NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Het Huwelijk van Sylviane. 21e Jaargang. No. 6278. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 17 DECEMBER 1903. 3B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: PER DRIE MAANDEN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement vX de doerpen'in'den omtrek waar een Agent 'gevestigd i's ('kom der' f pMÉ» Haarlem van 1-5 regels ƒ0.75 elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel, gemeente) 1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland 1.65 éT pMlji |Pll Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers 0.02>£ -i MlCwMKmm/téfm hr n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37% Hoofdbureau en DrukkerijZuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31b's Faubourg Montmartre. Tweede Blad. Stadsnieuws Blinde Meijer. In de bovenzaal van liet Nut waren Dinsdagavond enkele personen ver- eenigd ten einde eene regelings-com- mïssie te benoemen. In de eerste plaats troffen wij daar aan de heeren J. W. Stuffers, W. A. J. van de Kamp en N. v. Koningsbrug- ge, die den eersten stoot er toe gege ven hebben om aan Blinden Meijer een verzorgden ouden dag te verze keren. Daarom past aan deze mannen aller eerst een woord van warme hulde voor hun edel pogen, dat zóó welge slaagd is. Maar naast hen mogen wij niet nalaten een woord van welge- meenden dank te richten tot de aan- en afwezige milde gevers, die zich me de het lot van den 71-jarigen man heb ben aangetrokken en door flinke bij dragen er toe hebben medegewerkt, dat het liefdadig werk met zulk een goeden uitslag werd bekroond. De vergadering werd gepresideerd door den heer v. d. Kamp, die in zijn openingsrede de reeds meermalen in de bladen medegedeelde en derhalve welbekende geschiedenis aangaande „Blürfe Meijer" in herinnering bracht; er o.m. op wees hoe Meijer door ver schillende omstandigheden genood zaakt werd zijn „klantjes", die hij gedurende 46 jaren trouw had bezocht niet meer te bezoekenhoe toen en kele heeren zich het lot van den ouden man hebben aangetrokken, en onder den oproep „Wie helpt", een beroep hebben gedaan op de offervaardigheid der menschen. En het resultaat is ge weest dat van alle zijden adhaesie- betuigingen inkwamen, niet minder dan 128, waarbij toezeggingen om zich maandelijks of jaarlijks te verbinden voor een zekere som; ook bijdragen in eens, zoodat thans Meijer's toe komst is verzekerd door eene jaarlijk- sche toelage van 300. In het bijzonder mag nog een woord van h artelij ken dank gebracht wor den aan mevr. R. H. S. v. d. H. te Utrecht, die behalve een toepasselijk gedicht indertijd in ons blad opgeno men een bankbiljet van 25 zond. Na de publicatie van dit gedicht toch meldden zich niet minder dan 50 mil de gevers aan. Met genoegen kon spr. dan ook con- stateeren dat de bijdragen, in tegen stelling met de geringe opkomst, groot waren. En dit was toch beter dan andersom Met de 18 giften, welke in eens in kwamen, is Meijer's achterstallig kost geld, en dat totl Januari a.s. betaald; voorts zijn Meijer's kleederen, welke reeds verpand waren, weder ingelost en blijft er bovendien nog 70 voor het allernoodzakelijkste over, zoodat de man thans van alles i's voorzien. Voor de commissie is derhalve de te aanvaarden taak zeer gemakkelijk, daar ze over voldoende middelen kan beschikken. Spr. zou echter der commissie in overweging willen geven, het geld op de Spaarbank te plaatsen, en daarvan wekelijks 6 a f 7 te geven. De lieer Mr. Jager Gerlings hierna het woord nemende, zeide, uit naam Ivan alle gevers voorzeker te spreken, I wanneer hij aan de bovengenoemde .heeren een woord van dank bracht, voor hun edel streven om Meijer voor armoede te bewaren. Hetgeen medege deeld is, stemt bevredigend. Een ver blijdend teeken is het voorwaar dat de zaak nog overteelcend is. Spreker zou willen voorstellen dat' de heeren v. d. Kamp en van Koningsbrugge de commissie zouden vormen. De heer van Koningsbrugge zeide dat hij z. i. voor Meijer gedaan heeft wat hem mogelijk was, doch dat hij thans door drukke werkzaamheden verhinderd is zitting te nemen in de commissie. Na nog enkele besprekingen werd tot stemming overgegaan en tot leden der commissie benoemdMevr. C. Heym'an, en de heeren J. H. Kersten en W. A. J. v. d. Kamp. Eerstgenoemden zal van deze be noeming worden kennis gegeven de heer v. d. Kamp nam deze aan, mits één der anderen zich met het finan- tieele beheer wilde belasten. Hierna deelde de heer v. d. Kamp nog mede welke een onvergetelijk oogenblik het voor hem en den heer van Koningsbrugge was geweest, toen zij Zaterdagavond j.l. Meijer de blijde boodschap kwamen brengen dat hij voor zijn leven behouden was. Toen stamelde de oude blinde man eenige hartelijke woorden van dank, die zoo direct uit 't hart kwamen, dat spreker ze onmogelijk kon weergeven, en hij wel gewild had dat alle gevers er bij tegenwoordig waren geweest, zoo'n aangename herinnering hadden ze bij hem achtergelaten. Met den wensch uit te spreken dat de commissie er toe moge overgaan om aan alle gevers een portret van „Blinde Meijer", wiens eigenlijke naam is Meijer Salomon Wallach, geboren 3 Januari 1832, woonachtig Nassaustraat 29 rood, aan te bieden en dat het „Blinde Meijer fonds", nog tal van jaren moge bestaan, sloot de heer v'. d. Kamp de bijeenkomst. Nut Tan 't Algemeen. Dinsdagavond hield het departe ment Haarlem van 'tNut van 't Alge meen een buitengewone' vergadering, in de bovenzaal van de Vereeniging, waar als spreker optrad de heer R. Roobol, van 's Gravenhage, die aan de hand van tal van prachtige en hijzonder duidelijke lichtbeelden een voordracht hield over de Egyptische en Grieksche kunst. De ons gebleven overblijfselen van de oude Egyptische en Grieksche kunst doen ons niet alleen de handen ineen slaan over de majestieuse en prachtvolle beeld- en bouwwerken, maar leveren ons meteen een terug blik op de wondervolle natuur van dien tijd. Voor de dooden koesterden de Egyptenaren zeer veel eerbied en ver eering de tallooze pyramiden en tempels getuigen hiervan; niet min- der dan 67 pyramiden verheffen zich in Egypte boven de sombere Nijl- omgeving. Het bouwen van deze graf kelders moet heel wat voeten in de aarde gehad hebben, want zij bestaan enkel uit groote op elkander gesta pelde steenblokken. Moeilijk is het na te gaan, van welke hulpmiddelen men zich bediende bij bet bouwen dezer pyramiden. Ook de vele groote afgodsbeelden en sphinxen getuigen van bovenmensche- lijke krachten, vele verheffen zich twintig meters boven den beganen grond, andere zijn weder in de rot sen uitgehouwen. Ook de tempels met hunne prach tige zuilen, poorten, voorhoven en zalen; waar de Godsbeelden geplaatst waren, en welke laatste slechts door koningen en priesters mochten betre den worden, getuigen van de groote en verhevene kunstopvatting van de stichters. De tempels, pyramiden en afgods beelden zijn allen in eenvoudige stijl gebouwd, en drukken bijzonder uit het blijvende, onwankelbare, wat men er ook mede bedoeld heeftde sphin xen en afgodsbeelden liggen als wach ters der eeuwen neder voor de tem- Ipels en graven. De tempels met hun orakelschrif ten en vreemdsoortige beelden geven een geheimzinnige indruk. Ook het inwendige gelijkt op 't buitenste. Een tooverachtig waas heerscht in de zui lengangen, vooral als bij de heldere Oosterse he nachten, als de stralen van het blauwe maanlicht tusschen de openingen der steenen doorschij nen en een fantastisch licht werpen op de beelden daarin. Zij schijnen ons afkomstig uit het land der fabe len en sprookjes, en we kunnen ze ons slechts voorstellen als in een droombeeld. Bouw- en beeldhouwkunst boden elkander ten dien tijde de hand en wedijverden om de Godshuizen tot prachtige kunstpaleizen te maken. De tempels waren met prachtige beeldhouwwerken versierd, waarvan nu nog zeer vele overblijfsels in mu seums, vooral in 't Louvre te Parijs, zijn overgebracht. Ook in het Vati- caan te Rome zijn nog tal van mees terwerken verzameld. JJeze beelden zijn in alle details zuiver afgewerkt en hebben een ietwat monumentale afwerking, maar zijn niettegenstaan de dit laatste krachtig, fier. frisch. majestieus en geven allen het idee des meesters duidelijk weer en getui gen van zuivere oorspronkelijke kunst. Door den heer Roobol werden een groot aantal platen, afbeeldingen van tempels, ruïnes zoowel als prachtwer ken van de beeldhouwkunst, op het doek gebracht, die de tekst, hoewel door woorden reeds zóó duidelijk en prachtig voorgesteld, nog zeet ver duidelijkten. IIa arlemsche Schouwburg- Maatschappij. Zondag j.l. gaf het, Rotterdamsch Tooneelgezelschap, directie P. D. van Eysden, in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam voor een stampvolle zaal liet nieuwe stuk van Pierre Wolff „Eexi publiek geheim" (Le secret de Polichinelle), vertaald door mejuffr. W. Besier. Mise-en-scène van Louis Moor. De eerste artisten van dit gezel schap werken in dit stuk mede de dame W. Kley, TartaudKlein, Van EysdenVink, CoelinghVorderman en Elsa Mauks, benevens de heeren Henri Poolman, L. H. Smith en Hen ri Morrien. Een allerliefste kinderrol werd vervuld door de jongejuffrouw De Roode. Mevrouw TartaudKlein werd een prachtig bloemstuk vereerd. A.s. Zaterdag kan men hier te Haar- lem met dit stuk kennis maken, daar bet dan door dat gezelschap in onzen Schouwburg wordt gegeven. Sport en Wedstrijden TOETBAL. Ie kl. Comp. wedstrijden. Voor de 1ste klasse comp. B. speel den Zondag nog Hercules en Volhar ding, welke wedstrijd werd gewon nen door Hercules met 6—0. Volhar ding had eenige invallers. Voor de 3e klasse N. V. B. won te Amsterdam Leonidas van Haarlem II met 3—0, Bekerwedstrijden. Behalve de door ons reeds gepubli ceerde wedstrijden speelden Zondag nog te Rotterdam H. B. S. IAchil les 41. D. F. C.Celeritas 31. OlympiaRapiditas II 71. D. V. S. —Volharding II 9—0. SpartaH. B. S. II 43, onder protest van laatst genoemde. Te Amsterdam SwiftTubanters 5—2. Te- Leeuwarden Frisia—Veloci- tas 0—7. Zondag a.s. speelt de H. F. C. „Haarlem" op haar terrein aan den Schoterweg een wedstrijd tegen „Vol harding" uit Amsterdam, voor de lste klasse comp. B. van den Neder- landschen Voetbal-Bond. Inter-akadeiniale Voetbalwedstrijd. Nader wordt ons gemeld, dat de wedstrijd van den „I. V. B." tusschen Delft en Leiden op Donderdag 17 December zal plaats hebben op het terrein der H. V. V. te 's Gravenhage, aanvangende half twee. Zondag speelden alhier nog de bei de Haarlemsche clubs „Victoria" en Sparta", welke ontmoeting eindigde in een overwinning van „Victoria" van 42met de rust was de stand nog 00. Hockey. De Haagsche Mixed Hockey Club had Zondag een hockey-dag voor mixed-elftallen georganiseerd, waar voor zij een wisselprijs heeft uitge loofd, welke eigendom wordt na 3 keer in 't geheel gewonnen te zijn. Voor deze wedstrijden hadden in geschreven de volgende clubs Haar lem I, Haarlem II, Victoria I, Amster dam I-Iackey Club I, Mixedl, Mixed, II en P. I. O. D. In de eerste i*onde sloeg Mixed II P. I. O. D. met 30. Haax-lem I won van Victoria I met 50. Haarlem II sloeg de Amsterdamsche H. C. met 4-1. In de tweede x*onde sloeg Haarlem I de Mixed II met 50. Mixed I won van Haarlem II met 60. In den beslissenden wedstrijd kwa men uit Haarlem I en de Mixed I, welke ontmoeting werd gewonnen door de Haarlemmers met 41, met de rust was de stand 40. Haarlem I is dus dit jaar kampioen van den Mixed-hockey-dag. De elftallen bestonden uit vijf da mes en 6 heeren. Binnenland Paarden. Gistermorgen werd te Woestduin een transport Russische paarden ver kocht. Er waren veel belangstellen den tegenwoordig. Over het geheel waren de pi-ijzen, die besteed werden, aanmerkelijk la ger dan ten vorigen jare. Verkocht werden Kokouschka, voor 660 aan den heer SchutterLastotch- Ka, voor ƒ240 aan den heer de Ridder; Nelma, voor ƒ210 aan den heer Acker- manPravdopodobnaïa, voor 360 aan den heer A. A. van deix Berg, Afrikauka voor ƒ370 aan den heer Van den Ax-end Negritianka, voor ƒ190 aan den heer Van der KuylenNipia- ga, voor 570 aan den heer J. Plet; Zona, voor ƒ490 aan den heer A. A. van den BergRadouga voor 430.— aan den heer Kaan Wewi, voor 450 aan den heer J. Plet; Ou-Ou voor ƒ260 aan den heer Van der Kuylen Doumka, voor 240 aan den heer A. H. van Wickevoort Crom- melin. Opgehouden werdenAzounia voor 750 en Boma voor 220. Te Delft heeft zich wederom een bookmakers-kantoor, ditmaal van de welbekende firma Jackson te Londen, gevestigd. Directeur voor Nederland is de beer Mansert. De firma heeft een groot huis op het Oude Delft gehuurd, hetwelk met vorstelijke pracht wordt ingelicht. D. C. Na de Zondag gespeelde wedstrijden is de stand van de lste Comp. van den N. V. B. als volgt: Westelijke lste Klasse Comp. A Gesp. gew. gelijk verl. H.F.C. (Haarlem) 4 3 Sparta (Rotterdam 3 2 H.B.S. ('s-Gravenhage) 2 1 Ajax. (Leiden) 4 1 R A.P. (Amsterdam) 2 0 Quick (Amersfoort) 3 0 Westelijke lste Klasse Comp. B Velocitas (Breda) Rapiditas (Rottei dam) H.V.V. ('s-Gravenhage) Hercules (Utrecht) Volharding (Amsterdam) Haarlem (Haarlem) Oostelijke lste Klasse. Vitesse (Arnhem) Utile Dulci (Deventer) Prinses Wilhelmina (Enschede) G.V.C. (Wageningen) Quick (Nijmegen) voor 18 13 9 10 12 16 6 12 9 6 10 1 10 15 11 0 5 11 10 9 geraid. 1,75 1,67 1,50 0,75 0,00 0,G0 2.00 1,33 1,00 1,00 0,67 0,33 1,25 1,25 1,00 0,75 0,75 Begrooting voor Financiën 1904 Memorie van Antwoord. Naar te fiscaal optx-eden van de in specteurs der vermogensbelasting zal onderzoek worden ingesteld. Postver zending van waarschuwingen en aan maningen zal worden overwogen. Het denkbeeld van accijnsheffing op het geslacht naar het gewicht, kan niet worden verwezenlijkt. Over de scheepsmaten xvordt ovex-leg gevoerd. Tegen het weren van het vreemde geld in Limburg, wenscht de Minister geleidelijk op te treden, zonder over te gaan tot een verbodsbepaling. Ge zorgd zal worden, dat verschillende Nederlandsche muntsoox-ten in vol doende hoeveelheid te verkrijgen zijn. Verkorting van arbeidsduur aan de Rijksmunt acht de Minister noch wen- schelijk noch noodig,- De Memorie is grootendeels gewijd aan een nadere toelichting en verde diging van de voor de belastingambte naren ontworpen nieuwe ox-ganisatie en traktementsregeling, waarbij ge handhaafd wordt de verdeelixxg der ambtenax-en in categorieën. De reor ganisatie der Rijks-advocature berust op het fungeeren van een Rijks-advo caat, binnen elk rechterlijk ressort, voor bezoldiging van 78 commiezen en voor standplaatstoelage van 18 commiezen. Tot versterking van het stationne- ment te Rotterdam, wegens toene ming van het scheepvaartverkeer al daar, wordt ƒ41,400 meer gevorderd, dan waarop bij de begrooting is ge rekend. Een wetsontwerp, regelende van vroegex-e diensten voor pensioen, zal in dit zittingjaar inkomen. Promotie. Men schrijft aan De Tel. De, door tal vaxx hoofd- en subal terne officieren van de infanterie, ar tillerie, genie exx intendance, lang verbeide promotie, is vertraagd door het buitengewoon vele werk, dat in den laatsten tijd, op allerlei gebied, aan het departement van Oorlog is. Het meest werkt daartoe bij ïxet zeer groote aantal opgaven en de velei'lei inlichtingen, welke in het voorloopig verslag op de oorlogsbegrooting over 1904 worden gevraagd. Zoxxder overdrijviixg, kan gezegd worden, dat thans het geheele leger in de weer is om gegevens, ter be antwoording van dat verslag, te ver zamelen, die dan verder bij het de partement verwex-kt worden. En hier voor worden heel wat avond- en nacht uren gebruikt. Een aanslag. Uit. Vlaardingen meldt men Gisterenavond circa, half negen deelde eexx man, zittende op een der bankjes nabij het stationsemplace ment aan den Parallelweg, aan twee voorbijgangers mede, dat hij op zijn meisje,d at in de onmiddellijke xxa- bijheid was, een revolverschot had gelost. Een op het stationsemplace ment surveilleerend politie-agent hier van in kennis gesteld, vond de 20-jari- ge A. B. vaix hier bewusteloos. Naar het. ziekenhuis alhier vevoerd, bleek, dat haar een schotwond aan de lin kerzijde van het hoofd was toege bracht. De dader, de 23-jarige J. J. J. v. d. W., een schippersknecht uit Scherpe- nisse, met zijn schuit tijdelijk liggen de te Rotterdam, in hechtenis geno men, verklaarde, dat hij na een schot, zijn meisje te hebben toege- bracht, twee schoten op zich zelf had Feuilleton Naar het Engelsch van .ARNOLD BENNETT. Het verheugt mij, dat ze je aaxx- trekt, zei Arthur Forrest eenvoudig. Zij voelt zich ook tot jou aange trokken. Is 't waar? Forrest knikte, terwijl Petersoix een kleur kreeg. Ik was zeer getroffen door de schoonheid van je schoonmoeder, zei Arthur Petersonmaar je vrouw stelt haar in de schaduw evenals de zon den maan. Word niet al te dichterlijk, vriend, zei Forresten als je 't niet kunt laten, wees dan niet al te af gezaagd in je beeldspraak. Ik wist niet, dat je Mrs Cavalossï ontmoet had. O, jaOp Folkestone Leas, zei Arthur Peterson en hij gaf een en thousiaste beschrijving van het beken de onderhoud tusschen de bloeiende schoone en zijn eigexx persoon. Ik geloof, voegde hij er bij, dat Mrs Ca- valossi zieïi niet zoo tot mij aange- trokkexx voelde als je zegt, dat ie vrouw doet. O zei Arthur, als ze je afbeet, dan twijfel ik geen oogenblik of je verdiende het. Dien avoxxd na het diner zat het drietal in het salon, waar met weder- zijdsche toestemming de heeren rook ten. Het vertrek was groot, maar even als de rest van het huis, zag het er eenigszins verwaarloosd exx verval len uit. De meubelen warexx solide exx lee- lijk, maar niet ongemakkelijk. Aaxx de wanden hingen groote spiegels, die het licht van de groote kroon weer kaatsten. Het oogenblik was gekomen voor intieme coxxversatie of voor zwijgen. Het vuur in den grooten haard flik kerde warm en gezellig opSylviane en Petersoxx zaten ieder aan een kant van liet vuur in gemakkelijke stoelexx. Arthur Forrest stond op met een si- garette ixx de eene hand en een kop koffie in de andere. Is de piano goed? vroeg hij aan Peterson. Ik denk het welzelf raak ik haar nooit aan. Ik zal je één van onze oude kennissen laten hooren, weet je ïxog Welke Carmén Met een toestemmenden knik zette Arthur Forrest zijn kopje neer, ging naar de piaixo, die aan het andere eiixd van de kamer stoixd en begon het lied van den Toreador te spelen. Sylviane boog zich plotseling tot Peterson over. Dat lied schijnt herinnerin gen bij u op te wekken, zei ze vertel mij eens iets omtrent uw vroe- gere vriendschap met mijn echtge noot. Wat zal ik u vertellen? Wel, eerst maar, waar ge elkaar voor 't eerst ontmoette. Dat gebeurde zoo. Wij reden ieder op ons zelf in een fiacre naai* het Station du Midi in Parijs enzijix fiacre reed iix de mijnehet gevolg was een hevige botsing, een door elkaar x-ollen van bagage en een hef tige uitbarsting van Fransche en En- gelsche vloekenten minste, zoo luidt mijn lezing. Het is niet meer dan bil lijk,dat de lezing van uw echtgenoot- luidt, dat mijn fiacre in de zijne reed. Hoe het zij, aldus ontmoetten wij elkaar voor 'teerst. Het gevolg was dat wij beiden ons haasten om de express naar Lyon te bereiken exx dat wij beiden haar misten. Daarom kwamen wij overeen, om tot den volgenden do er in Parijs tc blijven en' dien dag te zamen door te brengen, i Wij konden uitstekend met elkaar overweg. Natuurlijk was Forrest be trekkelijk veel ouder dan ik ik ge loof, dat ik toen. negexxtien jaar was. Ik maakte toen mijn eerste reis op het Vasteland één lange vacaxitie. Wat een vreemde samenloop van omstandighedenfluisterde Sylviane. Wat bedoelt u? vroeg Peterson. Dat dat u beiden juist den zelfden trein wilde halen. Vindt u dat vreemd? vroeg Pe terson exx zijn oogen zeideix Wat een veiTukkelijk, eenvoudig klein ding ben je. U leerde elkaar zeker goecl ken nen ixx dien tijd zoo vervolgde Syl viane haar onderzoek. Ja, zei hij. wij reiscleix later te zamen ixx verschillende deelen van Europa, hii bekeek oude schilderijen, ik oude gebouwen. In Cadix in de opera aldaar beleefden wij samen een avontuur; mijn avontuur. Ik her inner mij alles ïxog heel goed. „Car men" werd toen opgevoerd. Daarna gingen wij samen een uitstapje ma ken naar de Alemeda. En daar ge beurde iets Maar Arthur heeft mij doen beloven, dat ik er tegexx nie mand over spreken zou. Mij mag u het wel zeggen. Ik denk van wel. Hij deed niet meer of minder dan mij het leven reddenvraag mij niet naar de dé tails. In Cadix is zoo iets niets ónge woons. Ik was er vaix overtuigd, dat u of hij den ander het leven had gered. Er bestaat een bijzonder iets in uw verhouding tegen elkaar, iets, dat ik niet kan verklaren- U heeft gelijk, zei Peterson, Syl viane met bewondering aankijkend. Arthur Forrest had liet lied van den Toreador geëindigd en begon den dans uit de eerste acte te spelen. Op mijn woord, zei Peterson, naar zijn vriend kijkend, hij ziet er uit, alsof hij nooit in zijn leven ziek geweest was. Was hii erxxstig ziek Sylviane leunde achterover in den stoel en bedekte haar gelaat een oo genblik xnet de hand Ik zal u zeggen, zei ze en haar stem beefde van aandoening wat ik nog tegen niemand anders gezegd heb dat ik nooit gedacht had, dat hij beter zoix wordenhet was een wonder. U ziet hem nu ge zond en sterk en neemt zijn herstel aan als eeix feit. Voor mij is het eexx wonder zelfs nu nog kan ik het nauwelijks gelooven ik had alle hoop verlorenik was klaar om aan zijn zijde te sterven. Peterson voelde tranen in zijn oogen opkomen, exx hij kuchte. Ev wist niet, dat liet zoo erg geweest was, zei hiju heeft hem ze ker uitstekend verpleegd en Arthur zegt, dat Di\ Colpus een bekend spe cialiteit is. Het vrouwtje huiverde. Dr. Colpus, fluisterde zij Dr. Col pus redde mijn echtgenoot alleen dooi de kracht van zijn wilhij heeft ge durende zes en dertig uur zijn bed bij na niet verlaten. U weet zeker, dat ik iederen dag aan het hotel te Folkestone liet vragen, Jxoe Forrest het maakte veertien dagen lang iederen dag. Toen moest ik weg, "omdat mijn geld op was. Daar wist ik niets van, nie mand heeft mij dat vei-teld, ant woordde Sylviane. Och, iedereen had het zeker te druk. Beiden zwegen Peterson niet ie oogen van haar afgewend. Sylviane keek haar gastheer lang aan, een blik, waarin medegevoel en nieuwsgierigheid vermengd waren. Toen kwam Arthur van de piano terug. En nu, kameraad, zei hijvroo- lijk, we zijn geheel onder ons." Hoe veel ben je waard? Ik zou dat wel eens graag willen weten. - Ja? zei Peterson, zal je dan niet denken, dat ik aan 't bluffen ben Dat, beloof ik. Wel, ik ben iets meer dan dxie millioen waard. Sylviane keek in het vuur, en be woog zich niet. Zoo ze Arthur Forrest kalm, dan moet l! /.eggen, dat dit huis niet past Vvhii' iemand van uw middelen laten wij zeggen ruime middelen? Vergeef mij mijn openhartigheid.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 5