A. F. H. y. d. INGEZONDEN Predikbeurten. Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken Gr. Houtstraat 71, De kracht terug de levenslust terug! de SANGUINOSE; T. A. DONNÉE, KI. Houtstraat 62. observaties te maken, maar ik heb werkelijk niets te zeggen". Ja, lach maar heeren. maar de boel zoo in orde te hebben is beter dan altijd maar allerlei nieuws willen koopen. Kamps: Ik geloof dat alleen in de hoofdstad het vuil wordt weggehaald en in de kleine niet. En daar moet het toch ook. Voorzitter Laat het nu maar zoo, 't is goed zooals 't is. Dat komt alle maal van dat rapport. Die mijnheer wil maar critiseeren. Laat hem dat plezier. Rapporteur De commissie merkt op dat op een der groote gebouwen de ramen vol modder zitten. Er is toch een spuit aanwezig om die schoon te maken. VoorzitterHoor me dat nou weer eens aan. Nu zou hij ons wel weer op kosten willen jagen 0111 daarin te voorzien. Dat is weer zoo'n idee van mijnheer. RapporteurDe gansche roeten zit ten toch vol modder. VoorzitterI" zoekt uw tijd om te krijgen met ons hier te emhêteeren, maar ik zal eens zeggen wat het is. Vroeger kwamen er zoo'n hoop jon gens en die gooiden er 's avonds wel 50 of 60 ruiten in. Toen heb ik er gaaswerk voor laten maken en 11a dien tijcl is er geen meer stuk ge gooid. Maar mijnheer wil altijd criti seeren, het is om gek te worden. Rapporteur Ja maar. ramen moe ten toch schoon zijn. Voorzitter Nu als de gemeenteraad het wil, dan zal ik mij niet. verzet ten. Maar breekt het stadje dan maar liever in eens af, dan eeuwig zoo te critiseeren. (Limb. Koer.) INGEZONDEN MEDEDEELENDEN 30 cents per regel. Bij honderd duizenden kan men ge durende deze laatste vijftien jaren de slachtoffers der Influenza tellen. De influenza begint met niezen en ein digt met verwikkelingen. Zij onder drukt den sterksten man, zij martelt hem door koortsen en rillingen. Zij maakt er een prooi van voor de long ontsteking, bronchitis, tering en an dere ziekten die over 't algemeen doo- delïjk zijn. De influenza is nabij Gij zult er niet aan ontsnappen dan onder voor waarde dat gij Uwe krachten onder houdt, door een lijk en zuiver bloed te hebben. Indien de kiemen der in fluenza in uw lichaamsgestel dringen en als uw bloed verzwakt en arm is, alsdan zijt gij het aangewezene slacht offer van de griep. Door van tijd tot tijd de Pink Pil len te nemen kunt gij U voor deze vreeselijke ziekte wachten. Wanneer gij de Pink Pillen na het slimste tijd perk der influenza neemt zullen zij de herstelling verhaasten en U behoeden voor de noodlottige gevolgen dezer ziekte. De Heer R. Hilvers, landbouwer te Schoonoord, Drenthe, heeft zijne gezondheid en krachten door de Pink Pillen terug gevonden. Iedereen van mijne omgeving, zoo schrijft hij, was verwonderd omtrent de verkregen resultaten door de Pink Pillen. Mijn zwakte was zoodanig dat ik niet meer op mijne beenen kon staan. Men dacht dat ik eenborstlij- der was geworden. Ik had den eetlust verloren. Zoo over de Pink Pillen met roem hebbende hooren spreken, wenschte ik ze ook -te probeeren en na verloop van veertien doozen ge voelde ik mij veel beter. Ik heb de behandeling voortgezet en korten tijd daarna was ik geheel en al hersteld. Een ieder moet weten dat de Pink Pillen de wondervolste hernieuwer van het bloed zijn en zij onovertref- felijk zijn tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, maagkwalen, al- gemeene zwakte, schele hoofdpijn, oorsuizingen, zenuwpijnen, heupjicht rheumatiek. Prijs 1.75 de doos, ƒ9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rotterdam, hoofd-depöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER v. d. HULL, Drogerijen, Jans straat 28. Selik Loubun, student in de chemie, een Russische jood, die pas eenige weken geleden uit Bern le Parijs was gekomen. Het eerste verhoor van den Rus had nogal bezwaren in, want hij spreekt heel slecht Fransch. Men iieeft echter duidelijk uit zijn beken tenis begrepen, dat li ij geen plan had gehad, Max Nordau te rlooden, maar louter de aandacht had willen vesti gen en' zijn afkeer te kennen geven over de opvattingen, die de schrijver ten aanzien van liet Sionisme verkon digde. De aanslag is gelukkig afgeloopen, want de wond van den getroffen danseur heeft zoo goed als niets te beduiden. Op een bal zijn de beeuen natuurlijk een zeer gevoelige plaats en het dansen heeft hij voor dien avond op moeten geven, maar over weinige dagen zal Weiski weer op de been zijn. Op de kamer van Louban, in (le rue Monsieur le Prince No. 71. heeft men onderscheiden anarchistische boeken gevonden. Hij woonde samen met een zwager. Talmon Perof en een jon ge vrouw, die, naar hij voorgeeft, zijn wettige echtgenootc is. Men denkt, dat Louban uitgezonden is door een vereeniging van joden, die als hevige voorstanders van de herleving van liet jodenvijk in Pa lestina, Max Nordau verfoeien, dan deze gepleit heeft voor (le vestiging van een joodsche kolonie in Oost Afrika onder Engelseh protectoraat Vele joden vreezen, dat het Afrï- kaansclie plan den doodsteek geven zal aan de toekomst van liet jood sche volk. Een prins in arrest. De Duitsche kroonprins werd ge straft met drie dagen huisarrest, om dat hij gereden had in een wedren over hindernissen te Berlijn op de baan te Karlshorst. De kroonprins kwam 2e aan in den ren. De Duitsche keizer doet tegenwoor dig trouwens veel om de rensport in Duitschland te ontwikkelen, doch dat de kroonprins zijn leven waagt in een wedren over hindernissen, kon toch van hoogerhand niet worden goedge keurd. C). P. Gemengd Nieuws Een aanslag. De Temps" meldt, dat een aanslag op Max Nordau plaats heeft gehad 's nachts 0111 12 uur. Nordau stond te praten niet eenige. vrienden bij een venster, toen een jonge man op hem afkwam, die twee schoten op hem loste. Het eerste schot ketstede twee de maal ging de revolver af, maar 'de kogel miste zijn doel en trof Otto Weiski, die aan hei dansen was, in liet been. Groote schrik natuurlijk, wie is daarop verdacht op een bal. Men drong om den gewonden Weiski heen en een der heeren, die met Nordau in gesprek was, sprong op den aanvaller toe en zorgde ,dat die zich niet uit de voeten kon maken. Het is nog een jonge man, Chaïm Brand in een school. Te Glasgow ontstond Vrijdagmid dag brand in een school, waarin op dat oogenblik een duizend kinderen vertoefden. In een ommezien stond de geheele bovenverdieping -jn lichte laaiedichte rookwolken drongen door de vensters, en deden den scho lieren den angst om het hart slaan. Uit alle schoollokalen klonk het ge roep van brand Het onderwijzend personeel trad aanstonds met groote kalmte op en liet de kinderen in rijen de vertrekken verlatenaan iedere deur werd toezicht gehouden, om ge drang te voorkomen. In de z.g. be waarschool afdeeling waar 350 kiilde ren waren, speelde een onderwijze res op de piano, wat kalmeerend werkte op de kleinen In de beste orde werden zoo allen in veiligheid ge bracht behalve een ergen schrik liep geen hunner eenig letsel op. Daar de brand tot op verren afstand was te zien, kwamen ouders in aller ijl toegesneld, om hun kinderen mede te nemen. De brand, in de keuken ontstaan, werd tot de bovenste ver dieping beperktde schade bedraagt eenige duizenden ponden. De Tibet expeditie. De Engelscire Tibet-expeditie is nu gelegerd te Rintsjengong, dicht bij het dorp Tsjambi, waar liet Tibetaansche districtshoofd zetelt. Noordwaarts strekt een vlakte zich uit, waardoor de weg loopt naar Gjangtse, een 175 K.M. ver weg. Er is alleen nog een pas over te trekken en die is zeer gemakkelijk. Maar nu is de droes uit gebroken onder de jaks en de pest onder de ossen van de expeditie, zoo- dat de expeditie voorloopig tot stil stand is gebracht. Er wordt haar een niuilenkonvooi achterna gezonden. Pimpelende Kamerleden. Een merkwaardig debat, dat in het geheele land en ook over de grenzen opzien gebaard heeft, had in de vorige week plaats in het Noorsche Stor thing over de vraag of het veroor loofd is dat afgevaardigden, tijdens de zitting van het Parlement, bedwel mende dranken gebruiken in de kof fiekamer van het Storthing. Di-, Scharffenberg beweerde in het blad Verdens Gang dat het gebruik van alcoholische dranken een slech ten invloed oefende op de redevoerin gen en de critiek in het Storthing. Nadat een afgevaardigde zich krach tig verzet had tegen Scharffenberg's meening, stond Egede Nielsen op, om te betoogen dat liet wel degelijk goed zou zijn, wanneer de afgevaar digden tijdens de zittingen zich ont hielden van het gebruik van sterken drank. Toen kwam het debat los. Vrij alge meen was men van meening dat een verbod beneden de waardigheid van het Parlement zou zijn. De voorzitter betreurde het zeer dat in het Storthing gestreden werd over deze quaestie. De indruk naar buiten toch kan niei dan allervreemdst zijn. Yoor de Boeren. Dat men ook in het buitenland zich nog voor het lot der Boeren interes seert blijkt uit het volgende: Een Hollandsche dame te Warschau die twee jaren geleden giften in ont vangst nam voor Alcmaria, ontving dezer dagen van de weduwe van een bekend Russisch generaal, een gou den horlogeketting met de volgende eigenhandig in het Fransch geschre ven opdracht (de geefster is bijna 80 jaar oud) ,,Voor (le Boeren, ter her denking van mijn overleden zoon die van heeler harte met hen sympathi seerde .Deze ketting is geschat op der tig roebel. Ik zou gaarne zien, dat hij in goud omgezet werd en niet door iemand gedragen. Ik geloof, waarde mevrouw, dat het, in verband met de zen wensch, beter zou zijn hem bui tenslands dan hier te verkoopen. Ont vang enz." geteekendBaronne So phie Michailowna (Meller-) Z(akomels- kaja). Het Russische telegrammenbureau meldt dat de uitspraak in de joden- onlusten te Kisjenef luidt als volgt Gretsjin en Marosjoek, beklaagd o.a. van moord, zijn tot zeven, onderschei denlijk vijf jaar dwangarbeid veroor deeld. Twee en twintig beklaagden zijn gestraft met plaatsing in een ar restanten-compagnie voor een of twee jaaréén heeft zes maanden gevan genisstraf gekregen. Twaalf beklaag den zijn vrijgesproken. De 48 civiele eischen zijn alle afgewezen. De ge rechtskosten komen ten laste van cle veroordeelden. Koppelarij. Te Berlijn is groot opzien gewekt door de inhechtenisneming van pi-of. dr. Moritz Meyer en zijn vrouw, on der beschuldiging van koppelarij. Prof. Meyer is vroeger financieel me dewerker aan een Berlijnsch blad ge weest en tegelijkertijd hoogleeraar in de staathuishoudkunde aan de tech nische hoogcschool te Charlottenburg. Hij werd echter als journalist ontsla gen, daar hem bewezen kon worden, dat hij zich door een kwalijk befaam de bank, kort voor het staken van hare betalingen, had laten stoppen. Vanzelf verbeurde hij toen ook zijn ambt aan de hoogeschool. Latei- knoopte prof. Meyer nauwe betrekkin gen aan met den beruchten gewezen bankier Hugo Loewy. Bij den krak van de Trebertrocknungs-gesellschaft te Kassei bleek, dat hij bij de mani pulaties van de directeuren als jour nalistiek handlanger van Loewy ooi? de hand in liet spel had gehad. Zoo doende had cle professor al lang geen goeden naam meer. Bovendien zag men den witharigen heer met zijn blonde, mooi gekleede vrouw, die vele jaren jonger was dan hij en vroeger bij het tooneel geweest was, overal, waar de uitgaande en pretmakende wereld te Berlijn elkander ontmoette Ook in een paar cabarets behoorde het echtpaar tot de vaste klanten. De inhechtenisneming had laat in den nacht plaats in een wijnkroeg. De strafbare feiten' moeten voornamelijk in hotels zijn geschied. Dat zij ook ten huize van den professor gebeurden, is nog niet bewezen. Daarom zijn de Iwee dienstboden van het echtpaar, die aanvankelijk ook waren opgepakt, weer in vrijheid gesteld. Volgens een nader bericht, heeft het echtpaar zich ook schuldig ge maakt aan een aantal oplichterijen ten nadeele van kleedermakerijen en winkels in linnengoed. Voor den inhoud dezer rubriek telt dt Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzender niet teruggegeven. NVeezen in het Huisgezin. Hebt gij, geachte lezers, kinderen, of beter, houdt gij van kinderen 'l Zoo ja, dan kunt gij ook niet onge voelig zijn voor kinderleed en kinder- smart, niet ongeroerd bij het denken aan en over 't grootste leed, dat kin deren treffen kan hun ouders te ver liezen. „Arme stumperds", is 't woord, dat u bij het zien dier ongelukkigen van de lippen komt, en „ik wou dat ik u helpen kon" is cle gedachte, die ge er op laat volgen. En over hun verder lot nadenkende, vertoont zich aan u een groot gebouw, woning van die on gelukkigen, droef kenbaar dikwijls aan hun uniform-achtigheid, waar ze allen, zonder onderscheid, geregeerd worden door één huis-wet, waar van karakter-vorming haast geen sprake wezen kan, omdat er te véél verschil lende karakters bij elkaar zijn en de huiselijke gezelligheid heeft plaats ge maakt voor kazerne-achtige eentonig heid, en orde en regelmaat als op militaire wijze worden geëischt. O, daar komt dan menigmaal bij u op de wensch, om zoo'n ongelukkige, ou- derlooze op te nemen in uw eigen woning, waar het, aJs thuis, zal kun nen zijn, gij 'tals uw eigen kind wil- det behandelen, het in u zijn vader en.zijn moeder doen zien. Maar naast dien lust komt zich een groot be zwaar stellen, 0111 niet zoudt ge uwe liefde, u zelf geheel en al, den ouder looze willen geven, maar daar komt nog zooveel anders kijken, waarvai: gij, met den besten wil, cle koster niet zoudt kunnen bestrijden. Laat mij 11 dan meedeelen, dat er een zeer goede uitkomst te vinden is en wel hij de Maatschappij tot opvoeding van weezen in het Huisgezin". De naam zegt het reeds, die maat schappij werkt geheel in uwen geest Het is haar streven de weezen buiten het weeshuis te houden, doch ze te plaatsen in gezinnen, die hen als hun kind beschouwen en behandelen. Honderden kinderlooze gezinnen za gen, met het geluk der hun toever trouwde weezen. hun eigen levensge luk verhoogd door den invloed dezer maatschappij. I-Iaar directeur geeft 11 op uw verzoek de uitvoerigste inlich tingen, haar Doorgangshuis op Zand bergen bij Amersfoort staat als het ware voor u open. Wilt of kunt ge zelf geen kinderen tot u nemen, an teren willen en kunnen dat wel. In de noodzakelijke kosten moet voor zien. gij kunt daartoe bijdragen door id of begunstiger der Maatschappij te worclen. 1-Ioe meer zulks doen, hoe meer weezen geholpen kunnen woe len. Hebt gij medelijden met de uderloozen Toont het dan ook, zoo gij kunt. B. 0 p 25, 26 en 27 December Groote Kerk. lste Kerstdag. Voorm. 10 uur, Ds. Veen. 's Avonds 6 uur Ds. Barbas. 2de Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. van Paassen. Zondag. Nam. 2 ure, Ds. Montijn, Doopsbediening. 's Av. 6 ure, Ds. Haksteen. Nieuwe Kerk. lste Kerstdag. Vooi-in. 10 ure Ds. Swaan. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Gertli van Wijk, pred. te Bennebroek. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Montijn. Jan s-K e r k. lste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. Montijn. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Knottenbelt. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper, pred. te Velsen. Bakenesser Kerk. (Voor de kinderen), lste Kerstdag. Voorm. 10 ure de heer Hilhrander. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Barbas. Feestelijke uitdeeling van kleeding- stukken aan de kinderen. Zondag. Voorm. 10 ure cle lieer Faber. Eglise Wallonne. Fête de Noël. 10'/= heures Mr. Martin Dupont. Dimanche. 9'/« heures, Ecole du Dimanche. 107» heures, Mr. Martin Dupont. St. Cène. Gereformeerde Kerk. (Ged. Oude Gracht), lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Mulder, 's Avonds 5', ure Ds. Mulder. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Mulder. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 57= ure, Ds. Mulder. E b e n-H aëzer Kerk. (Klein Heiligland), lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Tibben. 's Avonds 5'A ure. Ds. Tibben. 2de Kerstdag Voorm, 10 ure Ds. Tibben. Zondag. Voorm. 10 ure Ds. Tibben. 's Avonds 57' ure, Ds. Tibben. Chr. Geref. Gemeente. (Zuiderstraat), lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Schotel, 's Avonds 5'/' ure, Ds. Schotel. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure, Ds. Schotel. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Schotel, 's Avonds 57' ure, Ds. Schotel. Luthersche Kerk. lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Poolman, 's Avonds 6'/= uur Ds. van Bakel. Koorzang. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Poolman. Zondag. Voorm. 10 ure Geen dienst, 's Avonds 7 ure, Kerstfeestviering niet cle kinderen der Zondagsschool. Toegang een kwartier van te voren voor degenen, die voorzien zijn van programma's. Kerk der Ver. Doopsgez. lste Kerstdag. Vcorm. 10 ure Ds. Plantenga. 's Avonds 6 ure Ds. Elhorst. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. de Vries. Zondag. Voorm. 10 uur Ds. Elhorst. R e m.-G erefor meerden, lste Kerstdag. Nam. 3 ure Ds. Haentjens. Met medewerking van het Zangkoor 2de Kerstdag Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure Ds. Bruinwold Riedel pred. tc Amsterdam. Rep. Zangkoor precies half 12 inde kerk. Woensdag geen spreekuur, erk der Br0edergemeent lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. de Blocq van Schel tinga. 2de Kerstdag Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 uur Ds. de Blocq van Scheltinga. Baptiste Gemeente. Lokaal Schagchelstraat 6. lste Kerstdag. Voorm. 10 uur Onderl. Vergadering, 's Avonds 6 ure Idem. 2de Kerstdag Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 uur Onderl. Vergadering, 's Avonds G ure idem. Dinsdagav. 8'/' ure Bidstond. Evangelisatiegebouw Brouwersvaart 112. lste Kerstdag. Voorm. 10 uur II. J. Bosch, 's Avonds half 7 uur H. J. Bosch. 2de Kerstdag Voorm. 10 uur D. P. Garms, uit Beverwijk, 's Av. half 7 uur C. R. v. Leeuwen van Amsterdam. Zondag. Voorm. 10 uur H. J. Bosch, 's Av. half 6 uur Kerstfeest voor de kinderen met verlichte kerstboom. BENNEBROEK. lste Kerstdag. Voorin. 10 ure Ds. Gerth van Wijk. 's Av. 7 ure Ds. Gerth v. Wijk. Engelenzang. Met medewerking van de Christ. 7, a ngvereeniging. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Jonker, pred. te Heemstede. Zondag. Voorm. 10 ure Ds. Gerth van Wijk. BLOEMENDAAL. lste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds», van Leeuwen, 's Avonds 67» uur Ds. van Leeuwen. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. de Sopper, pred. te Velsen. Zondag. Voorin. 10 ure Ds. van Leeuwen. Manndag 28 Dec. 's avonds 6'/» ure, Ds. van Leeuwen. Kerstfeestviering der Zondagsschool met Kerstboom. CASTRICUM. Zondag. Voorm. 9'/' ure, Ds. van Poelgeest HEEMSTEDE, lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Jonker. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Swaan, pred. te Haarlem. Zondag. Vooim. 10 ure, Ds. Jonker. HOUTRIJK EN POLANEN. lste Kerstdag. Voorin. 10 ure Ds. Knottenbelt, pred. te Haarlem. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure Ds. Heeringa. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. SANTPOORT. lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Kutsch Lojenga. Kollecte voor de Evang. Maatsch. 2de Kerstdag Geen dienst. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga. VELSEN. lste Kerstdag. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 's Avonds 6 ure, Ds. de Sopper. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen, pred. te Bloemendaal. Zondag. Voorm. 10 ure Ds. van Paassen, pred. te Haarlem. ZANDVOORT. lste Kerstdag. Voorm. 10 ure Ds. Heeringa, pred. te Halfweg. 2de Kerstdag Voorm. 10 ure, Ds. Heldring, pred. te Amsterdam. Zondag. Voorm. 10 ure Ds. Kampstra. Direct, v. h. Diakonessenhuis te Haarlem. IJMUIDEN. lste Kerstdag. Voorm. 10 uur Ds. J. de Vries, 's Avonds 5 uur dezelfde. Godsdienstoef. vanwege den Ned. Protestantenbond 's av. half 7 uur in hotel Nommer Een. ds. Lobman, Lutli. pred. te Beverwijk. Apostolische Zendinggemeente Voorm. 10 ure en 's av. 5 uur. 2de Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. II. W. Creutzberg pred. te Wijk aan Zee. Apostolische Zendinggemeente Voorm. 10 ure. Zondag. Voorm. 10 ure, Ds. J. de Vries, 's Avonds 5 uur dezelfde. Apostolische Zendinggemeente. Voorm. 10 ure en 's av. 5 uur. SPAARNDAM. ."ondag. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. - VAN - Bt-and- en Inbraak- vrije, gepantserde Brandkasten, Kluisdeuren, Hekken, Safe deposit inpichtingen. alwaar modellen te zien en inlichtingen gratis ver krijgbaar zijn. Zóó voelt gij u, na een trouw en geregeld gebruik der Sanguinose. Honderden in ons vaderland en daarbuiten hadden reeds lang de hoop opgegeven om zich nog ooit weer volmaakt wel te gevoelen, en meenden dat er geen redding meer voor hen was, totdat zij kennis maakten met en nu zijn zij zoo krachtig als ooit, en overvloeiende van levenslust. De pijnen zijn geweken, de bleeke kleur is weg, de zwakheid overwonnen, de eetlust terug; de slaap diep en versterkend geworden. Het gansche zenuwgestel is versterkt, bet leven is nu een lust en een blijdschap. Wilt u ook zoo voelen? Dan, grijp naar "het" mid del dat u een zeker succès belooft! Gebruik eens geregeld drie maanden lang, eiken morgen en eiken avond één eetlepel Sangninosel Dat kost u ongeveer vijftien cents per dag. Maar gij hebt er wel voor vijftien gulden voordeel vanl Want na slechts eenigen tijd die kuur gevolgd te hebben, begint ge u al heel anders te gevoelen! Uw spieren, uw zenu wen, uw bloed wordt vernieuwd; er komt weer "stoom in de machine"; de pijnen wijken, uwe jeugd keert terug; gij wordt geheel verjongd en versterkt: kortom, het gansche leven krijgt een ander aanzien! Prijs per fl. f 1.50, b fl. f 8.—, 12 fl. f 15.—. Te Haarlem bij GÖPPINGER, Groote Houtstraat, v. GULIK, Zijlstraat, GRIEVEN, Kampersingel. Kerstmis-Cadeau. Prachtige, fijne, magere Westphaalsche en Geldersche Banbethammetfes in de wicht van af 2 Kilo, alsmede de fijnste onover trefbare, geurige en fijne kruidensmaak Oel- dersehe Rookworst.

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 10