NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 6355. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 19 MAART 1904. A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN IPER [DM MAANH2>ENs Voof Haarlem 0 - c e 0 c 0 1.20 Voor de dorpera ta dera omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) D s 9 1.30 Franco per post door Nederland a 1.65 Afzonderlijke nummers .s w 0.02>^ Geïllustreerd Zondagsblad;, voor Haarlem 0.31)4 de omstreken en franco per post B 0.45 Uitgave der Vennootschap Ltofeng Coster, Directenr J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regeL Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. Eerste Blad Dit rmm'wpr be«taat uit •M bladzijden. Haarlem's Dagblad van 19 Maart bevat o. a. Blad A. Buitenlandsch Over- icht, Oorlogsnieuws, Nieuws uit Haarlem en Omstreken, Kamer overzicht, Binnen.- en Gemengd Nieuws. Blad B. De slag by het Man pad, Binnenl.- en Gemengd Nienws. BiuteulaiTdscirOverziclit DE 00KL0G. De Russische torpedobooten zijn niet fortuinlijk. Nu weer is er een bij het binnenvaren in de haven van Port Arthur op een onderzeesche mijn ge- ptooten en in de lucht gevlogen. Van de geheele equipage werden slechts jvier man gered. Zelfs weet men niet, if het een Russische of een Japansche Wat de Equipage van de j Mandsjoer Betreft, zij zal naar Rusland terugkee- len aan boord van een Fransch stoomschip, wanneer door de Russi sche autoriteiten de geschreven ver klaring wordt afgelegd, dat zij geen deel meer zullen nemen aan de jog. Van gevechten tusschende beide oorlogvoerende partijen is nog geen tijding gekomen. Aan de „Standard" wordt uit Tientsin gemeld, dat vol gens geloofwaardige berichten uit iNioetsjwang de Russische krijgstoe rustingen daar van volkomen opper- 'lakkigen aard zijnhet aantal ka- ionnen, aan den mond der rivier ge- ilaatst, is gering en zij zijn van een iindere qualiteitde sterkte der troe- 3n is grootelijks overdreven, het gar- ïizoen bestaat in werkelijkheid lechts duizend man. Men verneemt te Antwerpen, dat de lussische regeering een vloot, be staande uit 20 Engelsche schepen, [heeft gehuurd. Deze schepen zijn bestemd Oorlogmateriaal en Steenkolen naar Port-Arthur over te brengen. Zij zullen te Antwerpen, Hamburg en Car diff geladen worden. Het eerste schip ia! einde Maart uit Hamburg vertrek ken. i De vaartuigen zijn verzekerd voor 600,000. Intusschen is Markies Ito te Che mulpo aangekomen, met groote plech tigheid ontvangen en direct in confe rentie gegaan met den Keizer van Korea. i Men vermoedt, dat de Nieuwe Invoerrechten die de Japansche Regeering wil heffen ten einde tegemoet te komen aan de oorlogsuitgaven, alleen zullen geheven worden op suiker. De volgende tarieven zijn voorge steld Hollandsche Standaard no. 1 1 yen per 100 kins Standaard no. 2 I yen 40 sen per 100 kinsStandaard no. 3 3 yen 8 sen per 100 kins; Stan daard no.44 yen 40 sen per 100 kins, tenzij de overeengekomen tarieven zich hiertegen verzetten. Waarschijnlijk zal ook belasting ge heven worden op wollen stoffen. Het bericht, dat Rusland ook Korea als oorlogvoerende Staat zou beschou wen, wordt tegengesproken. Over Den eersten Torpedo-aanval komen nog in het pas te Petersburg ontvangen nummer van de Nowi Kraj van 19 Februari eenige merkwaardi ge bijzonderheden voor. Den 8sten Fe bruari lag het Russische smaldeel op jde buitenreede in drie linies in de jnabijheid van den oever de pantser- echepen, in twee linies meer naar, (achteren toe de kruisers. Het pant- .Berschip Tsesaréwitsj lag alleen in de [tweede linie achter de andere slag- j (schepen. Het eskader had bevel ont-j ivangen, klaar te zijn voor het af- iBlaan van een torpedo-aanval. De fenelvurende kanonnen waren gela den, en toch geloofde niemand aan de mogelijkheid van een aanval. Om II uur 38 minuten vernam de com mandant van de Tsesaréwitsj het sein Torpedo-aanval afslaan Reeds koorde men het gebulder van de Bnelvurende kanonnen, en de comman- idant bemerkte onder den achterste ken, aan den naar Dalni gekeerden [kant van het echip, twee Japansehe Sorpedobooten en daarna torpedo's, die op $ijn schip afkwamen. Een se conde daarna volgde de ontploffing het pantserschip helde eerst naar rechts over en zonk vervolgens naar links. Dadelijk werd gecommandeerd: Ankers lichtenDe torpedobooten werden teruggeslagen en gingen er blijkbaar van doormaar voor de Tsesaréwitsj zich in beweging stelde, herhaalden de Japanners den aan val. Beide torpedo's stoven echter het pantserschip voorbij, een langs de rechter, de andere langs de linker zijde. De Tsesaréwitsj verliet nu haar ligplaats en ging in zee. Het roer werkte echter niet, daarom voer zij langs het eskader en stoomde op den ingang van de haven toe. Op hetzelf de oogenblik bemerkte men links van den vuurtoren va nLao-ti-sjan weer torpedo-booten die op het pantser schip afkwamen, maar een moordda dig geschutvuur belette hun te nade ren. Bij den ingang van de haven ontmoette de Tsesaréwitsj de bescha digde Retwisan. In het kanaal bleef zij (de Tsesaréwitsj) liggen, zij moest later naar de westelijke haven ge sleept worden. Onderweg zat het schip met zijn achtersteven tot 9 voet boven de waterlijn in het water. Het water vulde het achterruim en stroomde in de officierskajuit. Den 9en Februari nam de Tsesaréwitsj, terwijl zij in den doorgang lag, nog deel aan het gevecht met het vijandelijke smal deel. De torpedo die het pantserschip be schadigde, was, naar men verzekert, met 6 pond schietkatoen gevuld. De bemanning leed geen verliezen, al leen een matroos verdween. Waar schijnlijk verdronk hij in het ruim. Naar men gelooft, haddeja de Japan sche torpedo-booten last, om bepaal delijk aangewezen Russische schepen aan te vallen. Veel opzien wordt in Berlijn ver wekt door de Verwijdering van Russische studenten. test, dat ongeveer 5nr> to Berlijn en in den omtrek wonende jonge Russen De aanleiding daartoe was het nro- en Russinnen onderteekend hebben tegen Bülow's jongste rede in den Rijksdag. Het protest was door hen verzon den aan de bladen en aan voorname staatkundigen en geleerden binnen- en buitenslands. Deze even vermetele als dwaze daad van de jonge Russen heeft onmiddellijk geleid tot een on derzoek vanwege de nohtie. welke me sonen lipt nauwst hij dit protest be trokken waren en hoe hun gedrag in Rusland vroeger geweest is. In het geheel hebben daarop 12 jongelui, j meerendeels studenten, het hevel ontvangen, binnen acht dagen het -- bied van den Pruisischen staat te verlaten. De Duitsche pers is over het geval verdeeld. Veel steun vinden bij hen de Russen evenwel niet. Acht jono-p officieren van het ls* o-arderegiment te Potsdam die tot de vrienden van den Duitschen kroon prins behoorden, zijn naar andere re gimenten overe-pnlaatst. Het „Tage- blatt" maakt melding van het gerucht dat deze officieren met den kroon prins in burgerkleeren een voorstel ling van Beyerlein's „Zapfenstreieh" bijgewoond -zonden hebben, hoewel militairen dit stuk niet mochten gaan zien. Volgens een andere lezing zou een spoorwegavontuur dat een dame tusschen Berlijn en Potsdam moet o-e- had hebben, aanleiding gegeven heb ben om den kroonprins bevrijden uit dezen kring van levenslustige ka meraden. Het heeft maar heel weinig ge scheeld of in FRANKRIJK had het ministerie een nieuwe neder laag geleden. Het was bij de interpel latie Millerand. Dit Kamerlid verweet minister Combes, dat hij zijn krach ten slechts gaf aan de bestrijding van de congregaties. Ditzelfde verwijt richtte hij tot de linkerzijde, die den spreker op levendige wijze in de rede viel. Minister Combes betreurde het zeer, dat Millerand der Regeering zijn me dewerking onthield, op het oogenblik, dat de strijd het gevaarlijkst werd. Hij betoogde, dat het in zijn bedoe ling lag den werklieden pensioen te geven, doch vroeg om uitstel. Door deze interpellatie zal niemand om den tuin geleid worden, want zij is een zijdelingsche aanval tegen den beslis- eenden strijd tegen het clericalisme. Millerand stelde een motie voor, waarin de Kamer der Regeering ver zoekt met haar samen te werken om te geraken tot de indiening van een wetsontwerp op de werkliedenpension- neering. Daarna besteeg Jaurès het spreek gestoelte. Hij verweet Millerand, dat deze zich verzette tegen het regee- ringsbeleid, op het oogenblik, dat alle krachten der reactie zich richten te gen deze Regeeririg, zoodoende de meerderheid verbrokkelende. Millerand antwoordde, dat het tijd was de meerderheid te herinneren aan de belangen van het land en de repu bliek. Wel nam toen de Kamer met 284 tegen 265 stemmen een motie aan, waarin vertrouwen uitgesproken werd in de energie der Regeering, ook in haar sociale politiek, maar daarvoor had men dan ook van alle kanten mi nisterieel gezinden telegrafisch en tele fonisch moeten ontbieden. De oppositie in ENGELAND zet hare pogingen voort om het Mi nisterie tor, val te breneen. Binnen korten Rid zal een worden be handeld, ingediend door een der lei ders van de oppositie o-n waarin het beleid der Regeerine- wordt afge keurd. Al leidt misschien ook dit nog niet tot den val der Regeering. zeer zeker zal het haar moeilijke uren bezorgen. Zienderoogen wordt hare positie zwakker. I De verkiezing in het district Dorset had tnt resultaat, dat op den liberaal Lyell 5929 stemmen werden uitge bracht en op den conservatief Van Raalte 5109. De vorige afgevaardigde voor_ dit district was de conservatief Sturt, die tot lid van het Hoogerhuis werd ge kozen. Ook dit is een belangrijke neder laag voor Balfour's kabinet. D. Maclver, een. conservatief lid van het Parlement, heeft in het Lagerhuis aangekondigd, dat hij over veertien dagen het volgende besluit zou voor stellen „Dit Huis is van oordeel, dat alle belasting op voedingswaren, be halve protectionistische belasting, af geschaft moet wordendat vrij voed sel tot werkelijkheid gemaakt moet worden wat betreft alles, wat bin nenslands gegroeid of gefokt is, en daartoe de voedsel voortbrengende be drijven in Groot-Brittannië en Ierland geheel van belasting vrijgesteld be- hooren te wordenen dat de kosten daarvan zooveel mogelijk ten laste moeten komen van den vreemden in voer van dergelijke voortbrengselen, waarbij echter alle invoer uit onze eigen koloniën hetzij geheel vrij moet blijven, hetzij met een laag fiskaal recht van ten hoogste 5 pCt. der waarde bezwaard worden." De Hertog Tan Cambridge, f De hertog van Cambridge, wiens overlijden wordt gemeld, was reeds eenigen tijd ernstig ziek. Na zijn laat ste maagbloeding zag men zijn dood tegemoet. George William Frederick Charles, hertog van Cambridge, werd den26en Maart 1810 geboren. Hij was een zoon van den eersten hertog van Cambrid ge, die een oudoom van koning Edu- ard was. Hij is morganatisch ge trouwd geweest met Louisa Farebro ther, overleden in 1890. Hun kinderen voeren den naam van Fritz-George. Een zoon is schout-bij-nacht bil de Engelsche vloot. De nu overleden her tog van Cambridge heeft in het En gelsche leger gediend. Lange jaren was hij de opperbevelhebber. Als zoo danig blonk hii uit door plichtsbe trachting en liefde voor het leger. Hij was echter een behoudend man en in 1895 kostte het Sir H. Campbell- Bannerman, die toen minister van oorlog was. de grootste moeite om den man, die de noodige hervormin gen tegenhield, tot aftreden te be wegen. In den laatsten tijd is er maar wei nig uit DEN BALKAN vernomen. Uit Monastir m»1'" dat op de hnrWon van Ochrida 18 leiders- van opstandelingpn-heridpn zijn ge zien. onder aanvoering van Grouef, die op een bevel van 11comité van organisatie wacht-"1 het sein te geven voor het onnemen der wane- nen en om den onetan^ nroclamee- ren en volgens een bericht van de Frankf. Ztg." de ":;de van Wrnnkriik. Enge land en wellicht nog de eene of an dere groote mogendheid zullen in de eerstvolgende dap-Di1 stappen worden ondernomen in het belang van de in nood verkeerende Armeniërs in en om Sassoen. De toestand der Armenische bevolking moet zeer bedenkelijk zijn. Zeven bataljons in de nabijheid van Sassonen saamgetrokken houden de passen bezethet plan is met deze troepen tegen Sassoen op te rukken, zoodra door het smelten der sneeuw de wegen begaanbaar zijn. Stadsnieuws. Een Feest in het Diaconiehuis. Hebben wij vóór eenige maanden melding gemaakt van een prettig feest in het Stads-ArmenhuisDon derdagavond hebben wij een niet min der welgeslaagden avond bijgewoond in het Diaconiehuis in de Jansstraat. Het was ter gelegenheid van het 40- jarig huwelijksfeest van den oudsten Regent, den heer F. C. Hos en zijne echtgenoote, dat aan de oudjes een feest was bereid, dat met recht klonk als een klok. Eene prettige opgewekte stemming heerschte den geheelen avond in de met groen, bloemen en schilden fees telijk versierde zaal. Er werd gedan3t en gezongen, dat het een aard had en menig jongere kon een voorbeeld ne men aan het gezellige feestvieren van deze ouden van dagen, wier vroolijke gezichten en glinsterende oogen ver kondigden, dat zij pret hadden in hoo- ge mate. Niet weinig werd de vreugde verhoogd door den hier ter stede wel bekenden declamator, den heer Phaff, die met mej. N. N., verschillende aar dige voordrachten ten beste gaf en meermalen op aller gelaat een lach wist te tooveren. Een dankbaar welverdiend applaus, viel hun dan ook telkens ten deel. De hoofdpersonen van den avond. Bruid en Bruidegom, werden reeds bij het binnenkomen door de inwonen- den met een welkomstlied begroet, en daarna werden de heer en mevrouw Hos door eenige oudjes op recht har telijke wijze toegesproken, aldus uiting gevende aan him dankbaarheid voor het vele goede, dat zij in het Diaconiehuis mogen ontvangen, waar hun een goede, onbezorgde oude dag wordt bereid. Niet beter meenen wij de stemming der. bewoners te kunnen wedergeven dan door het afdrukken van een twee tal coupletten van een vers, door één der oudjes zelf gedicht „Heft aan een lied een vreugdelied Op 't feest, dat deze dag ons biedt Deez' jubeldag van Zestien Maart, Waarop het Bruidspaar is gepaard. Zij vieren 't Veertig-jarig Feest, En wij, wij vieren 't mee, met hart en anders zeker niet in staat zou zijn ge weest. over het buffet heenvloog. De schrik was even gauw bedaard als ontstaan. De rampen bij deze „Da- niek" bestonden uit het sneuvelen van ettelijke glazen, flesschen, kop pen en schotels, die de zenuwachtige dame van het buffet had geworpen. Meer niet. Geen armen of be enen a-ebroken, e-een bloedneus zelfs niets van dat alles. Het geval zelf zou dan ook de moeite van 't vertellen niet waard zijn. ware het niet, dat het weer schijnt te zijn opgerakeld en nu ver groot o-n "-pzwollen, de ronde doet, nota bene nog wel ai«wvf het pas ge beurd was. Men weet nu wat men van 't ver haal moet gelooven en dat het lang geleden is, zóó lang, dat we het geval in sprookjesvorm zouden kunnen ver tellen ,.Èr was ereiseen paniek- je De heer J. F. Strengholt komt met een nieuw gezelschap Zon dagavond in de groote zaal der So- ciete:t Vereeniging het drama Gaston van Frankrijk of de Man met het IJzeren Masker, vertoonen. De heer Nieuwenhuijzen zal de hoofdrol vervullen. Over zijn spel en de aankleeding van het stuk bericht men ons veel goeds. Vincentiüs-vereenigi ng. De Vereeniging van den H. Vincen- tius van Paulo te Haarlem zal hare algemeene vergadering houden op Woensdag 23 Maart in de groote zaal van het gebouw der Vereeniging in de Zoetestraat. Z. D. H. Mgr. A. J. Cal- lier, Bisschop van Haarlem, zal bij deze samenkomst tegenwoordig zijn. Zie, Bruidspaar, zie der Grijzen schaar Van zeventig tot neeg'tig jaar Zie tachtig eeuwen om u heen, Die dankbaar tot u nader treên Zij zingen allen, blij te moê, U op deez' hoogtijdag een heilgroet toe." De wijze, waarop Donderdagavond in het Diaconiehuis feest is gevierd, deed geenszins vermoeden, dat allen reeds met de kroon der grijsheid wa ren getooid. Toen wij omstreeks één uur heengingen, was het feest nog in vollen gang. De heer Hos en zijne Echtgenoote kunnen dan ook ten volle overtuigd zijn, dat de avond van gisteren voor de ouden van dagen tot een onverge- telijken is gemaakt en dat de door hen uitgesproken wensch, dat de gou den huwelijkskroon beiden eens moge sieren, welgemeend was. Ten slotte wensch en wij nog even den tolk te zijn van alle aanwezigen door aan den Vader en de Moeder der Stichting, het echtpaar Dokter, een woord van hulde en dank te brengen voor de goede voorbereiding van dit De Staking. In het Volk lezen wij aangaande de werkstaking aan de Meubelfabriek „Onder den St. Maarten", die nu reeds eenige weken duurt, het volgende Onze correspondent schrijft Gisterenmorgen zijn door Pool vier metaalbewerkers ontslagen, waaron der de voorzitter der Metaalbewerkers- vereeniging bij Pool, omdat zij de ver gadering in „St. Bavo", van Dinsdag-' avond, waar Van Erkel en Elferink over de staking spraken, hadden hij- gewoond. Omtrent een weesjongen, die daar ook was geweest, is door Pool naar de voogden van het weeshuis te Tiel geschreven. Zij zullen Donderdag te Haarlem komen om dat jongmensch eens terecht te zetten Van welingelichte zijde vernemen wij echter, dat dit bericht in zooverre juist is, dat 3 metaalbewerkers zijn ontslagenniet echter, omdat zij de vergadering in „St. Bavo" hebben bij gewoond, want daarmede wil de Di rectie zich in 't geheel niet bemoeien maar wel doordat door de staking 'n het rpeubelmakersbedrijf de daarmede in verband staande afdeelingen, "'n deze dus de metaaldraaierij, een over compleet van personeel krijgen. En nu meende de Directie in de eerste plaats, zonder verdere bedoe ling, de 3 vrijgezellen te moeten ont slaan. En wat den weesjongen aangaat, deze werkt op 't oogenblik gedwongen, want fe;telijk staakte hij veel liever. Op welke wijze onder deze omstan digheden het werk wordt verricht, laat zich begrijpen, en daarom is over hem met de voogden van het Wees huis gecorrespondeerd. Paaschconcert. Op den tweeden Paaschdag zal in de tent in den Hout 's namiddags van Zi tot 4 uur een concert worden ge geven door het Haarlemsch Muziek korps, directeur de heer C. P. W. Kriens. Orgelconcert op den 2den Paaschdag. Naar men ons mededeelt zal het or gelconcert in de Groote Kerk op Maan dag 4 April (2en Paaschdag) eene groote aantrekkelijkheid verkrijgen. Hierbij werken welwillend mede Mej. M. Scholten (alt) van Heemstede Donderdagavond te acht uur werd op den Jansweg een oude vrouw aangereden door een vracht wagen, waardoor ze een bloedende wond aan haar hoofd bekwam, en ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. Later bleek dat ze doof was. Commissie C tot wering van schoolverzuim. De Commissie C tot wering van schoolverzuim benoemde in hare ver* gadering van Donderdagavond tot voorzitter den heer W. A. J. van de Kamp, Jansweg 20 en tot secretaris den heer Ed. A. van Bilderbeek, Pie- terkiesstr. 58. Leden der Commissie zijn behalve bovengenoemdende dames A. S. Krom en J. E. H. Boelhouweren de heeren P. A. Roelofs, M. H. Tushuizen L. Modoo, E. H. E. Oudschans en W. P. J. Overmeer. Drankbestrijding. Volgens advertentie zal er Maan dagavond a.s. een openbare vergade ring gehouden worden door de Ned. Ver. tot Afsch. v. Alcoholische dran ken. De heer Wilkens van Utrecht zal als spreker optreden met het on derwerp „Drogredenen en Dooddoe ners", terwijl de heer K. J. D'Huy voor en na de lezing eenige zang nummers zal ten beste geven met pia nobegeleiding van Mej. A. D. Ger- hardt, beiden van Amsterdam. Het programma, als bewijs van toegang, verkrijgbaar k 10 cts. ziet er dus aanlokkelijk genoeg uit, om een gang naar Weten en Werken aan te kunnen bevelen. In de N. R. Ct. 1 e z e n w ij, dat het Bestuur der Sociëteit Vereeni- -, -kt een conferentie aangevraagd en de heeren Chr. Freijer en N. Vogel heeft met B. en W., om op te komen (viool), welke o. a. concert van Bach tegen de eischen van verandering. c'1T1Qfa 1rOT1 WSn,,Ql er,in o mn.1 Dat een conferentie werd aange- Paniek in „De Yereeniging." Stel u gerust, lezer, we hebben u niets te vertellen over een paniek, die pas gebeurd zou zijn, integendeel, 'tis jaren geleden. Vóór we vertellen wat er van het geval was, een kleine opmerking. Tegenstanders van de bepalingen, die B. en W. nu aan de verschillen de openbare lokalen, vooral aan de Sociëteit „De Vereeniging" willen op leggen, zeggen gewoonlijk ten slotte „En bovendien is er in geen jaren iets in De Vereeniging gebeurd 1" „Dat is geen argument", beweren de voorstanders van de bepalingen. „Er kan in honderd jaar niets en dan op eens een vreeseliike ramp gebeu ren." Dat is in 't algemeen waar. ilaar wanneer dan voorstanders van de be palingen op hun beurt er on wijzen, dat er toch eens een paniek in De Vereeniging geweest is. dan zijn ze ook aan de dwaal, want die paniek had niets te beduiden. Laat ons vertellen wat het was. Jaren geleden, zóólang geleden, dat niemand, dien we pt naar vroegen, ook zelfs maar ongeveer wist wan neer, kwam er op een feestavond in de groote concertzaal een beetje rook uit een van de roosters, afkomstig van een der kachels onder den vloer. 't Had absoluut niets te beduiden, maar sommige menschen maakten zich zenuwachtig. Een dame uit de buurt kreeg zoo'n schrik, dat zij met een acrobatische vlugheid, waartoe *tj en Sonate van Handel, solo's voor twee violen, zullen ten gehooren bren gen. liet concert neemt om 24 uur een aanvang. De prijs der toegangskaar ten is 0.25 en het programma zal bovendien ƒ0.05 afzonderlijk worden verkocht. Het programma van het avond-concert in het Brongebouw is vraagd is juisthet doel daarvan is evenwel onjuist medegedeeld. Voorals nog vinden wij geen vrijheid, er meer van te zeggen. Heden zijn alhier door den heer P. H. Mok, commissionair tevens toegangsbewijs. Of deze alle fijne vruchten, de eerste aardbe- a 1, of gereserveerd ƒ1 en de overige ziën aangebracht. Ze zijn opgekocht plaatsen A ƒ0.50 worden verkocht, is door Jacob Vermeer, wonende Jans- nog niet vastgesteld. Een van deze straat. Dit is 13 dagen vroeger dan het vorige jaar. twee staat echter vast, daar de gaan derij voor de 250 zangers(essen) moet worden gereserveerd. Het vonnis der Arrondis- sements-Rechtbank alhier, waarbij Toelatingsexamen. K. Geusjes is veroordeeld tót 3 maan- «0dW.it VerinWus°Vhêt slrifte.Uk den gev"straf en J" v' Dalsera is sedselte "plaits ia? het tSingi ter rake van diefstal van Sn voor de RijkiweisS lünmeel te Zaandam is door het Ge- voor onderwijzers. I rechtshof te Amsterdam bevestigd, 58 candidaten hadden zich voor dit behalve dat de aan Geugjes opgeleg- exarnen aangemeld, waarvan er 3 de straf is verhoogd tot 6 maanden, niet zijn opgekomen, terwijl er 2 ge- neeskundig afgekeurd werden, zoodat het examen met 53 candidaten aange- Onze stadgenoot, de heer M. van Breemen heeft te Bremen met vangen is. Later zal het mondeling góed gsvóll exSen af^ ?ÏS gedeelte van dit toelatingsexamen 6 gedeelte van dit toelatingsexamen plaats hebben, waarvan de uitslag te gen April te verwachten is. scheepsbouwkundig ingenieur. Hoog bezoek. Donderdagmiddag is Haarlem be zocht door H. K. H. de Hertogin van Mecklenburg, met een heer en dame als gevolg. Na een rijtoer door de ge- Ondeugende jongens. Donderdagmiddag waren eenige jon gens aan het spelen aan het Bolwerk. Zij hadden de aardigheid om met stee-meerite en den Haarlemmerhout nen naar de overzijde te gooien, toen maakt te hebben, is H. K. II. met <*e- eensklaps een van hen uitgleed en in volg om 6.54 stadstijd naar Don Haag het water terecht kwam. Door het i vertrokken. schreeuwen van den knaap opmerk- zaarn geworden, schoten eenige men-1 Hedenmorgen zou de Duit- schen toe, die hem door het toesteken sche Prins Eitel Fritz met gevolg onze van een stok weer op het droge gemeente bezoeken. Z. K. H. is ech- brachten. Na een flink pak slaag werd ter te Leiden afgestapt en wordt nu hij naar zijn woning gebracht. hedenmiddag hier verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1