NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 21e Jaargang. No. 6368 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MA AND A O 4 APRIL 1W04 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN; Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland n 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02>£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37>£ de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster Directeur J. C. PÈEREB00M. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31>>is Faubourg Montmartre. Wegen het Paasekfeest zal het eerstvolgend nummer Dinsdag avond verschynen. Uit nummer bestaat uit veertien bladzijden. Eepate Blad Haarlem's Dagblad van 4 April bevat o.a. BLAD A. Buitenlandsch Overzicht. Oorlogs nieuws, Nieuws uit Haarlem en Omstreken, Sport. Binnenlandsch en Gemengd Nieuws. BLAD B. Stads-, Binnenlandsch en Ge mengd Nieuws. Uit de Pers. Sport- praatje en Feuilleton. BLAD C. Binnenlandsch Nieuws. Ingezon den Stukken. Kerknieuws, en het detective-verhaal, de Terugkeer van Sherlock Holmes. „De ZATERDAGAVOND", als vierde Blad, met Natuurhistori sche Wandelingen in en om Haar lem, Zondagsbrieven, Beurs-Over- zicht, Rubrieken voor Dames en Kin deren. Schetsjes en Allerlei. NATUURHISTORISCHE WANDELINGEN. Wij hebben het genoegen, onze Ge- abonneerden aandachtig te maken op een Nieuwe Wekelyksche Rubriek in de Zaterdagavond, onder den naam Natuurhistorische Wandelingen in Haarlem en Omstreken, door den heer J. STURING, wiens naam op dit gebied gevestigd is. Aan deze zeer belangwekkende niéuwe afdeeling in onze Courant is een gelegenheid voor Correspondentie verbonden. DE REDACTIE. Buitenlandsch Overzicht DE OORLOG. De volgende berichten zijn nu ont vangen betreffende het Gevecht by Tsoengdzjoe. Eerst uit Japansche bron Volgens berichten uit particuliere bron hebben de J apanners, na de Rus sen den 28sten Maart uit Tsjung-dzjoe te hebben verdreven, een dag gerust. Daags daarna zijn zij naar Jung-dzjoe getrokken en na een kort samentref fen hebben zij de Russen verder naar het noorden gedreven. De Russen trokken naar den kant van Oen-San samen. De Russische ruiterij trekt in deer- niswaardigen staat naar Wirdzjoe te rug. De paarden sterven bij gebrek aan geschikt voer. Men snijdt de tele graafpalen door om brandhout te heb ben. Generaal Allen, de Amerikaansche attaché militaire, die van Pingjang is teruggekomen, zegt dat de Russen prachtige gelegenheden laten voorbij gaan en geen partij trekken van de natuurlijke hindernissen des lands om de voorhoede der Japanners tegen te houden. Het is duidelijk, dat zij hun weerstand zullen oefenen aan de Jaloe. En dan uit Russische bron Het Russische telegraafagentschap verneemt uit Liao-jang d.d. 31 Maart De botsing met de Japanners te Tsjung-dzjoe, welke met een zege praal voor de Russische wapens ein digde, is de Japanners op tien maal grootere verliezen te staan gekomen dan de Russen. Volgens Koreaansche berichten, hebben de Japanners onge veer 50 dooden begraven, 120 gewon den zijn met behulp van 500 Koreanen naar de Japansche hoofdmacht over gebracht. De verwarring onder de Ja panners was zoo groot, dat zij twee vlaggen van het Roode Kruis uithin gen als teeken dat zij zich overgaven. Een dergelijke verwarring in de gele deren van de Japanners is in den oor log met China niet aan den dag geko men. De Russische troepen te Liao- jang zijn in geestdrift over den schit terenden afloop van het eerste ge vecht. Van particuliere zijde wordt verno men. dat het onderzoek, ingesteld naar het vinden en Enteren van een Schip bij de Elliot-eilanden door Russische torpedobooten, dat onder Japansche vlag voer met een Chineesche beman ning en dat munitie en proviand over bracht, heeft uitgemaakt, dat deze contrabande bestemd was voor de Ja pansche bezetting, onlangs ontscheept op het eiland Hajando, dat China aan Rusland heeft afgestaan, tegelijk met Port Arthur en Dalni, en waar de Russen een kolen-depót hebben. De Amerik. consul Miller heeft aan de Amerikanen, die te Nioetsjwang wo nen, kennis gegeven, dat de Vereenig- de Staten zich nederleggen bij de Russische proclamatie, waarbij Nioet sjwang verklaard is te verkeeren In staat van Beleg De Amerikaansche kanonneerboot „Helena" vertrekt vandaag, de Engel- sche kaonneerboot „Espiègle zal nieu we instructies afwachten. Het Russi sche toezicht is zonder incidenten ge vestigd. De ingezetenen zijn rustig, schoon eenigen hun goed in veilig heid brengen. Men verklaart, dat zoo dra de elf stoombooten, die thans hier zijn, geladen en de douane-rechten betaald zullen hebben, de haven en de rivier zullen worden gesloten en van mijnen voorzien. De toebereidselen tot de verdediging van de stad word er; ijverig voortgezet. Aan het einde van zijn voor den Tsaar bestemde verslag over de behan deling der Yenezolaansehe kwestie voor het Hof van Arbitrage in Den Haag schrijft de minister van justitie Moerawjef het volgende. Hij heeft de overtuiging gekregen, dat dit Inter nationale Scheidsgerecht geschikt is alle strijdvragen op te lossen, in wel ke zuivere rechtselementen het meest beteekenen en vragen die het politiek- nationale leven dej' staten en volke ren gelden niet worden aangeroerd. Het door den Keizer in het leven geroepen groote werk heeft nog d< zorgzame belangstelling noodig van de staten, die op een vreedzaam ge dijen der menschheid op den grond slag van het recht en de gerechtigheid bedacht zijn. Als waarborgen voor het welslagen van het Hof zijn o.a. het algemeen vertrouwen, de sympathie en de achting te beschouwen, welke de beraadslagingen van het Hof over de Venezolaansche kwestie hebben ver gezeld. Koning Peter van SERVIE schijnt eieren voor zijn geld te kiezen. Uit Belgrado wordt gemeld Alle hofambtenaren, die deel heb ben genomen aan de samenzwering tegen Alexander, zijn van hun posten ontheven. Er is een nieuw militair huis des Konings gevormd. Geen van de offi cieren die behoorden tot de samen zweerders, maakt er deel van uit. De werklieden uit de weverijen te Rijssel, ten getale van 2000 vergaderd, hebben besloten tot een Algemeens werkstaking die hedenochtend beginnen zou; 2500 werklieden, tot een tiental fabrieken behoorend, hebben gisteravond den arbeid gestaakt. De „Times" geeft een uitvoerig ver haal van de botsing tusschen de Engelschen en de Tibetanen Om 8 uur gisterenochtend rukte kolonel Younghusband op uit Tanoe. Nadat de troep een mijl of wat had gemarcheerd, kwam een Tibetaansch generaal met gevolg op de Engelschen af. Er had een onderhoud plaats en met hun gewonen omhaal vroegen de Tibetanen, dat de expeditie zou terug trekken. Na een kwartier zei Young husband kortweg, dat hij weigerde en van plan was naar Goeroe op te ruk ken. Toen ontstond er een groote opwin ding onder de aanhangers van den Lama. De onderhandelaars en hun gevolg reden in f-alop weg, terwijl de Engelschen onmiddellijk aanstalten maakten om de Tibetanen zoo moge lijk zonder geweld te verwijderen uit de door hen aan den weg opgeworpen versterkingen. Met het oog op de drei gende taal, die de Tibetanen lieten hooren, oordeelde Younghusband het echter tegelijkertijd noodig hen te ont wapenen. Zij telden 1500 man. Het leek er naar of alles zonder bloedver gieten zou afloopen, toen plotseling een aantal Tibetanen, aangehitst door hun leiders, hun vuursteengeweren begonnen af te vuren op de hen be wakende Engelsche soldaten en met een een aanval met de blanke sabel deden. Een oogenblik was ten gevolge van dezen onverwachtcn aanval de toe stand voor de Engelschen kritiek. Maar nadat met revolvers en bajonet ten eerst wat ruim baan was gemaakt de partijen stonden aanvankelijk slechts op enkele meters afstand van elkaar kregen de Engelschen gele genheid hun geweren met succès te gebruiken en toen was de zaak spoe dig beslist. Aan Britsche zijde waren intusschen een aantal gewonden ga- vallen, o.a. majoor Dunlop en de oor logscorrespondent van de „Daily Mail", die ernstig gekwetst werd aan het hoofd en aan beide handen. De Tibetanen leden zware verliezen, maar boden niettemin verderen tegenstand bij den opmarsch der Engelschen naar Goeroe. Ook dit was natuurlijk vi-uch- teloos en het dorp werd bezet. Onder de gesneuvelde Tibetanen behooren de generaal uit Lhassa, de bevelheb ber uit Pht-ri en Lata, de vertegen woordiger van het Gouden Klooster, aan wiens invloed en vijandigheid de Engelschen grootendeels de ondervon den ..moeilijkheid" toeschrijven. In het geheel werden na het gevecht de verliezen der Engelschen op 10 t^t 12 man geschat. De Tibetanen heeten tusschen de 4 en 500 man verloren te hebben; een behoorlijke slachting voor wat de „Times" een „moeilijkheid' belieft te noemen. Stadsnieuws. Herijk. Dinsdag 5 April heeft van 812 uur de herijk plaats voor de Korte en Lange Poellaan, Barendsestraat, de Keystraat, Kamperstraat, Palmstraat en Tulpenstraat en van 14 uur voor de Van Marumstraat, Klaverstraat, Camphuijsstraat, Asterstraat en Voor- tingstraat. Museum van Kunstnijver- heid Haarlem. Gedurende de maand Maart werd het Museum van Kunstnijverheid te. Haarlem bezocht door 596 belangstel lenden terwijl uit de aan het Museum verbonden boekerij 281 boek- en plaat- wei'ken naar verschillende plaatsen van ons land verzonden werden. Eigen Hulp. Uit het jaarverslag van het district Haarlem en Omstreken van Eigen Hulp blijkt, dat het ledental in 1903 met 71 is vermeerderd. In verband daarmee steeg het kapitaal tot 9502. Door een overeenkomst met de melk inrichting Hartenlust wordt de volle koemelk en de flesschenmelk door de ze 10 procent beneden den gewonen prijs aan de leden geleverd. In den tuin achter den winkel zal een nieuw magazijn worden gebouwd, de grond daarvoor is aanwezig en de leening 4pct. van 16000 voor den bouw zelf, uitgeschreven onder de le den, werd bijna 2 maal volteekend, er werd voor ƒ30.000 ingeschreven. De omzet steeg in 1903 meer dan andere jaren, n.l. met een bedrag van ƒ15,249.43', hij bereikte het cijfer van 133.793.16'. Aan leden werd meer verkocht voor 15390,40', terwijl de verkoop aan niet-leden daalde met ƒ140.97 en zoo doende kwam op een som >an ƒ5579.20. Uitbreiding van het personeel was door deze stijging van den omzet noodig. En hoewel daardoor en ook door de salarisregeling van het vo rige jaar de onkosten rekening geste gen is, kan een dividend van 11 pro cent worden voorgesteld, zoodat, met inbegrip van 1 pet. dienstbodenfooi, aan de leden 12 pet. over hun ver bruik kan worden teruggegeven. De algemeene ledenvergadering zal worden gehouden op Donderdag 7 dezer. Immers, verklaarde onze zegsman, was er van opzettelijken overlast, noch van dronkenschap, sprake, zoo dat de uiting van den politieambte naar voor hen zeer onaangenaam was. In het Douche-badh uis aan den Koudenhorn zijn in de afgeloopen week genomen 473 baden, in dat aan het Leidscheplein 272. Weer aangenomen. Naar aanleiding van hun schrifte lijk verzoek om weer in dienst der H. S. M. aangenomen te worden, zijn Vrijdagmorgen twee werklieden van de uitgeslotenen van de Centrale Werkplaats ontboden bij den chef. Het gevolg hiervan was. dat één a.s. Dinsdag op vertoon van getuig schrift van goed gedrag het werk kan hervatten, en de ander bij gebrek aan vacature later opgeroepen zal wor den. Naar ons van andere zijde wordt medegedeeld is een uitgeslotene, die werkzaam was aan de hier voor de uitgeslotenen opgerichte Dienstver richting, door de Hollandsche Spoor weder aangenomen en reeds te Amers foort aan het werk gegaan. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Haarlem en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Maart 1904 ingelegd 120322.53', terugbetaald 98842,89. Het laatste, door dat kantoor uit gegeven. boekje draagt het nummer 31665. Heden is alhier door Gebr. van Waard, commissionairs in fijne groenten de eerste Hollandsche Bloem kool aan de groentenmarkt gebracht en opgekocht door L. Verkooy, wonen de Pietersstraat No. 10. Iemand heeft zich er bij ons over beklaagd, dat toen hij met twee anderen Donderdagavond in de Groote Houtstraat stond te praten en zij aan het verzoek van een winkelier om heen te gaan, daar zij onwillens den toegang tot zijn deur belemmer den, voldeden, een ambtenaar van politie hun toevoegde ,,dtoch op, dronken kerels, gaat naar je huis Feestconcerten. Wij maken het publiek nogmaals at tent op de Feestconcerten in de Groo te- of St. Bavo-kerk in het Bronge bouw. op Maandag 4 April 1904 (2den Paaschdag). In het middag-concert (Groote Kerk) werken welwillend me de, zooals reeds bekend is mejuffr. Hermine Scholten (alt), van Heemstede en de heeren Chr. Freijer (viool). N. Vogel (viool), W. Ezerman (orgel). Aan de kerk worden noch kaarten, noch programma's verkocht, deze zijn echter op den dag der uitvoering, bij den heer H. Hogenbijl, Oude Groen markt 28, hoek Lange Veerstraat, dus vlak bij den ingang Klokhuisplein verkrijgbaar. Het concert begint om half drie uur, doch de kerk wordt een uur daarvoor reeds geopend. De regeeringsbanken, de banken rechts van het spreekge stoelte en 5 a 8 rijen stoelen blijven nu gereserveerd voor: het eere-comité. bondsbestuur, afgevaardigden, nota belen der Ned. Herv. Gein., eenige genoodigden en de regelingscommis- 'e. Het feestconcert in het Brongebouw, te geven door een Gemengd koor van 200 zangers met orkestbegeleiding van 40 musici (dames en heeren dilettan ten), onder leiding van den heerC. G. J. Rühl, begint half acht uur. De zaal wordt om 7 uur openge steld. Bekend was dat de gaanderij voor de zangers(essen) zou worden gereser veerd. Dit is echter niet het geval. De dames van het koor kunnen zich met de pauze naar de z.g. speelzaal bege ven en de heeren naar de stemka mers achter het tooneel. Bij dit concert geven hunne wel willende medewerking de heeren W. Robert Jr. (bas), Baron R. A. v. Lyn- den (viool), mej. W. Robert (piano), in plaats van den heer L. Robert, zoo als het programma vermeldt, en de heer C. G: J. Rühl. Uit de Omstreken Gemeenteraad van Beverwijk. Vergadering van den Raad der ge meente Beverwijk op heden, Zaterdag des voorm. kwart vóór tien. Mededeeling en ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.a. schrijven van de heeren Zwager en van der Werf, dat ze verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. De voorz. deelt mee dat hij met in gang van 15 Maart is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. Verzoek van de afd. Beverwijk van het Witte Kruis tot het nemen van maatregelen tegen besmettelijke ziek ten. B. en W. stellen voor het advies der gezondheidscommissie in te winnen, waartoe besloten wordt. Weth. MOENS wenscht uit naam van den raad den burgemeester van harte geluk met zijn herbenoeming en spreekt de hoop uit dat het den burgemeester nog lang moge gegeven zijn de belangen van de gemeente, die bij hem in zoo goede handen zijn, te behartigen. Door applaus geven de raadsleden hun instemming met deze worden te kennen. De BURGEMEESTER spreekt een woord van dank. 2. Benoeming lid commissie tot we ring van schoolverzuim wegens het bedanken van den heer J. Koelman, die de gemeente gaat verlaten. B. en W. bevelen aan de heeren J. Vessies Jzn. en M. van Noordt. Gekozen de heer J. Vessies met ze ven stemmen tegen 2 op den heer v. Noordt. 3. Voorstel tot het doen bepleiste ren van de directeurswoning der gas fabriek. De kosten zouden bedragen 486.80. Een nader voorstel is ingekomen van den gem.-opziener om slechts twee muren met cement te bepleiste ren en twee met bestol te bestrijken, wat slechts zou kosten ƒ251. Met 't oog op dit voorstel wordt dit punt aangehouden. 4. Regelingen inzake den Burgerlij ken Stand en benoeming ambtenaren B. en W. stellen voor het aantal ambtenaren te bepalen op 5. De heer BREUKELAAR, er op wij zend, dat er tot nog toe 4 ambtenaren waren, vraagt of 5 niet te veel is, daar twee ambtenaren als plaatsvervangers hem voldoende voorkomt. De VOORZ. verdedigt het getal om het voorkomen van stagnatie te ont gaan, bijv. in geval het college van B. en W. voor zaken afwezig is. De heer VERHAGEN vindt 3 amb tenaren genoeg. Waarom zouden we ons zoo groot aanstellen, door er 5 te benoemen. De VOORZ. wijst er op, dat het een voorzichtigheidsmaatregel is. die niets kost. De heer BREUKELAAR meent, dat, de ambtenaar van den burg. stand altijd tegenwoordig moet zijn. waar op de VOORZ. nogmaals aantoont, dat bet voor kan komen, dat ver schillende der ambtenaren tegelijk af wezig zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Nadat lokalen voor de verschillende werkzaamheden zijn aangewezen, komt in behandeling het voorstel, aan Ged. Staten te doen, voor elk huwe lijk 6 te vergoeden, voor de overige werkzaamheden ƒ600 per jaar en voor het personeel van bijstand ƒ100 voor elk. De heer POEL is van oordeel, dat het sluiten van huwelijken een eere- post moet zijn. Zes gulden per huwe lijk zou op ongeveer 250 per jaar komen. En dan is het geen eerepost meer. Moet er iets vergoed worden, dan vind*, spr. de helft voldoende. De VOORZ. merkt op. dat men het moeilijk als een eerepost kan be schouwen. Er komen gevallen voor. waartoe kennis vereischt wordt. Zes gulden is niet te hoog voor wat er verlangd wordt. De heer BREUKELAAR meent, dat er eere-ambten zijn, waarvoor kennis vereischt wordt, 't is altijd kosteloos geschied en goed gegaan. De VOORZ. merkt op, dat de bedoe ling is dat de ambten bezoldigd wc den. De heer VERHAGEN zou zeggen ais het zóó verantwoordelijke betrekking is, waartoe zooveel kennis vereisc'M wordt, dan is ƒ6 te weinig. De VOORZ. geeft J eenigermate toe en er was dan ook overwogen 10 voor te stellen. De heer POEL meent, dat de andere ambtenaar die ƒ600 zal krijgen, de verantwoordelijke persoon wordt, waarop de VOORZ. opmerkt, dat elk de verantwoordelijkheid draagt voor wat hij zelf doet. Weth. MOENS wijst erop, dat bij de nieuwe regeling veel strenger aan de eischen de hand zal worden gehou den. Het voorstel van B. en W. (ƒ6 voor elk huwelijk) wordt aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Verhagen, Breu kelaar en Poel. Aan de orde komt jaarwedde van den tweeden ambtenaar (ƒ600). De heer BREUKELAAR wijst erop., dat vóór eenigen tijd de traktementen verhoogd zijn en nu zullen door benoeming tot ambt. van den Burg. Stand de traktementen weer verhoogd worden. Spr. kan dan zijn stem niet geven om den secretaris tot ambt. van den Burg. Stand te benoemen. Ook de klerken ter secretarie zullen als hel pers bij den Burg. Stand elk ƒ100 krijgen. Spr. is tegen de vereeniging van de betrekking van secretaris met ambt. van den Burg. Stand. Een an der wil het voor 600 óók wel doen. Spr. stelt voor de 600 te verminde ren tot 400. daar zóó zou worden ver kregen wat de Raad indertijd niet wilde, namelijk het salaris van den secretaris nog hooger te stellen.' Spr. wijst op het minder geschikt uur dat voorgesteld wordt. De VOORZ. antwoordt op dit laat ste, dat andere uren voor eventueele plaatsvervangers van den secretaris ongeschikt zijn. Is de secretaris aan wezig, dan kan het ook buiten die uren. Spr. ontkent, dat het voorge-| stelde een vermomde verhooging vanj jaarwedde is. Het is belooning van te praesteeren diensten. Moest uitslui tend voor de betrekking iemand wor den aangesteld, dan is ƒ600 te wei-j nig. Niet als het met een andere be trekking gecombineerd wordt. Spr. bestrijdt het gratis laten doen vanj zulke werkzaamheden. De heer BREUKELAAR houdt zijn tandpunt vol. het aan te zien voor' een toeleg om de traktementen te ver- hoogen, te meer daar B. en W. voor elke betrekking maar één persoon aan bevelen. Spr. stelt daarom voor om den post tot 400 te verminderen, dan blijft de secretaris, die door zijn be noeming voor een paar andere bezol digde bij-betrekkingen zal moeten be danken, ongeveer in dezelfde finan- cieele positie. Nadat de Weth. MOENS de voor dracht nader verdedigd en de heer Breukelaar het voorstel van B. en W. nader bestreden heeft geeft de VOORZ. toe, dat de aanbeveling werkelijk wel uit twee personen had kunnen be staan behalve voor de betrekking, waarvoor de secretaris wordt voorge dragen). Spr. verdedigt verder de voordracht. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 8 tegen 1 stem. Tegen de heer Breukelaar. Het voorstel om het personeel van bijstand (de ambtenaren ter Secreta rie) elk 100 te vergoeden, wordt be streden door den heer Poel, die 50 genoeg vindt. Er volgt eenige discus sie, waarbij gewezen werd op het on voldoende der traktementen der amb tenaren ter secretarie en waarbij de Voorz. en Weth. Moens erop wezen, dat het ook hier geldt belooning van op zichzelf staande te bewijzen dien sten. De heer BREUKELAAR is na de ge hoorde discussie (quasi?) bekeerd en brengt het Dag. Bestuur hulde voor zijn voorstel, tot groote vroolijkheid van de Raadsleden. Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 1 stem. Tegen de heer Poel. Als ambtenaren voor den Burg. Stand worden nu benoemd De heer Strick van Linschoten, bur- gem. voor voltrekking der huwelijken, de secretaris van Loenen, voor de ove rige werkzaamhedenverder om bij verhindering in te vallen de heeren C. H. Moens. H. Burger en G. J. J. Slaap. Voorgesteld wordt het bureau van den Burg. Stand dagelijks behalve Zon dags open te stellen van 101/2—121/2 uur (bedoeling is echter altijd te hel pen, wanneer de ambtenaar (de secre taris) aanwezig is). Op Zondag van 12—121/2 bij nood zakelijkheid en op aanvraag. De heeren Verhagen en Breukelaar achten den tijd wel wat beperkt. Na eenige bespreking wordt beslo ten het uur te stellen van 10 tot één uur en op Zondag van 12121/2 uur. In verband met de gedane benoe mingen worden eenige veranderingen gebracht in het reglement op het Burg. Armbestuur. Daar bij de rondvraag niemand het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. In de Donderdag gehouden raads vergadering was bericht ingekomen dat de benoemde onderwijzeres aan de school in den Houtrakpolder 1 Mei in functie zal treden. Aan den lsten en 2en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd een belooning van 10 ,aan den derden en vierden respectievelijk ƒ100 en 25 per jaar toegezegd, terwijl de desbe treffende verordeningen werden ge wijzigd en vastgesteld. Nog besloot de raad om machtiging te vragen tofbetaling van eenige vor deringen uit den post onvoorziene uit gaven, dienst 1903 tot een bedrag van 113,30, waarna tot langdurige ge heime "zïlting werd overgegaan. HILLEGOM. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor werd in de afgeloopen maand ingelegd 3241.09 en terugbetaald 3874,78. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 1596. De kruidenier v. d. Voetz had het ongeluk met het wiel der fiets in de wissel van de tramrails te geraken. Hij kwam zoo ongelukkig terecht, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. ZANDVOORT. Van 1 Mei af tot 1 September a.s. zal iedere week op een dag van 's middags 12 tot 's avonds 7 uur ge legenheid gegeven worden tot koste- ooze oefening in het schieten op de banen onder de gemeente Bloemen- daal. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, moeten zich vóór 16 April a.s. ter secretarie alhier aanmelden, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Tot brieven- en telegrammenbe- steller alhier is benoemd J Vintges te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 1