DeBloembollen bloeien te Hillegom JOH. A. GERRITSEN, Afslag Afslag Afslag Afslag Bezoekt het Café-Restaurant over de Remise te Hillegom. Ons 538te filiaal De Zuidhollandsehe Boterinrichting SPAARNE 74 aedMeIUbra8e8 Eisrea 21/8> 3, 3' es 4 cent per stak 3 Dragees a la Case ara Firma VAN TUBERSEM - Groote Houtstraat 141 - Apotheek nog eenige fijne (ïeidersciae Baukethammetjes voorradig. T. A. DONNÉE, Kleine Houtstraat 6& Rheumafiek en Lendenpijn genezen» Dr. L M. Sanden Electric Belt Co., wonende socialisten; verklaart hij, dat hij zich niet laat ringelooren; en dat hij het Dordtsche congres niet bezocht, o.a. om deze reden Een tweede voorname reden was dat mijn gevoel van eigenwaarde mij verhinderde om mij te komen verdedigen tegen zulke moties. Was het verleden jaar geschied, het ware iets anders geweest. Doch het gold nu niet meer mijn inderdaad sterke uitdrukking in de Kamer, maar niets anders dan een redevoering over ..nationali teit en internationaliteit", waarin ik juist op gematigde wijze, ge staafd met dokumenten, uiteen zette, dat mijn standpunt dat is van de internationale sociaal democratie, zooals die wordt be leden door meea* revolutionair aangelegde mannen, alsKauts- ky, Schönlank, Liebknecht, Van- dèrvelde, Bebel, Enrico Ferri. Hyndman en anderen. Dat ik in deze mijne meening niet in eene afzonderlijke rede voering zou mogen uiten, is zóó vernederend voor mij en voor de partij, dat het te veel gevergd is van een politiek man, om zich daarop te komen verdedigen. De heer Schaper zegt dat hij het, wat de tactiek voor de Statenverkie zingen betreft, niet eens is met de „Volk"-redactiehij acht, dat de S. D. A. P. wel candidaten kan stellen, die niet bij haar zijn aangesloten. Het merkwaardigste uit zijn schrij ven schijnt ons dat, omtrent Dr. Gor ter en den Nieuwen Tijd". En nu de „Nieuwe Tijd" Zelf keurt de redactie van „Het Volk" de gewraakte woorden van Dr. Gorter af. Waarom dan ge wacht met die zacht afkeurende bemerking tot ik het wat grof maak in dit opzicht Is ook hier weer geen meten met twee ma ten Kan dan in de „N. T." maar alles klakkeloos worden geschre ven. zonder dat een woord van bedenking in ons hoofdorgaan volgt Nu eerst een paar oorzaken, waarom ik mij tegen de ,,N. T." en Gorter niet al te zeer inperk bij mijn critiek. Gorter zelf zei in 1902 tegen het congres „Troel stra moer hard aangepakt wor den, en daarom doe ik zoo." Goed, maar deze Gorter zal dan ook moeten kunnen velen, dat rnen hèm goed aanpakt. Maar een andere reden is deze. Klaar als de dag blijkt uit het optreden van Dr. G. in de „N. T." dat het hem er om te doen is, zekere kringen van ons AF TE STOOTEN, misschien om een,.Gi deonsbende" te krijgen. Dat bleek in de „N. T." van 1902, bladz. 311, waar hij in ver band met de mislukte staking ju belend schreef „De politieke ar beiderspartij.. heeft het nu voor goed verkorven bij de kleine bur gers en boeren, die niet principi eel bij ons willen staan." Wij weten wat Gorter onder ons „principe" verstaatdaar be hoort de historisch-materealisti- sche en monistische theorie met huid en haar bij, en ieder niet- loonarbeider. die in 't algemeen met ons sympathiseert, doch niet zweert bij al de leerstukken van Mara, werd hiermede als het ware weggeslingerd. Datzelfde streven spreekt uit dat artikel over Marx en het De terminisme. Uit de bewoordingen blijkt, dat wordt gestreefd naar afstootende en kwetsende terminologie. Be- hebt met het idéé fixe, dat „de arbeiders" alleen orthodox of on- geloovig zijn, tracht men niet eens, zich althans op bezadigde wijzé over den godsdienst uit te laten, maar grijpt naar de ruwste uitdrukkingen (de redactie citeer de immers nog de zachtste ter men Heb ik geen recht om deze ver derfelijke "taktiek te laken en de verantwoordelijkheid er voor af te schudden, vóór men er ons in de debatten mee om de ooren zeurt Tot zoover Schapers brief, die door „Het Volk" heel slapjes meteen paar onbeduidende zinnetjes wordt beant woord. met de toezegging, dat men op het candideeren van niet-partijge- nooten en op de wijsbegeerte vair de „N. T.", nog terug kan komen. De Amster d amsche redactie draagt bluschwater aan. Dat doet ook Mr. Mendels. die verzekert, dat hij allen j eerbied heeft voor den arbeid der Ka- j nierfractie, en dat Schaper hem blijk-1 baar verkeerd begreep. De ..Maasbode", die deze discussie blijkbaar bijhoudt, heeft in verband er mee weer een waarschuwing aan Schaper Schaper, vriend Schaper, ziet ge niet. dat ge een klove aan het graven zijt tusschen u en uwe j bentgenooten De partij vergt, eischt, gebiedt blinde gehoorzaamheid aan debe-j velen van het partijbestuur, en eij durft u veroorloven er een eigen meening op na te houden Troelstra heeft gezegd, dat geen enkele socialistische Kamerfrac- tie ter wereld zoo revolutionair is als de Nederlandsche en fij durft in „Het Volk" zelf teschrij-| ven, dat gij niet zoo revolutionair j zijt aangelegd als Bebel, Vander- i velde. Ferri. Hyndman'? Neen, ge zijt niet blind voorliet drijven in tfwe partij. Ge toont zéér goed in te zien. dat Gorter, die het er op aanlegt door botte godloochening kleinburgers en boeren af te stooten van de partij,1 die hij alleen uit revolutionnaire stedelijke arbeiders wal doen be- staan, dat Gorter door „Het Volk" I boven u wordt verkoren. Dat het hem in bescherming neemt tegen u. den welmeenenden idealist. <u-; gelooft, dat ge onder een roode vaan ieders godsdienstige gevoe lens eerbiedigen kunt en u met groote scharen kleine luyden eer lijk en zakelijk kunt toeleggen op verbetering van de nooden der armen en misdeelden Ge ziet dat, en ge waarschuwt, en ge geeft raadVergeefs, vriend Schaper Troelstra en Tak. die Domela Nieuwenhuis beschim pen. trachten feitelijk tegen hem op te bieden, om revolutionairen te vangen. En u behandelen ze, nu ja, 'n beetje uit de hoogte, verschoo- nend. vergoêlijkend, gelijk een oom, die van zijn neefje zegt Och, val 't kind er toch zoo hard niet om't schaap weet nog niet beter. Waarlijk, we kunnen ons uwe bitsheid, gelijk gij ze zelf noemt, verklaren En we hooren ten volle de snaar trillen van gekwetste mannelijke eigenwaarde, als ge neerschrijft „Ik kan in deze zaak alles verdragen, behalve, dat men be weert mij te spare n. Dat neem ik niet voor goede munt op!" Wees gerust. Schaper, Uwe vrienden, uwe vrienden zullen u niet lang meer sparen Koloniën J5en hondenbelasting. Een aangename verrassing brengt de „Javasche Ct." in den vorm van. een concept-ordonnantie tot invoering eener hondenbelasting, met een daar bij behoorende nota van toelichting. De openbaarmaking dezer beschei den heeft natuurlijk ten doel bespre king der ontworpen bepalingen, c. q. critiek, uit te lokken. Wat ons be treft indien wij plaats wilden geven aan critiek, zou het deze zijn, dat nog te weinig en veelal slechts waar het simpele bepalingen betreft, als thans voorgedragen, naar de openbare mee ning wordt gevraagd, terwijl in zaken van aanbelang nog steeds alles wordt bedisseld chez nous, sur nous et saus nous. Maar overigens hebben wij steeds behoord tot de voorstanders eener hondenbelasting; wij zelf heb ben herhaaldelijk en sedert jaren de invoering daarvan bepleit als een der best werkende maatregelen niet slechts ter bestrijding van de hondsdolheid, maar ook van de hondenplaag in het algemeen en de bepalingen der concept-ordonnantie lijken ons, gege ven den ernst van het kwaad, zóó mild, ook wat de fiscale zijde betreft, dat onze meening in enkele woorden is samen te vallenVoer de ordon nantie zoo spoedig mogelijk in (B. N.) Moord. gevraagd bijv. naar Bali en deze pas dekte de dure uit Singapore aange kochte lucifers van hetzelfde merk en betere kwaliteit. Op deze wijze slaag de men er in deze houtjes goedkoop in Bali te importeeren. Ook tegen dezen list behoort krach tig te worden opgetreden. (B. N.) Uit Zuid-Afrika Het „Soer. Hbld." van 25 Maart meldt Hedenmorgen werd hier in de buurt Dapocan eeu moord gepleegd. Zekere Seeman, een twintigjarig! jongman, smid bij het marine-etablis-! sement, in gezelschap van zekeren Kneevel, zocht ruzie met zekeren Le-j lieveld Jr. om een vrouwen-quaestie. Seeman stak Lelieveld een lang mes tusschen hals en schouder in de borst. De steek drong diep in de longen j door en de gewonde was onmiddellijk! gedood. De moordenaar werd gevangen ge-! nomen. Een koeli-werver. „De Locomotief" van 23 Maart meldt De raad van justitie te Semarang nam heden in behandeling de mis drijfzaak van W. A. H. Hornung. koe liewerver te Malang, beschuldigd des- bewust gebruik te hebben gemaakt van valsche passen, met nagemaakte hand- teekeningen en zegels van de regenten te Malang en te Madioen. Het misdrijf kwam door anonieme brieven ter kennis van de Semarang- sche politie, die tot de ontdekking kwam, dat 74 koelies, door den wer ver aangebracht, valsche papieren hadden. De beklaagde erkende schuld en zei- de tot het misdrijf te zijn gekomen door de groote moeilijkheden, door hem bij de werving ondervonden en omdat hij niet wist op welke wijze hij anders de voorschotten, door hem van den heer Soesman te Semarang ont vangen, aan te zuiveren. De acte van beschuldiging, waar van de voorlezing drie uur duurde, hield de conclusie in, dat beklaagde schuldig zou worden verklaard aan de misdrijven, omschreven in artikels 89 en 94 van het Wetboek van Strafrecht voor Europeanen. Knoeieryen aan den boom. Dezer dagen zijn hier ter plaatse aan den boom knoeierijen ontdekt, waar van men sedert geruimen tijd de lucht gekregen had. Het bleek nl. aan sommige Europeesche importeurs van Japansehe lucifers, dat zij onmogelijk konden concurreeren met Chineesche kooplieden die door den een of ande ren truc de recherche-ambtenaren moesten verschalkt hebben. De zaak is dat het invoerrecht en de accijns op lucifers afhankelijk zijn van het aantal stokjes in elk doosje. Zijn er tot en met 80 lucifers in dan bedragen deze rechten f 3 .50 per kist; zij worden voor elke 5 houtjes meer met 2.50 verhoogd, zoodat dus voor oen kist met doosjes, welke elk 120 lu cifers bevatten, moet betaald worden f 37.50 plus 8 maal ƒ2.50 of 57.50. Thans is aan het licht gekomen, dat Chineezen die importeerden op naam van een gefingeerden handelaar, de rechten gedeeltelijk wisten te ontdui ken door de rech.-ambt. uit de kisten, waarvan doosjes bij wijze van proef werden nageteld, doosjes in han den te stoppen met veel minder hout jes dan het gemiddelde aantal. Een kist bijv. met doosjes a 120 stuks werd binnengelaten alsof de doosjes slechts bijv. 80 stuks inhielden, wat de on kosten bij den boom natuurlijk zeer verlaagden. Naar wij vernemen heeft de contro leur van de recherche alhier zich met de zaak bemoeid. In hoever conniven- tie van de zijde van sommige recher che-beambten aanwezig is, zal het on derzoek leeren. Hopen wij, dat dit zon der aanzien des persoons mag gevoerd worden. Nog een andere list komt ons ter oore. Een Chineesche firma die met een onverkoopbaar merk in de maag zat, sleet eindelijk een gedeelte van haar voorraad tegen een spotprijs. Aangezien de bedoelde lucifers niette plaatsen zijn, vroeg men zich af wat de kooper in het schild voerde. Het is thans aan het licht gekomen. Uit Singapore werden lucifers besteld van hetzelfde merk, maar veel beter kwa liteit. Voor de hier ter plaatse aange kochte kisten werd nu een uitvoerpas Hoe het er Uitziet. De Pretoria-correspondent van de „N. R. Ct.", die in den boemeltrein van Kaapstad naar de hoofdstad der Transvaal-Kolonie spoorde, heeft eeni- ge aanteekeningen gemaakt, die der moeite van te lezen overwaard zijn en waarvan wij hier een uittreksel geven. Bij de Bloedrivier zag ik het eerst, wat in de verte een moderne duiventil geleek, doch bleek een blokhuis te zijn De trein rolde er (het was afdra'end) snel voorbij. Maar een blokhuis was het, daaraan liet het kerkhof daar naast geen twijfel. Ik had me een blokhuis heel anders voorgesteld. Niet zoo zorgvuldig opge bouwd niet als gemaakt om achter een of ander solied heerenhuis te wor den geplaatst. De helderwitte klippen, waarvan het vierkant stevig was opge trokken, de grijsblinkende kap van gegalvaniseerd ijzer, de zorgvuldi ge staat, waarin het draadwerk er om heen verkeerde, het nog nieuwe gele houtwerk van deuren, de nog nauwe lijks verroeste staalplaten, waarin de donkere oogen voor geweer of maxim loopen was dat een overblijfsel uit het drama, hetwelk reeds voor twee ja ren beëindigd werd Was dat splin ternieuwe fort een herinnering aan oorlogsgewelddadigheden Waren er niet de graven omheen geweest, dan zou je gelooven, dat 't gebouwd was voor gebeurtenissen, die nog komen, moeten. Bij elke brug van beteekenis in de Kaapkolonie staan een of twee van die blokhuizen, alle precies naar hetzelfde model. Alle schenen fonkelnieuw en gereed voor het gebruik. De smalle deur. ter manshoogte boven den grond, stond open. Het geel-houten laddertje leunde naar binnen. En 't kleine leer tje binnenin, dat leidde naar de schiet gaten in twee tegenovergestelde bo-. venhoeken van 't blokhuis, stond even eens rechtop, als wachtend op de mannen, die in den '"«"n uitbouw van ijzer de maxims zouden hantee- ren. Maar die maxims waren wegge nomen, en ook de geweerloopen piek ten niet meer uit de elf gaten, die in elk der vier muren zijn aangebracht. Elf gaten in drie rijen vier onder het dak, vijf in de midden en daaronder twee. De middelste in de rij van vijf was steeds het grootst, blijkbaar ook voor een maximloop. Verderop, boven Kromrivïer, pas-: seerdcn we ook andere versterkingen ronde gaten, met zandzakken om zoomd, kleine kralen met klipmuren ter halve manshoogte en lange loop-1 graven, die langs den spoorweg la- i gen. Deze fortjes leken me lang niet' altijd met strategisch oordeel ge-; maakt te zijn. Op verschillende plaat-; sen kon men van een nabijzijnden rand of kop zoo'n heel kraaltje leeg- schieten, nog vóór de soldaten der bezetting twee maal den grendel hun-1 ner geweren konden instooten. Nabij de Oranjerivier waren de blokhuizen eenvoudiger van aanzien ronde hutten van ijzer, schietgaten in één rij rondom en er buiten omheen een dikke kraalmuur van klippen.1 Norvalspont naderde en de eerste aan duiding. daarvan was een groot doo-; denveld, een akelig-kaal plein, met ronde grijze klippen omgeven. De vale, zanderige grond scheen vastgetrapt als de vloer van een varkenshok en was totaal onbegroeid, als grond, waarop een vloek rust. Dit vierkant van akeligheid is het eervolle graf van den „gentleman in khaki". cïie voor zijn ..one and a tickey a day" hier het ellendig leven eindigde. In Vrijstaat en Transvaal zag ik haast geen blokhuizen meerze zijn gesloopt en het materiaal is verkocht. Overblijfselen van deze en andere ver dedigingswerken zijn er echter nog vele in enkele gevallen waren de i fortjes in woningen des vredes ver keerd. Aan de draad-heiningen langs den spoorweg hingen evenwel nog honder den leege vleeschblikjes, die door hun getjingel den half-slapenden Tommie de aanwezigheid der Boeren moesten verraden, wanneer deze over de lijn wilden gaan. En dat dit in weerwil daarvan herhaaldelijk was gelukt, we zen de herstellingen aan de draden uit. Behalve de blikjes hadden de Engelschen de Boeren willen verschal ken door langs spruiten en slooten, die onder den spoorweg doorliepen, het ijzerdraad langzaam naar den weg te doen toeloopen, zoodat het een soort fuik vormde, die naar ik vermoed weinig Boeren zal opgevangen heb ben, daar de slimheid van een Afri kaander die van een aal verre over treft, ook al is deze de gladste aller visschen. Wat ik ook vaak zag tusschen het hooge gras het veld in de beide republieken is beter dan het in jaren geweest is dat zijn uitgebleekt© ge raamten van dieren, en vele, vele gra ven. Zuid-Afrika is één groot graf. Maar de huizen zijn meest herbouwd, ofschoon de woningen klein zijn en er nog ongelukkigen in ruïnes wo nen. De velden evenwel zijn van le vend vee zoo goed als ontbloot. Waar vroeger duizenden stuks beesten en paarden weidden, worden nu slechts kleine klompjes van vijf of misschien tien gezien. Hoe de menschen zich steeds be helpen kunnen, is werkelijk een raad sel. Ik had juist kennis gemaakt met een Vrijstaatschen Boer, dien ik een teug uit de zakflesch aanbood. „Zware leven tegenwoordig",' merkte ik op, wijzende naar een paar landbouwers, die bij een puinhoop sukkelden met twee ossen voor een ploeg, die vroeger zeker door minstens tien zou getrokken zijn. „Rechtig zwaar, rechtig", antwoord de mijn vriend. En daarna streek hij een druppeltje whisky weg dat in zijn baard was blijven hangen. Zonder dat ik er aanleiding toe gaf, vervolgde hij „Maar ons krijg onze land terug". „Wanneer en hoe?" vroeg ik, nogal verwonderd, omdat de verzekering met vaste overtuiging gegeven werd. „Binnen twee jaren, u zal zien." „Maar hoe?" herhaalde ik. „Ja, dat kan ons niet seg nie, maar ons krijge onze land seker." Aan de wijde velden van den Vrij staat kwam ook een eind, evenals we van de naakte Karroo de grens achter ons hadden gelaten. De trein rolde traag de brug der Vaalrivier over. We zagen het gele water kalm onder ons voorbijglijden en kwamen opnieuw in Transvaal. De tijd is voorbij, dat men kan doen als de jonge advocaat, die, nadat hij dezelfde brug was overgegaan, in jeugdige geestdrift voor de vrijheid zijn hoed hoog in de lucht gooide. We zijn nu in een Engelsche kolonie en stappen niet meer in vereeniging uit, maar in Wur-ie-nie-kink. We hooren ook niet meer de treinbeambten in ons eigen Hollandsch ons en anderen toespreken, maar in de taal der over- heerschers. We worden niet als voor heen met de warmte van landgenoo- ten begroet, maar de stijve Engelsch- man werpt een oogje op onze goede ren. ren. Maar permits worden niet ge vraagd. We stappen niet te Elandsfontein over in den trein naar Pretoria, maar te Germiston en zien onderweg niet meer de oude, bekende namen van de stations, maar onmogelijke Engel sche. En als we in Pretoria, het aloude Pretoria, aanlanden, zijn het geen Hollanders, die ons den weg wijzen, maar sukkelige Engelschen en in de stad zeiven vinden we, ja, ook en kele oude vrienden, doch anders En- gelsch en de Engelschen," alsmede.... de pest. van Gemengd Nieuws. De Koning der dwazen. 18 Januari 1904 is een historische da tum geweest. Dien dag stierf te New- York „citizen Train", door zijn land- genooten vereerd als de koning der dwazen. Deze merkwaardige man werd in 1829 te Boston geboren en toonde reeds vroeg groote talenten als zakenman. Maar behalve het dollar maken beoefende hij in zijn merk-, waardig leven nog tal van andere i beroepen. In 1859 beproefde hij in En-1 geland tramwegen in te voeren maar I vooral werd hij bekend door het aan- j deel, dat hij heeft gehad in den aan-j leg van den Union Pacific spoorweg, i Om die onderneming te doen slagen slichtte hij het Credit Mobilier en het: Credit Foncier. Door grondspeculaties j in Omaha vergaarde hij een fortuin van 30.000.000 dollars, welk vermogen hij echter weer grootendeels verloor. Als politicus bemoeide hij zich let terlijk met allesin Engeland sprak hij over de vrijmaking der slavenin Marseille hielp hij in 1870 de Commu-j ne organiseerenhij streed voor Home-Rule in Ierland en wierp zich in 1872 op als candidaat voor het presidentschap der Vereenigde Sta- j ten. Hij deed vier maal een reis om de wereldde tweede maal (1870) in 80 dagen, waardoor hij Jules Verne de stof leverde voor diens wereldbe-, roemden roman. Later,in 1890 en 1892 deed hij de reis eerst in 67, toen zelfs j in 60 dagen. Train noemde zichzelf „het grootstej •genie dat de wereld ooit gezien had". J Hij had een onbegrensd vertrouwen in zijn geestkracht en geloofde vast en zeker 200 jaar oud te zullen worden, j Op zijn ouden dag achtte hij het nood- zakelijk, den omgang met. kinderen te j zoeken, teneinde iets van hun jeugd in zich op te nemen. Eenige jaren geleden nam hij voor! goed zijn intrek in Mills Hotel te New-' York, waar hij slechts 3i dollar voor zijn onderhoud behoefde te betalen. Hij verwachtte verlenging van levens duur van een sober bestaanook wilde hij sparen, omdat hij immers zoo heel oud zou worden. Train had een af keer van vleesch, alcohol en tabak, daarentegen was hij een warm voor vechter vande „rechten der! vrouw". Wij noteeren voor onze hoogst fijne fitnom boter 65 en onze prima Kamper N atuur boter 66 cent per half kilo, beide soorten staan onder strenge Rijkscontrole wel veel duurder maar beter kwaliteit beslist onmogelijk. Een kwaliteit, wat geur en smaak betreft, ge lijk aan Delftsche Natuurboter 50 ct., heeft ge heel en al de eigenschappen als Natuurboter. Verder zeer goede kwaliteiten in de prijzen van 45, 40, 35 en 30 ct per 5 ons, ruim prijs waardig, bezorgen door de geheele stad zonder prijsverhooging. Zoetemelksche kaas 45, 40, 35, 30 en 25 ct, Komijne kaas van af 15 ct. per 5 ons en prima Leidsche kaas 35 ct per 5 ons Neemt s. v. p. een kleine proef. Aanbevelend, DE DIRECTIE, Vraagt uwen Apotheker: Het bestwerkend en onschadelijk Laxeermiddel groote flacon f 4.snet gebruik kleine flacon 0.30 ook direct aan ons adres te bekomen. Voor het Aannemen Machinale Yleesehsnijdepij voor ROOKVLEESCH BOULOGNE HAM BOTERHAMMEN WORST enz. enz. Geen enkel geneesmiddel evenaart de electriciteit, doelmatig toegepast, bij de behandeling van RHEÜMATIEK SPIT, LENDENPIJN, GEWRICHTS- en SPIERPIJNEN in onverschillig welk lichaamsdeel. De electriciteit is het geneesmiddel der natuur zelve en men verkrijgt er de prachtigste resultaten mede, mits men haar op oordeelkundige en gematigde wijze toepasse. De beroemde Eleotpisehe „Hepoulex" van Dp. BANDEN geeft den gewenschten stroom op het gewenschte oogenblik. Dit toestel wordt op gemakkelijke wijze 's nachts om het middel gedragen en oefent zijn geneeskrachtigen invloed uit": gedurende den slaap, doordat het door het geheele lichaam een stroom zendt van nieuwe energie, die den bloedsomloop regelt, het bloed zuivert en verrijkt, en de zenuwen herstelt en versterkt. Van de eerste aanwending af gevoelt men den welda- digen invloed van het toestel. Speciale verbandstukken voor het hoofd, de voeten, de armen, de beenen, den hals. 043S BOE& GRATIS Vraag dadelijk de Brochure met beschrijving aan, die U gratis en franco per post zal worden toegezonden. Dit werkje geeft eene volledige beschrijving van Dr. SANDEN's ELECTRISCHE „HERCULEX" en toont aan, waarom men altijd slagen moet, mits men het toestel oordeelkun dig aanwende. Indien gy in de nabijheid woont kunt gij ons een bezoek brengen om den stroom te beproeven en inzage te nemen van eenige dankbetuigingen. Voor» Zwakke Mannen. Een Speciaal Electriseh verbandstuk voor man wordt gratis bij iedere „HERCULEX" geleverd, om de kracht te bevorderen, de loozingen te doen ophouden en de or ganen te versterken. ATTEST. Rheumatiek genezen na 20 jaar. Sanden Electric Belt Co., Amsterdam. Mijne Heeren Na zonder baat alle mogelijke medicijnen en wryi- middelen, voorgeschreven door de Doktoren, te hebben aangewend, nam ik myn toevlucht tot de ceintuur „HER CULEX", waarvan ik onmiddellijk de heilzame uitwerking ondervondna eene behandeling van 3 maanden waren de verschrikkelijke pijnen geheel verdwenen, terwijl ik te voren niet loopen, noch liggen, noch zitten kon. Sinds ik uwe ceintuur draag, heb ik mijne bezigheden kunnen hervatten en ik breng allen lof aan Dokter Sanden, die my het leven heeft gered. Ik verblijf Mijne Heeren, met dankbare groeten, Ch VAN DE PUTTE, Prop. Hotel-Restaurant „Riche", Hang 12, Rotterdam. Beleefd verzoek ik bij het aanvragen der Brochure„De Gezondheid teruggevonden in de Natuur" den titel van dit blad te willen vermelden. en bezoeken Geopend alle werkdagen, van 9 tot 6 nar, en 'g avonds ran 8 tot 10 nar. 's Zondags van 9 tot 12 nnr

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6