De Oerloi is Int Oost® Uit Mandsjoerije. Amsterdamsche Beurs Uit Port Artnur. Het Japansche Roede Kruis. lOj ssenaar5. Oussatschka, 1625 M. A. A. v. d. Berg6. Azouma, 1625 elg- dez. 7. Mascotta, 1650 M., dez. 8. Elsje, 1650 M., eig. Jac. 9. Tabori, 1650 M., eig. ngpaans 10. Gretchen, 1650 M.eig. leTWitteveen11. Mis Maggie, 1650 di eig- Tj. Witteveen12. Heliograaf j M., eig. A. H. v. Wickevoort (nxmelin13. Yum-Yum, 1675 M., -0» J. B. Lijnkamp14. Don Carlos art5 M., eig. Stal Avanti15. Mor- lii igstar, 1725 M., eig. K. den Hartigh ec Antoinette, 1725 M., eig. stal Mi- 17. Schabernack, 1725 M., eig. ee H. J- Brom18. Avenir, 1725 M. B. H. v. Munster19. Don Qui- otte, 1750 M.eig. Joh. de Mol20. rijbrina, 1800 M., eig. H. K. Glas Jzn. ai Belle Bay, 1850 M. eig. W. A. Ock- tg rst dèiiet opgekomen Avenir, Schaber- lei'ck. Morning star, Don Carlos, Gret- v« en, Oussatchka en Wilhelmijntje. )P Deze handicap gaf als verrassing de erwinning van Miss Maggie, rijder E eigenaar in 3.024/5 min. Tweede ras de nieuwe Rus Swetlana, rijder Pitteveenderde Dobrina rijder eig., Jcht bedreigd door Belle Bay. [Tot. 2.50: 48. Placé 5: 30, 6 Inbraak. 1 60.50. e; II. (2 uur) Bat-prijs. Wedren op de akke baan, voor Inlandsche paar- >n van drie jaar en ouder. Ie prijs 50 2e prijs ƒ50. Afstand 1600 Meter. Golden Lilly, eig. S. A. F. baron 2. Billiton, eig. A. van Ho eken van Hoedekenskerke3. Ani- *tte. eig. W .Jochems; 4. Kempred, h ^eZ- Dit werd een match tusschen Ani- "jette en Biliton en, zooals te verwach- fn was, door Biliton met Wienert in zadel gewonnen. Tot. 2.50: 3. III. (21 uur) Abdul Ameer-pnjs. Re- ord-harddraverij voor Nederlandsche aarden. Minimum afstand 2000 M. e prijs 350, 2e prijs 100, 3e prijs g|50. 1. Belle Bay, 2225 M., eig. W. i Ockhorst2. Ducaat, 2125 M., eig. vj l R. v. d. Hilt3. De Luitenant, [125 M.. eig. J. Koster; 4. Don Qui- -hotte, 2100 M., eig. Joh. de Mol5. iton, 2100 M., eig. Stal Minerva; Schabernack, 2050 M., eig. W. H. dft. Brom 7. Continent, 2050 M., eig. st< 1 Schaap8. Morningstar, 2025 M. lil lig. K. den Hartigh 9. Dops, 2025 M. ti sig. Stal Avanti10. Debutant, 2025 eig. A. de Koning; 11. Ussanna, M., eig. A. A. van d. Berg 12. [|D. D., 20Ö0 M., eig. S. Witteveen; is 13. Avenir, 2000 M., eig. B. H. v. Mun- ister. Avenir verliet reeds bij het afgaan wegens een mankement aan de sulkey de baan. Eerste werd Continent, rijder Ij. Witteveen, in 3.35 min. tweede Debu tant, die even vóór de eindstreep Als aanvulling van het opgenomen bericht in ons nummer betreffende in braken te Zaandam diene het vol gende Nadat het parket uit Haarlem de drie verdachten één voor één, in het kantoor van den gemeentelijken rei nigingsdienst had verhoord, werden deze lieden weder per rijtuig en ge boeid naar het politiebureau terugge bracht, alwaar zij tot Zondag, wel licht tot Maandag zullen blijven om dan ter beschikking van de Haarlem- sche justitie te worden gesteld.. Het parket heeft zich daarna met den commissaris van politie begeven naar het kantoor van den heer C. Bon houtzager, en vervolgens naar het kantoor van den rijksontvanger, om ter plaatse van de inbraken den toe stand in oogenschouw te nemen. Nu reeds kan worden medegedeeld, dat de heer Bon heeft verklaard dat de op een der verdachten bevonden ren zeer veel overeenkomst hebben met de sigaren, die Vrijdagavond te zijnen kantore uit een kistje zijn ont vreemd. Deze verklaring is natuurlijk van zeer groot belang te achten. Zaterdagmorgen werd, dus nA de arrestatie van de bewuste drie perso nen, aan het station nog een ploer- tendooder met looden knop gevon den. De Zaandamsche politie bracht dit in verband met de dezer dagen te Hilversum gepleegde inbraak. Men weet dat toen te Hilversum een dame, vermoedelijk met een dergelijk voor werp, zoodanig werd geslagen, dat zij ter verpleging in een ziekeninrichting moest worden opgenomen. In hoe verre thans over deze zaak eenig meer licht is verspreid, zal de tijd leeren. Op last van het parket is de ver dachte van Vaalen nog Zaterdag avond negen uur zwaar geboeid naar Haarlem getransporteerd. Bij de af zending van dit bericht werd het ver hoor der drie andere verdachten nog door het parket ten politiebureele te Zaandam voortgezet. Nog vernemen wij De gearresteerden, op wie werden bevonden een massa loopers, een ge laden revolver, een dolkmes enz. zijn bekende Amsterdamsche inbrekers. Hun namen zijn G. van Vaalen, oud 32 jaar, W. Strube oud 23 jaar, en Joh. I. Otte, oud 27 jaar. Zij zijn Zaterdagavond geboeid naar Haarlem gebracht en in het Huis van Bewaring alhier opgesloten. Er moeten reeds voldoende bewijzen voor hun schuld aanwezig zijn. Teraardebestelling. Hedenmiddag omstreeks twee uur kwam het stoffelijk overschot van den te 's-Gravenhage overleden generaal- majoor M. A. du Croo, schoonzoon van wijlen den heer E. A. Kruseman, alhier, aan het station aan, waarna de teraardebestelling plaats had. De ze geschiedde zonder militaire hon- nehrs. Aan het station waren talrijke be langstellenden aanwezig. De lijkkist was geheel onder kran sen bedolven. In ons volgend nr. komen wij op de plechtigheid terug. Gevonden voorwerpen: Een gummi-bal. Te water. Zondagmiddag is spelende een 4-ja- rig jongentje in den Heerensingel ge vallen, doch spoedig daaruit weder gered. Inbraak. Zondagavond is tusschen half tien en kwart voor elven ingebroken in den kruidenierswinkel van den heer Wijkhuizen, op den Kruisweg. Door verbreking van eene poort- en eene plaatsdeur is men op den zolder ge komen en vervolgens in het perceel. Boven is eene latafel geheel open gebroken, terwijl een bijl is achter gelaten, Er worden vermist een gou den dames-cylinderhorloge met dito ketting, een klein rond gouden me daillon, een klein langwerpig gouden medaillon, een ronde gouden broche, twee gouden oorbellen, drie gouden vingerringen en twee kristallen fla cons met gouden doppen. Door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het Raadsbesluit van 25 September 1903 no. 9 tot het aan vaarden van de schenking van eenige gronden, ten dienste van de uitbrei ding der rioleering, welke gronden toebehooren aan de Erven den heer A. C. J. de Favauge te Heemstede. VELSEN. Er zal een hulp-centrale gebouwd worden voor de beweegkracht van de nieuwe spoorbrug alhier en dan zal vermoedelijk het nieuwe station Juli e.k. in gebruik genomen worden. IJMUIDEN. 16 Maart e.k. zal in de Rijksvisch- hal alhier in kamer no. 1 een kantoor ingericht worden tot het aannemen van telegrammen en wel van 's mor gens 7 uur tot 's avonds 4i uur. bank op de kust van Queensland, ge strand. Vijf booten werden uitgezet. Een er van, met 28 man aan boord, is aan land gekomen. De vier andere ontbreken nog. Burgerlijke Stand Bevallen 11 Maart. A. AlinkDa- men, d. W. G. H. PeltenburgVan de Seijp, d. 12 Maart J. Steffens Duvian, z. C. Boekelaar—Boot, d. E. M. van DansikFranssen. d. - P. ZoetemeijerVan der Hoeven, d. 13 Maart. J. van der HoeffMei- bos, d. W. L. A. Duin—Clavel, z. Overleden11 Maart. A. J. Schoos. 77 j., Anthoniestr. 13 Maart. J DreefDe Jong, 57 j., Drap^enierstr. J. JanssePeper, 43 j., Assendel- verstr. W. Molenkamp, 9 m., d., De. Wits traaf» Graan- en Zaadmarkt. Nieuwe tarwe 6,a 6,75, rogge 4,75 a 5,wintergerst 4,25 a 4,50, haver 6,a 6,75, groene irwten 6,50 a 7,50, karwijzaad 11,29 (inclusief zak), paardenboonen 5,75 a 6,—, duivenboonen 6,50 a 7,25. HAARLEMMERMEER. Op de najaarsveemarkt, die na schijndood geweest te zijn, weder tee kenen van leven geeft, waren in het jaar 1863 aangevoerd 500 koeien, 100 paarden en een groot aantal schapen. Men doet thans weder alle moeite, om die tot haren vorigen bloei terug te brengen. Ds. Postma, vroeger te Zaandam, Naar wij vernemen zijn door het ziekenfonds Archimedes, be staande uit werklieden van de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M. de volgende heeren candidaat gesteld voor het bestuur van het Zieken- en Ondersteuningsfonds der Werkplaats A. Brakel, H. Dankelman, L. B. Kooijman, E. Lentelink en J. Lam- mersma, allen bestuursleden van Ar chimedes. Feestgedicht. Het vers, dat bij de opening van dc i R.-K. school in de Klarenbeekstraat -- door Maria van der Veldt is voorge- galop oversloeg, Schönrock, en derae (jrageri) zag er d00r minder juiste Don Quichotte, J. Witteveen. verdeeling der regels als een rijmloos Tot. ƒ9.50. PlacéJ7.50^/9 en 8^50^ (gedicht uit. Dat het dit niet was, IV (3 uur). Redcliffe-prijs. Ver hei koopswedren op de vlakke baan, as voor paarden van 3 jaar en ouder, te vi koop gesteld voor 2000. Ie Prijs ƒ500 prijs 50, 3e prijs ƒ25. Afstand 1600 Meter. 1. Springlight (ƒ1200) eig. S. A. F. baron Creutz2. Rubiana, (ƒ1700) eig. A. Marquet3. Boa (ƒ1700) eig. dez.; 4. Valentine (ƒ1500), eig. jhr. C. de Pesters; 5. Wishbone 1000)eig. W. Jochems; 6. Flower (ƒ1200), eig. dez. 7. Jack Hinton (ƒ1000) eig. H. F. Blutman Hzn. 8. >rf Whitebine 1000), eig. dez. 9. Trus- quinade (ƒ2000), eig. Ben Bonas10. Sublime Porte (ƒ1500), eig. H. F. Bultman Hzn. Alleen Jack Hinton, Valentine en Flower verschenen in de baan. Jack Hinton, zeer goed gereden door Threl- fell won vrij gemakkelijk met Valen tine (Mc. Cord) als tweede: Tot. ƒ4.50, Placé ƒ6, ƒ6. De winner, te koop gesteld voor ƒ1000. bleef aan den eigenaar. V. (3i 44r). Anselor-prijs. Record harddraverij voor paarden van 3 jaar en ouder. Minimum-afstand 3200 meter. Ie prijs ƒ400, 2e prijs ƒ100, 3e prijs 50. 1. Robert See Steele, 3125 M., eig. Joh. de Mol; 2. Troubadour, 3100 M., eig. W. A. Ockhorst; 3. Vau- ban, 3100 M., eig. Joh. J. Boelstra; 4. Moquette, 3075 M., eig. Stal Unitas 5. Cribbage, 3075 M.. eig. Stal Minerva 6. Uranie, 3075 M. eig. B. H. v. Mun ster 7. De Luitenant, 3000 M., eig. Koster8. Emeer, 3000 M. eig. A. )H. v. Wickevoort Crommelin9. Isa bella, 3000 AL, eig. A. A. v. d. Berg; 10. Auteur, 3000 M., eig. H. K. Glas Jzn. 11. Ulpia, 3000 M., eig. dez. - Alleen Moquette kwam niet op. Troubadour beantwoordde ten slótte niet aan de verwachtingen, die hij wekte in 't begin. Uranie won deze course heel mooi in 5.08 3/5 min., rijder Steinagel; tweede Robert, rijder J. Witteveen; derde Troubadour, rijder Doeleman. Vauban, waarvan men nogal 'ets verwachtte, viel tegen. Tot. ƒ25.50. Placé 12, ƒ7, ƒ7. VI. (4 uur). Ventorillo-prijs. Ver- koops-hordenren voor paarden van 4 jaar en ouder, te koop gesteld voor 1000. Handicap. Ie prijs 400, 2e prijs ƒ50, 3e prijs ƒ25. Afstand 3200 me ter. 1. Jack Hinton, eig. H.F. Bult man Hzn. 2. Whitebine, eig. dez. 3. Master Freddy, eig. W. Jochems 4. Branksome, eig. S. A. F. baron Creutz 5. No Lady, eig. W. Jochems. De heer Bultman verklaarde met Whitebine te willen winnen. Niet opgekomen Master Freddy en Branksome. Reeds bij den proefsprong brak Jack H. uit en bij de eerste hord viel hij, waarna hij uit de baan ging. Whitebine (Mew) won gemakkelijk. Tot. ƒ3.50. Placé ƒ3.50 en ƒ7.50. Zooals men ziet kwam geen enkel paard van stal-Creutz uit, wat maakte dat de rennen slecht bezet en minder interessant waren. Ged. Staten hebben goed gekeurd het besluit van 3 Febr. waar bij is ontslagen de onderwijzer J. P. Dicke en hem de bevoegdheid is ont nomen om langer als onderwijzer op te treden. Uit goede bron vernemen we dat de zaak ook naar openbare terechtzitting is verwezen. thans te avond te „Leidende nisterie. Voorburg, zal Woensdag- Hoofddorp optreden met beginselen van ons Mi- blijkt, nu wij het hieronder in ande ren vorm laten volgen Zal 'k lan°- op woordenpraal en fraaie [vormen zinnen, Nu 't mij gegeven is der kind'ren tolk [te zijn? Mijn pogen waar' vergeefsch. Maar [onze Bisschop weet het, Wat omgaat in ons ha.rt. al zijn wij [zwak en klein. Hij, die in hooge trouw, in rusteloo- [zen ijver, In vaderliefde en zorg zijn gansche [kudde omvat, Hij heeft (wij zeggen 'tvrij) naar 't [voorbeeld van denHeilartd Ons, kleinen, ons belang bij voorkeu.' [lief gehad. Dat zegt 't verleden met zijn rusteloo- [zen arbeid. Dat roept het heden ons weer jui- [chend tegemoet, O, 't maakt ons fier en blij, dat onze [Bisschop zelve, Door wijding en gebed Gods zegen [dalen doet Op deze nieuwe school. Moge in de [toekomst blijken, Hoe elk van ons, naast wetenschap- [pen voor den tijd, Hier, onder veil'ge hoede ook kennis [mocht vergaren, Van hechte Christendeugd, van God [en eeuwigheid. Dan is uw wensch vervuld, dan vindt [uw beê verhooring, Dan ziet ge een kinderschaar, in [Godsdienst opgegroeid, Zich vormen naar Gods wet, als zij [in jaren vordert, Als 't uitgestrooide zaad tot volle rijp- [heid bloeit. Maar dankbaar zullen wij den Kerk voogd ook gedenken, Die ons in schutse nam; en voor IHoogsten troon Brengt de Engel ons gebedhij keert [met zegen weder, En spel voor d' arbeid hier, hierna- [maals 't hoogste loon. De meeste der locaal trei- nen op het traject Haarlem-Amster dam waren gisteren versterkt; de extra trein Amsterdam en Haarlem naar Woestduin bestond uit 11 pas- sagierswaggons. Heden herdenkt de heer J. Blankwater, winkelknecht bij de firma Peek Cloppenburg, den dag, waarop hij vóór 12^ jaar bij genoemde firma in dienst trad. Vervolg Stadsnieuws R. K. St. B a v o-S c h o o 1. Zondag was er voor belangstellen den gelegenheid om kosteloos de ge bouwen der nieuwe R.-K. school aan de Klarenbeekstraat in oogenschouw te nemen, waarvan door velen bruik gemaakt werd. Aanbesteding. Door de Genie te Haarlem zal op i Maart a.s. worden aanbesteed: Bestek No. 66 het éénjarig onder houd van de militaire gebouwen en werken van het noordelijk gedeelte van het westelijk front der Stelling van Amsterdam. (Raming 5380). Bestek No. 68 het éénjarig onder houd van de militaire gebouwen en werken van het zuidelijk gedeelte van het westelijk front der Stelling van Amsterdam. (Raming ƒ8710). Bestek No. 80 eene verving van militaire gebouwen en werken van het noordelijk gedeelte van het weste lijk front der Stelling van Amster dam. (Raming 500). INKAU, 13 Maart. In antwoord op een vraag van den officier, comman dant eener vreemde kanonneerboot te Nioetsjwang ontkent de burger-gou verneur van Nioetsjwang beslist dat hij de bedoeling zou hebben jonken te laten zinken in den mond van de rivier de Leao. Volgens de laatste berichten uit Teng-yang-tsjeng waren er in den omtrek geen Japanners, op 8 Maart. Een Russisch vluchteling, die hier 13 Maart aankwam, verklaart dat de Japansche aanval van 10 dezer op de forten gericht was, maar dat de Ja panners te ver schoten en weinig schade aanrichten. Twintig soldaten en twee burgers werden gedood, drie gewond. De Japanners verschoten 300 tot 400 Russische granaten van 12 c.M. waar schijnlijk afkomstig van het Russi sche transportschip „Mandsjoerije". De hoeveelheid levensmiddelen in de stad is ongeveer normaal. Toch wer den er tarief-lijsten vastgesteld. Drie kooplieden werden gestraft omdat zij de prijzen verhoogd hadden. Men kan in de restaurants nog versche caviar krijgen. Een Russisch café- chantant is voortdurend open. De mu ziek van de vloot speelt dagelijks in een park. Teraardebestelling. Hedenmorgen had de ter aarde be stelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer H. L. Jeroe, in leven gedurende geruimen tijd lid van de zangvereeniging „Zang en Vriend schap." Bij de begrafenis was een deputa tie van het bestuur van genoemde vereeniging, alsook enkele leden, aanwezig, terwijl een krans van de vereeniging de lijkbaar dekte. Uit de Omstreken BENNEBROEK. BevallenG. Troost—v. Dongen z. - J. H. de Winterv. Riet z. HILLEGOM. Bevallen: J. JongBakker z. J. LammerseIvoo z. J. Kemff— Vrooland z. J. G. BuurmanSchol ten z. J. de KoninkHuisman d. z. J. C. v. d. KampHenner- man d. door bemiddeling van de firma YA2J VLOTEN DE VRIES Gister. Heden. ZL13 laan Ml- li Maan middenk. openings! Cert Intern. Landsijndicaat 35* 37 Kand KoninkL Petroleum 473 Moeara ffnirn 92 Sumatra Palembang 62i/4 Cert Preferente Peruvian Uorp 20120is/10 63»/si 64 IS'/u 18Vt 223/8 22S/8 16»s/i8 17 32 32i/g 16i6-/ia 191/g 19S/8 541 18 421/8 4Vlt 19i/t 191/, 73"/i673i/8 171/« ll#/w 11»/M 19«/stl9l/lfl 8«/si 87/9 Cm Atchison Topeka Denver Rio Grande Erie K. O. Southern iref do. !m Missouri Kansas l'exas New York Ontario Western Norfolk en Western Southern Pacific Southern Rails Union Paoifio Wabash prex Cm Steel Corporation B Rock Island 2e pret Mexican National New Orleans 4% Conv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew 8hell Trading Cm. Car en Foundry Finamcicele berichten 191/4 19V» Voor het :examen nuttige handwer ken zijn geslaagd de dames F. Klein, Haarlemen C. J. Mol, Halfweg. Tot klerk aanhetbureau van politie alhier is benpemd de heer A. J. Wijnekus te Baarn. B ekroningen. Men schrijft ons Op de 1114 Maart gehouden pluim vee-tentoonstelling te Alkmaar, uitge schreven door de Vereeniging „Aves" behaalden onderstaande stadgenoo- ten, de achter hun namen vermelde prijzen. B. Bakhuis Rooseboom Az. 1ste prijs met witte leghorn haan en hen. R. Franssen, 1ste prijs met broed machine en kunstmoeder in werking. J. Fortgens, 1ste prijs met Border Fancy-kanarie. J. Fortgens, Z. E. V. met zwart Mi norca haan en hen. J. Fortgens, Z. E. V. met Hambur ger Zilverlaken, haan en hen. M. Evers Az. Z. E. V. met Peking- eenden. In de Korte Veerstraat kwam hedenmorgen een handwagen der firma Velthuysen uit de Spaarn- wouderstraat in botsing met een be spannen wagen. De handwagen kan telde en de vervoerder werd door den schok op den grond geworpen, en bekwam inwendige zware kneuzingen, Eoodat hij niet verder kon gaan. HEEMSTEDE. Door de Vincentius-vereeniging al hier is in 1904 bedeeld in geld 151.1 en in natura ƒ2167.15. Tot schatter voor de Drankwet voor 1904/5 is benoemd de heer H. N. Voo- ges, alhier. De heer C. J. van Tienhoven alhier gekozen tot hoofdingeland van Amstelland. Van Zaterdag op Zondagnacht zijn alhier van den heer F. van Dort aan den Achterweg vier kippen en een haan ontvreemd. BENNEBROEK. De rijkssubsidie welke deze ge meente voor het openbaar lager on derwijs zal genieten bedraagt voor 1904 de somma van 880 gulden. Tot schatter voor de dranklokalen binnen deze gemeente is door B. en W. benoemd de heer J. Teunisse en tot tegenschatter de heer M. E. Ver schuur. HILLEGOM. Dinsdagavond treedt vanwege het Kruisverbond in hotel Sistermans op mr. Baron van Wijnbergen met het onderwerpDrankbestrijding een maatschappelijk vraagstuk. Alhier is opgericht de Coöperatieve onderlinge Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw, Hillegom. Vrijdagavond zal het Leger des Heils In „Ons Huis" opnieuw een voorstelling met lichtbeelden geven. LONDEN, 13 Maart. Uit Jinkow wordt aan de „Daily Mail" geseind Er heerscht groote ontevredenheid on der de officieren te Port-Arthur en voortdurend bestaan ernstige geschil len tusschen de officieren der land macht en der zeemacht. De officieren der landmacht verwijten die der zee macht lafhartigheid en onbekwaam heid. Levensmiddelen en kolen zijn nog overvloedig voorhanden, maar er begint gebrek aan ammunitie voor zwaar geschut te komen. De „Standard" ontvangt uit Tsjifoe het bericht, dat volgens mededeelin- gen aangebracht, door het kolenschip Foxton-hall de nieuwe stad te Port Arthur in brand staat. Uit Tientsin wordt aan de „Stan dard" gemeld, dat de Russen toege ven, dat het bombardement van 10 Maart belangrijke schade aanrichtte: voornamelijk werden de nieuwe bank en eenige militaire gebouwen vernield. Uit Tsjifoe wordt aan de „Daily Mail" gemeld Het vaartuig, ten dien ste der oorlogscorrespondenten ge charterd door de „Daily Mail" naderde Zaterdag Port Arthur; het kon van dichtbij de lichten der eerste forten zien. Deze schijnen inwendig niet beschadigd te zijn. De stukken waren nog in positie. Het tweede fort echter, gelegen op den top van den heuvel, Broadhill ge naamd, schijnt ontzettend te hebben geleden. De steenen muren waren ge scheurd, de aarden wallen vernield geen geschut was zichtbaar. Dikke rookwolken stegen op drie plaatsen op uit de nieuwe stadde rook was zoo dik, dat de hemel er door verduisterd werd. Men zag ner gens troepen, en geen enkel teeken van leven. Zelfs de vlaggen wapperden niet meer. Verschillende Londensche bladen bevatten telegrammen uit Tokio, Tientsin, Sjanghai en Tsjifoe, mel dende, dat onder de Japanners het gerucht gaat, dat de Russen Port Arthur ontruimd hebben. De „Daily Mail" ontvangt uitJing- kow het bericht, dat generaal Stossel last ontvangen heeft naar den Yaloe te gaanhij zal in het commando over Port Arthur worden vervangen door generaal Smirnof. Het garnizoen van Port Arthur bestaat uit 20.000 man. LONDEN, 13 Maart. De „Standard verneemt uit Tokio De Russische regeering zond door bemiddeling van den Franschen ge zant te Seoul een bijdrage van 2000 Yen voor het Japansche Roode Kruis, uit erkentelijkheid voor de wijze, waarop de Russische gewonde matro- zen te Tsjemoelpo behandeld zijn. ZANDVOORT. De rekening van de Diaconie der Ned. Herr. Gemeente over 1903 is ter visie gelegd bij den diaken, den heer H. C. Voet Da inkomsten badragno 8048.01' en de uitgaven E334.60. 374e Staatsloterij. Trekking van 14 Maart 1904. lBte Klasse, le Lijst. Nos. 7849 en 19084 f 1BOO. No. 2851 f 1000. Nos. 667, 6479,7498 en 18638 f 400. No. 20325 f 200. Nos. 1394, 4562, 15682 en 20714, ieder f 100. 16 33356096 8715117931604018036 47 33666106 87341182215076 18118 483474 6123 8751119691509418155 4935046160 8774120481524618237 126 3508 6198 88731205316267 18279 233 35332166 8932120591531018297 2693671 6273 894312U741532918367 34837366303 9008121291639318485 39038816867 9017121921541018505 417 38476869 9062122471541118533 67139196393 9069122881641318648 56439796433 9087122911641918644 62539896511 9169123421561318671 640 4004 6514 933212368 1554618699 64640096629 935612387 1663318770 72841006658 9391124171574118774 74542496659 9394124891584816794 79642716639 9401125431586918846 816 43166717 9442125811686418888 8614384 6791 9462126331692218931 879 4416 6822 9462126681602418946 918 44236924 9654126641612018986 98844797006 9712127641613519061 9914612 7088 974312767 1616519063 100045747074 9771127711619119080 102645967154 9769128U11619419126 103646127227 9792128291619819165 1137 4649 7247 97991293016237 19162 12374657 7262 9808129361880219177 1256 4703 726310001129361636919220 1388 4729 72651ÜQIJ9130841843019248 1422 4742 7288 KM45131941648119208 1425 4762 727510070131971650719273 1466 481072/81U129132601651719313 1479 48307282 10211133441653119448 1502 4857 730510240138801655619466 1664 4892 733910284138931665419606 1676 4901 736010328184201669419512 1726 5009 74U21038213465 16707 19627 178950177418 10336134771673619605 18045088742110359134791678719625 1816 5144753210360186011679619708 18515145757610389136111679919712 1886 5150 762410435137141683519798 1893 5172 77621044713760 16854 19831 1977 5330 785410469188481689819968 20395350 7881 lOólOianel 1691320002 2127 5369 7907105J71386316936 20049 21625400792810616139111697920U77 2267 6422 794110804140461;033 20098 2328 6440 7988108191417917147 20192 2343 54518052108771420217333 20230 2605 5468 8110109621438217247 20318 2508 648081201101514425 17268 20337 2568 5482 81811105(11442917335 20422 2677 5483 3194110731444817366 20439 2606 5488 82U8111051462217404 '20520 2651 5576 828311202146291746O 20535 274155918283112341468417469 20659 2886 6617 846911253145431750I 20600 2918 6701847011381 U634 1766O 20674 2919 6776 8498113841466117576 20710 2958 5872 86021139914667 17622 20732 2959 5918 8508115301467217770 20762 2975 59S5 8537115071467517807 20S01 80915997 8570116181477917897 20852 3153 6024 8632116321481617107 20982 3219 6048 8637118841482917968 3277 6087 867611692 7498317966 3314 808S 8683117841508517993 Telegrammen SCHIP VERGAAN. SYDNEY, 14 Maart. Het passagiers etoomscbip „Avamac", met 100 passa giers en 60 man bemanning aan boord, ia bij Breakseaspit, een zand- Marktnienws Haarlem, 1-4 Maart 1904. Op de heden alhier gehouden graan markt werden aangevoerd 140 H.L. witte tarwe 7.40 A 7.50170 H.L. rogge, ƒ5.10 A 4.90; 245 H.L. haver ƒa50 A ƒ3.40; 60 H.L. garst ƒa65; 90 H.L. duivenboonen ƒ7.75 A 7.25; 60 H.L. paardenboonen 6.25 A ƒ5.80; 40 H.L. groene erwten 7.25. De Critis te Delft. Men schrijft uit Delft De financieele crisis, hior ter stede doorleefd, moge voorbij zijn, de na werking zal zich nog zeer lang doen gevoelen. Het openbaar vertrouwen is dermate geschokt, dat kassiers en ban kiers in letterlijken zin nog voor geen cent vertrouwen genieten. Het is ons van nabij bekend, dat zoowel bij aan koop als bij verkoop van effecten, het publiek boter bij de visch eischt en dat er meer dan een kassierskantoor is waar effectenzaken zoo goed als niet meer voorkomen, waar men al leen incasseert wat daartoe uit de pro vincie wordt toevertrouwd. De run op de Nutsspaarbank (welke Instelling voor een aanzienlijk bedrag betrok ken is in het faillissement der Gebr. van Hoytema, maar daardoor toch so- liede bleef) is gedaan. Bange dagen heeft zij anders doorleefd. Het kwam voor dat op een dag een ton gouds werd opgevraagd. Natuurlijk moest een grooter bedrag in fondsen wor den gedeponeerd bij den bankier, die van contanten diende, maar de eerste teekenen, dat het vertrouwen althans in ie spaarbank herleefde, gaf de maand Februari, waarin ongeveer 5CKX> meer werd ingelegd dan terug betaald. Toch is het gebeurde van zoodani ge» invloed geweest, dat de directie der spaarbank aan de Vereeniging Tovnbee-werk, die in het spaarbank gebouw zetelt, een belangrijk hoogere huur vraagt voor het komend seizoen. En omdat deze verhoogde huur nog altijd betrekkelijk laag is. heeft Toyn- bee daarin toegestemd, maar het ge volg zal toch zijn, dat Toynbee op hare beurt naar versterking van inkomsten moet uitzien. Wat uit het faillissement der Hoy- tema's zal terecht komen, kan, als preferente crediteuren voldaan zijn, voor concurrente crediteuren maar zeer weinig zijn. Men wil weten, dat de boel al sedert jaren in het honderd liep, vandaar dat de firmanten persoon lijk de fondsadministratie behandel den en de bedienden daarvan geheel onkundig lieten. De baten bestaan, voor zoover het de overwegende be dragen betreft uit vorderingen op an dere Delftsche faillieten, die hunner zijds weer baten hebben op kleinere gevallenen. Veiling in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem op Zaterdag 12 Maart 1904 des avonds ten 5 ure. No. 1. Een stuk wei- of hooiland, gelegen aan de Heksloot onder de gemeente Spaarndam, gx-oot 1 hectare 65 aren, 70 centiaren, 3655. E. Har- tendoi-p. No. 2. Het hotel-pension, genaamd „Zeei-ust" met het daarin aanwezige meubilair te Zandvoort aan de Dr. Smitsstraat No. 9. 15005. Opgehou den. No. 3. Drie huizen en .erven met Poort en tusschenliggend terrein aan de Korte Poellaan Nos. 12a, 12b en 12c Nos. 46. Drie aaneengebouwde huizen en erven, waarvan één met grooten tuin, aan de Korte Poellaan en wel No. 10a ƒ1890, G. P. Geukers. No. 10 ƒ1900 li. Groenendaalmet grooten tuin, No. 8, 5755 J. C. Bag german. De perceelen No. 3 en 6 gecombineerd. No. 7. Een huis en erve aan de Nauwe Appelaarsteeg No. 10. No. 8. Een huis en erve aan de Nauwe Appelaarsteeg naast het voor gaande. No. 8. De perceelen No. 7 en 8 gecombi neerd. 1505. Opgehouden. No. 9 en 10. Twee huizen met afzon derlijk opgaande bovenwoningen en erven aan den Burgwal en wel: No. 23 zwart en rood No. 25 zwart en rood No. 11. Een winkelhuis met boven woning en erve naast het voorgaande perceel. No. 27 zwart en rood. No. 12. Een winkelhuis met twee bovenwoningen en erve met poort, naast het voorgaande, No. 29 zwart en rood en No. 31a rood. No. 13. Twee pakhuizen met twee bovenwoningen, open plaats en erve aan den Burgwal. Get No. 31b zwart, 31b rood en 31c rood. De perceelen No. 9 tot en met 13 gecombineerd 13855. P. Hoogeveen. No. 14. Een kapitaal, dubbel heeren huis en erve met grooten tuin aan de Groote Houtstraat No. 93 34825. J. de Jongh. No. 15. Een winkelhuis met boven woning en erve naast voorgaande per ceel. No. 91 zwart en rood. ƒ15475. P. Hoogeveen. No. 16. Een huis en ei*ve met open plaats aan de Ripperdastraat. ƒ1570. P. Kleiweg Dyserinck q.q. No. 17. Een huis en erve aan de Amsterdamsche Vaart No. 6 zwart. No. 18. Een gebouw ingericht voor kleerbleekerij, schuur erve naast het voorgaande perceel No. 6 rood. De perceelen No. 17 en 18 gecombi neerd ƒ4105. Opgehouden. No. 19. Een winkelhuis en erve aan de Zijlstraat 8025. G. W. Beltzer. No. 20. Een winkelhuis en erve met tuin en Loods aan de Ostadestraat No. 12. Uit de hand verkocht. No. 21. Een pakhuis met bovenwo ning. Poort en erve aan de Tulpen straat No. 17o zwart en rood ƒ1145. B. van Opzeeland. No. 22. Een stuk tuingrond nabij den Kleinen Houtweg gelegen achter de perceelen No. 55, 57 en 59 aldaar, ƒ2360. R. Prins. No. 2328 zijn uitgesteld. No. 29. Een heerenhuis en erve met grooten tuin aan de Leidsche vaart No. 142 ƒ8560. F. Th. Grabijn. No. Een winkelhuis en erve met tuin met bovenwoning aan de Kam perstraat No. 29. 4405. S. Pinguele.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3