H. Franken Jr. Fa. J.Kalli Hel oude en solide adres voor hebben, teekenen een protocol waarin verklaard wordt, dat zij zich wel over tuigd hebben, dat geenerlei fraude gepleegd is. En professor Papuss, na lijn muiltjes weggestopt te hebben onder de dekens, trekt twee paar kou sen over elkaar aan en blijft dan stil in de glazen kooi staan, die te klein is, dan dat hij er in kan gaan lig gen. Zoo nu zal hij te zien zijn dertien dagen en dertien nachten. Of men hier te doen heeft met een truc, een merkwaardig ziektegeval of de toepassing van een geheimzinnige kracht, waaromtrent wij nog weinig iekers weten, kan moeilijk uitgemaakt worden. Maar in elk geval, het is griezelig en merkwaardig tegelijker tijd. De „Salon des Variétés" was dicht bezet. Men heeft veel belang in het begin van Papuss' experiment ge steld. Tijdens de dagen, waarop de voor openbaren verkoop bestemde rijke inboedel van het huis hoek Kneuter dijk en Heulstraat te 's Gravenhage voor het publiek te bezichtigen was gesteld, was de toeloop van kijklus- tigen zeer groot, die tevens gelegen heid hadden het prachtige woonhuis met zijn weelderig ingerichte salons in oogenschouw te nemen. De schil derijen en oudheden-verzameling, wel ke de eigenaar bezit, zijn niet onder dezen verkoop begrepen en waren uit de zalen verwijderd. Het plan be staat die collectie te Amsterdam m veiling te brengen. De deputatie van Hr. Ms. militaire huis, die H. M. zal vertegenwoordigen bij het feest van het Pruisische huza ren-regiment Koningin Wilhelmina der Nederlanden, te Wandsbeck, zal morgen derwaarts vertrekken. Gisteren hield de Staatscommissie betreffende een regeling voor de krankzinnigen-veroordeelden een ver gadering in het gebouw van het de partement van justitie te 's Graven hage. Men meldt uit Leiden Van een onbekenden vriend van het Leidsch Volkshuis werd door den pen ningmeester dezer stichting een som van" f 1000 ontvangen tot gedeeltelijke dekking van het tekort voor het laat ste dienstjaar. ..Het Centrum" deelt mede, dat mevr. de wed. Wasklewicz—v. Schilf- gaarde, die uit de vredes-beweging bekend is, tot de Katholieke Kerk is overgegaan en de vorige week door den Paus in audiëntie werd ontvan gen. Onder zeer vele blijken van belang stelling heeft de oudstrijder Jakob Klaver te Kloosterburen zijn lOlsten verjaardag gevierd. De oude man ls nog zeer gezond. Gemengd Nieuws Genegeerd. Koning Peter van Servië vierde eer gisteren zijn geboortedag. Aan de feestelijke godsdienstoefening, bij de ze gelegenheid gehouden, zegt de ,,Voss. Ztg." werd door geen en kele vreemde gezant bij het Servische hof deelgenomen. Verder wordt aan de „Voss. Ztg." nog uit Belgrado gemeld, dat overste Popowitsch, een der leiders van den koningsmoord, binnenkort op pensi oen wordt gesteld. Naar de „Lok. Anz." mededeelt, zou koning Peter aan den keizer van Oostenrijk het verzoek hebben ge daan, het verlof, toegestaan aan den gezant van Oostenrijk-Hongarije, te Belgrado, weer in te trekken. Eindelijk terecht. Tijdens den oorlog van 18701871 werd van den hertog van Saksen- Meiningen een zadel ontvreemd waar in o. m. 85000 francs aan baar geld waren geborgen. Alle onderzoek er naar bleef zonder gevolg. Dezer da gen echter stierf te Orlon (Luxem burg) een slager, onder wiens nala tenschap een zadel werd gevonden waaruit 85 bankjes van duizend frc. in goeden staat te voorschijn kwa men. De hertog van Saksen-Meinin- gen, met het geval in kennis gesteld, zal een onderzoek naar een en ander doen instellen. Een morganatisch huwelijk. Er gaat, naar uit Rome gemeld wordt, aldaar een gerucht, dat een aanzienlijke vrouw, die een paar jaar geleden door een noodlottige gebeur tenis weduwe werd, een morganatisch huwelijk zou gesloten hebben met een jong ingenieur van 30-jarigen leeftijd. Het huwelijk werd op reis voltrok ken. Dit gerucht slaat vermoedelijk op de koningin-weduwe Margaretha van Italië. Gelijk men weet, werd koning Humbert den 29sten Juli 1900 ver moord. Rechtszaken Treurig. Voor de rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan dr. B. alhier, ter zake van het feit, dat indertijd, medio September, in de bladen uit voerig is meegedeeld. In 't kort komt het hierop neer. Voor drie kinderen van den heer H., uitgever alhier, die aan huiduitslag leden, werd de hulp ingeroepen van dr. B., die een recept voorschreef, dat bij den apotheker Z. gereed gemaakt werd. De inhoud van het recept gaf den apotheker aanleiding, dr. B. te vra gen, of er niet meer vloeistof gebruikt moest worden, omdat het hem an ders niet mogelijk was, een zalf te maken, die goed kon worden uitge wreven. De dokter gaf daarop last, meer olie te gebruiken. Zoo werd de zalf gereed gemaakt en toegepast bij de drie kinderen. Eenige uren later was het middelste, een jongetje van bijna vier jaai*, overleden. Dadelijk werd dr. B. ontboden, en nu kwam deze tot de ontdekking, dat hij in plaats van resorbinum (eene vetsoort) resorcinurn (een poeder) had voorge schreven met het genoemde noodlot tig gevolg. De beide andere kinderen zijn, dank zij dadelijk toegepaste middelen, in 't leven gebleven. Gehoord werden veertien getuigen. Beklaagde poogde zijne schuld te verlichten door te zeggen, dat, toen de apothekersbediende hem kwam waarschuwen, hij van zijn aanvanke lijk vermoeden, dat er iets niet in den haak was, terugkwam en in zijn bewustzijn een onschuldig recept voor zich ziende, meende, dat het slechts eene technische quaestie gold. Deze poging van beklaagde berokkende hem een ernstige berisping van den voorzitter. Het O. M. eischte wegens door schuld den dood van een kind ver oorzaken een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. Mees, van Ap- pingedam, concludeerde tot vrij spraak. Na repliek en dupliek werd de uitspraak bepaald op Donderdag 24 dezer. De Engelsche bladen bevatten het verhaal van een zonderlinge en grie zelige begrafenis. Zaterdagochtend omtrent 7 uur liep te Hanley, in staf ford. een man in een straat langs de huizen. Plotseling zonk hij door den grond weg. Een andere man zag hem nog net de armen uitsteken en toen verdwijnen. Een mand, die de ongelukkige bij zich had en die bij den val op den weg rolde, bracht uit, wie hij was, een kaarsenmaker met name Holland. Hij was weg gezonken in een schacht van een kolenmijn. Een veer tig jaar geleden was die mijn verla ten men had de schacht met houtwerk gestut. Sedert had de stad zich over die mijn uitgebreid. Spoedig was de bevolking op de been en de overheid beraadslaagde wat te doen. Men kwam tot het besluit, dat er niets kon gedaan worden om den man te redden. Hij was in een diepte gestort van£ 75 Meter en een hoop aarde en steenen was over hem heen gevallen. Bovendien stegen vergiftige dampen uit het gat op. Hij was stellig dood. Zondag riep men de verwanten bij elkaar en deze gaven hun toestem ming tot de begrafenis, die'smiddags om vier uur plaats had. Een geeste lijke hield bij het gat een lijkdienst en daarna werd het gedicht. Naar het heet loopen de huizen in den onmid- delijken .omtrek gevaar. De bewoners hebben ze reeds verlaten. Sport en Wedstrijden Voetbal dat Een Fransch sportblad meldt, het nu vaststaat, dat een elftal van de Association Sportive Internationa le met Kerstmis ons land zal bezoe ken. Op den Eersten Kerstdag zal dan worden gespeeld tegen H. V. V. in Den Haag, op den Tweeden Kerstdag tegen H. F. C. te Haarlem, Zondag na Kerstmis tegen combineerd elftal van H. V. B. S. in Den Haag. op een ge- V. en H. een schoener, geladen met calcium carbuur. Later wordt gemeld De brand is geheel gedoofd. De schoener, geladen met calcium car buur, is gezonken, zonder ontploffin gen. De den lOden December overleden kardinaal Herrero, aartsbisschop van Valencia, heeft volgens de St. James's een zeer vaderlandslievend doch zon derling testament nagelaten. 50.000 peseta's stelt hij ter beschikking van den eersten Spaanschen generaal, die er in slaagt een leger te doen landen op Amerikaansch grondgebied, sterk genoeg om de nederlaag van Cuba en de Philippijnen te wreken. Intusschen zullen deze 50.000 pese ta's geborgen worden in de brandkast van de Spaansche Bank. De erfgenamen van den kardinaal hebben zich niet verzet tegen dit testament. dan behandeld wordenTannhauser, de Vliegende Hollander, Lohengrin, Meistersinger en de Ring der Nibe- lungen. Waarschijnlijk zullen deze voor drachten plaats hebben Dinsdags avonds in het gebouw van den Ned. Prot. Bond, Nieuwe Gracht 3. Uit Meissen wordt gemeld dat zich daar een jutespinner met zijn vrouw en zes kinderen heeft vergeven, om dat de vrouw ongeneeslijk ziek was. De vrouw en kinderen zijn dood. De man. die nog teekenen van leven gaf, is naar het ziekenhuis overgebracht. Aanbesteding. Door de regenten van het St. Elisa beths- of Groote Gasthuis werd heden aanbesteed de levering van eenige levensmiddelen en brandstoffen voor het jaar 1904. Gegund werd aan B. Blad witte brood, roggebrood Heek rundvleesch Hartelkalfs- vleesch, rundvetB. SernéLeidsche kaasE. J. Westerveld witte suiker, basterdsuiker, bruine-suiker Van der Weydensiroop, vermicelli, rijst, boekweit gort, zout, soda C. Keg heele gort, groene zeep, gewone stijf sel, patent-stijfselH. Selle witte zeepW. H. v. Staverensteenkolen, grove cokesP. Perquin gekl. co kes, giet-cokes v. Breemen persturf; Overakker korte turf Breemen lan ge turf, welke allen de laagste in schrijvers waren. Uit het Duitsche leger. Het record op het gebied van sol- datenmishandelingen dat de beruchte onderofficier Breidenbach scheen te hebben, wordt dezen thans betwist door eenen luitenant Schilling, die op het oogenblik voor den krijgsraad te Metz terechtstaat wegens mishande ling in 968 gevallen. De zaak wordt met gesloten deuren behandeld, aan gezien, naar de meening van den krijgsraad, de militaire belangen dit eischen. Luitenant Schilling is veroordeeld tot 15 maanden gevangenisstraf (met aftrek van voorarrest) en ontslag uit den dienst. Als bewezen werden aan genomen 618 gevallen van soldaten- mishandeling, voorts nog 57' gevallen van onwettige behandeling van onder geschikten en één geval waarin de luitenant een soldaat met geld en si garen had overgehaald, zich niet te beklagen. Als verzwarende omstandigheden kwam daar nog b ijdat Schilling „uit gewoonte" zijn ondergeschikten mis handelde, en dat hij vroeger reeds gestraft wasals verzachtende om standigheid werd aangemerkt dat de man zenuwachtig was en prikkelbaar. Charpentier en Blondelot hebben aan de Fransche Akademie laten mee- deelen, dat naar zij bevonden heb ben, het menschelijk lichaam stralen uitzendt, die sterker worden bij ster keren spier- en hersenwerkzaamheid; misschien zou daarin een middel lig gen om met beslistheid het tijdstip van den dood te bepalen. Men zal zich herinneren, dat vroe ger reeds herhaaldelijk beweerd is, dat het lichaam van den mensch zwakke lichtstralen uitzendt. Voor zooveel zulk een werking schijnt vast te staan, d. w. z., op een fotografi sche plaat is aan te toonen, kan zij wellicht verklaard worden door che mische en thermochemische invloe den het zal moeten blijken, of de verdere onderzoekingen van deze twee Franschen iets belaneriikers opleve ren dan het ,,Od" van Reichenbach, een jaar of tien geleden. Mogelijk is 't natuurlijk, dat dierlijke lichamen stralingen uitzenden, maar dat dit voor 't oog waarneembare lichtstralen zouden zijn. is wel uiterst onwaar schijnlijk. Ook is 't altijd nog de vraag of het ophouden van zulk een straling precies zou samenvallen met het tijdstip van den dood van het organisme lang niet 't zelfde het ophouden der levensfunctiën alle verschillende cellen van lichaam. als in het Een ontploffing. Een smokkelwaggon. Parijsche douane-beambten hebben in een spoorwagen derde klasse, die sedert 1888 op de lijn BrusselParijs reed, 160 kilogram gesmokkelde tabak ontdekt. Die wagen bleek geheel voor 't smokkelen te zijn ingericht. Van de ruimten tusschen de verschillende compartementen met gebogen rug leuningen waren heel kunstig gesloten kastjes gemaakt, waarin tabak, si garen, lucifers, kant en andere smok kelwaren geborgen werden. De wagen stond den eenen nacht in Brussel en den anderen in Parijs stil. Het ligt voor de hand, dat de smokkelaars ge zocht worden onder het spoorwegper soneel. De douane-beambten zijn ge waarschuwd door iemand, die ver moedelijk zelf ook aan 't smokkelen heeft meegedaan, maar naar zjjn oor deel niet genoeg van den buit" kreeg. Vervolg Stadsnieuws Diefstal. Door de recherche alhier is een tim merman aangehouden, verdacht van diefstal van timmerm.ansgereedschap te Halfweg. Gevonden voorwerpen. Een roode zakdoekeen bruinhari ge jachthondeen ceintuur met gesp een grijs wollen muts; een rozekrans; een wit zakje. Arrond. Rechtbank Zitting van Donderdag 17 Dec. 1903. Een hevige ontploffing had gister morgen te 7 uur plaats aan boord van den Italiaanschen driemaster „San Leonardo", Maandag aangeko men van Philadelphia, met eene la ding van 5700 vaten petroleum voor Cette. Het schip was binnengeloopen we gens het slechte weer. In weinige 00- genblikken was heel het schip een prooi der vlammen. Het vuur deelde zich meè, niettegenstaande er spoedig hulp ter plaatse was, aan tien wa gens, geladen met koopwaren, die op de kade stonden. Op 't bevel van den havencomman dant moesten de schepen, die in het naburig dok lagen, zee kiezen. Twee matrozen van de bemanning der ..San Leonardo" zijn ernstig ge kwetst naar het gasthuis gebracht. Men denkt, dat er 4 matrozen om gekomen zijn. Een 30-tal wagens, ge laden met kolen, staan in brand. Het vuur heeft zich meegedeeld aan Hedenmorgen werd door het Pro vinciaal Bestuur van Noord-Holland alhier aanbesteed lo. Het onderhouden gedurende 1904 van de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de prov. N.-Holland, tusschen de strandpalen 9800 en 13500. Raming f 20,000. Ingekomen waren 4 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer J. W. Roeloff, te Papendrecht, voor f188.90. 2o. Het maken van werken tot ver betering van de Heldersche zeewering tusschen Kaaphoofd en den bewa kingspost aan de Vischmarkt, behoo- rende tot de rijkszeewerken in N.- Holl. Raming f 17.000. Ingeschreven 10 biljetten. Laagste inschrijver de heer A. v. Doorn, te Amsterdam, voor f 14,890. 3o. Het verbeteren van de hoofden op het Noorderstrand van het eiland Vlieland, belioorende tot de zeewer- ken in Noord-Holland. Raming 14000. Ingekomen 5 biljetten. Laagste in schrijver de heer M. Daalder, te Alk maar, voor fl2,922. 4o. Het driejarig onderhoud van den grindweg van de brug aan het einde der Breêlaan, nabij den Hui- gendijk, naar Ursem, gedurende de jaren 1904, 1905 en 1906. Ingekomen 6 biljetten. Laagste in schrijver de heer J. Hillen, te Ursem, voor 1808. 5o. Het driejarig onderhoud van de haven beoosten Oude Schild op Texel, loopende van 1 Jan. 1904 tot 31 Dec. 1906. Ingekomen 8 biljetten. Laagste in schrijver de heer P. Bos, te Helder, voor f 8578. De vereeniging „Wie denkt Overwint" alhier, is voornemens a.s. Januari met een reeks Wagner- Voordrachten aan te vangen. Zij heeft wederom den heer W. Meng uitgenoodigd om als spreker op te treden; deze zal dan een wijsgee- rig overzicht geven over Richard Wag ner's werken. In volgorde zullen als Valschheid in eeschrifte. Notaris Ooverhoff te Leij muiden is op 17 Sept. j.l. de dupe geworden van een sluwen oplichter, met name Cor- nelis van der Veen, woonachtig te Rotterdam, thans gedetineerd. Er wordt hem ten laste gelegd, dat hij den 17den September ten kantore van notaris Overhoff te Leimuiden op zettelijk valschelijk en in strijd met. de waarheid met den naam H. Dijk graaf heeft onderteekend, met het oogmerk om het als echt en onver- valscht te gebruiken, een geschrift, zijnde eene notarieele schuldbekente nis, waarin onder meer wordt gecon stateerd, dat Hendrik Dijkgraaf, lo gementhouder te Haarlemmermeer verklaart schuldig te zijn aan Max. Adolf Henny eene som van twee dui zend gulden, tegen 4i procent 's jaars en op voorwaarde van j aarlij ksche af lossing, wegens aan hem, Dijkgraaf, ter leen verstrekte gelden. Tot meer dere zekerheid voor de voldoening van kapitaal en interessen, verbond de „valsche" Dijkgraaf (in werkelijkheid C. van der Veen), een huis met aan- hoorigheden, erf en tuingrond te Haarlemmermeer, hem comparant ;n eigendom aangekomen door over schrijving ten hypotheekkantore te Haarlem den 31sten Augustus 1901, zijnde dit een geschrift, waaruit eenig recht en eenige verbintenis kon ont staan en dat bestemd was om tot be wijs van eenig feit te dienen. Uit de behandeling der zaak bleek verder, dat bekl. van dit valschelijk onderteekende stuk had gebruik ge maakt, door bij den notaris een hy potheek te sluiten, groot f 1000 op bo vengenoemd huis en later daarop f 360 voorschot had gevraagd en gekregen, terwijl hij deze hypotheek-acte weder valschelijk onderteekende met den naam Dijkgraaf. Bekl. legde eene volledige bekente nis af, maaralles geschiedde met medeweten van Dijkgraaf. Deze had hem opgedragen het eer ste stuk en ook de hypotheek-acte te onderteekenen en hem daarvoor het eigendomsbewijs van het huis ter hand gesteld, aldus beweerde bekl. De f360 had hij ook aan Dijkgraaf afgegeven, die daarna al zijn schulden had betaald. Bekl. weet heel goed, dat hij schul dig is, maar meent, dat getuige Dijk graaf, die toch ook niet zoo heel gun stig bekend staat, ook niet geheel on schuldig is. Getuige Dijkgraaf ontkent, dat hij bekl.bovengenoemde machtiging heeft verstrekt, en zegt tevens, dat hij geen geld ontvangen heeft. Het O. M., zijn requisitoir nemen de, zegt dat bekl. op listige wijze de papieren van Dijkgraaf heeft weten machtig te worden en getracht een hypotheek te krijgen. Door de onderteekening der stuk ken heeft bekl. zich schuldig gemaakt aan liet zetten van eene valsche hand- teekening onder een authentieke acte. Afgescheiden van wat getuige Dijk graaf gedaan heeft, staat dit laatste feit vast. Beklaagde's schuldigverklaring daar aan vorderende, vroeg het O. M. één jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Merens pleitte vrijspraak op grond van informalitei ten in de instructie. Hier is een in nerlijk verzuim gepleegd, dat z. i. nooit meer kan worden aangevuld er is geen instructie gehouden inzake valschheid in geschrifte. Pleiter meent derhalve met allen nadruk vrij spraak te mogen vragen met onmiddellijke invrijheidstelling van bekl. Aan dit laatste verzoek wenschte de Rechtbank niet te voldoen. Mocht de Rechtbank het niet met het hierboven medegedeelde eens zijn, dan was er volgens pleiter nog een duister punt in deze zaak. Getuige Dijkgraaf is of dom of heeft een oog merk gehad om zich te bevoordeelen, door aan bekl. zijn eigendomsbewijs ten einde een hypotheek te sluiten, af te staan. Dit laatste nu gelooft pleiter. Ook een brief van getuige's moeder andere aanwijzingen doen zien, dat Dijkgraaf niet dom, maai- slecht is. Pleiter is dan ook overtuigd, dat in deze zaak een uitlokker in het spel is en een uitgelokte, voor wien pleiter clementie verzoekt. Ook het feit, dat bekL maar 360 van de 1000 aan den notaris vroeg, bewijst, dat tusschen bekl. en getuige vooraf een afspraak is gemaakt, en dat Dijkgraaf niet zoo onschuldig is, als hij zich wel voordoet. Op al deze gronden verzoekt plei ter vrijspraak subs, eene lichte straf. Een woest£ling. Tegen W. F. H. de Wilde, die zich vóór eenige weken op een avond in de Jansstraat en op de Parklaan als een woesteling aanstelde en verschil lende voorbijgangers klappen toedien de, werd een gevangenisstraf voor den tijd van 5 maanden gevorderd. Bekl. \erdedigde zich met te zeg gen, dat hij dronken was geweest en van niets afwist, wellicht meeuende, dat dit als eene verzachtende omstan digheid wordt aangemerkt. Doch dan heeft bekl. abuis, want juist wordt dronkenschap door het O. M. steeds als een verzwarende omstandigheid aangemerkt, zoodat bekl., wat hij dronken deed, in nuch- teren toestand zwaar zal moeten boe ten. Omkooperij. Hendrik Bonsels alhier had in den nacht van 9 op 10 Aug. eenige be zoekers in zijn bierhuis, hetgeen door •een drietal politie-agenten was opge merkt. Toen deze zich daarop naar beklaagde begaven om hem te verba liseeren, stak bekl. zijn hand uit en zeide tot hen„hier, pak aan." Bekl., een Duitscher, zeide, dat hij zich niet meer kon herinneren of hij aan de politie-agenten geld geboden haddoch had hij dit gedaan, dan was zijne bedoeling geenszins daar mede geweest om de politie-agenten om te koopen of ze over te halen tot oneerlijke handelwijze, Bovendien wa ren de bezoekers twee vrienden, die met hem zijn verjaardag hadden ge vierd. Het O. M. achtte het een ernstig feit, dat iemand beambten door geld ontrouw tracht te maken aan hun plicht, en vorderde 3 maanden ge vangenisstraf. Bekl. vestigde nogmaals de aan dacht erop, dat hij nooit deze bedoe ling gehad had en vroeg hem eene geldboete op te leggen. Laatste Bericliteii Mr. Van Meerbeke. f s-GRAVENHAGE, 17 Dec. Alhier is heden overleden mr. J. J. van Meer beke, vice-president van den Hoogen Raad, vroeger raadsheer in het ge rechtshof te Amsterdam. Financieele berichten Men meldt ons uit Delft Naar wij vernemen is het tekort in den boedel van den zich te 's-Graven- hage in arrest bevindenden curator mr. J. M. van M. ongeveer vijf ton. De baten beloopen niet meer dan pl.m. 10 mille. Faillissementeu. Failliet verklaard 11 December, W. P. J. Vetter, te 's-Gravenhage, St. Jacobstraat No. 7a. Rechter-comm. mr. R. O. van Holthe tot Echten. 15 Dec. B. J. L. Mol, bouwer ca 's-Gravenhage, Rubensstraat 15. Rech ter-comm. mr. J. F. van der Lek de Clercq. S. van Praag, schijvenschnnrder te Amsterdam, Blasiusstraat 12;. Rech- ter-comm. mr. F. A. Eggers. Th. M. van Erp, te Scheven v.^en, Havenkade No. 42. Rechter-ccir.^.. mr. R. E. Brants. Opgeheven het faillissement vanJ. S. Wetschrijver, diamantbewerker, vroeger bakker en koopman, Rapen burgerstraat 98 II, te Amsterdam. Geëindigd door het verbindend wor den der uitdeelingslijsten de faillis sementen van A. A. Engels, J. l. Meys, smid te Scheveningen. Kantongerecht. Uitspraken van Woensdag 16 Dec. 1903 Veroordeeld werden H. J. D., J. F. v. V., H. A. N., en Th. M. alhier wegens straatschende rij ieder tot eene geldboete van fl of 1 dag hechtenis en G. D. en M. H., wegens idem ieder 2 of 2 dagen L. de J., te Haarlemmermeer en J. d. B., te Hillegom wegens op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan, ieder f 1 of 1 dag W. v. H. en L. J. R. beiden te Bloemendaal wegens in N.-Holland na zonsonder gang rijden met een rijwiel zonder licht ieder 0.50 of 1 dagen L. H. B. en A. J. K. beiden te Overveen wegens idem ieder f 1 of 1 dagW. H. D. alhier en H. G. te Velsen, we gens in Noord-Hólland rijden met een hond zonder muilkorf ieder fl of 1 dagA. F. en J. V., beiden alhier wegens in N.-Holland berijden van een voetpad zonder noodzaak, ieder tot f 1 of 1 dagM. W. H. te Amster dam, wegens te Haarlem rijden in verboden richting, f 1 of 1 dagF. B. alhier wegens rijden met een rijtuig voorzien van geluiddempende wiel banden zonder dat het paard voor zien is van een bel f 1 of 1 dag Amsterdamsche Bears Gister. Heden. m. 16 Dec Dl. 17 Dec. middenk. openingsk. Cerl Intern. Landsijndicsat 73 Aand Koninkl. Petroleum 497'/* Moeara Eniru 96*/« Sumatra Palembang 61*/« Cert Preferente Peruvian Corp I8s/« 18 Cm Atchison Topeka 68®/|8 68 a Denver Rio Grande 22s/s» 21*/i - Erie 30s/w 30'/: K. C. Southern 190/5» 19 pref do. 34i/i 341/2 Cm Missouri Kansas Texas 1721/jj i77/g New York Ontario Western 210/uf Norfolk en Western 59s/g Southern Pacific 48i/ig 4T?/g Southern Rails 215'sï 2ltyg Union Pacific 78^/jj 7&U Wabash 20 8teel Corporation HlT/»HVi Rock Island 25«/a 25®/8 Mexican National New Orleans 10»/K 10l/u 40/0 Conv Union bonds 9-41/1 94s/, Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading Burgerlijke Stalid Ondertrouwd17 Dec. J. F. van Hoorn en M. A. van Reijsen. Getrouwd 17 Dec. D. L. Keur en B. B. Elandt. P. Hatterman en J. C. Sterkenburg. H. L. Ruijten- schildt en M. Swidde. Bevallen15 Dec. A. J. Pollé— Duijndam z. G. L. M. Alleman Duin d. 16 Dec. J .M. Delneij- Schermelé d. G. SteenvoordeHes d. A. LeemburgBoom d. 17 Dec. H. de RooKrans d. Overleden 16 Dec. C. M. van Meeu wenEldering 67 j. Zijlsingel. M. Revers 2 m. d. L. Raamstraat. Telegrammen IERSCHE VOLUNTEER-REGI- MENTEN. LONDEN, 17 Dec. Verschillende bla den melden, dat de regeering besloot tot vorming van 26 volunteer-regi menten in Ierland, waar tot nog toe het stelsel van volunteers niet was toegestaan. DE ANTWERPSCHE DIAMANT BEWERKERS. ANTWERPEN, 17 Dec. (Part. tel. van het Hbld.) De eigenaars der dia- mantfabrieken en de patroons hebben gisteravond beslist over het verzoek der werklieden om den negenuurs- werkdag in te voeren. Het verzoek is afgewezen en de beslissing is mede gedeeld aan de belanghebbenden. Waarschijnlijk zal in de eerste dagen van Januari een werkstaking uitbre ken. Idvertentlën. Getrouwd: D. L. KEUR Apotheker, en B. B. ELANDT, die, mede namens wederzijdsche betrekkingen, dank betuigen, voor de bij hun huwelijk ontvangen bewijzen van belangstelling. Haarlem, 17 December 1903. Heden overleed tot onze groote droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van ruim 67 jaren, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw CATHARINA MAR- GARETHA VAN MEEUWEN geb. Eldering. Haarlem. G. C. van MEEUWEN, Leiden. A. C. F. van MEEUWEN— Religieuse, Heemstede. G. J. van MEEUWEN, A, M. C. van MEEUWEN— yan dleren-bljvoet. F. C. van MEEUWEN. J. M. M. van MEEUWEN- bijvoet en Kinderen. W. C. van MEEUWEN. J. C. C. van MEEUWEN— Thijsen. DüBseldorf H. M. van MEEUWEN, A. M. J. van MEEUWEN— Inden. Lisse. J. J. van MEEUWEN, A.van MEEU WEN-Mittweg Bloemendaal. A. F. J. M. van MEEUWEN M. F. W. yan MEEUWEN- Bijvoet. Haarlem. H. C. van MEEUWEN. Amsterdam. A. J. M. van MEEUWEN Pr. Haarlem. M. J. A. van MEEUWEN. 16 Dec. 1903. KERSTBROOD

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 5