NIEUWS^ en ADVERTENTIEBLAD. et Huwelijk van Sylviane. 21e Jaargang. No. 6270 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 8 DECEMBER 1903. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland „1.65 Afzonderlijke nummers 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37% „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. -Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3JMs Faubourg Montmartre. Raarlem's Dagblad van 8 Dec. fat: Buitenlandscli Overzicht, Kaïner- orzicht, Binnenland, Sport en idsberichten. iiitenlaiidscli Overzicht zijn geen ongelukkiger tegen- aders dan die niet overtuigd w i 1- nzijn, zou men, met afwijking van bekend gezegde, van de anti-Drey- iards kunnen zeggen. Ireyfus m a g eenvoudig niet on- mldig zijn, dat zou gevaarlijk zijn nr Frankrijk en zoo komen dan nu mannen die zich bij uitstek patriot- ch noemen met een protest aandra- dat herinnert aan de sombere da- van het berucht proces, toen men ch verbijsterd afvroeg wa&r het zond verstand in Frankrijk gebleven s. Die vurige vaderlanders, die hun ierlandsliefde op zoo zonderlinge jze toonen, beliooren tot de volgen lichamen de patriottenliga, de a van het Fransche vaderland, de ti-semietische vereeniging en de tionalistische socialisten onder lei- ig van Rochefort. Namens dezen een manifest in alle Fransche latsen worden aangeplakt, waarin de heropening der „affaire" rdt geprotesteerd. )e revisie van het proces wordt een (echtelijke, staatsgreep genoemd, arna worden de verklaringen van vroegere ministers van oorlog teier, Chanoine, Billot, Cavaignac, Zurlinden, die hun overtuiging van schuld van Dreyfus uitspraken, af- Irukt. Bekende, beruchte namen, waren er werkelijk al een paar geten Billot, Chanoine, menschen, even op den voorgrond traden om a bekende treurige figuur te maken daarna weer in de onbekendheid ug te tredenTen slotte wordt in manifest gezegd men kan nu wel /processtukken vervalschen, getui- omkoopen enz., het volk zal zich it laten bedriegen en de pogingen geheime secten van internationa- en financiers te niet doen. iiden we ten onrechte dat deze aschen niet overtuigd willen n? len weet dat de Fransche kamer wet op de plaatsingbureaus heeft agenomen. Dat is den Franschen ithoofden echter niet genoeg en nu iben ze te Brest weer eens den (st gespeeld. Waarom? Ja, dat we- ze waarschijnlijk zelf niet. Iet volgende wordt gemeld tige tooneelen hebben zich in Brest rgedaan als protest tegen de plaat- gbureaux, waaromtrent laatst in ■ijs oolc relletjes zijn voorgekomen. dagblad „La Dépêche" is belegerd lar de troepen verwijderden de ma- estanten, die daarop een politiebu- iu aanvielen, bij welke gelegenheid schillende inspecteurs en agenten rond werden. De chef van den vei- leidsdienst zal één oog moeten verliezen, door een steenworp ernstig beschadigd. De onderprefect, die in uniform kwam om het volk tot kalmte aan te manen, moest vluchten voor het gefluit en de beleedigingen, die hem naar het hoofd geslingerd wer den. Tisza is dan toch tot een vergelijk gekomen met de levenmakers in de HONGAARSCHE Kamer. In antwoord op een opmerking van Kossuth betreffende de voorwaarden waarop de Onafhankelijkheidspartij bereid is de dwarsdrijverij te staken, verklaarde de minister-president Tisza dat het besluit omtrent de avondzit tingen zal worden ingetrokken. Hij handhaafde zijn vroegere verklarin gen aangaande de kiesrechthervor ming en aarzelde niet zich te voegen naar den wensch van den vorigen spreker en aan de Kamer voor te stel len een besluit te nemen, waarbij het beginsel, volgens hetwelk alle orga nieke macht haar bron in het volk vindt, wordt bevestigd. De spreker voegde er bij, dat hij altijd dit begin sel heeft erkend, hetwelk het funda- menteele beginsel van de politieke rechten der Hongaren is en de organi sche band tusschen Kroon en volk vormt, en dat men zich geen antago nisme tusschen deze twee machten kan voorstellen. De minister-president gaf als zijn meening te kennen, dat de parlementaire strijd van nu af op een loyale en gematigde wijze zal wor den gevoerd. Van alle banken klon ken toejuichingen. De vrede is dus hersteld zoolang als 't duurt. Het SPAANSCHE ministerie is als vcilgt samengesteld voorzitterMaurabuitenlandsche zaken, San Pedrojustitie, Toca oorlog, generaal Lénarèsmarine, Fernandez financiën Osma Sanchez Guerra binnenlandsche zaken Dominguez Pascual, onderwijsAlle- na Salazar, openbare werken. Het is een treurig schouwspel een kolos als CHINA met een bevolking, zoo talrijk als geen andere staat ter wereld bezit, volko men machteloos en krachteloos te zien tegenover staten die het, ware het naar evenredigheid sterk, zou kunnen vernietigen. Tibet is een deel van het Chineesche Rijk. Wel is de band zeer los en re geert Tibet vrijwel zichzelf, toch is het officieel nog een onderdeel van China en valt dus hij, die Tibet binnenrukt, eigenlijk China aan. Nu hebben we wèl gehoord dat de Tibettanen plan hebben zich krachtig tegen den voorgenomen inval van de Engelschen te verzetten, maar China zei tot nog toe Loe noch ba en scheen zich bij het geval neer te leggen. Nu echter hebben toch eenige Chi neesche hoogwaardigheidsbekleeders, waaronder prins Tsjing hun bezorgd heid over de gevolgen van zoo'n in val uitgesproken en de Chineesche pers vreest dat deze expeditie de voor- looper zal zijn van de verbrokkeling van het groote Chineesche Rijk. Is het niet alsof men een reus hoort huilen en jammeren als een kind? China ver dient niet beter dan zoo'n verbrokke ling. Stond het ook maar eenigermate op de hoogte van den tijd, dan kon het om zulk een inval lachen en zou En geland die niet wagen, veeleer zou dan China een gevaar voor Engelsch Indië kunnen worden, maar het is zóó ten achter in alles, er heerscht in het groote rijk zulk een volslagen afwe zigheid van energie, dat het, aange vallen, niet beter weet te doen dan een klaagtoon aanheffen en zijn vrees uit spreken. I Met het oog op de vele goede krachten, waarover dit gezelschap be schikt, lijdt het geen twijfel of ook deze opvoering zal weder uitstekend slagen, zoodat den bezoekers eenige uren van waar genot wacht. Met dezelfde stukken zal de Veree niging uitkomen op den Intern. Too- neelwedstrijd te Breda op 26 Dec. Stadsnieuws Haarlem, 7 December. Naar aanleiding van de heerschende werkeloosheid, ook in het schildersvak, deelt men ons mede, dat de schilderspatroon de heer J. Boei'ee, zijn personeel niet willende ontslaan of verminderen, terwijl er toch uit den aard van de zaak in dezen tijd weinig werk is, er dit op heeft gevonden, dat om beurten elke week 3 man verzuimen. Onze berichtgever, die zelf de arbeiderswereld goed kent, beveelt dit stelsel ter navolging voor anderen aan. Zeker strekt het den heer Boeree tot eer, dat hij in deze benauwde dagen voor zijn personeel doet wat hij kan. In de Vereeniging. Voor een goed bezette zaal gaven Zondagavond de Vereenigde Rotter- damsche Tooneelisten, directie J. F. Strengholt, het bekende drama van Balthasar„De roode brug of de nacht van 13 November". Dit stuk, met zijn talrijke aandoenlijke tafe- reelen, vond een zeer gretig en dank baar gehoor, wat zich na elk bedrijf uitte in een warm en welverdiend applaus. In de Kleine Vereeniging bezorgde een Specialiteiten-gezelschap den bezoekers weder veel genoegen. De Kroon was zeer slecht be zocht. Het tooneelgezelschap Mulder voerde aldaar eenige stukjes op, o.a. het kluchtspel „Heelemaal Alleen De Vereenigde Tooneelisten van Amsterdam, onder directie van De la Mar, voerden Zondagavond voor een matig bezette Schouwburgzaal op het kluchtspel „Onze hedendaagsche dienstboden", waarmede de vertol kers veel succes oogstten. Het Nederlandsch Tooneel. Donderdag 10 December geeft de Koninklijke Vereeniging „Het Neder landsch Tooneel" in onzen Schouw burg het in vele jaren niet vertoonde drama van onzen Nederlandschen Tooneelschrijver W. G. van Nouhuijs „Het Goudvischje". Was zijn eerste tooneelwerk „Eer loos" bij publiek en pers zeer goed ontvangen, niet minder zijn tweede het hoogst boeiende drama „Het Goudvischje". Het was dan ook bij de artisten van de Koninklijke Vereeniging het Ned .Tooneel in goede handen niet minder dan de dames MannBouw meester, Holtrop van Gelder en de heeren Willem Rooyaards, Jan C. de Vos, Westerhoven en Kreeft vervul den de hoofdrollen. Door het toetreden van den heer Rooyaards bij de Koninklijke Vereeni ging Het Nederlandsch Tooneel, zul len we deze Nederlandsche penne- vrucht a.s. Donderdag weêr kunnen genieten. De rolverdeeling blijft de zelfde als bij de eerste opvoering. Maandelijksch Overzicht van de vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen". Boekjaar 1 Novem ber 1903—31 October 1904. Voor behoeftigen werd toegestaan: aan brood en levensmiddelenin November 1903: f 273,31; aan brandstoffen in Nov. 1903 f23.50 aan ligging en kleedingstukken in Nov. 1903 f 11.35; aan geldin Nov. 1903 f 604.75 aan verplegingskosten en diversen in 1903 f35.— aan administratiekosten in Nov. 1903 f 100.55. Totaal op 31 November 1903 f 1048.46. Dobbelen. Het is noodig dat de politie er aan dacht op slaat, dat Zondags in de Esschilderstraat door jongens erg met centen wordt gespeeld. Aldus schrijft ons een lezer. De po litie zal er zeker wel eens op willen letten. D. I. U. De Tooneelvereeniging „Door In spanning Uitspanning", welke op Zondag 29 Nov. j.l. zooveel succès be haalde met de opvoering van „De Koopman van Antwerpen", zal Zon dag 13 Dec. a.s. voor het voetlicht brengen het tooneelspel „Mathilda of een Vrouwenhart" en daarna het blij spel met zang „De Zwarte Kunst of een avond vol verschrikkingen". De heer W. A. J. V an de Kamp, gemeenteraadsliddie zich, zooals men weet, mede het lot van Blin de (n) Meijer" heeft aangetrokken, verspreidt ten behoeve van dien on gelukkige de volgende circulaire „Iedereen kent de geschiedenis van „Blinde Meijer". Eenvoudig en toch zoo droevig. Een geheel leven van blindheid en thans op den ouden dag, nu hij zich niet meer langs de straat kan bewegen, dreigende ar moede Die weinige woorden zeggen, zoo niet alles, toch genoeg, nietwaar Reeds dadelijk, nadat ik mij be lastte met het verleenen van een eerste hulp, ontving ik zeer welkome giften en toezegging van jaarlijk- schen steun. Doch genoeg om Blinde Meijer" een onbezorgden levensavond te schenken, is nog niet bijeen. En daar- om wend ik mij tot U met de bede, mij te helpen en mij bijgaand biljet ingevuld terug te zenden. Veel wordt steeds gevraagd en toch durfde ik de vrijmoedigheid nemen, mij in dit geval tot U te wenden. Bij voorbaat mijn hartelijken dank voor „Blinde Meijer"." Moge velen aan bovenstaand ver zoek voldoen 1 Natuurlijk heeft de heer Van de Kamp niet de geheele stad door huis aan huis dergelijke circulaires kun nen adresseeren. Zij, die er geen mochten hebben ontvangen en hun goede hart hoorend spreken, een gift willen afzonderen, zullen aan het adres van den heer v. d. Kamp gaarne van een inschrijvingsbiljet worden voorzien. Natuurlijk is het wensche- lijk dat de heeren die de zaak ter hand hebben genomen zoo spoedig mogelijk weten waar ze aan toe zijn, zoodat gaarne het antwoord op de rondgezonden circulaires van de week tegemoet wordt gezien en ten slotte nog een wensch het ligt voor de hand, dat, waar het een geregelde uitkeering geldt, met het oog op een gemakkelijker opmaken van die be grooting een jaarlijksche gift de voor keur verdient boven een gift in eens en voor ééns. De Haarlemse he Friezen zullen dit jaar op 12 December a.s. in het Brongebouw kunnen genieten van de vrije vertaling van Molière's „Tartuffe" in hun landstaal. „Oebele Glüper", zoo heet het stuk, is in alle opzichten beter geslaagd als tooneelstuk dan „De Jildstumper", door denzelfden schrijver, den ouden Waling Dijkstra, naar „1" Avare" ver- friescht. Van die „Jildstumper" heeft men in het voorjaar kunnen genieten toen de Grouwster tooneelisten het hier voor de Friesche Vereeniging „Gijs- bert Japicx" kwamen vertoonen. Ditmaal worden er geen kaarten verkocht, zoodat het gespeeld zal wor den als van ouds voor leden, begun stigers en gasten. Wij twijfelen niet, of ook deze avond zal den ouden roem van gezelligheid der „bütenge- woane gearkomsten" van „Gijsbert Japicx" handhaven. Wie behoefte ge voelt zich aan te sluiten, kan zich wenden tot het bestuur. Naar wij vernemen zal den 28en December in „De Kroon" een uitvoering voor een liefdadig doel wor den gegeven van een Kerst- en Drie koningen-Oratorium, gevolgd door een vertooning van levende beelden. Deze uitvoering gaat uit van den heer Frans Vos, alhier, die indertijd zulk een groot succes heeft gehad met een uitvoering van een cantate Pius IX, door hemzelf gedicht en getoonzet door den heer Ph. Loots, in het Paleis v. Volksvlijt te Amsterdam. De muzikale leiding van de uitvoe ring alhier berust bij den heer Jacques de Jong, terwijl Haarlemsche zangers en zangeressen de uitvoerenden zul len zijn. Men zal er nog wel nader van hoo- ren. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur bemerkte een vrouw in een winkel in de Anegang, dat zij haar portemonnaie kwijt was. Terstond ging zij naar den winkel in de Groote Houtstraat, waar zij het laatst be taald had en vroeg of zij daar mis schien haar portemonnaie had laten liggen. De winkeljuffrouw zeide, dat de vrouw haar portemonnaie opge nomen had en medegenomen. De vrouw vermoedt nu. dat een jongen deze gerold heeft 'Amstelhoek". De fabrieken der Naamlooze Vennootschap «Amstel hoek", gevestigd te Amsterdam en te Haarlem, zijn Zaterdag j.l. opnieuw stop gezet, doch thans om niet meer te beginnen. Naar wij vernemen is de nachtwa ker in het Koloniaal Museum G. de Lange, als belooning voor zijn kranig optreden bij gelegenheid van de in braak, met Sint-Nicolaas verrast door een eerediploma van den directeur, vergezeld van een present van f15. De Heer Ed. Voget, alhier zal deel nemen aan den Grooten Nationalen Wedstrijd voor »Proza en Poëzie", le afd. Nederlandsche Taal, uitgeschreven door de Kon. Rederijkerskamer „Inter Amicos" te Dordrecht op 25 en 27 De cember a.s. Naar wij vernemen is aan de werklieden van de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. de verplich ting opgelegd, zich aan de reglemen ten te onderwerpen en ten bewijze daarvan vóór den 15den December een verklaring, bij de nieuwe regle menten ingesloten, te teekenen. Wie die op dien datum niet onderteekend heeft ingeleverd, wordt ontslagen. Zaterdag mor gen vroe gtijdig kwam St. Nicolaas per rijtuig aan school F., hoofd de heer J. J. Franc ken, in de Amsterdamstraat alhier. Aan de leerlingen van de zes laagste klassen werden cadeautjes en versna peringen uitgedeeld. De uitgeslotenen. Door de uit gestotenen is bericht ontvangen dat de bussen aangaande den sigaren- verkoop aan de C. W. S. 10 weken geleden door de Politie in beslag ge nomen, teruggehaald kunnen worden. Voorts zal zeer waarschijnlijk sa menwerking tot stand komen tusschen het comité der uitgestotenen en het steun-comité uit H. A. S. en P. A. S. Wij voor ons gelooven dat dit der zaak ten goede zal komen, daar zooals nu gebleken is giften voor de uitgestote nen bestemd, terecht zijn gekomen bij het laatstgenoemde steun-comité, dat zich in het bijzonder voor de werk- loozen interesseert, en derhalve haar oorspronkelijke bestemming niet heb ben bereikt. Gevonden voorwerpen. Een touwen tascheen gouden oorhei, een bril in étui, een zweep, een overschoen, een zwart hondje. 1 Bondsavond. De 3de Bonds- avond van den Haarlemschen Kegel bond zal Dinsdag op de kegelbanen van café Brinkmann gehouden wor den. Feuilleton Naar het Engelsch van ARNOLD BENNETT. U is te jong voor Dr. Colpus, ma- en te schoon. Dat vindt hij niets, Sylvie. Hij eft grijs haar maar hij is een ide- 1-minnaar. Ik heb zijn aanzoek ogenomen. De volgende week zul- l- wij trouwenje weet waar. - Heeft u hem lief, mama? Mrs Cavalossi lachte. Mogelijk, hernam zij en, ik be- in der hem. lylviane moest iets zeggen, passend or deze omstandigheden, maax_ zij niets, en er volgde een pijnlijke üte zelfs Mrs Cavalossi was ver- 9e jen. Er scheen een scheidsmuur op trokken te dijn tusschen moeder en ichter. Omi zich een houding te ge- Kn begonnen beiden de hotelbedien- a te bekijken, die met ijver bezig tren het koperwerk van de vleugel deuren der vestibule op te poetsen. Op dat uur waren gewoonlijk geen gasten tegenwoordig, allerminst schoon© vrouwen. De bedienden kwamen nu dichter bij, en het zou onnoodig ge weest zijn een gesprek onder vier oogen voort te zetten. Ik ga weer naar Arthur, zei Syl viane. van haar stoei opstaande. Ik ga ook naar boven, zei Mrs Cavalossi. Zij gingen zwijgend samen de trap op. Bij de deur van de slaapkamer van Arthur bleef Sylviane staaner was niemand anders in de lange cor ridor. O, mama. fluisterde zlij haar kus sende, waarom gaat u met hem trou wen Wat beteekent dat Beteekenen? het beteekent dat ik niet van% plan ben mijn ouden dag eenzaam door te brengen het betee kent, dat onze goede, beste Doctor een verpleegster noodig heeft, zei Mrs Cavalossi. Wat zou het anders betee kenen Ga en verpleeg uw eigen lie veling. Sylvie, en ik zal drooimenvan den mijne. Een uur later, juiist toen Mrs Cava lossi zich klaar maakte omi te gaan wandelen, kwm Sylviane haastig de salon binnen. Mama. hij is ziek. Er klonk groote angst uit haar stem. Mrs Cavalossi was bezig de stok van een nieuwen parasol in oogen- schouw te nemen. Zij keek snel het jonge vrouwtje aan, wier gelaat het zelfde uitdrukte als haar stem. Ziek zei Mrs Cavalossi. Ja Ten minste, ik denk het. En je zei, dat het alleen maar hoofdpiijn was. Ik zei, dat hij een beetje koort sig was, ook, mama. De houding van het jonge vrouwtje tegenover haar moeder leek op die van een verlegen schoolmeisje. Maar zware hoofdpijn gaat dik wijls 'samen met wat koorts. Je bent een beetje kinderachtig, beste meid. Dat weet ik, mama maar ik kan het niet helpen. Ik ben ontzettend bang, dat hij ernstig ziek zal worden. Ernstig ziek zal worden herhaal de Mrs Cavalossi, en haar eigen stem klonk haar, als kwam hij van verre. Weer ischeen er een vreemde gedach te bij haar op te komen, maar dit maal nog intenser. Uiterlijk was er niets aan haar te zien, maar in haar ziel zag zij den vinger van het Nood lot zich uitstrekken als uitnoodigend om hem te grijpen. Haar gelukkig ge sternte, dat geluk, dat haar nooit voor langen tijd den rug had toegekeerd, spoorde haar aan. Reeds vormde zich een vaag plan in haar geest. Zij zag de toekomst voor zich zij zag wat moest gebeuren als er maar een machtige hand zonder scrupules aan wezig was. Zij zou hebben kunnen lachen terwijl zij in zichzelve de ram pen voorzag, die weldra zouden ge beurenDr. Colpus zou zien, waar zij zonder zijn hulp toe in staat was. Zij was geboren om te slagen de duivel zelf stond haar daarin bij. Ik zal zelf eens naar Arthur gaan zien, zei ze, Ja. doe dat. Hij heeft behoefte u te spreken, mamazei Sylvie dank baar. Hij gaf mij de boodschap u te vragen om in zijn slaapkamer te ko men. Waarom zei je mij dat niet eer der? zei Mrs Cavalossi opstaande. Ik ik dacht, dat u er niet van hield, in ziekenkamers te komenu kwam nooit bij mij. als ik ziek wais. Ziekenkamer Nonsens Me dunkt zoo, dat Arthur heel plotseling ziek wordt. Maak jezelf toch niet angstig over niets? Zij zweeg; waarom zou je ongerust zijn? Even klonk er iets vriendelijks in haar toon. Moeder Ben je verliefd geworden op je echtgenoot? vervolgde Mts. Cavalos si, terwijl haar stem weer een har den klank aannam. Moeder, antwoordde de jonge vrouw hartstochtelijk, hij trouwde mij niet om/ mijn geldhij is niet in halig. Haar oogen waren op den vloer ge richt. Ben je daarvan overtuigd? Toonde hij dat gisterenavond niet Sylvie. wees niet absurd. Hij zal te dien opzichte spoedig van gedachte veranderen, je zult zien, hij poseerde maar wat. Je zult spoedig genoeg bemerken, dat hij er niets tegen heeft om van j 0 u fortuin te leven. Boven dien, het is jou werk om hem van ge dachte te doen veranderen. Ik kan het niet doen, mama. Je kunt, als je het maar pro beert. Mrs Cavalossi zette haar parasol neer. Sylvie, het zal slecht voor jeaf- loopen als wij samen twist krijgen. Ik heb je groot gebracht als een vrouw van dé wereld, illusies komen daarbij niet in aanmerkingzes maanden geleden was je, juist zoo als ik wenschte. Je beschouwde een huwelijk zooals het behoort alls een zakenkwestie. Ik maakte je bekend met een plan, waardoor wij werkelijk rijk zouden worden toen hadt je geen scrupules. Wij maakten kennis met Arthur Forrest, die. zooals wij toen dachten, onbekend; was met zijn recht op de erfenis van Peterson, en jij zou met hem trouwen. Ik zei je, dat hij dade lijk bereid, zou zijn met je te trouwen als hij wist, dat je twintig duizend pond waard was. Ik had gelijk Hij: werd aangetrokken door je schoon heid zoowel als je fortuin. Hij deed zooals ieder andere man gedaan zou hebben hij hapte toe. Neen, mamahij vatte liefde voor mij op. Gekheid, Sylviane Maar hoe dan ook, hiij trouwde met je. Nu blijkt, dat hij bekend was met zijn rechten op de erfenis van Peterson, ofschoon hij om een of anderen reden geen werk dAajcatan maakte. Dat viel ons gisterenawKa legenmaar daar om niet getreurd1. Als hij, zooals je zegt, verliefd op je is. dan heeft het je maar een paar woorden te kosten, en hij zal op de Petersonmillioenen toespringen als een tijger Maar ik zal die woorden niei spreken. Mrs Cavalossi lachte vroolijk. Je bent sentimenteel geworden, Sylvianedat zal wel overgaan en intusschen amuseer je mij. We zullen er nu maar niet meer over spreken. Je zegt. dat Arthur ziek is. en dat bij mij wenscht te zien ik zal naar hem toe gaan. Ik denk dat de symptomen' hoofdzakelijk in je verbeelcüfag be staan. Hij was .gisterenavond nog volkomen gezond. (Wordt, vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1