levert wel de elementen voor het parodieeren van sommige feministische damestv- pen en voor een blijspel' op. Wanneer dan bovendien de echtgenooten dezer moderne vrouwtjes een „avondje uit" ;aan. en in gezelschap van zich voor >alletdanseressen uitgevende dienst meisjes in een „cabinet particulier" gaan soupeeren en fuiven, dan ligt 't voor do hand. dat een geroutineerd kluchtspelschrijver heet wat vergis singen en verwikkelingen van komisch effect, op de planken kan brengen. 't Was soms dan ook op het dqjle af en om, er geen touw meer aan vast te knoopen. En het is 't beste daarom over zulke dingen mee te lachen en er later niet veel meer over te spreken. Want ddn eerst zou men tot zijn schande mer ken met welke hansworsterij men zich heeft laten amuseeren. Het aantal optredenden in dit stuk 1 vrij groot, en we kunnen allen dus niet vermelden. Grof, plat, of triviaal-burgerlijk werd hun spel niet, «n daarvoor zijn zij te roemen. Over 't algemeen speelt het gezelschap van den lieer Van der Horst het blijspel Wel beschaafder dan dat van den Bouwmeester, hetwelk in actie, toon en gebaar soms wel eens tot het laag-komische afdaalteen fout waar fiet tegen te waken heeft en in welk ling plaats had op 't Kasteel van Bre- derode en Omstreken. Als solisten zullen medewerken: Mej. Anna Zur Haar, sopraan, den Haagde Heer Carel Phlippeau, tenor, alhier; de Heer J. van Steenacker, baryton, Amsterdam, terwijl voor de begeleiding Mej. Maria Stakman alhier hare welwillende medewerking heeft toegezegd. De repetitiën van het koor zijn in vollen gang en het Feestconcert van «Haarlem's Zanggenot« belooft zeer belangrijk te zullen worden. Door het bestuur is tevens besloten om op Zon dag 22 November daaraanvolgende een Volksconcert te geven met heffing van eene geringe entrée en waarop betzelfde Programma zal worden uitgevoerd als op het Feestconcert. In instructie. De persoon, K. genaamd, die onlangs eenige dagen na zijn huwelijksfeest naar België vertrok, zonder zijne schuldei- schers te voldoen, is thans teruggekeerd en door den rechter-commissaris in verhoor genomen inzake zijn faillisse ment. S c h a at sen rij d. en. Op de te Amsterdam gehouden ver gadering van den Ned. Schaatsencrij- der.sbdnd is aan d© ijscluF Haarlem toe gestaan, heit doen houden van een wed strijd in het schoomrijden, om het kam pioenschap voor Nederland, volgens de bepalingen van het nieuwe concept reglement. Vroedvrouwen. Heden werd in het Brongebouw de jaarlijksche algemeene vergadering der Vereeniging van Vroedvrouwen gehou den. De bijeenkomst was van huishoudelij- ken aard. R.-K. Volksbond. Maandagavond had in het Bondsge- bouw de verkiezing plaats van 4 leden voor het hoofdbestuur der afdeeling: Uitgebracht werden 173 stemmen, waarvan 2 van onwaarde. De uitslag was als volgt: G.T. Brom (aftredend) 164Th. H. Broekhuijzen 126 Jac. Etmans 80 W. B. Guskens (af tredend) 166 T. G. C. Hooij 40 P. J. J. Preijde 44 G. A. Tervoert 15H. van der Vlist 14C. Zwaneveld 16. Herkozen werden dus de heer G. T. Brom en W. B. Guskens en gekozen de heer Th. H. Broekhuijzen, terwijl een herstemming zal plaats hebben tus- schen de heeren Jac. Etmans en P. J. J. Preijde. Aanbesteding Fourages. Door B. en W. werd beden ten Raadhuize aanbesteedde levering van liooistroohaverpaardeboo nen cn maïs. benoodigd voor de paar den, der Gemeente-reiniging van 1 Nov. 1903 tot 31 Oct, 1904. Ingeschreven werd door D v. Hemert Zonen, Haarlem. Inl. Haver ƒ6.95; buit. haver ƒ6.72; paardeboonen 7.98^ maïs 6.35, alles per 100 KG. Th. Kolderie, idem. Hooi 49.90; stroo ƒ33, per 1000 KG. K. Jansen. Haarl.meer. 1000 KG. stroo ƒ26.40. Joh. Vermeulen. Waspik. Hooi f 39.90 stroo 24.90, per 1000 KG haver 6.85; paardeboonen ƒ8.62; maïs 6.92, per 100 KG. Grippeling Verkley. Inl. haver 7.20; buit. haver ƒ6.79; paardeboo nen 8.43, maïs 6.73 per 100 KG. De gunning zal a. s. Donderdag te 2 uur plaats hebben. Heden is door de Recht- bank alhier gehomologeerdhet accoord van 10 in het faillissement van Theodorus Messelaar, agent en koop man in bouwmaterialen te Haarlem. Tegen het Nieuw-Malthusianisme I De afdeeling Haarlem van de Veree niging tot Bestrijding- van het Nieuw- Malthusianisme hield gisterenavond in het Nutsgebouw haar jaarvergadering, onder presidium van den heer J. Miog, arits. De vergadering was vrij goed be zocht. Uit het door den, 2d en secretaris, den heer J. C. van Goudoever, uitgebracht j aar verslag bleek, dat de afdeeling blo ei enden toestand verkeert. Het leden tal steeg van 105 tot 161, 71 nieuwe den traden toe, 15 bedankten. Boven dien werden 17 nieuwe begunstigers gewonnen. Een en ander is het succès van de gehouden openbare vergadering. De bestrijding der practijken van de zoogenaamde Nieuw-Malthusiaansche deskundigen, werd meestal met den ge- wenschten uitslag bekroond. Uit het verslag van mevr. De Graaf, penningmeester esse, bleek, dat de ont vangsten hadden bedTagen ƒ274.35 de uitgaven ƒ172,71. De heeren J. Mieg, arts en K. Taeke- ma werden als bestuursleden herkozen, in de vacature-W. F. Hoogkamer werd gekozen de heer G. G. van As, die benoeming aannam. Na bespreking van de voorstellen voor de algemeene vergadering op 29 dezer te Rotterdam te houden, werden tot af gevaardigden gekozen mevr. De Graaf en de heer K. Taekema. Nieuwe kiesvereeniging. De nieuwe liberale kiesvereeniging, waaraan zal worden voorgesteld den naam te geven van Liberale Unie, ver gadert a,s. Vrijdag. Daarbij zal worden behandeld het door de heeren mr. De Kanter, Kleij- nenberg en Reyne ontworpen regie- men! een bestuur zal worden benoemd en daarna zal een bespreking plaats hebben over het werkliedenreglement, de schouwburgquaestie en de a.s. ver kiezing voor den Gemeenteraad. Naar wij vernemen is de heer Mr. S. H. Bloembergen alhier, benoemd tot tijdelijk ambtenaar bij den Prov. Waterstaat van Zuid-Hol land, met den titel van commies-re dacteur, te 's-Gravenhage. SZandvoort. Gemeenteraad. In de Maandagavond j.l. gehouden openbare raadsvergadering, waarbij alle leden tegenwoordig waren, werd, na opening der vergadering, lezingen goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, medegedeeld, dat was ingekomen een verzoek van de Maat schappij Noordzeebad Zandvoort tot het verkrijgen van vergunning tot het houden van een verzamelplaats van mest en vuilnis achter den stal van het Groote Badhuis, welk verzoek in handen van B, en W. werd gesteld om praeadvies. Tot onderwijzeres bij het herlialings- onderwijs, voor den cursus I903/4 werd benoemd Mej. JSchoppen met 7 stem men. Mej. B. J. Mulder verkreeg 4 stemmen. Daarna was aan de orde de stem ming over het voorstel van B. en W. tot het aangaan van eene geldleening groot f 20000 waarover in de vorige vergadering de stemmen gestaakt hadden. Vóór stemden de heeren Bakkenhoven, Schaap, van den Bos, Koning, van der Mije en Zwaans tegen de heeren Draijer, van Duiven- boden, Slagveld, van der Werff en Driehuizen. Het voorstel was alzoo aangenomen. Thans kwam aan de orde de ver plaatsing van de Reddingschuur. De Voorzitter deelde nogmaals mede, dat Mej. de Wed. H. Driehuizen en de heer J. van Duivenboden genegen waren bij te dragen in de kosten van het verplaatsen der reddingschuur en wel eerstgenoemde vooreen bedrag van f 5oo en laatstgenoemde voor een bedrag van f 250. alsmede daarbij aan de gemeente schenkende den onbe- bouwden grond van het perceel in de Br. Engelbertstraat, hoek Roze- nobelstraat. Verder zeide de Voorzitter dat de gemeente alzoo dan nog ongeveer f 75O, moet bijdragen en stelde voor dat be drag beschikbaar te stellen voor de verplaatsing der Reddingschuur. De heer Draijer was tegen het voor stel met het oog op de finantiën en de heer Slagveld was tegen het voorstel omdat naar zijn overtuiging de grond waarop het boothuis stond, eigendom van de gemeente was, wat door den Voorzitter bestreden werd, die de oude acten daaromtrent voorlas. De heer Zwaan was voor het ver plaatsen en zou liever geen proces uitlokken omtrent het al of niet in eigendom hebben van den bedoelden grond, daar zulks dan zeker nog veel meer zou kosten. Ook de heer Bakkenhoven is voor de verplaatsing van de schuur, maar zou dan gaarne zien dat de afgangen naar het strand bij den Boulevard de Favauge goed in orde werden gehou den, daar toch het nieuwe boothuis daar dicht bij zou komen te staan. Na nog eenige besprekingen werd met 6 stemmen besloten tot de ver plaatsing van de Reddingschuur, over eenkomstig het voorstel van het hoofd bestuur der N. en Z. Hollandsche Reddings-Maatschappij en de bijdrage van Mej. de Wed. H. Driehuizen en den heer J. van Duivenboden daarvoor te aanvaarden Tegenstemden de hee ren Draijer, Slagveld, en van der Werff, terwijl de heeren van Duiven boden en Driebuijzen buiten stemming bleven. Op voorstel van den Voorzitter zal eene dankbetuiging gezonden worden aan mej. de wed. H. Driehuizen en den heer J. van Duivenboden voor hunne bijdragen. Daarna werd de vergadering gesloten. Mijnh. de Redacteur! Dat de heer Herman J. de Vries eene oratie wenscht te houden voor de inrichting, aan welker hoofd hij geplaatst is, kan ik hem niet kwalijk nemen. Dat hij echter de vrijheid neemt mij iets in den mond te leggen, dat ik niet gezegd heb, kan mijner zijds niet zonder protest blijven. Wat ik gezegd heb, zal ik niet herbalen. Hij kan het elders vinden. Om nu de onjuistheid aan te toonen, van hetgeen ik niet gezegd heb, komt de heer de Vr. met cijfers, die niets anders bewijzen, dan dat in Haarlem nog geen 30 der jongens, die de lagere school verlaten, voort gezet onderwijs ontvangen, dus nog niet zooveel als de heer Borgman beweerde. Indien men weet, dat jaarlijks pi.111. 1400 jongens en meisjes de lagere scholen in Haarlem verlaten, dat de door den lieer de Vr. bedoelde scholen omvatten leerlingen van 13 tot 18 jaar d.i. 5 leerjaren, verder aannemend dat het aantal jongens en meisjes ongeveer gelijk staat, dan zouden dus 5 x 700 jongens of 3500 jongens voort gezet onderwijs moeten ontvangen. Nu bedraagt dit aantal duspl.tn. 20%. Of nu dit geringe aantal van 700 te wijten is aan gebrek aan gele genheid. dan wel aan weinig gene genheid, laat ik hier in 't midden. Het zou intusschen gemakkelijk zijn bet laatste te besluiten, als men weet dat dit jaar reeds (dus in minder dan 10 maanden) pl.in. S00 aanmaningen voor ongeoorloofd verzuim werden verzonden, en daarvoor reeds 100 processen-verbaal werden opgemaakt alleen voor de gemeente Haarlem. Onder dankzegging voor do opne ming van deze regelen heb ik de eer te zijn Uw dw. P. GOEDHART. Koning Wlliem II, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 27 Oct. te Port- Said. Merapi, van Batavia naar Rotter dam. arriv. 26 Oct te Suez. Oranje, van Amsterdam naar Bata via, arriv. 27 Oct te Sabang (18 da gen reis van Genua). Prasident (thuisreis) passeerde 25 Oct. Quessant. Timor, van Amsterdam naar Sa- bang, arriv. 27 Oct te Port-Said. Advertentlëii. Heden overleed tot onze diepe droefheid in de Maria-Stich- ting alhier, na een langdurig lijden, voorzien van de laat ste H. H. Sacramenten der Ster venden onze hartelijk geliefde Echtgenoote en Moeder, Mej. JOHANNA ELISABETH DONKERLO, in den ouderdom van ruim 52 jaar. Uit aller naam: W. DEKKER. Haarlem, 25 Oct. 1903. Dijkstraat 2rood. Heden overleed zacht en kalm, na een kort maar smar telijk lijdenmijn geliefde Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 50 jaren Wed. H. C. KLUIT-Traksel en Kinderen. Waldeck Pyrmontstraat 2rd. Eenige en algemeene ken nisgeving. Burgerlijke Stand. Een Juffrouw van goeden huize, 19 jaar oud, zoekt plaatsing in een Reeds geruimen tijd in een winkel werkzaam geweest zijnde. Franco brieven onder No. 5951 bur. v/d bl. De landbouwer J. J. v. D. alhier wilde met een kar naar Amsterdam gaan om aldaar aardappelen te bren gen. Te Sloterdijk zakte de kar in een, waardoor Jv. D. op den grond viel en met zijn rechter been onder de kar geraakte, waardoor dat boven de voet brak. Te Sloterdijk werd dadelijk genees kundige hulp in geroepen, alwaar voor- loopig een spalkverband werd aange legd. Het been werd later hier gezet. De toestand is bevredigend. Laatste Berichten. Politiek vrij gesproken. Het Hof te Amsterdam heeft heden het vonnis der Haariemsche Recht bank bevestigd, waarbij de gemeente veldwachter A. Politiek te Kromme nie werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opmaking van een valsch proces-verbaaL Voor zijn verdediger, Mr. F. A. Bij voet is deze uitspraak een. groot suc ces. De eisch was 3 jaar. Telegrammen, DE BALKAN-QUAESTIE. LONDEN, 27 October. De Times verneemt uit Sofia, dat bevel gegeven is voor de demobilisatie van alleBul- gaarsche reserves, die heden naar hunn© haardsteden zullen terugkee- ren. Dit maakt een einde voor dit jaar ten minste aan alle gevaar voor oorlog. TURKIJE EN DE CONTROLE- VOORSTELLEN. LONDEN, 27 October. De Daily Chronicle verneemt uit Konstantino- pel, dat d;e ministerraad Zondag een Mazbatta naar het Paleis zond, strek- Ondertrouwd. Oct. 27. Jhr. H. J. Repelaer van Driel^-R.J. Gravin van Limburg Stirum. Bevallen. Oct. 27. W. Valk—Sala, d. 26. W. C. Governvan Dongen, z. Faillissementen. Bij vonnissen van de Arrondisse- ments Rechtbank alhier van den 27sten October 1903 zijn in staat van faillis sement verklaard 1. J. G. Schorrtagel, barbier te Haar lem (KI. Heiligland). 2. W. F. N. E. Drees, winkelier in kruidenierswaren,thans zonder beroep te Haarlem (Coornhertstraat). 3. H. van Rijswijk, te Haarlem (Nassaustraat) 4. G. van Riessen, koopman in wild te Schoten (Scheperstraat). 5. H. den Burger, bouwondernemer te Schoten (Gen. Cronjéstraat). 6. W. Treur, winkelier te Haarlem mermeer (Burgerveer) In al deze faillissementen is Rechter commissaris de Heer Mr. A. van de Koppel. Beurs door bemiddeling van de tirma VAN VLOTEN DE VRLES Gister. Heden. Md. 26 Oct. Dd. 27 Oct- middenk. openingsk. Cert Intern. Landsijndicaat Aand Koninkl. Petroleum 443 Moeara Enini 89 Sumatra Palembang Cert Preferente Peruvian Corp 16 I6S/4 Cm Atchison Topeka B5»Va 673/8 Denver Rio Grande 205/18 B Erie 27i/ifl 28 K. C. Southern 181S/S» lS5/g pref do. 311/16 31 Vs l6i*/ial7i/« Cm Missouri Kansas Texas New York Ontario Western 205/? Norfolk en Western 561/g Southern Pacific 4142»/- Southern Rails 18»/,6 1S5/S Union Pacific 70»/M72»/l6 Wabash 181/j pref Cm Steel Corporation 137/g 14'5/u Rock Island 25l/a 261/a n Mexican National 16'/s 88/s 8s/g New Orleans 40/0 Couv Union bonds 923/4 93 De markt verkeerde bij opening heden in eene willige stemming en verwacht men ook voor de eerste dagen betere koersen. Marktnieuws. Haarlem. 26 Oct. 1903. Op de heden alhier gehouden boter markt waren aangevoerd 30 K.G. bo ter, verkocht 30 K.G. ƒ1.45 k 1.50; 77 biggen, verkocht 68 stuks, 4.50 ƒ7.7 schrammen, verkocht 7 stuks, ƒ13 k ƒ18 per stuk. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs. Aardappelen 127 H.L. 127 H.L. 2—f 3.50 Appelen Peer en Rcodekool Wittekool Savoyekool Wortelen 44 H.L. 30 H.L. 818. 21 H.L. 18 H.l. f 924. 2000 st. 1500 st. 2-/ 7 400 st 400 st 2—f 5.— 3000 St. 3000 st. ƒ37.- 1200 bos 1200 bos 4f 8.- Stoo mvaart berichten. Bali, van Amsterdam naar Java, passeerde 25 Oct Malta Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, .vertrok 26 Oct. van Genua. Kanzier (uitreis) arriveerde 25 Oct. te Mombassa. EER NAAISTER vraagt beleefd eenige nette NAAI- HUIZEN, bekend met Wollen-en Linnennaaien. Br. onder No. 5950 bureau van dit blad. Wordt onmiddellijk verlangd een Noodhulp-Werkmeid. Adres: Oranjekade 19, 's ochtends vóór 9 ot 's middags tusschen 12 en 2 uur. Een Jongen gevraagd bij W. KNOOP, woonplaats Kam pervest No. 1, werkplaats Kleine Houtstraat No. 100E. Gevraagd te 0verveen Gemeub. KAMERS met zonder PENSION door een Heer b.b.h.h. Prijsopgave onder No. 5952 bur. van dit blad. Te Huur te Overveen ongeveer 1 H.A. Bloembollenland, met zich daarop bevindende Schuur, met zeer geriefelijke Pakplaats, Kantoor en Arbeiderswoning; ge legen aan flink vaarwater. Te bevragen bij PETER VAN VELSEN en ZOON, Houtvaart, Overveen. Gebrnikte Naaimachines TE KOOP gevraagd tegen hoogen prijs. Goed werken geen vereischte. AdresKorte Vlamingstraat 2. Uit de hand te koop - wegens vertrek naar elders, een goed onderhouden massief, eiken AMEUBLEMENT, bestaande uit: modern Buffet, Tafel,6 Stoe len, Canapé enCrapeaud, benevens Slaapkamer-Ameublementen. Aan hetzelfde adres is een Schotsehe Herdershond te koop. Brieven franco onder no 5953 aan het Bureau van dit Blad. Wegens plaatsgebrek te Koop een prachtige DUITSCHE DOG (teet) bekroond met verscheidene prijzen, uitstekende waakhond en zeer ver trouwd bij kinderen. Prijs zeer billijk. Brieven onder No. 5954 bureau van dit blad. een echte bonte BOA (vos) voor matigen prys. Brieven fr. onder no. 5955 aan het Bureau van dit Blad. PRACHTIGE T. A. DONNEE, KI. Houtstraat 62

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3