5 pi RECLAME-THE Amsterdamsche Beurs GEVBAAGDi OIENSTBODE GEVRAAGD: ACTIEVE AGEN1 Een Jongmensch, Te koop: Trap-Naaimachine, TE HOOP: TE KOOP 25000 Straatklinkei Uit de hand te koop: ORGELBESPELIN Een prachtig Gebouw. Eén der grootste en schoonste ge bouwen. die Haarlem's straten sieren, is ongetwijfeld het hoekhuis aan de Groote Houtstraat en de Ged. Oude gracht, waarin de heer A. F. v. d. Vaart zijn magazijn in haarden, ka chels enzzijn smederij en woning beeft gevestigd. Van buiten reeds trekt het mooie kolossale gebouw met zijn hardstee- nen onderpui aller aandacht Twee breede etalage-kasten, waarin tal van keurige artikelen en niet te vergeten ook de Beroemde Lipp's brandkasten zijn geëxposeerd, geven gelegenheid een blik te slaan in het gezellige interieur van liet naar de xueuwste eischen des tijds ingerichte magazijn met rondom galerijen. In één der hoeken van den winkel is een kantoortje gevestigd, van waaruit men een goed overzicht heeft over het magazijn en tevens over de smederij, welke onder de eerste ver dieping op de Ged. Oudiegracht is gelegen. Deze is eene ruime, flinke inrich ting. welke voldoende licht ontvangt door matglazen, welk© op de Geil. Oudegracht zichtbaar zijn. De in- en uitgang voor het per soneel is in de Poort op de Ged. Oudegracht. De smederij, waaraan een zeer ruime bergplaats grenst, staat tevens door middel van een lift met een op d'e bovenste verdieping gelegen ver trek in verbinding, dat voor de ber ging van haarden en kachels is in gericht Tusschen deze genoemde onderdee- len het magazijn, de smederij en de boven-bergplaats zijn de ruime, luchtige en Echte woonvertrekken ge legen. wélk© all© een riant uitzicht geven op de Gracht, de Groote Houtr straat en omliggende pleinen en straten. öp de hooger gelegen verdiepingen heeft men een prachtig gezicht op de stad en op de duinen. Geen wonder dan ook, dat het flin ke. doelmatig ingerichte en geheel aparte bovenhuis reeds een huurder heeft gevonden. Echter kan het ook door middel van een thans afgesloten deur in verbin ding met het magazijn worden ge bracht. waarachter het woonhuis van den eigenaar is gelegen. De bouw is hoogst practisch doch zoo ingewikkeld, dat men zelf een kijkje moet gaan nemen orn een hel der begrip te kunnen krijgen van de vernuftige, degelijke samenstelling van dit fraaie bouwwerk. Wij willen derhalve met dit over zicht volstaan en alleen nog mede- deeien. dat het perceel is uitgevoerd door de aannemers Geyl Zn. onder bekwame leiding van den architect J. van den Ban. die daarmede een prachtig stuk werk hebben daarge- steld. Nieuwe uniformpetten. Bij den heer Lippits in de Groote Houtstraat zijn geëxposeerd de nieuwe uniformpetten voor de leden der mu- ziekvereeniging „Si Cecilia", onder-af- deeling van de afd. Haarlem van den Ned. R.-K. Volksbond. Bij de feestuitvoeringen in het Bron- gebouw op 8 en 15 November e.k. zullen de leden zich daarmede het eerst ver toon en. De petten blijven door bijzondere con structie, steeds in hun model en zullen niet inzakken. Gevonden voorwerpen. Een muziekboek, een bril, een gou den damesremontoirhorloge. 9 lees boekjes, een trekhaam. Ongeval. Bij het rangeeren van een wagen der E. N. E. T. is een werkman met zijn rechterhand tusschen de veeren van een wagen geraakt. Hij is ter ver binding naar het St. Elizabeths Gast huis overgebracht. Binnenland. De nienwe Draukwet. De heeren mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke en mr. A. van Gijn, als voorzitter en secretaris van de door den Volksbond. Vereeniging te gen drankmisbruik, ingestelde com missie voor drankwetactie, hebben zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin adressanten als hun meening te kennen geven, dat 'tvan het grootste belang is dat het onlangs ingediende ontwerp tot herziening van de Drankwet, ..waar van de commissie met groote belang stelling kennisnam, omdat het naar haai- oordeel veel goeds bevat", zeer spoedig door de Kamer in behande ling worde genomen. Ten zeerste wa re 't te betreuren, zeggen adressan ten, indien andermaal, gelijk in 1901, een noodwetje zou moeten worden aangenomen, een tijdelijke regeling van den toestand der vergunninghou ders in gemeenten, waar het maxi mum overschreden is. Daardoor immers zou de reeds zoo lang bestaande onzekerheid omtrent het al- of niet-voortbestaan van het bedrijf van duizenden, welke zeer nadeelig is voor de belanghebben den, zonder eenig voordeel op te leveren voor den strijd tegen het misbruik van sterken drank, blijven voortbestaan. Daarenboven ware het ongewenscht. de hoofdvragen, die bij deze zaak te berde worden gebracht, dicht voor de algcmeene verkiezingen te houden. Een spoedige behandeling is eindelijk ook zoo gewenscht met 't oog op de, in het ontwerp voorko mende bepaling waarover geen oordeel overigens wordt uitgesproken krachtens welke de weduwen van de tegenwoordige vergunninghou ders het bedrijf nog tot 1 Mei 1910 mogen voortzetten, van welke gun stige bepaling de weduwen van hen, die na 1 Mei 1901 en vóór de in wer king treding der Herzieningswet over leden zijn of alsnog overlijden, wèl krachtens het ontwerp zouden mogen genieten, doch waarvan een siceds toenemend aantal niet meer zal kun nen genieten door de inmiddels in getreden feitelijke opheffing van haar bedrijf. Daarom wordt met den meesten aandrang verzocht ten spoedigste het ontwerp in behandeling te nemen. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besl. islo. aan de kolonels S. A. van Oostée Bisschop, van den staf der arnllerie, directeur der artillerie-in richtingen, en D. Kromhout, comman dant van het 1ste regiment veld-artllle- rie, op hunne aanvrage, met ingang van 1 November, onder toekenning van pen sioen, een eervol ontslag uit den mili tairen dienst verleend. bijeenkomst van gisterenavond. Of- 1 schoon er in het gebouw van het Hip- j podrome, waar Chamberlain sjprak, voor 5000 menschen ruimte is, werd er door verscheiden duizenden om een plaats gevochten. Ongeluk. Te Oudepekela is hedenochtend de 18-jarige jongeling Zweep, van Win schoten, in de fabriek Union tusschen de machine doodgedrukt. Gistermiddag ten ongeveer kwart over vijf is bij den Leidschen over weg te Utrecht de zandwerker V., woonachtig te Soest, door trein 27 van Amserdam overreden en onmid dellijk gedood. Te Scheveningen is bericht ont vangen dat te IJmuiden is bin- nengeloopen een loggerbom (schipper D. Bal), van gebr. De Niet te Sche veningen. met verlies van een der opvarenden. De matroos K. Roos, van middelbaren leeftijd, gehuwd doch zonder kinderen, was Woensdag j.l. met een stortzee overboord geslagen en. verdronken. Postdiefstal Een huiszoeking, ingesteld ten huize van den in het huis van bewaring aan den Noordsingel te Rotterdam gedeti neerden commies der posterijen J. J. v. H., heeft, naar men verneemt, tenge volge gehad, dat nog verschillende an dere zaken, in verband met de gepleeg de diefstallen, hierdoor zijn aan het licht gekomen. Sehandelyfe. Men schrijft ons Tegen den schipper M. te Muntendam (Gr.) is een aanklacht ingediend, omdat hij. liggende in het Annerveensche ka naal (Dr.) niet de minste pogingen heeft aangewend om een driejarig jongetje, dat voor zijne oogen verdronk, te red den. De burgemeester van Anlo heeft een onderzoek ingesteld. N. R. C. Een verhaal uit den komkGmmer tijd. De „Daily Telegraph" verneemt uit New-York„Een zendeling die onlangs ha het St. Lukas-Gasthuis is overleden, heeft aan een weldoenster van hem 1,090,000 dollar nagelaten. Maximiliaan Hershei was vroeger knecht bij mevrouw William George, die hem goed behandelde. Hij gaf haar voor zijn dood den sleutel van zijn geldkist, waarin zij het genoem de groote kapitaal vond. Hershei kwam hier veertig jaar geleden uit Nederland, begaf zich in den tabaks- handel en trok zich uit zaken terug, toen hij een millioen dollar had ver gaard. Hij heeft een broeder en twee nichten (oomzeggers) in Nederland, die misschien de schenking zullen betwisten." Aldus het bericht uit de ..Daily Telegraph", dat een sensatieblad is, uit New-York, dat in Amerika ligt. Eenige malen reeds verspreidde zich het gerucht dat de leider der Macedoni sche opstandelingen Boris Sarafoff ge sneuveld zou zijn. Thans blijkt echter dat deze geruchten1 onwaar zijn. Uit Konstantinopel toch wordt aan de Köln. Ztg. gemeld dat de Turksche politie ijverig nasporingen doet naar de ver blijfplaats van Sarafoff, omdat uitge lekt is dat hij van plan was een grooten slag te wagen. INGEZONDEN MEDE DEE LINGEN. 30 cents per regel. Boawfcoestanden Men schrijft uit Scheveningen aam Het Volk: De heeren Elshout alhier zijn aan nemers van twee enorm© werken net Palacejiotel en de Electrische Cen trale. Orm hieraan niet te weinig te verdienen, hebben zij een nieuw stel sel van contröle ingevoerd. Niet zoo als gewoonlijk is deze aan een of twee onderbazen toevertrouwd, maar er zijn een veertien a zestien slaven drijver© aangesteld, die, met een zak boekje en potlood gewapend, alle „misdaden" der arbeiders opteekenen. Verleden Zaterdag werden 21 man ontslagen en gedeeltelijk vervangen door Brabantsche arbeiders, die voor 5 ct. beneden den loonstandaard aan het werk gingen Op deze werken wordt soms door dezelfde timmerlie den dag en nacht doorgewerktzij maken werktijden van twee dagenen een nacht, dat is te samen ongeveer 34 a 35 uren Gemengd Nieuws. Minder geschikt voor huisdier. Het is dezer dagen te Moskou grap pig toegegaan bij een verkoop van wilde dieren. De maatschappij, die daar een dierentuin exploiteerde, was in financieele moeielijkheden geraakt, een der crediteuren werd ongeduldig! en er volgde een executoriale verkoop van de wilde dieren. Eigenlijke ge gadigden waren niet aanwezig. Zoo brachten de diereu maar weinig op een olifant, ongeveer f 24,000 waard, werd verkocht voor f 600een Afri- kaansche leeuw voor f 240. Nog eenige andere dieren gingen tegen belache lijk lage prijzen weg, tot het gevor derde bedrag bijeen was. Maar toen kwam de directie verklaren, dat de verkoop ongeldig was en dat het geld aan de koopers zou worden terugbe taald. De koopers namen daar even wel geen genoegen mee, zij gingen opspelen, onder leiding van denkooper van den Afrikaanschen leeuw. Het scheen te zullen uitloopen op een vechtpartij. Maar toen kreeg de ven dumeester een'lumineus idee. Mijne heeren, zei hij tot de koopers, jullie hebt groot gelijk, dat jullie weigeren het geld terug te nemen. Wat jullie hebben gekocht, behoort jullie eerlijk toe. Laat ons de zaak dadelijk afdoen. Mag ik den kooper van den Afri kaanschen leeuw verzoeken naarvoren te komen? Het beest is het uwe, mijn heer. Ik wil even opmerken, dat het dier in drie dagen geen eten heeft ge had de maatschappij had geen geld om voedsel te koopen. Doe nu de kooi maar open en laat mijnheer binnen om zich in het bezit van zijn leeuw te stellen Toen waren de koopers uit het veld geslagen zij lachten en namen hun kooppenningen maar weer terug. Men verwacht, dat nu de stad Mos kou den dierentuin zal overnemen. Chamberlain is gisterenmiddag om 2 uut uit Birmingham naar Liverpool ver. trokken. Hij was weer vergezeld van zijn vrouw. Evenals bij vorige gelegen heden was er een groote menigte aan het station aanwezig, die zorgde voor gejuich bij het vertrekken van den trein. Chamberlain zag er veel beter uit dan toen hij naar Newcastle ginghij kon zonder eenige hulp loopen. De aankomst in Liverpool had plaats om 4.35 onder een stortregen, maar dat belette niet dat velen bet echtpaar met gezang inhaalden. Er was een geweldi ge vraag naar toegangskaarten voor de Het VerledeneHet Tegen woordige de Toekomst De beste waarborg voor den toe komst is de onderbinding van het verledene. Werpt een terugblik op bet verledene, herinnert U I Gij zult U zekerlijk herin neren, dat sedert vele jaren U in de dag bladen attesten van genezingen hebt ge zien die door de Pink Pillen verkregen zijn geworden en de portretten der gene- zene prsonen. Deze attesten zijn steeds nieuw, niet een wordt twee maai gepu bliceerd. De bereiders der Pink Pillen ontvangen alle dagen bonderde attesten die bevestigen wat SÖ reeds weet, d. w. z. dat de Pink Pillen de hernieuw er van het bloed, de versterker der zenuwen bij uitnemendheid zijn en zij over de geheele wereld verspreid zijn. Een be wijs te voegen aan de tallooze bewijzen die reeds gegeven zijn, is de genezing van den heeT G. Kerkhof, smid te Raalte (Overijssel). Aan. onzen verslaggever deelde hij dezen zomer bij zijn bezoek mede, dait hij sedert 10 jaren aan eene maagziekte geleden had, het geringste voedsel kon hij niet in den maag hou den, de eetlust was van geene beteeke- nis, de spijsvertering lastig, maagkram pen, oorsuizingen en door dit alles was hij geheel en al lusteloos geworden. Op aanraden van een mijner kermissen ben ik ook eens aan de Pink Pillen be gonnen en zij hebben mij bepaald van al die ongemakken verlost. Vooral voor de vrouwen is zulks eene raadgeving, er zijn weinig welvarende vrouwen. De een lijdt aan onregelmatig heden, de andere is zenuwachtig, geene is op den kritieken leeftijd gekomen en beginnen al de ongemakken te onder vinden die de vrouw op dit gevaarlijk tijdstip aanvallen. In alle gevallen zullen de Pink Pillen heilzaam zijn, want zij zijn onovertreffelijk. Waarborgen van werkdadigheid zijn door de Pink Pillen gegeven. In het verledene hebben zij dikwijls genezen, gij hebt het gezien. Tegenwoordig genezen zij, gij ziet het, in deai toekomst zullen zij genezen, gij zult het zien, want daar zij genezen hebben, moeten zij nog genezen. voorzien. Van een volksstam uit Ach ter Indië. Om of over 't Baïkalmeer. Peru in vriendelijk licht gezien. Stoomvaart berichten. Java van Amsterdam naar Batavia arriveerde 30 Oct. te Padang. Lawoe van Rotterdam naar Bata via, vertrok 29 Oct. van Marseille. Soembawa. van Batavia naar Am sterdam, is 30 Oct. Point de Gaile geass. (Verbetering). INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzenden" niet teruggegeven. DE PINK PILLEN zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, maagziekten, rheumathiek, algemeene zwakte. Prijs f 1.75 de doos; f9 per 6 doo- zen, verkrijgbaar hij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Fran co toezendingen tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Drogerijen. Jansstraat 28. Letteren en Kunst. De vroegere redacteur van Het Volk, de beer van Bruggen, is naar hij aan dat blad mededeelt, benoemd tot hoofd redacteur van de te Medan (Sumatra) verschijnende D.eli-Courant. Inhoud van Weekbladen Eigen Haard. Carlien door De Mee- rulaer. Op Schokland, door L. Noo- ter, met afb. De Sabang-baai, door J. F. L. de Balbian. Verster. met kaartje en afb. Het verduurzamen van voe dingsmiddelen met Week's .starilisar tor, door dr. J; E. Rombouts met afb. De onderwerping van Panglima Po- lém, met afb. Verscheidenheid Zijn de visschen doof? Feuilleton. Tijdschrift voor Armenzorg en Kin derbescherming. Mededeeling van „De Standaard". Redactie. Het gouden feest van t Elberfelder Stelsel (slot) Een Vraag. Binnenland Bedeelende Armenzorg; gestichtenzorg en zorg voor d© ver waarloosde jeugd. De Aard© en haar Volken. Reis naar Marokko, naar het Fransch van dr. C. Montet. In het bijblad „Öp den Uitkijk" De Zaffarine-eilanden in de Middelland- sche zee. Hoe de Fransche posten in Zuid Algerië van het noodige worden De Schouwbargplanneii. Mijnheer de Redacteur Het zij mij vergund eenige opmerkin gen in 't midden te hrengen naar aan leiding van het artikel van het Nieuwe Schouwburg-comité. In de eerste plaats moet ik mijne be vreemding te kennen geven over de wijze, waarop door dit comité van den nieuwen schouwburg over den ouden schouwburg wordt bespro ken. Afgezien dat dit beweren getuigt van zeer weinig kennis van zaken is het toch in hooge mate onbillijk de bewering de voorstellingen in den schouwburg te uiten, dat een groot aantal personen niet bijwonen wegens brandgevaar. Het nieuwe-schouwburg-comité weet toch dunkt mij zeer goed dat door de dL recti© van den tegenwoordigen schouw burg alle voorschriften zijn opgevolgd door Burgemeester en Wethouders in deze gegeven. De noodtrappen o.m. zijn daar een duidelijk en leelijk bewijs van. In de tweede plaats, waag ik het te betwijfelen dat hier families deze stad zouden verlaten omdat onze schouw burg minder „behaaglijk" is. Dit zijn slechts groote woorden en bombast. In de derde plaats, mijnheer de Re dacteur, wil ik nog even stilstaan bij de bewering van het schouwburg-comité, „dat de tegenwoordige schouwburg in geen enkel opzicht') voldoet aan de eischen, die men billijkerwijze daaraan mag stellen." Een dergelijke redeneering getuigt van een allesbehalve b i 11 ij k oordeel. Onze schouwburgeaal is zeer intiem de zitplaatsen konden geriefelijker zijn; de ventilatie verbeterd, de balcons ver anderd, doch deze b ij z a k e n zijn toch zeer gemakkelijk te verhelpen. Daarvoor behoeft men waarachtig geen nieuwen schouwburg te bouwen! Wat de acustiek betreft, deze is uit nemend en d© zaal meer dan voldoende groot voor deze stad van 70.000 inwoners, liggend onder den rook van Amsterdam!! Dat er wat de behagelijkheid betreft nog veel gedaan zou moeten worden, o.a. aanbrenging van electrisch jicht, zal niemand be twijfelen. Doch waar dit alles toch zonder igroote kosten kan worden aangebracht is het daarom rationeel een nieuwen schouw burg te bouwen? En is 't dan eveneens rationeel voor den bouw van dien nieuwen en 0 v e r- b o d i g e n schouwburg zooveel van de gemeente te vragen? U dankzeggend voor de plaatsing, hoogachtend, EEN SCHOUWBURGBEZOEKER. Ik spatieer. Burgerlijke Stand Bevallen. j Oct. 30 W. VerheulTijssen, d. S. H. F. Hin—Bogaard, z25. E. C LeautaudHeiliegers, z 30. A. Rijs Kapiteijn, z. E. C. Schouten Brand, z. A. M. van Daalenvan Musscher d. 29. C. C. BunScheers d. 31. K. Heeresde Klerk, zA. de Marivan Rossum, d. J. C. Maerten Zwart, z H. SchefferKok, z. Overleden. Oct. 30. A Bouman, 7 mnd. z., Be gijnhof 28. M. M Tichelaar, 4 mnd. Brouwersstr. BENNEBROEK. BevallenC. C. Arkshoek geb. Dub beling d. Getrouwd: F. Liefhebber en M. Me- denblik. door bemiddeling van de iirma VAN VLOTEN DE VRIES Gister. Heden. Dtl. 29 Oct- Yd- 30 Oct- middenb. openingsb. Cert Intern. Landsijndieaat 81s/t Aand Koninbl. Petroleum 4591/* n Moeara Enim 921/! Sumatra Palembang 59?/i Cert Preferonte Peruvian Corp 179/ib 171/* Cm Atchison Topcka 6621/30671/4 Denver Rio Grande 201's2 20 a Erie 278/sï 271/ie K. C. Southern 185/ig I8I/4 pref do. 31i/g 31s/.i Cm Missouri Kansas Texas 17 W/s New York Ontario Western 206/s2 Norfolk en Western 57Vi? Southern Pacific 41l5/io421/4 Southern Rails I8I/4 181/s Union Pacific 71'J/ig 711/a Wabash 19>/4 pref 37/as Cm Steel Corporation ü5/® 1315/io Rock Island 251/4 25i/g Mexican National I61/2 New Orleans 8r'/e S^/s 40/0 Conv Union bonds 938/< 93% Aand.Ned.Indische mijnbouw 8is/16ll Kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, AUerheiligenfeest. d© gele zen© H.H. Missen te half 7, 8 ea 9 uur, te half 11 de Hoogmis met pre dikatie. Gelegenheid om te biechten van 4 tot half 10. 's Avonds te 7 uur Lof. en predikatie. Maandag, Allerzielendag, de gele zen© H.H. Missen te 7, half 8 en half -10. de plechtige Requiem te 8 uur. 's Avonds te 7 uur Lof. Roz. en pre dikatie. Dinsdag en volgende dagen der week Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Donderdag gelegenheid om tebiech. ten van 6 tot 8 uur. Vrijdag. 1ste Vrijdag der maand, te 8 uur gez. IL Mis, te half lü H. Mis voor de leden van de Ver. der Eeuwigd. Aanbidding en acte van eereboete. Het H. Sacrament blijft ter aanbid ding uitgesteld 's morgens tot 11 uur en na den middag van 3 tot 4 uur. Zaterdag, feest van den H. Willi- brordus. verplichting om H. Mis te hooren. D© H.H. Missen te half 7, 8, 9 en half 11 uur. Parochiekerk van den H. Anthonius van Padua. Zondag, feestdag van Allerheiligen, te half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missen te half 11 de Hoogmis. Onmiddellijk voor de Hoogmis het Rozenhoedje. Dien dag geen catechis mus. 's Middags van 4 tot 7 uur ge legenheid om te biechten. Te 7 uur de Lauden der Overledenen en Pre dikatie. Maandag, gedachtenis der Gel. zie len, De gelezen H.H. Missen te 7 uur, 8 uur en half 9 D© Plechtige „Requi em Mis", voor de Gel. Zielen te 10 uur. 's Avonds te 7 uur de1 Vespers der Overledenen en oefening van den H. Kruisweg, Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering der Broederschap van den H. Antonius. Donderdag van 6 tot 8 uur heid om te biechten. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand bijzonder toegewijd aan het Allerh. Hart van Jezus, te 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur Lof, Predika tie en acte van eereboete aan het H. Hart. Zaterdag, feestdag van den H. Wil- librordus Apostel van Nederland, ver plichting van H. Mis hooren. Te half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis. Zondag, 8 Nov. te 12 uur, zullen in deze kerk eenige mannen- en vrou wenplaatsen verpacht worden. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, feest van Allerheiligen, te 7 en half 9 de gelezen H.H. Missen, te haif 11 de plechtige Hoogdienst. Te 8 uur het Rozenhoedje en gelegen heid om te biechten. Te half 7 uur, de^JVespers voor de geloovige Zielen in het Vagevuur met predikatie. Maandag. Allerzielendag, te 8 uur de plechtige Dienst en 's avonds te 7 uur Lof. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag te 7 uur Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de ka pel van het Miraculeus© Maria-beeld. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten Te 6 uur Lof ter eer© van O. L. Vrouw, met Rozenhoedje. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Donderdag a. s. half 10 uur de II. Mis op het Kerkhof St. Barbexa met predikatie. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand te 8 uur' gezongen H. Mis. Zaterdag, feest van den II. Wille- brord, verplichting om Mis te hooren. Parochiekerk van de H. Elisabeth en Barbara. Zondag Hoogfeest van Allerheili gen, de H. H. Missen om 7. 9 en half 11 uur de Hoogmis met predikatie. Van 5 tot 8 uur gelegenheid tot biechten en om half 7 uur Vespers der overledenen met predikatie. Maandag de H.H. Missen om 8 uur en 9 uur gezongen Requiem. Donderdagavond van 7 tot 8 uur gelegenheid tot biechten en half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Sa crament. Vrijdagavond half 8 uur Lof ter eere van het goddelijk Hart. Zaterdag feestdag van den H. Wil- librordus, de H.H. Missen, om half 6, 8 en 10 uur. Gelegenheid tot biechten van 5 lot half 10 uur en om half 8 uur Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de II. Missen te half 6, 7 half 9 en te half 11 uur de Hoog dienst. van 3 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur de Vespers met Predicatie. Maandag. Allerzielendag, de H.H Missen te 7, 8 en 9 uur, de plechtige „Requiem" te 8 uur Gedurende het Octaaf des avonds, te 7 uur het Lof van de overledenen. Vrijdag te 8 uur gez. H. Mis tot eerherstel voor de bekeering der zon- daen. Zaterdag, feest van den H. Willi- hrord verplichting om Mis te hooren. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Zondag, feestdag van Allerheiligen, te 7 ©n 9 uur de gelezen H.H. Missen, te half 11 de plechtige Hoogmis, 's Namiddags te 4 uucr Lof, predikatie en Rozenhoedje. Na het Lof tot 7 uur gelegenheid om te biechten, Maandag, Allerzielendag, t© 7 en 8 uur de gelezen H.H. Missen, te half 10 de plechtige H. Mis van „Requi em". 's Avonds te 7 uur Lof en Ro zenhoedje. Vanaf Dinsdag tot nadere afkondi ging zullen gedurende de week de H.H. Missen worden opgedragen te half 8, 8 en half 10 uur. Dinsdag, de gezongen H. Mis ter eer© van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur het Lof. Donderdag van 5 tot 7 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, te 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van het Allerheiligst Hart. 's Avonds te 7 uur Lof en acte van eereboete. Zaterdag, feest van den H. Willi- brordus Patroon van Nederland, ver plichting van Mis hooren.De H.H. Missen alls op de Zondagen. Te half 11 de Hoogmis, 's Avonds van 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. N. H. Ct. Advertentiën. Geboren: ANTONIUS PETRUS MARIA JOSEPH Zoon van S. H. F. HINBogaard. C. N. HIN. Haarlem, 30 Oct. 1903. De Heer en Mevrouw MAURITS H. BINGERCantor betuigen hiermede bunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte van hun Dochter. Haarlem, 31 Oct, 1903. eene nette DIENSTBODE of eene DAGMEID. Loon ƒ100. Adres Coorn hertstraat 21. TERSTOND GEVRAAGD in een klein gezin een nette voor dag en nacht. Loon f 100 's jaar?. Zich aan te melden Raam- vest No. 5a. eenStr ij kater saankomeling om tevens eenig loopwerk te ver richten. Dubbele buurt No. 1. Ongevallen «Verzekering Wettelijke verantwoorde lijkheid tegenover derdei In b r aak-Verzekering Voor een der grootste Maatschap pijen wordt voor Haarlen en Omstreken gezocht eei voorzien van goede referentiën Brieven onder No. 4043, b/d Boek handelaar H. N. MUL, Kruisstr. 2' van goeden huize, 20 jaar oud,i' het bezit van een diploma boek houden, handelsrekenen en correi pondentie, zoekt eene Betrekkin in eene kleine handelszaak t 'sHage of Haarlem. Salaris vooi loopig geen vereischte. Brieve franco onder letter B No. 2 aa KOOYKER's Centraal Ad ver tentii Bureau te Leiden. een echte bonte BOA (vos voor matigen prijs. Brieven fr. onder no. 5955 aa het Bureau van dit Blad. SINGER'S beste zonder gebreken, voor slech f23.50m Bez. Projectiestraat voor St. Bavo (linksom),over 't lan Een zeer goedpratende PAPEGAi met kooi. Adres: BLOM, Voortingstraat OUDE G ASF ABRI El Dagelijks te bezichtigen. wegens vertrek naar elders, een goed onderhouden inassii eiken AMEUBLEMENT, bestaan uit: modern Buffet, Tafel,6 8t« ien, Canapé en Crapeaud, beneve Slaapkamer-Ameublementen. Aan hetzelfde adres is 0 Schotsehe Herdershond te ka Brieven franco onder no 58 aan het Bureau van dit Blad. f3,25, f4,25, f 5 in prachtvol Del aardew. bus, in kistje. Uitm.qii vertr. b. aanb. niet volk. n. wens! terug, 't succes v. d. dagFr. reu of postw. Kon. Theeh., en gros,ii ouds 't Anker, Hofl. Delft. Kerkgebouw der Remol strantsch Geret. Gemeen te geven door LOUIS ROBEl met welwillende medewerking' Mejuffrouw JOH. v. LINDEN' HEUVELL, zang, van 's Gra? hage en den Heer JAN TAKi viool, van Amsterdam, op Woensdag 4 Nov. 191 des namiddags te 2uur. Verplicht programma a 20 verkrijgbaar bij de Heeren VI NOUT, Warmoesstraat, MET MEYLINK, Lange Begijnesti LANGE VELD, Groote Houtstt en op den dag der Uitvoering het Kerkgebouw.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2