08 Oorlog ii tel Oosten ERE BIET BETER BRONS Aan da Yaloe. Een gevecht bij Poit-Arlhur „ARTISTIQUE" Le plus déllcieui chocolat pour croquer. nette Meisjes Tweede Broodbakkersknecht TE KOOP Populair Concert „Non plas ultra." mooi samenspel was weldra het 1 e tegenpunt geforceerd. Met de- ÉU"0 stand, 21 voor de Hollanders, the van (joej verwisseld. pauze werd door de natuur be door een heerlijk voorjaarsregen- 'Jedèr te zenden, dat evenwel aan sch terrein geen schade deed. Na de aak atting hadden de Engelschen een >re doelverdedigster gekozen, wat wel nqodzakelijk was. De Engel- n begonnen na de rust reeds da- j k gevaarlijk op te zetten, en het kte hen reeds'vrij spoedig om te punten, zoodat de stand 22 ge- e&vien was. Nu kwam het spannend- !on ;edeelte van dën wedstrijd beide scl ijen spanden alle krachten in om om oelpunten, en alzoo de leiding te Geen van beiden mocht het wel gelukken, zoodat ook deze strijd eindigdëYtTgelijk spel 2—2. Rechtszaken Uitspraken. e jongen, die vóór 14 dagen voor zicfechtbank te Amsterdam terecht- wegens het ontvreemden van pakje broeken in vereeniging met anderen knaap, en die niettegen- nde de bezwarende verklaringen alle getuigen maar aldoor bleef ;ennen, werd gister veroordeeld 14 dagen gevangenisstraf. De h was 1 maand. De rechtbank aan, dat de jeugdige beklaagde str gehandeld met oordeel des on- icheids. oorts werd de man. die in een eg aan de Utrechtschestraat al- een anderen bezoeker met een eermes eene groote snede in den had toegebracht, veroordeeld tot ïaanden gevangenisstraf, overeen- z.n ïstig het requisitoir, clit 1 v lad Vervolg Stadsnieuws. !aar wij vernemen zullen de gloei- ;an ipen in de 'Kroon* door booglicht vangen worden. r Terechtzitting van de Rechtbank van 14 April 1904 zijn edigd als Ambtenaren van den j rgelijken Stand der gemeente Velsen, Heeren Th. J. Wijnold Daniels, W. van den Berg en K. Atema. •ïjz edenmorgen werd doorde Inie alhier aanbesteed: irstpestek no. 146, het doen van voor- Arr. Rechtbank Zitting van Donderdag 14 April 1904. Konijnendiefstal. D. Schou ten te Aalsmeer, vroeger reeds meer malen wegens diefstal veroordeeld, had zich heden te verantwoorden we gens diefstal van konijnen aldaar. De dieren had hij voor f 2.10 ver kocht. Bekl. bekende volmondig en zeide uit armoede tot dezen diefstal geko men te zijn. Het O. M. vorderde 5 Maanden gevangenisstraf. Dit vond bekl. wel wat veel. De verdediger mr. Merens pleitte eene mindere straf onder mededeeling dat bekl., die grondwerker is, anders juist weer vrij zou komen in een tijd dat hij geen werk zou kunnen vinden. Rijwieldiefstal. L. W. Slee man. een jong persoon, die ook reeds meermalen met de gevangenismuren heeft kennis gemaakt en in Januari j.l. zijn straf van 1 jaar wegens vroeger gepleegde diefstallen had ondergaan, vergreep zich in Febr. reeds weder aan eens anders goed. Thans had hij een rijwiel ontvreemd ten nadeele van D. Surendonck. Bekl. ontkende dit. Hij had het be wuste rijwiel ter herging ontvangen van een zekeren Blesgraaff, een ker misreiziger, dien hij heel goed van aanzien kende, doch wiens verblijf plaats hij op heden niet kende. Het O. M. achtte het bewijs voldoen de geleverd. Bekl. is in het bezit ge: vonden van het rijwiel, zonder dat hij de herkomst daarvan voldoende kan opgeven; heeft getracht het rijwiel door afneming der snatborden, onher kenbaar gemaakt enz., alle feiten wel ke voldoende het bewijs leveren. Met het oog op zijne vele veroordee- lingèn vorderde het O. M. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis tegen bekl. De verdediger, mr. Thiel, pleitte ee nige verzachtende omstandigheden en zeide dat bekl. een persoon was, die niet vrij in de maatschappij kan rond- loopen, zonder kwaad uit te richten. Met het oog hierop zijn misschien termen aanwezig, om bekl. aan ge neeskundige observatie te onderwer pen. en voor eenigen tijd in een krank zinnigengesticht te plaatsen. Dat zou den zijn ouders gaarne zien. Voor 't overige riep hij de clementie voor bekl. in. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op heden over acht dagen. Beleediging van den com missaris van politie. Vervolgens had zich te verantwoor den F. Kaart, woonachtig Lombard- niet zoo ernstig als de subst.-off. van Justitie het heeft voorgesteld, vooral als men de omstandigheden in aan merking neemt. Bekl. heeft gebruik gemaakt van eeng. anders naam, maar voorts alles eerlijk behandeld. Ook kan beklaagde niet ter kwader trouw gehandeld hebben, wijl reeds uit den bestellingsbrief bij een civiel geding zou blijken dat bekl. als besteller kan aangewezen worden. Uit 't gebruik kon gewezen worden. Uit het gebruik kon geen nadeel ontstaan, daar E. Tol voor de som niet aansprakelijk zou kunnen worden gesteld de leveran cier kon er ook geen nadeel van onder vinden, wijl de bestellingsbrief den beklaagde reeds als schuldenaar aan wees. Bekl. heeft alleen den brief met den naam van E. Tol onderteekend, om meer crediet te hebben, en voorts met het oogmerk om voor eigen rekening handel te drijven. Spr. achtte het tenlaste gelegde dan ook niet bewezen, en concludeerde tot vrijspraak. Wanneer de beklaagde het bewustzijn had gehad, dat hij schul dig was, dan had hij reeds lang naar zijn vaderland, Duifgchland, kunnen ontvluchten, vandaar dat het O. M. niet den minsten grond heeft om te verwachten, dat beklaagde zal ont vluchten. In zijn repliek handhaafde het O. M. zijn eisch. De Rechtbank in raadkamer verga derd hebbende, wees den eisch van het O. M. tot onmiddellijke inhechte nisneming af en bepaalde de uit spraak op heden over acht dagen. dejzeer gemakkelijk te onderhouden en m(ioon te maken. Men voegt daarbij. 1 't hij voor vocht ondoordingbaar is, en stof afgeeft en slechts zeer weinig egt. Bovendien is het in alle ge le nschte kleuren te leverenzoodat 1 ie verdere bedekking metlinoneum e*erboden is. Tevens wordt het ook er aanbevolen voor traptreden, aan- :hten en voor alle andere doeleinden, ,.«ar een effen, gladde oppervlakte pz ëischt wordt. ^e]^ie verder achterstaande annonce. ningen aan militaire gebouwen ensteeg 12, terzake van beleediging van enirken te Haarlem, raming f7830, den commissaris van politie, den heer eder het beheer der genie aldaar. van Goor. agekomen waren 11 biljetten. Laag- Zooals uit de behandeling inschrijver bleek te zijn de heer zaak bleek, was op last van den - Rinkema alhier, f7086. missaris, ingevolge een besluit van r en \Y., een vaste politiepost gevestigd I bij de woning vr*- beklaagde, waar- oetbalwedstrijd. Zondag joor hi]- veel schade ondervond. Reeds ,z selt »Hercules< uit Utrecht tegen de meerdere malen had bekl. op intrek- |F.C. king van deze politiepost aangedron I gen. doch ziende dat dit geen resul- evonden voorwerpen: taat had, was hij in den nacht van 20 ■wien haarvlecht, een bankbiljet van'op 22 Febr. j.l. daarover zoo verbol- zib, een lederen damespantoffel, eene J'gen geraakt, dat lu] op den openb e int ige portemonnaie laten liggen op de weg vuitriep „Een smeeil....... - "cretarie ie afdeeline I flapdis die commissaris van pol. cret&ne .e aldeeiing. Gom„ ultdrukkingen welke door I politiemannen werden gehoord Ob'V ij ontvingen eene circu-' waardoor de Commissaris zich belee- re over Hardhoutgraniet, waarin 1 died achtte. irdt medegedeeld, dat Hardhoutgra-1 Het O. M. wijzende op de grove be ht de doelmatigste, de duurzaamste leediging een ambtenaar in de recht dus de goedkoopste vloerbedekking matige uitoefening zijner bediening die er op het oogenblik bestaat. In aangedaan, vorderde 14 dagen gevan- Bkenhuizen, Postkantoren, Stations j genisstraf. particuliere woningen wordt het I - an ook meer en meer gebruikt. j Valschheid i" geschnlte. («Iedere vloer van Hardhoutgraniet is Daarna had zich te verantwoorden naer naden of voegen, geeft geen 1 G. A. Preine, vischhandelaar te IJ mui- ude op, heeft bijna geen slijtage en den, ter zake dat hij op of omstreeks 14 Dec. 1.1. opzettelijk valschelijk te kwader trouw en in strijd met de waarheid heeft opgemaakt en met den naam E. Tol onderteekend, met 't oog merk om als echt en onvervalscht te gebruiken, uit welk gebruik nadeel kan ontstaan, een in het Duitsch stelden bestelbrief, aan A. Ba- zenburg te Boehum de opdracht werd gegeven onmiddellijk aan het adres van beklaagde af te zenden 5000 K.g. bloemkool, 2e. dat hij van het val- sche stuk gebruik heeft gemaakt. Bekl. werd verdedigd door mr. F. A. Bijvoet. De beklaagde bekent bovenbedoelden brief geschreven en onderteekend te hebben met den naam van E. Tol. Hij zegt evenwel, dat deze bestelling is gedaan op last enmet medeweten van den getuige E. Tol. Beklaagde dreef met E. Tol voor ge zamenlijke rekening handel, en daar E. Tol niet bekend was met de Duit- sche taal, had hij aan beklaagde machtiging gegeven om de Duitsche correspondentie te voeren en deze met den naam van E. Tol te onder teekenen. Ook de bovengenoemde bestelling had hij op laatstgenoemden grond on derteekend met den naam E. Tol, we tende, dat deze meer crediet in het buitenland had. De getuige E. Tol verklaarde ter te rechtzitting, dat hij in den zomer van 1903 met beklaagde en diens vader een fruithandel gedreven heeft, maar dat deze firma reeds lang niet meer be stond. Voorts -had hij beklaagde al leen machtiging gegeven om brieven met zijn. naam te onderteekenen, die hem ook betroffen, maar bij deze be stelling had hij in het geheel geen belang. Als getuige décharge was ver schenen Priester, die verklaarde, dat hij den getuige Tol, zich eenige keeren gunstig heeft hooren uitlaten over het gedrag van den beklaagde. Het O. M. aan het woord komende, achtte het tenlaste gelegde bewezen. Bekl. heeft een stuk met een valschen naam onderteekend. en bij het arrest van den Hoogen Raad is het onder teekenen van een stuk met een val schen naam, ook al is het met goed vinden van den betrokkene, reeds strafbaar gesteld. Beklaagde had geen machtiging van E. Tol om bedoelde bestelling te doen, en heeft opzette lijk gebruik gemaakt van den naam van E. Tol. Spr. vraagt mitsdien een gevangenisstraf voor den tijd vanéén jaar. met last tot onmiddellijke in hechtenisneming. Als verdediger trad op Mr. F. A. •utGewijzigde Statuten. zi'De Staatscourant van heden bevat et wijzigde statuten van de Haarlem- ■tjhe Politie-Vereeniging 'Verbetering ons Streven,' alhier. ..Hedenmorgen werd door het Prov. stuur van Noord-Holland alhier jrï nbesteed ie. Het onderhoud van er,& zeedijk tusschen Naarden en Mui- rberg van de strandpalen te Mui- rberg en van den zeedijk en de [onden beoosten Naarden, van 1 Mei P4 tot x Mei 1905. Ingekomen een biljet van den heer W. de Gooijer te Naarden voor f 579. Het doen van lev. en werkzaam- den ten behoeve van de Heldersche «wering, behoorende tot de rijks- bewerken in Noord-Holland. Raming 1° Ingekomen waren 9 biljetten, laagste ^schrijver de heer J. W.- Roeloffs te tri .pendrecht voor f 21680. Schouwburg Qoaestie. Tn de scherpe be- en veroordeeling or Burgerplicht onder den titel !en Brandend Vraagstuk", gegeven n de handelingen inzake de schouw- rg-quaestie, die wij overigens ge el voor hare rekening laten, heeft 1 passage ons bijzonder getroffen, melijk die waarin gesproken wordt n de plannen voor uen bouw van x nieuwen schouwburg. iVij hebben reeds vroeger gezegd en rhalen het nu, dat naar onze over ging tusschen deze plannen en het sluit van B. en W. tot sluiting van 1 bestaanden schouwburg, geener- ue verband bestaat behoudens alle critiek op het beleid j a het Dagelijksch Bestuur in deze icj a wij van oordeel dat een combi ng tie van motieven als bovengenoemd jeö geen der leden van het College maar een oogenblik mag worden I (ondersteld. I Bijvoet. Deze achtte Het gepleegde feit Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Woensdag slaagde voor onderwij zeres Mej. B. H. van den Berg, oud- leerlinge der Chr. school alhier. heemstede. Met Mei a.s. wordt verbonden als onderwijzeres aan de R. C. meisjes school alhier, Mej. G. M. A. Gielen van Rotterdam. Door Mejuffrouw C. J. Stelte is tegen Juni a.s. eervol ontslag aangevraagd als Gemeente-vroedvrouw. vijandelijke stelling heen en weer met een snelheid van achttien knoopen, om daarop een weinig beteekenend vuur af te geven. Tegen den middag trok Togo, die klaarblijkelijk meer een demonstratie dan een bombardement bedoelde, te rugde Japanners hadden geen merk bare schade geleden. Het amraunitie- verbruik was gering. Met de torpedo booten waren 40 Japansche schepen voor Port Arthur. De „Standard" verneemt uit Tient-j sin, dat naar men meent de Japan-i sche vloot gisteren Port Arthur aan-| viel, en er in slaagde een deel van het Russische eskader af te snijden, dat buiten de haven kruiste. De „Standard" verneemt uit Sjang hai De Engelsche kanonneerboot „Es- piègle" meldt, dat de „Bayan" en an dere Russische kruisers buiten de haven tusschen twee wren geraakten en niet in staat waren in de haven terug te keeren. De „Daily Telegraph" verneemt uit Weihai-wei, dat de Engelsche kanon neerboot „Espiègle", van Nioetsjwang komende, berichtHedenmorgen te 5.45 zagen wij vijf Japansche oorlogs schepen in gevecht met den Russi- schen kruiser ..Bayan", die op weg was naar Port Arthur, komende uit de richting van de Yaloe. De „As- kold" en een andere kruiser met drie schoorsteenen kwamen uit Port Ar thur om de „Bayan" ter hulp te snel len. Te 6.45 zochten de Russen een toevlucht onder bescherming der for ten, doch de „Bayan" was klaarblij kelijk beschadigd, daar groote hoe veelheden stoom ontsnapten. Te 8.5 openden de Japansche sche pen het vuur met zwaar geschut op de forten, die geen antwoord gaven. Na de forten 15 minuten beschoten te hebben stoomden de Japanners in Oostelijke richting weg. HILLEGOM. Men schrijft ons nader: Morgen (Vrijdag 15 dezer) zullende talrijke bezoekers onzer schoone bollen velden, zich alhier het genoegen kun nen verschaffen, onze Koningin-Moeder te zien, die met de Prinsessen van Bentheim, van Leiden uit, een toer door de streek maakt. Men verwacht hier ook talrijke Haarlemmers, die aan het Café-Restaurant van den Heer Gerritsen, aan de Remise van de Stoom tram, eene bijzonder goede gelegen heid zullen hebben om net Hooge Gezelschap van nabij te zien, en aan Hare Maj esteit de Vorstin, een eerbiedig bewijs van passende hulde als de groote Weldoenster van ons Volk te brengen. velseA Door het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, afd. Posterijen en Telegraphie, te 's-Hage is aanbe steed Het aanleggen en opruimen van lijnen te en nabij Velsen, raming f 40S4. Het laagste werd ingeschreven door den heer W. van Dijk te Utrecht voor f 3365. haarlemmermeer. Door den bouw en verbouw van school No. VI te Haarlemmeer, zal het onderwijs zijn gewonen gang gaan. Een schuur van den landbouwer van Wieringen, wordt tijdelijk voor school ingericht. Het aantal vergunningen, voor den verkoop van sterken drank in het klein te Haarlemmermeer, bedraagt thans 60, zoodat bijna het maximum bereikt is. De bevolking bedraagt thans 17300 zielen. Te Aalsmeer moet voor een gemeen teraadslid een herstemming plaats hebben tusschen de heeren C. Koudijs en J. van Dillewijn, die respectievelijk 181 en 172 stemmen verkregen. Leger en Vioot. Afgekeurden Men schrijft aan de N. Arnh. Ct. Van hoogerhand zullen maatregelen worden genomen dat, betreffende on der-officieren en minderen, die bij den aanvang van den winter voor den militairen dienst ongeschikt wor den geoordeeld, en toch wenschen te overwinteren, d.i. eerst met 1 April met pensioen gaan, worde nagegaan of zij nog geschikt zijn voor het ver vullen van administratieve bezighe den, schrijfwerk, enz. Het komt toch nu en dan voor, dat bedoelde militairen, dadelijk na hunne ongeschiktverklaring, een burgerbe trekking gaan waarnemen en alzoo, zonder eenigen dienst bij het korps te presteeren den geheelen winter ten laste van het Rijk komen. Teneinde op hunne vervanging voor de opkomst der nieuwe lichting orde te kunnen stellen, zullen zij in ieder geval met t Maart den dienst moeten verlaten. LONDEN, 14 April. De „Morning Post" verneemt uit Tokio, dat mel ding wordt gemaakt van een klein ge vecht aan de Yaloe. Twintig Russen werden gisteren door Japansche cava lerie gevangen genomen, terwijl zij poogden negen Japansche soldaten ge vangen te nemen. Een afdeeling Rus sen. die in de buurt van Yongampho landde, nam twintig Japanners ge vangen. het niet onbekend. Zeker, de heer Pool bleef „meester" van het terrein, maar niet van de meubelmakers. Van de 43 stakers, keerden (hoewel we allen door den heer Pool „ont slagen waren) er zes terug in de faoriek. „U ziet wij bleven „meester" van het terrein". Maar Meester blij ven in den strijd, sluit geen fanatiek vast gehouden onrecht uit. We wij zen op een gedeelte van den heer Pool's clientèle, dat met onzen strijd sympathiseerde en zijnen financieelen en moreelen steun ons deed geworden. Eenparig werd, na een strijd van zeven weken het besluit door de ge zellen genomen het ultimatum aan den heer Pool te zenden „allen er in, ofniemand terug". Ze waren overtuigd van hun goed recht, dat gaf hun kracht. Ze mochten niet dulden, dat hun vereeniging, het eenige mid del om hun levenstoestand te verbete ren, door een hooghartig patroon, werd" ingedrukt. Dat konden ze niet. Het was zoo vaak gebleken, dat de bestuurders het loodje moesten lijden, terwille van het algemeen. Ze moes ten trachten dit te voorkomen. Ze hebben het voorkomener kwam nie mand gebroken uit den strijd. Ze wil den de fabriek niet weer in, als twee bestuurders cle straat opmoesten. Zelfs waren er, die (al had de heer Pool, aan onze toch waarlijk niet te veel gevraagde voorwaarden, het intrekken van het ontslag der beide secretarissen voldaan) niet meer in de fabriek van den heer Pool wilden werken. Gedrongen gevoelden we ons, dit stukje aan 't einde van den strijd te plaatsen. Dankend aan allen, die met onzen strijd sympathiseerden. Namens 't Bestuur v. d. Alg. Meub. Bond afd. Haarlem, j. A. VERBRUGGEN, voorz. A. KRUIDERINK. Tel ejrr aromen DE ENGELSCHEN IN THIBET. Londen 14 April (Reuter,; De Ti mes verneemt uit Gyangtse, dat de Thibetanen op 8 April bij het roode af godsbeeld nog eens poogden het voort rukken van -de expeditie te beletten de kanonnen van den vijand op de hoogten werden door het vuur der Engelschen tot zwijgen gebracht. Twee-en-dertig pioniers baanden zich toen een weg voorwaarts. De Thibeta nen hadden 200 dooden, aan Engel sche zijde werd niemand gedood en slechts een tiental soldaten licht ge wond. Laatste Berichten DE ZAAIv-WESSELS. Het gerechtshof te Arnhem beves tigde heden het vonnis der Amster- damsche rechtbank in de bekende zaak Wessels, secretaris van den Boot werkersbond, die wegens opruiing tot drie maanden gevangenisstraf is ver oordeeld. (Per telegraaf.) Verduistering. Men seint ons uit Amsterdam H. van der Wielen, Kantoorbediende bij Ketwich en Voornbergh en de Wed. Borski.die 70ooo gulden aan effecten verduisterde, werd heden veroordeeld tot 3 jaar. De eisch was 5 jaar. INGEZONDEN Voor den inhoud 'lezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. LONDEN, 14 April. De Times-cor respondent aan boord van het Times- schip seintHedenmorgen te half vijf zagen wij het Japansche eskader, waarbij de „Kasuga" en de „Nisshin" (de beide van Argentinië gekochte schepen) zich bevonden, dat in de richting van Port-Arthur stoomde. Toen wij Port-Arthur naderden zagen wij, dat daar reeds zes kruisers wa ren, die een torpedo-aanval op Port Arthur in den vroegen morgen gedekt hadden. De slagschepen, met de „Niss hin" en de „Kasuga", naderden tot zes mijlen van het voorgebergte. Te 10.20 openden de kustbatterijen een onsamenhangend vuurdriema len stoomde Togo's eskader voor de gehalte uwer werkkrachten Ons is Haarlem, 13 April 1904. Aan de Redactie Na een staking van zeven weken, aan de meubelfabriek „Onder den St. Maarten", vraagt het Bestuur der afd. Haarfem van dën Alg. Meub. Bond een plaatsje in uw blad. We achten ons genoodzaakt naar aanleiding van een berichtje van den heer Pool, wat deze verstrekte aan de pers, het vol gende te plaatsem De heer Pool schreef „u ziet wij bleven meester van het terrein". Ons antwoord aan het publiek daarop is „U ziet wij verdroegen het aan randen onzer Vereeniging niet. Het is den heer Pool gelukt, door het aanzetten van eenige timmerlieden en het exploiteeren van een hoop jon gens, den boel, zoo goed en kwaad het kon, sleepende te houden. Goede werkkrachten, die werden aangeno men, gingen, na uiteenzetting der feiten, door de stakers, weer naar hunne plaatsen van herkomst terug. Velen waren er, die de stakers een volmacht achterlieten, hun gereed schap weer uit de fabriek te halen. Ruim een 40-tal werd zoodoende bewerkt, en buiten de fabriek gehou den, trots alle tegenwerking, in zoo'n hooge mate van de politie ondervon den. Als we melden dat de zich aan biedende werkkrachten (nog daarge laten- de niet aangevraagde, maar aangebodene politiebegeleiding) zelfs in de bagagewagens der treinen wer den verstopt, kan men nagaan, welke activiteit er aan den dag moest wor den gelegd, om deze menschen van hunne verkeerde handelwijze terug te voeren, met het bovengenoemde suc ces. „Na zeven weken vertraging in be drijf" (aldus de heer Pool) zouden we hem schamper lachend willen vra gen „Welnu mijnheer, wat is het Faillissementen. Advertentlën. De Heer en Mevrouw ADA- MA VAN SCHELTEMA bedanken voor de belangstelling bij de ge boorte huneer Dochter onder vonden. Haarlem, 14 April. De Heer en Mevr. GROENE- VlLDHallo betuigen hunnen hartelijken dank voor de belang stelling, ondervonden bij de ge boorte hunner Dochter. Haarlem, 14 April '04. Door de Rechtbank te Amsterdam zijn failliet verklaard J. H. Overmijer, eenig lid van de firma Overmeijer en Zoon, van beroep rijtuigfabrikant, wonende te Hilver sum, Mauritslaan No. 1kantoor hou dende te Amsterdam Singel 302, 304, 312 en Romeinsarm&teeg No. 2. Rech ter-commissaris Mr. P. J. Bijleveld; curator Mr. H. J. Biederlack, Keizers- gracht 312. sSSHI - ,"7! D. M. Oster, van beroep koopman, wonende te Amsterdam, Prins Hen drikkade 83, kantoor houdende Haar lemmer Houttuinen 125 en 127. Rech- ter-commissaris Mr. P. J. Bijleveld curator Mr. Arnold Levy, Vossius- straat 7. Joseph Stranders, van beroep restau rateur, wonende te Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 103. Rechter-commissa- ris Mr. P. J. Bijleveld; curator Mr. Ed. Lankhout, Singel 202., - Failliet verklaard Johannes Rikhof, bakker te Zevenaar. Mr. H. J. der Poel Hiddingh rechter-comm., cur. Mr. J. J. van Gorkum, te Doetinchem. Catharinus Tjallema, slager, gedo micilieerd te Wommels. Mr. J. A. Hingst rechter-comm., cur. Mr. S. Vellenga, te Leeuwarden. J. Peil, stukadoor, te Amsterdam. Mr. II. M. Witsen rechter-comm., cur. Mr. W. E. Calkoen. J. Benik, smid te Haarlem. Mr. A. van de Koppel Gz. rechter-comm., cur. Mr. C. H. van Meurs. J. H. Slot, van beroep eigenbouwer, wonende te Hilversum. Mr. H. W. Witsen r&chter-comm., cur. Mr. W. E. Calkoen. Opgehevende faillissementen C. A. Koene, te 's-Gravenhage en J. M. Hoek, te Delft. Geëindigdhet faillissement H. L. van Ling te 's-Gravenhage, wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. 375e Staatsloterij. Trekking van 14 April 1904. 3e Klasse, le Lijst. No. 6887 en 8060 ieder f1000. Prjjzen van f45. 25 4022 8186 12130 14859 18180 130 4151 8492 12174 15255 18525 204 4158 8798 12658 15258 18560 285 4489 8963 12710 15776 18570 674 4964 9612 12720 15861 18664 821 5141 9798 12983 16363 19353 832 5175 10079 13072 16808 19585 843 6283 10381 13139 16834 19607 1284 5562 10420 13251 16884 20183 1346 5862 10732 13897 16980 20490 1579 7160 11181 13935 17007 20747 1807 7189 11228 14290 17042 20866 2400 7246 11352 14502 17239 20928 2412 7296 11364 14749 17322 2490 7847 11561 14769 17414 2715 8131 11716 14801 17417 3780 8164 11825 14844 17708 Amsterdamsche Bears door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VREEÖ Gister. Heden. 14.13 iPiil- Dd. 14 April. middens, opextngsk. Cert Intern. Laudsijndioaat 5R/t o0l/« Aand Koninkl. Petroleum 538 Mooara ïïnim 100 Sumatra Falembang 67 Oert Preferente Peruvian Uoip 23s/g 23i/i 7SS/ie 737/g 21VS 213/4 265/g 26 »/4 195/8! 195/1» 36 361/» 17»/» 173/» New York Ontario Western 21'/s 21'/, 583/8 - 49 491/, 0m Atchison Topeka Denver Eio Grande Erie K. C. Southern pref do. Om Missouri Kansas Texas Norfolk en Wealern 8onthern Pacific Southern Bails Union Pacific Wabash pre» Urn Steel Corporation Bock Mand 2e pref. Mexican Nation iJ New Orleans 40/0 Oonv Union bonds Aand. Ned. Indische mijnbouw Gew 8hell Trading Cm. Car en Foundry 861/s! 85is/„ 191/i 121/82 12l/i$ 2_3Vt 239/16 91/s! 101/fl 971/» 971/s Uitdeelingslijst. De Curator in het faillissement van DIONYSIUS JANUS, bakker, wonende te Bennebroek, bericht, dat de door den heer Rechter commissaris goedgekeurde Uit deelingslijst in dien boedel is ne- dergelegd ter griffie van de Airon- dissements-Recttbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. J. LIEFTINCK. Chocolat-Veen Aan de Cacao- en Chocolade fabriek van de firma DROSTE Co., Veerpolder 7, kunnen direct eenige onder de zestien jaar, geplaatst worden. Voor direct gevraagd een (P. G.) bij J. SCHIPPER te Zand- voort. 20>/» 201/» Te Huur gevraagd tegen 1 of 15 Juni te Bloemen- daal of omgeving, drie of vier ge meubileerde Kamers met geheel of gedeeltelijk pension en vrij ge bruik van tuin. Franco brieven in te zenden on der No. 2119 aan den Boekhande laar H. N. MUL, Kruisstraat 25, Haarlem. GEVRAAGD IN HUUR voor één maand een Remington Type-Writer, met opgaaf van pigs, onder No. 6189, bureau van dit blad. Te koop: 3 prachtige Rashonden, (black and Than), 7 weken oud, alle reuen. Adres Gierstraat 15. een groote HOND (Ren), 15 maan den oud. Adres: Eendrachtstraat No. 22. op Woensdag 20 April 1904, des avonds 8 uur, in de Bovenzaal van de „VEREENIGING" te geven door JOHAN DE VEER, (Piano), met welwillende medewerking van Mej. J. KLIPPUIK (Zang), Amsterd., den Heer W. ROBERT, (Viool), den Hr. Th. DE MAARÉ, (Violoncel) Uitgevoerd worden Trio's van Mozart en Schumann; Sonate voor piano en violoncel van Ru binstein; zangstukken vanRuuo- bok, Strauss, Braiims, Rubin stein, Tetterode, Schults en Mann. BNTREÉ 50 CT. De Toegangsbewijzen (tevens tekstboekje) zijn verkrijgbaar bij den Boek- en Muziekhandel Firma A. VERNOUT, Warmoesstraat 10 en 's avonds aan het Bureau. om zelf te vergulden en te verzilveren, merk In kokers v. 30 en 50 ct. alleen en uitsluitend bij K. VAN EDEN, Spaame 38. (KAASMARKT). TELEFOON (interc No. 486.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3