Eerste üederlandsche Fabriek van Kunstbloemen P. L. ENGELENBERG Barteljorisstraat 23 Graf-Kransen in alle prijzen van af 11.25 totf50.-p.stnk Amsterdamsche Beurs met dwingende kracht toegerust. Aan de niet-naleving straf te verbinden wordt behoudens een enkele uitzon dering vooralsnog minder wenschelijk geacht. Naast de bepalingen van dwingen- den aard staan in het ontwerp tal van voorschriften van aanvullend recht. Overigens gaat het ontwerp uit van den algemeen voor overeenkom sten geldenden regel, dat partijen vrij zijn in het stellen van de voor waarden der overeenkomst,tenzij door de wet het tegendeel is bepaald. In de gevallen, waar afwijking niet verboden is, verlangt het ontwerp vaak, dat zij schriftelijk worde over eengekomen, opdat partijen zich be hoorlijk rekenschap er van geven, dat zij hunne rechtsbetrekking aan andere regels onderwerpen dan door de wet in het algemeen als de meest rationeele zijn vastgesteld. Met de schriftelijke overeenkomst wordt het reglement op ééne lijn ge steld. Wat de arbeidsreglementen betreft, stelt het ontwerp zich op het stand punt dat des burgerlijken wetgevers is de taak te bepalen, onder welke omstandigheden de werkgever zich tegenover den arbeider op de voor schriften van een door hem vastge steld reglement kan beroepen, welke de invloed is van een reglement op de rechtsverhoudingen van partijen. De minister is van oordeel, dat wij ziging van het bestaand, of invoering ▼an een nieuw reglement behoort te worden gelijkgesteld met iedere an dere wijziging der bij het aangaan van de overeenkomst gemaakte af spraken. De arbeider, die zich niet bij zulk eene verandering kan nederleg- gen, wordt niet gedwongen haar te aanvaarden, doch zal den dienst met inachtneming der wettelijke voor schriften kunnen verlaten. De voorgedragen regeling zal er ongetwijfeld toe bijdragen, dat de werkgever zich met zijne arbeiders tracht te verstaan, alvorens hij de arbeidsvoorwaarden wijzigt. Uit de in het ontwerp gehuldigde, opvatting omtrent het reglement volgt mede, dat, waar het ontwerp afwij king van den gestelden vorm toelaat, wanneer zij bij schriftelijke overeen komst wordt aangebracht, daarnevens afwijking bij reglement toegestaan moet worden. De Regeering vleit zich niet met de illusie dat eene wettelijke regeling van het arbeidscontract, hoe billijk ook opgezet, hoezeer ook door dwin gend recht geschraagd, in staat zal zijn alle grieven, op het gebied dei- verhoudingen tusschen arbeider en werkgever bestaande, voorgoed op te heffen. Algeheele bevrediging op het ter rein, waarop de arbeidsovereenkomst zich beweegt, is niet te wachten van v/elke wettelijke voorziening ook. De Regeering ontveinst zich van den anderen kant geenszins, dat met de regeling, zooals zij die thans voor stelt, op het gebied van de verhouding tusschen arbeider en werkgever ook harerzijds niet het laatste woord mag zijn gesproken. Naast eene deugdelijke wettelijke regeling van het arbeidscontract schijnt dan ook in de toekomst eene regeling van eene algemeene sociale rechtspraak een eischl Ter vervanging van het plompe wapen der werkstaking, dat zoo me nigmaal in de eèrste plaats hem ver wondt, die het, hetzij dan wettig of onwettig, hanteert, zou in zulke recht spraak voor den arbeider een middel kunnen gelegen zijn om eene onpar tijdige en deskundige beslissing te er langen in vraagstukken, welke thans allicht eene breuk tusschen den werk gever en zijne arbeiders veroorzaken. Naast den kantonrechter, die te be slissen heeft in rechtszaken uit de arbeidsovereenkomst voortvloeiende, zou te dien einde een college kunnen worden ingesteld, dat vragen van economischen aard, met de ar beidsovereenkomst verband houden de. zou hebben op te lossen. Niettemin, ook zonder verbinding met zoodanige rechtspraak, meent de minister nj^t volle gerustheid te kun nen getuigen, dat de thans voorgedra gen regeling voor Nederland kan heb ben eene gewichtige beteekenis, en dat haar, in de rij van wettelijke maatregelen van- sociale rechtvaar digheid, eene voorname plaats toe komt. Terwijl zulke regeling er mede toe zal kunnen bijdragen, om aan den economischen strijd onzer dagen voor een deel althans zijn bittere scherpte te ontnemen. Ongelukken. Zaterdagavond tegen elf uur werden bij het station Vlaardingen door trein 54 naar Maassluis, een alsnog onbe kend reiziger beide beenen afgereden. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis aldaar. HET TOONEEL. ,GIER WALLl" door het Bouw- meester Ensemble. We hebben Zaterdagavond weer eens lekker in de romantiek en het mélodrama gezeten. En niet zoo'n klein beetje We hebben er tot over de enkels doorgebaggerd als door dik ken moddermet klodders bleef 't aan je hangen 't was met lepels op te scheppenals stroop droop 't van het stuk af, zie-je, van die echte Duitsche romantiek, sentimenteel en heldhaf tig, van die vette melodramatiek van een Duitsche juffer. Gier Wally welke herinneringen van jonge jaren hechten zich aan dat stuk vast, herinneringen aan volle schouwburgzalen met een gevaarlijk naar voren buigend schellinkjespu- bliek, met roode gezichten van op winding en inspanningEn welk een geklepper van handgeklap daverde er dan door de zaal als de trotsche, rijke boerendochter (Gier Wally), na de uitdaging, met Beren-Jozef aan 't wor stelen gaat om een kus En welk een heerlijk milieu voor die romantiek en dat mélodramabergen, afgronden, sneeuwvelden, jongens en meisjes in Beiersche costuumpjes, bergstokken, een hut op den top van een berg, een getemde gier, die een beeldschoon meisje volgt (als de adelaar die bo ven het hoofd van Napoleon vloog oen misdaad, een neerstorting in een afgrond, een redding aan een touw, kerels die elkaar met geweren drei gen, een gebed door een ongelukkig meisje tot God opgezonden.... 't Was om te huilen en te lachen en te schreeuwen tegelijk. En dan van die slechte menschen, wreed-slecht, gemeen-slecht, als Wal- ly's vader die haar mishandelt, tegen haar zin met een slechten kerel wil laten trouwen en haar verbant naar de eenzaamheid van een berghut BrrrEn Wally's vrijer, die den ede len Beren-Jozef tracht dood te schie ten en dan van de rotsen neergooit Brrr En Wally zelf mooi, héél mooi, en trotsch, héél trotsch, en smoorlijk verliefd op Jozef, die haar versmaadt: arme meid Én die dappere, o zoo dappere en sterke Beren-JozefGod delijk, hè Lekker van aandoening en opwinding. Je trilt en je lachhuilt te gelijk Die goeje, oude jaren als Beren-Jozef en ,,Door JUBILEA. De waarnemend-Griffier der Haar- lemsche Rechtbank, de heer J. J. Smits, herdacht heden onder zeer vele blijken van belangstelling zijn 35-jaTTge ambtsvervulling. De hulpvaardige, werkzame jubila ris werd~namens de Rechtbank, na mens de Advocaten en namens hei personeel der Griffie, van Rechtbank en Kantongerechtvan het Parket, de deurwaarders en den concierge, hartelijk gecomplimenteerd. Namens de Rechtbank werd de ju bilaris in Raadkamer toegesproken door Mr. I. W. Losecaat Vermeer en Mr. A. A. Pélerinen werd hem een fraaie crapeaud aangeboden. De advocaten boden den zeer gezie- nen ambtenaar bij monde van Mr. Tli. de Haan Hugenholtz een fraai bloemstuk aanen namens het per soneel van Griffie enz. voerde de heer K. H. Kerkhoff het woord, die den jubilaris een zwart lederen porte feuille overhandigde. Ook van andere zijden in den vorm van kaartjes en telegrammen mocht de heer Smits blijken van sympathie en belangstelling ondervinden. O.a. kreeg de jubilaris een telegram van gelukwensch van Mr. A. J. Ret- haan Macaré, Adv.-Generaal, terwijl de Auditeur-Militair Mr. A. W. Thö- ne den jubilaris een bloemstuk zond. Een tweede jubilaris is de heer G. A. Walter, assistent bij de posterijen alhier. Ook deze welwillende ambtenaar mocht van zijn collega's, bij zijn 25- jarige dienstvervulling de hartelijkste blijkeri~~van belangstelling ondervin den. Bij monde van den heer J. W. Groe- neveld werd den jubilaris ten zijnen huize namens het personeel een cra peaud aangeboden, benevens een fraai bloemstuk. De heer G'. C. C. Reeser bood hem een keurig rooktafeltje aan. Ook van andere zijden 'ontving de jubilaris vele gelukwenschen. zeker is, dat ons hedenmiddag wéér een levend exemplaar werd getoond we zeggen weer, omdat, naar men zich misschien herinnert, vóór eenige weken ook zoo'n diertje zijn opwach ting bij ons maakte. Het exemplaar van heden werd gevonden bij het spit ten in den Hout Wij vestigen de aandacht op den Voordracht- en Muziekavond, te geven door de Haarlemsche Toyn- bee-vereeniging in de Sociëteit „Ver- eeniging". Op het programma, dat weer met veel zorg is samengesteld, komen tal van oud-HoJlandsche liede ren en contradansen voor. Solisten zijn ditmaal de dames E. Westenberg en C. Nagtegaal. voor dracht, C. Loman, zang, en Ida van Malde, piano, en de heer Henry Beck, viool. Instructie. Heden werd eene instructie geh ou den in de zaak van den onderwijzer die beschuldigd is van het plegen van onzedelijke handelingen met aan zijne zorgen toevertrouwde vrouwelij ke leerlingen. Beklaagde blijft alles ontkennen. Gevallen. Een verpleegde uit het gesticht Johannes de Deo", die slechts enkele dagen aldaar vertoef de. is hedenmorgen uit een venster gevallen en dood opgenomen. Niet uitgekeerd. J.l. Zaterdagavond werd aan een negental werklieden van de Haarlem- scfie Machinefabriek voorheen Gebr. Figee, de gewone jaarlijksche premie niet uitgekeerd, omdat zij in April 1.1. deelgenomen hebben aan de sta king. zeker was de uitvoering uitstekend. De verschillende voordrachten wek ten de lachlust der aanwezigen in niet geringe mate op. Het slotnum mer van het programma „Het Wil helmus", gezongen door de Zangver- eeniging, werd staande aangehoord. De burgemeester, de heer J. Beeck- man, beschermheer der Zangvereeni- ging. bedankte namens de aanwezi gen voor den genotvollen avond en bracht vooral een woord van hulde aan het strijkorkest en den directeur, den heer Joh. Schouten. Een geanimeerd bal besloot den avond. Zondagmiddag te twaalf uur onge veer is de alhier gestrande gaffel schoener ..Schouwen II" vlot geko men en door een stoomboot naar IJmuiden gebracht. Veiling in liet Yerkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem op Zater dag 80 Januari 1904. Een aanranding. Gisteravond omstreeks 8 uur heeft er aan den Ouden Weg, over den Holl. „Louis"' Spoorweg een aanranding plaats ge- Frenkel" j had. Een meisje, dat op weg was naar (men sprak toen meer op een toon) den landbouwer de Mol in den Waar van populaire gemeenzaamheid over J derpolder werd aangesproken door zijn zuster) als Gier-Wally, wat heb- j een man, die haar vroeg hoe laat het ben ze menigen triomf in die rollenwas. Toen zij hierop haar horloge te gevierd, vooral „boven". voorschijn haalde, trachtte hij het En nu is „Louis", na zooveel jaren, haar te ontrukken. Het meisje vlucht- weer eens met dit stuk teruggekomen, te, maar de man volgde haar. greep en heeft de rol, die vroeger door zijn, haar aan en beproefde onzedelijke zuster werd gespeeld, aan Mevr. Julia; handelingen te plegen. Nogmaals wist van LierCuypers gegeven. i zij hem te ontkomen en nu vluchtte Nu, die groeide in dit stuk; al haar zij naar de woning van den heer de oude Belgische romantiek en melodra- Koning, achter de gasfabriek, waar zij matiek kwam weer eens boven; ze j bezwijmde. Nadat zij zich weer wat smulde van dat werk. Ze kon haar i hersteld had, ging zij, vergezeld van oude gebaren uit haar Belgische pe- j den heer de K. terug en, den Ouden riode weer eens te pas brengen, (dieWeg passeerend, zag zij daar aan de ze in het moderne drama niet meer i deur zijner woning staan haar aan- gebruiken kan) en ook weer eensrander. lekker met haar stem „werken", ze! Heden zou de man met het aange- ferm uithalen, er mee vervloeken,rande meisje geconfronteerd worden, vleien en klagen Mooi, die stand op den berg als ze tijdens het onweer een verdwaald geitje gaat zoeken, en dan in dat hondenweer een alleenspraak Ds Burgemeester van Ha lem brengt ter kennis, dat het op 27 Jan. executoir verklaard kohier op de grondbelasting aan den ontvanger der dir. beL is ter hand gesteld. De vroeger reeds vermelde verduistering van geld van twee wees jongens te Velsen, zal door den rechter-commissaris alhier worden on derzocht. De verdachte heeft reeds een oproeping gekregen om gehoord te worden. Hij beweert voor het geld goed te hebben gekocht voor de jon gens, doch schijnt daarover geen ver antwoording te kunnen doen. Naar wij met leedwezen vernemen is de toestand van den heer Gonne.t, archivaris alhier, die eenige dagen geleden in zijn tuin kwam te vallen, niet vooruitgaande. Nog goed afgeloopen. x- j i Zondagmiddag kreeg een passagier en vloekpredikatie ^houdt, met den van de stoomtram HaarlemLeiden, jerw|jj jjij op het balkon van een dei- wagens stond, nabij Heemstede een toeval. Gelukkig kwam de bewuste- looze nog juist op het balkon zelve te vallen, zoodat hij niet van den wa gen viel. arm omhoog, den wijsvinger ten he mel En dan die worstelpartij met Beren-Jozef, en later haar afdalen 'n den afgrond aan een touw om hem te reddenZe „gaf 'm van Jetje", zoo als men dat in tooneelkringen wel eens noemt. Het publiek was haar dankbaar, loonde haar met luid applaus, liet het Gevonden Een zilveren voorwerpen, brocheeen gouden scherm drie, viermaal halen, meerbrocheeen zwart zijde centuur Toetfoal. Uitslagen van Zondag gespeelde wedstrijden. 1ste klasse Nederland- sche Voetbal-Bond's-Gravenhage H. V. V.Haarlem, 31Leiden: Ajax —Sparta, 41Rotterdam Rapiditas Volharding, 51Breda Velocitas Hercules, 43Amsterdam H. B. S.—R. A. P„ 9—2. Hockey. Heemstede Haagsche Mixed Club Haarlemsche Hockey- en Bandy Club 2—1. Plaatsgebrek noopt ons om de ver slagen dezer wedstrijden uit te stel lers INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. SO cents per regel. Grootste Sorteering zelfs nog dan in „Schakels", ..Taptoe" of welk stuk ook waar „kunst" inzit, ja, 't was zelfs zoo in de wolken, dat 't zich gelaten over ellenlange pauzes heenzette en zelfs niet uit de stem ming kwam, toen 't op een snikhee- ten dag met een donderbui op de ber gen, waarvan de menschen puffen, te zien ki'ijgt een hut, waar.... sneeuw op geschilderd isOch, bij zooveel lekkere romantiek en bij zulk -een mollig dik melodrama is het verge vensgezind en ziet niet op zoo'n klei nigheidje. En Bouwmeester als Beren-Jozef'?... Ja, 't is een succes- en paraderol van hem.... Maar hij stond óns nog te veel in zijn prachtige creatie van Pancras Duif uit „Schakels" voor oogen. En dan nu zoo ineens in zulk een Maar de zaal was heel goed bezet, voller dan we ze weer in eenigen tijd gezien hadden. Het stuk brengt dus geld in de kas, en de directie moet toch zorgen haar artiesten te kunnen betalen, 't Is alsof Bouwmeester tegen de Haarlemmers heeft willen zeggen „Als ik wat goeds geef, dan komen jullie niet. Mijn gezelschap is echter geen filantropische vereeniging, en evenals gijlieden, moet ik geld hebben om met mijn artiesten van te leven. Houdt dus op met je geroep om goede stukken en premières. Naar „Gier Wally" komen jullie wèl kijken en hebt gijlieden wèl geld over. Welnu, daar hebt ge „Gier-Wally" dan I" En wie kan Bouwmeester ongelijk geven Maar ztro straft Haarlem zichzelf immers toch ook FRANS NETSCHER. Fransch boek met platen een sleutel een ring, waaraan 5 sleutels; een gum miband van een kinderwageneen bruine astracan handschoeneen zwart langharig hondje met bruine vlekkeneen witte kinderzakeen blauwharige hond met witte voorpoo- teneen wit wollen kinderwagentje een gouden kruisje van een rozen krans een rood bruinharig puckhond je een ledige zwart lederen portemon- naie met zilveren sluitingeen R. K. kerkboekje. Vervolg Stadsnieuws Stukken van den Raad. B. en W. stellen voorgum- stig te beschikken op een verzoek van K. Santing te Heemstede, tot dem ping van een sloot tusschen den weg langs de Leidschevaart en een aan hun toebehoorend perceel te Heem stede. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van een suppl. begrooting ad 250 aangaande het Stads- Armen- en Ziekenhuis, dienst 1904. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van een verzoek der Electr. Spoorw. Maats, te Amsterdam, tot het dempen van een sloot tusschen den weg langs de Leidschevaart en een aan adressante toebehoorend perceel te Heemstede en tot het leggen van wisselsporen in dien weg voor een te bouwen wagenremise. Diefstal. Aangifte is gedaan van de vermis sing van 8 kippen en lhaan uit een gesloten kippenhok, staande langs de spoorbaan aan het Prinsen Bolwerk. De daders zijn reeds aangehouden. V e r 1 o r e n. Bij de Politie werd aangifte gedaan dat door iemand een bankbiljet van 60 is verloren. Gestolen. Een werkman der Lichtfabrieken deed aangifte, dat hij zijn weekloon 's middags aan zijn 14-jarige dochter in een portemonnaie ter hand stelde om het thuis te brengen. Op het land aan de Harmenjansweg gekomen, werd haar de portemonnaie uit de hand geslagen door een man van on geveer 25 jaar, die het geld opraapte cn medenam. Op hol. Zondagmiddag is een paard, gespan nen voor een rijtuig, in de Emraa- straat. op hol gegaan en op de Leid schevaart tot staan gebracht. Persoon lijke ongelukken zijn daarbij niet ge beurd. 3 u b 11 Van de gelegenheid om Dr. H. Bron- gersma ten zijne huize te complimen teeren werd Zaterdagmiddag door leeraren, oud-leerlingen en leerlingen een druk gebruik gemaakt. Namens de Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs, ver voegde zich ten huize van den jubila ris eene deputatie, waarvan Mr. C. G. von Reeken het woord voerde. Verder werden onder de aanwezigen opgemerkt Mr. G. van Tienhoven en zijne echtgenoote. M e i k e v e r-b e z o e k. Of de meikevers zich dezen winter met grooter hardnekkigheid vastklam pen aan het leven dan wel zich min der goed hebben opgeborgen dan an dere jaren, we weten het niet, maar De jaarvergadering van de Vereeniging Groen van Prinsterer voor Lager en meer uitgebreid Lager On derwijs op Geref. grondslag zal plaats hebben Donderdagavond a.s. in het Kerkgebouw op de Ged. Oude Gracht. Op de agenda komen voor de jaar verslagen, en verkiezing van bestuurs leden wegens aftreding van de heeren M. van der Heide, N. J. Platteel en L. Poorter, terwijl bovendien moet wor den voorzien in de vacaturen van de heeren Ds. D. Tibben en M. Th. Slij per. Uit do Omstreken HILLEGOM. Vergadering van den gemeenteraad van Hillegom op Dinsdag, den 2den Februari 1904, des voormiddags ten 10 ure. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijvingen. 3. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim. 4. Benoeming 2 leden der plaatse lijke schoolcommissie, wegens perio dieke aftreding van (1e heeren K. Langeveld en Th. Jonkheer. 5. Benoeming onderwijzeres aan de o. i. school. 6. Verslag L. A. Springer over den toestand der iepen in de van den Endelaan. 7. Bouwplan verbouwing woonhuis B. de Wreede aan de Hoofdstraat. 8. Onttrekking aan den openbaren dienst van terreinen voor de kermis. 9. Adres Afdeeling Hillegom der Nederlandsche Vereeniging tot af schaffing van Alcoholische dranken, houdende verzoek om subsidie. 10. Bestemming voormalig Raad huis. 11. Adres afdeeling Hillegom van het Algemeen Nederlandsch Werklie den-Verbond om in bestekken van ge meentewerken te doen opnemen be palingen omtrent minimum loon en maximum arbeidsduur. 12. Voorstellen van het raadslid J. Guldomond, in zake de benoeming van een gemeentegeneesheer, de re geling der gemeente-praktijk en de verschaffing van versterkende mid delen. 13. Aankoop terrein van den heer W. P. Topper, voor de Gasfabriek. 14. Reclames schoolgeld lager on derwijs. 15. Vaststelling kohier schoolgeld lager onderwijs 4e kwartaal 1903. 16. Vaststelling suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1903. Donderdag a.s. half S uur zal de tooneelvereeniging „Flora" 6en uit voering geven in café Flora en op voeren Lazaro, de Veehoeder. De ba ten zullen strekken ten nutte van de algemeene armen te dezer plaatse. No. 1. Twee aanééngebouwde HUI ZEN en ERVEN aan de Brouwers vaart. ƒ2055. P. Hoogeveen, q.q. No. 2. Een WINKELHUIS en ERVE met Open Plaats, Aalbertsbergstraat.. ƒ4500. Gebr. C. M. en A. Snel. Nos. 3—8. Zes IIEER0NHUIZEN en ERVEN met TUINEN; Nos. 3-6 Sand- poortstraatNos. 7 en 8 Aalberts bergstraat. als: No. 3. Get. No. 17. ƒ3300. Gebr. M. en A. Snel. No. 4. Get. No. 19, ƒ3200. Gebr. M. en A. Snel. No. 5. Get. No. 21, ƒ3200. Gebr. AL en A. Snel. No. 6. Get. No. 23, ƒ3150. Gebr. M. en A. Snel. No. 7. Get. No. 47, ƒ3250. Gebr. C. M. en A. Snel. No. 8. Get. No. 45, ƒ3150. Gebr. C. M en A. Snel. No. 9. Een onlangs nieuw gebouwd WINKELHUIS, waarin Varkensslage rij en daarachter gelegen Slacht plaats, Stalling en Rookerij, benevens eene naast dit perceel gelegen ruime Poort en Erve, Scheperstraat No. 3. ƒ6350. N. ten Broeke. No. 10. Een HEERENHUIS en ER VE met TUIN aan het Donkere Spaar- ne No. 42, ƒ6450. J. W. G. Droste q.q. No. 11. Een PAKHUIS, waarboven twee Zolders, en ERVE. aan het Don kere Spaarne No. 36a, ƒ2030. J. v. d. Boogaard. No. 12. Drie HUIZEN en ERVEN met een Poort, achter het voorgaande perceel, No. 10a, 10b en 10c. ƒ1525. A. d. Wateren. Nos. 13—15. Drie IIEERENHUIZÊN en ERVEN met TUINEN, Koninginne weg. De perceelen No. 13 tot en met 15 gecombineerd, ƒ18485, C. L. M. Rob bers. No. 16. Een WINKELHUIS met afz. opg. Bovenwoning en ERVE mot TUIN, Breestraat N. 5a zwart en rood. No. 17. Een WINKELHUIS met afz. opg. Bovenwoning en ERVE met TUIN, naast het voorgaande perceel, N. 5 zwart en rood. De perceelen No. 16 en 17 gecombi neerd. ƒ10805. J. Ratelband, q.q. No. 18. Een HUIS en ERVE, Witte Heerensteeg No. 21, ƒ1625, W. Oost- wald. No. 19. Een BOUWTERREIN met frontbreedte van pl.m. 15.30 M„ aan de Papentorenvest. ƒ1690. F J. Schijf. No. 20. Een HEERENÏJUIS en ER VE met TUIN, Hazepaterslaan No. 14, ƒ6205. Opgeh. No. 21. Een WINKELHUIS en ER VE met Open Plaats, Spaarnwouder- straat No. 118, ƒ3410. G. Voorn. No. 22. Een KOFFIEHUIS en ER VE, Groot Heiligland No. 9, ƒ3005. Opgeh. No. 23. Een HUIS en ERVE met PLAATS, Oude Raamstraat No. 3. 1770. W. en M. Nieuwjaar. No. 24. Een HUIS en ERVE met VOORTUIN en PLA.ATS. Sophia- straat No. 1, ƒ3950. F. Hulsebosch. No. 25. Een WINKELHUIS en ER VE met Open Plaats, Ceciliasteeg No. 3J 2025. J. Hekman. No. 26. Een HUIS en ERVE, naamd „Parkzicht", Staten Bolwerk No. 44. ƒ6850, M. van Ommeren q.q. ZANDVOORT. 374e Staatsloterij. 5de KlasBe, 9e Lijst. Trekking van 1 Febrcari 1904. No. 124 f 10O.C00. No. 6S4.5 f 1000. Nos. 1344, 14531, 15895 en 19970 ieder f 400. Nos. 4350, 17056 en 18262 f 200. Nos. 1037 2758, 2940. 5300, 6752 7625,17502,1S796,19452,19687,20124 20331, 20657 en 70694 f 100. Prijren van 770. 3334965876 9511126081554918246 80 3561 5877 958012635 1564618325 87 3577 5924 9660 12719 1576118359 2093639 5971 984012'481580818400 224 3818 5981 9875130521581418468 256 3884 6000 9915 13255 15630 18478 317 3980 600210065 1330015975 18532 495 4117 03910068 18305 15980 18606 549 4119 604310138133511008018642 660 4210 61751020213371 16093 18998 7114287 02461024613505 16107 19006 934 4298 633610269 136841629419021 976 4330 64281030213706 16297 19172 978 4515 691810383 13893 1633819397 1023 4553 7057 10507 13903 16626 19424 10761631 709110531 13942 1669319478 12614718 713610845 13968 1681919501 126447407151108791416516824 1968.3 1310 4801718911039141761682619801 1560 4851 7206 1107814333 16871 19848 1903 4873 7339 11122 14438 16910 19910 1933 491S 7351 1113614471 1697120043 2155 5016 7415 1138114487 17003 20OS7 2277 5083 742011491 14643 17021 20133 2459 5125 77261 59814665 17055 2. 263 25695155 7808 11635 64668 1729720539 262652168113 11741 14774 1730420639 2698 5304 814511829 74777 17494 20684 2789 5308 8157 1183014820 17542 20770 2815 5317 816411966 14936 17689 20795 NIETEN. 4 2871 6054 9067117471494017906 929046055 9108117601498917972 1029336069 9109 11773 1499617984 6629476161 9132118941603818010 7929616237 9146119001607218011 163 2964 6321 9166119341607718022 177 29726351 9198119351610018052 20330306419 9253119751613918104 21681126427 9280119781518218106 846 3126 643S 9369120811620618118 367 3186 6498 9972120401520918127 86931616617 942712041 1622718216 377 3164 6523 9488120821530818245 39131836643 94511219216421 18261 404 33016585 9472122051642918267 41633096691 9481 122611654218274 422 3859 6599 94961228915683 18822 42833726603 9609123081573918393 467 33846654 95321238815761 18471 516 31566670 95421236916767 18472 57934586689 9543124521577018620 598 3604 6692 9693124611580218657 605 3512 6726 96081246015351 18592 66336328736 962012500 16861 18628 666 36486744 9704125191590218868 73535806777 9768126181690318664 742 3606 6779 9766126321592018745 74986326804 9816126401592613746 765 3679 6814 9817 126841696918782 79286866866 9624126891697018829 86137116869 9849127041599718848 886 3772 6920 9868127251600918868 888 3783 6998 888912766 1601018882 908 3822 7094 989312-2791609218809 925 38777102 9926127861610118934 935 38807111 9936128251611618945 977 39287119 9977128261612019004 1060 3946 7149 998612394 16137 19015 1116 3981717210018129031623919U70 11384013717010029130381622619124 11764066722110073130431623119205 1177 4136 724410087130831627019218 1193 4186 7293100981316716'28319261 U96 4219 7850102001319016309 19871 1198 4318 7396102391324016317 19388 1204 4332 7430 10281132601634519460 1210 44l3 743210293132851636619464 1247 4461748910318133761640219494 1282 4560 74421034113387 1644619584 1328 45867470104011345216495 19645 1363 4632 747710419 134681649919559 1480 4652 74881Ü482134881656019680 14414670 753610557136071655319633 1443 4686 761810579135461663019690 1447 4729 7629106401354716636 19726 1458 4768 7638106481856016662 19742 1460 4773 765910713136621666319808 1472 4807 7679107241368616697 19829 1492 4816 768910738137281670319880 1508 4830 771710767 1373816827 19896 1529 4832 776110810 137421684919904 15744848775910S671375216877 19972 1612 4912 781910893137691697219995 1617 49317830109191376516984 20023 1622 4933 7845 109461377517046 26050 1660 4962 7918109931377617068 20056 1671 4968 7958109961382917069 20058 1687 6022 7997109981383317076 20105 1690 6052 8020110201389617093 20122 1695 50638041110381393517108 20129 1702 5097 804611051139Ö9 17128 20216 18266138 8091110711397617149 20256 1865 5176 8104110941399.5171S8 20261 194261818119 U108 1400417200 20268 19815198 814 4112391400517215 20284 2066 6229 8188 112691403617218 20308 2124 5236 8244113041408817232 20327 2146 5336 8266113171407617268 20346 2223 5286 8307 11322142021727120347 2260 5292 8369 113301420417299 20481 2264 5309 8360113421428017311 20523 2264 6338 8383113461428617355 20584 2294 63818430113661430417379 20625 2302 5432845211866144491742120,610 23616475 84S6113941440117489 20696 2357 5513 861811397144791744120739 236555338520114601448017454 20746 2366 5574 8666 1146214607 17474 20807 2389 5589 872811615146081750120814 2425 5600 874411647 1469417609 20818 2449 5661 8749116481460417670 20820 25015682879611652146101768120825 2607 6698 8807116611469317706 20897 2621570288611167214699 17773 20992 2626 5757 890411682147241777120999 25316844 8909116961479417798 2628 58519014117071481517835 2738 5886 9060117-27 1482717885 2783 6944 9069 11745 1486317893 Zaterdagavond j.l. gaf de Zant- voortsche Zangvereeniging in het Kurü&us eene openbare uitvoering met medewerking van het Strijkor kest. Het programma bood veel afwis seling aan. Zang, muziek en voor-|0n~OEiaftft1QQlor,A,:":: r,;"- drachten wisselden elkander af. De -a-cm! 149511/78020953 zangnummers werden met gevoel uit-3017 on0o83~3 12055 15098 17876 gevoerd en getuigden van veel studie. 311455818679122461511517896 De muzieknummers, door het Zand- 3149 5597 8691 122481519017974 voortsche Strijkorkest ten gehoore ge-8249 5619 8814 124351525317997 bracht, werden bepaald goed gespeeld - 0007 oqeq 191aR tLzz' en wanneer men daarbij in aanmer- i ^7 o659 9dn3 12486 15330 18090 king neemt, dat die vereeniging nog 339«o/669413 1^090 lo3/6 18195 maar 6 maanden bestaat, dan voor- 343657729419126031539818197 Gisier. Hodei 2d. 30 Jan Mi. 1 Feiir. middenk. openiugak. Ceri Intern. LandsUndioaat Aand Konir.kl. Petroleum 489% Moeara Enim 92% Sumatra Palerobanfe 60% Gert Preferente Peruvian Uorp lin'/s» I9typ Cm Atchison Topeka Denver Rio Grande Erie K. C. 8ontbern pref <lo. Om Missouri Kansas Texas New York Ontario Western 23 69Vi, 691/, 22Vn 22 27tt/ie 27% 20 20 36Vg 37 ljsl/st 17% Norfolk en Western 8outbern -Pacific Southern Rails Uuion Pacific W abash prA Cm Steel Corporation Rock Island 2e pref. Mexican National New Orleans 4°/u Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew 8hell Trading 22% 61% 49* a 501/4 2-iVi 22% 80*/ie 80% 20% 11% H#/i« 245,55 24% 0£7st 97/8 95 - Telegrammen LONDEN, 1 Febr. Uit Tokio wordt aan de „Daily Telegraph" gemeld De gisteren gehouden bijeenkomst der ministers in de woning van den mi nister-president duurde ongeveer acht uren. Het bericht wordt bevestigd, dat zeven Russische regimenten oprukken naar de Yaloe, ten einde xAntoeng en andere plaatsen te bezetten, waaron der er zijn aan den Zuidelijken oever van de rivier gelegen. Enkele deta chementen zijn daar reeds. UITBARSTING MERAPI. Omtrent de uitbarsting van de Me- rapi seint de correspondent te Bataria het volgende De onderneming Tampir is in vol slagen duisternis door (1e zware asch- laag. Op de onderneming Gcmampir zijn huizen ingestort. De "opgezetenen vluchten. Aan brandwonden overleden drie personen.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3