Amsterdamsche Beurs jtnerlid Passtoors, werd bezocht ior ruim 70 afgevaardigden en duur- wan 12 tot 5 uur. De tijd vervloog s 'tware door de zeer geanimeerde ibatten. Acad. examens. Amsterdam. Doctoraal examen in rechtswetenschap, de heer Leo olak (cum laude). Utrecht, Geslaagd kerkel. voorber. de heeren H. A. Loeff, D. Crom- ïelin en G. Feensma. Middelbaar Onderwijs. Acte-examens Fransch Akte A.) 's'Gravenhage. Geëx. en toegelaten iej. R. Chr. Hennus, van Haarlem. Examen Schoonschrijven. Toegelaten mej. P. M. J. Kr amps, au Haarlem. Men bericht, dat door de Staats- poorwegmaatschappij gearbeid wordt ;an de herziening der loonen en aan erbetering der positie van het perso- eel dier maatschappij. Naar wij vernemen, zal de Tweede lam er denkelijk in Februari over man tot openbare behandeling van iet ingediende wetsontwerp op hef ooger onderwijs. (Centr.) Bij den slager V. te Nijmegen Saterdag 400 aan bankpapier ont heemd. Een jeugdig Duitscher, die lij hem inwoonde, is sedert verdwe- len, waarom men vermoedt, dat hij le dader is. De centrale werkplaatsen derStaats- ipoorwegen te Blerik bij Venlo zul- en belangrijk worden uitgebreid. In verband daarmede stelde de hoofd ingenieur dezer dagen een onderzoek ier plaatse in. Uit Dinteloord meldt men, dat de schipper v. B., van Wex'kendam, wien de vorige week aan den Laaddarn, onder Dinteloord, door een viertal werklieden uit Steenbergen eenige levensgevaarlijke wonden in den rug werden toegebracht, aan de gevol- ;en daarvan te Dordrecht is over- eden. Scheidsrechter de heer J. P. Reijers.Een ander spoorwegongeluk had in Rap komt voltallig uit met twee Andaluzië plaats. Tengevolge vaneen invallers voor Rincker en Engers, en aardstorting stortte een spoortrein Lieftinck tusschen de palenRapi- naar beneden. Veertien reizigers wer- ditas met tien man. Al dadelijk blijkt den gedood, en een aantal anderen deze club niet tegen Rap opgewassen gewond. en bepaalt zich 't spel hoofdzakelijk op het terrein der Rotterdammers. Rap In de petroleummijnen van Mon- dringt voortdurend op het doel aan tcchino, die door een Franschë maat- en Jus van Son weet den bal mooi op schappij worden geexploiteerd, had te drijven en zijn partij de meerder- een ontploffing plaats, waarbij de heid te bezorgen, ook het tweede doel- directeur en een werkman werden ge punt volgt spoedig uit dezen hoek. dood, en drie werklieden zwaar wer- Het vrij talrijke publiek, dat over den gewond, het algemeen beter spel van de zijde der Rotterdammers had verwacht, Een zware brand woedde in de werd hierin teleurgesteld, daar het spoorloodsen der douane in Metz. Een zeker niet beter was als derde klasse- groote partij olie en eenige waggons spel, alleen de doelverdediger, de Amerikaansch spek verbrandden. De heer Immink, schijnt voor zijn taak schade wordt op twee millioen Mark berekend en weet menig goed gericht geschat. schot te stoppen. Het spel der Rood- zwarten, was oneindig beter; door de De gemeenteraad •—*-> Parijs heeft glibberigheid van het terrein kwam Vrijdag met 41 tegen 28 stemmen het menigeen met het natte gras in aan- ontwerp-besluit aangenomen, waarbij raking 1 de levering van gas tot het uitslui- Even vóór de pauze doorleeft tend bedrijf der gemeente wordt ge- Rap's doel ook een paar benauwde maakt, oogenblikken, maar Lieftinck,trouw door Rincker bijgestaan, zorgt wei 1 Twee Spaansche boschwachters van dat het leder voor de palen blijft. De Casa de Campo, Diaz en Garcia zijn rust treedt in met 2—0 in Rap's voor- }n hechtenis genomen en een derde deel. Na vijf minuten wordt het spel heeft op het koninklijk goed zelf- weder hervat, de Rotterdammers moord gepleegd. Welk verband er schijnen er alles op te willen zetten bestaat tusschen deze feiten en het om gelijk te maken en werkelijk ongelukkig schot, dat bij de jacht- wordt steeds op Rap's helft gespeeld Parti] eenige dagen geleden viel en maar tot scoren komt het niet. Na dat aanleiding gaf tot velerlei ge- een half uur, waarin de Rotterdam- ruchten, wordt met vermeld. Na dit sche doelverdediger zich verscheidene voorval zal een eenvoudig démenti malen op de knieën heeft laten val-wel niet meer voldoende zijn om het len, dit schijnt zijn manier om ballen Pu^, verhmdeien aan een mis te stoppen in menige bal vlak naast ^ten aanslagr op het leven des Ko- het doel getrapt is, weet Cocheret den j mnffS te aenken- bal, door Prins voorgezet, in het net te werken, spoedig gevolgd door het vierde doelpunt door Schreuder ge maakt. Nu volgen twee hoekschoppen door Prins genomen, zij veroorzaken een geknoei en gekrioel voor Rapitas' Vervolg Stadsnieuws Stukken van den Raad. Voordracht van het college van cu- doel,° waarbij de doelverdediger eeni-1 ratoren van het Gymnasium ter voor- ge malen tusschen de palen komt te ziening in de vacature, ontstaan door liggen, maar de bal blijft er buiten, i (je periodieke aftreding van mr. A. A. verhuisd naar de tegenovergestelde lv der Mersch. zijde en jaagt Lieftinck nog even den schrik om het hart. Maar ook dade- Sport en Wedstrijden VOETBAL. Ie ld. Competitie-wedstrijden. H. F. C. AJAX gew. 5-2 Voor de le klasse van den N. V. B. ging Zondag H. F. C. naar Leiden, om daar Ajax te bekampen. Voor de rust waren de Haarlemmers sterker en hadden dan ook grooten- deels 't spel in handen. Voor half time wisten zij viermaal den Leid- schen doelverdediger te noodzaken het leder uit zijn net te visschen, terwijl de Leidsche voorhoede er slechts één maal in slaagde om Ferf te verschal ken, zoodat de rust inging met 41 in 't voordeel van de Blauw-witten. Na de hervatting was Ajax beter op dreef, en waren beide partijen vrij wel aan elkander gewaagd, wat ook hun score uitdrukte, want elk der clubs wist na half-time nog éénmaal 't net van haar tegenpartij te vinden, zoodat deze wedstrijd eindigde in eene overwinning van H. F. C. van 5—2. H. F. C. was zeer goed in conditie, ook Ajax vertoonde goed spel, vooral zijn keeper van Velzen was uitste kend. Het veld was ietwat glibberig, vandaar moeilijk te bespelen. 3e Klasse Competitie. H.F.C. II - R.A.P. II Voor de 3e klasse van den Neder- landschen Voetbal Bond speelden Zon dag alhier op 't veld aan de Span jaardslaan H. F. C. II en R. A. P. II, welke wedstrijd eindigde in een over winning der Haarlemmers van 60, met de rust was de stand 40. In den geheelen wedstrijd waren de Blauw-witten sterker en hadden dan ook gedurig 't spel in handen. Hun voorhoede was evenwel niet in con ditie, vooral na half-time waren de Haarlernsche spelers herhaaldelijk aan 't knoeien, voornamelijk met het schieten, dat of te onzuiver was ofte lang uitgesteld werd. De Rood-zwarten waren slecht, zoo slecht als wij ze maar zelden zagen. Voor een derde-klasse wedstrijd was er zeer veel publiek opgekomen, het geen wellicht te danken was aan het feit, dat er geen eerste klasse match werd gespeeld. De wedstrijd E. D. O. ISwift (Am sterdam), die gisteren op het veld van eerstgenoemde aan den Schoter- weg gespeeld zou worden voor de 3e klasse van den N. V. B., is den beginne reeds gestaakt daar een der spelers het been brak. Een daar op gespeelde vriendschappelijke wed strijd eindigde in een overwinning van E. D. O. van 71, met de rust was de stand gelijk 11. BEKER WEDSTRIJDEN lijk daarop weet Munnik te scoren, terwijl het doel ongedekt is en bezorgt den Rood-zwarten de vijfde goal. Hierbij blijft het. Deze wedstrijd eindigt alzoo met 50, een overwinning voor Rap. Wij hadden van beide zijden beter spel verwacht. COURSES. Volgens een voorloopige opgaaf zal het volgende seizoen op 13 Maart worden geopend met wedstrijden op de baan te Woestduin. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Haarle^n, 14 Dec. 1903. Geachte heer Redacteur Vergun mij dank te brengen voor de vele opofferingen van het Dames- Comité, dat gisterenmiddag een St. Nicölaasfeest in de groote zaal van de „Vereeniging" georganiseerd liad, voor de kinder.n, van de uitgeslo- tenen en werkloozen. Wanneer ik de tolk ben, van alle aanwezigen, om hartelijken dank aan deze dames te brengen, dan zal mij van de geïn- troduceerden niemand zulks ten kwa de duiden. Ruim, zeer ruimzijn de kinderen met de moeders gedeeld met datgene, waarin het huisgezin het meeste behoefte haden om dit alles te weten te komen, daarvoor behoor den veel tijd, en opofferingen, zoodat ik mij hegrijpen kan, dat deze da mes in de afgeloopen week weinig rust hebben gehad. Met het goede doel voor oogen za gen zij daar niet tegenop, en zij heb ben eer van haar werk, uit alle oog punten beschouwd, zoodat dit met fecht een waar kinderfeest genoemd kan worden, niet alleen om de op gewektheid, maar ook om de milde gaven. Vandaar aan de gevers ook allen dank. Het komt nog al eens voor dat dergelijke menschen geen dank verlangen, zooals het oude steun-co- mité ondervonden heeft, maar mijns inziens zijn goede werkzaamheden dank waard. Waarde heer Redacteur, ik wil er niet verder over uitweiden, daar uw verslaggever over dezen feestmiddag uitvoeriger zal berichten. Met hartelijken dank voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, UEd. dr. K. „Haarlem" ging gisteren voor de 2e ronde van den Holdertbeker naar Amsterdam, om daar te spelen tegen de derde klasse club „Vooruitgang". Deze wedstrijd eindigde in een over winning van de Haarlemmers van 5—1, zoodat zij zich hiermede het spelen in de derde ronde verzekerd hebben. Zoo zijn dus alle Haarlern sche clubs, die ingeschreven hebben voor den beker, in de derde ronde ge komen. Het zijn: Haarlem I, Haarlem II, H. F. C. I en H. F. C. II. Voor de Oostelijke le klasse comp. speelde te Wageningen G. V. C. en Vitesse (Arnhem) gelijk. (3—3.) R. A. P.Rapiditas (Rotterdam). Gew. 50. Zondagmiddag had op R. A. P.'s terrein te Amsterdam de bekerwed strijd plaats, verleden week uitge steld, door onbespeelbaarheid van het terrein. Rechtszaken De officier van justitie bij de recht bank te Breda heeft tegen denl8-ja- rigen M. Janssen, uit Prinsenhage die den 4den October ter gelegenheid der kermis aldaar bij eene vechtpar tij W. Willemsen met een dolkmes doodstak, vijf jaren gevangenisstraf geëischt. De zaak tegen den ontslagen com mies eerste klasse der posterijen J. J. v. H.. beklaagd van verduistering van aan de post ten vervoer toevertrouw de brieven, is verwezen naar de open bare terechtzitting. Als verdediger is hem ambtshalve toegevoegd de heer mr. B. Spier. Gemengd Nieuws Spoorweg-rampen. Op een sneltrein in Spanje werd, op het oogenblik, dat hij den tunnel te Haldamas uitreed, een dynamiet- aanslag gepleegd. De trein derailleer de. In de nabijheid werden nog veer tien dynamiet-patronen gevonden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Op de voordracht komen voor de heerendr. J. NieuwenhuijzenKru- seman en mr. C. M. Rasch. Voordracht van B. en W. om aan J. van der Wateren, onder-keurmees ter van het geslacht voor de gemeen te Haarlem, evenals vorige jaren, ook over 1903 een gratificatie te verleenen van ƒ250. Voordracht van B. en W. tot het aankoopen voor den prijs van ƒ1000 van de muren en schuttingen( die dienen tot afsluiting van de terreinen der voorm. gasfabriek, welke terrei nen uiterlijk 1 Jan. 1904 ter beschik king der gemeente komen. De bij den Raad ingekomen adres sen, waarhij verzocht wordt niet on gewijzigd aan te nemen het voorstel van B. en W. in zake de overdracht van de concessiën van de Haarl. Tramway Mij. aan de E. N. E. T. ge ven B. en W. aanleiding tot eenige beschouwingen. Naar aanleiding van het verzoek tot overname, waarbij de lijnen Dreef station en de geconcessioneerde lijn richting Overveen electrisch zouden worden geëxploiteerd, een en ander alléén onder conditie dat de conces siën voor die lijnen tot 1950 worden verlengd, overwegen B. en W. dat bij inwilliging van dit verzoek de ge meente de macht gedurende bijna een halve eeuw voor een groot deel uit handen geeft, wat des te meer klemt omdat in deze feitelijk een monopolie zou worden geschapen. De te treffen regeling dient dus voor geruimen tijd voldoende te zijn. Is zulk een regeling met adressanten niet te treffen dan eischt het gemeen tebelang te wachten, desnoods tot de concessie der Haarl. Tram Mij. af loopt. De kans dat later andere ge gadigden zich aanmelden is toch niet uitgesloten. De argumenten van adressanten dat de omhouw zeer veel geld zal kos ten, dat de lijn DreefBlauwbrug- getje hun te duur zou zijn en hun beroep op de billijkheid om de lijn Verwulf tZijlweg als een uitbrei dingslij n te beschouwen kunnen bij de toepassing van een bestaande con cessie van nut zijn, bij een aanvraag om verlenging met 40 jaar dienen zij buiten beschouwing te blijven. Daar om is conclusie van adressanten ook onjuist: de gemeente vraagt over name noch ombouw, maar is bereid een en ander toe te staan en conces sie te verleenen, mits alles voor af- zienbaren tijd behoorlijk geregeld wordt. B. en W. gaan daarop na of de punten, in hun voorstel, waartegen adressanten bezwaar maken, door het gemeentebelang worden geëischt en of erlén of meer zouden kunnen ver vallen. Het argument dat aanleg en exploi tatie van de lijn DreefBlauwbrug- getje de E. N. E. T. op zware lasten zou brengen is van geen belang voor de gemeente en kan dus onbesproken blijven. Eveneens het argument dat de Haarl. Tram Mij. bij vernieuwing der concessie met die lijn geen genoe gen zou kunnen nemen. De concessie eindigt pas over 4 jaar. Naar aanleiding van het adres van de Noord-Zuid-Holl. Stoomtr. Mij. dat aanvoert dat 't verkeer met ten Zuiden gelegen gemeenten zal worden be moeilijkt daar de passagiers meer zullen moeten betalen en de wagens der E. N. E. T. geen ruimte genoeg zullen bieden, merken B. en W. op dat voorloopig voor het stuk DreefSpan jaardslaan de E. N. E. T. de stoom tram zou kunnen terugdringen om la ter, naar gelang de terreinen in den Hout worden bebouwd, tot het Blauw- bruggetje door te gaan. Uit een oogpunt van ontsiering ach ten B. en W. wenschelijk dat de stoomtram uit den Hout verdwijnt. Echter zouden zij niet aan deze voor waarde vasthouden zoo de argumen ten van de N. Z. Holl. Stoomtram Mij. hen hadden overtuigd. Het is B. en W. niet duidelijk waarom tusschen stoom- en electrische tram niet een regeling over overstapkaartjes zou kunnen worden getroffen. Het verkeer met gemeenten ten Zuiden behoeft niet te lijden. Velen zullen van de H. IJ. S. M. gebruik maken, anderen zich een kleine wandeling getroosten, waar de stadstram dichter bij hen komt. Het argument van ruimte in deE. N. E. T. is niet afdoende. Ook nu komt de stoomtram niet in de stad en bij Spanjaardslaan en Blauwbrug- getje zou een behoorlijk wachthuisje kunnen komen om op een volgende tram te wachten. Het bagagevervoer geschiedt thans reeds grootendeels per as. Het verzoek te willen bepalen dat de lengte der te bouwen lijn Verwulft Zijlweg tot aan de grens der gemeen te mee zal tellen bij de berekening van het net in verband met het be volkingscijfer en adressante (E. N. E. T.) eerst tot den bouw dezer lijn ver plicht zal zijn wanneer zij van Bloe- mendaal toestemming heeft tot door trekken dezer lijn tot in Overveen, wordt door B. en W. met klem ont raden. Nu adressante in haar eigen belang verzoekt lijnen te mogen overnemen is er geen reden haar van op haar rusten de verplichting te ontheffenhet geldt immers niet een nieuwe, door de ge meente gewenschte lijn. Bovendien zou het niet in het belang der gem. zijn de bevoegdheid om zoo dat noo- dig is, uitbreiding van lijnen te vra gen, uit handen te geven. Ook het tweede verzoek komt B. en W. ongewenscht voor omdat als de grenswijziging tot stand zou komen in den geest zoo als indertijd in den Raad ter sprake is geweest, doortrek ken tot de nieuwe gemeentegrens dan reeds een billijke eisch zou zijn. Bo vendien kan het tot moeilijkheden aanleiding geven. Het bezwaar van vaste stopplaatsen. In winkelstraten zijn die te ontraden. Daarom kozen B. en W. een tus- schenstelsel, waarmee ze een proef wenschen. Ook het door de E. N. E. T. geop perd redactie-bezwaar deelen B. en W. niet. Redenen waarom zij geen termen vinden, ook na ampele overweging in hun voorstel wijziging te brengen. Voordracht van B. en W„ naar aan leiding van een advies van het Burg. Armbestuur in verband met het amend. Bijvoet in zake bedeeling van turf of cokes, om het aangeboden ta rief onveranderd vast te stellen. Z. wilde naar den hal Ioopen, om dezen weg te trappen, toen ook een ander dit deed. Er volgde een botsing waardoor Z. viel en een trap tegen het been kreeg, dat onder de knie brak. Overleden. Het vrouwtje, dat eenige dagen ge leden op et Luthersche Hofje van een stoel afviel, eene hoofdwonde en brandwonden bekwam, is aan de ge volgen overleden. Daar onze medewerker voor mu ziek, de heer Philip Loots, tot zijn leedwezen niet de g e h e e 1 e uitvoe ring van de Mannenzangvereeniging Crescendo heeft kunnen bijwonen, moeten wij tot onzen spijt ditmaal dit concert onbesproken laten. Naar wij vernemen is door het Gedelegeerd Lid van administra tie der H. IJ. S. M„ den heer R. van Hasselt, tot president van het scheidsgerecht benoemd Mr. H. van Maanen, chef afdeeling rechtzaken, en tot diens plaatsvervanger Mr. E. Z. Elias, hoofdcommies bij den alge- meenen Dienst, Bestrijding van de Tering. Te Antwerpen heeft men in de ver schillende goede café's groen geschil derde bussen geplaatst met het op schrift „Dispensaire Anti-tubercu- leuse, d'Anvers." Naar wij vernamen werd deze bus menigmaal goed bedacht. Zou zoo iets ook in Haarlem niet kunnen geschie den? Misschien ligt het op den weg van het Witte Kruis. ZANDVOORT. Zaterdag j.l. gaf de Rederijkers kamer „Sandevoerde" de eerste uit voering in dit seizoen in het Kurhaus die door een groot publiek werd bij gewoond. Opgevoerd werden „de Militaire Willemsorde", dramatische schets in één bedrijf van Rosier Faassen en „Inkwartiering", blijspel in één be drijf. In beide stukken waren de rol len uitstekend verdeeld en het samen spel liet niets te wenschen over. Dat een en ander zeer in den smaak viel bleek uit het daverend applaus. Verder werden eenige zangnummers ten gehoore gebracht, die buitenge woon voldeden, evenals twee voor drachten op de piano. De Burgemees ter bedankte namens de aanwezigen voor den genotvollen avond. Een geanimeerd bal besloot deze uitvoering, waarop „Sandevoerde" met genoegen kan terugzien. BEVERWIJK. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag alhier eene afdeeling opgericht wor den van den Nederlandschen R.- Ivatholieken Volksbond. Inbreker s. De daders van de laatstvermelde inbraken zijn naar het Huis van Be waring overgebracht. De één was de vrijer van de dienstbode, de ander een werkman, vader van een huisge zin met 5 kinderen. Jubilée Schulze. Den Ssten Januari zal alhier den Schouwburg het 25-jarig jubilee van den heer C. J. Schulze gevierd worden. Maakten wij onlangs melding, dat gegronde klachten werden geuit over onvoldoende afwatering in eenige dee len van Kennemerland, te Heemskerk is daarover een vergadering van belanghebbenden gehouden en daarin besloten te onderzoeken wat tot ver betering kan worden gedaan om als dan gemeenschappelijk op te treden. Voorzitter dezer Vereeniging is de heer P. v. d. Ploeg, aldaar. HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE. In deze gemeente blijft de besmet telijke keelziekte (diphteritis) zich' sporadisch voordoenenkele sterfge vallen kwamen voor ook j.l. Vrijdag bezweek in de Houtrakpolder een kind aan die ziekte. Velser Pont-Quaestie. De heer F (rans) N (etscher) schrijft in het Weekblad voor Beverwijk en Alkmaar een artikeltje over deze zaak, waarbij hij hare lijdenshistorie nog eens nagaat, om daarna een nieuw gezichtspunt te openen. Hij deelt n.l. mede, „onlangs een der grootste Nederlandsche aanne mers van waterbouwkundige werken, afkomstig uit de bakermat der Vol kersen, Bossen, Van Haeftens e. d (nml. uit Sliedrecht) te hebben ge sproken, die hem mededeelde aan den Minister het aanbod te hebben gedaan de quaestie van 't Pontveer te Velsen zoo op te lossen, dat ze aan alle eischen zou voldoen, terwijl hij te vens een middel aan de hand wilde doen om te voorkomen, dat de aan- legliaventjes 's winters niet vol ijs kunnen geraken (de ponten zullen, gelijk de toestand nu is. de haventjes zelf vol schotsen duwen) en daardoor bruikbaar zullen blijven. Aan dit aanbod was bovendien de royale conditie verbonden„niet goed, geen geldVoldeed zijn op lossing niet, dan behoefde men hem niets te betalen. Het Rijk kon er dus1 nooit schade bij lijden. Maarde Minister heeft dit aan bod niet aangenomen. En waarom niet De Fransche Minister Pelletan is onlangs op een dergelijk voorstel goed of geen geld, wel ingegaan. Is het dan misschien, zoo vraagt de heer Netscher, „om zijn waterstaats- ingenieurs de schande te besparen, „dat een man van de praktijk, een „eenvoudig aannemer, mogelijk ge- „daan zou krijgen wat hun, met hun „Polytechnische Schoolkennis, nog „maar niet is mogen gelukken?" Schrijver acht het nuttig, dat de zaak bij de begrooting voor Water staat in de Kamer ter sprake komt en doét daarvoor een beroep op den heer Lieftinck. Ophalen asch en vuilnis. Ingevolge een Raadsbesluit is aan bestuurderen van scholen en andere inrichtingen medegedeeld, dat met ingang van 1 Januari 1904 het opha len van asch en vuilnis van gemeen tewege zal geschieden kosteloos al leen bij ingezetenen doch tegen een vastgestelde vergoeding bij bovenge noemde inrichtingen. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de vergadering, welke morgen, Dinsdagavond, om 8 uur in het Nut wordt gehouden, ten einde eene Commissie van Beheer der gel den voor „Blinde Meijer" te vormen. Sluiting der jacht op klein wild. Bij besluit van Ged. Staten in Noord-Holland is bepaald, dat de sluiting der jacht op klein wild in deze provincie, met uitzondering van die op houtsnippen, is bepaald op Donderdag 31 December 1903, met zonsondergangdat alzoo, op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art. 27 der Jachtwet, het verkoo- pen, te koop uitstallen en vervoeren van het hierbedoelde klein wild, uiter lijk tot en met 14 Januari 1904 zal mogen plaats bebben. Naar wij vernemen was heden Ed de Lanoy weer in het kan toor der Noord- en Zuidhollandsche Bank in de Groote Houtstraat over gebracht. Gisterenmorgen werd na de godsdienstoefening in de Noorder- kerk alhier, door Ds. Ringnalda me degedeeld, dat Zondag 6 December j.l. een gift was ingekomen van ƒ40 voor de Kerk, waarvoor door den voorgan ger dank gezegd werd. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur, had zekere Zandstra, lid van de Voetbalclub E. D. O., het ongeluk bij het spelen op het terrein der club aan den Schoterweg, zijn been te breken. Door Dr. Walbrink van den Schoterweg werd liet eerst genees kundige hulp verleend, waarop hij per rijtuig naar zijn woning in de Frans Halsstraat werd overgebracht. Het ongeval geschiedde voor den wedstrijd, tijdens het zoogen. „goal- schieten". Gevonden voorwerpen. Een zakdoek met een sleutel er aan, een slagerskiel, een glazen flacon met nikkelen dop, een glacé hand schoen, een portemonnaie, waarin geld, twee sleuteltjes, een sleutel, een portemonnaie, waarin een zilveren ring, een zwart lederen portemon naie, waarin geld, een knipmesje, een gestreept kinderrokje, een zwart bruinharig hondje, een rose kouse band, een koperen broche, waarin een vrouwenportret. Eene 1 i e v e(?) juffrouw. Tegen eene 20-jarige juffrouw is proces-verhaal opgemaakt, omdat zij gisterenavond op de Ged. Oudegracht een 25-jarigen visscher heeft mishan deld door hem met een geëmailleerd kopje een slag op het hoofd toe te brengen, waardoor een lievig bloeden de wonde ontstond, welke door een dokter is verbonden. Hulde aan Koningin-Moe- der Evenals in andere gemeenten is ook hier ter stede een plaatselijk comité opgericht voor de inzameling van gelden tot het brengen van een bijzondere hulde aan H. M. de Konin gin-Moeder op 22 Januari a.s. Voorzitter daarvan is de Burge meester. Reeds heeft het comité eene verga dering gehouden. Telegrammen DE VEREENIGDE STATEN EN COLUMBIA. WASHINGTON, 13 Dec. De officie ren van den generalen staf erkennen, dat hoewel het bezoek van generaal Bell. commandant van fort Leaven worth, aan Washington, min of meer in verband stond met generale-staf- zaken, dat voornamelijk doel hadden generaal te. consulteeren over een mogelijken veldtocht tegen Columbia, indien dit laatste de troepenbeweging naar den Isthmus voortzet. Zij lieten doorschemeren, dat de zaak thans genaderd was tot een hoogte, die de beweging van de troepen der Veree- uigde Staten ten allen tijde zou recht vaardigen. EEN REDEVOERING VAN MINIS TER ROOT. WASHINGTON, 13 Dec. Bij een bijeenkomst der officieren van leger en vloot, die op de Philippijnen heb ben gediend, hield de minister van oorlog Root een redevoering, waarin hij, sprekende over de samenwerking van leger en vloot, verklaarde, dat de tijd komen zal, waarin Amerika als de vijand zou staan tegenover een vreemde mogendheid, en dat dat leger en vloot schouder aan schouder zullen staan voor het algemeen wel zijn. De redevoering van minister Root veroorzaakte eenige sensatie doch Root heeft sedert verklaard, dat hij uitsluitend het oog had op een onbe paalde toekomst. EEN BERLIJNSCHE SCHANDAAL ZAAK. PARIJS, 13 Dec. Uit Berlijn wordt aan de „Rappel" gemeld, dat een groote chantage-zaak, waarin offi cieren van een zeer aristocratisch re giment betrokken zijn, de politie en het parket bezig houdt. Een dame uit de groote „halve-wereld" zou zich gewend hebben tot den kolonel van dat regiment en teruggave hebben gevraagd van bedragen, die zij aan verschillende officieren van het regi ment had geleend. De kolonel antwoordde met een aanklacht wegens chantage. Het ge rechtelijk onderzoek is geopend,maar er is reden om te gelooven, dat er belangrijke onthullingen zullen vol gen, die compromitteerend zijn voor enkele leden van de hooge aristocra tie, tot het leger behoorend. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Door het bestuur der N. H. Ge meente alhier is door aftreding van den heer J. ten Hagen als ouderling in diens plaats gekozen den heer H. van den Brink, en tot diaken den heer J. Moolenaar in plaats van den heer Jac. Roest. De kosten van den nachtwacht wor den alhier door vrijwillige bijdra gen gedekt. Evenals vorige jaren gaat thans weder een lijst voor dat doel rond. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand No vember ingelegd ƒ7041.71 en terug betaald 7398.42; het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2477. BENNEBROEK. De heer H. v. d. Vossen alhier is aangewezen door het College van Zetters tot schatter der huurwaarde voor de personeele belasting, dienst 1904. Burgerlijke Stand Bevallen12 Dec. A. A. Lamp Brinkmann d. A. Roubosvan der Mooren d. C. van Dijk—Kluijt z. 13 Dec. H. Huis—Gort z. door bemiddeling van de iirma VAN VLOTEN DE VRIES GiBter. Heden. Zi-12 Dec Md. u Dec. middenk. openingBk. Cerl Intern. Landsijndicaat 72i/g Aand Koninkl. Petroleum 4995/g Moeara Enini 963/g Sumatra Pnlembang 61 Cert Preferente Peruvian Corp Cm Atohison Topeka Denver Rio Grande Erie K. 0. Southern pref do. Cm Missouri Kansas Texas New York Ontario "Western Norfolk en Western Southern Pacific Southern Rails Union Pacific Cm Steel Corporation Rock Island Mexican National New OrleanB 4"/o Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading l8is/Ie 69*1/32 701/» 221/„ 221 h 29i3/i$ 29is/i6 19J/s 193/3 343/4 343/4 177/g 177/g 21*/, 591/. 59l/i 460/32 471/4 20is/18207/3 771/. 773/g 201/j 119/sS 115/8 2513/kj 255/g to*/,, los/u 947/8 Marktnieuws Haarlem, 14 December. 180 H.L. Witte tarwe ƒ7.30—ƒ7.— 65 H.L. Rogge ƒ5.15—ƒ5.—160 H.L. Haver 3.37—3.02'45 II.L. Duiven- boonen 6.60—6.5040 H.L. Paarden- boonen ƒ6.—.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 3