NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. I 21e Jaajg&ng.No. 6315Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen.DINSDAG 2 FEBRUARI 1904. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: pER [DRIE MAANDEN; Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor dedorpen'in'den omtrek 'een Agent gevestigd i's (kom der" Haarlem van 1-5 regels 0.75 elke regel mee.0.15. Reclames 30Centper regel, gemeente) 1 30 n V Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland 1.65 Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers 0.02% V HfcV Jr u n. ti i -a n wc Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37}f Hoofdbureau en DrukkerijZuider Buitenspaarne No. 6. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 122. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster, Directeur J. C. PEEREBOOM. Bijbantoon Groote Houtstraat No. 55. Telefoonnummer 724. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3Ibis Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 2 Februari bevat o.a. Is het onderwys in Haarlem in lod? Buitenlandsch Overzicht, joneelcritiek van Frans Netscher, euws uit Haarlem en Omstreken, nnenl,- en Gemengd Nieuws. Is het Onderwijs in Haarlem in Nood In een vorig nummer hebben wij elding gemaakt van een brochure, itgegeven door de afdeeling Haar- im van den Bond van Nederlandsche iderwijzers en die blijkbaar de be- oeling heeft om te dienen als pro- kda voor het lidmaatschap van feond. Het boekje is dan ook ge- iseerd an de Onderwijzers. Een woord de leden en niet-leden van den »d van N. O." wanneer bet boekje niets anders tte, dan een aanbeveling van het jaatschap en een opsomming van .nstellingen die tot den Bond be en, dan zou er zeker geen aan- ing zijn om in dit blad nog een inder over deze brochure te zeg- ;ar het afdeelingsbestuur is ver egaan. Het heeft ook het onder- zelf ter sprake gebracht. Hier en de speciale belangen van den irwijzer op en begint het alge- belang dat van ouders en den en vooral van de leerlingen ets over onze Zelfstandigheid" het hoofdstukje, dat wij op het hebben. En terwijl aan den eenen it gesproken wordt over de inrich- j van ons onderwijs, gesproken töt met eên afkeuring die ons doet izen voor de goede resultaten rvan, is er aan den anderen kant duisternis in dit betoog, dat onze erustheid niet geringer maakt en i' een wensch om nadere toelich- g op de lippen brengt. fDe onderwijzers en onderwijze- I £en zijn w e 11 e 1 ij k van allen jloed op de regeling van het on vrijs buitengesloten", zoo verne- n wij. ,,Het hoofd der school be- likt .jover een bijna despotische icht." En tegen deze verkeerdheid rdt onmiddellijk het geneesmiddel i pgewezen de schoolvergaderingen, wanneer de schoolvergaderingen I wetgevende ..lichamen waren voor inwendig bestuur der school, dan hden deze bij de onderwijzers de langstelling voor alle zaken hun k betreffende, verhoogen, dan zou- n de jongeren onder ons meer kun- n leeren van hen, die zich reeds ren aan 3e praktijk hebben gewijd, m zouden deze hun inzichten kun- m toetsen aan de nieuwere eischen p de theorie, dan zou de school, at ze moet wezen, meer worden n organisch geheel. Want de onder- nding leert, dat de werkelijkheid, 'woonlijk althans, niet in overeen stemming is met wat men na een oppervlakkige beschouwing van wet en instructie zou mogen verwachten." Deze geheele beschouwing is voor oudere, die meenden dat hun kinderen bij het openbaar lager onderwijs goed bezorgd waren, verre van bemoedi gend. Is de toestand dus zoo, dat thans de jongere onderwijzers niet leeren van de ouderentoetsen de ouderen hunne inzichten niet aan de nieuwe theoriëen? Is dan de school niet een organisch geheel? Op deze laatste vraag geeft de bro chure een antwoord„De school", zoo lezen we, „is veelal niet een ge heel, maar bestaat uit zooveel school tjes als er klassen zijn. Het hoofd alleen is niet in staat, den band te leggen, die alle klassen moet maken tot een geheel en veel eer van despo tisme te spreken, zou men den toe stand, die aan de meeste scholen gevonden wordt, het best kunnen aan duiden met anarchie. Wat voor de school het meest schadelijk is, wa gen wij niet te beslissen Deze aarzeling kunnen wij ons be grijpen het moet geen eenvoudige zaaY zijn, om despotisme en anar chie zuiver tegen elkander te wegen en na te gaan, welk van de twee het zwaarste is in de openbare school. „Maar hoe", zoo zullen velen zich afvragen, „hoe wanhopig is het dan nu met de openbare lagere school in Haarlem gesteld? Geen wrijving onder de onderwijzers, de school zelf ste een onsamenhangende instelling, waar despotisme heerscht, of anar chie Kunnen in zulk een desolaten toestand nog behoorlijke resultaten van het onderwijs worden verkregen?" Wij zijn er zeker van, dat vele ouders gaarne een antwoord zullen hebben op deze vraag, die door de opmerkin gen van den Bond zelf is uitgelokt. De duisterheid in dit betoog brengt den lezer nog meer in verwarring. Het zal niet iedereen op het eerste gezicht duidelijk zijn, hoe men in één adem kan klagen over de despo tische macht van het schoolhoofd en over de anarchie (regeeringloosheid) die er heerscht. Mochten we een ver onderstelling wagen, dan zou het deze zijn dat het met dat despotisme zoo ernstig niet gemeend is. Althans, de brochure zegt, „dat de school bestaat uit zooveel schooltjes als er klassen zijn" waaruit men zou mogen afleiden, dat iedere onderwijzer in zijn klasse hinnen de grenzen van het leerplan, naar eigen opvatting en inzicht te werk gaat en zich derhalve niet on der het despotisme van het hoofd be hoeft te krommen. Tegenstanders van de schoolverga deringen hebben meermalen de mee ning geopperd, det deze geheele be weging feitelijk niets anders zou zijn dan een poging tot verkrijging van het gezag, maar dat mogen wij van de afd. Haarlem van den Bond zeker niet veronderstellen. Zij zegt immers uitdrukkelijk„ook onze be weging staat in democratisch tee- ken", en het spreekt wel van zelf dat het streven naar gezag om het gezag nooit een democratisch begin sel wezen kan. Toch ziet men, dat er reden bestaat •om de zaak eens ter sprake te bren gen. Nu de onderwijzers zelf zoo hard aan de noodklok trekken, mo gen wij vragen„waar is de brand?" Wanneer, met andere woorden, onze onderwijzers zelf beweren, dat de in richting van ons openhaar lager on derwijs zóóveel te wenschen overlaat, dan mogen de ouders van hunne leer lingen vragen om bewijzen. En na tuurlijk niet alleen om beweringen, maar ook om feiten. Is werkelijk aan te toonen, goed en afdoend, dat de resultaten van het onderwijs te Haarlem blijven beneden die te Gro ningen, Zutphen, Enschedé, Heteren enzoovoorts, waar de verplichte schoolvergaderingen wèl bestaan? Zoo ja, dan zullen deze ouders niets haas- tigers hebben te doen, dan zich in massa te adresseeren tot den Raad, met verzoek om ten spoedigste deze vergaderingen in te voeren. Over de democratische neigingen van de afd. Haarlem van den Bond en een zaak, die wij in verband daar mede tot ons'leedwezen in de brochure zelfs niet vermeld vonden, zullen wij in een volgend nummer een en ander doen opmerken. I verzocht hebben om zijn positie te j Port Arthur en Dalni prijs te geven of i den spoorweg, waaraan Rusland zoo- j veel geld heeft ten koste gelegd. De i concessie van China waarborgt Rus- land daarop onvervreemdbare rech- i ten. Japan betwist allerminst de rechten die Rusland wettig in Mandsjoerije heeft verworven nóch zijn pacht van den spoorweg. Met een an ander heeft Japan niets te maken, wordt ten slotte in de nota gezegd. Te New-York ontvangen telegram men melden, dat Griscom, de Ameri- kaansche gezant te Tokio, van den inhoud heeft kennis genomen van het Russische antwoord. Het antwoord zou van een zoodanige strekking zijn, dat Japan er genoegen mede zou nemen. De firma's Vickers Maxim te Bar row cn Armstrong te New Castle heb ben Zaterdag de opdracht ontvangen zoo spoedig mogelijk twee nieuwe Ja- pansche oorlogsschepen te bouwen en volledig ten oorlog uit te rusten. Elk der schepen moet 16,400 ton meten, 19 knoopen loopen en zwaarder bewa pend zijn dan de beste Engelsche slag schepen. Al hoort men er niet veel van, de zaken in SERV1E zijn nog niet in 't reine, koning Peter Karageorgewitch rust nog niet op een rozenbed, de glans van zijn koning schap straalt nog niet naar buiten de vraag is of het dat ooit zal doen omringd als hij is door de moorde naars van zijn voorganger. Men weet, dat de gezanten der mogendheden het Servische hof hebben verlaten en thans wordt bericht, dat zij niet op hun post zullen terugkeeren vóór de quaestie van de officieren, die aan den koningsmoord deelnamen, is ge regeld. Damian Popovitch, adjudant-gene raal van den koning, en leider van de misdaad, zou bereid zijn zelf ont slag te nemen. Andere officieren, on der wie kolonel Antitch, neef van Guentchitch, die koningin Draga ver moordde, zouden buitenlandsch verlof krijgen, terwijl de zoon van generaal Grouitch, den minister - president, •eveneens van het Hof verwijderd zou worden En de grootste misdadiger dan, zou- den we willen vragen, de zwager van j koningin Draga. de vroegere overste, j thans generaal MaschinZal deze dé I hooge betrekking, die hem tot loon van zijn daad geschonken werd,blij ven bekleeden Diep zullen we maar op het bericht niet ingaan, want er wordt aan toegevoegd „Sen en ander wordt onder reserve van nadere bevestiging medegedeeld." BIJKSGELDEN VERDUISTERD. Een Assistent bij de Posterijen Gearresteerd. Zaterdagmiddag te laat om nog in ons nummer van dien dag te ver melden, vernamen wij en deelden dit op ons bord mede dat de assistent bij de posterijen C. Janzen in hech tenis was gesteld wegens verduiste ring van een bedrag groot f 1017. Aan Tilt bericht kan thans nog het volgende worden toegevoegd. De gearresteerde assistent was be last met de administratie der post- kwitanties. Sedert November J.l. heeft hij de postkwitanties-staten, die naar den Haag werden gezonden, vervalscht en het daardoor verkregen overschot, tot een bedrag van ƒ1017, ten eigen bafe aangewend. In den Haag werd deze vervalsching en het te kort opgemerkt, zoodat Za- terffag j.l. een Inspecteur der Poste rijen zich aan het kantoor alhier vervoegde ten einde een onderzoek in te stellen, met het gevolg dat Janzen ter verantwoording werd geroepen vrij spoedig door de mand viel en eene volledige bekentenis aflegde. Zijn arrestatie volgde daarop vrij spoedig. Door den brigadier de Wilde werd hij aan het postkantoor gearresteerd. Ook voor' den Rechter van Instructie legde Janzen eene volledige beken tenis af, waarna hij naar het Huis van Bewaring werd overgebracht. De gearresteerde was iemand, wiens reputatie in het burgerlijk le ven deze was, dat hij leefde boven zijn ,yportemonnaie", en veel uitging. Eeu drietal jaren geleden werd Janzen weduwnaar, toen zijn vrouw door 'liet afsnijden harer 'beide polsen zelfmoord pleegde, naar men toen zeide, wegens huiselijke oneenigheid. Buitenlandsch Overzicht De wind waait op dit oogenblik weer eens uit den vredelievenden hoek. Dat Japan twee nieuwe oorlogs schepen besteld heeft, doet daar niets toe afdie kunnen toch niet zóó spoe dig klaar zijn, dat ze dienen kunnen in een thans uit te breken oorlog. Daarentegen vertelt de Amerikaan- sche gezant, dat Ruslands antwoord bevredigend is en geeft de Japansche minister Hayashi een verzoenend klinkende nota uit. Zonder er verder lang over te pra ten laten we de berichten, die sedert Zaterdag zijn ingekomen, hier vol gen. In een particulieren brief uit St. Pe tersburg weegt verzekerd, dat ingeval van oorlog met Japan het bevelheb berschap over de troepen te land zal worden toevertrouwd aan Koero- patkin. De voorloopige schorsing van het handelsverkeer over den transsiberi- schen spoorweg om de lijn vrij te ia- ten voor het overbrengen van troepen en oorlogsbenoodigdheden, zal 2 Fe bruari intreden. Volgens een telegram uit Tientsin heeft Rusland 20,000 ton kolen ge kocht. Generaal Yuang Shi Kaii, comman dant van de Petchili-troepen, be schikt thans over een effectief van 40,000 man troepen ter verdediging van de Mandsjoerijsche grens voor het geval, dat het tot een oorlog mocht komen. Een nota van burggraaf Hayashi die hier aan de bladen werd medegedeeld, meldt het achterwege blijven van elke mededeeling omtrent het antwoord van Rusland. Onjuist wordt er het bericht in ge noemd, als zou Japan aan Rusland Ongeluk in een mijn. In een kolenmijn te Chatelïneau, nabij Charleroi, heeft een miingas- entploffing plaats gehad. Zes mijn werkers werden gewond, van wie twee doodelijk. Een Sneeuwstorm. Een hevige sneeuwstorm heeft in de kantons Mont-Louis en Saillagous- •se gewoed. Een aantal plaatsjes is geheel door de sneeuw van de bui tenwereld afgesloten. Een gedeelte van liet garnizoen van Moiit-Louis helpt bij het wegruimen van de sneeuw. Engelsche leger-organisatie. De Engelsche regeering heeft beslo ten tot het instellen van een raad voor het leger naar het model van den Admiraliteitsraad. De post van leger commandant wordt afgeschaft en ver vangen door dien van inspecteur- generaal, belast met zich op de hoog te te houden van den toestand der krijgsmacht, onder toezicht van het ministerie van Binnenlandsche Za ken. Een vreeselyke ramp. Het Engelsche stoomschip „Boston City" is, tengevolge van een aanva ring, ter hoogte van Sandy Hook om geslagen. Ongesteld. Volgens de bladen te Dresden is koning George aan een hartaandoe- ning lijdende. Men vreest voor ern stige complicaties. Stadsnieuws. Naar het Concours. Naar wij vernemen zal de lieder tafel „Haarlem's Zanggenot", dir. de heer N. H. Andriessen, deelnemen aan den zangwedstrijd, te Delft te houden op de a.s. Pinksterdagen. Laane Yan Bemmel. De vraag of de curator verplicht was bij den Staat van Baten en Las ten ook de namen van de debiteu ren publiek te maken, is nog al druk besproken geweest, en herhaaldelijk 'heeft men in groote en kleine bladen berichten gelezen, dat men ihet h o o- g e r zou zoeken. Wij kunnen thans mededeelen, dat nadat eerst de Rechter-commissaris op een deswege tot hem gericht schrif telijk verzoek afwijzend had beschikt, de verzoeker daarvan is gekomen in hooger beroep. Nadat deze appèl aan vrage Dinsdag j.l. in Raadkamer was bepleit, wees ook de Rechtbank het ingestelde hooger beroep af, en werd de curator in het gelijk gesteld. Binnen enkele dagen is er eene le. uitdeelingslijst te wachten, strekkende tot uitbetaling van 5 in ieder fail lissement, makende alzoo voor de crediteuren der firma eene uitdeeling van 10 ©e H. B. S. Yereeniging en ket Jnbilé Dr. Brongersma. Nog zelden hebben wij de groote zaal en .de galerijen van het Bronee- bouw zoo dicht bezet gezien als Za terdagavond, toen door de Iïaarlem- sche H. B. S.-Yereeniging ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van den directeur, Dr. H. Brongersma, eene uitvoering werd gegeven. Daar het echter een huishoudelijk feest was, volstaan wij met de mede deeling, dat het keurig afwisselend programma tot aller genoegen werd uitgevoerd. Zoowel de muzieknum mers als de voordrachten, vielen ten zeerste in den smaak. Ook het historisch kluchtspel „Frans Hals" van Frederik van Eeden had een welverdiend succes. Hedenavond wordt ditzelfde stuk in den Schouwburg Opgevoerd. De 1000ste. Naar wij vernemen, zal Zaterdag 6 dezer in het Zander-instituut alhier een gezellige bijeenkomst plaats heb ben ter herdenking van het feit der behandeling van den duizendsten pa tiënt. Dit eigenaardig jubilé bewijst, dat het der stichting sedert het jaar der oprichting (1896) niet ontbroken heeft aan de belangstelling, die zij ver diende. Het stedelijk museum van schilderijen in oudheden op het Raadhuis alhier is in de maand Ja nuari j.l. bezocht door 107 personen tegen betaling en door 325 personen zonder betaling, WILLEM R0YAARDS. Het is natuurlijk nog niet te zeg gen, of de proef, die de heer Royaards neemt met het geven van matinées, gelukken zal of niet. Dat er Zondag middag circa zeventig menschen in de Schouwburg waren, bewijst nog niets. Een goede Hollander heeft minstens een heelen winter noodig, om aan iets nieuws te gewennen. De omgeving was eigenaardig en kon ook wel niet anders zijn. Het bleeke winterdaglicht viel door de bovenruiten en de conférencier zelf op 't tooneel werd beschenen door den rooden gloed van de voetlichten. Misschien paste deze zonderlinge licht- mengeling niet kwalijk bij Vondel's Lucifer, het fantastisch gedicht, waar in beschreven wordt hoe Gods stede houder Lucifer en de weerspannige oversten Belzebub, Belial en Apollion zich verzetten tegen den Heer, om dat Hij het eerste menschenpaar op aarde schiep en het in het paradijs zóó groote gunsten schonk, dat Luci fer de hemelbewoners reeds aan die der aarde ondergeschikt ziet en in arren moede uitroept „De menschen hebben 't hart des [Oppersten gewonnen. „In 'tnieuwe Paradijs: de mensch is ['s hemels vrient, „Ons slavernij gaat in. Gaet heene [viert en dient „En eert dit nieuw geslacht, als on- [derdane knapen „De Menschen zijn om Godt en wij om [hen geschapen. ,,'tls tijt, dat 's Engels neck hun voe- [ten onderschraegh." Royaards, hoewel beleefdelijk bij al zijn toehoorders grondige bekend heid met den inhoud van dit drama veronderstellende, was toch practisch genoeg nog even vooraf den inhoud en de personen mede te deelen van de twee eerste bedrijven, die hij voor dragen zou. Dit maakte het zeker voor velen gemakkelijker hem te volgen en de schoonheden van het werk beter te genieten. De bekende regelen „Wie is het. die zoo hoog ge zeten?" kregen wel den nadruk, die hun toekwam, maar maakten o. i. toch minder indruk, dan de uiting van den toorn van Lucifer in het tweede bedrijf, die zeer mooi was. Zonder te kort te doen aan de na gedachtenis van den dichter, zou al licht de uitdrukking „Engelsdöm", die ons vreemd in de ooren klinkt, door „Englendom" vervangen kunnen zijn. Te twee' uur was de heer Royaards begonnen te half vier had hij de twee bedrijven van Lucifer voorgedra gen en toen moesten nog zes verzen volgen, die wij geen gelegenheid meer hadden te hooren. Tot onzen spijt natuurlijk. De heer Royaards neemt met deze matinees een prqef. Zou hij niet goed doen. met. te beproeven zijn programma's iets korter te maken dan dit? Vooral voor een matinée was er van 't goede wel wat veel. Naamlijst vau Raadsleden. De leden van den Raad hebben een lijstje ontvangen, waarop de dag en het jaar der geboorte staat van den Burgemeester, de Wethouders, den Secretaris, den Gemeente-ontvanger en de Raadsleden, benevens jaar en dag, waarop zij tot hun ambt zijn benoemd. Wij vernemen daaruit o. a. dat onze Burgemeester op 10 Sept. j.l. 51 jaar geworden is, dat de oudste wethouder in dienstjaren, de heer De Breuk, de jongste is in levensjaren en op 6 Juli a. s. 52 jaar worden zal, dat de oud ste wethouder, Mr. Th. de Haan Hu- genholtz 20 Oct. 1.1. 60 jaar is gewor den, dat de Secretaris zich verheugt in den jeugdigen leeftijd van 36 jaar en de ontvanger geboren is 8 Maart 1860. Zooals men weet, is de heer J. J. Sneltjes het oudste lid in dienstjaren van den Raadhij werd 22 Oct. 1884 voor het eerst als zoodanig gekozen en is bovendien het oudste lid in jaren, daar hij 68 jaar telt. Op hem volgen in dienstjaren de heeren W. Stolp (1885) J. Sabelis (1888), Jhr. Mr. van Styrum (1889) en Mr. de Haan Hugen- holtz (1890). Het is teekenend voor de wisselingen in den Raad, dat dus het oudste lid nog geen twintig jaar deel uitmaakt van het College. Het zou ons te ver voeren om al de geboortedagen van de Raadsleden en al de data van hun verkiezing hier te vermelden. Voor de merkwaardigheid kan worden vermeld, dat twee Raads leden op denzelfden dag jarig zijn, n.l. de heeren Modoo en De Braai op den 15en Februari. Aan deze hoogst belangrijke mede deeling kan nog worden toegevoegd, dat dezelfde heer De Braai 's Raads Benjamin is, daar hij over 14 dagen pas 34 jaar wordt. Overigens zijn de leden van den Raad in 't onzekere over de reden, waarom deze lijst is opgemaakt. Wij zullen dus maar veronderstellen, dat de lijst de vriendschappelijke bedoe ling heeft, de leden aan elkanders ver jaardagen te herinneren. Hondententoonstelling in de Soc. Yereeniging. Bekroonde honden. Vervolg bekroningen van Haarlem- sche inzenders en van die uit de om streken. Hollandsche herdershonden Nieuwelingsklasse. Reuen en Teven, le prijs „Presto van Haarlem" van den heer A. van Zorgen2de prijs „Kwik van Haarlem" van den heer J. Leijenaar. Döbermann Pinchers. Winnersklasse. Teven. 2de prijs. „Gutta von Thüringen" van den heer Ed. L. W. van Dobben te Heemstede. Springers. Open klasse. Teven. 3de prijs „Freya" van den heer Ed. L. W. van Dobben te Heemstede. 2de prijs „Koetje" van den heer W. J. ter Burg te Beverwijk. Koordenpoedels. Nieuwelingsklasse. Reuen, le prijs „Asor" van den heer G. van der Veen. WTnnersklasse. Teven. 1ste en spec, prijs „Nikker" van den heer E. B. Moölenaars ook bekroond in de open klasse met"" een' lsten prijs. Keeshonden. Nieuwelingsklasse. Reuen (alle kleu ren) 2de prijs „Keeske" van den heer J. van der Weijde Jr. te Heemstede. Open klasse. Reuen (alle kleuren) 2de prijs „Beer" van den heer A. F. de Waal. WTnnersklasse. Teven (witte) 3de prijs „Pomerania's Olga" van den heer Ed. L. W. van Dobben te Heem stede ook bekroond in de Open klasse met een 3den prijs. Nieuwelingsklasse. Teven (alle kleu ren) Zeer eerv. verm. „Minnie" van den heer J. Sneeboer te Bennebroek. Ruwharige Duitsche Pin- chers. Open klasse. Reuen. 2de en één spec, prijs Blitz Sonnenberg" van den heer J. II. Kersten te Heemstede, ook bekroond in de Nieüwelingsklas- se met een lsten prijs. Boxers. Nieuwelingsklasse. Reuen. Eerv. verm. „Polux" 'van den heer H. Eeltjes. Airedale Terriers. Nieuwelingsklasse. Reuen. Zeer een', vermelding „Jude" van den heer A. Wijnands. Nieuwelingsklasse. Teven. 1ste en een spec, prijs „Nora" van den heer H. J. Clarion te Bennebroek ook in de Jeugd-klasse bekroond met een lsten prijs. Bull terriers. Winnersklasse. Reuen. 1ste en een Championprijs „Gipsy Prince" van den heer F. Schwiep. Open klasse. Reuen. 1ste prijs „Gipsy Lord" van den heer F. Schwiep te Bloemendaal. Nieuwelingsklasse. Reuen. 1ste pr. „Gipsy Jack" van denzelfde. Winnersklasse. Teven. 1ste en Championprijs „Gipsy Daisy" van denzelfde. Open klasse. Teven. 1ste en een spec, prijs „Gipsy Queen" van den zelfde. Nieuwelingsklasse. Teven. 2de prijs „Gipsy Darling" van denzelfde. Jeugdklasse. Teven. 1ste prijs „Gip sy White" van denzelfde. 2de en een spec, prijs „Gipsy Nelly" van den heer F. Simon te Zandvoort. Fox terriers. Nieuwelingsklasse. Reuen. Vermel ding „Dernier Cri" van den heer A. Douwes. Jeugdklasse. Reuen. Zeer eerv. ver- melding „Rap van Groen en Hout" van den heer H. M. E. van Dobben te Haarlem. Nieuwelingsklasse. Teven. Zeer eer volle vermelding „Woda" van den heer Ed. I.. W. v. Dobben te Heem stede. Z. E. V. Netty" van den heer A. Douwes. Schotse he terriers. Open klasse. Reuen. 1ste prijs en een spec, prijs „Scott" van de Ken nel „Haarlem". Winnersklasse. Teven. 1ste prijs „Amstel's Moortje" van de Kennel „Haarlem", ook in de Open klasse bekroond met een lsten prijs. Dashonden. Open klasse. Reuen. (Zwart-roode) 2de prijs „Milord" van den heer Brantjes van Rijn.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1