Binnenland. Nog niet onder dak. De commissie Van advies voor den bouw van een Huis voor het Hof van Arbitrage houdt de volgende week wederom eene vergadering. Nog altijd is er geen beslissing ge nomen omtrent het terrein, waar liet gebouw zal verrijzen. Er zijn nog een drie- of viertal plannen, die aanbeve lenswaardig voorkomen. Zoo wordt in diplomatieke kringen als een zeer gunstige plek aange merkt het gedeelte van het Haagsche Bosch, onmiddellijk grenzend aan de achterzijde van de Maliebaan. Het Paleis zou dan komen te staan met den voorgevel naar de zijde van de Prinsessegracht, niet in, doch ach ter de Maliebaan. Slechts weinige boomen zouden daarvoor gerooid moe ten worden, terwijl het verkrijgen van den grond die Someingrond is vermoedelijk zonder bezwaar zal kunnen geschieden. Postzegelverzamelaar». Uit Amsterdam meldt men In de Zaterdagavond alhier gehou den vergadering van de vereeniging van postzegelverzamelaars Hollandia werd mededeeling gedaan van het in gekomen antwoord van den minister van financiën op een request, betref fende vrijstelling van invoerrecht voor uit 't buitenland ingevoerde zendingen postzegels. Hierin werd medegedeeld, dat aangezien gebruikte of niet gang bare postzegels en briefkaarten thans bij invoer hier te lande belast zijn als kramer!jen met een recht 5 per cent der waarde, het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, doch dat zoo dra het aanhangige ontwerp-tarief- wet tol wet verheven zal zijn, aan het verlangen van Hollandia zal worden voldaan. De door de vereeniging opgerichte Amsterdamsche postzegelbeurs zal Woensdagavond geopend worden. Dr. Leyds. Dr. Leyds is naar wij vernemen uitgenoodigd om een bezoek te brengen aan de presidenten Steijn en Kruger en zal in den loop der volgen de week op reis gaan. De gezondheidstoestand van prof. Molengraaff is zeer goed en hij zal dan ook binnenkort naar Johannes burg terugkeeren. Z.A.P. Marinematrozenbend. De Marinematrozenbond is, naar Het Volk meldt, van de vervallenver klaring zijner rechtspersoonlijkheid door de Alkmaarsche rechtbank ~n hooger beroep gegaan bij het hof te Amsterdam. Yoor het Sanatorium. De opbrengst van de voorstellingen in den Koninklijken Schouwburg ;n Den Haag, ter gelegenheid der feesten ter eere van II. M. de Koningin-Moe der, is geweest ruim 5550, welke op brengst ten bate komt van Oranje- Nassau-Oord. Het veel besproken Bookmakerskantoor. Men meldt uit Middelburg De justitie en politie hebben Vrij dag een huiszoeking gedaan op een der Engelsche bookmakerskantoren alhier, dat van de firma Mackenzie in de Nieuwstraat, welk kantoor vroe ger behoorde aan de firma Stoddaert waar, zooals bekend is, in 1901 en 1902 de malversatiën voorkwamen, tengevolge waarvan verschillende personen veroordeeld werden. Er schijnt thans op dat kantoor weer iets niet in het reine te zijn en een Londensch detective was Zaterdag- hier ter stede om een onderzoek in te stellen. Thans echter betrof het geen klerken, doch den chef, Mackenzie zelf. Het gevolg van de huiszoeking is n.l. geweest dat een zeer belang rijk bedrag aan postal-orders, men spreekt van enkele duizenden ponden, in beslag is genomen, en dat M. nog dien avond naar het huis van bewa ring is overgebracht. Nader meldt men Dat de gevangenneming van Ma ckenzie hier zeer druk wordt bespro ken laat zich begrijpen. Het schijnt dat de Engelsche politie ontdekt heeft dat er oneerlijkheden of onregelma tigheden zijn voorgekomen bij de Donderdag plaats gehad hebbende trekking der sweepstakes voor den grooten Engelschen wedren Lincolns hire handicap, die Dinsdag verreden wordt. De Engelsche politie heeft de tus- schenkomst onzer regeering ingeroe pen, omdat zij meende dat de prij zen niet overeenkomstig de voor waarden werden uitgekeerd, en uit een ingesteld onderzoek moeten wer kelijk onregelmatigheden zijn geble ken en termen gevonden zijn voorde aanhouding van genoemden persoon. Zaterdagochtend is door den com missaris van politie met een Engel schen detective de huiszoeking in het kantoor voortgezetMackenzie was daarvoor uit de gevangenis naar het kantoor overgebracht om inlichtingen te geven. De quaestie loopt over uitbetaPugen tot een bedrag van 8000 pd. si ÏM kantoor wordt voortgez Treurige Woningtoestanden. Bij het woningonderzoek in dc ge meente Veendam is gebleken, dat een groot gezin van 12 menschen één ka mer bewoonde, waarin slechts twee slaapplaatsen. In het eene bed sliepen 7 kinderen, jongens en meisjes, waar onder volwassenen, in het andere de ouders met nog drie kleintjes. Mazelen. Uit Apeldoorn meldt men Wegens de kwaadaardige mazelen, die hier heerschen, zullen alle scholen in deze gemeente gesloten worden en treedt de paaschvacantie reeds nu :n Uit de Arbeiderswereld. De Wevery te Almelo. Men meldt uit Almelo Naar wij vernemen, zal de weverij de Grenzen, firma H. en B. Scholten, overgaan in handen eener naamlooze vennootschap met een der tegenwoor dige firmanten als directeur. Deze week zijn al de spoelsters en scheersters, die voorloopig ontslagen waren, officieel ontslagen. Binnen weinige weken zullen de voorhanden garens geheel afgewerkt zijn en zal het verdere personeel, nog een 70-tal personen, tijdelijk ontslagen worden. Stakende Werer» te Helmond. De firma Sanders en Swane te Hel mond heeft aan haar stakende arbei ders kond gedaan data. alle wevers, die Maandag het werk niet zullen hebben hervat, als ontslagen zullen worden beschouwd b. indien op Dins dagmiddag a. s. zich geen voldoend aantal wevers zal hebben aangemeld om de helft der getouwen in gang te zetten, ad ƒ0.90 per dag, meisjes als weefsters zullen worden gevraagd, die dan na 3 maanden op stukloon en volgens het gestelde loontarief zullen werkzaam zijn; c. de fabriek geheel stop zal worden gezet bijaldien mocht blijken, dat op Maandag 28 dezer niet i de helft der getouwen in gang kunnen 1 gezet worden. rer dr. Walter Bion. Binnenland Ge- stichtenzorg en zorg voor de verwaar loosde jeugd. Eigen Haard In de Branding. De kunstnijverheid-Teekenschool „Quelli- nus" te Amsterdam, door A. Pit. Crocussen in 't gras, Geertruida Ca- relsen. Het hoofdstation van de Mar- coni-telegraaf te Poldhu in Cornwal- lis. Draadlooze telegrafie in Neder land, I. N. Ocram. Mijnbouw en nog wat. Pim. eVrscheidenheid. Feuille ton. Beets Tentoonstelling. Door vrienden en vereerders van wijlen onzen grooten Nicolaas Beets is in een der lokalen van Pulchri te 's-Gravenhage een tentoonstelling van „Beetsiana" ingericht, die van 21 tot 26 Maart zal duren. Het was de bekende kunstbeoefe naar Dr. Johs. Dyserinck te Rotter dam, die dezen arbeid op zich nam en, met de hulp van verschillenden die hij in de inleiding tot den Catalogus noemt,met succes ten einde bracht. Immers reeds uit de uitgebreidheid van de tentoonstelling blijkt haar wel slagen. Het ingezondene werd ver deeld in zeven afdeelingenPoëzie, Proza (hierbij nemen natuurlijk de 22 uitgaven van de Camera Obscura een eereplaats in), Stichtelijke Lectuur, Portretten, Over Nic. Beets, Portretten van bloedverwanten en vrienden, aan wie Beets een gedicht heeft gewijd en bijzonderheden en handschriften van Beets. Bij zijn inleiding citeert Dr. Dyse rinck, naar aanleiding van het plan der tentoonstelling, een versje van Beets zelf Hebt ge iets gezaaid, Dat niet verwaait, Een ander maai 't En toon' de schooven. De schooven van herinnering aan den edelen Beets zullen zeker door velen met belangstelling en eerbied op deze tentoonstelling worden be zichtigd. Sport- en Wedstrijden. YOETBAL. Eerste klasse comnetitie van den N. V. B. Haarlem H. Y. Y. gewonnen door Haarlem met 2 1. Dietstal aan boord. Men meldt uit Vlissingen De chef-steward van de Vrijdag al hier binnengekomen nachtmailboot miste een bedrag van ongeveer ƒ400. Daar een der stewards sinds deze vermissing spoorloos is verdwenen, wordt verondersteld, dat hij zich aan verduistering van dat bedrag heeft schuldig gemaakt. Stranding. Uit Nieuwediep wordt gemeld In de zuidergronden is gestrand het Fransche viermastschip Atlantique kapitein Goyet, met salpeter van Iqui- que naar Hamburg bestemd en ge sleept door de Belgische sleepboot Air Gerlings. Sleepbooten en vletter- lieden vertrekken ter assistentie. Een later bericht meldtDe At lantique is met hoog water niet vlot gekomen. Sleepbooten zijn voorge spannen. Onschnldig veroordeeld. In Recklinghausen werd de Neder- landsche arbeider \V. van A. voor drie jaar wegens een misdrijf tot 20 maan den gevangenisstraf veroordeeld. Toen de man zijn straf had geboet, bleek de beschuldiging valsch te zijn, om welke reden de Pruisische regeering hem een schadevergoeding van 1600 M. heeft verleend. (Arnh. Ct.) Arbeidswet. De Nederlandsche Brood-, Koek-en Banketbakkersbond heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend ter zake van het ontwerp-Arbeidswet. De bond stelt 't op hoogen prijs, dat de minister den nachtarbeid voor het bakkersbedrijf wil beperken. Die be perking strekt zich echter alléén uit tot den arbeid van den gezel, zoodat wèl nachtarbeid zullen mogen ver richten het hoofd van het bedrijf en diens echtgenoot; de bestuurder en diens echtgenoot, de hoofden en be stuurders, leden eener vennootschap, ja zelfs de hoofden, dus alle hoofden eener coöperatieve vereeniging. Hun wordt veroorloofd ook des nachts te werken. De minister wil dus zorgen voor de patroons en wil gelijkheid be trachten. Doch dit geschiedt niet door voor elk bakkersbedrijf gelijke ar beid sbeperking te bevelen, maar wèl door aan alle gezellen den arbeid .e verbieden en alle patroons-tot den ar beid toe te laten. De minister heeft de kleine bedrij ven willen beschermen tegen de groo- te, maar heeft tevens de kleinste, de alleenwerkcnde patroons, bevoordeeld boven de „kleine bedrijven", waarin de patroon met een of twee gezellen pleegt te werken. Daardoor worden ge zellen opgewekt om alleen-werkend patroon te worden, daardoor worden de grootere patroons opgewekt om alleen-werkend voor zich alléén thuis te laten bakken, daardoor zullen coö peratieve bakkerijen, met veelhoofdige besturen, uit den grond verrijzen. De eenige gelijkheid, de eenige billijkheid ook, is te vinden in een verbod voor alle bakkerijen. De patroon zal even min nachtarbeid mogen verrichten als de gezel. Ook de handhaving van Je wet, de controle, zal gemakkelijker zijn, wanneer het bedrijf van allen, gedurende zekeren tijd, wordt stop ge zet. Ten slotte wijst de adressant nog op enkele bezwaren. Wanneer men den arbeid in het bakkersbedrijf doet eindigen op een castgesteld uur vergeet men de speciale toestanden in dat be drijf. Het zal niet steeds mogelijk zijn op een te voren vastgesteld uur promptoir het eindigen van een be drijf te decreteeren. Voorts behoort in de wet nog een uitdrukkelijke bepa ling voor te komen, waarbij aan koks, hotelhouders en dergelijke personen een gelijke arbeidsbeperking wordt op gelegd, of wel dat het verhollen wordt, buitenshuis brood te leveren. De bond vertrouwt, dat met deze bezwaren door de Tweede Kamer ern stig rekening zal worden gehouden. tetteren en Kunst. Inhoud van Weekbladen. De Aarde en haar VolkenVenetië. Bijblad Op den UitkijkIn de Val de Bagnes. Alweer een Nieuw Guinea- expeditie. Uit de oude stad Ltibeck. Japan en Japanners. Tijdschrift voor Armenzorg en Kin derbescherming G. Maathuis: Pfar- Zeer veel voetballiefhebbers waren Zondag op Haarlem's terrein aan! den Schoterweg vereenigd, om getuigen te zijn van Haarlem's laatsten wedstrijd voor de 1ste klasse competitie van den Nederlandschen Voetbal Bond, en wel tegen H. V. V. uit 's-Gravenhage. Oin bijkans half drie ving het spel aan. Haarlem telde Halfhide in hare gelederen, als invaller voor Oberhui zen. H. V. V. was voltallig, terwijl Willing de fluit bespeelde. In het begin van den wedstrijd wa ren de Hagenaars overwegend sterker; de Haarlemmers bepaalden zich toen bijna uitsluitend tot verdedigen, wat met succès plaats had. Langzamerhand werd het spel, dat eerst meerendeels op Haarlem's helft, gespeeld werd meer verdeeldde Haarlemmers namen nu zichtbaar in sterkte toe, en hadden weldra het spel in handen. Deze meerderheid wist Haarlem na 35 minuten spelens in een doelpunt om I te zetten, dat het resultaat was van een mooie rush van v. d. Berg, j volgd door een prachtige overzet naar Bos, die den bal onhoudbaar in het i Haagsche doel plaatste. Na nog een kort heen en weer ge- 1 trap, zonder dat een van beide partijen er meer in slaagde om te doelpunten, trad de pauze in, in het voordeel van. Haarlem met 1—0. j Na de hervatting waren de Hage- naars weer wat beter op dreef en wa- ren beide partijen volkomen aan el- j kander gewaagd. Het spel verplaatste zich nu zeer t snel. Eindelijk bezweek Utermark voor een bijna onhoudbaar schot van Feith, zoodat de stand nu gelijk ge worden was 11. Nu werd de strijd nog interessan ter. Kort voor time slaagde van der Dussen er in, na een prachtige rush, het bruine monster onhoudbaar in 't Haagsche doel te zetten. Nog slechts enkele minuten moest er gespeeld worden, en eindelijk klonk het langge rekt fluitje van Willing, dat staken beteekende, en tevens dat Haarlem er in geslaagd was de kampioenen onder te houden. Deze overwinning hebben de Roodbroeken ruimschoots verdiend, want zij hebben prachtig gespeeld, zooals we het maar zelden zagen. Hiermee hebben de Haarlem mers revanche jrenom en voor de twee nederlagen tegen H. V. V. geleden van 31 en 6—1. Ajax-R. A. P. 3—2 Te Leiden speelden Ajax en R. A. P. Ajax speelde voor half-time met den wind mede, en slaagde er in om voor-half-time twee rnaal te doel punten. Rust 2—Na de rust zijn beide partijen vrijwel even sterk, en beiden slagen er in om éénmaal te scoren. Eind-uitslag 32 voor de Leidenaars. Hercules Yolharding 7 1. In Utrecht ontving Hercules het Amsterdamsche Volharding te gast, welke club zij met een nederlaag van 71 naar de hoofdstad terug zond. Derde klasse competitie N. V. B. Derde klasse competities N.Y.B. H. F. C. II—Swift. 5—1. Voor bovengenoemde competitie ontving H. F. C. II Zondag een be zoek van het Amsterdamsche Swift, van welke club de jonge H. F. C.'ers wonnen met 5—1. Haarlem II—B. A. P. 3-0 Ook het tweede elftal van Haarlem heeft de Zondag goed besteed, door in Amsterdam een overwinning te be halen op R. A. P. II van 30. Holdertbeker. H. F. C. I toog Zondag eveneens naar ri<-> hoofdstad, om daar in het strijdperk te treden met Swift, een Amsterdamsche tweede klasse-club. voor de vierde ronde van den Holdcrt- beker. Zooals wel te voorzien was, zijn de Haarlemmers met een over winning teruggekeerd, en wel met een victorie van 101. Door deze overwinning komt H. F. C. I uit in de voorlaatste ronde voor genoemden beker, te spelen op 6 April a.s. Internationale Voetbalwedstrijden Zooals wij reed9 mededeelden gaat Haarlem met de Paaschdagen naar Berlijn, om daar tegen de Duitschers eenige internationale voetbalwedstrij den te spelen. Op 3 April zal zij uitkomen tegen de Berliner F. C. „Victoria" en op 4 April tegen de B. F. C. „Union". Ook H. F. C. zal eenige internatio nale wedstrijden spelen, doch op eigen terrein aan de Spanjaardslaan. Op 2 April ontvangt zij de „London Cale donians", op 3 April de „Londen C. C. A. A." en de „Dovercourt A. F. C." De Paaschdagen beloven voor de voetballiefhebbers dus weer heel veel. Hockey. Haarlem-Amsterdam 71. De Amsterdammers spelen met tien. de Haarlemmers met negen man. Het eerste half uur gaat het gelijk op ei- worden aan beide kanten goede aan vallen "edaan.-Eindelijk weet Lief- tinck voor Haarlem te doelpunten, en voor de rust scoort v. d. Poll nog uit een strafbully. Na de rust zijn de Amsterdammers zeer goed op dreef en gedurende het kwartier de sterkstenzij scoren dan oc»k tegen, doch hebben in dit gedeelte van den wedstriid wel tegenspoed. Daarna neemt Haarlem het spel in handen, ze scoort achter elkaar vijfmaal. In de laatste tien minuten werd er drie maal -edoelpunt. Amsterdam, tegen het einde totaal verslaot, verliest met 1—7. Sabelkamp Concordia T. A. Y. 0. Als je nu iets spannend vindt, als je nu bij iets tot 't einde toe belangstel ling toontvergelijk 't dan bij den laatsten karnp, want èn spanning èn belangstelling waren er beide, 't Was een der mooiste kampen in dit sei zoen. Van dat echte „geschoolde werk" werd er geleverd. De lui waren er zoo „in", ze wisten zoo wat zij moes ten. doen. Laat me eerst even de besten mel den, n.mL M. de Graaff, dien pittigen en flinken leerling van de heeran Meijerink. Wat mij 't meest in hem bekoorde, is z'n rustige beleidvolle attaque, maar ook zijn parade en repost gaan met een, charme van ele gance. Samen met hem mag ik T. A. V. O's ster noemen, Schenk. Een kleine op merking wilde ik hem echter geven „blijf in je partij" in quarte of sixte, maar laat niet zoo dikwijls je sabel omlaag gaan. Louis Smit had ik 's morgens aog eens in training gezien, en vond hem beter dan 's middags. Zijn repost deed het echter zeer goed. Horeman van T. A. V. O. was als wedstrijdschermer heel goed, gaarne zou ik hem eens in „assaut" zien, mis schien gaf mij dat meer appreciatie van zijn bedrevenheid. Concordia's derde, Loerakker, zou ik meer durf in willen pompen, aan ,.feu sacré" ontbreekt 't hem schijn baar. Hagebout van T. A. V. O. nog te nieuw om veel succes te hebben, be looft echter wel wat. T. A. V. O. won evenals tegen K. d. O., met 3 touchés voor, nml. met 2724 touchés. De stand is thans als volgt «.o 9 c S 2 T. A. V. O. 3 3 0 0 88 69 6 Pro Patria 3 2 0 1 82 77 4 Concordia 3 1 0 2 81 80 2 K. d. O. 3 1 0 2 73 86 2 Oefening S. S. 2 0 0 2 49 61 0 Courses te Woestduin. Woestduin wordt tot nog toe weinig door het weer begunstigd. Terwijl Zaterdag een vroolijk zonnetje scheen dat een weldadige warmte verspreid de en het ook vandaag heerlijk weer is, was het gister niet beter dan een week te voren. De rennen waren iets beter, de draverijen minder bezet dan toen. Men kreeg goede sport te ge nieten. Het publiek, de vaste Woest- duinbezoekers, was flink opgekomen. Om losse klanten te trekken is het weer nog niet aanlokkelijk genoeg. Aangevangen werd met de Marie- prijs, record-harddraverij voor Ne derlandsche paarden met geen beter record dan 1.50. Minimum afstand 1600 Meter. Ie prijs 250, 2e prijs ƒ75, 3e prijs 25. OpgekomenMarie IV, eig. H. K. Glas Jzn., J. Ensing 1675 M.Yum- Yum, eig. J. B. Lijnkamp, eig., 1650 M. Chilouez, eig. A. A. v. d. Berg, J. Koster, 1625 M. Held, eig. A. H. v. Wickevoort Crommelin, eig. 1600 M.Cora II, eig. Stal Avanti, J. G. de Boer, 1600 M. Held had de course in handen en werd zoo uitstekend door zijn eigenaar gereden, dat hij geen onderdeel' van een seconde minder besteedde dan noodzakelijk was. Tweede Chilouez, derde Cora. Totalisator ƒ3.—. Placé ƒ5, ƒ8.50. Tijd van Held 3.01*/' min. II. Jette-Ko-Prijs. Wedren op de vlakke baan, voor Inlandsche paar den van 3 jaar en ouder. Ie prijs 400 2e prijs 50.—. Afstand 1200 Meter. UitgekomenBilliton, eig. A. Hoboken v. Hoedekenskerke, Wienert 63* K.G. Golden Lilly, eig. S. A. F. Baron Creutz, Godden, 59i K.G. Anisette, eig. W. Jochems, Killick, 59* K.G. Zooals te voorzien was won Billiton zooals hij wilde, terwijl Golden Lilly zonder moeite de tweede plaats be hield, die men eerder Anisette had toegedacht. Tot. f3.—. Placé ƒ4.50 en ƒ5.50. III. Jacoba-Prijs. Handicap, voor 4-, 5- en 6-jarige Nederlandsche paar den. Minimum afstand 2000 M. Ie prijs ƒ350, 2e prijs ƒ100, 3e prijs ƒ50. MededingersDon Quichotte, eig. Joh. de Mol, J. Witteveen, 2225 M. Morningstar, eig., K. den Hartigh, Schippers, 2175 M.Dops, eig. Stal Avanti, J. G. de Boer, 2175 M. Caid, eig. Stal Minerva, A. Mol, 2175 M. Miss Maggie, eig. Tj. Witteveen, eig. 2100 M. Mascotta, eig. A. A. v. d. Berg, ten Hagen, 2075 M. Elsje, eig. Jac. Roodenburg, eig. 2075 M. Tabori eig. J. Spaans, Schönrock 2075 M. Anna III, eig. A. de Ridder, Haster, 2050 M. de Majoor, eig. J. Koster, eig. 2000 M. Evenals vorig jaar begon ook dit jaar in 't begin van het seizoen Caid met een verrassing te bereiden en on verwacht te winnen. Men kreeg een mooien strijd te zien tusschen Dops en Caid, waarin ook Tabori nog een woordje meesprak. Dops scheen te zullen winnen, maar verflauwde even voor de eindpaal zóó dat Caid hem nog kon passeeren. Tabori derde. Tijd van Caid 3.57. Don Quichotte, de favoriet, was on rustig en verliet wegens een defect aan de sulkey bij de eerste bocht de baan. Ook Morning Star viel erg tegen. Tot. 40.50. Placé 30, 8.50 en 11. IV. Wendela-Prijs. Wedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Ie prijs 600, 2e prijs 50, 3e prijs 25. Afstand 1800 Meter. Uitgekomen: Acrostic, eig. F. Schui ten, Sadgrove, 58* K.G.Jack Hinton eig. H. F. Bultman Hzn., Threlfell, 58* K.G. Madame Danglars, eig. W. Jochems, Killick, 58K.G.; Aemilia, eig. Jhr. C. de Pesters, Mc. Cord, 57* K.G. Gemakkelijk gewonnen door den favoriet Acrostic, die terstond de lei ding nam en die behieldtweede Jack Hinton, derde Mad. Danglars. Tot. ƒ4.—. Placé ƒ5.50 en 13.—. V. Anna-Prljs. Record-harddraverij voor 3-jarige en oudere paarden. Mi nimum afstand 2500 M. Ie prijs 450, 2e prijs ƒ100, 3e prijs 50. Troubadour, eig. W. A. Ockhorst, Doeleman, 2650 M. Auteur, eig. H. K. Glas Jzn., eig. 2550 M. Edallah, eig. Stal Trio, Schönrock, 2525 M. de Luitenant, eig. J. Koster, eig., 2500 M.Ulpia, eig. H. K. Glas Jzn., En sing. 2500 M. Don Quichotte, eig. Joh. de Mol, J. WitteveenDucaat, eig. A. R. v. d. Hilt, Alkemade, 2500 M. Isabelle. eig. A. A. v. d. Berg, ten Hagen, 2500 M. Cyclone, eig. A. A. v. d. Berg, v. W. Crommelin Lady B., eig. S. Witteveen, eig. 2500 M. Colombine, eig. Stal Avanti, J. CT de Boer, 2500 M. Redstar, eig. K. den Hartigh, Schippers, 2500 M.An ton, eig. Stal Minerva, A. Mol, 2500 M. Vóór den aanvang van deze course had er een ongeluk plaats. De heer Glas reed, scheef op zijn sulkey zit tend, de baan binnen. Het nieuwe Fransche paard Auteur schrikte in de rechterbocht bij het vóórrijden en steigerde, tengevolge waarvan de heer Glas achterover van de sulkey viel en zich vrij ernstig bezeerdeeen trap van het paard, zooals men meende, heeft hij niet gehad. Op een brancard i zittend werd hij weggebracht. Of schoon niet gevaarlijk, was de toe stand van den heer Glas zóó dat hij dien avond niet naai- Groningen terug keerde. Auteur ging aan den haal en ren de een paar maal de baan, die inmid dels door de anderen ontruimd was, rond met de misvormde sulkey ach ter zich, dat ïïe dolste sprongen en buitelingen tot op den rug van het paard maakte, met groot gevaar het dier te verwonden of te doen vallen. Eindelijk raakte het aan de afraste ring vast en kwam Auteur vrij, die daarna spoedig gegrepen werd. Het letsel dat hij had bekomen was on beduidend. Daarna kwamen de mededingers weer in de baan. Colombine bleef ge makkelijk de met haar gelijk afgaan- j de paarden de baas en Troubadour i haalde mooi alle in, maar kon Co- lombine niet meer krijgen, en was dus mooie tweede. Derde Ducaat, van wie velen meer verwacht hadden. Tot. ƒ8.50. Placé ƒ6.50, 11.50 en 16. IV. Anne Mie Prijs. Verkoopshor- denren voor paarden van 4 jaar en ouder, te koop gesteld voor ƒ1500. Ie prijs ƒ400, 2e prijs 50, 3e prijs ƒ25. Afstand 2700 M._ Hierin kwamen uitMiss Eliza, eig. S. A. F. Baron Creutz, Kattendijke, 75 K.G.Whitebine. ƒ500, eig. H. F. Bultman Hzn., Mew, 70 K.G.No Lady, eig. W. Jochems, Kok, 70 K.G. Miss Eliza begon met te blijven staan, waardoor zij op grooten af stand de beide anderen volgde. White bine won gemakkelijk. No Lady ver slapte op 1 eind zóó dat Miss Eliza, die toen heel goed ging nog dreigde haar de tweede plaats te ontnemen. Zóóver kwam het echter niet. Tot. ƒ3.Placé ƒ6.50 voor White bine, op No Lady waren geen kaar tjes genomen, wel een bewijs hoe ze ker men verwachtte Miss Eliza twee de té zien worden, die dat zonder haar kuur ook geweest zou zijn. Op Whitebine, voor 500 te koop ge steld werd geen bod gedaan. 322 j. en "335 m. en het getal kinder* dat noch lager onderwijs, noch hui onderwijs genoot bestond uit en 45 m. Jap euv Jij li Het lijk van den onbekenden ma; ak Woensdag 1.1. zwaar verminkt g vonden op de spoorbaan Haarlem- Leiden onder deze gemeente, is Zi £tri terdagnamiddag, zonder herkend ;e o zijn, op de Algemeene begraafplaa au; alhier ter aarde besteld. ng acht d e'ie, De De eek HILLEGOM. In de Zaterdagavond gehouden vei gadering van den Gemeenteraad W! onderwerp van bespreking Aanbest ding der gasfabriek. Tegenwoordig was ook de he* Adriaanse uit Harderwijk, wiens pis indertijd werd goedgekeurd en d daarna bestek en begrooting van gasfabriek indiende. De verschillend punten van deze begrooting stemd*rer zeer goed overeen met de laagste is schrijvingen, maar bij punt 1, da* had je de poppen aan 't dansen. D onderdeel luidt 1. Het bouwen van een gasfabri* met directeurswoning. De begroot:i voor dit werk beliep ƒ19100, terwijl* laagste inschrijver, de Vries van Pufen merend, kwam tot een som va i?aa 24154 ergo een verschil van 50{ nies of ruim 1/4 van de begrooting hooga Vanwaar dit groote verschil, vroege de leden van den Raad. De heer Adriaanse weet het aan veel kijken naar toestanden in Has derwijk. Men toonde zich echter geen zins voldaan. De leden zochten zochten naar gronden voor verhoogin en vonden niets. Ten slotte werd de: v! post toch maar gegund met 8 stenjj&e men voor. 2. Het leveren en monteeren fabriekstoestellen, gasmotoren Bcgrooting 18.600. Laagste inschrijver P. L. v. d. Pc der, Dordrecht, ƒ18990. Gegund. 3. Bouwen der ovens met bijleverin van materiaal als generatorovens en Begrooting ƒ15500. Laagste inschrijver A. Klunge, Doi mund, ƒ11750. Gegund. 4. Het leveren en plaatsen van ee gashouder. Begrooting 11250. Laagste inschrijver R. Nerings Rici ter, Bergen-op-Zoom, 9430. Gegund Al het •ken 2c ïafi Deze post is met 350 verhoogd voi jp een omgang om den gashouder. 5. Het maken van een ijzeren k< lenloods en ijzeren bekapping stok rij. Begrooting 4.200. Laagste inschrijvers Robbe ƒ4000. Gegund. Voor dit laatste werk hadden o* twee Hillegornmers ingeschreven, n. jj, Somsen Co. en Versteeg, respecti j vel ijk voor ƒ6325 en 6257 dezen ha; den een adres aan den Raad gezoi den, houdende verzoek bij punt 5 ni* alleen te willen letten op den laa sten inschrijver, maar ook op kwa teit van het geleverde. B. en W. stelden voor, bedoeld adre ter zijde te leggen. De heer Topper vraagt, of de zwaai te van het ijzer in de bestekken is op gegeven. De heer Adriaanse bevestig dit. Met algemeene stemmen werd beslt ter het adres ter zijde te leggen. Niets meer aan de orde zijnde, sloe de Voorz. de vergadering. De lieer P. H. v. Waveren, werkzaal aan het post- en telegraafkantoor a hier. is op verzoek met 1 Mei overgi plaatst naar Scheveningen. IJMUIDEN. Naar het H.bld. verneemt heeft Noorsche regeering aan de drie lede der bemanning van den stoomtrawk Holland III, te IJmuiden, die verlede jaar 7 Juli op zoo kranige wijze he Noorsche vaartuig Nora te hulp kws men, de volgende belooningen toege kend aan den kapitein Pieter Kra een zilveren beker met opschrift den stuurman Engelbert Krab de zilve ren medaille 2e klasse en aan dei matroos Oldenburg de zilveren medai! Ie 3e klasse, beide aan het lint d* St. Olofsorde. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Het aantal kinderen op 15 Januari 1.1. in de gemeente woonachtig en ge boren tusschen 15 Januari 1891 en 14 Januari 1597 bestond uit 368 j. en 380 m.de bevolking der dagscholen be stond uit 245 j. en 265 m.huisonder wijs werd genoten door 4 m., het getal in de gemeente wonende kinde ren di ein andere gemeenten school gaan bestond uit 93 j. en 87 m., samen 336 j. en 356 m.uit andere gemeenten bezochten alhier de scholen 15 j. en 21 m.het getal kinderen dat alzoo lager onderwijs genoot bestond uit HAARLEMMERMEER. Verandering van bestemming. Het gebouw te Nieuw-Vennep, waai in de Geref. gemeente tot nu toe har bijeenkomsten hield is overgegaan de aldaar bestaande afdeeling de Sociaal-Dem. Arbeiderspartij. HOUTRAKPOLDER. Alhier is eène afdeeling van dei Ned. Boerenbond opgericht, in volgende bijeenkomst zal een bestuu gekozen worden. HALFWEG. Bij de Geref. Gem. te Alfen a. Rijn is tot predikant beroepen Ds. J. van Goor, alhier. Als bestuurslid van den polde ..Rendehoep" is bij herstemming gf kozen de heer H. Hoogenhout Ouder-Amstel met 109, tegen J. Ba! der. die 43 stemmen verkreeg. Gremenffd Nieuws De aanslag te Lnik. Te Herstal is een anarchist gevan gen genomen onder verdenking, me den aanslag te Luik in verband b staan. Hij heet Georges Thonar, oui 3i jaar, heeft onder den naam 3é rard de Behogne in anarchistische bla den geschreven, en is wegens aanspo ring tot misdrijf een paar jaar gele den tot twee maanden gevangenisstri veroordeeld. Te Herstal gelooft mei echter met, dat Thonar iets met dei aanslag te maken heeft. Hij is efl anarchist, maar heeft nooit het anar chisme van de daad aangeprezen. Met de gewonden ging het gisterei naar omstandigheden goed. Mes vreest echter, dat de abbé LemmeÈ het gezicht verloren heeft. Een negentigjarig moordenaar. Ergens in Ierland is een boer, die over eenige weken negentig jaar wordl ter dood veroordeeld. Hij had zijn zoon doodgeschoten, omdat die tegen zijns vaders wil getrouwd t^as. De ge zworenen Bevalen den veroordeelde wegens zijn leeftijd, in de genade van den rechter aan. ble

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2