"ÏJXiïr1 Br. A. Bfi. Sanden Electric Belt Co., T. A. DONNEE, KI. Houtstraat 62 Drapes a la Cascara S Firma VAN TÜBERGEN - Groote Houtstraat 141 - Apotheek Ons 539te filiaal De Zuidhollandsche Boterinrichting SPAARNE 74 aLdMI.Kbrag? OTer Eieren 3, 3l/2, 4, 4'/2 en 5 cent p stuk. Voor de Haagsche Rechtbank is 24 jaai* gevangenisstraf geëischt tegen den geschorsten boekhouder der open bare reiniging aldaar, beklaagd van verduistering van f 14,704, die hij krachtens zijn betrekking onder z'ch had. Bekl. bekende, na intrekking zij ner vroegere bekentenis, ten slotte de geheele som ten eigen bate te hebben aangewend. Leger en Vloot Met iue Regiment. Van het nieuw te vormen 10e regi ment infanterie zullen in garnizoen komen of blijven tie staf te Haarlem het le bataljon te Hoornhet 2de ba taljon te Den Helder, en het 3de en liet 4de bataljon te Haarlem. Als voor- loopige standplaats voor het depot van liet korps wordt aangewezen Haarlem. Bij het 1ste regiment infanterie zal een nieuw bataljon worden opgericht, hetwelk den naam zal dragen van3de bataljon en ie Assen in garnizoen zal komen. Het 10de regiment infanterie zal voorshands gerekend worden te be lmoren tot het verband van de 1ste divisie infanterie. De vrijwillig diende onderofficieren, korporaals en manschappen van liet 3de bataljon van het regiment grena diers en jagers, mogen tot 1 Januari 1900 de grenadiersuniform afdragen. De bij het 3de bataljon van het regiment grenadiers en jagers inge deelde miliciens van de lichting 1903 en van vorige lichtingen, behouden na den overgang van dat bataljon bij het 10de regiment infanterie de grena diersuniform. Voor zoover die militai ren nieuwe kleedingstukken mochten noodig hebben, wordt hun al dadelijk de infanteriekleeding verstrekt. Uit de Arbeiderswereld. Loonsbewegiug. De schildersgezellen - vereeniging ..Vooruitgang zij ons doel", te Am sterdam had aan de schilderspatroons- vereeniging Amsterdam" aldaar liet verzoek gedaan om een standaardloon van 26 cent per uur bij een werk dag van tien uren in te voeren. De Kamer van Arbeid voor de bouwbe drijven te Amsterdam, in deze zaak gemoeid, is, nu de daarover gevoerde correspondentie geëindigd is, tot de volgende conclusie gekomen dat zij, met het oog op de groote mate van werkloosheid in het schil dersbedrijf, en de loonen door andere bouwvak-arbeiders verdiend, de bh Jijkheid eener vraag om loonsverhoo- ging voor de schilders kan toegeven dat zij echter ook moet erkennen de bezwaren door de patroons tegen de gevraagde loonsverhooging aange voerd en zij geeft, betreurende, dat zij door de weigering der schilderpatroons om met haar te confereeren, niet in staat is zelf verdere pogingen tot be middeling te doen, mitsdien alsnog aan de vereeniging van schilders patroons in ernstige overweging, tot een betere loonregeling voor de schil dersgezellen te willen medewerken, althans, voor zooverre daartegen door de eigenaardige omstandigheden van het schildersbedrijf zelf, geen on- overkomelijke bezwaren bestaan. Minister Knyper en de Diamantnijverheid. Door den minister van binnenland- sche zaken is aan de heeren Hartz, secretaris der A. J. V., Polak, voorzit ter van den A. N. D. B.. Harevoet, voorzitter van „Eduardus", Passer, voorzitter van „Bethonil", Douwes, voorzitter van „Patrimonium", het volgende getelegrapheerd Afloop debat Hooger Onderwijs en ten deele loop van zaken Antwerpen, vergunnen mij terug te komen op in terventie in hangend geschil diamant vak. Bij eerste aanbieding stuitte dit denkbeeld principieel niet op tegen stand, al kon het aanbod destijds niet tot resultaat leiden. Thans, nu gevolgen van uit gebroken worsteling voor de dia mantindustrie, voor de diamantwer kers en voor den winkelstand notoir zijn, waag ik het nogmaals in gelijk luidend telegram aan de strijdende partijen mijne tusschenkomst aan te bieden. Aangenaam zou het mij zijn van u te vernemen of door uwe vereeniging j in beginsel deze interventie wordt uur des middags te doen toekomen, zal mijnerzijds geen openbaarheid worden gegeven vóór dat uur of zoo lang niet aller antwoord is ingeko men. Ik doe deze tweede poging tot ver zoening, omdat ik het mijn plicht acht geen middel onbeproefd te laten ter beëindiging van een conflict, dat bij verlenging van duur de weivaart v«n beide partijen in zoo ernstige en toe nemende mate bedreigt." Ook de schildersgezellen te Alk maar hebben eene toonbeweging op touw gezet. Hunne vereeniging Stre ven naar Verbetering heeft zich met eene circulaire tot de patroons ge wend, niet verzoek liet uurloon te willen verhoogen van 17 tot 19 cent. Sport en Wedstrijden Kou. Ned. Jacht Ver. Nimrod, Op de laatstgehouden vergadering der wedstrijd-commissie van de Kon. Ned. Jacht-Ver. „Nimrod" werd beslo ten de baan te Haarlem te openen op Zondag 3 April en te Arnhem ip Maandag 4 April a. s. De sluiting dei- banen later te bepalen in overleg met de plaatselijke baancommissiën en ver der dagen en uren der oefening, den prijs per schot en de te heffen per centage, onveranderd te laten. Ueniengd .Nieuws Wegens schulden. Gisteren heeft zich in het gebouw van liet Koreaansche gezantschap te Charlottenburg de gezantschapsatta- ché Hyenfik I-long doodgeschoten. Hong was vier jaar geleden met den Koreaanschen gezant bij de vestiging van liet gezantschap meegekomen en ofschoon eerst 18 jaar een persoon van ge wie-lit omdat hij vlot Duitscli sprak, terwijl de andere Koreanen slechts hun moedertaal en Chineesch spra ken. Hong was spoedig een bekend en gezien persoon in de Berlijnsche groo te wereld. Sedert eenige maanden ech ter was hij zeer teruggetrokken. Hij zelf gaf als reden op, dat de toestand in het Verre Oosten-hem terneer druk te. Nu is echter gebleken, dat er heel wat anders achter zat en wel schul den. Er werd gisteren een wissel van 5000 mark voor een briljanten lijfsie raad aangeboden aan de Koreaansche legatie, en zooclra Horig daarvan 'n kennis was gesteld, schoot hij zich in zijn slaapkamer voor 't hoofd. Uit een eergisteren opgegeven ad vertentie maakt men op, dat hij het voornemen had zich op den vervaldag van den wissel dood te schieten. De advertentie luidde„Lieve vrienden en bekenden Wegens haast keer 'k zonder persoonlijk afscheid te nemen huiswaarts. Vaart welHyenfik (Hans) Hóng." Hij dacht niet aan te- rugkeeren naar Korea. Het lijk wordt er nu heen gebracht. Amerikaansch. In een filiaal van de Nationale Bank te Denver drongen eenige gewapend»? schurken binnen, verwondden den d? recteur levensgevaarlijk door een ge weerschot en gingen daarna met een som van 1000 pond sterling aan dei. haal. Een goederentrein van Soignies naar Brussel is bij de Denderbrug op een anderen trein gereden. Er zijn vier gewonden twee machinisten en twee stokers. De materieele schade is aan zienlijk. aanvaard. Indien en zoodra dit door alle geschied zal zijn, zal ik aan uwe| nadere goedkeuring onderwerpen of gij den vorm, dien ik aan mijne in- J terventie wensch te geven, al dan niet aanneemt. Aan uw antwoord, dat ik u verzoek mij vóór a.s. Zaterdag 12' Rattenverdelging. Vanwege de Fransche Regeering zijn dezer dagen door een commissie, onder leiding van Dr. Roux en een inspecteur van den landbouw, in het departement Charente welgeslaagde proeven genomen met een middel tot verdelging van veldratten, waarvan men daar en elders zooveel last en zoo groote schade ondervond. De commissie vond op het terrein der proefnemingen 1200 hectaren in de gemeenten Aigre, Aradour en Mons overal teekenen van verwoesting door de geduchte rattenplaag veroor zaakt in wei- en bouwland, wijn gaarden, bosschen, tuinen, enz. Met flesschen vol bouillon met een cultuur van bacillen toog men ten strijde tegen die vijanden. Stukjes brood of haver, in dien bouillon «edrenkt, werden op de aan getaste velden gestrooid, vooral bij de holgaten der ratten, en het gevolg was, dat het ongedierte bij hoopen stierf. Dr. Roux verklaarde in zijn rapport aan den Minister, dat in de behandel de streek 95 pCt. der veldratten zijn uitgeroeid. Bij liet omwoelen van den grond vond men telkens doodo rattensoms wel 20 in één hol. Men onderzocht ook op andere wijze de resultaten. Op een veld, door wijngaarden in gesloten. telde menl2484 holgaten. Di»1 werden alle zorgvuldig dichtgestopt. Twee dagen later telde men de weder opengemaakte gaten. Dat waren er 1304. Toen werd liet veld nog eens be handeld met vergiftige haver. Acht dagen later stopte men nog eens de gaten dicht en toen men twee dagen daarna de weer opengemaakte gaten telde, waren cr niet meer dan 37. Die cijfers geven een voldoend denk beeld van de slachting op deze wiizo onder de veldratten aangericht. Een voordeel is nok, dat het virus niet schadelijk bleek voor eenig huisdier. De Minister van Landbouw Mougéct dient nu een wetsontwerp in, waarbij het verdelgen van veldratten met het middel van het Pasteur's-gesticht-ver plichtend wordt gesteld overal, waai de meerderheid der grondeigenaars zich vóór dien maatregel heeft ver klaard. Vanwege gemeente- en pro vincie-bestuur kunnen bijdragen in de kosten worden verstrekt. Die kosten bedragen ongeveer vijf francs per hectare. Een kwakzalver. Voor de rechtbank te Tilsit in Prui sen heeft in de laatste weken een kwakzalver terechtgestaan die een groote „praktijk" had verkregen waar bij hij „magnetisme" toepaste, uit de oogen alle mogelijke ziekten opmaakte, door handgrepen de ziektestoffen uit 1 et lichaam haalde en dan van zijn handen afschudde enz. Een groot gjtal getuigen en deskundigen werden gehoord. De beklaagde, een nog jonge man. beweerde een tijd lang genees kunde gestudeerd te hebben, wat bleek onwaar te zijn. Behalve dat hij door zijn kunstgrepen opzettelijk bedrog had gepleegd, was hem ook de dood van een persoon ten laste gelegd en de mishandeling van anderen. De rechtbank nam de schuld van den dood als niet bewezen aan, wel de mishan delingen en bedrog in ten minste 20 gevallen. Zij veroordeelde hem tot 2 jaren gevangenisstraf met aftrek van 10 maanden negens voorloopige hechtenis. zyt Gr Al Faillissementen. Failliet verklaard; J. Strelitskie, antiquair te 's-Gra- venhage, Rechter-comm. rar. J. F. van der Lek de Clercq. B. J. Lupker, tos werkman te Hof van Delft, Rechter-comm. mr. E. R. E. Brants. H. J. Broekema, timmerman en aan nemer te Assen. Rechter-Comm. mr. II. J. Westra. Geëindigd door het verbindend wor den der uitdeelingslïjsten de faillis sementen van P. J. Zeelenberg, meu- kelmaker, destijds te Delft, thans te "s-Gravenhage, en van L. J. van den Berg, vroeger handelende in heeren modeartikelen onder de firma A. M. van den Berg, te Rotterdam. Familieberichten Gehuwd Maart 16. M. van Wezel met II- Blok, Amsterdam. BevallenA. Bömcke—Essink, z., Amst. 15. FaberSillerström, z., Amst. OverledenMaart 11. W. F. Har- denberg 43 j„ Den Haag; Wed. E. M. Nachenius—Muijsken, 68 j., Amst. 14. K. van Leeuwen, 78 j.. Sloten (N.-H.); 14. C. Graftdijk, 69 j., Heiloo 15. W. de Graaff, 61 j., Amst., 15. P. Pee toom, 76 j„ St.-Maarten15. H. B. de Graaff, 59 j„ Assen; 15. Wed. C. van OvereemAdriaans, 77 j.,Weesp. Stoom\ aartberichten Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, arx-iveerde 16 Maart te Padang. Het stoomschip Malang, van Java naar Rotterdam, vertrok 17 Maart van Marseille. Het dubbelschroefstoomschip Goen- toer, van Rotterdam naar Java, ver trok 17 Maart van Marseille. Het stoomschip Memnon arriveerde 17 Maart van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Timor, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 16 Maart te Port Said. Het stoomschip Prins Willem III, van Amsterdam naar Paramaribo pas seerde 16 Maart Dungeness. Het stoomschip Prins Willem IV ar riveerde 16 Maart van West Indië te New York. Het stoomschip Prins Willem V ar riveerde 17 Maart van Paramaribo te Amsterdam. Het dubbelschroefstoomschip Rotter dam, van de N. A. S. M„ van New York naar Rotterdam, passeerde 17 Maart des v.m. 11 u. 40 min. Prawle- po'nt. Overdreven geno* en vroegtijdige misbruiken beroove den merfsch vroeg of laat van zijne levenskracht, en versla; pen zijne zenuwen. Het geheele organisme verzwakt en on aardt, en dientengevolge vertoonen zich spoedig bepaalc verschijnselen, als: Zenuwachtigheid, Afgematheid,Zwaktei de lendenen, Hardlijvigheid, ontijdige ejaculaties, Loozingei Moeielijke stoelgang, Onmacht, Verval van krachten, Vernai wing, Aderbreuk, enz. Indien gij in een dezer gevallen verkeert, kunt gij geni zen worden, door het geneesmiddel toe te passen, door c Natuur zelve aangewezen. De duizenden, die gebruik hebbe gemaakt van de beroemde Kleetriselie „Hercules" Tan Dr. SANDEN kunnen dit getuigen. De aanwending van dit toestel vorm eene volledige methode van zelf behandeling. Men")draagt he 's nachts op gemakkelijke wijze om het middel, waardoo gedurende den slaap een aangenamen, ofschoon waarneem baren stroom van electriciteit wordt gezonden door de lever de nieren, de maag en de verdere organen. Het geheele toe stel weegt slechts enkele onsen, en de stroom kan volkomei naar wensch geregeld worden. Ieder toestel voor een man ii voorzien van een kosteloos Speciaal Electrisch Verbandstuk geheel geconstrueerd met het oog op eene rationeele behan deling der verzwakking in haar verschillende "(vormen. D« weldadige invloed doet zich onmiddellijk gevoelen. 0il8 Boek Gratis* Schrijf dadelijk teneindi gratis onze Brochure met beschrijving te ontvangen, die onde gesloten couvert per post wordt toegezonden, of, indien gt in de nabijheid zijt, breng dan een bezoek aan onderstaan) w adres om de „HERCULEX" te bezichtigen, en U rekenschap te geven van den stroom die het toestel voortbrengt. Di „HERCULEX" wordt door Vrouwen zoowel als Mannen aangewend tegen Rheumatiek, Spit, Lenclen pjj^n, Blaas- en Maagaandoeningen, Hardlijvigheid, enz. Het toestel geneest doordat het iedere zenuw, iederen spier, ieder orgaan van het menschelijk lichaam versterkt en herstelt; door zijne inwerking wordt B „De Gezondheid teruggevonden in de Natuur" het bloed gezuiverd en verrijkt, en verdwijnt de pijn. Beleefd verzoek bij het aanvragen der Brochure titel van dit blad te willen vermelden. Geopend alle werkdagen, van 9 tot 6 uur, en '8avonds ran 8 toe 10 nur. '«Zondags Tan 9 tot 12 nor do Onze Brievenbussen. Brieven op advertentiën kunnen worden geworpen In onze vijf eigen Brievenbussen, te weten Groote Houtstraat no. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld Lij het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van Jen heer F. Helling man. Kruisweg 41, hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Remert en aan onze Bureaux, Zuider Buiten Spaarne no. 6 vl-k bij de Turf markt en Groote Houtstraat No. 55. DE ADMINISTRATIE. ïaix Prachtige, magere Westphaalsclie en Geldersche Bankethaiumetjes,in de wicht van 2 tot 7 kilo, bij vooruiibestelling ook gekookt of gebraden, machinale Vleeschsnijderij. Gebrs. LOOTS WIJNHANDELAARS en LIKEURSTOKERS St. Pieterstr. 19-21 Wijngaardstraat 14 TELEPHOON 721 - HENRI J. CARELS T,h PAUL C. KAISER Vraagt uwen Apotheker: Het bestwerkend en onschadelijk Laxeermiddel groote flacon 1.— met gebruik kleine flacon t 0.30 ook direct aan ons adres te bekomen. Noteert op heden voor de fijnste kwaliteit Roomboter. 70 et. p. 5 ons Prima Kamper UTatunrb. 65 5 beide soorten staan onder strenge Rijkscontrole wel veel dnnlrder maar beter kwaliteit beslist onmogelijk. Een kwaliteit, wat geur en smaak betreft, ge lijk aan Delftsche Natuurboter 50 ct., heeft ge heel en al de eigenschappen als Natuurboter. Verder zeer goede kwaliteiten in de prijzen van 45, 40, 35 en 30 ct. per 5 ons, ruim prijs waardig, bezorgen door de geheele stad zonder prijsverhooging. Zoetemelksche kaas 45, 40, 35, 30 en 25 ct. Komeine kaas 15, 18, en 20 ct. p. 5 ons en prima Leidsche kaas 35 ct. per 5 ons. Neemt s. v, p. een kleine proef. Aanbevelend, DE DIRECTIE. geheel de oude, flink, joviaal, zicli telkens opwindend en daarbij de goedmoedigheid zelve. Hij en Bernard hadden het altijd goed samen kunnen vinden, omdat hij niet wilde opvoe den zooals de minister, maar den wil deman zijn eigen gang liet gaan, juist als vroeger, toen hij liem tijde lijk bij zich in huis had. De wilde kracht van den vroeger zoo bandeloo- zen knaap imponeerde hem evenals zijn ongeloofelijke handigheid in het schieten en rijden. Hij nam vaak zijn partij en trad bemiddelend tusschen- beidc, als Hohenfels weer eens nl zijn hatelijke scherpte te pas bracht om den lastigen neef te temmen. Dat hielp wel nooit, want de minister liet niet op zich influenceeren, maar Ber nard wist en voelde het toch. Als hij op Güntersberg kwam, wat in de vacantie bijna dagelijks gebeurde, en dan met Koert op Ottendorf alles ten onderste boven keerde, maakte de grondbezitter hen wel uit in alles behalve vriendelijke termen, maar la ter lachte hij en vond, dat het toch maar een paar duivelsche jongens waren. Hij had Bernard ook sinds driejaar niet gezien, sinds de jonge officieren te zanien hun reis met de „Vineta" ondernamen, maar de oude vertrou welijkheid was blijven bestaan. Dus eindelijk kriiet men je weer te zien, jij deserteur begon Fernstein. toen zij te zamen in 't rijtuig zaten en wegreden. Wat een poets heb jij ons gebakken met je krankzinnige Noorsche denkbeelden Je oom was onder een hoedje te vangen, gezegd heeft hij niet veel, dat doet hij nooit in zulke gevallen, maar hij zag er altijd uit als het jongste gericht, als er over jou gesproken werd. Het was een geluk, dat je toen in West-Indië zat, anders zou het slecht met je af- geloopen zijn. Bernard trok de schouders op. Zoo gevoelig als hij zich toonde tegenover de aanmerkingen van den minister, oom Fernstein nam hij niets kwalijk. Hij wist immers, hoe diens strafpre dikaties gemeend waren, en nam ze niet even weinig respect opals Koert. Daarom antwoordde hij dan ook nu kalm Zoo noodig zou ik de zaak ook te Berlijn ter sprake gebracht heb ben. Wat overigens mijn deserteeren betreft, oom Fernstein, daar mag u mij geen verwijt van maken, dat heeft u aan uw eigen zoon ook be leefd. Zoo. en wie had in Rotenbach de geschiedenis met hem verzonnen vroeg de grondbezitter. Dat ben ji| geweestjelui hingen aan elkaar als klitten Als ik jelui indertijd beiden in Ottendorf gehad had, ik zou jelui Wij waren echter in Kiel. viel de jonge man hem doodkalm in de rede. Erger u toch niet meer aan wat voorbij is, oom, laat mij u liever ge- lukwenscben met de dubbele verlo ving van Kittellen en Koert. Ja. Katchen is altijd een braaf kind geweestverklaarde de vader lie wogen. Als zij niet zoo'n verstan dige keuze had gedaan, dan zou Ot tendorf eens in vreemde handen ko men. Maar mijn jongen, die Koert Eerst loopt hij weg naar de Marine en dan vergaloppeert hij zich hier in Noorwegen, verlooft zich zonder mij te vragen, zonder dat ik weet of hij op een Lapiandsche juffer of iets dergelijks beslag heeft gelegd en bij mij in huis wil brengen. Denk je, dat ik mij zooiets maar laat aanleunen Spoorslags ben ik op reis gegaan. Dus dat is de reden Maar heeft Koert u dan niet geschreven Getelegrapheerd heeft hij uit Drontheirn, een onzinnig telegram „Beste papa, heb mij zooeven ver loofd, heb hier in 't Noorden bij de ijsberen mijn aanstaand vrouwtje en ljet geluk mijns levens gevonden. Brief volgt." Om den vaderlijken ze gen smeeken Koert en Inga. Een Inga die hij bij de ijsberen gevonden heen! lk dacht, wat nu weer, heb den brief heelcmaal niet afgewacht, maar ben met den sneltrein naar Hamburg ge gaan en van daaruit met de eerste boot naar Drontheirn. Dan is u toch in elk geval te laat gekomen, zei Bernard. Wat wou u eigenlijk daar? Ik wilde schandaal maken riep I Fernstein met grimmige zelfvoldaan- I beid. Als een onweer wilde ik over den jongen losbarsten en dat zou ik ook gedaan hebben, als niet ja, eigenlijk lijkt het geheele geval mij n.i zoo kwaad niet toe. Weineen, dat zou ik ook zeggen. Koert volgt de inspraak van zijn"hart maar ook uiterlijk is het een schitte rende partij. Lundgren is de eerste reeder en handelsman in Drontheirn, zijn betrekkingen strekken zich over het geheele Noorden uit en Inga is het eenige kind, de erfgename van zijn geheele vermogen. Bovendien schijnt zij mij als voor Koert ge schapen. Dat kon ik toch niet weten, dat stond alles immers eerst in den brie', die nu in Ottendorf ligt, bromde Fernstein, maar zijn brommen klonk uiterst behagelijk Dus ik stapte aan wal in Dron theirn en het eerste, wat ik zie, is mijnheer mijn zoon, die met een klein persoontje aan den arm langs de ha ven wandelt. Ik roep hem en denk. dat hij ten minste wel zal schrikken, maar in plaats daarvan vliegt hii m een hoera op mij toe, omarmt mij e\ roept „Inga, dat is mijn vader, j o u vaderen voordat ik weet hoe, heb ik het wezentje in mijn arm. Een Laplandsclie juffer was het niet, die hij zich uitgezocht had. dat zog ik. maar Duitsch kende zij niet, want zij begon direct Noorscli te babbelen. Daarover was ik natuurlijk woedend en wilde haar duidelijk maken, dat ik heelemaal niet kwam als zegenend vader, zooals zij zich scheen te ver beelden. I Heeft u dat gedaan vroeg de 'jonge man mét een verdacht trillen \8n zijn mondhoeken. Neen, luidde hel ietwat verlegen antwoord. Ten eerste zou zij het heelemaal niet begrepen hebben en 'dan zag zij er werkelijk te bekoorlid. uit, dan dat ik dadelijk grof had kunnen worden. Zij lieten mij ook heelemaal niet op adem komen, maar namen mij mee naar de ouders. Nu, toen ik het huis zag, de reusachtige drukte in de kantoren daar beneden, de inrichting van het huis en de fa milie Lundgren zelf, alles echt rijk en degelijk, toen merkte ik, dat mijn jon- j gen mij nog zoo'n domme poets niet gebakken had en toen voelde ik m'j heel wat verlicht. Wij vierden dus de verloving nog eens over, eerst had dat al op Liickholm plaats gehad maar 1 onze omgang was heel eigenaardig. Zij spreken alleen Noorse h en zoo noodig Engelsch en mijn Engelsch bepaalt zich ongeveer tot ja en neen Koert moest voortdurend als tolk 'optreden, maar dat ging heel goed. t Eigenlijk hebben wij niet veel meer gedaan dan elkaar de hand gedrukt en geklonken op het verloofde paar, op ons wederzijdsch welvaren en op Katchen en haar verloofde. En dan knikten wij elkaar toe en klonken weer op alles en nog wat. Verder leert Inga nu Duitsch, voorloopig bi: Koert en als hij weg is, zal zij les nemen. Je hadt eens moeten hooren hoe zij liij 't afscheid radbraakte. „Ik leeren alles, beste papa! Ik kan al veel Duitsch van mijn Koert!" En daarbij keek zij mij aan met haar ondeugende bruine oogen, dat 'k haar onder de kin gegrepen en afgekust heb, zoo'n lieve, kleine heks j Fernstein was blijkbaar opgetogen over ziin aanstaande schoondochter, die hii eerst als Lapiandsche juffer had willen verstooten. Bernard glimlachte vluchtig, hij was een tamelijk zwijgend toehoorder geweest, die zoo nu en dan maar eens een opmerking ten beste gaf, ook nu zei hij alleen Waarom heeft u Koert niet mee genomen Zijn verlof is immers bijna om, hij heeft hoogstens nog twee 'da gen over en dan kon u de terugreis samen maken. De grondbezitter fronste het voor hoofd. Dat heb ik ook gezegd, maar hij wilde heelemaal niet mee en tot de laatste minuut bij zijn Inga zitten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6