n ei NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. HAARLEM'S DAGBLO Groote Houtstraat Ho. 55, 2 21e Jaargang. No. 6311 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 28 JANUARI 1904. A bi HAARLEM S DAGBL ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem MAANDEN? ffiPw, Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)v1.30 [Y V Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland 1.65 ufv -*AiKleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers 0 0.02XA V 'r'fytJ, i ?A.; «Tja gr Geïllustreerd Zondagsbladj voor Haarlem 0.37>£ Hoofdbureau en Drukkerij: Zuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Bijkantoor: Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Pubb'cité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3P<s Faubourg Montmartre. De Bureaux van REDACTIE en ADMINISTRATIE van zijn OVERGEBRACHT naar het perceel waar tot dusver ons Bijkan toor gevestigd was Daar is dus thans de Re dactie te sprekendaar kun nen ook Advertentiën en Abonnementen worden opge geven De drukkerij blijft gevestigd Z. B. Spaarne 6 Orders op drukwerken wor den, evenals tot dusver, ook in ons Bureau Houtstraat 55 aangenomen Dit oamsier bestaat uit zes bladzijden. Eerste Blad, ia [Haarlem's Dagblad van 28 Januari bevat o.a. Blad A. Buitenlandscli Overzicht, ameroverzicht, Nieuws uitHaar- en Omstreken, Binnenl. en emengde Berichten. d B. Een praatje over de ïaiicién van onze Gemeente, Bin ml. en Gemengd Nieuws. nitenlandsch Overzicht Alvorens te komen tot ons dage- kscli allegaartje van berichten uit ist-Azië, komen we even terug op a paar telegrammen, nog opgeno- en in ons nummer van gisteren. Volgens deze toch zou er een nieu- crisis ontstaan zijn in het ENGELSCHE ibinet en zouden de lords Lansdow- en Londonderry en Gerard Bal- ur, ontevreden over de tegemoetko- ende houding van den premier, Ar- ur Balfour, tegenover de plannen ii Chamberlain plan hebben uit het ibinet te treden. Dat zou dan de tweede aderlating in, die het ministerie tengevolge van ie's plannen onderging. Maar zoo g als het in dat eerste telegram ird voorgesteld, schijnt het niet te llen worden een later bericht toch Rt, dat de heeren Londonderry en alfour zich gehaast hebben het be- :bt van hun voorgenomen aftreding Sen te spreken. Zij blijven dus ge- lorzame volgelingen van den man et den monocle en de orchidee, rest fflsdowne, aan wien niet veel ver- en is. Gisteren werd te Londen beëindigd t proces tegen den bekenden finan- er Whitaker Wright, beschuldigd in het opmaken van valsche balan- n, een zaak, die eenigen tijd gele- m uitvoerig is meegedeelu. Wright erd tot zeven jaar tuchthuisstraf iroordeeld. De advocaat had ver achtende omstandigheden gepleit, nar de president, wiens samenvat- ög voor de jury soms hartstochte ik tegen den beklaagde was geweest, crklaarde geen grond te zien, waar in beklaagde niet de hoogste straf cu krijgen, welke de wet oplegt. Hij doordeelde daarop Wright tot zeven iar tuchthuisstraf. vonnis wekte in de gerechtszaal Pschudding, want iedereen had een ichtere straf verwacht. Maar de voor tter had gezegd, dat de eer van het nd en van de City een strenge tuch- ling van dergelijke fipancieele prak ken voorschreven. De beklaagde stamelde eenige woor- ea, getuigende dat hij geen bedrog ad willen plegen, maar werd zicht bar verpletterd weggevoerd. Een uur nadat het vonnis eevallen as, bezweek Wright plotseling aan beroerte. Het gerucht, dat hij zich brgiftigd heeft, schijnt ongegrond. Een lijkschouwing door den Coroner an vermoedelijk niet plaats hebben ®der bevel van de regeering. Thans overgaande tot den stand van aken tusschen RUSLAND en JAPAN, Crwijzen we eerst ook even naar een in het nummer van gisteren opgeno men telegram, dat mededeeling deed van oproeping of gereedhouding dei- eerste klasse Russische reserve. Als 't waar is mag men het als een ern stig bericht beschouwen, maar het is de „Daily Mail", die het vertelt, dus... voorbehoud zij aanbevolen. De "overige berichten van vandaag die we straks zullen laten volgen zijn eveneens mededeelingen van Engelsche bladen of praatjes uit par ticuliere brieven. De eenige twee positieve berichten zijn afkomstig uit Tokio, van waar ge meld wordt, dat gisteren een belang rijke kabinetsraad plaats had, ge volgd van een bijeenkomst van den Raad van oudere Staatslieden en uit Peking, van waar men seint dat Chi- neesche overheidspersonen zich ge wend hebben tot verschillende ge zanten ten einde hun steun te ver- kri'^en voor een poging tot bemidde ling tusschen Rusland en Japan,want de regeering te Peking moet alles wil len in het werk stellen om een oorlog te voorkomen. Van de berichten uit Engelsche bla den vermelden we De correspondent van de „Daily Mail" te Tsjifoe heeft weder een on derhoud gehad met Plancon, den di- plomatieken agent, die herhaalde dat Rusland geen inmenging van Japan in Mantsjoerije kan dulden. Volgens den correspondent van de „Standard" te Washington heeft de Koreaansche gezant aldaar zijn terug roeping aangekondigd, zonder opgaaf van redenen. De New-Yorksche correspondent van de „Times" zegt, dat de Amerikanen in Rusland's (zoogenaamde) verkla ring, dat de rechten die de mogend heden bij verdrag in Mantsjoerije verkregen hebben, niet insluiten, die welke zouden voortvloeien uit de jong ste tractaten, een nieuw bewijs zien van de onbetrouwbaarheid der Rus sische diplomatie. Maar dat zal Roo sevelt's beleid ter zake van Mantsjoe rije niet wijzigen de Amerikaansche consuls, die reeds benoemd zijn, zul len onverwijld naar hun posten in Mantsjoerije vertrekken. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Sjanghai seint, dat tachtig kozakken verschenen zijn op een plaats, 100 K.M. ten zuidwesten van Hsing-ming-ting (dus niet ver van den Chineeschen muur) gelegen. In een particulieren brief, uit Pe tersburg ,te Londen ontvangen, staat, dat, volgens zeggen van welingelichte zijde, de onderhandelingen weinig vordering maken, uit hoofde van het wederzij dsche wantrouwen en het aan dringen dientengevolge op waarbor gen over en weer. Alleen invloed van buiten, zegt men, kan de onderhande lingen beletten dood te loopen. Stadsnieuws Boud van Ned. Onderwijzers. Het bestuur der afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers heeft een brochure over dien Bond in 't licht gegeven, die volgens het voor woord niet kan beschouwd worden als een uiteenzetting van zijn program, maar als een aanwijzing van de oor zaken van het ontstaan en den bloei van den Bond, van wat door haar werken in en buiten Haarlem is ver kregen en welke Instellingen door hem („haai1" zegt bet voorwoord, alsof Bond vrouwelijk was) in het leven ge roepen zijn. Het boekje vangt aan met een op wekking tot aansluiting bij den Bond op grond hiervan, dat van een vak- vereeniging als deze, ieder lid kan, ja, behoort te zijn. Nagegaan wordt, hoe de Bond hier en elders succes had met zijn streven naar verbetering van de financieele positie, hoe overigens door de bijna despotische macht van het hoofd dei'school, inde meeste g'" meenten de onderwijzers en onderwij zeressen feitelijk allen invloed op de regeling van het onderwijs missen. Gewezen wordt op Weerstands- an Ondersteuningskas, op het Herstel lingsoord en op het optreden van den Bond in de laatste jaren. „Wat onze afdeeling in de laatste „jaren in hare wijze van werken ge kenmerkt heeft, is een toenadering „tot de arbeidersbeweging. Deze toe nadering getuigt van verandering „van inzicht. Meer en meer wordt het „ook aan onze leden bewust, dat de „belanghebbenden bij alle verbete ringen in ons onderwijs grootendeels „zijn de arbeiders. Mag nu nog niet „altijd door hen het belang van goed „onderwijs worden ingezien, dat zij „het steeds in meerder mate zullen „begrijpen, staat vast. Ook onze be- weging staat in democratisch tee- „ken." Na deze ruiterlijke verklaring, ein digt het boekje met het programma van den Bond. bewees wel de goede opkomst, zoodat de zaal geheel gevuld was. De heer Kriens, met zijn strfjk- orkest, gaf een prachtige vertolking j van Beethoven's 2e Symphonie. Tdïïh moeten wij opmerken dat het I koper af en"toe, en dat is in werken j van Beethoven nog al hinderlijk, wat I sterk domineerde. Vooral de trompet- j ten deden te veel hun best, terwijl j j zij ook het tempo wel eens willekeu rig vertraagden. Desniettemin moeten wij erkennen verwonderd te zijn, door zulk een klein orkest zulk een zwaar en schoon 1 kunstwerk te hporen uitvoeren. Hul- de aan den heer Kriens voor zijn stre- ven, steeds zijn orkest hooger op te j voeren. Nog verdient vermelding de Suite 1 van Saint Saëns, waarin de solo- i altist liet blijken dat ook op een alt mooi te spelen is. En thans komen wij aan het neusje van de zalm, n.l. het optreden van mej. Bastiaans, alt-zangeres. Vóór de pauze zong zij een voor ons onbekende Aria uit Die Zerstörung von Jerusalem. Op ons maakte dit schoone werk een machtigen indruk. Het werd dan ook met het heerlijk schoone geluid van mej. Bastiaans een waar meesterwerk vol melodie en schoone orkestratie. De componist Klüghart zou zeker over zulk een vertolking als door mej. Bastiaans werd gegeven, tevreden zijn. Na de pauze bevestigde mej. B. ten volle een groot zangeres te zijn, en wij kun nen niet nalaten mede te deelen, dat zij ons met haar innige, schoone voordracht van het lied „Van het Wiegske naar het Graf" van Cath. van Hennes, geheel meesleepte. Een warm applaus was haar welverdiend loon. Moge zij ons nog menigmaal eenige oogenbliklcen van waar kunst genot schenken Voorzeker is dit de wensch van allen, die haar hoorden. Jubilé Dollé. Ter gelegenheid van zijn 25-jarige ambtsvervulling werd heden aan den heer Th. Dollé, concierge der H. B. S., een huldeblijk aangeboden na mens leerlingen en oud-leerlingen dezer school. De aanbieding van dit huldeblijk had hedenmid 'ag in de groote zaal van den Stads-Doelen plaats in te genwoordigheid van de deelnemers. De commissie van voorbereiding, welke zeer veel medewerking onder vond bij leerlingen en oud-leerlingen, waar het gold den goeden, bemin den Dollé te huldigen, was van oor deel, dat het bijeengebrachte bedrag niet beter ten bate van hem en zijne echtgenoote kon worden aangewend dan door daarvoor eene lijfrente te koopen, die op beider naam ge steld reeds thans, maar vooral wanneer hij éénmaal zijne betrek king zal hebben neergelegd, hem en eventueel ook zijne weduwe eene wel kome toelage zal verschaffen. Om 2 uur ongeveer werd de jubila ris door de Commissie de feestelijk ver vierde zaal binnengeleid, waarna hij door Prof. W. H. L. Janssen van Raay, voorzitter der Commissie, op recht hartelijke wijze werd toegespro ken, en hem het bovengenoemde hul deblijk overhandigd. Zichtbaar aangedaan bedankte de jubilaris voor deze vele bewijzen van deelneming en sympathie. Ook deze dag is voor den jubilaris en zijne familie weder tot een onver- getelijken gemaakt. Wij hopen dat Dollé en zijne echt genoote nog vele jaren van het hun zoo welkome huldeblijk zullen mogen genieten. den en dat de met fraaie lichtbeel den verduidelijkte voordracht ook nu weder bij de toehoorders zeer in den smaak viel. Transport. Hedenmorgen werden zes per sonen uit Purmerend, die gevangenis straf moesten ondergaan, naar Haarlem gebracht onder geleide van... één Rijksveldwachter. Het gevolg hiervan was, dat de mannen zich allerlei vrijheden veroor loofden, die voorzeker bij eene ster kere politie-macht zouden zijn voorko men, en waartegen nu deze ééne Rijksveldwachter vrijwel machteloos stond. In bijzonderheden willen wij echter niet treden, doch wel den wensch uit spreken, dat in het vervolg bij een transport van zes stoere, onverschil lige kerels, eene sterkere begeleiding plaats heeft, opdat het prestige der Politie, dat in dit geval werkelijk is geschaad, gehandhaafd blijve. Joost v. d. Vondel. Men verzoekt ons mee te deelen dat het adres van den heer S. Blazer, voorzitter van de nieuwe tooneelver- eeniging Joost van den Vondel, is Pi eter Kiesstraat 47rood en niet 42rood, zooals eerst gemeld was. Brandje. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf ontstond in een pakhuis, tevens werkplaats, gelegen in een poort in de Schachelstraat, brand, doordat een pot met teer overkookte, en eeni ge met teer gedrenkte trouwen in brand vlogen. Gevaar bij dezen brand was er vol strekt niet, daar de heele omgeving van steen was opgetrokken, zoodat het met een rookbrandje afliep, dat spoedig gebluscht was. Brongebouw. Een avond vol kunstgenot werd Dinsdagavond den leden van het Brongebouw aangeboden. En dat die leden dit verwachtten, Nut. Dinsdagavond werd in eene buiten gewone vergadering van het departe ment Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke werd gehouden in de bovenzaal der Socië teit Vereeniging, de spreekbeurt ver vuld door den heer Dr. L. Bleekrode van 's-Gravenhage. Op dezelfde aangename wijze als Maandag-avond in Weten en "Werken deed spr. nu voor de Nuts-leden en hunne dames eveneens mededeelin gen over ijs en gletschers, en gaf ver schillende bijzonderheden over het verblijf in de streken der eeuwige sneeuw. Daar wij van deze voordracht in ons nummer van gisteren uitvoerig verslag hebben gegeven, volstaan wij thans met de mededeeling, dat de proeven om aan te toonen de ver vormbaarheid van het ijs en het her- vriezen, wederom uitstekend slaag Werkloozen. Men schrijft, ons Het bestuur van het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat heeft het plan opgevat, wegens de groote werkeloos heid die er heerscht, Donderdagmor gen a.s. te 10 uur eene vergadering met werkloozen te houden in St. Ba- vo tot het vormen van een werkloo- zen-comité en plannen te beramen, hoe er gehandeld moet worden. Er zijn arbeiders, die reeds zeven en acht weken zonder werk rond- loopen, en hierin moet worden voor zien. Het Gerechtshof te Am sterdam heeft C. van der Peet, we gens meineed door de Arr. Rechtbank alhier veroordeeld tot 3 maanden gev. straf, in hooger beroep veroor deeld tot 5 maanden gev. straf. Te water. Hedenmorgen geraakte een wagen der Gemeentereiniging bij het om draaien op de Nieuwe Gracht te water. Het paard werd vrij spoedig uit zijn netelige positie verlost, en al zwem mende naar het wed gebracht, waar na het spoedig op het droge was. Hedenmiddag werden pogingen in het werk gesteld om den wagen op den wal te brengen. Natnnrhist. Vereeniging. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van de afdeeling Haarlem der Ned. Natuurhist. Vereeniging, on der leiding van den heer dr. Calkoen, werd door den lsten secretaris, den heer Ten Napel, verslag uitgebracht van den toestand der vereeniging over het jaar 1903, die alleen alles zins bevredigend kan genoemd wor den, doch zelfs groote levenskracht toont De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer dr. Buekers, werd goedgekeurd, sluitend met een batig saldo van f 9.25J. Bij acclamatie werd dr. Buekers herkozen als lid van het bestuur. Hoogst belangrijk was de voordracht die volgde op deze huishoudelijke werkzaamheden van den heer Leonard a. Springer, over „Gevleugelde zaden en vruchten bij onze hoornen en hees ters." Zij deed opnieuw uitkomen de groote kennis van den spreker ten de zen opzichte, zijn verbazingwekkende bestudeering onzer boomen en hees ters, terwijl opnieuw een blik werd gegund in diens rijke plantkundige verzameling. Met belangstelling werd zijn voor dracht dan ook gevolgd. In hooge mate boeiend en aantrek kelijk waren de opmerkingen in causerie-vorm van dr. Greshoff, naar aanleiding der platen uit „Hac- kel's ..Kunstvormen der Natuur". Te betreuren was, dat in verband met den beschikbaren tijd, deze me dedeelingen slechts beknopt konden zijn en de bijzonder mooie platen niet dan terloops konden worden bespro ken. Dr. Greshoff, die Hackel kent uit den tijd, dat hij de universiteit te Jena bezocht, schilderde den geleerde als een uitmuntend schrijver, groot den ker, enthousiast en zelf-waarnemer. En om te doen uitkomen de denk beelden van Hackel over de onverge lijkelijke schoonheden der natuur, las spreker voor een gedeelte van de voorrede van het werk door Hackel zelf geschreven. Dit gaf spreker aanleiding tot het houden van beschouwingen over schoonheid en kunst, over het begrip schoon en kwam tot de slotsom, dat in de natuur geen sprake kan zijn van schoonheid en van kunst volgens I "t menschelijk begrip, doch dat de ver- schillende vormen in het planten zoowel als in het dierenrijk het i gevolg zijn van de lcvensomstandig- i heden. Die vormen wijzigen zich dan j ook bij verandering dier omstandig- heden. I Dat de mensch iets in de natuur leelijk zou noemen, is te kort doen aan de eischen, die het leven van plant of dier vordert. Met alle aandacht werden deze be schouwingen gevolgd, terwijl men met leedwezen opmerkte, dat de me dedeelingen omtrent de platen, waar mede dr. Greshoff besloot, zóó be knopt moesten zijn. Deze platen zullen Zondag in het Koloniaal Museum worden tentoon gesteld. Beiden sprekers werd den dank der vergadering gebracht. In de pauze werd gelegenheid ge- TRAMPLANNEN. De uitvoering der Haarlemmer- meerplannen zoo goed als verzekerd. In eene vergadering van Hoofd-in- gelanden van den Haarlemmei meer polder werd heden besloten de toe gezegde rente-garantie van 5000 voor de Haarlemmermeer-tramplannen te verhoogen tot f12000, aldus vertegen woordigende een bedrag van/300.000 k 4 procent. De totstandkoming der plannen is daardoor zoo goed als verzekerd. Want zooals men weet was, vóór dat Prov. Staten, eene toezegging deden, op 680.000 na, het vereischte bedrag bijeen. Prov. Staten besloten echter tot het geven van steun tot een bedrag van 500.000. zoodat nog 180.000 te kort kwam. Door het bovengenoemde besluit om het vertegenwoordigd bedrag van 125.000 (gelijk staand met een rente garantie van f 5000, te brengen op 300.000, is dus het ontbrekende zoo goed als geheel aangevuld. H. B. S. Vereeniging. Wij vestigen de aandacht op de voorstelling, in den schouwburg te geven door de H. B. S. Vereeniging ten bate van de Toynbee-ver. en de Commissie voor Schoolkleeding. Zoo als men in de advertentiën in dit nummer kan zien belooft de avond veel verscheidenheid, terwijl boven dien het goede doel zeker velen zal dringen naar den Schouwburg op te gaan. Den lsten Maart a.s. zal naar wij vernemen de heer Mensing, commies le klas aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., bevor derd worden tot chef de bureau, en als zoodanig naar de werkplaats te Amersfoort overgeplaatst worden. Dinsdagavond hield de vereeniging ter beoefening der letter kunde „Nicolaas Beets", onderafdee- ling van de Haarlemsche Jongelings- vereeniging Pred. 12 vers la, een op- j wekkingsavond voor de leden van de j jongelingsvereeniging. Door de leden van „Nicolaas Beets" werden verschillende voordrachten, opstellen enz. ten beste gegeven, die alle zeer in den smaak vielen. Het doel van dezen opwekkingsavond was om bij de leden der jongelings vereeniging meerdere lust voor de letterkunde aan te wakkeren. De afd. Haarlem van de algemeene vereeniging voor Bloem bollencultuur vergadert Vrijdag a.s. in Café Ne'uf, o.a. ter bespreking van voorstellen voor de a.s. algemeene vergadering, verkiezing van afgevaar digden voor 1904 en mededeeling over de te houden lezing. geven de verzameling zaden van den heer Springer te bezien, terwijl door een der aanwezigen ter bezichtiging was medegebracht een zeer fraaie verzameling natuurfoto's van mej. Marie Bijl, te Steenwijk, die algemce- ne bewondering wekten. Leelijke val. Gisteravond is de Wed. B. in haar woning aan de Meesterlottenlaan van de trap gevallen, tengevolge waarvan zij een hevig bloedende wond aan het hoofd bekwam. Naar men ons meldt vonden in den omtrek wonende geneesheeren geen aanleiding om hun assistentie tever- leenen, zoodat opneming in het Gast huis werd gevraagd en verkregen. De toestand der vrouw was redelijk. S t e u n-C o m i t Bij het Plaatselijk Steun-Comité alhier werd in de week van 20—26 Jan. voor de uitgeslotenen ontvan gen van Mevr. K. te A8. Mevr. v. d. H. te H. „20.— Mevr. S. te B„25.— den heer A. H. te H. 1. den heer v. T. te H. 1. opbrengst inteekenbiljetten 2.90 bus H. A. S. 0.28' collecte feestavond v. d. Horst5.97' overgebleven van de vorige uitkeering2.50 aan boodschappen 5 bons 0. van mej. S. 10 brooden 0. den heer C. 60 p. brood 0. opbrengst van verkochte bons „34.80 Saldo vorige week0.04 Totaal ontvangsten101.50 De uitgaven bedroegen 95.90 Saldo op 27 Januari 5.6 Wij vestigen de aandacht op de uitvoering, te geven door leer lingen van den heer E. A. Cats, Dins dag den 2en Februari op de bovenzaal der Sociëteit „Vereeniging". O. a. zal worden uitgevoerd de aardige kinder- symphonie van Romberg. Men zie de advertentie in dit nummer. Vanaf 1 April a.s. zullen naar wij vernemen de vrijbiljetten voor het personeel van de H. IJ. S. M. gewijzigd worden. De biljetten mo gen niet meer door degeen welke er gebruik van maakt met inkt inge vuld worden, doch moeten nu aan het loket ter afstempeling gegeven worden. De biljetten zullen niet zoo als nu geldig wezen voor de maand waarvoor ze zijn aangevraagd, doch van den datum van afgifte af 30 da gen geldig zijn. De toestand van Mr.J. de Clercq van Weel was heden bevredi gend die van den Postdirecteur, den heer Mol, eenigszins vooruitgaande. De Vereeniging „W e 1 d a- digheid naar Vermogen" houdt haar Algemeene Ledenvergadering op Maandag 1 FeÈruari 1904. des namid dags ten half vier ure, in een der lokalen van het departement Haar lem der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", Zijlstraat. Ter aarde bestelling. De ter aarde bestelling van het stof felijk overschot van den heer J. Har- tog heeft plaats morgen (Donderdag) ten 1 uur op de begraafplaats te Overveen. Deputaties van „Cremer" en van de afd. Haarlem van den Bond van Oud-Onderofficieren zullen aanwezig zijn. Wild r ij d e n. Men schrijft ons Dinsdagavond omstreeks half acht reed een boer met paard en wagen met zulk een vaart door de Lange Raamstraat, dat hij eerst een melkwa- gentje, waarin bussen melk stonden, onderstboven reed, zoodat de melk, ongeveer 35 liter, over de straat vloei de en verderop in de Raamstraat een melkwagentje door de ramen van een woning duwde, waardoor de rui ten werden verbrijzeld. Diefstal. Door een persoon is aangifte ge daan, dat van zijne melkwagen zijn ontvreemd 6 flesschen gepasteuriseer de melk. Op hol. Door het springen van het lemoen uit clen wagen is gisterenmiddag een paard in de Koningstraat op hol ge gaan, doch werd aan de Groote Markt gegrepen. Ongelukken zijn daarbij niet voorgevallen.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1