Binnenland. Staten-Generaal. Kameroverzicht. De Tweede Kamer heeft gisteren heel wat afgedaan. Eerst een inter pellatie van den heer Mees, over den Waterweg naar Hoek yan Holland. Men heeft reeds vernomen wat de Min. van Waterstaat den Rotterdam- schen afgevaardigde, die het voor zijn stad opnam, antwoordde. Dat ant woord was bevredigend. Om de groo- tere diepte van den vaargeul te on derhouden, waarvoor gebaggerd denis van ons land zoo merkwaardig Paleis. Te half zes maakte de jonge prins zijn opwachting bij H. M. de Konin gin-Moeder op een voor dit bezoek door H. M. gegeven thé. Vorstelijke Bezoeken. De hertogin Marie Antoinette van Mecklenburg kwam te Amsterdam Donderdagochtend met den trein van 9 uur zes minuten Holland- sche Spoor aan, vergezeld door freule Snoeck, Hofdame, en luit. t. z. lekl jhr. Van Geen, adjudant van de Koningin. Bij aankomst ging het aan boord van de torpedoboot „Habang' - die achter het Centraal-station lag, moeten dammen worden aangebracnt- on(jer commando van den luit. t. z. ter weerszijde van de haven van le kl j Ketjen. Met die boot werd Maassluis. Dat was deels geschiedI opgestoomd door het Noordzeekanaa! de rest zou nu spoedig worden uitge-j naar Zaandam, alwaar het CzaarPe- voerd. Bovendien kreeg de heer Brum-I terhuisje werd bezichtigd, meikamp de verzekering, dat ook op j Vervolgens werd het watertochtje de haven vatt Maassluis zo>^ worden voortgezet naar IJmuiden. In deze gelet. i plaats bezichtigde de hertogin de elec- Zonder stemming ging er vervolgens trische sluizen, de visschershaven door de suppl. begrooting van W aUsr- rtaat. omvattende het voorstel be treffende de veelbesproken Westelij ke viaduct te Amsterdam, die al zoo veel geld heeft gekost. Over deze geld- quaestie had de heer Hubrecht het voornamelijkhet voorstel, de gun ning van het werk aan een buitenlan der incluis (omdat er geen Holland- sche deskundigen voor hydraulische fundeering waren) nam hij in bescher ming. Alleen wenschte hij beter fman- cieele waarborgen voor de richtige uitvoering en de Min. beloofde daar voor te zullen zorgen. Hetzelfde be loofde hij te zullen doen ten aanzien van voorschriften voor de gezondheid der arbeiders bij dat werk (dat door den heer Passtoors zeer gevaarlijk was genoemd). Hij zou aan diens wenken in het belang der arbeiders aandacht schenken. Van het voteeren van het aangeoo- den ontwerp betreffende den electri- schen spoorweg Rotterdam—Den Haag Scheveningen. vreesde de heer Van den Berch van Heemstede ongelukken op den Leidschen Straatweg, weshalve hij daar gaarne een viaduct zou heb ben gehad. Maar nóch de Min. nóch de Kamer, deelde zijn vrees en het ontwerp werd goedgekeurd. De Kamer begon toen met de behan deling der wet tot aanvulling van de wet op de Vermogensbelasting, be doeld, zooals men weet, om de vaak geconstateerde ontduiking te ontgaan waarom deze wet dan ook navor dering van belasting wil mogelijk ma ken tot en met de 12e. maand volgend op het belastingjaar en tot het vijf voud van het ontdoken bedrag. Niet heel mak, zooals men ziet De heer Van Raalte drong er bij den Min. op aan. ter bevordering van de juistheid der aangiften èn van den Staat èn voor de gemeenten, de ge heimhouding der kohieren van Ver mogens- en Bedrijfsbelasting op te heffen. Nu zagen de burgemeesters de kohieren der laatstgenoemde, zagen rijksambtenaren de kohieren der ge meentebelastingen, maar over en weer mocht men er geen gebruik van ma ken. Dat was toch een chinoiserie en een misstand. De heer Kolkman sloot zich bij hem aan in het belang der publieke moraliteitde geheimhou ding was z. i. toch een wassen neus. De heeren Tydeman en Melchers dron gen aan op een verscherping van de middelen tot ontduiking. De Minister Harte antwoordde, dat het beginsel der geheimhouding de grondslag was van de Vermogensbe lasting. Om er nu mede te breken, bij dit ontwerp, was geen goede gele genheid. De Min. wilde overwegen om aan de wenken van den heer Van Raalte tegemoet te komen. Deze wet meetrekken tot het uiterste toe. Hij zou z." L preventief werken, vrees zou! keerde eeistna den vrede naar Europa andere havenwerken en werd een tochtje gemaakt buiten de hoofden. Aan den wal teruggekeerd, werd te IJmuiden het dejeuner gebruikt, waar na de hertogin in den namiddag naar de residentie terugkeerde. Uit de Staatscourant. Benoemd met ingang van 1 April tot directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Gronin gen, M. Blonker Herny, thans inspec teur derzelfde middelen aldaar (1ste afdeeling). Ontslagen jhr. mr. B. C. de Jonge, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Mei e.k., eervol als raadheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten aan Hare Majesteit en den lande bewezen. Academische Examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het aanvullingsexamen in de dier- en delfstofkunde door den heer A. M. Wolbers. Bevorderd tot doctor in de scheikun de op proefschrift„Onderzoekingen over het stelsel zwavel en chloor", de heer A. H. W. Aten, geboren te Wor- merveer. Groningen, 17 Maart. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexa men de heer H. I. Douma. Bevorderd tot arts de heer W. Noordenbos, med. docts., geb. te Hallum. Het Intern. Congres ▼oor Schoolhygiöne. Verschenen is thans het officieel programma van het van 4 tot 9 April te Neurenberg te houden „Internatio naal ConErres voor Schoolhygiëne", waaruit wij vroeger reeds het voor naamste mededeelden. De deelneming uit Nederland is zeer groot Het Nationaal Comité voor Neder land is samengesteld als volgtprof. dr. C. Winkler, voorzitterdr. J. H. Gunning Wzn., districts-schoolopzie- ner, vice-voorzitterJ. T. T. C. van Dam van Isselt, voorzitter van den centralen gezondheidsraadprof. dr. C. Eijkman G. Polvliet, 1ste luit. der infanterie, secretaris-penningmeester. Het Burgerziekenhnis. Op zeer eenvoudige wijze zal heden het 25-jarig bestaan van het Burger- Ziekenhuis te Amsterdam herdacht worden. Alweer één. In eene woning in de Lange Noord straat te Middelburg is Woensdag in een riool het lijkje van een pasgebo ren kind gevonden. De 23-jarige dienstbode C. K. is naar het stedelijk ziekenhuis overge bracht, evenals het lijkje. Donderdag ochtend heeft de justitie aldaar eeu onderzoek ingesteld. Millioenenjuffronw. Het is gebleken, dat de millioenen juffrouw, die zich noemde mevrouw Van Buuren van Schevichhaven, ge naamd is Bertha Sachs, geboortig uit Venlo. Zij moet op verschillende plaatsen zegt de ,,'s-Hert. Ct.", hetzelfde heb- ben'-uitgehaald als te Tilburg, en een maal veroordeeld zijn geweest tot twee jaren gevangenisstraf wegens biga mie. Utreektech Muziekkorps* In den Utrechtschen Gemeenteraad is, na levendige discussie aangeno men een voorstel van B. en W. om het subsidie aan het Utrechtsch Muziek korps voor 1904 en 1905 te verhoogen met ƒ4000 en derhalve te brengen op ƒ14000. Het korps heeft namelijk voortdu rend te korten, die naar het schijnt op andere wijze niet geheel kunnen worden aangezuiverd. De Nederlandach- Bnssische ambulance. De correspondent te Petersburg van de „N. R. Ct." schrijft: De Nederlandsch-Russische ambu lance heeft nu een uitstekend leider gevonden in dr. Von Rennenkampf, de zelfde die zich zoo bijzonder onder scheiden heeft in den Zuid-Afrikaan- schen oorlog. Men zal zich herinne ren, dat dr. Rennenkampf toen deel uitmaakte van de Nederlandsch-Rus sische ambulance onder leiding van dr. Van Leersum, en dat hij, nadat die ambulance door den ongelukkigen loop der omstandigheden, reeds lang verstrooid was, en alle geneesheeren reeds lang naar Europa waren terug gekeerd, toen de zaak der Boeren zoo goed als opgegeven was, een van de weinige dokters was, die als genees kundige mei de Boerenleiders bleef onware aangiften tegenhouden. Daar om moest men haar niet verscherpen, den belastingschuldige niet noodeloos verontrusten. Bij de bespreking der artikelen nam de Min. over een amendement van den heer Goekoop, bepalende dat de inspecteur zal mogen afgaan op elk „feit" (er stond eerstakte of memo rie van successie) waaruit hem fraude blijkt, maar verplicht is den belasting schuldige mede te deelen, waaruit hem dit gebleken is. De heer Willinge stelde voor, en de heer Van Karnebeek ondersteunde hem dat niet slechts aan één, doch aan alle in den lande wonende erfge namen moest worden medegedeeld, wanneer uit een akte van nalaten schap bleek, dat de overledene te laag was aangegeven. Over deze quaestie (er i9 een amen dement van gelijke strekking van den heer Van de Velden) wordt de beraad slaging heden te 11 uren voortgezet. (Per telegraaf.) Heden was er voortzetting van het debat over de vermogensbelasting. Het amendement-Van de Velde is over genomen. Over de regeling der navor dering werd een uitvoerige .discussie gevoerd. 'Hofberichten. Volgens een Reutertelegram, dat uit Laveno (aan het Maggiore-meer) aan de „Giornale d'Italia" gemeld wordt, is een aanvang gemaakt met de on derhandelingen voor het verblijf van Koningin Wilhelmina in een villa aan het Maggioremeer, waar H. M. ver sterking komt zoeken, na Haar lang durige ziekte. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins brachten gisteren een bezoek aan de kunstbeschouwing van wer kende leden in Pulchri Studio. Zij werden rondgeleid door de hee ren E. N. Maris, voorzitter der kunst zalen, en Fred. J. Du Chattel, commis saris. terug, wanneer ik me niet vergis, vergezelde hij president Steijn naar Nederland. De ervaringen, die de energieke geneesheer in Zuid-Afrika heeft opgedaan, zullen hem op het Aziatische oorlogsterrein zeker goel te pas komen. Hoog bezoek. Prins Eitel-Fritz, incognito reizende onder den naam van graaf Geldern, is gistermiddag te 12 uren ten Ko- ninkliiken Paleize TT de Koninein en Z. K. H. den Prins gaan begroe ten. De Prins bleef bij de Koninklijke familie déieuneeren. die na afloop daarvan met hem het Huis ten Bosch uitreed, om hem rond te leiden bij zijn bezoek aan dit in de ge9chie- Hr. H. Tan Dissel. Te Utrecht is overleden Mr. H. van Dissel, oud-president der Twee hooge gerechtshoven van Neêrl. Indië. Zijn welgeslaagde levensloop was da volgende In 1868 ter beschikking van den gouverneur-generaal gesteld om te worden benoemd tot ambtenaar bij den burgerlijken dienst, trad mr. Van Dissel in 1869 in de rechterlijke macht als substituut-griffier bij den raad van justitie te Samarang. Uit die betrekking werd hij echter kort daarna geroepen ten einde op te tre den als eerste commies bij het op te richten departement van justitie. In die betrekking was hij toegevoegd als secretaris aan den Regeeringscom- missaris voor de zaken van Atjeh ge durende de 2e expeditie tegen dat rijk. In 1877 werd hij benoemd tot adsistent-resident voor de politie te Palembang, om in 1880 wederom plaats te nemen in de gelederen der rechterlijke macht als voorzitter van de landraden te Padang en Priaman op Sumatra's Westkust. Een jaar la ter werd hij weer teruggeroepen bij het departement van justitie, en be noemd tot inspecteur, chef van de af deeling gevangeniswezen. In 1882 be noemd tot president bij den raad van justitie te Macassar, bleef hij sedert in de magistratuur dienen, en wel in 1884 als raadsheer in het Hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië, welk lidmaatschap hij vervulde tot 1887, toen hem wegens meer dan 15, jaren onafgebroken dienst een verlof naar Europa werd verleend. Na te rugkeer daarvan in 1889 werd hij in zijn vorige rechterlijke betrekking herplaatst, en in 1894 bevorderd tot vice-president van het Hooggerechts hof. Een jaar later werd hem het hooge ambt opgedragen van procu reur-generaal bij het hoogste rechts college tevens advocaat-fiscaal voor land- en zeemacht. In 1897 volgde zijn bevordering tot president van de beide hooge gerechtshoven van Neder landsch-Indië, de hoogste plaats in de magistratuur, welke mr. Van Dissel tot 1903 bekleedde. bij hem ontvangsten, maar het bedrag van die stortingen ging hem niet aan. Derhalve werd de man niet gecon troleerd en de ambtenaar van het O. M. wees daarop dan ook, toen hij requisitoir nam. In oen groote en goed georganiseerde gemeente mocht zoo iets niet gebeuren. Het gebeurde zou voor de gemeente een waarschuwing zijn, om in de toekomst de kas der jrekenplichtige ambtenaren geregeld na te zien. De eisch was 2^ jaar gevangenis straf. De verdediger, Mr. Frangiè, pleitte clementie. Lettere» en Kunst Een zonderlinge Yereenlging. Te Amsterdam is opgericht de ver- eeniging Erasmus, die ten doel heeft mannen en vrouwen van beteekenis uit het buitenland te zien en te hooren spreken. Aanvankelijk staan den ontwerpers als uit te noodigen spreeksters en sprekers voor den geest, persoonlijk heden als Olive Schreiner, Bertha von Suttner, mad. Séverine, mrs. Hum phry Ward, Gustav Frenssen, Maeter linck, Rostand, Björneon, Wicksteed, Wagner, Jaurès, Brunetière, Friedrich Paulsen, William Stead, Bernstein, Frédéric Passy, Anatole France, en anderen. Dit schijnt ons een plan toe, dat tot teleurstelling aanleiding geven moet. Beroemde personen die veel hebben geschreven, kunnen zulk een fraaie rede niet houden, of deze valt voor hen, die hunne werken gelezen hebben, tegen. Bovendien zijn schrijvers en dich ters zeer vaak slechte spekers. En ten slotte vallen bij persoonlijke kennis- mak'ng om allerlei redenen beroemde personen vaak bitter tegen. Erasmus deed maar beter en voor- zichtigear met beroemde werken te lezen en de schrijvers te laten, waar ze zijn. De Amsterdamsche beeldhouwer Schols, de ontwerper en uitvoerder van het Frans Hals-monument te Haarlem, is op 36-jarigen leeftijd te Brussel overleden. (Tel.) Gevaarlgke Oplichter. Ten kantore van de Dordtsche Bank op de Gedempte Glashaven te Rotter dam is gearresteerd de te Ruhrort geboren machinist en bankwerker W. Hufke, in de Roentgenstraat te Rot terdam woonachtig, die zich aan po ging tot oplichting schuldig maakte. Zich uitgevende voor den heer Vol- ker te Dordrecht, trachtte hij de Bank voor een bedrag van ƒ800 op te lich ten. Dit mocht niet gelukken, de poli tie werd gewaarschuwd en thans be vindt de oplichter zich op het bureau van politie in de Pauwensteeg aldaar achter slot en grendel. De aangehoudene werd reeds vroe ger door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld wegens het maken \an valsche rijksdaalders, die daarna door eën kameraad van hem in een café in de Koningssteeg werden uit gegeven. Destijds werden in zijne wo ning in de Roentgenstraat verschil lende werktuigen in beslag genomen waarmede de valsche munt gemaakt werd. Leger en Yloot. Bij Koninklijk besluit is, ingaande op 1 Mei 1904, eervol ontheven van het commando der Koloniale-reserve, de majoor der infanterie van het le ger in Nederlandsch-Indië, S. A. Drij- beren met genoemden datum be noemd tot commandant van gemeld korps, de met verlof in Europa aan wezige majoor der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië, R. G. Doorman. Uit de Omstreken Rechtszaken Diefstal bij de Reiniging. Voor de rechtbank in den Haag werd Donderdag behandeld de zaak van B„ boekhouder der openbare rei niging daar ter stede, die, gelijk men zich herinneren zal, eenigen tijd leden werd gearresteerd wegens ver duistering van geld dat hij uit hoofde zijner betrekking onder zich had. Het bleek dat bekl. sedert 1 Maart 1894 tot Februari 1904 zich op ver schillende tijdstippen gelden heeft toe- geëindigd tot een bedrag totaal van ƒ14.704.90. Het was geld dat hij als boekhouder ontving als opbrengst van meststoffen der paarden, faecaliën, beerputten en voorts geld, bestemd voor het werkvolk, enz. De man genoot een salaris van ƒ1500. Hoe hij zooveel geld als ver dwenen is noodig had kunnen heb ben, was hem zelf niet helder, zelfs probeerde hij het denkbeeld ingang te doen vinden, dat een ander ette lijke duizenden zou hebben ontvreemd. Toen hem de onwaarschijnlijkheid daarvan werd aangetoond, berustte hij er in. Overigens had de zaak niets be langrijks, dan dit, dat de boekhouder niet gecontroleerd werd. Uit het verhoor van den directeur der openbare reiniging bleek dat er een in 1871 uitgevaardigde instructie bestond voor den boekhouder, waaruit uit artikel 11 bleek, dat de boekhou der verantwoordelijk is aan burge meester en wethouders en, onder de zen, aan den directeur. Van het be staan dezer instructie wist hij, direc teur, niets af vóór het tijdstip der ar restatie van beklaagde en het toen daarop gevolgde gerechtelijke onder zoek. Controle van bekl. lag zeide de directeur niet op zijn weg, al thans geen contröle over het finan- cieele gedeelte van bekl.'s werkzaam heden .Het was getuige nooit degelijk gezegd, dat hij als directeur de kas van bekl. had te controleeren. De quaestie of de directeur de kas had moeten controleeren, is in de verga dering van B. en W., waarin getuige geroepen was, in twijfel gebleven. De gemeente-ontvanger te 's-Graven- hage, op zijn beurt, verklaarde dat hij beklaagde nooit gerekend heeft te behooren tot de ambtenaren die re- kenplichtig zijn aan den gemeente ontvanger. Hij achtte hem alleen ver antwoording schuldig te zijn aan B. en W. en aan den directeur der open bare reiniging. Boklaagde stortte wel OVERVEEN. De bloemenvelden zijn hier voor het meerendeel van het winterdekkleed ontdaan, slechts bleef er hier en daar een dun laagje riet liggen om de plan ten tegen een al te strenge vorst te beveiligen. Nu althans kan men eenigszins de ontwikkeling van de hier zoo in rui me mate verbouwde hyacinthen na gaan. Bij andere jaren vergeleken zijn ze wel wat ten achteren, waarschijn lijk is dat toe te schrijven aan het minder goede gewas van verleden jaar, toen zooveel bollen in meerdere of mindere mate door de onverwacht snel-invallende vorst, waardoor de kweekers niet genoeg en spoedig kon den dekken, bevroren waren. Bloemenliefhebbers, vooral zij, die zich reeds bij voorbaat verheugen m het aanschouwen der rijke kleurscha- keeringen der hyacinthenvelden zul len met Paschen, vooral ook omdat dit feest dit jaar nog al vroeg invalt, dat genot nog niet kunnen hebben. Alleen als het voorjaarsweder buiten gewoon gunstig is, zal wellicht tegen dien tijd iets der ontluikende hyacin then te ontwaren zijn bij minder gun stige weersgesteldheid kunnen de kij kers gerust nog een week of drie ge duld beoefenen. glad, dat de paarden, als zij moeten aanzetten, er beslist op moeten uit glijden. Dat aanzetten was nu vandaag niet noodig, omdat er slechte één wagen op de pont was, die dus, door aan de andere zdjde te gaan staan, zijn aanloop kon nemen, reeds vóór de platen. Maar komt de pont in gebruik en staan er dan meer wagens ach ter elkaar, dan zal dit niet mogelijk zijn. Ook bij het komen op de pont is de plaat voor paarden steeds een ge vaar. Een ander bezwaar is, dat de los- bruggen naar de pont toe hellen, wel ke helirng grooter of kleiner is, naar mate er minder of meer water in het kanaal staat. Dit zal beslist een groot beletsel zijn voor de tram, als die door een locomotief zal worden voortbewo gen. Bij geringe hellingen op den weg, is men reeds nu genoodzaakt harder, soms met groote snelheid zelfs, te rijden en waar hier het hellen niet geleidelijk doch ineens begint, is dit een bezwaar dat niet te licht te achten is. Nu bleek het niet omdat de paar den gelegenheid hadden een flinken aanloop te nemen, doch er dient daar mede toch later rekening gehouden. Geconstateerd werd dat de pont zelf geen noemenswaardig lawaai maakt, zoodat de paarden rustig ble ven. Hoe dat later zal zijn als de loco motief van de tram, stoomfietsen en tuftufs tegelijk met paarden zullen worden overgezet, moet nog blijken. Eveneens hoe het zal gaan als er schrikachtige paarden op de pont zijn die niet willen stil staan. BEVERWIJK. Bij de alhier gehouden Provinciale hengstenkeuring verdienden „Concur rent" van B. Biesheuvel te Haarlem mermeer, en „Belgium" van H. F. Bultman aldaar, de premiën van 500. HEEMSTEDE. De vrije tooneelvereeniging „Con cordia" stelt zich voor op 26 April a.s. de 600-jarige gedenkdag van het verdrijven langs het Manpad der in ons land gedrongen Vlamingen, door Witte van Haemstede, een tafereel uit het jaar 1304 te aanschouwen te geven Door het Parochiaal Armbestuur is in 1903 bedeeld in geld 178.75, in na- tura ƒ2375.04'. aan collecten enz. is ontvangen ƒ3700.55. VELSEN. Men schrijft uit Velsen aan de N. R. Crt. van Donderdag Vandaag is het dan eindelijk ge beurd. De tram, d. w. z. een goederenwa gen van de tram, is op de pont van de eene naar de andere zijde overge zet. Die wagen was geladen met 8000 K.G. rails en werd door paarden op en van de tram gebracht. De paarden hadden eerst niet veel zin er op te gaan, doch door ze aan de hand ie leiden gelukte dit toch. Wat "het overgaan van de pont be treft, dit gaat en ging ook nu vlug ger dan voorheen. Maar het aanko men is ook nu nog niet in orde en er verloopen één twee minuten voordat de rails op de pont liggen in het ver lengde van die op de losbruggen. Thans bleek bovendien nog een an der gebrek. De verbinding tusschen de pont en de losbruggen wordt gevormd door een ijzeren plaat, waaraan klappen met gaten zijn bevestigd, die op de los- brug gelegd, juist moeten komen op die ook daarin gemaakte gaten, waar in dan een pin wordt gestoken, die de pont belet voor en achter of links en rechts te gaan. Die platen zijn zoo HAARLEMMERMEER. Het vooruitzicht dat de Haarlem mermeer, ruimschoots dit jaar aan de landbouwarbeiders werk zal geven, vindt zijne oorzaak in 't groot aantal land, dat in gereedheid wordt ge bracht, voor het uitzaaien van bieten. Het wieden, dunnen, rooien, vervoeren en het weder in orde brengen van 't land vereischt veel arbeidskrachten, zoodat meestal tot December werk in overvloed is en een goed daggeld den zwaren arbeid loont. De groote regenval in 't verleden na jaar en 't ongunstige weder van den laatsten tijd is oorzaak dat er bijna in Haarlemmermeer geen winterkoren is gezaaid. Van de korensoorten, die uitgezaaid zijn, heeft de rogge zich behoorlijk ontwikkeld. Het afbreken en weder opbouwen van woningen te Hoofddorp is nog in vollen gang. Tal van woningen die te laag ston den en het dorp ontsierden, worden flink uit den grond tot nette wonin gen opgebouwd. Binnenkort zal weder een groot woon- en winkelhuis ver rijzen voor rekening van den heer Lee stem aker. Op de hengstenkeuring te Hoofd dorp waren aangeboden de hengsten van de landbouwers J. Ruighaver te Haarlemmermeer en v. d. Berg te Haarlem voor inschrijving in het stamboek, die evenwel werden afge wezen. Voor de premiekeuring werd deel genomen door 15 hengsten. Premie ontving Sultan, eigenaar de heer B. Biesheuvel 400, eigenaar eig. de heer A. Colijn (N. Amstel) 250, Victor, eig. de Ver. N. Vennep ƒ250, Jonker, eig. de heer Bultman, 250. Aangeboden 7 tweejarige hengsten. Premie ontving de heer G. W. van Vuuren (Weltman) 150 en de heer A. Groenenberg (Botha) 150. Jammer dat we niet den geheel, kamp konden bijwonen, want erwffi aardig „gewerkt" in 't eerste SteijlPoil, werd mee aangevanjP en was een succesje voor Steijl dien Poil meer remiseerde had meer kunnen doen. Z'n aanval r reposten zijn niet genoeg doorgei}a Meer succeB had hij tegen Tel, meer van zijn lengte is, en daardfi niet overwegend sterker. Sprengde hoewel niet geheel in orde, had I veel voor z'n club over door meel werken. Hulde FonsStappers t gen we voor 't eerst en deed 't direj? houding en werk vielen zeer te roem hoewel nog te veel open, toonde I veel aanleg. Z'n goede school wal borgt veel voor de toekomst. Pro 7 tria's luyden waren overweldigt sterker, 't Waren van die oude getq g wén, die ik me nog uit '98 herinrpd Steijl, goed wedstrijdschermer, upc dezen avond wat werk en houding]e treft, heel goed. Draaijers kennen rj nog al goed riposteerder, ook enfoi Tel was een beetje slap, niet serij0 genoeg, een volgenden keer beter. De uitslag was: Pro Patria n met 33—18 töuché's. erc [ai Naar wij vernemen is dPd den heer C. W. Schönhüth het van den heer Hulshof Pol op fï Jansweg aan de zijde der Nieut. gracht aangekocht, om aan dien kUi uitgangen te kunnen maken. lel ik j Raad van Bereep. (Zitting van 18 Maart 1904. Ij Behandeld werd het beroep vanjjd v. d. Kodde te Haarlem, tegen defcj, slissing van de Rijksverzekeringbajta V. d. Kodde was in het begin nDe het vorige jaar werkzaam aan Jtn sloopen van 3e oude gasfabriek. ir 4 April had hij van een medearbeil eeq slag gekregen met een voori mer. Hij had toen letsel bekomen de rechter- en linkerarm. De linkerajoe was spoedig genezen, doch de rejist terhand is volgens verklaring van ^el der Kodde nog steeds niet hersttfoi zoodat hij er nog niet mede kan w&ó: ken. I n Als deskundigen waren gedagvai de doctoren P. W. Peereboom enj^ Vervolg: Stadsnieuws Gevonden voorwerpen: Een paar bruine handschoenen; een ring met sleutelseen gummi-band van een kinderwagen of sportkar een bril in étuieen hondenriem een zwarte taseh met muziekboeken, ach tergelaten in het Post- en Telegraaf kantoor op het Plein. Gev<> il en Door de gladheid der steenen Is een paard gevallen op het Stations plein. De boomen van het rijtuig zijn gebroken. Overigens kwamen eeen ongelukken voor. Ontvreemd. Uit een in aanbouw zijnde woning onder de gemeente Schoten is een kist met gereedschap ontvreemd. Vertraging gekregen. Donderdagmiddag is in de Groote Houtstraat een wiel geloopen van een bespannen vrachtwagen, waardoor de tram eenige vertraging ondervond. 43 miliciens der lichting 1904 werden door Gedeputeerde Sta ten alhier voor den militairen dienst ongeschikt bevonden en naar hunne haardsteden teruggezonden. De opbrengst van den kijk- dag der veiling van tapijten door den heer B. M. Heertjes te Amsterdam ten overstaan van den notaris J. Ratel band 16 en 17 Maart gehouden,, was ƒ23.15, welk bedrag in de kas der vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen" gestort is. Sabelontmoeting „K. d. O." „Pro Patria". K. d. O. schijnt dit jaar nog al eens met invallers te komen, enfin 't pleit voor je club, ale je erover beschikken kunt. We zagen dezen keer Sprengers Poil en Stappers, de laatste twee reserve. Pro Patria met Steijl, Tel en Draaijers. ie W. Westerveld, en als getuige H. d. Pol, terwijl voor van der Koi optrad de heer Mr. van Thiel. Uitspraken. Ongegrond verklaard de volgeiP beroepen*n G. v. d. Starre, wed. van M. schoor te den Helder. H. C. Kate, te Haarlem. jjk G. de Wit en Co. te Hilversum.» z A. N. Zangster te Amsterdam, jn. Ingewilligd het beroep van P. Hof te Krommenie. Arr. Rechtbank. 1 (Zitting van Donderdag 17 Maai Een diefachtige dien6tboj Antje M. W., een zeventienjair dienstbode had zich te verantwef den voor diefstal gepleegd bij mevrouw, waar zij als dienst! werkzaam was geweest. In den avond van 31 Januari *1° zij bij mevr. B. in betrekking geiH men, terwijl zij reeds op 2 FebruP0 dezen dienst verlaten heeft uit ei$n beweging, om zoodoende haar gofeI Pennine- zich toe te eigenen. Mevrof®1" had in die twee dagen reeds eenin§ voorwerpen vermist, o.a. een goud® oorbelletje van haar dochtertje Pg< haar eigen vingerhoed. Dit kwtn haar verdacht voor, temeer daar t>n< eenige sigaren in de keuken gevonduk had, die afkomstig waren van a0 kamerbewoner. Toen het meisje diet ook niet weer bij haar terugkwam,?oo niets van zich liet hooren, deed loo aangifte bij de politie. De recherché Van Halst ging daarop naar de ning van het meisje en nam daar a vingerhoed in beslag, alsmede oorbelletje, welke voorwerpen opl vliering verborgen waren. Antje JL de volgende verklaring hieromtreSdl Ze -had den vingerhoed, die zoop later vebleken is, niet van mevrofcoi was, doch van de bij haar inwonamet schoonmoeder, van de waschtafel L, de bovenkamer medegenomen om iL te naaien. Toen zij daarmede beïL. was, werd er gebeld, en stak zij drf' vingerhoed in haar zak, doch njr* met de bedoeling, zich dien toe te eir11 nen. Toen zij later den dienst veij8^ ten had en thuis gekomen was, difolt de zij den vingerhoed niet meer tei te gaan brengen en verstopte de$ei toen maar op de vliering. Van gouden oorbelletje zei ze, dat ze gevonden had. De schoonmoeder van mevrouw was eenige dagen na het wegbliji van Antje naar deze toegegaan, te vragen, waarom zij niet meer t> was gekomen. Antje toonde zich h tegen deze dame boos, en zei dat de vodspenning wel later zou tei betalen. Als etuige in deze zaak weri gehoord de bovengenoemde dames, het gebeurde bevestigden. De schof10 moeder verzocht der rechtbank b< een niet te strenge straf op te leg) daar de gestolen voorwerpen van niv waarde z^n. De ambtenaar van het O. M. daai aan het woord komende, wees er dat h" eerst eeen vervolging dacht té stellen, maar daarvan is terug komen, toen hem bleek, dat de bc te dienstbode voor ««rt tweetal jai óók veroordeeld is geworden, wegf diefstal van eenige voorwerpen d(, middel van een valschen sleutel. Sta, achtte het ten laste geleede voldof de bewezen en vroeg met het oog den nog zoo jeugdigen leeftijd het meisje een boete van 30, te vf^ vangen door tien dagen gevangei straf. Gemengd Nieuws Een inlnige Bnrgemeester. De ananas, deze heerlijke vruel werd eerst omstreeks 1830 in Eurcl in de winkels verkochtvoor dien If werd haar gewicht bijna met goi betaald. Op een diner, dat de buil meester van Londen in 1833 aan I

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2