NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 'O .JOalïaiis Verschijnt dagelijks, behalve op Zon= en Feestdagen. MAANDAG 21 DECEMBER 1903. A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem 1,20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) „1.30 Franco per post door Nederland w 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 15 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan net Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azh. te Amsterdam. Hoofda^-ien voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. öh nummer hesSaat uit acht bladzijden, en de Zaterdagavond Eex?ate Blad. Haarlem's Dagblad van 21 Dec. bevat: Blad A. Kunst zij ons doel, Fail lissement Laane Yan Bern mei, Bnitenl. Overzicht, Kameroverzicht Binnenl. en Stadsbericliten. f Blad B. Sportpraatje, Binnenl., Gemengde-, Stads- en Kerkbe- riehten. Bovendien behoort bij dit nummer 172 van ,,De Zaterdagavond" be vattende o.a. Gulden Vrijheid Droevige Liefde Zijn GrootmoederBerlioz Haarlem mer Halletjes Feuilleton. KUNST ZIJ ONS DOEL gaan kan hij nieL. Die ontwikkeling, die toch zoo interessant is, vindt hij in de exposities van Kunst zij ons Doel, die een plaats geven aan de jongeren, zoowel als aan de ouderen, waar we den komenden man vinden naast den artist, die zijn hoogtepunt bereikt heeft. Misschien zal de vereeniging Kunst zij ons Doel dit denkbeeld in overwe ging willen nemen. Vrijdagavond hield boven genoemde vereeniging haar tweede kunstbeschouwing in de bene denzalen van het Brongebouw. Dit maal bestond die uit een portefeuille van Arti et Amicitiae, een mengeling jvan minder en van heel mooie dingen, zooals dat bij dergelijke gelegenhe den gaat. Het meeste was aquarel, verder wa ren er enkele etsen van Graadt van Raggen en G. W. ten Hoet, de laatste naar een schilderij van onzen stad genoot Theophile de Bock, een land schap bij Hilversum. Onder de aqua rellen trof de bezoekers niet het minst een meisjeskopje van Van der Waaij, twee stadsgezichten van Mastenbroek, een heel fijn en rustig kerk-interieur van Grolman, een stilleven (bloemen vazen) van Mej. Van der Willigen, een dorpsgezicht van Weijns en het stadhuis te Veere van mevrouw Jan sen Grothe. Flink geteekend was ook een mariniertje van J. G. Meijboom, met half geopenden mond, alsof hij eed aan de modeziekte van dezen ijd adenoïde vegetaties. Van stad- [enooten. was alleen Mej. Klinkha- Qer vertegenwoordigd door een heel iardig kopje. Er waren veel bezoekers wat ons ;enoegen moet doen voor Kunst zij ms Doel, dat tegenwoordig inderdaad en bloeiende vereeniging is. Intus- chen blijft het aantal personen dat an deze tentoonstellingen kan profi- eeren, betrekkelijk nog klein. Behal- de werkende leden hebben alleen .kunstlievende leden toegang, tegen jaarlijksche contributie van ƒ5.— let schikt menigeen niet om dat te etalen en toch kunnen wij ons voor tellen, dat er onbemiddelden zijn, die raag deze kleine tentoonstellingen ens zouden willen zien. Is daar geen mouw aan te passen? ou Kunst zij ons Doel niet de gele enheid hebben, om na den avond oor de leden nog een avond kunst eschouwing te geven voor het pu- liek? De eigenaar van de portefeuille ou daartegen allicht geen bezwaar ebben, het bestuur van de vereeni- ing zelf een nuttig werk, van opvoe- ende kracht, kunnen tot stand bren- en. door op dien avond inlichtingen geven, het mooie aan te wijzen en verklaren waarom het mooi is. De eer IJzerdraat, onvermoeid als hij u reeds is, in 't geven van inlichtin- dïe hem gevraagd worden, zou unkt ons deze nuttige taak niet wil- afwijzen. Er zal natuurlijk een moeilijkheid en zaalhuur wezen, maar die allicht oor overleg wel te boven zal zijn te >men. Het bezoek kan beperkt wor- sn, zooveel dat met het oog op de limte en het belang van de geëx- oseerde schilderijen en teekeningen oodig wordt gevonden, door name- jk een paar dagen te voren kaar- ii beschikbaar te stellen, die de lief- ebbers kosteloos kunnen afhalen, eze kleine moeite zouden zij er voor rer behooren te hebben. Zoo als de toestand nu is kan de on- imiddelde wel de oude schilderkunst in het Stedelijk Museum, de ïhilderkunst van lateren tijd in Tey- rs Stichffng, maar den ontwikke- Dgsgang van de schilderkunst na FAILLISSEMENT LAANE YAN BEHMEL. Aan de crediteuren is per circu laire bericht gezonden van het aangeboden accoord in dit faillisse ment. Neemt men genoegen met het aanbod van ƒ35000.— boven het be drag dat bij insolventie zou worden betaald, dan is de totaal uitkeering minstens 35 procent, daar immers de curator reeds vroeger van 30 pet. de verzekering heeft gegeven, vóórdat er van een som van 35000 daarenboven, sprake was. De uitbetaling wordt voorgesteld in zoodanige termijnen als de vereffe naar (de curator) geraden zal achten; de eerste uitbetaling binnen 4 weken nadat de homologatie in kracht van gewijsde zal zijn gegaan. Eigenaardig is het, dat de stemming over het aangeboden accoord feitelijk afhangt van den grootsten crediteur, de Kennemer Hypotheekbank, daar deze meer dan 1800 stemmen uitbrengt en dus gemakkelijk den doorslag geeft. Hoe zij er over denkt is nog niet bekend. Intusschen kondigt de heer Frans Schaap Jr. in zijn blad Themis uit voerige beschouwingen aan over het ter verificatie verhandelde. In dat zelfde nummer zal worden opgenomen ,,een Open Brief aan den Officier van „Justitie te Haarlem, waarin de aan- „dacht van Z.E.A. wordt gevestigd „op verschillende onregelmatigheden, „met verzoek tot het instellen van een strafrechterlijke vervolging. erbij, is blijkbaar ernstig, zelfs de meest gematigde bladen zeggen, dat het hoog tijd wordt, tot daden over te gaan. De berichten uit MIDDEN AMERIKA luiden vrij verward en zouden, zoo men niet beter wist, kunnen doen denken, dat er daar nog heel wat ge beuren kan. Zoo wordt uit Colon gemeld, dat de kruiser Atlanta, die daar 's nachts aangekomen was, aan den mond van de Atrato op Columbiaansch ge bied, dicht bij de Noordwestelijke grens van Panama een kamp had aangetroffen met omtrent duizend soldaten. De Columbiaansche gene raal Ortiz protesteerde tegen de aan wezigheid van de Atlanta en eischte, dat de Amerikaansche. commandant terug zou trekken. Deze weigerde(?), maar keerde naar Colon terug om admiraal Coghlan op de hoogte te brengen en hem het protest te over handigen van generaal Ortiz, die met zijn officier verklaard had, dat men zich tot den laatsten man zou dood vechten indien generaal Reyes niet slaagde, d. w. z. indien Panama niet aan Columbië teruggegeven werd. Zou Columbia dus nog niet alle hoop hebben opgegeven? De kruiser Dixie is uit Colon ver trokken om te Philadelphia een ba taljon mariniers aan boord te nemen en deze naar de landengte over te brengen. De vroeger door de Dixie daar aan wal gezette soldaten zijn te Empire, andere troepen, door de Prai rie ontscheept, te Gorgon gekampeerd. De Olympia is uit Norfolk naar Colon vertrokken. Op de landengte is het rustig. Nu begint eerst in de Amerikaansche volksvertegenwoordiging het verzet tegen de kanaalplannen. In den Senaat vielen de republikein Hoar en de democraat Gormas op hef tige wijze de Panama-politiek van President Roosevelt aan. De democra ten pogen de ratificatie van het trac- taat te voorkomen, maar dat is klaar blijkelijk doelloos, hoewel allicjht ver traging in de ratificatie kan ontstaan. Roosevelt heeft intusschen genoeg getoond te weten, wat hij wil en hij zal wel zorgen, dat na al het gebeur de de plannen nu ook tot uitvoering komen. Stadsnieuws Buitenlandsch Overzicht De FRANSCHE KAMER houdt zich nog bezig met de behan deling van onderdeelen van de onder wijswetten. Ditmaal is aan de beurt het ontwerp, waarin aan alle congre- ganisten verboden is onderwijs te geven. Gisteren diende Combes dat ontwerp in, waarna de Kamer met 338 tegen 216 stemmen besloot het te verzenden aan de onderwijs-com- missie. Wij hebben gemeld, dat de TURKSCHE gendarmerie in Macedonië wordt af gericht door vreemde (Belgische) of ficieren en dat er ook een vreemde ling aan het hoofd zal komen te staan. Nu heeft men hiertoe het oog geslagen op een Italiaansch generaal, maar daartegen heeft de Sultan be denkingen geopperd. De Sultan is van oordeel,dat Italië bij de toestanden in Macedonië te zeer belang heeft, dan dat deze benoeming wenschelijk zou zijn en heeft daarom verzocht, dat de commandant door een volkomen neutrale groote mogendheid worde aangewezen. Vermoedelijk koestert de Sultan de stille hoop, dat een Duitscher het worden zal, daar de Duitsche Keizer van alle Europeesche vorsten zich altijd het vriendelijkst tegenover hem heeft getoond. Alle berichten uit het VERRE OOSTEN wijzen op verdere onderhandelingen tusschen Rusland en Japan. Omtrent de conferentie, te Tokio gehouden door oud-staatslieden, wordt gemeld, dat deze werd bijgewoond door Ito, Jamagata, Ojama, Katsoeka en Inoe- je, bekende namen uit den Japansch- Chineeschen oorlog, en dat er lang beraadslaagd werd. Ook waren na tuurlijk aanwezig de minister-presi dent en de ministers van buitendand- sche zaken, oorlog en marine. Men gelooft, dat ofschoon Rusland's antwoord zeer onbevredigend geacht wordt, dat ter conferentie beslotenis, een nieuwe poging te doen waarl schijnlijlc voor 't laatst om een schikking in der minne tot stand te brengen. De toestand, zoo voegt het bericht l'Union. In de Vrijdag te Haarlem gehouden Algemeene vergadering van aandeel houders der N. V. „L'Union", Maat schappij tot Exploitatie van Hótels en Restaurants, werd het Bestuur met algemeene stemmen gemachtigd tot het sluiten eener hypothecaire obliga tielening, groot 50,000. Prot. Kiesvereeniging. De Protestantsche Kiesvereeniging vergaderde Vrijdagavond tot het stel len van een candidaat in district I, door het bedanken van Mr. H. Ph. 't Hooft. Thans werd candidaat gesteld in dat district de heer J. B. Lasschuit en besloten, om, zoo de heer Lasschuit eveneens bedankt, zich in district I te onthouden. Militair Tehuis. Het nieuwe Militair Tehuis op den Jansweg begint zijn voltooiing te na deren. Reeds eenige dagen geleden is het schuthok weg en de sierlijke gevel waarop eenige kanonnen zijn afge beeld, zichtbaar geworden. Architect was de heer J. London. Van buiten trekt het flinke gebouw nu reeds alle aandacht Met bekwamen spoed wordt aan de inwendige afwerking gearbeid, zoodat deze nuttige inrichting weldra zal kun nen worden geopend. Zuiderhout. Bij de onderhandsche aanbesteding van het maken van aarden banen, rio- leering en bestrating op het voorma lig buiten Zuiderhout was laagste inschrijver J. Kleyn, te Dordrecht, voor de som van 44.640. Het werk, waarmee zeer spoedig een aanvang wordt gemaakt, moet einde Mei gereed zijn. Onze Haarlemsche afdee- ling der Mij. tot bevordering der Toonkunst zal op Vrijdag 19 Februari a.s. de „Odysseus" van Max Bruch uitvoeren. Het Bestuur onderhandelt met me vrouw P. de HaanManifarges, alt uit. Rotterdam en den heer Joh. M. Messchaert bas, uit Berlijn, om de voornaamste solopartijen te vervullen. Kerstfeestviering. Vrijdagavond vierden de meisjes en jongens van de Fabrieksschool uit de Annastraat, het Kerstfeest in één der zalen van het Brongebouw. Verschillende viool-, piano- en zang nummers werden ten gehoore bracht, terwijl de kinderen ruim schoots werden onthaald op allerlei versnaperingen. Omstreeks 11 uur eindigde het feest en kreeg een ieder nog een geschenk mede naar huis. De Haarlemsche Tramway- maatschappij vervoerde in de maand November 1902 in 10136 ritten 55875 passagiers met eene opbrengst van ƒ2793.75 en in de maand November 1903 in 9834 ritten 60293 passagiers met een opbrengst van 3014,65, dus in dit jaar in 302 ritten minder, 4418 passagiers meer, met eene meerdere opbrengst van ƒ220.90. Door Burg. en Weth. is be noemd tot hoofdklerk ter gemeente secretarie, afdeeling financiën, de heer O. E. Hansen, thans klerk aan de afdeeling belastingen. Bloembollencultuur. Door de afd. Voorhout en Rijns burg is tot candidaat voor het Hoofd bestuur gesteld in de vacature J. H. Kersten, de heer Ernst H. Krelage te Haarlem. De 105de Algemeene Vergadering zal worden gehouden in het Bronge bouw op Maandag 28 dezer. Men s c h r ij f t uit Haarlem aan de ,,N. R. Ct." van gisteren Op het Donkere Spaarne zat van ochtend tegen halftien een vrouw, van naar gissing 70 jaar, op de leuning van een daar staanden kar. Op eenige passen van haar af stonden vrij wat menschen, waaronder ook een politie agent met een rechercheur. Gisteren avond was de vrouw, die zeide uit Leiden te komen en naar Amsterdam te willen, hier zwervende aangetrof fen, en daarom opgenomen in het politiebureau. Doch toen de politie haar vanochtend per trein naar Am sterdam wilde laten vertrekken, wei gerde de H. IJ. S. M. haar te vervoe ren. omdat zij zoozeer in het onge dierte zat. En werkelijk, als zij zich den groezeligen tanigen nek zoo nu en dan met beide handen krabde, liep het ongedierte bij tientallen op den zwarten doek, dien zij om had. Nu de spoor haar niet naar Amsterdam wilde brengen, zou de politie haar buiten de poort zettendoch het mensch, dat zeide kind noch kraai in de wereld te hebben, kon niet meer voort, en was op de leuning van de kar neergevallen. Dr. v. d. Berg liet haar naar het gasthuis vervoeren. Hierbij zal niet het aantal te maken punten hoofddoel zijn, maar meer zal gelet worden op mooi sa menspel, 't vlug verplaatsen van den bal en 't juist leeren gooien en rich ten. Van elke afdeeling zullen een zestal dames en zes heeren deelne men. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 22 Dec. 1903, des namiddags van 12 uur. door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, S. de Lan ge 2. Adagio uit de 4de Symphonie, Beethoven3. Sonate, a. Allegro mo derato, b. Adagio, c. Finale, Krausse; 4. Adagio, M. Brosig5. Inleiding en Koor uit Stabat Mater, Rossini. Ds. De Blocq van Scheltin- ga, predikant bij de Broedergemeente ziet zich, om gezondheidsredenen ver plicht zijn ambt neder te leggen. Hem is tegen Paschen 1904 eervol ontslag verleend en hij is van plan onze gemeente metterwoon te verla ten en zich elders te vestigen. P. B. Als een groote bij zonder heid kan worden medegedeeld dat door Gebr. Roozen van Rolland, Over- veen op 18 Dec. nog versche jonge radijs aan de groentenmarkt zijn ge bracht en opgekocht door H. Horren wonende Spaarnwouderstraat 23. In het vorige jaar, 1902, was 24 October het laatst radijs verkrijgbaar. Hedennacht is in den ouderdom van 55 jaar, alhier ter ste de overleden de heer C. de Vrieze, in leven portier aan de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M. Dit heengaan wordt algemeen door de werklieden der werkplaats zeer betreurd, daar de overledene bij hen zeer bemind was. Heden slaagden voor het examen boekhouden, vanwege de ver eeniging „Mercurius", onze stadge- nooten de heeren Ph. Th. en P. C. Stol, die hunne opleiding daartoe ge noten bij den heer L. Th. J. Tollenaar leeraar M. O. alhier. Doopsgezind Zangkoor. Dc gewone jaarlijksche Kerkuitvoe- ring, die het Doopsgezind Zangkoor den lidmaten der Vereenigde Doops gezinde Gemeente alhier kosteloos aanbiedt, zal, naar wij vernemen, niet in de Kerstweek plaats hebben, maar in den loop der maand Januari a. s. De Vereeniging bereidt eene feeste lijke viering van haar 10-jarig bestaan in November 1904 voor. Zondag is de toegang kosteloos. As. Zondag zullen in het Museum van Kunstnijverheid alhier, de heide door den heer Zwollo gedre ven vazen, als ook de verzameling der dames Reesema en Nierstrasz voor het laatst tentoongesteld zijn. Bondsdag. Als tweede spreker op den bonds dagvergadering van de afd. Noord- Holland van de Gerf. Bond van Jon- gelingsvereenigingen die 26 December in 't Brongebouw gehouden zal wor den, zal optreden Prof. P. Biesterveld, eerste spreker is Dr. P. J. Wijninga. Scherm wedstr ij den. Maandagavond 9 uur zal in een der zalen van 't Café Barbarossa, Spek- straat 8, een algemeene vergadering van den Haarlemschen Schermbond worden gehouden in zake de regeling voor de a. s. te houden kampioen wedstrijden. Korfba 1-wedstrij d. Morgen, Zondagochtend, te half elf zal op het terrein aan de Schouwtjes laan, door de spelleidsters en leiders van den Haarl. Bond van lichame lijke opvoeding een korfbal-samenspel worden gehouden met de Amsterd. Bond v. L. O. A.s. Zaterdag (2deKerstdag) zal in het lokaal Parklaan 17 voor de kinderen van de leden van de afd. Haarlem van de Ned. Chr. Geh. Onth. Bond het kerstfeest gevierd worden. Des avonds te 8 uur zal het in het zelfde lokaal door de leden zeiven ge vierd worden. Naar wij vernemen is men reeds bezig de spoorweg-brigade te vormen. Verschillende werklieden der Spoorweg-Maatschappijen zijn er reeds in opgenomen. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Vrijdagavond ontstond een begin van brand in de schuur van den heer W. de Roode in de Zuidbuurt, die door zijn 13-jarigen zoon gebluscht werd. Het saldo der Rijksuitkeering, in gevolge art. 1 der wet van 24 Mei 1897, - Staatsblad no. 156, hetwelk op 30 December dezes jaars betaalbaar wordt gesteld, bedraagt voor deze ge meente ƒ1332,84'. De inschrijving voor de Nationale Militie, lichting 1905, zal alhier ge houden worden op Donderdag 7 Ja nuari 104, des namiddags ten 1 urn- ten Raadhuize. HEEMSTEDE. Als deskundigen voor de opneming der waarde van het mobilair, ten be hoeve van de heffing der Personeele belasting alhier zijn voor 1904 aange wezen de heeren G. J. Cramer, A. Konijn Mz., P. A. Poppink en G. L. Smit. Ten huize van J. Willemse aan de Leidsche vaart alhier, is een geval van febris typhoidëa geconstateerd. BEVERWIJK. De heer N. Delfos alhier is geslaagd als 3de stuurman bij de groote stoom vaart. Binnenland Staten-Generaal Kameroverzicht Financiën, een niet bijzonder be langwekkend hoofdstuk, werd giste ren afgedaan maar reeds lang voor het eiude was de Kamer onvoltallig. Dit hoofdstuk toch, dat tot algemeene beschouwingen geen aanleiding gaf, geeft allicht wèl aanleiding tot de bespreking van provinciale belangen. Men weet bijv. dat het vroegere her togdom Limburg zich kenmerkt door dat er veelvuldig gebruik wordt ge maakt van vreerad geld. In een pro vincie, die aan twee vreemde rijken grenst, schijnt dat onvermijdelijk. Niet alleen wordt koopwaar betaald met vreemd geld, maar in dat geld wordt zelfs handel gedreven. Nu wil de Minister ook in de grensplaatsen geen vreemd geld meer toelaten en daarin vond hij steun bij de heeren Janssen en Bos, mits hij langzaam te werk wilde gaan, maar de heeren Nolens en Hennequin meenden, dat de strijd enkel moest worden gevoerd tegen de Belgische nikkelen en tegen den handel in vreemd geld. Een alge heel verbod zou, meenden zü voor den handel in de grensplaatsen na- deelig zijn. De Minister wilde geleide lijk te werk gaan en gaf toe, dat hij niets bereiken kon zonder medewer king van de bevolking, doch hij wilde althans pogen vreemde munt te we ren. Om smokkelaars te weren, vooral in suiker, wilde de Minister honderd nieuwe kommiezen aanstellen langs de grens, waar een deel der bevolking van den smokkelhandel leeft. Dat loopt op doodslag en moord uit tusschen ambtenaren en bevolking, meende de heer Roessingh. die veel meer dan in 100 kommiezen heil zag in verlaging van den suiker-accijns, zoodat de smokkelarij geen voordeel meer zou opleveren. Maar de Minister scheen daartoe niet te bewegen. Ongeveer 15 sprekers namen deel aan een debat over de positie der verschillende categorieën van belas ting-ambtenaren en over het geheel bleek van instemming met de door den Minister voorgestelde organisatie, die nader bij Kon. besluit moet wor den vastgesteld. Slechts waren een aantal sprekers niet geheel tevreden over de regeling van positie, promo tie, salaris en toelagen van de lagere sategorieën van ambtenaren. Stippen wij uit het antwoord des Ministers aan, dat het niet in zijn bedoeling lag voor de kommiezen-verificateurs den weg naar den rang van verifica teur af te snijden, althans wat de in dienst zijnden betrof, maar voor de nieuw aantestellen zou het examen voor adj.-verificateur eenigszins wor den verzwaard. Standplaats-toelagen zouden voor kommiezen worden toege kend naar rang en naar den aard der standplaats. Gereleveerd moet nog worden, dat de heer Lohman, al was de politieke constellatie veranderd, joch opkwam tegen het uitkeeren van enkele nieu we tractementen voor predikanten waartegenover de Minister zich op de Grondwet beriep terwijl de Mi nister, in antwoord aan den heer Smeens-e. niet bereid bleek om een voorstel te doen teneinde aan ge scheiden wouwen (in tweede huwe lijk) weder de pensioen-aanspraken toe te kennen, waarop zij als weduwe konden aanspraak maken. Heden 10 uurOorlog. (Per telegraaf). Bij de algemeene beraadslaging over de begrooting van Oorlog kwa men de heeren Arts en Ter Laan op te gen de opdrijving van het eindcij fer en betreurden het uitblijven van verbetering van de positie der onder officieren. Laatstgenoemde drong aan op het instellen van een bezuinigings-com- missie en op betere behandeling der soldaten. Nederland maakt een goed figuur Woensdagavond zijn de regeerings- commissarissen voor de tentoonstel ling „Le monde de l'enfance" te St Petersburg, baronnes Van Harinxma thoe Sloten, en de secretares, mej. H. S. S. Kuyper, na volbrachten ar beid uit Ruslands hoofdstad in de residentie teruggekeerd. Naar men ons meldt, wordt de Hol- landsche afdeeling der tentoonstelling uit historisch en artistiek oogpunt al gemeen als de best geslaagde der ten toonstelling beschouwd. (Stand.) Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besl. is benoemd tot vice- president der arrondissements-recht-

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1