BOCKBIER {PROBEERT!!! Letterzetters Restaurant "DE KROON Erster Ausschank de Reclame Rookworst Soc. Vereeniging. Hans en Grietje. WILD TELt|F8OON Königliche Bayerische Staatsbraaerei Amsierdamsche Bears DAGME1IJE. Groote Houtstraat 36 JONGMENSCH als 2e Bediende, (Jongmaatjes) Goed bestaan. Aanbesteding. TENTOONSTELLING Knnstvereeniging 0.D.0, ZONDAG 24 JANUARI. Feestvoorstelling P. nan der STAD, Kt H0°ntstr.is6 6Ct. w el. Pip I. M. MODE-ACADEMIE. Nieuwegracht 64. HAARLEM. Nienwegracht 64. WEIHENSTEPHAN. a f 0.50 d© 5 ons S Gebraden KALFSGEHAKT a 14 cent per ons. 1 I. J. STOL, Mepapj 19. Telefoon 261 Het BESTE ADRES hier ter stede van SCIIOOLiKOUSEN* goedkoop en sterk, in alle maten voorhanden i s 't Gocdkobpst Adres; KLEINE HOUTSTRAAT O ;erman informeere daarnaar iai' eens bij zijn vriend Blaauw. ;oet ik ook nog het St. Nicolaas- ist in herinnering brengen, waar- ook onze vrouwelijke partijgenoo- en geestverwanten het initiatief ien en zich met verscheidene an- partijgenooten zóó inspanden? veelfÊn ik moet hier ook nog relevee- heeftjjn, dat ik, voorzitter der afd. S. D. p. Dinsdag 1.1. nog aan Akkerman was,|g70 heb afgedragen ter mijner En-tgchikking gesteld door een paar kij.feisjes, die blijkbaar onbekend wen- zijnjen te blijven, f 52.70 als opbrengst :erel,L een sneeuwbal en bedoeld als ge-feQ extra-uitkeering voor de kinde hij :^n der slachtoffers, youfpe sociaal-democraten zullen zich r niet op beroemen méér gedaan te lebben dan anderen, tfoch dat wij 0Ze plicht hebben gedaan, althans •veel mogelijk, dat zal elk onbe- kasi'löordeelde moeten toegeven. aatsjTen slotte. M. de R., de collecte (an de vergadering in St. Bavo. aan-! Aan het einde van elke vergadering 1 me®e ik in het vorige jaar gepresideerd leb, ook in de vergaderingen voor Um«B gemeenteraadsverkiezingen inden wor-Hgelo°Pen zomer, heb ik, M. de R., mij dat gevraagd werd, eene omjollecte voor de slachtoffers aanbevo- j hfi'en. Bij de laatste vergadering is mij ve.rTat niet gevraagd en dientengevolge leef het achterwege. 25o| Op de vergadering van het H. A. S. naarifaar het besluit genomen is, zich met •ont-februari uit het Steun-Comité terug uri«D trekken (wat nog niet h et- nabij elfde is als met steunen p te houden) ben ik niet te- enwoordig geweest. Blijkbaar zijn daarvoor goede ar- umenten aangevoerd, w;ant volgens et verslag heeft niemand zich tegen jat besluit gekant. Dat dit geschiedde met het oog op verkiezingen, die eerst in den zo- aer van 1905 (n.b.) moeten gehouden porden, is een leelijke insinuatie. )an had toch óf op de ledenvergade- ing der S. D. A. P. óf in het bestuur leze zaak ter sprake moeten zijn ge nacht. Ik kan echter de lezers van lit blad verklaren dat in geen van leide vergaderingen nog met een voord gerept is over de finantieele egeling voor die verkiezingen. Trouwens onze geheele houding in le steun-bewegiug moet naar buiten len indruk gegeven hebben, dat wij laarbij onzen plicht betracht hebben m geeft dan ook geen enkele aan- eiding om ons van dergelijke lage notieven te beschuldigen. Maar het A. S. heeft niet alleen te letten ip de belangen der slachtoffers, maar jok op die zijner leden. En met het log op deze laatsten is ongetwijfeld jat besluit genomen. M. de R., ik heb uitvoeriger moeten rijn dan ik vermoedde, ik dank u ïaarom ten zeerste voor de verleende plaatsruimte. J. GERRITSZ. of Haarlem, 21 Januari 1904. Geachte Redacteur Naar aanleiding van uw bericht ,Een leemte in de wet," in uw blad van gisterenavond, waarin vermeld ivordt. dat er t'usSchen de directie Ier Conrad en de geneesheeren van het Ziekenhuis, een quaestie was ontstaan over het afgeven van ziek te-briefjes, voelen wij ons gedwon gen, U op te merken, dat dit bericht )eslist onjuist is. Er is nimmer eertig verschil van meening geweest tusschen de direc te van de Conrad en ons, aangezien wij volkomen dezelfde opvatting als de directie omtrent het afgeven van ziekte-briefjes hebben. Hoogachtend, De Geneesheeren van het Gasthuis: Dr. VAN LINDEN V. D. HEUVELL. C. W. J. WESTERMAN. In aansluiting op bovenstaand in gezonden stuk kan worden medege deeld, dat hier een zetfout in het spel is. In het geschreven bericht, dat vol komen juist is, heeft gestaan zie kenfonds (der Conrad) inplaats van ziekenhuis. Red. Geachte Redactie, Gaarne wenschten wij, bestuurders van het H. A. S., een klein plaatsje in Uwe courant. In het nummer van 21 Jan. j.l. kwam voor een ingezonden stuk, ko mende van het Steun-Comité. Nu is het ons plan niet op dat par tijdig stukje in te gaan, daar het de moeite niet waard is, omdat de ver- eenigingen bij het H. A. S. aangeslo ten, vanaf April steeds boven aan de lijst hebben gestaan, wat steun be treft, en aan iedereen is toch bekend de houding van de personen in kwes tie, waardoor de sympathie erg ver- iminderde. Daar na dien tijd vele on zer leden aanmerking maakten, dat het H. A. S. steeds ijverde voor steun, en velen wisten, dat het niet baatte, werd op de laatstgehouden ledenver gadering de vraag gedaan, of wij nog langer mee moesten werken, omdat men de steun geplaatst wilde zien, daar, waar het noodig is. Het is ons inziens plicht de feilen dezer arbeiders evengoed als dat geschiedt van de an deren, te openbaren, inplaats van ze partijdig te verbloemen, gelijk door den inzender, bovenbedoeld is schiedt. Of meent ge, dat het publiek doof en blind is Zuiver toch de zaak gehouden, en e steun zal weer vloeien. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat °P de ledenvergadering niet één stem was, die voor langer medewerking stemde, terwijl er tegenwoordig wa ren Afdeeling Haarlem van den Timmerlieden-, Typografen-, Stuca- doors-, Loodgieter;,-, Behangers en Stoffeerders-, Bakkersgezellen-, Tuin- bouwwerklieden-, Miliciens- en Ned. Onderwijzers-bond, en Burgersmeden- vereeniging. vereeniging, Stem des Volks, en Afd. Haarlem van de S. D. A. P. Dankend voor de plaatsing, Het Bestuur H. A. S. Arrond. Rechtbank Zitting van 21 Januari 1904. Mishandeling. De schippersknecht B. Sibic staat in het beklaagdenbankje, omdat hij op Donderdag 26 November van het vo rige jaar zijn medewerkman J. Valk mishandeld heeft. Uit het getuigenverhoor bleek dat een zes schippersknechts, waaron der ook Sibic en J. Valk onder ling overeengekomen waren om aan hun patroon 25 cent opslag te vra gen. Deze maakte bezwaar om het gevraagde toe te staan, waarop vijf van de knechts, waaronder ook de beklaagde, weigerden om het werk te hervatten. De getuige J. Valk wil de echter niet staken, waarom de be klaagde Sibic in drift ontstak, Valk te lijf ging en hem mishandelde. De ambtenaar van het O. M. eisch- te wegens mishandeling waarvoor niet de minste motieven aanwezig waren, een gevangenisstraf van één week. Mishandeling en Vernieling. W. Bakker, J. Bakker en J. Stam van Purmerend staan terecht voor twee misdrijven, mishandeling en vernieling. De „heeren" hadden op den avond van 29 November de herberg van C. Wit in den Beemster op stelten gezet. Er had dien avond een tooneel- voorstelling plaats gehad, waarbij ook een tweetal meisjes tegenwoor dig waren geweest. Deze hadden van de beklaagden zeer veel last onder vonden een was er in geslaagd om in stilte er tusschen uit te loopen, terwijl de herbergier de andere door de achterdeur liet ontvluchten. Hierdoor werden de jongelieden in onaangename stemming gebracht, en begonnen zij den boel stuk te slaan. Het tooneelscherm werd met een stoel vernield, terwijl ook de buffet kast, en eenige ruiten het moesten ontgelden. Vervolgens hebben zij de Wit zelf mishandeld. De woestelingen zeggen zich niets van de vernieling en van de mishan deling meer te kunnen herinneren. De president maakt J. Bakker er ech ter opmerkzaam op, dat hij in de in structie bekend heeft. Uit het verdere getuigenverhoor blijkt dat eenige getuigen de gebroe ders Bakker bezig hebben gezien met het vernielen, alsook met het mis handelen van den herbergiervan Stam heeft evenwel niemand iets ge zien. De ambtenaar van het O. M. eischt tegen de beide Bakker's elk 4 maan den gevangenisstraf, terwijl hij voor Stam ontslag van rechtsvervolging vraagt, daar tegen hem niets is be wezen. Telegrammen Raad van Beroep. Voor den Raad van Beroep werd heden behandeld het beroep van den smid Roelofs. Deze had door een on geval zijn linkeroog verloren, bij het sloopen van de oude gasfabriek. Als getuige was gedagvaard de ge neesheer, die Roelofs heeft behan deld. Deze deed de verklaring dat er niet het minste gevaar bestaat dat ook het andere oog zal aangetast worden, wel zal er steeds op het oog, waar het licht uit is, goed gepast moeten worden, daar het niet verwij derd is, en dus licht kan ontsteken. Op de vraag van den voorzitter oi het ongeval hem in de uitoefening van zijn ambacht zou hinderen, ant woordde de geneesheer bevestigend, daar de getroffene nu niet meer ver trouwd is met het „voorslaan". Als deskundige was opgeroepen de smid Kruger, die ook slechts éénoog bezit, of althans een oog niet kan ge bruiken. Deze verklaarde dat één oog zeer lastig is, vooral met het „schat ten", daar men vaak misslaat. In de instructie heeft deze getuige verklaard dat door het gemis van één oog de verdiensten 30 minder zullen worden. De verdediger, Mr. v. Thiel, vroeg aan getuige, of het geen beletsel zal zijn om werk te krijgen, een be langrijk element van den gezel. Get. Kruger kan dat bezwaar niet deelen. Als derde deskundige was gedag vaard de heer P. Goedkopp, die ver klaarde dat het gemis van één oog zeer veel last zal veroorzaken voor een voorslaander, daar geen enkele vuurwerker met een één-oogige voor slaander wil werken, daar deze, vooral in stukwerk, niet zoo vlug en zuiver kan werken. Op de vraag van den verdediger, op hoeveel de heer Goedkoop het ver lies van het oog schat, antwoordde deze dat dit wel op 50 bepaald mag worden. (De zitting duurt voort). Burgerlijke Stand Bevallen21 Jan. M. E. van Zo merenVierhout z. T. Brasser ten Boom z. 22 Jan. M. A. Her- melingPeperzak d. D. de Bruin •Kater d. Overleden21 Jan. F. de Nijs, 77 j., M. v. Heemskerckstr. 22 Jan. G. B. de Vaal 36 j. Nieuwegracht. 21 Jan. C. BavelaarFlanderijn 59 j. Oudeweg. 22 Jan. M. Koppen- van Zwol 69 j. Meester Joosterlaan. DE TOESTAND IN HET OOSTEN. LONDEN, 22 Januari. De „Daily Mail" verneemt uit Petersburg, dat de commissie voor de zaken van het Verre Oosten, onder voorzitterschap /van den Tsaar, gisteren beraadslaag de over het Russische antwoord aan Japan. Naar gemeld wordt, blijven geen ernstige moeielijkheden meer over. Japan bood aan de havens aan de Koreaansche kust, die de verbin ding tusschen Wladiwostok en Port Arthur bedreigen, niet te versterken, en verzet zich niet tegen de Russisch- Chineesche overeenkomst voor de voortdurende beveiliging van de spoor wegen in Mantsjoerïje. Uit Petersburg wordt aan de „Dai ly Telegraph" geseind, dat het Russi sche antwoord is vastgesteld en goed gekeurd. Het dringt er in hoffelijke doch krachtige bewoordingen op aan, dat, welke handelsvoorrechten ook worden toegekend, Mantsjoerije on derworpen moet blijven aan Ruslands invloed, zoowel op staatkundig als strategisch gebied. De „Times" verneemt uit Tokio, dat het waarschijnlijk noodig zal zijn do geheele Japansche bevolking uit Wla diwostok te verwijderen, daar deze veel te lijden heeft van de Russen. Uit Moskou wordt aan de ..Times" gemeld, dat grootvorst Wladimir Alexandrowitsj, commandant-generaal van de Petersburgsche divfsie, en grootvorst Sergius Alexandrowitsj, commandant-generaal van de Mos kousche divisie, krachtig optreden ter ondersteuning van Alexejef's meening terwijl de Tsaar hoewel nog steeds begeerende een oorlog te vermijden, thans meer aarzelt. Stoomvaartbericliten. Het stoomschip Amsterdam arri veerde 21 Januari van Rotterdam te New-York. Het stoomschip König (uitreis) pas seerde 21 Januari Gibraltar. Het stoomschip Oranje-Nassau, van Paramaribo naar Amsterdam, arri veerde 21 Januari te Ponta Delgada, als bijlegger wegens gebrek aan ko len. Correspondentie. Den heer H. D. alhier. Verkrijgbaar bij den uitgever Tjeenk Willink te Zwolle voor 25 ets. Aan de Bureaux van Haarlem's Dagblad be staat dagelijks de gelegenheid tot het opgeven van ADVERTENTIËN in alle andere Bladen, als: Nieuwe Rott. Courant, Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, De Nieuwe Courant, Het Centrum, De Standaard, De Tijd, enz. enz. zonder verhooging van den prijs Desgewenscht wordt hulp ver leend bij het opstellen der annonces door bemiddeling van de tirma VAN VLOTEN DE VRIES Gister. Heden. Dé- 21 Jan- Yd. 22 Ian- middenk. openingak. C8rt Intern. Landsijndicaat CI'/r 551/® Aand Koninkl. Petroleum 4871/2 Moeara Enim öOVie Sumatra Palembang Oert Preferente Peruvian (Jorp 1919/s» 19s/« Cm Atchison Topeka 68i/J6 69i/4 23»/i6 Cm Atchison Topeka Denver Rio Grande Erie K. C. Southern pref do. Cm Missouri Kansas Texas New York Ontario Western s Norfolk en Western Southern Pacifio Southern Rails Union Paoific r Wabash pre» Cm 8teel Corporation Rock Island 2e pref. Mexican National New Orleans* 4°/o Conv Union bondB Aand. Ned.Indische mijnbouw Qew Shell Trading 22»/a 28'/e 20 21 373/4 3sy« 18*/ia 18*/« 22s/£ 23 59 6O8/4 50'8/i6 Ölis/,6 21'8/w 22% 798 1/4 2oy« 11»/W 121/4 24»/,6 25»/„ 20 IO'/SÏ 101/i Financieele berichten Nieuwe Bankvereeniging te iiillegom. Op de tweede vergadering ter op richting eener nieuwe Bankvereeni ging te Hillegom, heeft de commissie, benoemd in de voorloopige vergade ring, de concept-statuten ingediend, welke door de vergadering na eenige wijzigingen werden goedge keurd, waarna de commissi ehare op dracht volbracht rekende en ontslag nam. Als nieuwe commissie-leden werden gekozen de heeren I. van Til Pz., P. V. van Zanten Jr., J. H. M. Balvers, J. W. Nieberding Sr. en P. Hk. v. Wa- veren Hz. Faillissementen. Opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van F. Assic, "zon der beroep, wonende Nieuwe Lelie straat No. 60 te Amsterdam. Failliet verklaard 18 Jan. J. H. Bergman, zonder beroep (vroeger kleermaker), te Amsterdam mr. H. M. Witsen, rechter-comm. 19 Jan. C. A. J. Koene, koopman te Tilburg; mr. G. F. M. Pathuis Cre- mers, rechter-comm. 19 Jan. J. S. Hegelmeijer, reeder en koopman te Maassluismr. P. Pol- vliet, rechter-comm. Geëindigd de faillissementen A. M Vonk te Rotterdam, en A. van Yperen te Rotterdam, beide wegens het ver bindend worden der eenige uitdee- lingslijst. Advertentie». Gevraagd een net Meisje bene den de 10 jaar voor halve dagen. Adres: Koningstraat 41. vraagt een flink van goede getuigen voorzien. Aanbiedingen in persoon. Aankomende gevraagd aan Haarlem's Dagblad. Zich te melden Drukkerij Zuider Bui- tenspaarne 6. Wegens familieomstandigheden ter overname aangeboden een druk loopend Bierhuis annex CaféBiliard met verhuring voor Bruiloften enz. in het midden der stad voor slechts f600. Geheele inventaris inbegre pen. Huur van het Huis f 4. Br. ond. No. 6065 bur. van dit blad. Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op Dinsdag 2 Februari 1904des namid dags ten l1/» ure ten Raadhuize in het openbaar aanbesteden: Perceel I. Het bon wen van eene zesde Tusschenschool. Perceel II. Het bon wen van eene be- waarderswonlng beide op een terrein aan de Sant poorter straat te Haarlem* Bestek, voorwaarden en teeke- ningen liggen ter inzage ter Ge meente-Secretarie (5e afd.) en zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van 1.50 per stel. Inlichtingen worden gegeven aan het bureau Openbare Werken, op aile werkdagen tusschen des mor gens 9 en des namiddags 4 uur. Aanwijzing volgens bestek. Aanstaanden ZONDAG wordt in de Bovenzaal van Café "NEUF" in de Groote Houtstraat, eene TEN TOONSTELLING geopend van werken van Oud-Leerlingen en Leerlingen van de School van Kunstnijverheid, waarvoor 18 me dailles zijn uitgeloofd. De Tentoon stelling is geopend van ZONDAG 24 JANUARI tot en met ZONDAG 31 JANUARI van 104 uur 's nam., tegen entrée 15 cent. HET BESTUUR. NEDERLANDSCH LUTHERSCH GENOOTSCHAP VOOR IN- EN UITWENDIGE ZENDING. Afd. Haarlem. Zendingsvoordracht door Ds. C. Th. SCHARTEN, Evang. Luthersch Predikant te Tiel. Onderwerp De Iranno IIuiio. Iets over de zending op Zuid-Nias. op Zondag 24 Januari 1904, des avonds ten 7 ure, in de Kerk der Broeder-Gemeente Park- laan 34. (Groote Concertzaal). Directie: J. F. Strengholt. GHETTO. Burgelijk Treurspel in 3 bedrijven naar het Origineele van HERM. HEIJERMANS Jr. Entrée le Rang 50 cent. 2e Rang 25 cent. Aanvang 8 uur precies. Bureau geopend 7 uur. Haarlemsche Schouwburg-Maatschappij. Telefoon 679. Zaterdag 23 Januari 1904 te geven door de Nederlandsclie Opera van de Stadsschouwburg te Amsterdam. Opera in 3 bedrgven van flumpkrdinck. Gastroorstellins» van Mevr. ENGELEN—SEWING. Voorafgegaan door het Wilhelmus ran Nassaue gezongen door het geheele koor, met begeleiding van Orehest. Aanvang 8 hut. Einde 10uur Balcon en Stalles 2.1ste Loge ƒ1.50, Parterre ƒ1.25, 2de Loge 1Gaanderij ƒ0.50. Kinderen hebben op de 3 eerste rangen 50 procent reductie. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen In onxe vier eigen Brievenbussen te weten Groote Houtstraat No. 14o aan het huis van den heer B. Langeveld bij het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den hser F. Helling man. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Hemert en aan onxe Bureaux, Zuider Buitenspaarne No. 6 vlak bij de Turf markt en Bijkantoor Groote Hout straat 55. DH ADMINISTRATIE. Steeds in prima kwal. voorhanden Kalkoenkaikens es Kapoenen Brossslsche en Holl. Poulardes. Braad- en Soepkippen. Jonge Duiven. Wilde en gemeste Eendvogels. Dagelijks ruim voorzien van groote TettcAild* Duinkonijnen, Cent per stuk. Tarletan voor Bal- Masqué Costuums in verschillende kleuren. Voor den spotprijs te dezer stede alleen verkrijgbaar bij KI. Houtstraat 12, over het Belastingkantoor Voor den Vastenavond nog eenige fijne, magere Cteldersche Banket hammetjes voorradig van af 2'/, Kilo. T. A. DONNEE, KI. Houtstraat 62 Mejuffrouw D. H. POLDERMANS, gediplomeerd door de Directie der beroemde vakschool R. E. WOHRYZEK en geëxamineerd On derwijzeres i/d handwerken a/d O. L. School te Amsterdam, heeft de eer te berichten, dat door haar primo Februari e. k. eene vak school zal worden geopend tot opleiding van Dames voor Costumière, eerste Coupeuse, Directrice en Leerares in het Costumière, geheel volgens methode der bovengenoemde vakschool. Cursus I. Opleiding iot Costumière f 35. Cursus II. Tot goheolo Opleiding f 125. Deze Cursussen zullen gehouden worden van 9ure v. m. tot 2 ure n. m. Bij voldoende deelname zal ook een Avondcursus, voornamelijk voor gehuwde Dames, worden geopend op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 7 tot 9 ure a 25. Spreekuur van af Maandag 25 Januari e. k., dagelijks van 2 tot 3 ure, uitgezonderd Zaterdag en Zondag. ff verwacht eerstdaags 0 VERKRIJGBAAR BIJ

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3