NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 6285 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 25 DECEMBER 1903. HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037% „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. Eerste Blad. Dit nummer bestaat uit tien bladzijden. en de Zaterdagavond Haarlem's Dagblad verschijnt weder Maandag avond 28 Dec. Haarlem's Dagblad van 25 Dec. bevat: Blad A. Bnitenlandsch Over zicht, Tooneelcritiek van Frans Netscher, Binnenl.- en Stadshe- richten. Blad B. Zondag8brieven. De Louis d'Or, Kerstmis, Mysterie Spel, Over buitenplaatsen en Ru briek voor Dames. Blad C. Salarissen in Amerika, Sportpraatje, Binnenl.- Gemengd- uien ws en Kerknieuws, en verder behoort bij dit blad No. 173 Tan de Zaterdagavond. Bnitenlandsch Overzicht We beginnen hier te laten volgen de telegrammen betreffende het VERRE OOSTEN die sedert gisteren zijn ingekomen. Ter welingelichte plaatse te Peking zijn de vooruitzichten op een vreed zame regeling van het geschil tus- schen Rusland en Japan thans min der hoopvol. Men meldt, dat Japan geen verdere concessies zal doen op punten, welke zijn levensbelangen ra ken. In het militaire hoofdkwartier te Tokio heerscht onafgebroken bedrij vigheid. De regeling van den trans portdienst en andere voorzieningen zijn klaar. Courantenberichten uit Korea ma ken melding van herhaalde rustver storingen te Mokpho. Ook meldt men de uitbarsting van een opstand onder de Tonghaks in de provincie Tsjollado. De Tonghaks zijn een par tij van malcontenten, wier roerigheid de onmiddellijke oorzaak was van den Chineesch-Japanschen oorlog. Deze toevallige omstandigheid wordt als een onheilspellend teeken be- Bchouwd. Volgens den correspondent van de „Daily Mail" te Tientsin verluidt al daar, dat een Japansche vloot zich sa mentrekt nabij Port Arthur. De „Daily Mail" verneemt uit Sjang hai, dat Japan daar tien stoomsche pen, met een gezamenlijken inhoud van 30.000 ton, heeft afgehuurd. De correspondent van hetzelfde blad te Kobe meldt, dat de Japansche regee ring nog andere stoombooten beeft afgehuurd te Kobe en Sasebo. Daar entegen moet de Russische overheid op groote schaal hitten aankoopen in Mongolië. De correspondent van de „Daily Mail" te Tokio zegt, dat de Japansche minister van buitenlandsche zaken, in den loop van het gesprek met den Russischen gezant, Rosen, gewezen heeft op het weinig afdoende en wei nig bevredigende van de jongste Rus sische nota, maar de correspondent roegt er bij, dat de opmerkingen van ien minister niets dreigends inhiel den. Gelijk men ziet, geven deze berich ten weer minder uitzicht op een vre delievende oplossing, al is die daar om volstrekt niet uitgesloten. Geldgebrek behoeft in elk geval Ja pan niet te weerhouden om den oor log te verklaren, want uit Tokio wordt gemeld, dat Japan over een paar honderd millioen yen beschikken kan. Rusland moet pogingen hebben aan gewend om te Berlijn een leening te sluiten van 500 millioen Mark, wat ook al kan gelden voor een veeg tee ken. Er schijnt nu ook een botsing te hebben plaats gehad tusschen Korea- nen en Chineezen. Uit Kirin komen berichten melden de, dat een onbeslist gevecht plaats had tusschen 1500 Koreanen van Kyengle-ung in noordoost Korea, die het Chineesche gebied trachtten bin nen te dringen en vier bataljons Chi neesche troepen van Hoen-sjoeng. 'tls een zonderling verwarde boel daar in 't Verre Oosten De neiging om overeenkomsten te sluiten tot het oplossen van geschil len langs scheidsrechterlijken weg, blijft bestaan. Waren het kort gele den Frankrijk en Engeland, die een dergelijk tractaat sloten, thans zijn het FRANKRIJK en ITALIË, die er toe zullen overgaan. Tengevolge van de tusschen de Ita liaansche en Fransche regeering be reikte overeenstemming, heeft Bar- rere, de Fransche. Ambassadeur, last gekregen, om Tittoni, den Italiaan- schen minister van buitenlandsche zaken, te laten weten, dat Delcassé bereid is een overeenkomst met Italië te teekenen betreffende scheidsrechter lijke regeling van geschillen, van ge lijke strekking als die onlangs tus schen Frankrijk en Engeland geslo ten is. De onderteekening zal ter stond geschieden. Nu heeft de ondervinding ons wel geleerd, dat dergelijke overeenkom sten alleen gelden ondergeschikte punten van verschil van gevoelen en dat de hoofdzaken er buiten worden gehouden, zoodat we aan het sluiten van zulke tractaten niet te veel waar de moeten hechten, maar het is in elk geval een goed teeken, dat men ten minste de voorkeur blijkt te geven aan arbitrale rechtsspraak Op het BALKAN-SCHIEREILAND komt het nog maar niet tot rust. Nu is er weer een ernstige botsing ge weest tusschen Muzelmannen en Bul garen te Tikvesj, op den tasten avond van het Bairamfeest. Verschei dene menschen werden gewond. De troepen hebben de orde hersteld. Er zijn veertig hadzji's gevangen gezet te Monastir, omdat zij een be tooging tegen de hervormingen en het vermoorden van Hilmi-pasja in het schild voerden. Van die hervormingen kan Turkije nog pleizier beleven HET TOONEEL. ,HET NIEUWE GHETTO" door liet „Haarleinscli Tooneel" (Dir. Louis Bouwmeester). Terwijl Bouwmeester met zijn ge zelschap vanavond te Amsterdam een nieuw stuk geeft van den schrijver van „Ghetto" („Schakels" heet het), hebben de. inwoners der stad, naar welke hij nog wel zijn „ensemble" genoemd heeft, zich gisteren moeten tevreden stellen met een nakomelin- getjes-opvoering van een stuk, waar mee hij het halve land al heeft afge reisd, en zijn wij afgescheept met „Het nieuwe Ghetto" van eenDuitsch auteur, die hier nog niet bekend was. Maar Bouwmeester komt nu Twee den Kerstdag met „Schakels" toch nog hier. Enfin, 't is -beter na Amster dam dan in 't geheel niet. De overeenkomst tusschen het „Ghet to" van Heijermans en „Het Nieuwe Ghetto" van zijn Duitschen collega Theodor Herzl ofschoon een flau we overeenkomst is, dat in beiden een strijd wordt gevoerd tusschen de denkbeelden der orthodoxe Joden, aan de tradities van hun oude ras gehecht, en de moderne Joden, die zich meer aan de nieuwere denkbeel den en maatschappelijke veranderin gen willen aanpassen. Het „Ghetto" was weleer men weet het de plaats in de steden, die den Joden tot verblijfplaats was aangewezen en waar buiten zij zich niet vestigen mochtensommige dier Joden-kwartieren waren met wallen en slagboomen van de overige stad afgescheiden. En al zijn nu wel die stoffelijke muren en slagboomen afgebroken, en al is nu het feitelijke Ghetto voor de Joden opgeheven, er is toch nog zooals ons gisteren in het stuk werd verteld een „denkbeeldig" Ghetto. waarin de kinderen van den ouden stam zich zelf door hun handelingen en opvattingen opgesloten houden, en 1 waar binnen het vooroordeel der Christenen ze terug dringt. Hun ma nier van zaken doen, hun geldmanu- pulaties, zijn één der oorzaken van het voortbestaan van dit vooroordeel. En nu werd ons gisterenavond door Herzl in zijn „Nieuwe Ghetto" een Joodsche beursspeculatie met mijn- aandeeien geschilderd, die niet erg zuiver is, en waartegen zich een jon gen Israëlietischen advocaat verzet, omdat hij edeler voelt en denkt, en deze manier van zaken doen afkeurt, juist omdat ze bovenbedoeld vooroor deel tegen de Joden zoo in de hand werkt, en die eindelijk door een sa menloop van omstandigheden in een duel, hetwelk door die zaak is uitge lokt, komt te vallen. De auteur is een Weener en het stuk speelt in Oostenrijk, waar het anti-semitisme nog heftig heerscht. Het heeft dus een tendentieus karak ter, wat zijn beteekenis voor ons land, waar de Joden goddank als gelijken behandeld worden en een beter leven hebben, zeer doet verminderen. Maar voor zoover het stuk ook ten doel heeft om te toonen, dat er in iederen Jood, hoe oogenschijnlijk slecht ook, toch nog een goed hart kan schuilen, staat 't toch nader bij ons, omdat 't daarmee het terrein der algemeene menschelijkheid betreedt, en iets in 't licht stelt, wat zelfs in ons meer verdraagzame Holland nog wel eens gezegd en herhaald mag worden. Het stuk als dramatisch product kon ons niet erg bekorenhet vormt geen gehéél, voortspruitende uit een belangrijk dramatisch motief.We had den meer te doen met een verzame ling van meer en minder goed ge slaagde tooneelen uit het Joodsche leven, denken en handelen. Maar al kregen we geen mooi „stuk" te zien we werden daar voor schadeloos gesteld door het prachtig spel van Louis Bouwmees ter, die een magnifique creatie van den Joodschen Beursscharrelaar Was- serstein gemaakt hadhij teekende uitnemend hoe deze speculant, eerst nederig en klein in tegenspoed en ongeluk, zich opzet en opsiert als 't hem beter gaat, pralend en bluffend, in kleeren en woord. Zijn kop, zijn manieren, zijn standen, zijn Joodsche eigenaardigheden en uitspraak wa ren éénig knap en mooi. Wel stond er op het program, dat Verenet het stuk vertaald heeft, maar we durven te wedden, dat Bouwmeester zelf voor drie kwart de rol van Wasserstein ge maakt had door eigen tusschenvoeg- sels, zinsbouw en typische Joodsche eigenaardighedengelijk vele onzer Hollandsche tooneelspelers die mees ter zijn. Naast zijn Shylock en zijn Mozes Mendelssohn is de Wasserstein zeker één van Bouwmeester's knapste en mooiste Joodsche rollen. Wanneer men nog eens gelegenheid heeft, moet men hem bepaald gaan zien. Na hem moi onmiddellijk Louis de Vries als Mr. Jacob Samuel, den jon gen strevenden advocaat, genoemd worden. Hoe meer men dezen acteur ziet, hoe meer men in zijn spel leert waardeeren en hoe sympathieker hij ons wordt. En ook gisterenavond viel er weer veel in de uitbeelding van zijn moeieiijke rol te waardeeren, bij speelde beschaafd en geacheveerd, terwijl hij zelfs een paar rnaal in scènes van drift en opwinding, wat heel goeds liet zienhij maakte den persoon van Mi*. Samuel zeer aan nemelijk en sympathiek. Minder beviel ons Van Staalduijnen als ritmeester Von Schramm, die met zijn gitzwarte pruik en dito knevel meer op een wandelende reclame vooi een schoenpoetsmiddel geleek, dan op een adellijken Oostenrijkschen offi cier. Ook van Frits Bouwmeester hebben we wel eens een betere creatie dan zijn Rabbijn Friedheimer gezienhij was te stoer, te zwaar, te vierkant in figuur en stem voor een zachtzinni gen, vredestichtenden rebbe en viel erg af bij een rabbi-créatie, die we meenen eens van Rosier Faassen ge zien te hebben, waaraan alles zacht heid en wijding was. Mevr. ErfmannSasbach leverde een mooie, lieve Hermine Samuel een bekoorlijke verschijning ter- wijl Van Ollefen, Erfmann, Wester man, Van Warmelo, Brongers en mevr. Van Ollefen—Kleij, die ook nog optraden, ook veel tot het succès van het stuk bijdroegen. Over 't geheel was 'teen goede avond, die onzen spijt nog vermeer derde, dat we Bouwmeester's gezel schap hier niet wat meer zien. FRANS NETSCHER. De Groote Ylaauisclie Dichter Overleden 27 Not. 1899. Stadsnieuws Guido Gezelle De eerste lezing in dit seizoen voor de leden der R. K. Leesvereeniging alhier werd' Woensdagavond in de bovenzaal der Sociëteit Vereeniging gehouden door den heer M. A. P. Poel- hekke van Nijmegen. Deze talentvolle spreker hield eene mooie voordacht over den grooten Vlaamschen dichter Guido Gezelle. Meen niet, zeide spr. bij den aanvang zijner rede dat ik u dez grootsche figuur zoo juist zal kunnepteeke- nen als pastoor Hugo Verriest, die ons doet binnentreden in het hart van Gezelle, die ons doet zien in het hoofd van Gezelle, die zijn vereerden leermeester en zijn vriend, zóó juist weet te teekenen, als niemand anders dat vermag. Toch hoopte spr. dat eene vergelij king van zijn voordracht en dfe van Hugo Verriest, niet al te zeer in zijn nadeel zou uitloopen. Wij willen hieraan nu dadelijk toe voegen, dat spreker deze vergelijking schitterend kan doorstaan. Ook de heer Poelhekke schetste Ge- zelle's dichterlijke en rijke leven, op eene wijze, die zijn toehoorders van het begin tot het einde als 't ware aan zijn lippen deed hangen. Zijn geheele mooie voordracht door levendig gebaar ondersteund, was één juichtoon over de grootheid van dezen meester. De levensschets van Gezelle, de wedergave van verschillen de gedichten, dat alles getuigde van de groote liefde en vereering, welke spr. den grooten Vlaming toedraagt. Maar toch, wij Noord-Nederlandsche letterkundigen, wij katholieke letter kundigen in het bijzonder, die tot taak hebben u allen te doen kennis maken met het beste wat er in de we reld der poëzie iswij hebben den grooten dichter niet gekend, wij heb ben steeds over hem gezwegen. En eerst hij zijn dood hebben wij de volle beteekenis van zijn groote werk be grepen. hebben wij eerst gehoord dat de koning onder de dichters gestor ven was. Gezelle was de grootste kunstenaar dien de 19e eeuw heeft voortgebracht En deze man, die onze ideëen ver tolkte, hebben wij alleen laten staan. Daarom is het onzen plicht dit thans nog te erkennen om te trachten goed te maken wat nog goed te ma ken iswij moeten hem in eere her stellen. En dat kan gebeuren, door zijne werken bekend en bemind te maken, door over zijn p^jsoon te spreken. En bij deze woorden heeft de heer Poelhekke gisteren de daad gevoegd. Hij heeft ons het schoone in Ge- zelle's kunst doen zien"; laten gevoe len hoe klank en rhytmus voor Ge zelle waren poëziehoe bij hem de liederen „groeiden". Zij zongen, zon gen zichzelf zooals in Noord- en Zuid Nederland nog nimmer een lied ge zongen is. Zijn geheele leven, alles werd klank en muziek. Zijn groote beteekenis is echter niet in kleine gedichten gelegen, niet in zijn persoonlijkheid, die zeer aantrekkelijk was n i e t in zijn heer schappij over de taaln i e t in het vermogen om alles, wat hij zag te maken tot muziek, niet omdat hij was eengr oot dichter bezield in alles, niet omdat hij was een groot kunste naar maar zijne groote beteekenis was hierin gelegn, omdat hij dat alles te samen wasomdat er har monie bij hem was. Hij was een groot dichter, gr' kunstenaar, groot mensch. Als een spiegel, die alle stralen in zich op neemt, en uitwerptzoo was Gezelle de weerspiegeling van al het schoone. In niemand van onze tijdgenooten een enkele maal in de literatuur bij Vondel vinden we deze 3 schoo ne eigenschappen terug. Zulk «en dichter is als een bode van het ideaal, neergezonden op de aarde. Een groot dichter gaat dan ook niet naar boven, maar komt van boven, en overlaadt den mensch met zijne schatten. Groot genoeg om nederig te zijn. Nederig genoeg om groot te zijn, dat was Gezelle. De kunst was voor hem eene levensbehoefte. Daardoor nader de hij steeds meer het ideaal van schoonheid en waarheid, waardoor zijn werk volmaakter werd. Hij was zichzelf. Hij gaf de kunst voor de kunst, en wist daarin leven te bren gen. Gezelle was de dichter bij God's genade; die de natuur in al haai grootschheid heeft gezien. En zoo mogen wij, Katholieken, met recht grootsch zijn op het feit, dat wij Guido Gezelle den onze mogen noemen, een man, zooals geen andei-e richting kan aanwijzen. Het luide applaus aan het einde en de woorden van dank door den heer Gonnet gesproken, waren de beste bewijzen dat de aanwezigen genoten hadden. Door het College van Regenten over de gevangenissen alhier is herbesteed. De levering van pl.m. 200.000 K.G. mijn of gietcokes, benevens de benoo- digde anthraciet, gedurende 1904. Ingeschreven werd als volgtW. H. v. Waveren, gietcokes 1.38 per 100 K.G. Belg. anthraciet f2.04 per 100 K.G., lange turf 0.65 en korte turf 0.65 per 100 stuksF. Perquin, giet cokes ƒ1.44, Belg. Anthraciet f2.08; H. Hoenderdos, gietcokes f 1.39. Alle inschrijvers wonen alhier. Tweeden Kerstdag zal in het Brongebouw optreden de illusio nist prof. Chambly. die reeds vroeger hier optrad en toen veel succes had, met medewerking van mad.elle Mar guerite Kardec. Een aanbeveling is nauwelijks noo- digmen kent den heer Chambly en weet hoe uitstekend hij werktook elders bewonderde men hem zeer. Ook zal in de voorstelling welke hier Zaterdag gegeven wordt nog optreden Mahomeda met de nieuwste Illusie „Aga" .welke te Berlijn 8 maanden lang het publiek in verwon dering en verbazing bracht. Kerstfeest. Woensdagavond vierden de leerlin gen van de Zondagsschool van de af deeling Haarlem van den Nederland schen Protestantenbond het Kerstfeest in de groote zaal van de Vereeniging. Om ruim half zeven werd het feest, dat behalve door zeer vele kinderen, ook door tal van ouders en belang stellenden werd bijgewoond, geopend door Mr. De Kanter. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en hoop te, dat het een aangename avond voor allen zou worden. Tevens drukte hij de kinderen vooral op het harte bij het heengaan van dit feest ook eens te denken, wie dit voor hen be reid heeft, de dames van de Zondags schoolzij zijn het ook. die zich het geheele jaar voor de school gegeven hebben en er haar vrijen tijd aan opgeofferd hebben. Ook mag niet uit het oog verloren worden de beteeke nis van dit feest, het is toch de her denking van de geboorte van onzen grooten Vriend en Meester Jezus Christus, daarom moet er ook gepaste vreugde zijn, opgewekte vroomheid, zooals ons vrijen vroomen betaamt. Hierna vertelde een der dames van de Zondagsschool de Kerstgeschiede nis, waarna de leerlingen der vier hoogste klassen van de school den Engelenzang zongen. Aardig klonk het Eere zij God in den Hooge, Vrede op [aarde, In de menschen een welbehagen. uit de keeltjes der kleinen, allen met stille eerbied geschaard om den Kerstboom, met zijn ontelbare flik kerende lichtjes. Met opgewektheid werd het feest voortgezet, er werd verteld, gezongen en tal van versnaperingen aan de kleinen uitgedeeld. Door een dames koor werd nog „Het klokje van Innis- fare" ten beste gegeven, wat zeer in den smaak der aanwezigen viel, voor al in dien der ouderen. Nog tot laat in den avond bleef men bijeen, waarop het feest werd besloten door een slotzang (loor alle aanwezigen. Bij het heengaan ontving elk der kinderen een blijvend aandenken aan dit blijde Kerstfeest. Haarlemsch Tooneel. Zaterdag 26 Dec. (2e Kerstdag) zal door bovengenoemd gezelschap in den Schouwburg de tweede opvoering plaats hebben van het nieuwste stuk van Herm. Heijermans Jr., getiteld „Schakels", vroolijk spel van den huiselijken haard, in 4 bedrijven. In dit werk treden op de heeren Loui: Bouwmeester, Frits Bouwmeester. E. Erfmann, Louis de Vries, D. v. Olie- fen, Louis Bouwmeester Jr., J. Bron- gers, G. J. van Staalduijnen. M. van I Warmelo, J. Raab en C. J. Dullé en j de dames Julia v. LierCuijpers, W. i Erfmann—Sasbach, H. v. Ollefen Kiev, C. Carelsen en G. Beekman. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zal ge durende de Kerstdagen tentoongesteld zijn eene verzameling reproductiën van fonteinen, ontwerpen en uitge voerde werken uit verschillende tijd perken en landen. Onder de teekeningen bevindt zich het ontwerp voor eene fontein in den Haarlemmer Hout tegenover het Pa viljoen Welgelegen door H. F. J. Heinzder vervaardigd, hetwelk bij een prijsvraag onder de leerlingen der hoogste afdeeling van de School voor Kunstnijverheid met den len prijs werd bekroond. Zondag is de toegang kostéloos. De afd. Haarlem van het Alg. Nederl. Werkl. Verb, heeft be sloten zich te onthouden van het stel len van candidaten bij de a. s. Ge meenteraadsverkiezing. Ook is, in ver band met de opgerichte Vrijz.-dem. Kiesvereen. besloten geen der door an dere Kiesvereenigingen gestelde can didaten te steunen Hetstrijkorkest vanHaar- lemsch Muziekkorps geeft den tweeden Kerstdag in de Vereeniging een popu lair concert, het eerste in dit seizoen. De vele bezoekers der vorige concer ten zal dit een welkom bericht zijn, temeer daar het orkest sedert dien tijd veel verbeterd is, en in Amster dam in het Paleis voor Volksvlijt met succes geregelde populaire concerten geeft, die door ongeveer 2 a 3000 per sonen bezocht worden. Het programma is goed en opge wekt en wordt aangevuld door de be kende duettisten de heer en mejuf frouw Henry en Sophie. Komt plaatsgebrek derde klasse in de treinen veelvuldig voor, gisternamiddag bij trein No. 216 (Am sterdamKeulen) was dit aan het station alhier het geval met eerste en tweede klasse. Zoeken en nog eens zoeken door trein- en stationspersoneel, kon niet verhelpen, dat een dertig reizigers in die klassen geen plaats konden krij gen, zoodat versterking noodig was. Op het rangeerterrein stond één zoodanige oude waggon met 4 afdee- lingen, die daarop werd ingelascht en als scherpe tegenstelling met de wag gons met zijgangen, waaruit die trein bestaat, de reis medemaakte. Een en ander gaf circa 20 minuten vertraging S t e u n-C o m i t In de week van 15—22 Dec. bij het Plaatselijk Steun-Comité de uitgeslotenen ontvangen Van den heer A. H. te H. Van den heer W. W. te H. Van den heer T. B. R. te H. Opbrengst van inteekenkaarten Opbrengst van biljetten Collecte St. Bavo (Oudegeest) Overdracht v. d. 2n Penn. Opbrengst van verkochte bon- nen Saldo vorige week werd voor 1 0.25 5,— 32.65 2- 4.97 30.27 17.71 51.71' Totaal ontvangsten 145.56' De uitgaven bedroegen 106.80 Saldo 23 Dec. 38.76' Bij de vorige opgave verzuimd te melden: Tvpo's Enschedé ƒ1.10, Bus II. A S. 0.31 N. N. ƒ0.50X. ƒ0.50; Sigarenverkoop Centr. Werkpl. 3.86

Haarlem's Dagblad | 1903 | | pagina 1