Hof vaii Arbitrage. De Beyrafenis vanP. W.Janssen rv* COURSES TE WOESTDÜIN Stadsnieuws Versteende man. In het gebouw Si Bavo alhier is ge durende deze week te zien Albert Schwartz uit Rumenië, een man, die over het grootste (gedeelte van zijn lichaam met een vaste, gepantserde mas sa, die zoo hard is als steen, is omgeven. In 1SS0 is het versteeningsproces be gonnen bij de rechterkaakachtereen volgens is daarna de rechterarm en de rechterzijde en vervolgens de linkerkaak en linkerzijde aan het „vprsteenen" ge raakt. Zijn borst en rug zijn b.v. zoo hard dat hij er met genoegen met een stokje op trommelt, terwijl zijn hoofd onwrikbaar vast op dein romp zit. Zijne beide kaken kunnen niet van elkander. In dit euvel is echter voorzien door eeioige tanden uit te breken, en zoo is het mogelijk den mageren, gezonden «n levenslustigen man het noodige voed sel toe te dienen. Sedert eenigen tijd is het versteenings proces tot stilstand gekomen. Ten slotte moeten wij nog opmerken dat alles, ook de versteende gedeelten, die gewone huidkleur heeft behouden. Technici. Woensdag spreekt de heer Goddefroi van Utrecht voor de afd. Haarlem van den Bond van Technici over de Ongevallenwet. Bij W. H. v. Dijk alhier kan men een prachtige toorn flink ontwikkelde kuikens zien. die Zaterdag j.l. uit kwamen. Het kleine goedje beweegt zich lus tig in de natuur. Tot ambtenaar belast met het con state eren van overtredingen inzake de Hinderwet is door B. en W. de zer gemeente benoemd de Rijksveld wachter De Man, van Heemstede. Heemstede. Liberale Unie. De kiesvereenigiing Liberale Unie houdt Woensdag eene ledenvergadering in het lokaal van den Protestantenbond, ter bespreking van candidaten voor den gemeenteraad. Men s chrij f t a an d e N. R. Ct.: Da grootste draaibrug in Europa, de nieuwe spoorbrug te Velsen, wordt Don derdagochtend beproefd. Om halfnegen moeten de locomotieven aanwezig zijn. In deze gemeente zijn de bloem bollen nagenoeg weder geplant en is men hier en daar reeds bezig met het dekken der velden. Hootrakpolder. In drie gezinnen alhier komen ge vallen van diphteritis voor. Halfweg Zaterdagmiddag is de afgedamde ruimte die voor de Westsluis al hier ten dienste der te maken over brugging voor de trambaan was ge maakt in zeer korten tijd1 leeggema- Lenmen was reeds bezig op den bodem dier ruimte de noodige werk zaamheden te verrichten, toen een der wanden bezweek en de werk lieden zich met bijzonderen spoed weer naar boven moesten begeven; in enkele minuten was de put weer ge heel met water geloopen. Sloten. De begrooting dezer gemeente voor 1904 beeft tot eindcijfers ontvangsten f86091.64 en uitgaven ƒ86391; de hoofdelijke omslag bedraagt 19.000. Nieuwer Amstel verleent aan de Holl. Edec. Spoorweg-Mij. gedurende 40 jaar een rentegarantie ad 4 van 40.000 voor den aanleg en exploita tie der lijnen in Haarlemmermeer en omgeving. Koloniaal Museum. De eerste avondspreekbeurt vanwege het Koloniaal Museum in dezen winter zal vervuld worden doorDr. C. L. van den Burg te Utrecht, en wel op Maan dag 23 November a.s. Verder zijn nog voordrachten toe gezegd door de heeren Prof. Ed. Ver schaffeit te Amsterdam, Dr. A. W. Nieuwenhuis te Leiden, A. H. Berk hout en Dr. A. van Bijlert te Wage- ningen. Als gewoonlijk, zullen ook ditmaal de voordrachten zijn van Koloniaal- wetenschappelijken aard, en gehouden worden in de bovenzaal van het Bron gebouw. Gevonden voorwerpen. Een taxhond, een cypersch katje, een sleutel, een nikkelen hondenhaLs- band met belastingpenning no. 16, een vergrootglas, een pendule-slinger, een rieten standaard, een paar kou sen. een tweewielige wagen, een spaarbankboekje, een ledige porte- monnaie, een zwarte parapluie, een belastingpenning voor een bond, een VTOuwempantoffel. Naar wij vernemen heeft de firma H. Kleinmann. Co. zich ge noodzaakt gezien de intrekking der sur séance te verzoeken en haar personeel te ontslaan. Binnenland In gerekend. Niet minder dan 11 personen wer den Zondag wegens dronkenschap in gerekend. Naar wij vernemen is in den toestand van den 17-j arigen Mast- boff, die Zaterdag .in de fabriek van de firma Cornells Slpkes tusscben den drijfriem bekneld raakte, eenige ver betering, hoewel die toestand oog zeer zorgelijk blijft. Verwonding. Zaterdagavond ontstond op een der locomotieven van de H. IJ. S. M-, waarop zekere van Berkbout als sto ker dienst deed. veel stoom door het springen van een peilglas. Om de stoom ie verwijderen wilde hij een der kijkglazen openen, dat brak. met gevolg, dat Berkhout zich ernstig aan de vingers wondde. Hij werd naar bet Ziekenhuis vervoerd, waar hij thans verpleegd wordt. Zijn toestand is nu goed, maar de dokter kan nog niet met zekerheid zeggen in hoever bij het gebruik der beschadigde vingers terug zal krijgen. Men meldt ons. dat even als vorige jaren vanwege de Vrije Soc. Vereeniging, ter herdenking van de Martelaren van Chicago een open bare vergadering zal plaats vinden. (Men zie de advertentie in het blad). Uit de Omstreken Yelsen. Christelijk-Nationale Werkmans bond. Heden Maandagavond ten 71/2 ure wordt er eene bijeenkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, welke ten doel heeft een Afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond te stichten, de bijeen komst zal geleid worden door Ds. A. J. de Sopper, terwijl de beginselen van den bond door Dr. J. Th. de Visser, Eers-Voorzitter en lid der Tweede Kamer te Amsterdam en de materieele zijde door de heeren A. van Ooij, honds-secretaris te Rotterdam en J. W. Hilbrander, lid van het Hoofdbestuur en Voorzitter van de Afd. Haarlem, zullen besproken worden. Een deputatie van de Afd.Haarlem zal zich vertegenwoordigen. Te Eikerzee, Ferwerd, Kerkwerve, Schurega—Oodehorne, Sneek, Vollen hoven, Warns en IJlstzijn afdeelingen van den Chr. Nat. Werkmansbond opgericht. Deze bond die 9100 leden telt is verdeeld in 58 Afdeelingen. Bennebroek. De uitvoering van ons harmonie- gezelschap Kunst na Arbeid" is be paald op 18 November a.s. inde zaal van de ..Nieuwe Geleerde Man", daar voor belangeloos door den eigenaar den heer C. van Konijnenburg, af gestaan. Zaterdag was het woord aan mr. Von Weckherlin, onzen gezant te Konstantinopelvertegenwoordiger van Nederland, Zweden en Noor wegen. Mr. v. Weckherlin was van oordeel, dat het geschil na al hetgeen gezegd en zoo goed gezegd is. voldoende is toegelicht om onmiddellijk te komen tot de cardo quaestionis berust de aanspraak op preferentie der drie blokkeerende mogendheden al dan niet op een juridischen grondslag in het hedendaagsche volkenrecht? En nu meende spr., al had hij nimmer in zijn leven gepleit, wel te kunnen zeggen dat de bewijsgronden van de overzijde hem niet afdoende waren voorgekomen. Men houdt van dien kant steeds vol. een pand te hebben gekregen, doch als dat werkelijk zoo is en inderdaad niemand inde 30 pCl. mag deelen dan nadat daaruit de vorderingen der blokkeerende mo gendheden ten volle zijn voldaan, waarom is liet dan niet in de pro tocollen gezegd Als dit werkelijk er j in stond, zouden wij niet bier zijn om die quaestie te doen uitmaken. Dan zouden de protocollen heel an ders geredigeerd zijn. Hadden de aan de totstandkoming dier protocol len voorafgegane onderhandelingen de kracht, die daaraan aan de over zijde wordt toegekend dan, nogmaals zouden de protocollen, resultaat dier onderhandelingen, in heel andere termen vervat zijn en zouden wij nooit hier zijn gekomen. Maar. gelijk mr. Clunet in zijn pleidooi reeds heeft doen uitkomen, de persoon die voor Venezuela te Washington de onderhandelingen met de blokkeerende mogendheden heeft gevoerd, was eenigszins ..ob durate". gelijk het in een der stuk ken heet. En door die „verstokte", hardnekkige houding heeft hij in de protocollen juist weten open te hou den de quaestie. die men van de over zijde als gesloten wil beschouwen. En stel nu eens. dat drie crediteu ren een schuldenaar hebben, op wien zij lijfsdwang toepassen, om een be drag 'van 10Ö0 te kruien. De schul denaar knoopt onderhandelingen aan door bemiddeling van een persoon, die gedaan weet ie krijgen, dat in de acte. waarbij de lijfsdwang wordt opgeheven, ƒ950 wordt gezet. Wat bebben die scbuldeiscbers nu. ƒ950 of 1000 En kunnen zij 1000 vor deren door te beweren, dat zij dat bedrag wel gekregen zouden hebben, als zij den lijfsdwang hadden voort gezet Precies hetzelfde nu is hier het geval. Men heeft spr. verweten, dat hij de billijkheid in het volken recht niet erkent. Door zijn veeljarige diplomatieke loopbaan kent hij die billijkheid zeer goed. Maar men mag niet onder het voorwendsel van bil lijkheid een theorie binnensmokkelen die in het volkenrecht niet bestaat. Men zegt: door onze blokkade zijt gij gebaat. Gij moest ons dankbaar zijn. dat wii geblokkeerd hebben. Maar dan wenscht spr. er aan te herinneren, dat niet ver van de Ve- nezolaansche kust de Nederlandsche kolonie Curagao gelegen is, een ei land, niet groot, met dorren bodem, welks geheele bevolkine hoofdzakelijk van handel en scheepvaart leeft. En die handel wordt geheel en al ge dreven met Venezuela. Al wat op Cu rasao aankomt met de groole trans atlantische stoomvaartlijnen in de haven Willemstad', gaat vandaar met schoeners daar het vaarwater tuéschetn. Curacao en Venezuela min der geschikt is voor groote stoom- booten naar Venezuela. Toen nu de blokkade kwam, stond de handel op Curacao te eenenmale stil- En die stilstand heeft geduren de den ganschen tijd' van de blok kade geduurd en nog geruimen tijd daarna werden de naweeën van ale stremming in het handelsverkeer on dervonden. Zoo zijn dan belangrijke, directe, stoffelijke verliezen geleden door Cu- ragao tengevolge van de blokkade. Verder wordt gezegd, dat de blok kade de oorzaak, de causa vormt van het contract, waarhij de 30 pCt. zijn toegekend. Maar die stelling is uit juridisch oogpunt onhoudbaar. Causa kan slechts zijn de wil om een be paalde rechtshandeling te verrich ten. Wil men nagaan wat dien wil gedetermineerd heeft, dan kan men niet bij de blokkade blijven staan maar zou men van oorzaak tot oor zaak moeten opklimmen tot in het oneindige. Hierop wees pl- den raadsman van Frankrijk, mr. Clunet. er op, dat Nederland onmogelijk kan vol doen aan diens conclusie om een lijst der erkende vorderingen van Neder land over te leggen, aangezien in artikel 2 van het eerste protocol van Nederland met Venezuela is bepaald dat de beslissing omtrent die vorde ringen eerst 1 Maart a.s. zal gegeven worden. Hetzelfde geldt ook voor Spanje. Ten slotte verklaarde pl-, dat hij verzocht heeft dat het. scheidsgerecht ook renten der vorderingen zal toe wijzen, omdat dit gewoonlijk in za ken van dit karakter geschiedt. Te vens zal hierdoor de uitspraak voor de verliezende partijen veel van haar hardheid verliezen. Na deze pleidooien werd de zit ting verdaagd tot Maandagochtend half elf. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct Op Zorgviied is hedenmiddag ter aarcle besteld het stoffelijk overschot van den heer P. W. Janssen. De al gemeen© sympathie en de groote dieel- nenning bleken in sterke mate. Be- stuurderen van tal van humanitaire stichtingen en handelsondernemingen waren aanwezig, en vormden een wij den kring om het graf-. Onder de aan wezigen merkten wij op mr. van Tien hoven. commissaris der Koningin in Noord-Holland, en Amsterdam's bur gemeester. mr. van Leeuwen. Van de bloemenhulde er waren ongeveer honderd kransen noemen wij die van .Ons Huis", het sanatorium voor longlijders „Hoog Laren", Kindervoe ding. de Kaiser Wilhelm-S chule, de patiënten der F olm in astichting, de Friesche Arbeidersvereeniging, deNe- derlandsch-Duitsche stichting. de Deutsche Hulfsverein. de werkschaf- fiug „De Vlijt", te Wijk bij Heusden, de .Amsterdamsche Wijkverpleging, de Vereeniging tot opvoeding van ver waarloosde kinderen in hei huisgezin, de Maatschappij van weldadigheid, te Frederiksoord, de Vereeniging van den tabakshandel. de Norddeulsche Llovd. het Brants Rus-hofje, het per soneel van den Deutschen Scbulver- ein te Rotterdam, de Vormschool van onderwijzeressen van bewaarscholen, de Deli-Maatschappij en de makelaars in tabak dezer maatschappij, de Ne- derlandschTndische Handelsbank, de Kinderkliniek, enz. enz. Tegen één uur reed de stoet den doodenakker op. Slechts één groot bloemstuk en een kleine krans dek ten de baar. Toen de kist in de groe ve was neergelaten, trad de oud- minister Cremer naar voren, 't Is mij zeide spr. vergund een woord te spreken aan dit graf. namens allen die zich geroepen gevoeld hebben de laatste eer te bewijzen aan den over ledene. Namens allen, want hetwerd. niet in overeenstemming geacht met den geest van eenvoud, die P. W. Janssen bezielde, als alle woorden, die thans uit de harten opwellen van hen, diie zijne vrienden waren, hier uiting hadden moeten vindien. Wij zijn hier om afscheid te -nemen- van den man. die ter ruste is gegaan, na dat hij een lang en gelukkig leven heeft doorleefd, en die een voorbeeld was van blijden levensmoed en diep plichtbesef. Dien levenslust uitte hij met overtuiging, uit den eenvoud zijns harten, uit zijn krachtige na tuur, en deze gezande levensopvatting werd geboren in een tijd toen men zooveel minder eischen stelde aan het leven dan nu, en de opvoeding zoo veel minder omvatte dan tegenwoor dig. Die jonge eenvoud is P. W. Jans sen bijgebleven, ook toen zijn frisch verstand en zijn heldere koopmans geest hem verder brachten dan hij zelf heeft kunnen denken. Uit Duitsch- land hierheen gekomen als jongeman, vond hij weldra hier in den handel een plaats, en verkreeg alras het vertrouwen van hen, met wie hij in aanraking kwam. en dit vertrouwen heeft liij nimmer beschaamd. En la ter, toen hem gevraagd werd dat ver trouwen te schenken, deed hij het evenzoo. Zoo is P. W. Janssen ge worden het middenpunt van den be langrijken handel in stad en land, hoofd van belangrijke cultuuronder- n entingen in Indië, en werkte hij mede aan de oprichting van maat schappijen. die later de 'trots van ons land zijn geworden. Maar altijd bleef hij dezelfde, eenvoudig en waar, hoe wel hij wist in te grijpen op het juiste oogenblik, en in moeilijke tijden wist op te bouwen, waar an deren er aan dachten af te breken. Bovendien had de overledene eene groote belangstelling voor de ontwik keling van het maatschappelijk ver keer en de onderlinge gedachtenwis- seling, die zijn tijdperk kenmerkten. Uit deze levensbeschouwing putte hij deze overtuiging, dat 'die ontwikke ling slechts ten goede der menschbeid kon komen en die vooruitgang was dan ook het geliefkoosde onderwerp zijner gesprekken. En naarmate hij in welvaart steeg, gevoelde hij dieper mede te moeten werken aan het al gemeen welzijn. Zoo werkte hij op materieel en geestelijk gebied en openbaarde nieuwe bronnen van ge luk en welvaart aan velen. Niets was hem hiervoor te gering, maar ook niets te groot. Groot was zijn ver trouwen in het goede van den mensch en degenen, die zijn vertrouwen ont vingen, gevoelden zich daardoor dan ook vereerd' en gesterkt en verant woordelijk om medg te werken in zijn geest. Daardoor heeft P. W. Janssen zooveel kunnen doen voor handel en nijverheidheeft hij zooveel welover wogen hulp kunnen verleene-n en dat alles zonder eigen frischheid van geest of lichaam te moeten inboeten. Aan zijn vrienden gaf hij zijn hart, aan zijn gezin zijn gansche toewij ding. En zijn blijmoedig plichtbesef heeft hij weten over te brengen op hen, die met hem in aanraking kwa men of samenwerkten. Dank. van allen die ge hebt ge holpen en opgeheven, wien ge het door de geëmployeerden zalven. Want licht der liefde op hun duister pad ten aanzien der finesses van het bedrijf hebt medegegevenDank, van het verklaarde bij zich volkomen incompe- personeel hier te lande en in Indië tent. Daarom wenschte hij zich te be- van alle rassen en standen wier ge- palen tot een raadgeving en wei deze luk u zoo na aan het harte lag en ..houdt de politiek uit uwe beweging 1" voor wie ge een vader hebt willen jjefc gezelschap sprekers gadeslaande, zijn. Dank, van uwe medewerkers en merkte spr. op dat bij elkaar gebracht betrekkingen, die u garende zestig waren vogelljM zeer verSchiUend van jaren m Amsterdam hebben zien ar-, beiden en die uw vertrouwen hadden mensehen die in het openlijke - louan 111rvr-nr-Vr. tarrnn/itrnr n hmiler r-tnnn Dank. óók van uwe nabestaanden. Hiermede besloot spreker zijn rede. leven lijnrecht tegenover elkander staan maar die thans genoegeüjk bijeen zit- Vervolgens sprak nog eenige oogen-j*en< orü waarheden te verkondigen, blikken de heer D. Gillet, consul-i °°k spr. wenscht zijnerzijds gaarne generaal van het Duitsche rijk. diete verklaren, dat hij Is een tegenstan- getuigde. dat het oude vaderland nog der van het fooienstelsel en te willen trotsch is op dezen grooten zoon, al helpen tot verkrijging van een rustdag had hij de trouw van zijn hart ook j en. verkorting van den overmatigen ar- aan Nederland geschonken. Ook de-1 beidsduur. Spreker eindigde, na nog- ze spreker herdacht den eenvoud enjmaals gewaarschuwd te hebben de po- de inensclicnliefde van P. W. Jans- tca uull sen, dien hij een vorst onder de wel- j ze{de hi]- doeners noemde. litiek buiten de zaak te houden, want, gij dat ongelukkige ding t er inhaalt, dan ligt uwe geheele bewe Dr. C. W. Janssen, zoon van den pp overledene, dankte ten slotte allen, die de droeve dagen der familie met hunne belangstelling hebben ver helderd. Hofbericht Het Koninklijk Echtpaar is Zaterdag even voor vijf uur op Het Loo aange komen, alwaar een talrijk publiek den koninklijken trein opwachtte. Op het perron waren aanwezigbaronBentinck, Jhr. Loudon, dr. Pot en de burge meester van Apeldoorn. In open rij tuig werd naar Het Loo gereden, onder hartelijke toejuichingen van het publiek. Het Kamerlid mr. Smidit, sloot zich bij deze raadgeving aan. Deze spreker be-- tooigde vooral bet ernstige en moeilijke van de beweging, welke op touw is ge zet, omdat 't hier geldt het uitroeien van di'ep ingewortelde toestanden. Echter spoorde hij de aanwezigen aan zich daardoor niet te laten ontmoedigen en hij beloofde zijnerzijds zooveel in zijn vermogen is, te zullen medewerken tot wegneming der bestaande grieven. Als vijfdie spreker trad op ds. Talma, die zijn genoegen er over uitsprak dat blijkens de tailrijke opkomst, de bewe ging zooveel belangstelling wekt. Wij- zende op het zeer eigenaardige karak- Een eigenaardige zaak. ter yan oordeelde ook hij Een eigenaardige zaak hield reeds het werk dat was aangevat, ontzagge- sedert eenige jaren voogden van demoeilijk. Stadsarmenkamer en den gemeente-1 Mr. Troelstra sloot de rij van woord- raad van Leeuwarden bezig. In het voeTders Van zijn standpunt was hij 't moesten dienen voor armen boven 60 vaaiden strijd moeilijk achten. In het jaren oud, boven hun gewone bedee- I fooienstelsel lag z. i. ook het gevaar op- ling, en alleen gedurende de maanden gesloten, dat 't geen ambitie zou op- December, Januari en Februari. (wekken om te streven naar verkorten De inkomsten waren echter lang arbeidsduur enz. Ook daarin verschilt niet voor genoemd doel noodig. Hetbet kellnersvak bij industriëele vakken, gevolg was een jaarlijksch batig saldo, vandaar moest in allereerste plaats ge- waardoor het kapitaal voortdurend broken WOTden met dat stelsel wil men werd vergroot, zoodat het thans tot; verbeterilL,r zii door-wetee- s/s van het oorspronkelijk kapitaal is 1 gelijke verbetering t zij door wetge geklommen. jvende macht of eigen organisatie ver- De opkomsten werden nu natuurlijk krijgen. Ook maande spreker de aan- jaarlijks nóg grooter. wezigen aan, vooral aan te dringen op Om aan deze zeker nooit door den I vakonderwijs tot verhooging van het erflater gewilden vreemden toestand 1 peil van het vak. Daardoor zal de ge- een einde te maken, is thans dooremployeerde ook sterker tegenover den den gemeenteraad goedgekeurd, datpatroon komen te staan, in dagen van de jaarlijksche revenuen zij bet ook|slrijd Spreter hoopte dal verzoei! den^ door'de I f™ T ,T rende zes maanden aan de bedoelde standen een gunstig onthaal zal vinden, onvermogende personen zullen worden I -Ms een van de meest wonde plekken uitgekeerd. I beschouwde hij de wijze waarop de kellner zijn geld verdienten waardoor Droevig ongeval hi]' boewei diep beklagenswaardig, tocb Een droevige gebeurtenis heeft plot- zich schiJa seett van mijnheer te seling een sedert S dagen te De Bilt Hli sprak den aanwezigen goeden wonende familie in rouw gedompeld, jmoed in, en maande aan niet te meenen dat bun strijd iets anders was dan de strijd van arbeid tegen het kapitaal. De voorzitter dankte de sprekers, die ook -alen' uit de vergadering met dave rend applaus waren beloond. De heer v. Hanja betreurde het, dait er zoo weinig patroons aanwezig waren. Bij het debat kwam o.a. een Amster- damsch vakgenoot, tevens deal uitma kende vam de Kamer van Arbeid daar ter plaatse, op tegeni de bewering van mr. Kerdij'k, ails zou de geldelijke wel vaart van de kellners over 't algemeen gunstig zijn, terwijl voorts nog een an der verschillende kijkjes achter de Twee der kinderen, jongetjes van 8 en van 6 jaar, begaven zich Zaterdag middag omstreeks 2 uur op wegnaar Utrecht om hun 12-jarig broertje, dat daar ter school gaat een eindweegs tegemoet te loopen. Ter hoogte van de villa «Charlise" gekomen, trad hun een verdacht uit ziend bedelaarspaar tegemoet, dat de kinderen toewenkte en uitnoodigde zich bij hen te voegen, doch dat ove rigens blijkbaar niets kwaads in den zin had. Groote ontsteltenis maakte zich hierop van de twee knaapjes meester. Beiden snelden weg en zochten be scherming op het terrein van de zoo- even genoemde villa, toebehoorende schermen gaf in de kellnerswereld. ruim een baan vooraf, maar belooft, zijn leeftijd in aanmerking genomen, veel voor de toekomst. III. Groenlingen-Prijs. Recordharddra- verij. Ie prijs 350.—, 2e prijs ƒ100.—, 3e prijs 25.— Ward, J. W. Schuijl, Schuiji Jr.. 2950 Colombine, Stal Avanti, 1. G. de Boer, 2750 M. Ussanna, A. A. v. d. Berg ten Hagen, 2600 M.Schabernack, W. H. J. Brom. J. F. de Boer, 2575 M. D. D„ tteveen, eig., 2575 M.Diamant, Stal F., Doeleman, 2575 M. Rita, Stal Jan Steen. v. d. Akker, 2550 M. Tjibbe, A. Geersen, Schönrock. 2500 M. Rita en Schabernack gingen, volgens de jury, gelijk langs de eindpaal. Derde Tjibbe. Tot. ƒ5.50 en 14. Placé ƒ9.50 en 26. IV. Keepen-Prijs. Wedren op de vlak ke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder. Ie prijs ƒ500.—. 2e prijs f 50.-, 3e prijs 125.- Afstand 1300 Meter. Sprinigliight, Baron Creutz, Neale, 62 K.G.Aemilia, Jhr. C. de Pesters, Mc. Gord1. 58 K.G. Madame Danglars, W, Jochems, Killick, 54'/= K.G. Brelogus, Ben Bonas, Broom, 53 K.G. Ie Brelogue2e Aemilia, mooi gere den 3e Madame Danglars. Tot. r 5.—. Placé ƒ7.50 en ƒ13.50. V. Putters-PrijiS. Handicap voor paar den die in' 1903 nog geen ƒ1500 wonnen. Ie prijs /450.—2e prijs ƒ100.—, 3s prijs f25.—. Anselor, Joh. v. d. Bergh, v. Poelvoor( 2925 M. Nerva, W. Jochems, Assendellt 2900 M.Bellwood, A. A. v. d. Berg Schipper, 2900 M. Moquette, Stal Uni tas, Oppelaar. 2900 M. Ward, J. W, Schuijl, Schuijl Jr., 2875 M. Cl.erimond, A. A. v. d. Berg, ten Hagen, 2875 M. Nettie Bruen, Joh. v. d. Bergh, Cole 2825 M Confidence, Stal Avanti. J. G. d Boer, 2825 M. Georgia H., Stal Minervs J Witteveen, 2800 M.Edlallah, Sti Trio, Schönrock, 2800 M. Ie. Confidence2e Anselor. 3e Moquetli Tot. 111.—. Placé f 8.—, 6.50 en 13.S Aangewezen winner was Anseloi maar enkele meters vóór de eindpai op 't oogenblik dat hij Confidence pas seert, slaat hij in galop over a moet ingehouden worden. Confideno had zeer zeker verdiend, tweede te zijt want ze liep mooi. De sulkey van Wai brak vóór den aanvang van de cours zoodat Ward naar stal ging. VI. Sijzen-Prijs. Verkoopshordenre voor paarden van 3 jaar en ouder. prijs ƒ450, 2e prijs ƒ50.—, 3e prijs ƒ25.- Humerus, Capt. Evergreen, Broom, 1 K.G.Parsimony. Jhr. C. de Pesters, M CordMaster Freddy, W. Jochems, Kol 65 K.G. NebucadnesaT, Baron CreuS Neale, 62'/= K.G.Logia, Jhr. C. de Pe ters, Lehmpfull, 52 K.G. Ie Parsimony; 2e Humerus, 3e. M Freddy. Tot. f 7.50. Placé J 6.— en 6.—. Reeds bij den proefsprong was Nel cadnesar onwillig, weigerde dien, gii over het hek naar het middenterrein viel. Neale er af. NebucadnesaT wei opgevangen en Neale er weer op, mai hij bleef zóó onwillig dat hij toch aa de course geen deel nam. Logia viel aan de overzij en ging 01 het middenterrein op, zoodat de stri verder ging tusschen Humerus, Pan mony en Freddy. Uitslag als boven, 1 mooien strijd tusschen Humerus en Pi simony. aan mevr. Röell. Nauwelijks waren zij evenwel het hek binnen of een hunner kwam te vallen en stortte met zijn aangezicht voorover op de groote kiezelsteenen De gevolgen van den val bleven niet uit. Het knaapje bleef bewegingloos liggen en toen de keukenmeid het op haar armen had genomen, en naar binnen gedragen, was het leven reeds gevloden. Een inmiddels ter hulpge roepen arts constateerde hersenaan- doening. De 100,000ste. Men meldt uit Amsterdam Aan het gebouw van het Algemeen Ziekenfonds voor Amsterdam, Beuling straat no. 8, hangt de vlag uit; de persoon, die het 100,000 tal leden en kinderen in de afdeeling ziekenbehan- deling volmaakt, is heden ingeschreven. Het bestuur verleende aan dit lid vrij stelling van contributie gedurende zijn geheele leven, voor zoover hij overi gens zal blijven voldoen aan de be palingen der instelling en zoolang de instelling zal bestaan. Tevens werd ter gelegenheid van dit gedenkwaar dige feit een gelijk voorrecht toegekend aan de personen, die in 1S47, het jaar van oprichting, lid van bovengenoemde afdeeling zijn geworden en dat sedert onafgebroken zijn gebleven. De voorzitter meende dat het fooien stelsel ware te vervangen door het ver krijgen van zeker percentage op de comsumptie. Hij betreurde de niet-aan sluiting van de koksvereenlgingen. Ten slotte werd -met overgroote meen derheid een motie aangenomen, waarin de vergadering der gecombineerde ver- eenigingen, Ned. Bond, afd. den Haag, Genfer Verband Scheveningen en Union Ganïmed D. K. B., gehoord de verschil lende sprekers, hare volle instemming uit met het door het hoofdcomité te Am sterdam aan Z.Ex. den minister van binnenlandsche zaken te overhandigen adres, met den wensch tevens dat aan dat adres spoedig gevolg moge worden gegeven. Eerst over vieren eindigde de meeting. Een botsing. Zaterdag kwamen nabij het station WijchmaelBeverloo de twee eerste goederentreinen uit de richting Hasselt en uit Achel in botsing. De hoofd conducteur werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl twee remmers lichtere verwondingen bekwamen. De hoofdconducteur is naar Hasselt, de remmers zijn naar Achel vervoerd. De materieele schade is aanzienlijk. De oorzaak hiervan is vermoedelijk aan den zwaren mist te wijten, waar door een onveilig signaal niet is op gemerkt. Vrijdagnacht zijn vijf beste schapen van Hulsebos te Winschoten in de weide door honden verscheurd. De waarde wordt op 100 geschat. De burgemeester van Wildervank heeft tegen het raadslid T. R. aldaar proces-verbaal doen opmaken, omdat R. op 's burgemeesters erf liep en zich na de eerste aanmaning niet verwij derde. De kellners-meeting in Den Kaag (Zie het nr. van Zaterdag). Na de heeren Kerdijk en Eringaard was het woord aan mr. Kolkman. Spr. stelde voorop gemeend te heb ben grieven te zullen hooren opsommen Sport en Wedstrijden Het weer was gisteren, wonder boven wonder, goed, het publiek talrijk, even als de verrassingen. I. Handicap voor Nederlandsche paar den. Ie prijs 250.—, 2e prijs f75.—, 3e prijs f 25. Belle Bay, Eig. W. A. Ockhorst, Doele man, 1925 M. Ideaal, J. A, Geersen, Schonröck, 1775 M. Schabernack, W. H. J. Brom, J. de Boer. 1775 M.Ussanna, A. A. v. d. Beojg, ten Hagen, 1750 M. Caïd Minerva, A. Mol-, 1750 M. Anna III, A. de RiddeT, Haster, 1625 M. Graaf Jan Tj. Witteveen, eig., 1600 M. Elsje J. B, Lijnkamp. Koster, 1600 M. Czarina, Stal Voorwaarts, Oppelaar, 1600 M. Ie Ideaal2e Elsje3e Ussanna. Tot. f51.—. Placé f9.50, f9.50. f25.—. Balie Bay liep het op dezen korten afstand kolossaal voorgift van 325 M., prachtig in en zou als derde geëindigd zijn zoo zij niet op 't oogenblik dat zü Ussanna passeerde, was doorgeslagen. II. Vinken-Prijs. Verkoopswedren op de vlakke baan, voor InlancLsche paar den. Ie prijs f400.—, 2p prijs f50—, 3e prijs f 25.—. Afstand 1800 Meter. Diamant, Jhr. L. Boreel, Mc. Cord. 52'/» K.G.Golden Lilly, W. Jochems, Killick, 50 K.G.Tiger LUy, Hoboken v. Hoedekenskerke, Lehmpfull, 49 K.G. Engel, Baron Creutz, Broom, 46 K.G. le Golden Lilly; 2e Diamant; 3e En gel. Tot. /II.—. Placé f 14.en f5.50. Tiger LUy ging er als naar gewoonte een paar maal van door. maakt daardoor Haarlem- VOETBAL -Swift Gewonnen 81. Haarlem" speelde Zondag ha wedstrijd voor de 1ste ronde vi den Holdertbeker tegen „Swift" Vi Amsterdam, welke ontmoeting dei rige week uitgesteld1 moest w-ord! wegens onbespeelbaar terrein. Nu was 'tveld aan den Schoterw in zeer goeden staat, ook het wed werkte mede, en tal van voetballi hebbers waren opgekomen om get ge te zijn van Haarlem's eersl thuiswedstrijd in dit seizoen. Om twee uur ving het spel ai Haarlem speelde eerst met tien mi maar zat toch reeds dadelijk gevai lijk op't doel van de Amsterdamme Doch spoedig verhuisde de bal ni Haarlem's helft, de „Swiftani drongen meer en meer op, de vo 'hoede werkte prachtig en haar 1 menspel was uitmuntend, doch scoren kwam het niet Spoedig wist Haarlem echter d< eenige mooie rennen het spel we' naar Swift's terrein te verplaati en werd het doel der Amsterdamm meermalen ernstig bedreigd, d< doordat de schoten of te hoog naast de palen waren, slaagde Ha lem er niet in het leder in het 1 der Amsterdammers te brengen. Na een half uur spelens nam Sv na een mooien ren van den lin voorhoedeman de leiding (10). werden door Haarlem alle krach ingespannen om gelijk te maken, J aan Bos even voor half-time gelul onder groot gejuich en hoera-geri van de toeschouwers. Voor de r slaagde er geen van beide meer om de leiding te nemen, zoodat hi time inging met 11. hetgeen 1 komen de verhouding van het s tot nu toe weergaf. Beide parfi waren even sterk, hoewel 't spel 1 de Amsterdammers mooier was <1 beter samenspel. Na de hervatting genoot Haar] 't voordeel van den wind' en nam dadelijk 'tspel in handen. Dezeini derheidi was spoedig in een goali gezet door Bos, zoodat de roodbi ken de leiding hadden met 21. w-as 't met Swift gedaan en was Ha lem gedurende het verdere van wedstrijd de sterkste. Achtereen' -gens werd haar score vergroot d v. d. Berg (31), v. d. Berg (4- Bos (51). v. d. Berg (6—1), 1 (7—1) en Bos (8—1). De bal vertoefde nu. behoud eenige uitvallen der Amsterdammi die alle gestuit werden d'oor Hf lem's achterhoede, waarin Stol altijd uitmuntte, steeds op het I rein van Swift, dat bijna geheel 1 ingesloten. Haarlem won dus dezen wedsti welverdiend met 81 en heeft 1 hierdoor het spelen in de 2de W verzekerd.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 2