NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 6269 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 7 DECEMBER 1903. A HAARLEMS ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem PE^ DRIE MAANDEN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)B 1.30 #7'jeKS(T- Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland1.65 (r^JrU' Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers 0.02% V j&TV «Hlf '$r Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem„0.37% Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantïers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Suec., Parijs, 31M* Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden en de Zaterdag av oud Blad. Haarlem's Dagblad van 6 Dec. bevat: Blad A. Het geheim van de Halve Stuiver- stukken, Buitenl. Overzicht, Kameroverzicht. Sport- praatje, Binnenl., Stads- en Kerk nieuws. Blad B. Rubriek voor Dames, Binnenland en Ingez. Stukken. Bovendien behoort bij dit nummer van ons blad no. 170 van „De Zater dagavond", bevattende o.a. Santje Haarlemmer HalletjesEen Ameri- kaansche vliegmachine (bij de platen) Moppentrommel. Buitenlaiidscli Overzicht De National-Zeitung deelt ondeT voorbehoud hert volgende telegram me de van haar Petersburgschen corres pondent Grootvorst Alexander Michailowitsj, zwager des keizers, die veel belang stelling getoond heeft voor de ontwik keling van handel en scheepvaart in Rusland, en een groote rol gespeeld moet hebben bij het ontslag van Witte en de instelling van een stad houderschap in Oost-Azië, schijnt zich nu reeds uit het staatkundige leven te willen terugtrekken. In goed inge lichte kringen vertelt men dat de grootvorst bemerkt heeft, welk een er gerlijken invloed de hof-camarilla op den Tsaar uitoefent en hoe zij haar macht misbruikt om tot schade van het land persoonlijke voordeelen te ver werven. Onder andere wordt verze kerd. dat verscheiden leden van de hofkliek in Korea uitgestrekte bos- schen gekocht hebben, en nu alles op het spel zetten om ter wille van Ko rea het land in een oorlog met Japan te wikkelen, in de hoop, dan groote winsten te zullen maken. Men hoopt, <jpt de grootvorst nu, met de hem eigen geestkracht de hofkliek zal be strijden, er zijn best zal doen om den Tsaar de oogen te openen. Nog steeds i3 men, en 't schijnt met reden, niet gerust over den toestand van den DUITSCHEN KEIZER Daarover schrijft de Preuszische Correspondenz, naar verscheidene avondbladen mededeelen, in aanknoo ping met de zinsnede van de troon rede, over de genezing des vorsten o. a. het volgende „Helaas is het moeilijk te beweren, dat die genezing reeds voltooid zou zijn nog dezer dagen nam de mo narch als hij aan tafel kwam, slechts aan het gesprek deel door op stukjes papier te schrijven. Het was hem nog streng verboden zijn stem te gebrui ken. En zoodra hij werkelijk een keer tegen het verbod in, beproefde zacht te spreken wekte dat groote bezorgd heid ondier de omstanders. Daar komt hij, dat zelfs indien het genezings proces in de allerlaatste dagen bij zon deren voortgang zou hebben gehad, de Keizer voordat hij een vrij lang durig tijdperk van herstel zal hebben doorgemaakt, nauwelijks weer als vol komen gezond beschouwd zal mogen worden. De ziekte toch is veel ernsti ger geweest, dan men volgens de tot dusver verkregen inlichtingen heeft mogen aannemen. De ziekte heeft den hoogen patiënt sterk aangepakt en bezoekers vinden, dat hij in de dagen van zijn onge steldheid wel verouderd is. In elk ge val heeft de operatie den Keizer zeer aangepakt. Hij verlangt naar het Zui den te gaan, daar hij zich ginder be ter denkt te zullen voelen dan te Potsdam in den winter. Tegen de uit voering van dat. verlangen bestaan bij den patiënt zelf zoowel als bij zijn raadgevers aan het hof en uit de re geringskringen bezwaren, wat den indruk betreft, die zulk een reis om voor de hand liggende redenen in binnen- en buitenland zou teweeg brengen. Men zoekt naar een passen de inkleeding van de reisplannen, om deze uitvoerbaar te maken zonder aan leiding te geven tot onnoodige gevolg trekkingen," De Taglische Rundschau maakt hieromtrent de opmerkingin ver band met deze en dergelijke berichten en geruchten was het misschien toch wel geschikt, als de doktoren des Keizers nog eens de opdracht kre gen ons ambtshalve o. a. een volko men juiste voorstelling te geven van het verloop der zekte en van den te- genwoordigen Keizers. Wij zijn nu eenmaal menischen die zich gemakkelijk door stemmingen laten beheerschen en kunnen ons niet los maken van de herinnering aan soort gelijke gevallen. Het Duitsche volk verkeert in zorg over zijn Keizer. Men zal zich herinneren, dat er heel wat te doen is geweest over de vraag of de Duitsche socialisten, die bij de verkiezingen verscheidene zetels heb ben gewonnen en door hun aantal in den Rijksdag recht zouden hebben een d'er hunnen een ondervoorzitterszetel te zien innemen, wel van dat voor recht gebruik zouden maken. De on dervoorzitters toch, wonen feestelijk heden ten hove bij en komen bij ver schillende gelegenheden met den Kei zer in aanraking, wat voor een socia list tot moeilijkheden aanleiding zou kunnen geven. Gisteren nu hebben de verkiezingen van voorzitters en ondervoorzitters plaats gehad. Graaf Bailestrem van het Centrum werd tot voorzitter ge kozen met 250 stemmen, terwijl er 100 blanco briefjes werden ingeleverd. Bij de stemming voor een eersten on dervoorzitter kreeg de socialist Singer G8 stemmen; gekozen werd de conserv. graaf Stolberg, terwijl als tweeden ondervoorzitter werd gekozen Paasche. nationaal liberaal. Twee ondervoor zitters moeten nog gekozen worden. In de BULGAARSCHE Kamer was men gisteren' bezig te be raadslagen over het antwoord op de troonrede. Generaal Petroff, de mi nister-president Verklaarde, dat Bul garije altijd zijn best zal doen in vrede te leven met de naburige landen boven al met Rusland. (Dat is wel aanneme lijk.) Bulgarije zal niet trachten voor te gaan onder de Balkanstateoi, maar het zal dein natuurlijken loop volgen der gebeurtenissen welke in de hou ding van het Europeösche concert hun oorsprong vinden. Het land zal niet toestaan, dat er een staatkunde in zwang komt, die met 's lands belang strijdt. Een veroveringspolitiek heeft Bulgarije nooit gevoerd. De Keizer en Keizerin van RUSLAND zijn van Skierndewice, waar het vor stelijk paar werd opgehouden door de ziekte der Keizerin naar St. Peters- burg vertrokken. H. M. is dus blijk baar geheel hersteld. Het Gelieim van de Halve-Stuiver Stukken Voor het nummer vain Haarlem's Dagblad van 30 November j-1- werd de navolgende advertentie toegezon den „Gemeentelichtfabrieken Haarlem. De Directeur brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de gelegenheid tot inwisseling van 2-J centstukken in het Klachtenbureau, Pandpoort, met ingang van heden is opgeheven." Onze Redactie zag in dit berichtje ■stof voor een onderzoek. Immers het publiek zou vragen: „waarom wordt die gelegenheid, die zoo ge makkelijk is, opgeheven Op die vraag moest dezelfde cou rant die de advertentie bevatte, dus een antwoord geven. Goed, wij grijpen de telefoon en vragen No. 606, Lichtfabrieken. De heer Meijer, de opzichter, antwoordt. „Kunt u mij ook zeggen, waarom de gelegenheid tot inwisseling van halve stuivers in het Pand wordt op geheven „De directeur is er niet", zegt dë heer Meijer met ware ambtenaarsbe- hendigheid de zaak zelf in 't midden latende. „Mijnheer Blom is ongesteld thuis." „Dank u wel. Juffrouw, No. 496, mijnheer Blom." Binnen een paar seconden antwoord. De heer Blom., welwillend als altijd, verschijnt zelf aan de telefoon, deelt ons mede, dat hij worstelt met een afloopende bronchitis, We wenschen hem van harte spoedige beterschap, doen vervolgens onze vraag „Kunt u mij ook zeggen, waarom de gelegenheid tot inwisseling..- en- zoovoorts, enzoovoorts. „Ik heb maar liever, dat u dat aan 't Stadhuis vraagt, zegt de heer Blom. „Dank u wel", zeggen wij plicht matig, bellen af en peinzen. Wat nu te doen! Voor iaformatiën aan 't Stadhuis is de telefoon niet geschikt. Het is daar zoo groot, zoo onmetelijk groot en het aantal tele fonen daarentegen zoo klein, zoo on metelijk klein. Een persoomijkl bezoek is het eenige, al begint het ons dui delijk te worden, dat deze halvestui-; versstukkenhistorie ons halve gul-1 dens aan tijd zal gaan kosten. De bode dient ons aan bij dien heer Van Bilderbeek, griffier der gemeente, die bij onze verschijning zijn ondoor- g.rondelijkste gezicht zet. Wij draaien weer onze vraag af. onveranderlijk als een orgeldeuntje. „Kunt u mij ook zeggen, waarom de gelegenheid tot inwisseling"... en- zoovoorts, enzoovoorts. De heer Van Bilderbeek neemt een potlood ter hand en wij verwachten hem al te hooren zeggen „ik zal uw verzoek om inlichting aan Burge meester en Wethouders overbrengen" wanneer hij, tot onze verbazing zijn potlood neerlegt en op ziijn beurt een vraag doet „Is die advertentie nog niet teruggenomen Wij zerggen van. niet, anders zouden we immers hier niet zittenDe heer Van Bilderbeek maakte nu een aan- teekening en buigt ons allervriende lijkst, maar ondoorgrondelijker dan ooit, de deur uit en de drie steenen treden van zijn kamer af. Wij danken hem daarbij beleefd voor zijn inlich tingen. Wij begrijpen, dat zich hier een halvestuivers geheim verschuilt, wor den min of meer kriebelig bij de ge dachte. dat de advertentie teruggeno men wordt, zoodat niet alleen de Re dactie, maar ook de administratie ver- geefsche moeite zal hebben gedaan enzien daar waarlijk in die verte onzen wethouder Dr. Nieuwenhuijzen Kruseman naderen. Onder de gegeven omstandigheden is de verschijning van een wethou der, en vooral van dezen met gas en electriciteit in zoo nauw contact ver keerenden wethouder de vervulling van onzen hoogsten redactiewensch. Mij halen derhalve ons draaiorgeltje weer voor den dag„Kunt u mij ook zeggen, waarom de gelegenheid tot inwisseling"... enzoovoorts, enzoo voorts De heer Kruseman kijkt vroolijk- geheimzinnig. Wanneer wij hem heb ben medegedeeld, welke moeite wij in deze aangelegenheid al gedaan hebben, kijkt hij vroolijk-diabolisch en zegt,,U begrijpt zeker wel, dat hier iets tusschen zit T' Wij verklaren met gepaste beschei denheid, dat inderdaad langzamer hand te gaan beseffen. „Juist", zegt de wethouder, „en u zult het van mij óók niet te weten komen." En voordat we nog van onze ontr steltenis bekomen zijn, is Dr. Nieu wenhuijzen Kruseman met een vrien delijk goeien dag en zijn gewone, vlugheid weggewipt. Onze redactioneele taaiheid raakt nu op haar eind. Nergens zien we in de buurt iemand meer, aan wien we de oplossing van het halvestuiversver- wi'Sselgeheim met eenige kans op suc ces zouden kunnen vragen. Alleen de beroemde detective Sherlock Holmes zou hier uitkomst kunnen geven. Vóórdat we ons evenwel van deze mislukte informatie de tering hebben kunnen zetten, verschijnt er een nieu we advertentie. ..Gemeentelichtfabrieken Haarlem. ,,De Directeur brengt ter kennis van .belanghebbenden., dat de gelegenheid „tot het inwisselen van 2-^ centstuk- ^,ken in het Klachtenbureau Pand- poort, weder is heropend." De administratie jubelt. Zij heeft nu twee advertentiën. inplaats van geen' een. En wij, redactie, kunnen welbe schouwd ook tevreden zijn. In de eerste plaats omdat wij onzen plicht hebben gedaan en bovendien, hebben kunnen constateer en, dat op on berispelijke wijze de geheimhouding in onze Gemeente-administratie wordt betracht. Waar zooveel stilzwijgende beid heerscht over 2% cents-geheimen, daar zijn voorzeker de ?aken die over guldens en rijksdaalders loopen. wel bewaard. Spreken is zilver, zwijgen is goud. Welke onuitputtelijke goudmijnen be zitten wij in de beheerders van onze goede gemeente gingen aangewend om dit Comité, met het Comité H. A. S. en P. A. S. m éen te doen smelten. Stadsnieuws Haarlem, 5 December 1903. Door den Hoogen Raad der Nederlan den zijn afgewezen de voorzieningen in cassatie van H. Busch te Oost- zaan tegen 2 arresten van het Ge rechtshof te Amsterdam houdende be vestiging der vonnissen van de Arr. Rechtbank alhier, waarbij hij 2 maal ter zake van diefstal van vee uit de weide is veroordeeld, telkens tot 9 maanden gevangenisstraf. Samensmelting. Nu door uittreding het uitvoerend Comité tot Steun der uitgeslotenen in de St. Bavo gewijzigd is. worden po In de Rotonde van het Museum) van Kunstnijverheid zullen de naaldwerken der Dames van Re- sema en Nïerstrasz, die zeer de aan dacht trekken, nog gedurende eenigen tijd tentoongesteld blijven. Voor het volgende jaar zijn verschil lende Tentoonstellingen, waaronder hoogstbelangrijke, in voorbereiding. Zondag is de toegang kosteloos. Aanstaanden Donderdag 10 dezer zal Prof. Dr. P. J. Muller voor de afd. Haarlem van den Chr. Nat Werkmansbond komen spreken over „Christus, het middelpunt der We reldgeschiedenis". Zonder twijfel zul len vele vrienden en vereerder» van den begaafden spreker dit met genoe gen vernemen. Crescendo. Zij, die 't vorig jaar de eerste uit voering van „Jozef Haydn" hebben bijgewoond; zullen zich nog wel het artistieke spel herinneren van den jongeheer Willem Andriessen, het veelbelovende zoontje van Crescendo's Directeur. Was het toen meer een op treden in besloten kring, nu kan bet groote publiek den jongen kunstenaar gadeslaan, wanneer hij a. s. Donder dag op het Concert van „Crescendo" als accompagnateur een werkzaam aandeel zal nemen aan het welslagen van die uitvoering. Ook de violiste, Mej. C. Andriessen, van Hilversum, is hier geen onbekende daar zij vroeger reeds hier ter stede zich heeft doen hooren. Over Mej. H. Scholten behoeft niet te worden uitgeweid, daar zij, meer malen hier opgetreden, als stadge- noote genoeg bekend is. Het koor zal. behalve een paar kleine nummers (Mijn Lof, van Ph. Loots, en Wiegelied, van Brahms), voordra gen Chanson Espagnol van L. J om-et, verder het vele technische moeilijkhe den bevattende Todtenvolk, van He- gar, en daarenboven „Balders Dood" eene compositie van Fred. J. Roeske, welke op het laatst gehouden concours te Amsterdam als verplicht nummer heeft gediend in de hoogste afdeeling. Het geheel belooft dus zeer interessant te worden en zal den velen minnaars van goede muziek eenige genotvolle o ogenblikken kunnen verschaffen. Drankwet-Comité. In de Donderdag gehouden verga dering van het Haarlemsche Drank wet Comité werden tot leden van het Bestuur gekozende heer W. L. Schram als voorzitter de heer L. van der Have als secretaris en de heer G. Velthuysen Sr. als penningmeester. Besloten werd op 14 Janauri 1904 een openbare vergadering, waarschijnlijk in het Brongebouw, te houden, waar in sprekers van verschillende richting zullen optreden. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 8 Dec. 1903, des namiddags van 12 uur, door den heer W. Ezerman. Programma1. Preludium en Fu ga No. 2, Mendelssohn 2. Andantino, J. Rheinberger: 3. Sonate No. 1. J. A. v. Eijken, a. Moderato, b. Andante, c. Intermezzo, d.Fuga4. No. 4 uit de 3e Symphonie, R. Schumann 5. Aria uit de Schepping, Haydn. In het Douche Badhuis aan den Koudenhorn zijn in de afge- loopen week genomen 441 baden, in dat aan het Leidscheplein 250. Zendiugsarbeid. 16 December a.s. zullen in deJans- kerk optreden de heeren v. d. Spie gel, zendeling onder de Madoereezen en Schelfhorst, besterad voor het werk onder de Madoereezen. Wegens de uiterst gerin- ge opkomst van het publiek is de voorstelling van Lakmé door de Ne- derlandsche Opera Donderdag niet doorgegaan. Gasklacht. Men schrijft ons Door de bewoners van de Esschil- derstraat worden klachten geuit over den slechten toevoer van gas door het léggen van de nieuwe buizen. En kele malen was de toevoer zelfs zóó slecht, dat de bewoners genoodzaakt waren de petroleumlampen weer voor den dag te halen. Bij informatie aan de fabriek is ons meegedeeld dat er geen sprake kon zijn van een permanente, maar slechts van een zeer tijdelijke storing, veroorzaakt door het leggen van bui zen in die buurt. De bewoners van de Esschilderstraat behoeven zich er dus niet over te verontrusten. We vestigen de aandacht op de verschillende gelegenheden tot amusement morgen (Zondag)-avond In de tooneelzaal van „De Kroon" zal het Rotterdamsch Tooneelgezelschap onder directie van Johan Mulder spectacle varié geven met tot slot „Heelemaal Alleen" in de „Vereeni- ging" komen de Ver. Rott. Toonee- listen, directie Strengholt met „De Roode Brug", een bekend drama en in den Schouwburg geven de Vereen. Amst. Tooneelisten, directie de la Mar het blijspel „Onze hedendaagsche dienstboden." SPORT PRAATJE. Kampioenschap van Haar lem. Oneerlijke concurrentie. Andere indeeling van de com petities van den Ned. Voetb. Bond. Bespreking ranglijstjes. H. F. C. kans op het kam pioenschap. De belangrijkste gebeurtenis op sportgebied is wel geweest de ontmoe ting tuscshen de beide 1ste klasse clubs H. F. C. en Haarlem, voor de goduen medaille-competitie of wel om het kampioenschap van Haarlem. Na een zeer spannenden, door eene enthousiaste menigte bijgewoonden wedstrijd zijn de H. F. C.'ers onder luide toejuichingen hunner aanhan gers zegevierend uit het strijdperk getreden. Met 42 hebben de blauw-witten de roodbroeken naar huis gestuurd. Toch geven deze getallen m. i. niet weel de juiste verhouding der sterkte van beide clubs. Haarlem mag dan al vóór de pauze iets zwakker zijn weest, na half-time was het beslist sterker, zoodat alleen aan niet altijd goed samenspel maar ook aan de noodige „pech", bovengenoemde uit slag is te danken. De Spanjaardslaanbewoners zullen dit bepaald willen onderschrijven, ook zij zullen moeten erkennen dat deze uitslag wel wat geflatteerd is, en dat zij de Roodbroeken nog geenszins voor goed onder den knie hebben. Dat lijkt er nog lang niet op. Te meer niet wan neer men nagaat dat Haarlem in den beginne slechts met 10 man speelde en later met een invaller, en dat H. F. C. op eigen terrein was, een voordeel, dat door sommigen te veel over het hoofd wordt gezien. De uitslag van den tweeden wed strijd, welke naar ik verneem zeer waarschijnlijk op 7 Maart e.k. op Haarlem's terrein zal worden ge speeld, is dan ook geenszins te voor spellen. Althans daar waag ik mij nu nog niet aan. Wel durf ik beweren dat het eene hoogst belangrijke match zal worden en daarmede meen ik genoeg over deze zaak geschreven te hebbenen wil derhalve eens zien wat er buiten Haarlem op voetbal- gebied valt te vermelden. In de eerste plaats moeten wij dan melding maken van een zeer afkeu renswaardig feit, bedreven door eeni ge leden van een met „Volharding" te Amsterdam concurreerende veree niging. Deze toch gingen Zondag j.l. naar een sigarenhandelaar in de Kal- verstraat, bij wien een bord is uitge stald, waarop de terreinen welke goed- of afgekeurd zijn, worden aangegeven en deelden hem in strijd met de waar heid mede dat Volharding's terrein was afgekeurd. Het gevolg hiervan was dat vele voetballiefhebbers, die getuigen wilden zijn van de ontmoe ting VolhardingH. V. V. thuis 1)1 e- ven en eerstgenoemde club dus veel schade leed. De Ned. Voetbalbond zal zich met deze zaak bemoeien, en het is te hopen dat de „oneerlijke con currenten" eene goede berisping krij gen en hun club tot schadevergoeding wordt geprest. In een bestuursvergadering van den Ned. V. B. gehouden 15 November te Amsterdam werd beslotende kam pioenschappen en promotiewedstrijden nog niet definitief vast te stellen, doch de meening van de vereenigingen te vragen omtrent het in het leven roe pen van een nieuwe competitie-rege ling, volgens welke één le klasse com petitie in het geheele land zal worden gespeeld, waai-onder één Westelijke en één Oostelijke 2e klasse zullen staan en de andere clubs en compe tities zullen worden ingedeeld, die 3e en 4e klasse zullen worden genoemd. Het bestuur meent, dat een zooda nige indeeling het Ned. voetbal zeer ten goede zal komen, doch wil tot de zen stap niet overgaan, alvorens zich op de hoogte te hebben gesteld van de meëningen der vereenigingen om trent dezen zeer ingrijpenden maat regel. Daar ook met deze regeling re kening moet worden gehouden bij het bepalen der promotie, zal deze in de eerstvolgende vergadering bepaald worden. Ook een voorstel om meer aansluiting te krijgen met de compe tities der locale bonden werd dienten gevolge aangehouden. Deze nieuwe indeeling wordt in Sportkringen druk besproken en daar om, wil ik ook mijn meening hierover eens zeggen. Zooals men weet tellen onze eerste klasse competities heden 17 clubs, waarvan zoo de voorgestelde wijziging tot stand komt, er natuurlijk eenige zouden moeten uitvallen, welke dan met de sterkste der hedendaagsche tweede klassers een nieuwe tweede klasse zouden kunnen vormen. M. i. zou deze schifting wel.eens noodig zijn daar er nu eerste klasse clubs spelen die eigenlijk nooit meer dan tweede klassé spel laten zien, zoodat ik het voorstel van den N. V. B. ten zeerste toejuich^ een voorstel, waardoor het gehalte van het eerste klasse spel zeer zal stijgen, en de wed strijden spannender zullen worden. Nu is het echter de vraag welke moeten uitvallen, m. i. zou dit 't best beslist kunnen worden door alle le klasse clubs in een groote competitie te laten spelen, waardoor kan blijken welke den naam van le klasse club waardig zijn. De competitie-ranglijstjes van de le klasse N. V. B. zijn Zondag weer heel weinig veranderd alleen in de Westelijke comp. B. is eenige wijzi ging gebracht, alleen in de cijfers evenwel, de volgorde is ook niet ver anderd, zoodat wij ditmaal het lijstje niet zullen publiceeren. H. F. C. heeft dit seizoen nog al succes. Zij staat nummer twee van het lijstje in de Westelijke le klasse comp. A. Alleen Sparta" staat boven haar. De kansen van H. F. C. om kampioen te worden zijn dus niet slecht. Haarlem, daarentegen zal hard moe ten werken om niet de onderste plaats in de West. 1ste klasse comp. B. te blijven innemen. Wanneer de Roodbroeken echter doorgaan op den Zondag j.l. ingesla gen weg m. a. w. wanneer Haarlem weder het „oude Haarlem" wordt, dan zieik echter hun toekomst nog niet zoo donker inwant dan is „Haar lem" weder tot alles in staat, zelfs om H. V. V. en Velocitas, waartegen het nog moet strijden, te overwinnen, dan kan het nog eene goede plaats ver overen. Zoo zij het AMATEUR. Morgen 6 Dec. zullen de wedstrijden gespeeld worden voor de tweede ron de van den Holdertbeker. „Haarlem" gaat dan „Vooruitgang" te Amster dam bekampen, ook „H. F. C." trekt naar de hoofdstad om te spelen tegen V. V. V. Zooals reeds vroeger door ons is medegedeeld hebben „H. F. C. II" en „Haarlem II" een vrije ronde. Voor de le klasse competities van den N. V. B. staat voor morgen op 't programma „Hercules"—„Volhar ding" te Utrecht, terwijl voor de 3e klasse hier nog spelen „Haarlem II" tegen „R. A. P. II". Zondag zal op het terrein aan de Schouwtjeslaan de eerste korfbalwedstrijd plaats hebben tus schen een 12-tal Haarlemmers en een gelijk aantal Amsterdammers. De wedstrijd vangt des morgens te 11 uur aan.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1