II NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. "21« Jaargang. No. 6359 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 24 MAART 1904. A LENI'S DAGBL ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: Voor Haarlem 'NJFN' fllLV.in 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpeis ïn'déw omtrek waar Wn Agent gevestigd is (kom der Haarlem van 1-5 regels 0.75, elke regel meer/0.15. Reclames 30 Cent per regel, gemeente) c c e c c c 1.30 //iKlR M Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat franco per post door Nederland ..re J.65 Ag/ .1 La)t' S^> Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers t e - 0.02M V SJUmelf *<f3l n j ij>-«'«s/*AU4x-xrf- Geïllustreerd Zondagsblad^, voos Haarlem 9 0.37% Redactie en Administratie: Groote Houtstraat o5. de omstreken en franco per post B 0.45 intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Veoooiltscfaip LfPOrais Cöstefo Directeur J. C» PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3Jb's Faubourg Montmartre. OU nnmmer bestaat uit wem bladzijden. Eepste Blad ia Haarlem's Dagblad van 24 Maart bevat o. a. Blad A. ten Kamer van Arbeid in gevaar, Buitenlandsch Overzicht^ Oorlogsnieuws, Tooneelcritiek van Frans Netseber, Nieuws uit Haar lem en Omstreken, Binnenl. en Gemengd Nieuws. Blad B. Binnenl.- en Gemengd Nieuws, Sportberichten en Koloniën Een Kamer van Arbeid in Gevaar. Gisteren is als lid-patroon van de Kamer van Arbeid voor de Voedings- en genotmiddelen herkozen de heer Verweij, die met den heer Felder in herstemming gekomen was. Naar wij uit de beste bron verne men, zal de heer Verweij deze her benoeming niet aanvaarden en volgt hij dus het voorbeeld van zijn mede leden-patroons van deze Kamer, die de vorige week eenparig voor de her kiezing bedankten, omdat hun uit de zeer geringe opkomst van de kiezers bleek, dat de belangstelling voor deze verkiezing zeer gering was. Slechts 15 procent waren bij de stembus ver schenen, de overige 85 procent had den het geval geen gang ter stembus waardig gekeurd. Dit gebrek aan belangstelling bij patroons in hunne Kamer van Arbeid is geen op zichzelf staand feit. De vraag'is, o? die onverschilligheid ver standig is. Zonder eenigen twijfel kan de Kamer van Arbeid niet doen, wat men gaarne van haar zou verwachten. De leden van de Kamers zeiven ma ken van de gebreken, die haar aan kleven, geen geheim en een van de leden-patroons uit de Kamer voor Voe-1 dings- en Genotmiddelen, dien wij I heden spraken, kwam daarmee openl voor den dag. Het schrikbeeld van de Kamers van Arbeid noemde hij het Koninklijk Besluit van 9 Juli 1901, No. 194, dat aan de Kamer de last oplegt elke 3 maanden uitvoerige gegevens te ver schaffen over de statistiek van het bedrijfarbeidsloonen, arbeidsduur en tal van andere aangelegenheden. Het hiervoer noodige onderzoek vereischt veel tijd en moeite en toch zou dit alles door het verkrijgen van een be hoorlijke statistiek wel beloond wor den, wanneer maar niet die opgaven elke drie maanden moesten worden gegeven. Zóo snel wisselen niet de toestanden in een bedrijf, dat men elke drie maanden gegevens kan ver schaffen, die noemenswaard van de daaraan voorafgaande verschillen. Vergde de Minister één jaarlijksche statistiek, zooals er over de verrich tingen van de Kamer één jaarverslag wordt verlangd, dan zou aan het col lege vrijwat onnoodige arbeid worden bespaard. Een tweede fout ligt in het gebrek aan belangstelling van het publiek zelf. Juist deze Kamer voor Voedings- en Genotmiddelen weet daarvan mee te spreken. Eenige jaren geleden, toen aan een groote bakkerij te Haarlem moeilijkheden ontstonden, wendde men zich ter beslechting daarvan niet tot de Kamer, maar tot den Burge meester, die zijnerzijds, inplaats van de strijdende partijen naar het offi cieel ingestelde lichaam te verwijzen, inderdaad tusschenkomst verleende. Dat de Kamer daarover weldra hare teleurstelling uitsprak is niet te ver wonderen. Immers het ontbrak haar noch aan de bekwaamheid, noch aan den goe den wil om dergelijke geschillen op te lossen. Zij heeft dit getoond, toen kort geleden opnieuw in een bakkerij een quaestie tusschen patroon en per soneel ontstond, die zij vóórdat er wrok kon ontstaan die een welwillend overleg onmogelijk maakte tot een vredelievende oplossing heeft ge bracht. Er is voor de Kamers van Arbeid nog een derde bezwaar. Het werk van den Secretaris, omvangrijk als het is, wordt niet behoorlijk bezoldigd. Het Rijk toont zich daarin krenterig en de gemeente, terecht van oordeel dat het haar taak niet zijn kon de finan- cieele verplichtingen van 't Rijk over te nemen, wees een verzoek om ha rerzijds daarin bij te dragen, van de hand. Zoo is deze Secretaris-functie geen gewilde betrekking, terwijl het in Colleges juist zoo vaak de Secreta ris is, van wien de drijfkracht dient uit te gaan. En nu, terwijl al deze bezwaren be staan aan den eenen kant en de Ka mers van Arbeid, getuige het hier ver melde geval, wel in de praktijk iets nuttigs kunnen tot stand brengen aan den anderen kant, nu leggen wanneer de leden der Kamer herkozen moeten worden, de leden-patroons zoo weinig belangstelling aan den dag, dat de herbenoeming geschiedt met enkele stemmen. De onverschilligheid is er zóó ingeroest, dat nog gisteren bij de'herstemming, toen dus de kie zers al hadden gelezen dat de reeds gekozen patroons o m de geringe op komst bedanken zouden, toch nog maar weer zeventien kiezers, waaron der allicht eenige leden van de Ka mer zeiven, waren gaan stemmen. Bijna honderd waren er thuisgeble ven. En het gebrek aan belangstel ling schuilt zoowel bij de groote, als bij de kleine patroons. Komt hierin geen verbetering, dan zal ongetwijfeld nu of later deze Ka mer het lot treffen, dat hare zuster voor de Bouwvakken heeft ondergaan, toen zij, wegens gebrek aan liefheb bers voor het lidmaatschap, moest worden opgeheven. Wil men dat niet, wil men liever trachten door samen werking deze Kamers van Arbeid te verbeteren, dan zullen de patroons zich een oogenblik aan de dagelijk- sche beslommering van het bedrijf dienen te onttrekken, om hun belang stelling aan de zaak te geven. Wij vermoeden, dat wanneer bij de nieuwe verkiezing van toegenomen belangstelling blijkt, de patroons die nu een herbenoeming afwezen, daarin een bemoedigend teeken voor de toe komst zullen zien en zich alsnog voor de weder-aanvaarding van het werk zullen laten vinden. Blijven de patroons onverschillig, dan zullen zij het later aan zichzelven te wijten hebben, wanneer in geval van conflict het College, dat dit wel licht snel en vredelievend zou hebben kunnen oplossen, niet meer daar zal zijn. Buitenlandsch Overzicht DE OORLOG. Ditmaal is er ten minste iets van het oorlogsterrein. De Japansche vloot is de laatste dagen weer bezig Port Arthur te beschieten Of de beschieting eenig effect xad, wordt niet gemeld, alléén dat de Rus sische schepen en vermoedelijk ook wel de forten het vuur beantwoordden, i Dinsdag, gisteren dus, ving het bom-j bardement opnieuw aan en dit spreekt reeds van zelf het praatje tegen, dat de Japanners Port Arthur zouden be zet hebben. Als het zoover komt, zul- len we wel eerst van andere gevechten 1 moeten hooren dan van beschietingen die blijkbaar weinig uitwerking heb ben, zooals tot nog "toe. Te land houden de Japanners zich bezig met het Opwerwerpen Tan verschansingen in de buurt van Andzjoe, een plaats enkele dagmarschen ten Zuiden van de Yaloe gelegen. Hun cavalerie is reeds wat meer Noordwaarts opge rukt, maar trok, toen de Russische cavalerie voorwaarts rukte, terug. We weten nu ten minste tot hoever de Japanners ongeveer gevorderd zijn. Uit Berlijn wordt omtrent de posi ties gemeld Russische officieren-patrouilles, die Ncord-Korea tot op den veertigsten breedtegraad verkend hebben, berich ten eenstemmig, dat de Japanners sterke stellingen aanleggen dwars over het schiereiland tusschen Andzjoe en Port Lazaref met vooruitgeschoven stellingen bij Tjeng-pjen (Jong-pjung) en Ham-hjung om den terugtocht te beveiligen voor het geval de veldtocht in Mantsjoerije ongelukkig af mocht loopen. Vele duizenden Koreaansche koelies werken aan die verschansin gen, die weldra klaar zullen zijn. Eerst als ze hiermee gereed zijn, ;s een algemeen optrekken van de Ja panners te verwachten. De Russen houden de bedoelde ver schansingen voor nagenoeg onneem baar, zoolang de Japansche vloot de zee beheerscht. Te St. Petersburg is men bang, dat de officier van den generalen staf Iwkof, die Terechtge steld is, het mobilisatieplan en het ontwerp van den veldtocht van Rus land verraden heeft aan Japan. De Keizerin heeft besloten eiken sol daat. die in het veld trekt, een klein geschenk tabak, naaigereedschap enz. te geven. De Tsaar heeft haar daarvoor een onbeperkt crediet ge opend. De chef van den staf te Moekden, generaal Sjilinski, deelt mede, dat de Russische troepen in de Beste Stemming verkeeren. Ziektegevallen komen niet voor. Volgens berichten der grens wachten gaat het verkeer op den Oost- Chineeschen spoorweg onbelemmerd zijn gang. Bij het station Oedsini heeft een ritmeester met 70 minderen een bende van 100 Choenchoesen ver dreven. Bevestigd wordt, zegt dit tele gram uit Moekden, dat Andzjoe en Pingjang door Japansche infanterie en artillerie bezet zijn. Op den heer weg van Andzjoe naar Pingjarig valt een toenemende beweging van troepen en trein waar te nemen. In militaire kringen te Petersburg schijnt men van meening te zijn, dat de Japanners Den besten t\jd voorbij hebben laten gaan, om te land met succes op te treden. Het was van de Japanners heel goed gezien, dat zij de zwakste plek der Russische verdedi gingslijn, de rechterflank, tot doel van hun aanval kozen, maar het heeft hun bij de uitvoering van dat plan aan vastberadenheid en snelheid van be wegingen ontbroken. Wel is waar beheerscht admiraal Togo voorloopig de Gele Zee, zoo lang het smaldeel uit Wladiwostok zich niet vereenigd heeft met de vloot van Port Arthur, maar de krijgsverrichtingen te land, voor de Japanners onontbeer lijk, indien zij zich van Port Arthur meester willen maken, laten nog op zich wachten. Eerst thans maakt de Japansche op perbevelhebber zich gereed, naar het Zuiden van Mantsjoerije op te rukken. Bij het begin van deq oorlog bevon den zich daar de volgende troepen ongerekend de grenswacht, de spoor wegtroepen en de vestingartillerie van Port Arthur 28 bataljons infanterie, 12 sotniën Kozakken, 5 compagnieën sappeurs, tezamen 27.500 geweren, 1900 sabels en 54 stukken geschutto taal omstreeks 32.400 man. Van dit leger zijn troepen afgenomen om naar de Yaloe en naar Nioe-tsjwang ge zonden te worden. In den loop van deze, rustig voorbij gegane, maand is de toestand in het Zuiden van Mantsjoerije gunstiger ge worden voor de Russen. Daargelaten nog, dat nieuwe troepen-eenheden ge vormd zijn, heeft men aanzienlijke versterkingen uitgezonden daaron der de Transbaikalsche Kozakken- divisie onder generaal-majoor v. Ren- nenkampf, en uit Europeesch Rusland zijn veel aanvullingstroepen gezonden zoodat de Russische troepen in staat zullen zijn, zich met de Japansche te meten, en wel in omstandigheden die ongunstig zijn voor de Japanners. Na afloop der vereenigde zitting van den Japanschen Landdag is dadelijk een commissie aan 't werk getogen om een adres van antwoord voor het lagerhuis te ontwerpen. De tekst daarvan luidt ongeveer aldus „Wij, onderdanige dienaren van Uwe Majesteit, leden van het Huis van Afgevaardigden, drukken eerbie dig onze dankbaarheid uit voor Uwer Majesteit's genadige daad van den Keizerlijken Landdag te openen en voor de woorden, die het Uwer Majes teit behaagd heeft tot ons te richten. „Dit Rijk heeft onveranderlijk er naar gestreefd den vrede in het Verre Oosten te handhaven, maar Rusland, dat het niet ernstig meende met de eerbiediging van den vrede, is zijn verdrag met China niet nagekomen, evenmin als zijn herhaalde verzeke ringen aan de mogendheden. „Wij zijn hoogst voldaan, dat Uwe Majesteit den oorlog heeft verklaard. Onze wapenen behalen overwinning op overwinning. Dat succès danken wij enkel aan Uwe Majesteit. „Het zal het doel onzer aanhouden de inspanning zijn om aan de uit oefening onzer wetgevende plichten de grootste zorg en omzichtigheid te besteden, opdat Uwer Majesteit's ver heven bevelen kunnen worden nage komen en beantwoord worde aan het groote vertrouwen door het volk in ons gesteld. „Dit biedt U Masahisa Matsoeda, voorzitter der Kamer van Afgevaar digden, met den diepsten eerbeid en onderdanigheid." Gisteren heeft het Roogerhuis zijn antwoord opgesteld. HET TOOYEEL. „DE BRAND IN DE JONGE JAN" door Henri de Yries. Het bestuur van de sociëteit „De Vereeniging" is sinds eenigen tijd op de goede gedachte gekomen haar lid maatschap een aantrekkelijkheid te meer te geven, door de leden met hun huisgenooten in het winterseizoen een paar gratis-kunstavonden aan te bie den. Zoo kregen dezen eerst Speenhoff in zijn volksliedjes te hooren, toen liet „Vrije Tooneel", en nu eiudelijk Hen ri de Vries in „De Brand in de Jonge Jan". Maar het tooneelduiveltje heeft liet Haarlemsch publiek gisteren eens een poets willen spelen en de les willen lezen. Waarschuwend zijn krom vin gertje schuddend, heeft het gezegd „Als er in Haarlem eens wat moois in den Schouwburg te zien is, dan moet je ook eens in je zak tasten, en de acteurs en de directie niet in een leege zaal laten kijkenof wachten tot je 'tmet een paar dames voor niets kunt zien. Nu zal ik mij eens wre ken." En ziet, wat het deed Toen Henri de Vries in het begin van den winter met „De brand in de Jonge Jan" in den Schouwburg kwam, waren er slechts een zestigtal beta lende bezoekers opgekomen, om naar zijn knappe werk te kijken. En giste ren. bij de gratis-voorstelling voor de leden der „Vereeniging", was de groo te zaal dicht bezet. Maar het tooneelduiveltje heeft zich doen gelden. Vóór dat De Vries zijn „Brand in de Jonge Jan" beginnen zou, kwam een der bestuursleden aan het publiek mededeelen, dat de heer Kluizenaar, die in dit stukje de rol van den Offi cier van Justitie vervult, lieesch ge worden was en de toegevendheid liet inroepen. En toen het scherm opging, bleek die toegevendheid wel noodigte wezen ook, want de heer Kluizenaar was niet ten prooi gevallen aan een onschuldig voorjaarsverkoudheidje, maar had een echte dikke winter- schorheid te pakken, zóó zelfs, dat hij j op de eerste rijen van de zaal niet te I verstaan was. Daardoor ontstond eenige ongerustheid onder het pu 1 bliekmen ging met de handen aan i de ooren zitten luisterener kwam geschuifelbezoekers namen een staanplaatsje in (de brandweer zei er maar niets van dicht bij het too neel en de aandacht werd gestoord. Zoo wreekte zich het tooneelduivel tje. Maar dit was jammer voor het pu bliek. dat den „Brand" nog niet ge hoord had, en voor het knappe werk van De Vries ook. Gelukkig werd er later zeer handig iets op gevonden de bode uit het stukje, die de getuigen bij den Offi cier van Justitie binnen leidt en zich dan verwijdert, bleef nu binnen, plaatste zich naast den Officier en deed zoo namens hem de vragen, als 'tware op die manier als tolk voor den schorren rechterlijken ambtenaar dienend. 'tWas aardig gevonden en het publiek kon hetgeen op het too neel gebeurde, nu verder volgen. Na hetgeen we ter gelegenheid der eerste opvoering van „De Brand in de Jonge Jan" te Haarlem over liet spel van Henri de Vries reeds hier ter plaatse mededeelden, rest ons thans nog slechts een enkele opmerking. En die is deze Henri de Vries heeft nu reeds meer dan zestig maal dit dra- nia'tje van Heijermans gegeven, soms wel eens avond aan avond. En wat we nu zoo gaarne in hem zouden willen prijzen, is dat er in zijn spel nog van geen verveling of vermoeidheid spra ke is, ja, hij verzorgt het nog even goed als toen we hem de eerste maal zagen. Geen nonchalance, geen den ken van: „nu ja. ik ken 't, 'tzal nu wel gaan"maar alles tot in de dé tails blijven afwerken, wat bijv. uit kwam in zijn prachtige creatie van den half-idioten Ansing Arend, die zoo zenuwachtig, schuw en mal met zijn vingers zit te plukken en te draaien, en ook in zijn zoetsappigen, kleffigen kruidenier Post. Jieusch, 'twas alle maal nog frisch en goed, tot in de puntjes verzorgd. Henri de Vries had dan ook giste ren weer een welverdiend succès. Men verwonderde zich over zijn vlugge rol- verkleedingen, kon zich niet begrij pen hoe hij zich zoo groot en forsch (Jan Arend) en een oogenblik zoo smal letjes en klein kon maken (Gijs Blan- kert en Post). Er waren er natuur lijk ook weer, die in 'teerst niet se- looven wilde, dat de zeven rollen uit het stuk door denzelfden persoon ge speeld werden en dat diezelfde per soon altijd Henri de Vries was, en eindelijk van verwondering met hun hoofd begonnen te schudden en uit riepen: „Neen maar... je zou zeggen!., hoe is 't mogelijk En zulk een verwondering is een deel. der stille hulde, die 'naast en be halve het applaus) De Vries op zulk een avond voor zijn zeer knap werk heeft mee naar huis te nemen. Die hij ten volle ook gisterenavond weer "erdiend had. FRANS NETSCHER. Stadsnieuws. „Harpe Davids". Dat was nu nog eens een keurige uitvoering, welke Dinsdagavond in het Bronfebouw gegeven werd door de Christelijke Zangvereeniging „Harpe Davids", onder de hoogst bekwame en energieke leiding van haar directeur, den heer A. J. F. Koelen. Men kon aan de voordracht der ver schillende zangnummers (waaronder zeer moeilijke en zware) bemerken, dat de heer Koelen zijn leerlingen „goed gedrild" had, om eens een mili taire uitdrukking te gebruiken Wat mooi, zuiver en indrukwekkend klonk o.a. het „Lobgesang" van Men delssohn Bartholdy. Ons inziens had deze begaafde componist moeilijk een betere vertolking van zijn werk heb ben kunnen verwachten. Niet alleen echter vielen de koor nummers te roemenook de beide nummers „Sanctus Dominus" en „Adoramus te", respectievelijk van Weber en Palestrina, welke door het kwartet „Ons genoegen" gezongen werden, vielen bij het auditorium zeer in den smaak. Mejuffrouw D. van DaalenMisset vergastte ons met haar lief sopraan geluid op Handel's aria uit „Messias" Een welverdiend, warm applaus viel haar. evenals alle andere medewer kenden, ten deel. Een aangename afwisseling bracht ons vervolgens de heer A. J. F. Koe len, die met pianobegeleiding van den jongenheer J. Luttik, twee mooie stukken op het orgel voordroeg. Met verrukking volgden wij des heeren Koelen's orgelspel. Het spel van den jongenheer Luttik viel even eens ten zeerste te prijzen. De zaal daverde van het applaus toen deze beide stukken geëindigd waren. Na de pauze kregen wij o.a. nog te hooren een „Te Deum" van Mendels sohn, voor soli en koor, welk stuk ook onberispelijk gezongen werd. De uitvoering, die geopend en ge^l >- ten werd met gebed, werd besloten met een ,,Rede"-zang, dat zeer zeker een waardig en toepasselijk slot van deze uitvoering was. Een woord van hulde past hier aan den heer Koelen, die, niettegenstaan- de zijn drukke werkzaamheden, toon nog tijd weet te vinden om zijn volkje in de goede richting der edele zang kunst te leiden. Gaarne zien wij een volgende uit voering van „Harpe Davids" tege moet. Kamers van Arbeid. Bij de Dinsdag gehouden herstem ming voor de Kamer van Arbeid voor de voedings- en genotmiddelen werd als lid-patroon gekozen de heer G. H. L. Verwey (aftr.) met 9 van de 17 uit gebrachte stemmen, terwijl de andere candidaat, de heer E. Felder Jr., 8 stemmen op zich vereenigde. Voor de vacatures van leden-werk lieden waren 8 personen in herstem ming gekomen. Voor de verkiezing waren uitgebracht 61 geldige, stem men. Hiervan verkregen de heeren F. v. d. Vliet 40, W. F. Misset 39, J. Wij- nands 37, A. van Zeijl 37. H. M. Vos kuil 24, T. C. Misdom 22, J. de Haan 21 en W. Annaerts 21. Gekozen zijn aldus de 4 eerstgenoemden, allen candidaten der gecombineerde Chris telijke vakorganisaties. Nat. Hist. Vereeniging. In de Tuinzaal van „Café Brink- mann" wordt Donderdagavond door de afd. Haarlem van bovengenoemde vereeniging eene vergadering gehou den ter behandeling van de volgende punten Ingekomen stukken „Een praatje over ademhaling" van den heer W. P .Woutersen,,De vervol ging der vogels op Schouwen en Dui- veland", door den heer J. J. Vijver berg; Bijdragen. Den leden wordt verzocht, vooral om het laatste punt der agenda te denken. De kleine bijdragen worden in den laatsten tijd al te zeer gemist. M o t o r r ij w i e 1 F. N. Hebben onze lezers enkele dagen ge leden in een advertentie kunnen le zen, dat de firma A. Smits, Kruis weg, het model 1904 van het motor rijwiel F. N. ontvangen heeft, wij maken thans opmerkzaam op de bij zonderheden van dit fabrikaat. Motor vertikaal, 2 3/4 P.K.Auto matische carburateur patent F. N. Ontsteking door wrijving, géén tril- lerveer (patent F. N.) Automatische smeerinrichting, te behandelen vanaf de machine. Zeer sterke voorvork. Gasregelaar. Platte 36 m/m. breede riem. Zeer sterke afkoeling van den motor en F. N. tegentrap- rem. Contröle op de smering. Englebertbanden 26 maal 21/4 extra sterk. Bloembollencultuur. Dinsdagavond hield de afdeeling Haarlem der Algemeene Vereeniging j voor Bloembollencultuur eene leden- I vergadering in café „Neuf". j Bij de opening der druk bezochte bijeenkomst bracht de Voorzitter de heer Raven het 25-jarig bestaan der j afdeeling in herinnering, en sprak de beste wenschen voor den steeds toe- nemenden bloei en groei der Vereeni ging uit. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1903, bleek dat de kas sloot met een voor- deelig saldo. Tot tweeden secretaris in de plaats van den heer A. van Velsen, die be dankt had, werd gekozen de heer J. H. Kersten Jr. Tot afgevaardigden naar de Alge meene Vergadering op Maandag a.s. werden weder benoemd de heeren van Meeuwen en Dirken. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief van deze 106e Algemeene Vergadering werd lang en breed ge discussieerd over het voorstel van het Hoofdbestuur om de groote 5-jaarlijk- sche tentoonstelling in 1905 niet te doen houden op den gewonen tijd in Maart, maar in de eerste helft der maand April. In het Weekblad voor Bloembollen-j cultuur is het voor en tegen van deze zaak ook reeds breedvoerig behan- j delden thans nam de afdeelings- j vergadering met meerderheid van i stemmen het besluit, dat de afgevaar- digden moeten stemmen tegen net V» orstel van het Hoofdbestuuren dei halve voor het houden van de tentoonstelling in Maart. Verkiezing. Heden had in de bovenzaal van Café Neuf de stemming plaats der verkiezing van 4 Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, tengevol- ge van de periodieke aftreding der heeren Jhr. J. B. van Merlen Jhr. P. M. G. von Fisenne G. B. 't Hooft, en ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van ien heer P. Knaap Gz. (jaar van aftreding 1907). In een volgend nummer deelen wij den uitslag mede. S t e u n-C o m i t Bij het Plaatselijk Comité werd in de week van 1622 Maart voor de uitgeslotenen ontvangen van den heer A. H. te Hf 1. van Mej. S. te H. 15 pond brood 0. van het Landelijk Comité 16. van N. N„0.06 van den heer v. T. te H1. aan vaste bijdragen0.75 opbrengst van inteekenbiljetten 8.50 idem van bonnen21. van mevr. K. te A8. van den heer J. T. te H. 1.52 Saldo vorigfTweek1.96 Totaal ontvangsten f 59.79 De uitgaven bedroegen „59.79 Saldo op 23 Maart0. VechtparS ij. Gisterenavond omstreeks 8 uur ont stond in de Doelstraat een vechtpar tij in een herberg. De beschonkene wilde, na zich te goed gedaan te heb ben aan het Schiedammer nat, heen gaan zonder te betalen. Dit vond de kastelein niet goed en er ontstond ruzie, gevolgd door een vechtpartij, waarbij de drinkebroer zoo'n gewel digen stomp op zijn neus kreeg dat hij hevig bloedde. Toen werden de vechtenden door omstanders geschei den en de beschonkene ging er van door. Was er eerst sprake dat met Mei, het blok huizen No. 141 aan den Oudenweg alhier, gesloopt zou worden, in verband met de uit breiding van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M„ thans wordt dit tegengesproken en zelfs beweerd, dat de huizen nog eenige jaartjes staan zullen. Dit schijnt het geval te zijn, daar eenige bewoners muntgas aan gevraagd hebben. Naar wij vernemen, zal de heer H. van Leeuwen, die sedert 40 jaar de hoeve „Knorrenburg" aan den Oudenweg alhier, bewoond heeft, deze hoeve verlaten. Zooals men weet is deze hoeve door de H. IJ. S. M. aangekocht, in verband met de nieuwe spoorwegwerken.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1