NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 6305 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 21 JANUARI 1904 A 1GB straf HAARLEM S DAGBLAD h« ba, hti ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN; Voor Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. 1.20 1.30 1.65 0.02>£ 0.37 0.45 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. LA(- Eei>«fce JBlad. T Ij Dit nummer bestaat nü zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 21 Januari bevat o. a. Blad A. Iets over de Herstem- ig, Buitenlandsch Overzicht, iekverslag van Pliilip Loots, linnenl. en Gemengde Berichten, fienws uit Haarlem en Omstreken. B. De Medusa bij Senio- loseki, Nieuws op Scheepvaartge- ied, Gemengde Berichten, Voetbal langlijstje. TCRSTEMMTNG VOOR DEN GEMEENTERAAD. O [Dinsdagavond zijn bij de herstem- nine voor twee vacatures voor den enteraad de he eren Mr. W. Th. md de Mortanges en Vincent sjes uit de bus gekomen, zooals na de eerste verkiezing op Vrij- {lag 8 dezer hadden voorspeld. Daar ^(et een herstemming gold en er dus jgBechts twee candidaten voor elke MHaats waren, was de uitslag reeds oeg in den avond bekend. De volledige uitslag is als volgt District I. (vacature de Lanoy). Stadhuis. Uitgebracht 395 stemmen, waar in van onwaarde 1 stem. Lasschuit 110 st. Pahud 284 Beekstee g. Uitgebracht 209 stemmen, waarvan in onwaarde 4 stemmen. Lasschuit 86 st. Pahud 119 Dit aantal uitgebrachte stemmen dit district was dus 604, waarvan van onwaarde. Hiervan verkreeg r. Pahud er 403 en de heer Las- ihuit 196, zoodat eerstgenoemde ge- ozen was met een groote meerder- eid. District III. facature Dr. H. D. Tjeenk Willink) Stembureau Molenpad. Uitgebracht 671 stemmen, waarvan van onwaarde. Vincent Loosjes 371 st. J W. Florijn 289 tembureau KI. Heiligland. Uitgebracht 575 stemmen, waarvan van onwaarde. Vincent Loosjes 337 st. J. W. Florijn 230 Het aantal uitgebrachte stemmen dit district was dus 1246, waar in 19 van onwaarde. Hiervan verkreeg de heer Loosjes en de heer Florijn 519, zoodat rstgenoemde gekozen is met de iet onbelangrijke meerderheid van ""1® stemmen. Al 1 Wij hebben er reeds op gewezen welk een ijver door de kiesver- dfeeniging „Nederland en Oranje" in "pit district is gewerkt. Tegen de com- ïttjfcatie KieskringR. K. Kiesvereeni- .ging—Burgerplicht is evenwel blijk- ^Oljbaar haar propaganda niet bestand geweest. iO I Bij de eerste stemming op 8 dezer .„feikreeg: 'U J Mr. Pahud 309, dus thans 94 stem- 10 P0611 meer; de heer Lasschuit 184, dus thans 12 temmen meer heer Loosjes 646, dus thans 62 immen meer de heer Florijn 380, dus thans 139 immen meer. Hieruit blijkt tevens, dat er in de ide districten nog slechter gestemd '3, dan den vorigen keer. In district I werden op 8 Januari stemmen uitgebracht, thans 604 in district III toen 1440, thans 1246, latuurlijk een gevolg hiervan, dat de irale Unie in I en de S. D. A. P. III aan de herstemming geen deel hebben genomen. De verkiezing is hiermee weer ach- 9 ter den rug en het is te hopen, dat de kiezers vooreerst niet weder ter stem- r7^us zullen worden geroepen. Buitenlandsch Overzicht Vandaag zijn we nog slechter be dacht met de tijdingen uit OOST-AZIë dan anders. Weten we anders niet wat te kie zen uit de vele tegenstrijdige berich ten, heden zijn ze wanhopig eenzij dig, alle uit Engelsche bron en men weet dat die in deze de minst be trouwbare is. Men kan dus verwachten in het volgende slechts alarmeerende berich ten te vinden. De Times verneemt uit Tokio dat het Japansche publiek niets gelooft van de geruchten betreffende tege moetkomingen van Russische zijde. De voornaamste bladen waarschu wen het volk, zich niet te laten be driegen door het voortdurende ge praat over verzoening, samengaande met krijgstoerustingen. De Standard verneemt uit Tokio, van gisteren, dat de hoopvolle ver wachtingen die men in Europa van de oplossing der crisis koestert, niet gedeeld worden door de best ingelich- ten in Japan. Men denkt dat de Japansche regee ring binnenkort consuls zal aanstel len in de Mantsjoerijsche havens, on langs bij verdrag door China openge steld. De Daily Mail verneemt uit Tokio: De Japansche pers steekt den draak met het vredelievende streven en de vredelievende woorden van den Rus- sischen Keizer. Zij verdienen geen geloof, zeggen die bladen het ware oneindig beter dat de Russen Mants- joerije ontruimden. Zoolang zij dat niet doen, moet Japan zich op den oorlog voorbereidenhetgeen de re geering dan ook schijnt te doen. De minister van buitenlandsche zaken beraadslaagt met de bevelhebbers van leger en vloot, de minister van fi nanciën met bankiers. De regeering heeft een strafrechtelijke vervolging ingesteld tegen ettelijke kranten we gens overtreding van het verbod om bericht te geven van oox-logsbewegin- gen. De Kokoemin meldt, dat de Ko- reaansche regeering besloten heeft, troepen te zenden naar Zuid-Korea, waar de opstand toeneemt. Naar het heet, zijn er onder de opstandelin gen vele Koreaansche soldaten. De Daily Mail verneemt uit Port Arthur en uit Peking, dat in een oor log Ruslands vloot en zijn leger in Mantsjoerije alleen verdedigend zul len optreden. Vallen de Japanners in Mantsjoerije aan, dan trekken de Russische troepen het binnenland in. De Daily Mail verneemt uit Sjan ghai De onderkoning van Nang-king bereidt de zending van 10,000 man naar het Noorden voor. Dezelfde heeft in Japan voor een millioen taels geweren en munitie besteld. An dere onderkoningen en gouverneurs hebben ook in Japan een menigte geweren en munitie besteld. Een keizerlijk bevelschrift stelt de gebrui kelijke hofmaaltijden op Nieuwjaar af De Daily Mail verneemt uit Was hington De Amerikaansche gezant te Seoel heeft zijn regeering nog maals verzocht een oorlogsschip te zenden met nog meer bewakers van het gezantschap. De Standard verneemt uit Odessa In marinekringen is men alles behal ve gerust over de slagvaardigheid van vele overhaast uitgeruste Rus sische oorlogsschepen in Oost-Azië. Zoowel de bouw als de bewapening en de bemanning zou onvoldoende wezen. In den DUITSCHEN RIJKSDAG werd voortgegaan met behandeling van de zaken in Zuid-West-Afrika. Nadat Stübel, de directeur van het koloniale departement, de nieuwe crediet-aanvragen voor het dempen van den opstand der Herero's had toegelicht, gaven de sprekers van de verschillende partijen in korte verklaringen hun instemming te ken nen. Alleen Bebel zeir dat de sociaal democraten zich buiten stemming zouden houden, daar zij niet weten, of de regeering schuld heeft aan het uitbreken van den opstand. De aanvullingscredieten werden ver volgens in eerste en tweede lezing goedgekeurd. Daarna lichtte de socialist Haase de interpellatie toe. door zijn partii ingediend wegens de handelingen van Russische politieagenten op Duitsch gebied. Baron Von Richthofen, de staats secretaris van huitenl. zaken, ver klaarde, dat het in het belang van i het rijk is, als het drijven van vreem de anarchisten in Duitschland gade geslagen wordt door de organen van den staat, die hun vaderland is. Het is in overeenstemming met de wette lijke bepalingen, dat de Russische regeering langs diplomatieken weg in kennis gesteld wordt van de uit vaardiging van mandaten tot inhech tenisneming tegen onderdanen des rijks wegens het verleenen van hulp tot hoogverraad jegens Rusland of wegens beleediging van den Tsaar. Te Parijs worden ook Russische anarchisten door Russische ambtena ren, te Londen Italiaansche anarchis ten door Italiaansche ambtenaren be waakt. Dit toezicht is in het gemeen schappelijk belang van alle regeei'in- gen. De socialistische pers maakt zich tot spreekbuis van Russische anarchisten. (Protestkreten van de socialisten.) Haase mag overigens zijne klachten over ambtenaren van de posterijen bij de begrooting van posterijen ter spra ke brengen. Over het proces te Ko ningsberg zal nog een woordje ge zegd kunnen worden, zoodra het af- geloopen is. Wij zijn, vervolgde de minister, geenszins bereid, om voor woelzieke onderdanen van een nabu- rigen staat op te komen. De anar chisten kunnen niet verlangen, met fluweelen handschoenen aangepakt te worden. Toen de minister hierop liet volgen dat het een staatsbelang was, om anarchisten uit te leveren, stonden de socialisten op onder het geroep van „Schandeen maakten zij zoo'n kabaal, dat Richthofen niet te ver staan was. De ondervoorzitter Stolberg verbood het geroep van „schande". Onder nieuw lawaai van de socia listen vervolgde de minister De anar chistenkwestie is zoo belangrijk, dat er geen plaats is voor teerhartigheid. Alleen zulke lieden kunnen vertrou wen stellen in ons gastrecht, die wel kom zijn. Die anarchisten zijn echter geheel en al niet welkom en wij bren gen hen over de grens. (Toejuichingen rechts.) Bij de beraadslaging over de inter pellatie, spreekt Bebel zijn veront waardiging uit over het antwoord van den staatssecretaris. Hij haalde zich hierbij een berisping en een verma ning tot de orde van den voorzitter op den hals. De woordvoerder van de conserva tieven zeide in te stemmen met Richt- hofen's antwoord. Het centrum en de liberalen ver klaarden echter, dat eenige van de voorvallen, die door den interpellant ter sprake waren gebrachtschending van het briefgeheim, huiszoekingen enz. nader verdienden onderzocht. arbeidersgezinnen naar elders over te brengen, was geheel en al mislukt en op den duur zouden de overige Duitsche arbeiders geen zin gehad hebben om met de ondersteuningen voort te gaan. De fabrikanten in de weefnijverheid te Krimmitschau deelen mede, dat de wederaanstelling van alle stakers on mogelijk is. Ongeveer 2000 blijven vooreerst uitgesloten. De aanstelling van de overigen zal geleidelijk ge schieden. Ook de avondbladen uiten hun ver bazing over het besluit van het sta kingscomité, radende tot onvoorwaar delijke hervatting van het werk. Zij zijn door de bank van meening, dat de voorbereide stichting van een al gemeen patroonsverbond de socialis tische leiders in hun schulp heeft doen kruipen. Daarom wenscht de Post dat de patroons nu niet na de overwinning verslappen, maar een blijvende alge- meene aaneensluiting van de Duitsche werkgevers zullen bewerken. De jam merlijke afloop van deze machtsbe proeving voor de arbeiders leert weer duidelijk, volgens de Post, dat de pa troons als zij eensgezind en vastbe raden zijn, in den oeconomischen strijd de sterksten zijn. Radicaal getinte kranten als de Volkszeitung en de Berliner Ztg. mee- nen, dat de nederlaag te wijten is aan de machtsontwikkeling van de Saksi sche overheid ten gunste van de pa troons. Zoodoende heeft ,.de macht ge zegevierd over den vooruitgang van de beschaving, gelijk de tienuurswerk- dag dien uitmaakt". Gematigd liberale bladen hopen, dat de zegevierende fabrikanten niet te hard gebruik zullen maken van de onvoorwaardelijke onderwerping van de arbeiders, opdat er geen blijvende verbittering uit voortkome. Bij wijze van gerucht wordt verteld, dat bij een keizerlijke kabinetsorder aan de actieve, niet actieve en gepen sioneerde officieren de kritiek op en behandeling van toestanden bij het Duitsche leger in het openbaar ten deele geheel verboden, ten deele aan merkelijk beperkt zal worden. De ka binetsorder zou scherp afkeuren de in den laatsten tijd toenemende neiging, om in officierskringen over legerzaken openlijk een oordeel te vellen. ..Ontwaken" van Mann en „Die Nach- tigall" bewerkt door Alexander Ala- bieff. Mej. Lozin toonde zich in haar volle kracht bij de vertolking van haar lijf-aria uit Carmen en een frag ment van Gounod's „La Reine de Saba". De heer Hoes wars van alle jacht naar uiterlijk effect zong het Gebet des Hohenpriesters" uit Klug- hardt's oratorium „Die Zerstörung Jerusalems" en een paar Valerius-lie- deren. En dat zoo gezond muzikaal, zoo waardig en zoo goed van dictie, dat het publiek hem met dezelfde on stuimigheid toejuichte, als waarmede het de dames tevergeefstot een toegiftje had trachten over te halen. Ook het koor deelde ruimschoots in de blijken van voldoening. En het had daar zeker alle recht op, want het gaf met zijn a-capella-nummers (..De Ven- dredi-Saint" van Gounod, ..Oost West. Thuis besten „Het Kwezel ken") de welluidendste bewijzen van de capaciteiten, welke het zich onder de hoog te waardeeren voorlichting van zijn dirigent Henri Pielage, heeft eigen gemaakt. Ten laatste een harte lijk woord van lof aan mej. Betsy Pielage. voor het vele en goede werk, door haar dezen avond verricht. Haar intelligent-muzikale begeleiding moet bii koor en solisten hoe langer hoe meer waardeering vinden. PHILIP LOOTS. De Staking te Krimmitscliau. Aan de N. R. Crt. wordt geseind Na de verklaringen van de sociaal- démocratische pers die zich van de overwinning bewust scheen te zijn, en tot in de laatste dagen hare groot spraak volhield, is het besluit dat gisterenavond door de vertegenwoor digers van de stakende arbeiders te Krimmitschau is genomen, om de stakers dringend de hervatting van het werk aan te bevelen, een alge- meene verrassing. De Vorwarts zet vandaag nog wel een hooge borst op en verzekert dat de stakingskas goed gevuld was en door de offervaardigheid van de ove rige Duitsche arbeiders voortdurend bijgevuld zou zijnmaar tevens ver klaart zij dat de geheele Duitsche „patroonsbent" zich vereenigd heeft, om de fabrikanten te Krimmitschau door verschaffing van ontzaglijke geldmiddelen voor onbepaalden tijd het verzet te doen volhouden, zoodat het tot een krachtsbeproeving was gekomen tusschen de sociaal-demo cratie en de geheele kapitalisten klasse. in welken strijd de Saksische overheid aan den kant van de pa troons stond en het de stakers dus onmogelijk was, de vreemde arbei ders, die de stakers „onderkropen", voor den strijd te winnen. Zondagavond heeft zich inderdaad te Berlijn in een vergadering van industrieelen uit de meest verschil lende streken van Duitschland een comité gevormd tot voorbereiding van een algemeen Duitsch patroons- verbond. Dit is echter nog lang niet klaar. De diepere oorzaak voor de onderwerping van de stakers is mis schien deze, dat binnen korten tijd de werkzaamheden voor de nieuwe „campagne" hervat moesten worden, als niet voor den tijd van een jaar en nog langer alle hestellingen voor Krimmitschau uit zouden blijven, wat behalve de nijverheid aldaar ook de arbeiderswereld een geweldigen slag zou toegebracht hebben. Een vroeger plan van het stakingscomïté om een paar duizend Krimmitschauer Stadsnieuws HAABLEM8CH GEMENGD, KOOK Het heeft „Iiaarlemsch Gemengd Koor" hij het concert ter gelegenheid van haar vijftienjarig bestaan aller minst aan belangstelling ontbroken. De groote zaal der Vereeniging was stampvol en het publiek een en ai aandacht voor hetgeen de zangveree- niging zelf en de bij dit concert mede werkende solisten ten gehoore brach ten. Dat was niet weinig. Behalve een groot vocaal-werk „Harpa" (Orato rium voor sopraan-, alt-, bas-solo en koor) van W. de Haan werden, in het tweede deel van den avond, door elk der solisten eenige voordrachten en door het koor een drietal a-capella- koren gegeven. Het zou mij verwonderen als de toehoorders in dat tweede deel niet meer dan in het eerste genoten had den want het werk van De Haan, hoe muzikaal gedacht en bewerkt ook, heeft toch iets gedrukts en gerekts, dat vooral bij een uitvoering met kla vierbegeleiding, juist niet animeerend werkt. De uitvoering als zoodanig liet ove rigens weinig of niets te wenschen over. Het koor had maar één minder gelukkig oogenblikje aan 't einde van de eerste afdeeling, waar de into natie min of meer in perikel kwam. Verder zongen de dames en heeren vast en zeer beschaafd als men ten minste een paar minder mooie tenor noten niet in rekening wil brengen. Onder de solisten spande mevrouw v. EngelenSewing als Harpa de kroon. Bii veel warmte van uitdruk king wist zij zicli toch steeds binnen de perken van den concertstijl te hou den. Dit laatste valt niet zoo nadruk kelijk van mej. Lozin's voordracht te constateeren. Zij ging bij het, ofschoon goed bedoeld, karakteriseeren van .Frau Grimtrud" wel eens wat déco ratief te werk, waardoor haar partii soms groot gevaar liep uit de lijst van het geheel te vallen. Aan muzikaliteit en temperament ontbreekt het andgrs deze verdienstelijke zangeres niet. De heer Joh. Hoes had daarentegen er de dramatische verf wel eventjes dikker op kunnen leggen.Zijn O d h i n was edel en krachtig, maar te gelijk matig van stemming. Bij de scherpe verwijten van H a r p a o.a. hadden toon en zeggingswijze vlijmend ge noeg moeten zijn om het antwoord ..Was bohrst in das Herz mir Vorwarf scharf" enz., begrijpelijk te maken. Dit daargelaten heeft de heer Hoes zijn partij mooi gezongen. Het tweede deel van den avond was voor alle medewerkenden een buiten gewoon succès. Mevr. v. Engelen Sewing nam haar publiek stormen derhand in met de glansrijke voor- Orgelbe speling in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 21 Janurai 1904, des namiddags van 2 tot 3 uur door den heer W. Ezer- man. Programma: 1. Preludium en Fu ga, J. S. Bach2. Adagio uit de 5de Symphonie, Beethoven 3. Sonate No. 1a. Allegro moderato, b. Adagio, c. Marche pontificale, d. Fuga. J. Lem- mens4. Vorspiel zu Parsifal, R. Wagner 5. Aria uit 'tLobgesang, Mendelssohn. Een lastige maatregel. Maakten wij vóór eenigen tijd mel ding van den maatregel door den Commissaris van Politie ingevoerd, waarbij het den agenten verboden was tezamen huiswaarts te gaan, thans heeft dit verbod reeds groote ontevredenheid gewekt bij de politie- m?nnen. waarvan enkele voor een overtreding daarvan reeds hebben moeten boeten. In hoofdzaak tegen enkelen der su perieuren, die aan deze bepaling al te stipt de hand houden. Het gevolg hiervan is dat de Bur gemeester thans de zaak onderzoekt, en reeds enkele politie-mannen heeft gehoord. Bekeurd. De polderjongen, die Zondagavond de 2 Enet-mannen met messen heeft gewond, is in de keet aan de Pijlslaan aangehouden. Te gen hem is proces-verbaal opge maakt. Diefstal. Een winkelier uit de Jansstraat hoorde gisterenavond zijn winkeldeur opengooien en toen hij daarop naar buiten ging zag hij niemand, doch vermiste uit zijne uitstalling voor da ramen eene donkergrijs gestreepte pet. Bekeurd. Tegen een persoon ia proces-verbaal opgemaakt wegens het houden eener mestverzameling zon der vergunning. Stukken van den Raad. Door het Haarlemsch Arbeiders Se cretariaat is aan den Raad het vol gende schrijven gezonden „dat onder de bouwvakarbeiders groote werkeloosheid heerscht, dat door den Raad reeds in beginsel Ge sloten is tot het uitvoeren van ver schillende bouwwerken, als scholen en dergelijke, dat verschuiving van de uitvoering dezer werken noodzakelijk ten gevolge zal hebben, dat in de zo mermaanden overmatig lang zal moe ten worden gearbeid, terwijl eene be spoediging van de uitvoering der voor genoemde werken, voor een groot deel in den bestaanden nood zou kunnen voorzien, met meer gelijkmatige ver deeling van den arbeid over het gan- sche jaar. Redenen waarom adressant zich eerbiedig tot den Raad wendt met het verzoek, op een spoedige uitvoe ring dezer werken te willen aan dringen." B. en W. stellen den Raad voor, om, waar deze voornemens zijn de uitvoe ring van de bedoelde bouwwerken zoo spoedig mogelijk te doen plaats v n- den, den adressant te berichten, dat voor aandrang zijnerzijds geen ter men zijn. De K o n i n k 1 ij k e besluiten, gisteren medegedeeld in de openbare vergadering van den Raad van State, afdeelin^ voor de geschillen van be stuur, bevatten de volgende beslis sing Gehandhaafd is het besluit van B. en W. van Haarlem, waarbij aan K. van Eden, alhier, vergunning werd geweigerd tot oprichting van eene inrichting voor het bewaren en ver werken van benzine op het terrein De Phoenix, aan de Parklaan, al hier. Naar w ij vernemen, is d e toestand van den heer Hartog, den zoon van den huurkoetsier uit de Zijl straat, die Zaterdagmiddag het onge luk had om door het op hol slaan zijner paarden, gespannen voor een der volgrijtuigen van een begrafenis stoet, van den bok geslingerd te wor den, zeer ernstig. Dinsdagmiddag omstreeks half vier werd in de Korte Veerstraat een wagen met kool aangereden door een bespannen steenkolenwagen. De wagen ging door de ruiten oij de firma Dyserinck Zonen, aldaar. Een daar passeerende jongen bezeer de zich aan de vallende glasstukken. Binnenkort zal door de Genie wor den aanbesteed het maken van een nevenbatterij bij liet fort bij Vijfhui zen, onder het beheer der Genie te Haarlem, volgens bestek no. 7. Het werk wordt geraamd op ƒ10.100. De Haarlemse he Timmer- lieden-Vereenigincr heeft zich aanee- sloten bij het Nationaal Arbeid: Secretariaat. Ontvreemd. Door een melkslijter is aangifte gedaan dat uit zijn wagen, staande voor zijne woning, terwijl hij zijn paard haalde, een paardendeken en een lange zweep z n ontvreemd. Wij vestigen de aandacht op de in dit nr. voorkomende adver tentie betreffende de ..Kroon-Poets- pommade met Brillantine", verkrijg baar bij verschillende winkeliers al hier. Gevonden voorwerpen: een koperen gewicht van 5 H.G.r een collie-reu; een sleutel; een ring waaraan acht sleutels, een portemon- naie met eenig geld. Een lorgneteen zilveren armband een licht bruine damesbonteen por- temonnaie met geld. Uit de Omstreken VELSEN. Do proefneming, met de van ijsza- gen voorziene pont, zijn Maand as be gonnen, met het resultaat, dat" het water geen weerstand kon bieden aan de zagen en de pont over kwam, wel niet aan de aanlegplaats precies, maar toch over. De jeugd heeft als nieuw lied Heb je wel die dure pont zien gaan, Kijk, d'r zitten nu twee zaagjes aan. Om 't water stuk te zagen, In heele dunne lagen, Dan komt-ie, zie je, klant, Misschien aan d' overkant. Dat „misschien" is goed gezien van den dichter. ZANDVOORT. In de vergadering van de feestcom missie van Dinsdagavond j.l. is beslo ten, het kinderfeest ter viering van het jubileum van II. M. de Koningin- Moeder, te geven op Zaterdag 23 ja nuari 19U4, des namiddags van 14 uur, door den goochelaar Bamberg. HAARLEMMERMEER. Een ernstig ongeluk overkwam he denmorgen den werkman W. v. Parijs bij den landbouwer A. v. Wijk, te Haarlemmermeer. Bezig zijnde de paardendorschmachine te verplaatsen met dommekrachten, verloor deze het evenwicht en kantelde om, waarna het gevaarte op den werkman terecht kwam. Met gebroken ledematen werd hij van onder de machine gehaald en verder ter verpleging opgenomen. SANTPOORT. De Ruïne van Brederode werd gedu rende het 4e. kwartaal 1903 bezocht door 433 personen. Gedurende het ge heele jaar 1903 kwamen aldaar 15§70 personen een kijkje nemen.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1