Amsterdamsche Beurs net meisje, bekwame Platstrijkster Bouwvereenigiiig, Nette Familie gevraagd geven tot minder gewenschte mani festaties van de zijde van het publiek. Maandagavond werden eenige betoo- gers uit de zaal verwijderd, wat een van hen aanleiding gaf zich bij de politie te beklagen, dat hij door den heer Van Lier zou zijn beleedigd. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, zal Heeroom niet meer in het Grand Theatre worden opgevoerd. (N. v. N.j. Koloniën Do Maffia. Onze Maffia doet heden weder van zich spreken en met haar de politie van Meester Cornelis, schrijft het B. N. van 27 December. Ziehier wat er gebeurd is. Reeds eenige dagen liep het ge rucht dat de maffia het voorzien had op de woning van den heer W. Dros- saers, op het land Tandjong Leng- kong. Men versta het niet verkeerd waar hier van een „land" wordt ge sproken, men denke zich niet een verwijderd, buiten gemeenschap lig gend stuk grond met een geïsoleerd landhuis er op. Het landhuis Tand jong Lengkong ligt op een half uur afstand van het adsistent-residentie- kantoor te Meester Cornelis aan den grooten weg die naar Buitenzorg voert. Het schijnt dat de geruchten ook tot de politie waren doorgedrongen. Eergisterenavond toch ontwikkelde zij om en bij het landhuis groote werk zaamheid, rondes en patrouilles lie pen af en aan en er gebeurde natuurlijk niets. Maar gisteravond 'toen er wef iets stond te gebeuren, was er, even natuurlijk, geen politie te zien. Omstreeks elf uur gisteravond ging een der zonen van den heer Dros- saers met een geweer gewapend de ronde doen in den naasten omtrek van het huis. Dit gebeurt iederen avond en bovendien wordt het huis 's nachts bewaakt door drie gewapen de inlanders, wijl men te Meester Cornelis reeds geleerd heeft vooral niet te bouwen op de politie. Die voorzorg bleek gisteravond vrucht te dragen. Op het achtererf, achter de bijgebouwen, zag de heer Drossaers een gestalte die onmiddellijk in het duister wegdook en verdweenver der gaande meende hij aan den an deren kant weder een inlander te zien vluchten. Op het voorerf geko men, hoorde hij geritsel uit de (droge) Kali Baroe en scherp toekijkend, zag hij een inlander uit de rivier te voor- sch n komen. Toen hij den man aan riep, wilde deze vluchtentegelij kertijd hoorde hij in een nabij gele gen klappertuin het geluid van het ketsen van een schot; zonder zich langer te bedenken gaf hij daarop vuur op den inlander die uit de ri vier was gekropen. Het schot trof met den uitroep goea mati liet de inlander zich weder in de droge rivier bedding glijden; toen men eenoogen- blik later het terrein doorzocht, was er niets meer van den man te vin den. Het vermoeden ligt voor de hand dat hij niet alleen was en door zijn bentgenooten was weggedragen. De heer Drossaers liet aanstonds op de tong-tong in de nabijheid zij ner woning het alarmsignaal slaan. Deze tongtong men weet dat bij na iedereen buiten Meester Cornelis nu zoo'n instrument heeft om tijdig alarm te kunnen maken deze ton tong is in gewone omstandigheden tien minuten ver te hooren. De gardoe vóór de woning van den heer Dros saers hoorde het alarmsignaal dan ook, maar nam het niet over. Toen na een minuut of tien iemand op de gardoe werd afgestuurd om te vra gen waarom zij zich stil hield, kwam het antwoord dat zij geen alarm mocht maken zonder daartoe last te hebben gekregen en eerst toen de heer Drossaers dien last gaf, hielp de gardoe de politie op de been roepen. Men begrijpt het schitterend effect van den politioneelen last aan de gardoes. Omstreeks kwart over elf greep het feit plaatseen half uur later kwamen marechaussee opda gen tegen twaalf uur verscheen de politie die om half één au grand compleet wasop dat uur namelijk was ook de adsistent-resident ter plaatse. En de vervolging der bende werd „met kracht" aangevangen, zooals gebruikelijk is. Een kracht, evenredig aan die van het hinkende paard dat steeds achteraan komt en de politie van Meester Cornelis schijnt er haar kracht in te zoeken, zich te houden aan dat voorbeeld. Wij zullen er maar niets meer van zeggen Als men ziende blind en hoo- rende doof wil blijven voor de toe standen in de afdeeling Meester Cor nelis, dan is het ook duidelijk dat men niet begrijpen wil hoe een krach tig optreden, meer dan noodig, nooit te verwachten is van de thans be schikbare macht, afgescheiden van de personen aan wie de politiezorg is toevertrouwd. Maar wij voor ons zouden niet graag de verantwoorde lijkheid willen dragen voor al het wee dat reeds is voortgevloeid en in de toekomst in nog meerdere mate zal voortvloeien uit het niet willen begrijpen van een toestand, regee ring en bestuur ten spot. toen tot zijn schrik dat zijn overjas was opengesneden en uit een bin nenzak zijn portefeuille met 30.000 fr. was ontstolen. D. was zoo geheel met zijn aandacht bij de wedstrijden waaraan het paard „Tigellin" deel nam, waarop voor groote bedragen was gewed, dat hij van den diefstal niets bemerkt had. Men heeft verschillende personen op het terrein gearresteerd, maar of de werkelijke dief er onder is, is nog niet gebleken. Spiritistische oplichters. Te Parijs is een spiritiste, mevrouw Martin, gearresteerd, beschuldigd van bedrog en zwendelarij, waarvan me vrouw Chappius het slachtoffer werd. Deze was de weduwe van een opera zanger, verbonden aan den Munt schouwburg te Brussel, alwaar nij twee jaren geleden stierf. Zijzelf over leed voor enkele maanden te Parijs. Meer dan 50 jaren was zij zeer ge lukkig gehuwd geweest en toen zij op 70-jarigen leeftijd weduwe werd, verhuisde zij van Brussel naar Mar ly, om daar haar laatste jaren rustig door te brengen. Te Brussel reeds was het echtpaar in kennis gekomen met mevrouw Martin, maar Chappius had zijn vrouw toen gewaarschuwd voor „deze avonturierster, die tot alles 'n staat is", zooals hij haar noemde. Toen nu mevr. Martin de weduwe ie Parijs terugzag, bemerkte zij weldra in welk een zielstoestand deze ver keerde en zij wist mevr. Chappius te bewegen, haar op haar villa te Marly te logeeren te vragen, waar zij haar beloofde, door middel van het spiri tisme, den geest van haar echtgenoot voor haar op te wekken. In de slechts door twee kaarsen flauw verlichte slaapkamer van mevr. Chappius deed de „spiritiste" haar nederknielen ter wijl zij sterk riekende kruiden rondom haar strooide. Inderdaad vertoonde zich toen de „geest" van Chappuis, die zijn vrouw toeriep, dat hij zoo naar haar verlangde en dat zij spoedig bij hem komen moest. Hij gaf haar daar op een fleschje met een vloeistof, die zij moest verbranden en de lucht daar van inademen. Het fleschje zelf moest zij dan voor het oog van alle sterve lingen verbergen. De oude vrouw kwam daardoor in een zeer overspan nen toestand en toen haar dienstbode haar vroeg, welke inkoopen er voor de Kerstmis gedaan moesten worden, anrwoorde zij, dat er niets ingekocht behoefde te worden, want dat zij wel dra sterven zou. De dienstbode, Ma rie Charpentier, bespiedde daarop haar meesteres en beweert thans, dat mevr. Martin zelf voor den „geest van Chappius" speelde, waartoe zij zich i in witte lakens hulde. Eenige dagen I na Kerstmis overleed mevr. Chappius en liet een testament na. dat mevr. i Martin tot haar eenige erfgename be noemde. De familie protesteerde ech ter tegen dit testament en Marie Char pentier heeft aan den rechter verkla ringen gedaan, die tot de arrestatie der spiritiste" aanleiding hebben ge geven. Stakende dokters. Op het- congres der' Duitsche zie kenfondsen, te Leipzig, waar, gelijk reeds gemeld werd, de vrije artsen keuze een huishoudelijke aangelegen heid van de fondsen genoemd wordt, waarmede de overheid zich dus niet heeft te bemoeien, heeft een gemach tigde uit Keulen, Otten. merkwaardi ge dingen verteld over de werkstaking der doktoren aldaar. (Men neme in aanmerking, dat de voorstelling van een fondsbestuurder komt.) Otten zeide dan, dat de stakende doctoren niet alleen het postenstelsel hadden toegepast, maar zelfs het lo kaal van het fonds en de particuliere woning van den voorzitter met detec tives hadden omringd. De afschuwe lijkste verspiedersmethode was aan gewend de artsen, die van buiten de stad kwamen, waren in de hotels en in de koffiehuizen opgezocht, om hen te bepraten. Toen dc fondsbe sturen achter die streken gekomen waren, had men die vreemde artsen aan 't station afgehaald en onder goe de bewaking naar het bureau ge bracht, waar zij het contract moesten teekenen. De bezwaarschriften aan de overheid waren, volgens Otten's verzekering, „fabriekswerk". Alle adressen van dien aard, die hij gezien had, waren van doktoren uit gegaan, op één na, en die was ge schreven door den koetsier van een dokter. Te Keulen hadden de fondsen ove rigens reeds overeenkomsten gesloten met 33 geneeskundigen, en indien men er in slaagde, nog 10 of 15 geneeskun digen voor de zaak te winnen, zou dit de eerste werkstaking zijn. door de Duitsche ziekenfondsen gewonnen. Van de overheid verlangde men slechts onpartijdigheid, dan zou men de zaak wel klaarspelen. Gemengd Nieuws Piek Pockets. Te Nizza heeft een diefstal plaats gehad, onder omstandigheden, die aan een Sherlock Holmes avontuur doen denken. Tijdens de wedrennen maakte een dame den bookmaker H. D. uit Holland er opmerkzaam op, dat hij aan den duim bloedde. De bookmaker wilde daarop een zakdoek uit zijn jaszak nemen en bemerkte Zonderling verbod. Het klinkt haast ongelooflijk en toch is het waar dat de keurvorste lij ke Regeering van Keulen den 23 Dec. 1766, op voorstel van de stenden van het hertogdom Westphalen, aan Keulen behoorende, een bevel uit vaardigde, waarbij de handel in kof fie, evenals het drinken daarvan, aan alle burgers, arbeiders en land lieden, streng verboden werd, onder bedreiging van zware straffen. Evenzoo werd de afschaffing van al het koffiegoed ten sterkste aanbe volen. Alleen de hoogere standen mochten koffie uit het buitenland in matige hoeveelheden laten komen. Dit verbod, dat herhaald werd in 1767, hielp niet veel. Den 6en October 1770 stond men den verkoop in het binnenland toe, om den aankoop in het buitenland te verhinderenook gaf men toestemming tot het verbruik maar dan moesten de gegoeden jaar lijks f 7.20 inééns en iedere andere huishouding 1-80 per kwartaal be talen. Toen het koffiedrinken echter zeer sterk toenam, werd den 17en Fe bruari 1781 een nieuw bevel uitge vaardigd, dat niet slechts alleen al len handel in ruwe en gebrande kof fie in alle koffiehuizen op straffe van zware geldboeten en gevangenisstraf- Sport eu Wedstrijden. Ned. Onderoff. Scherinbond. De uitslag van de schermwedstrij- den, uitgeschreven door den Ned. On- derofficiersschermbond, was gisteren als volgt Personeele wedstrijd Fleuret aid. II. Ie prijs M. J. Vink, sergeant bij het 4e reg. inf. te Delft2e. prijs P. G. de Lange, sergt. bij het korps mariniers te Amsterdam 3e. prijs G. Dijkstra, sergt. bij het 7e reg. inf. te id. 4e prijs J. Kraaij, bootsman bij de mari ne te id. 5e prijs J. P. L. Korporaal, sergt. bij het reg. grenadiers en ja gers, Den Haag. Personeele wedstrijd Fleuret afd. I. Eereprijs (medaille uitgeloofd door II. M. de Koningin) C. Rabau van het 7e Ligne ret. te Antwerpen. Ie prijs A. C. Schuitemaker van het 7e reg. inf. te Amsterdam 2e prijs O. Montigny van het treinregt. te Antwerpen3e prijs L. v. d. Haegen van het 5e Ligne regt. Charleroi4e prijs P. H. Tel van het 4e reg. inf. te Haarlem. Gevonden voorwerpen: een paternoster, een gouden oor knopje, een demi-saison, een bruin glacé handschoen, een schippershond een zak inhoudende eene ledige por- temonnaie. Bekeurd. Een melkslijter is bekeurd omdat hij melk vervoerde in een ongesloten emmer. Uit do Omstreken HEEMSTEDE. Gedurende de maand Februari ligt ter gemeente-secretarie ter inzage, de alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metter woon gevestigde eigenaars of beheer ders van één of meer ter vorde ring aan te bieden paarden. Op de lijst bedoeld in art. 18 der Leerplichtwet zijn voor 1904 gebracht 830 leerplichtige kinderen. De heer Charl. Koch was hedenmor gen op de plaats van Jhr. J. B. van Merlen met paard en dogcar om even den baas te spreken. Intusschen nam het paard de beenen op en kwam :n den vijver terecht. Het kostte den werklieden heel wat moeite, voordat .alles weer op het droge was gebracht. ZANDVOORT. De buitengewoon gemeente-veld- 1 wachter G. de Veer ontmoette bij het surveilleeren in het duin zekeren J. K. uit Velsen. Vermoedende, dat hij in het bezit was van wildstrikken, wilde dé Veer hem' fouilleeren, waar tegen K. zich hevig verzette, daarbij een mes trekkende. De Veer haalde daarop zijn revolver te voorschijn, met gevolg, dat K. het mes in zijn zak stak. Inmiddels kreeg de veld wachter hulp en toen K. dat zag rukte hij zich los, gaf de Veer een klap met een stok op het hóófd, waardoor een verwonding ontstond, en zette het op een loopen, stok en ongeveer 30 wildstrikken achterla tende, die in beslag werden genomen. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Hedenavond zou bij hoog water getracht worden het schip vlot te brengen. Het lossen van de steenkolen uit de gestrande gaffelschoener „Schou wen II" gaat thans vlug in zijn werk. De aannemer, de hëer J. Kapteijn, hoopt Woensdag gereed te zijn, daar er nog slechts 50 ton te lossen zijn. Dinsdag werd gerëden met 11 wagens, terwijl öp het schip 6 personen aan het lossen waren. Zaterdagavond a.s. zal de Zand- voortsche Zangvereeniging in het Kurhaus een uitvoering geven met medewerking van het strijkorkest, onder leiding van den heer Schouten. Naar wij lezen is de dochter van den heer J. Snij er overleden aan de gevolgen van den val, dien zij deed van het balcon. Telegrammen DE TOESTAND IN HET OOSTEN. LONDEN, 27 Jan. De „Daily Mail' verneemt uit Tokio Het bericht, dat Rusland voornemens is het antwoord aan Japan nog een paar dagen aan te houden, was vervat in een lang telegram, dat de minister van bui- tenlandsche zaken gisteren ontving van Kurino, gezant te Petersburg. Na de ontvangst daarvan riep Komura onmiddellijk de hoofdambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken bijeen, met wie hij een lange conferentie hield. TOKIO, 27 Jan. De Japansche Re geering deelde aan baron Von Rosen, den Russischen gezant mede, dat zij een spoedig antwoord verlangde op de jongste Japansche nota, die, naar zij meent. Rusland den 16 Januari bereikte sedert de ontvangst is vol doende tijd voorbijgegaan om het antwoord te overwegen. LONDEN, 27 Jan. Uit Peking wordt aan de „Times" gemeld, dat prins Tsjing Vrijdag aan Dubail, den Fran- schen gezant, vroeg of Frankrijk ge neigd was, met Engeland en de Ver- eenigde Staten bemiddelend op te tre den tusschen Rusland en Japan. Zon dag antwoordde Dubail, dat Frank rijk bereid is zijn goede diensten aan te bieden en te pogen een „modus vivenri" te vinden, met de hulp van Engeland en Amerika. In antwoord op de mededeelingen van Prins Tsjing verklaarden de ge zanten van Engeland en Amerika, die in onderling overleg handelen, dat het zeer moeilijk is om onder de tegenwoordige omstandigheden tus schen beiden te komen. Prins Tsjing erkende, dat de gedachte, om de mo gendheden uit te noodigen tusschen beiden te treden van den Russischen gezant afkomstig is. Het is duidelijk, dat het doel van dezen stap van Rusland was, op de Chineesche Regeering een gunstigen indruk te maken. INGEZONDEN Voor dm inhoud dezer rubriek stelt dt Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzender niet teruggegeven. Nationaal Arbeids secretariaat in Nederland. Aan de Besturen van Vakorganisa- ties, Plaatselijke Arbeids-Secretariaten en Bestuurdersbonden in Nederland. W. M. Op de Gedelegeerden-vergadering van het N. A. S., gehouden op 24 Januari te Amsterdam, is besloten, zoo spoedig mogelijk een Algemeene vergadering uit te schrijven voor de Besturen van de aangesloten Organi- saties ter bespreking„Wat zal de houding zijn van het N. A. S. inzake het Wetsontwerp tot regeling van den arbeid". Wij deelen u dit mede om verwar ring te voorkomen, aangezien door den Rotterdamschen Bestuurdersbond welke is een plaatselijke Organisatie, een oproep zal wor den gedaan om een landelijke actie op touw te zetten. Het Bestuur van het N. A. S. ver zoekt aan de Vakorganisaties in Ne derland, althans minstens aan de aan gesloten Organisaties, in afwachting te blijven op het te nemen besluit van het N. A. S. Laat het nu toch eens uit zijn, met dat voortdurend dwarsdrijvenLa ten wij zoeken naar wat ons vereenigt j en dat een dergelijke actie direct uit gaat van een landelijk lichaam, ge steund door de PI. Arb. Secretaria ten en Best. Bonden. Namens het N. A. S., G. VAN ERKEL, Secretaris. BEVERWIJK. De Rijkskeuring van tot dekking bestemde hengsten zal voor deze ge meente worden gehouden te Haarlem op 16 Februari a.s. De collecte voor het Koningin-Em- ma-fonds heeft alhier ongeveer 7240 opgebracht. De slager B„ die Vrijdagavond uit zijn karretje sloeg ten gevolge van het breken der spoorstok, is sedert nog steeds bewusteloos. De geneesheeren meenen evenwel eenige vooruitgang te bespeuren. Onze vroegere plaatsgenoot, sta tionchef G. J. Helge, is thans tot sta tionchef te Medemblik benoemd. HAARLEMMERMEER. Met machtiging van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is door B. en W. van Haarlemmermeer vergun ning verleend aan D. Treur, sterken drank in 't klein te verkoopen in het logement „De Beurs" te Hoofddorp, thans bewoond door J. de Vries. De Commissie inzake het huldeblijk van H. M. de Koningin-Moeder te Haarlémmermeer, bestaat uit de hee- ren J. W. Lantzendorffer, Voorzitter M. Verhage, secretaris-penningm. H. T. Bultman, P. Verkuvl, D. Eggink, G. B. 't Hoofd, J. H. M. Evelein, C. Bos, J. Suidgeest en H. de Groot. De aanbesteding van het onderhoud der dorpswegen te Haarlemmérmeer is gegund voor die te Hoofddorp aan J. Vinke, voor 7*78, en voor die te Nieuwvennep aan M. Degenaar, voor 732.50. Gemonsterd te Hoofddorp25 1^- jarige paarden. Verkocht voor reke ning van het buitenland 12. Prijzen wisselden van 7125 tot 7190. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik UEd. onderstaan- de regelen in Uw veelgelezen blad op te nemen. I Maandagmorgen ongeveer 11 uur zag ik tot mijn verwondering, dat de j Catharijnebrug, door één man werd bediend, terwijl ik toch overtuigd ben, dat voor die brug twee man bestemd zijn. Genoemde brug werd natuurlij kerwijs, niet zoo spoedig, ja zelfs zéér moeilijk geopend, wat ten gevolge had dat de stoomboot, welke tijdig genoeg gewaarschuwd had, nagenoeg stoppen moest. Eenigen tijd daarna zag ik den tweeden brugwachter uit de richting van de Valkensteeg komen; dus te laat om zijn makker in zijn zwaar werk bij te staan. Het komt mij voor, dat meergenoemde brug, meermalen door één man bediend wordt, want den vol genden morgen ongeveer op den zelf den tijd, mocht ik 'tzelfde aanschou wen. Is het niet prettig voor het pu bliek, dat daardoor langer moet wach ten, nog minder prettig is het voor den brugwachter, die al zijne krach ten op die zware brug moet aanwen den, wat toch van die man niet ge vergd mag worden. Naar mijn bescheiden meening, zou het niet kwaad zijn, wanneer de oe- trokken autoriteiten daar eens hunne aandacht op wilden vestigen. U, mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mij, UEd. Dw. dn. Een ooggetuige. Haarlem, 27 Jan. '04. U leest toch ge» fregeld het Feull- jleton van „tiaar- item's Dagblad"?! Stoomvaartbericliten. Kanzier (uitreis) arriveerde 26 Jan. te Aden. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar "Amsterdam, vertrok 25 Jan. van Sabang. Prinses Sophie van Batavia naar Amsterdam vertrok 27 Januari van Port-Said. Laatste Berichten Het feest Tan Israels. 'S-GRAVENHAGE, 27 Jan. Israels ontving hedenochtend uit handen van dr. Kuyper het Commandeurskruis van den Nederl. Leeuw. In Pulchri Studio was een druk bezochte receptie. Mesdag overhandigde een gouden me daille namens schilders in de geheele wereld. Prof. Quack en tal van andere aan voerders van deputaties hielden toe spraken. Arti et Amicitia te Amster dam bood het Eere-voorzitterschap aan. Vrienden uit den vreemde zonden 20,000 gulden voor een Israëlsfonds. Eerste Kamer. (Per telegraaf). Na nog eenig debat is de algemeene begrootingsdiscussie in de Eerste Ka mer gesloten en Hoofdstuk 2 zonder discussie eenparig aangenomen. Marktnieuws Haarlem, 27 Januari 1904. Op de heden allifër gehouden vee markt waren aangevoerd1 koe f 180 21 nuchtere kalveren f 20 h f36; 4 paarden. Faillissementen. Door de rechtbank te Amsterdam is failliet verklaardH. M. Bensdorp, van beroep bouwondernemer, wonen de le Atjehstraat no. 35 (huis). Rech- ter-commissaris mr. H. M. Witsen. Geëindigd de faillissementen van A. Winkeler, winkelier in manufac turen, thans wonende Marcusstraat 17, AmsterdamR. van Grieken te 's-Gravenhage W. Dil Wz. te Zaan dam en W. T. Belfaard Lormier Jr., koopman in parfumerieën, wonende te Rotterdam, ten gevolge van het verbindend worden der eenige uit- deelingslijsten. 374e Staatsloterij. 5de Klasse, 6de Lijst. Trekking van 27 Janrari 1904. Nos. 12211, 13182, 19040 en 20148 ieder f 1000. Nos. 3713, 5827 en 8411 f 400. Nos. 10030, 1-1198 en 19117 f 200. Nos. 1519, 2807, 8654, 7035, 10003, 10435, 106.50, 13666, 18661, 18754, 19771 en 207öS ieder f 100. Prijzen van f 70. 165 3477 5822 8828118051454217677 380 3509 5836 8856118261455517612 688 3574 5S64 886611847 14587 17696 708 3663 5982 887411875 1470117747 890 3687 6042 9012120461476017819 97037806240 9019121131477218007 10278835 6329 9087121961495618120 1165 3864 6464 9209122241496218198 1289 3953 6473 9458 1 2298 lölöö 18202 13594014 6477 9464123311616818215 14694085 6589 9611124161521518 1686 4323 6704 9635124221639718434 1637 4336 6756 9761124781541218502 1718 44016925 9783 125991552118512 18214522 6924 9784126431561918630 187045987027 9873127931572318728 19224607 7163lOOlO128451572118785 1980 4779 743610095 12h49 1576518860 2005 4808 757810209129581678118867 2347 4818 763510310129611606318895 2405 4862 788210376131061644018943 2467 5079 790110427131131646419050 2517 5351790510448132211654419084 2652 6415 792910463134001657619381 2763 5436 816310674136201670519634 2789 5485 823810705136751683119819 2800 5506 8253108971370916894 20047 2893 5508 8380109351381916896 20066 3'264 5524 8381U101 1386616997 20126 3273 5529 853911227 13936 17107 20218 3298 6645 8682112401413317182 20664 3330 5744 8693115071422117203 20840 3853 5776 8670115131428417373 20864 3446 5809 8687116021445717448 20881 346458218820118041450017649 Gister. Heder. Dd. 28 Jan. Wil. 29 Jan. middenk. openingsk. Cert Intern. Landsijiidicaat 56'/. 59 Aand Konioki. Petroleum 439 Moeara Kniru 915/ie Smpatra Palembang 60'/« Cert Preferente Peruvian(Jorp 19»Vsj 19J/« Om Atchison Topeka 63Wf Denver Rio Grande 22'/u 23 Erie SSU* 2S'/* K. O. Southern 20 201/. >ref do. 37'/g 37B'/a 3m Missouri Kansas Texas 1SS/S. lS'/8 New York Ontario Western 22'/:,. 23 Norfolk en Western 607/w 61 Southern Pacifio 50^/si 51'/o Southern Rails 226/g Union Pacifio 801/b 81s/8 Wabash 21 prei 399/i6 Cm Steel Corporation ll1B;io 128/ie Rock Island 24H/i8 25i/8 !e pref. Mexican National New Orleans 9-Vit ÏO1/» 4% Conv Union bonds 96'/ic 96'/i Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew Shell Trading Burgerlijke Stand Ondertrouwd25 Jan. H. C. W. Tulleners en M. P. J. Santer. 26 Jan. C. Nederkoorn en M. J. C. van Dijk. 27 Jan. M. Zwart en J. van de Rotten. P. van der Pot en F. J. M. Hut. M. H. de Vries en J. S. H. Langèveld. C. "B. van Dijk en C. Stokhof. P. J. Kok en C. C. Beenders. A. Schaap en A. van der Molen. J van der Horst en A. Ras. P. Dekker en C. du Faian. Getrouwd27 Jan. P. J. Bettink en C. J. Werner. G. W. Havik en C. E. Heijerman. A. Roest en A. G. van der Giessen. J. du Faian en W. van den Ejjkhof. A. J. W. Dijkhoff en A. E. H. Boot. Bevallen Jan. 25. W. van Uden—Schellings, d. 27. G. J. J. Vernout—Pasman, d. E. M. van Oploode Loor d. Overleden Jan. 25. M. H. Priesman, 9 mnd., Spaarnwouderstr.F. G. Vosse, 21 mnd., z., Delftstraat; 26. L. Timmers, 79 j„ HarmenjanswegF. M. de Kan terdes Tomhe, 56 j„ Duvenvoordestr. Advertentlën. Geboren: ANNA HERMANNA CHRISTINA Dochter van W. B. VERNOUT Az. en G. J. J. VERNOUT-Pasman. Haarlem, 27 Jannari 1904. Geboren SÜSANA MARIA ELIZABETH dochter van L. C. M. VAN OPLOO, en E. M. VAN OPLOO- de Loor. Botermarkt 3. Haarlem 27 Jan. 1904. Aan allen, die na het over igden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GEERTRUI CATHARINA VVOLFSHAGEN- Geb. Barthel. ons zooveel treffende bewijzen van deelneming gaven, onzen welge- meenden dank. Inzonder aan Ds. P. J. MOETON Ds. C. J. VAN PAASSEN en Zus- ANTOINETTE COBUS. Uit aller naam J. J. WOLFSHAGEN. Mevr. DUDOK DE WIT, Lom meroord, Bloemendaal.vraagt tegen 1 Februari een Werk-Tweede Meisje. Mevrouw RATELBAND, Nas- saustraat 18, VRAAGT een niet boven 16 jaar,van's morgens 8 tot 's namiddags 4 uur. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Een net Buitenmeisje biedt zich aan, voor n. en d. of voor dag, goed kunnende strijken, enz. v. g.g.v. Br. fr. No. 6073 bur. dezes. Een net Dagmeisje gevraagd. Adres: Spaarnwoudorstraat 126 D. W. ROOKMAAKER&Zoon, Frankestraat 27, vragen een 6D een LEERLING voor bet vouwen Voor een op te richten nabij de Kleverlaan, kunnen nog eenige personen zich als LID aan melden bg J. L. DOLLE, Wou werman straat 4rood. tot medelezen NIEUWS Y/D DAG, omtrek Frans Haispleio. Fr. br. onder No. 6072 bureau v/d blad. Ter overname Aangeboden een HUIS met TUIN van een Coöperatieve Bouwvereeniging voor ambtenaren. Te bevragenGarenkokerskade 7. Buitengewone Algemeene Vergadering van Obligatie-houders van de Maat schappij „DE AMSTEL" gevestigd te Amsterdam, te houden op DONDER DAG 11 FEBRUARI 1904 des avonds te 7 uur, op de bovenzaal van het café MONTAGNE, Groote Houtstraat alhier De punten van behandeling liggen ter lezing aan het kantoor Gedempte Oude Gracht 72, alhier. Obligatie-houders, die aan de stem ming wenschen deel te nemen, moeten hunne stukken uiterlijk Woensdag vóór de vergadering hebben ingele verd tegen regu ten kantore van de firma BOUWMEESTER Co. Het af gegeven regu strekt tot toegang tot de vergadering. De Commissarissen van de geldleening. Haarlem, 27 Jan. 1904. Bnitengewone Algemeene Vergadering van Obligatie-houders van de Maat schappij „HOLLANDSCH GRONDBE ZIT". gevestigd te Amsterdam, te houden op DONDERDAG 11 FEBRU ARI 1904, des avonds te 8 uur, op de ]>ovenzaal van het Café MONTAGNE, Groote Houtstraat, alhier. De punten van behandeling liggen ter lezing aan het kantoor, Gedempte Oudegracht 72, alhier. Obligatie-houders die aan de stem ming wenschen deel te nemen, moe ten hunne stukken uiterlijk Woens dag vóór de Vergadering hebben in geleverd, tegen regu, ten .kantore van de firma BOUWMEESTER Co. Het afgegeven recu strekt tot toegang tot de vergadering. De Commissarissen van de Geldleeningen. Haarlem, 27 Jan. 1904.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3