Uitnood igiug. uiiüörniiüB M'duu-rdarüuru laaimiipi) Haarlemsch Meubelmagazijn Een slachtoffer van zijn plicht. La Patisserie Moderne PATISSIER - - - CUISINIER WOUDSEND (Provincie Friesland) M eeds 20 jaar Kleine Houtstraat 15 bij de Anegang. Taai- en Koeksoorten, J. II. KUIPERS, De voornaamste spelregels zijn de volgende 1. De leider werpt den bal omhoog in het middenvak B. Van beide partijen wordt er één aangewezen om hein te grijpen. De andere spelers moeten zich op minstens 6 pas afstand plaatsen en mogen eerst toeschieten, wanneer de bal gegrepen is, of den grond heeft bereikt. 2. Er zijn twee partijenrood en wit. Rood tracht den bal in de roode korf en wit in de witte korf te werpen. Witte en roode banden om den arm geven aan, tot welke partij de speler behoort. 3. In elk vak moeten evenveel spe lers zijn van elke partij. Om mooi spel te houden is het wenschelijk, dat niet meer dan 12 spelers in elk vak zijn. 4. Wanneer de bal over het midden vak heen wordt geworpen, zonder dat hij door een der spelers is aangeraakt, wordt de bal. wanneer dit bijv. door rood is gedaan, door wit uit liet middenvak geworpen. Men noemt dit een vrije worp voor wit 5. Wordt de bal bijv. door w i t uit het speelveld geworpen, dan fluit de leider en rood werpt loodrecht in De spelers moeten dan op minstens 4 pas afstand van den in werper staan. Als de leider oordeelt, dat niet juist is in geworpen, fluit hij weer en de worp heeft opnieuw plaats 6. Komt de bal dicht bij de korf en acht de houder het oogenblik gunstig, dan roept, hij luid ,,DoelGeen spe ler mag hein dan storen, zoodat hij rustig kan werpen. Valt de bal niet door 'den mand, dan kan ieder hem grijpen. Valt hij er echter wel door. daii'hei'fL deze partij één punt behaald en wordt, de bal weer uit het midden vak omhoog geworpen. Zijn er te za- nicn 2 punten behaald, dan fluit de leider en de spelers uit vak A gaan naar B, uit B nuar C en uit G naar A. Dit gaat tclkels zoo door, zoodat, wan neer er 6 punten behaald zijn, alle spelers in de 3 vakken zijn geweest. 7. De bal mag niet geschopt worden; niemand mag den bal uit iemands handen slaan en geen speler mag een ander speler op zijde duwen. Een pe- ler uit het een of ander vak mag niet over 't koord stappen in het aangren zend van en evenmin den bal daaruit oprapen. Elk vergrijp wordt door den leider gestraft met een vrijen worp voor de tegenpartij. Het was stikdonker en de regen viel bij stroonien neer. Baanwachter Rednliardt opende die afsluilboomen van den overweg en haalde de seinlichten neer; de trein was zooeven gepasseerd' en nu zouden twee uren verloopen eer de "volgendo frei.n, de posttrein, voorbijkwam twee uren had h!ij dus rust en kon hij een slaapje gaan doen, totdat het signaal belletje hem waarschuwen zou dat de liein in aantocht was Juist wilde hij naar de buanwacii- terswoning gaan toen hij in die verte op den wag langzaam een licht, zag, naderen en tegelijkertijd hoorde nij liet i ellen van wielen over de rails. Hof was een lorrie, door oen zestal j arbeiders voortgeduwd en waarop een voorman zot. niet een lantaarn in de hand. -- Wat komt gij doen vroeg hij j aan den vooirmari, d'ie juist van do lorrie sprong en zijn stem klonk knor.1 rtg, want nu zou hij er wéér een groot deel van zijn rust bij inschieten. Wij komen dé stukken oude rails weghalen, dllé langs den weg liggen. Rninho/rdt, antwoordde de voorman. De hoofdingenieur heeft weer een inspect1 e-woede. Het .is best mogelijk dat gij vannacht nog met een be zoek van hem wordt vereerd. -- Nu, mijnentwege mag hij komen. Ja bij "u is altijd alles in orde. dat weet men. A propos, hebt gij het girootc niieuws al gehoord? Wat dan Stein is los. De epoorwégdiief? Ja. hij heeft zijn 5 jaren uitge- brumd, dié hij gekregen had. nadat gij hein op liet berooven van goede renwagen» hadt betrapt. Verbeeld u, welk een brutaliteit, hij kwam zich vandaag op het station aanmelden In Macedoniëi De Sultan: Autonomie willen ze? Wat! Anatomie kunnen zo krijgen! om weer in dienst genomen te wor den, alsof er niets gebeurd was. Men heeft hem toch. zeker weg gejaagd? - Dat spreekt vanzelf en nu dwaalt hij hier in den omtrek rond. Gij moogt u wel in acht nemen, want hij heeft zeker den poets, dien gij hem gebakken hebt. met, vergeten. - Bah. zeide Reinhardt miinach tend, ik sta mijn man. Inderdaad was de baanwachter een forscli gebouwde man. d!ie er niet naar uitzag, dat hjij zich gemakkelijk lildtj hang makjen, maar niiietbetmin. waarschuwde de voorman. Ik zou 'toch maar oppassen, want zulke schurken zijn tot alles instaat. De arbeiders hadden intusschen de oude stukken rail op de lorrie gela den, de voorman nam vriendelijk af- sc'hieliiil van den baanwachter en klomi weer op de lorrie, die -daarop verder gerold werd. Reinhardt trad zijn woning binnen waar zijn vrouw te bed lag, en deze Wifl'dé opstaan om nu dien dienst van haar man over te nemen, maar de baanwachter zeide Blijf maar liggen. Anna. de in genieur komt vannacht misschien langs de lijn en hij houdt er niet van vrouwen aan den seinpaal te zien. Hoor. daar is hij reeds. Inderdaad werd eir hiidle op de deur der baanwachterswoning gekloptde vrouw stond op en trok eenige klee- dingstukk,n aan. terwijl Reinhardt ging opendoen Het was de ingenieur niet. Voor hem stonden vier mannen, met buksen gewapend, die hem onver wacht terugsitieten in zijn woning en nu ook binnentraden Hun houding en de wapens die zij bij zich hadden, toonden reeds dat zij weinig goeds in hun schild voerden en dit werd Reinhardt nog duidelij ker toen hij één hunner herkende Steiin 1-lij snelde naair den wand. waaraan zijn geladen geweer hing. maar acht handen klemden zich als ijzeren schroeven aan hem vast en dwongen Ilciii op zijn plaats te blijven, terwijl Stein, d'ie blijkbaar de aanvoerder was. tot hem zaide - Doe geen moeite. Reinhardt, ge ziet wel. dat wij de overmacht heb hen. Ik bon echter niet zoo kwaad ab gij wel denkt. Gij hebt mij voor 5 jaartjes achter de tralies laten zet ten, maar in plaats van mij daarover ie wreken, kom ik u een zaakje voor stellen, waarmee ge u in één nacht rijk kunt maken, wat u zeker niet zal mogelijk zijn. al zit ge uw leven lang hier aan den spoorweg. Wat wilt ge van mij Iets doodeenvoudigs. Straks komt de posttrein voorbij, waar altijd een grootc waarde in wordt vervoerd'. In dien van vannacht zal een zeer groot bedrag aanwezig zijn, want liet is heden de laatste van de maand en dan moeten de kasgelden worden op gezonden. Gij hebt hier de werk tuigen om de rails op te breken Ellendeling, schreeuwde de baan wachter. Komaan, geen groote woorden. Wij zullen eerjijk met u deelen en als de dag aanbreekt, zijn wij al over de grenzen. Maar in den posttrein zitten ver.se 11e idene passagi er». De» l.e beter. Ieder heeft allicht iets bij zich en zooveel rijker is de buit. Schurk! Booswicht 1 Wi.lt. ge het doen? Nooit I De vrouw van Reinhardt snelde naar het, geweer van haar man.ina.ir Slein greep haar, eer zij het herei ken kon en na een korte worsteling hond hij haar aan h an dén en voeten, Inmiddels was Reinhardt. die wan hopig poogde zich te verzetten, door de drie ander,- bandieten gebonden. Welnu, als hij ons niet helpen wil, zei Stein vervolgens, dan moe ten wij van de zaak afzien, maar ik •/.al mij dan toch op hem wreken. Hallo, jongens, legt zijn vrouw op de rails ,waar straks de posttrein, voorhij moet komen en bindt hein I aan zijn seinpaal vast. Hij moet op zijn post zijn, anders krijgt hij nog straf, hahaha De schurken namen do vrouw op, die zou stijf gebonden was. dat zij geen lid verroeren kon. De ongelukkige Reinhardt verkeer de in een vreeslijken toestand, het was op zijn doodsbleek gelaat, waar bet koude zweet in groote droppels langs vloeide, merkbaar, hoe heftig de trouw aan zijn plicht, en de liefde voor zijn vrouw met elkaar streden, maar toen de mannen op het punt. stonden met de vrouw het huls te verlaten, behaalde zijn liefde denver winning en met een stem, die niets menschclijks meer had, riep hij Houdt op I Wilt ge't doen? vroeg Stein. Hij knikte slechts met het hoofd. Maakt hem los. jongens, zeide hij daarop tot zijn medeplichtigen, die dc vrouw, nog steeds gebonden, weer op den vloer van do kamer neerlegden. Maar pas op. Reinhardt, ging Stein tot den baan/wachter voori geen gekheid1, of het kost u het le ven, u en uw vrouw. Reinhardt. antwoordde niet en toen. hij van zijn banden bevrijd was, opende hij zijn gareedschapskast, nam er de noodige werktuigen uit en ging naar buiten, gevolgd door de vier mannen, die den loop hunner buksen steeds dreigend op hem ge richt hielden. Zoo volbracht hij het noodlottige werk on toen de beide rails waren opgebroken viel hij half bewusteloos van ontzetting op den grond. Het werk is gedftan. zeide Stein. i j behoeven ons nu verder niet om hem te bekommeren. Werpt hem in zijn buisje, jongens, dan kan hij zijn vrouw gezelschap houden. De haanwachter werd ruw in zijn woning geworpen en nu wachtten de vier boosdoeners in spanning op den trein, die door hen ten verderve was gewijd. Kiing-klang... klingklange kling- klong ging het sein, ten teeken dat de trein het nansDbijgelegen station was gepasseerd. In ile verte, verhief zich een wit licht boven de spoorbaande baan wachter van, dien naburige». wacht post gaf dit. teeken dat de weg veilig was cn reeds kon men veel verderde lichten van dei locomotief door de duisternis zien gloren de trein was in aantocht. Stein fungeerde nu hier als baan wachter eu heesch eveneens het, witte licht in don seinpaal, doch eensklaps daalde het witte licht van den nabu rigen post en steeg daar een vuux- rood licht omhoog onveilig sein. Wal. was er gebeurd Reinhardt was in zijn woning weer tot hot bewustzijn gekomen en zijn eerste gedachte gold weer den trein, die zoo aanstonds te pletteren zou rijden. Nog kon hij het beletten het zou hem bet laven kosten, maar zijn leven voor dat van die honderden menschen in den trein. Ilij telegrafeerde aan aijn kame raad ..Weg onveilig alle treinen stop pen." Hel, was hpog tijd, want reodis had de andere, baanwachter het veilige sein gegeven nog, een oogenblik en de trein zou zijn post. voorbijgereden viij11 on niets had hem meer kunnen redden Nu Stopte de posttrein voor den naburigen wachtpost en langs de rails naderden reeds de spoorbeamb ten met handlaptaarns °"i te onder zoeken wat or onklaar was aan den weg. Toen Stein en zijn handlangers den trein zagen stoppen bij het onveilige signaal en de beambten zagen nade ren. sliet bij een afgrijselijke», vloek uit. opende dJe deur der woning en zag Reinhardt juist van zijn tele- graaftoostel opstaan. Een schot, knalde en tie trouwe baan. wachter zonk met doorboord hoofd dood ter aarde. R. Nbld. ZIJLSTRAAT 9 TELEFOON 58 Levering van Déjeuners, Diners, Soupers (met of zonder bijlevering van servies) Dagelijks uitzenden van diners in diverse prijzen Aanbevelend W. WORST Het geachte publiek wordt bij deze uitgenoo ligd tot het nemen van een proef met Antliraclet van KA I K Deze Anthrariel is buitengewoon baid eu verbrandt totaal zonder sintels. De prijs bedraagt slechts f 1.80 per H. L. l'w Dw. Dr. H. BIO 'IERDOS, Aanbevelend, (Tel. 773). Leidsclieplelu 17-19 VAN Opgericht Anno 1816. Directeuren: A. H. TROMP ZONEN. Vertegenwoordiger voor Haarlem e. a. A. J. H. REIJ ND ER S (Zijlweg). Gunstige conditiën, billijke premiën. heeft liet het volste ver rouwen genoten sin te zijn 't GOEDKOOPST en SOLIEDST adres. Meubelmakerij. Reparatie-inrichting. Stoffeerde rij Onder aanbeveling^ A. BOEKEE Az. Ondergeteekende bericht dat bij hem evenals bij zijn voorcanget den Heer VOORN, alle benevens SXROOIMOPPEN verkrijgbaar zijn. Prima geurige Speculaas 30 tot 50 ct. de 5 ons. firma G. VOORN, Brood- en Koekbakker, ANTHUNIKSTRAAT 52. H.H. Wederverkoopers voordeelige conditiën. 143 DIAMANT. gelegen, aanzettenzij veroorzaakten een, verwarring on een opstopping, die den doorgang niet, weinig belemmerden. Op den bodem der schacht gekomen, bleef het gezelschap gedu rende een paar minuten Staan kijken naar het vullen van de skips, in afwachting van de kool, die hen weer naar boven zou brengen. De arbeid ging met de. regelmaat, van een uur werk. Op hét oogenblik dat een ledige skip den bodem bereikte, werden er vier wagen ladingen blauw kiezel In uitgestort. In vijf seconden was de skip gevuld, en een oogenblik later werd zij. <>p een signaal, naar boven geheschen. en tegelijkertijd daalde een, andere skip, om op haar beurt gevuld te worden. Als de skip verdwenen was, ontwaarde men een gapenden afgrond ..Dat is de koker, die naar de galerij van 1200 voet voert", deelde de ingenieur hun mede. 't Gebeurt nogal eens, dat een wagen, en soms een neger.en ook wol beide tegelijk, naar beneden tuimelen. Maar daar Ls do kooi. De dames mogen zich wel goed instoppen, wanf, het is verschrikkelijk nat. in de7.e schacht." De opstijging begon under ecu voortdurend druppelen van boven. De kooi buig tusscheu twee houten, afscheidingen achter du eene liep de stang van de pompmachine, terwijl achteir de andere du skips aan hot werk waren. Plotseling, terwijl! du Ingenieur bezig wus een eu ander mede te deelen, begon het houtwerk links geweldig te kraken, het Het los en bemoeilijkte daardoor de verdure opstijging. Do heer Luttrell werd bleek. ,,'n Lamme geschiedenis!" dacht hij. .,Kr moot iets niet, In den haak zijn. 'l Is een geluk dat de machine goed werkt en de verbinding stevig is, anders waren, we er slecht aan toe." „Waarom hielden we zooeven stil?" vroeg mevrouw Clayton angstig. ,,0", zeide Luttrell met voorgewende kalmte, ,,'t heeft niets te bet eek enenwe moesten even wachten doordat een skip achter die afscheiding naar boven of naar beneden ging bij het voorbijgaan, raakten we een klein beetje kn de klem. Kijk, daar hebben we 't alweerIk wilde toch wel dat we maar boven waren", voegde hij er halfluid bij. Zij kwamen goed en wel boven. De ingenieur, blij dat de tocht volbracht was, geleidde hen naar don uitgang en, na haastig afscheid te hebben genomen, keerde hij In allerijl DIA MANT. 144 naar de schacht terug. 't Was een heerlijke avondeen prachtige sterrenhemel welfde zich boven hen en de maan vertoonde zich in vollen glans. „We kunnen best naar het hotel wandelen", zei de heer Clayton, „of ten minste tot we een rijtuig tegenkomen." Ze keerden langzaam naar de stad terug, te zeer vervuld van den doorgestanen angst om veel lust te hebben tot praten. Zij waren ongeveer honderd meter van de heining verwijderd, toen de grond onder hun voeten scheen te beven. Verschrikt stonden zij stil. Wat is dat?" riep mevrouw Clayton uit. .,Een aardbeving?" Zij hoorden een dof gerommel, gevolgd door een hevigen dreun. Toen zij in de richting der mijn keken, vanwaar het scheen te komen, zagen zij het kolossale toasted, dat bij den ingang der schacht stond, naar rechts hellen een oogenblik bleef hut daarop onbewegelijk, toen beschreef het een majes tueuze bocht en met een slag, die den grond deed daveren,, stortte het neder. VIJFTIENDE HOOFDSTUK Mr. Magnus en 7. ij|n staf. Met de verkiezing te Camberton was het niet zoo geJoopen als de beer Magnus gewenscht had. Het gebeurde op de mee ting in het stadhuis had de oppositie krachtig verstrekt, en liet scheen volstrekt niet zoo zeker als eun week te voren dat de vier candidaten, die door du Portersmaatschappij wer den aanbevolen, de zege zouden behalen. Er was meer dan één reden voor deze vermeerderde oppositie. In de eerste plaats waren zelfs trouwe voorstanders van de belangen der maatschappij allesbehalve ingenomen met het denkbeeld, dat zij in het Parlement vertegenwoordigd zouden worden door een outsider, een volslagen vreemdeling, een man vam wien zij absoluut niets afwisten en die bij zijn eerste kennismaking met de kiezers allerminst den. indruk had gemaakt van een krachtige persoonlijkheid te zijn, Naar men zeide, waren zelfs

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 6