Predikbeurten de wenschelijkheid uitspreke vaneen in te stellen onderzoek naar den hin der en schade, die de Nederlandsche nijverheid ondervindt door de moei lijkheden, die verbonden zijn aan het inklaren van uit den vreemde aange voerde materialen. Voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van de wet der Maatsch. Voorstel van het hoofdbestuur om ƒ500 beschikbaar te stellen voor een technische zending (van hoogleeraren aan de Polytechnische School) naar St. Louis. Voorstel van het hoofdbestuur om voor 1905 toe te staan ƒ100 als sub sidie aan de Vereeniging tot verede ling van het ambacht. Voor de vacature-Westerouen van Meeteren in het dagelijksch bestuur, worden door het hoofdbestuur voorge dragen de heeren A. van Rossum en F. C. Dufour, beiden te Haarlem. Ongelukken. Uit de Lemmer meldt men Hedenmiddag had alhier een droe vig ongeval plaats. De heer S., hoofd der openbare lagere school, die. na afloop der school, een fietstochtje langs den straatweg ging maken, kwam, niet ver van hier, met de fiets te vallen en bleef bewusteloos liggen. Dadelijk in eene naburige boerderij binnengedragen, bleken de levens geesten van den heer S. reeds gewe ken te zijn. Lettoren en Knust Marie Kalff. De correspondent te Parijs van het Hbld. heeft gegeten met Marie Kalff, de talentvolle actrice van Hollandsche afkomst, en geeft verslag van hun on derhoud. Zij„Ik décht er eigenlijk niet over, dat het «wat geven zou, maar ik had me toch maar, om alles te beproeven, laten inschrijven voor de audities, die Antoine af en toe houdt, en waarop hij dan op één middag een vijftigtal acteurs en actrices ieder vijf minuten hoort. U begrijpt, vijf minuten Zou ik hem daarin iets van me kunnen geven? En toen ik er eenmaal was, samen in een benauwd wacht-lokaal- tje met een massa prachtig-aangeda- ne Parisiennes, toen dacht ik ik kan wel weer weggaanMaar ik was er eenmaal, dus vooruit maarMijn beurt kwam. en ik stond met den be- vrienden acteur van het „Théfttre du Peuple", die met me samen zou spe len, op het holle tooneel zonder dé cor, voor het aangestoken voetlicht. Vóór me de duistere gaping der zaal en daarin Antoine onzichtbaar. Een scène uit ,,La Fille Elisa" en, na vijf minuten, de grom-stem van Antoine uit de zaal„Revenez domain, made moiselle „Den tweeden dag heeft hij me een goed uur aangehoord eerst nog een paar scènes uit mijn lievelingsstuk, daarna een eiifdje uit „La Clairière" van Donnay, de rol van Hélène. ein delijk mijn beste fragmentje uit „Bon ne Espérance"„Ik engageer u", zei ineens Antoine, die al dien tijd gezwegen had, „komt u even in de zaal". Ik ging het tooneel af, ik wist bijna niet, dat ik liep. „Hoe heet u?" vroeg hij, toen ik bij 'm was. Hij kende me heelemaal niet. Hier onderbraken wij Marie Kalff dit konden we niet gelooven. Hoe, Antoine zou alles niet bijhouden wat théater is, hij zou niet op de hoogte zijn van wat L'Oeuvre van Lugné doet, de onderneming van zijn leerling Beaulieu, het „Théatre du Peuple" zou hij niet bijhouden Het tegendeel echter, hoe verwonderlijk ook, bleek duidelijk uit wat Marie Kalff verder vertelde „Bent u uit het Zuiden?" vroeg Antoine, ,,u hebt een licht accent." „Neen, ik ben uit het Noorden", antwoordde ik, want toen ik eenmaal merkte, dat hij mij heelemaal niet kon thuisbrengen, vond ik 't onnoo- dig hem te vertellen, dat ik niet eens Frangaise was „Enfin", ging hij voort, „dat is niets Mounet Sully heeft meer accent dan umaar", voegde hij er lachend bij, „hij heeft ook meer talent". „Dat kan wezen", brachten wij in 't midden, „maar Antoine had u al léén gehoord in realistische stukken en uw specialiteit is Maeterlinck. Ibsen. Als hij dit van u gehoord had, had hij misschien niet zóó de vergelij king gemaakt „En rne óók niet geëngageerd", viel Marie Kalff in, „want dót zou hij niet hebben kunnen gebruiken ik praatte me tóch al bijna voorbij. Want ineens zegt hij „Nu moet u niet denken, dat u bin nen een paar weken een hoofdrol krijgt in een stuk van Donnay „Dat is ook niet noodig", zei ik, „als de rol maar een beetje in mijn emplooi valt „Dus u hebt een emplooiWel, daar boft u bijIk heb 't mijne nog niet ontdektJe moet ètlles kunnen spelen, èlles is belangrijk. Zes maan den lang krijgt u heele kleine rolle tjes, en onderwijl laat ik u eens een groote voor mij probeeren. Dan zullen we zien „En d&arvoor ben ik nog bang genoegbesloot Marie Kalff. „Maar wij" nietGeloof ons, u bént er nu. U bent nu vó,st. aan een der allereerste theaters van Parijs, waar van de acteurs bij alle andere thea ters in aanzien zijn. Van Antoine af komt u mettertijd wè.ar u wilt, óók misschien wel tot dingen, die meer in uw „emplooi" vallen „O, maar er is nog iets heel pret tigs voor me, dat is waar. Ik heb verleden week met Lugné in Lille ver zen gezegd. Daar heeft Gustave Kahn me gehoord. Die zorgt nu, dat ik op de matinées van het Théatre Victor Hugo zal optreden, waar Bady, de Max en zoo meer verzen zeggen. Ik zal daar o.a. Maeterlinck voordragen." Uit do Arbeiderswereld. Gemeentewerklieden. Op het 4e congres van den Landelij- ken Bond van gemeente-werklieden, op 23 en 24 Mei te Utrecht te houden, komen o.a. de volgende punten aan de orde Voorstel-Rotterdam. Reiniging. Het congres besluite den hoofdzetel van den Bond naar Rotterdam te verplaat sen. Voorstel-Arnhem. De Bond vorme een weerstandskas, door storting van 1 cent per lid en per week, waaruit gesteund kunnen worden ontslagen en zieke gemeente-werklieden en we- duwen en weezen van gemeente-werk lieden. Afd. Leeuwarden. De Bond agiteere voor afschaffing van het fooienstelsel. Afd. Rotterdam. Het congres besluite te agiteeeren voor een wettelijke rege ling van loon bij ziekte, zonder bij dragen door de werklieden. Afd. Utrecht. Het congres besluite 1000 beschikbaar te stellen voor de A. N. D. B., door de afdeelingen ponds-ponds-gewijze te betalen. Voorts komt in behandeling eene uitnoodiging om deel te nemen aan het intern, socialistisch congres, van 14—20 Augustus te Amsterdam te hou den. Arbeidswet en Arbeidscontract. De heer H. Spiekman van Rotter dam trad gisterenavond voor de af- deeling Amsterdam van den Neder- landsclien Bond van gemeentewerk lieden als spreker op, over „Arbeids wet en Arbeidscontract". De zaal was matig bezet. De voorzitter wees er in zijne ope ningsrede op, dat de Landelijke Bond van gemeentewerklieden een veel rui mer arbeidsveld heeft gekozen dan de Centrale Bond, die zich slechts ten doel stelt te adresseeren en gemeente raadsleden te „bewerken", De Lande lijke Bond daarentegen wil ook bij verkiezingen ingrijpen. Daarom werd de heer Spiekman uitgenoodigd, die eene voorname drijfkracht was van de beweging in zake de arbeidswet en het arbeidscontract, waaraan nu 46.000 arbeiders deelnemen. De heer Spiekman begon zijne uit eenzetting met de verklaring, dat de agitatie niet begonnen is tegen het ontwerp-Arbeidswet, maar tegen het ontwerp-Arbeidscontract. Onze wenschen zeide spreker gaan wel veel verder dan de arbeids wetgeving wil, maar toch zijn wij be reid de aangeboden hand aan te vat ten, als inderdaad.de wetgeving eer lijk bedoeld is, en dus de arbeiders er eenigermate door zullen worden beschermd tegen de eerste gc-volgen van de uitbuiting door het kapita lisme. Daarna ging spreker in de geschie denis der arbeids-wetgeving terug, en hij wees er o.a. .op, dat dr. Kuyper nu den toestand ten opzichte van kin derarbeid wil bestendigen, die reeds sedert 1874 bestaat. Hij wil nl. den kin derarbeid slechts tot het 12de jaar verbieden, hoewel vóór hem reeds twee liberale ministers de leeftijdsgrens tot 14 jaar wilden verhoogen, en hoe wel o.a. het hygiënisch congres in 1888 te Zürich gehouden, beaamde dat deze verhooging noodzakelijk was. Spr. zag in dit voorstel (om de leeftijdsgrens van het kind te besten digen) een poging van dr. Kuyper om de arbeidersklasse te houden onder den domper dér ellende, waarin ze nu verkeert. Spreker laakte het ook in het wetsontwerp dat de leeftijdsgrens voor de arbeiders die bijzondere be scherming behoeven op 17 jaar wordt gesteld 18 jaar is gewenscht, want eerst dan kan men een jonge man of een jonge vrouw volwassen noe men. Dan worden de bakkers be schermd, maar de andere bedrijven niet, en de kellners worden zelfs op- zettelijk uitgeslotentrouwens de voorgestelde bepalingen betreffende de bakkers worden verzwakt door de restrictie dat het den patroon en zijn vrouw vergund is wel 's nachts te ar beiden. Daarin schuilt een groot ge vaar voor de arbeiders, want het kleinbedrijf zal een vijand worden, die nog meer moet worden gevreesd dan liet grootbedrijf. Nog in andere opzichten dient dr. Kuyper met dit wetsontwerp, volgens spreker de patroonsbelangen, vrou wen en kinderen zullen in het alge meen niet langer mogen werken dan 10 uur, maar voor het textielbedrijf wordt op verzoek der werkgevers in dat bedrijf eene uitzondering ge maakt, omdat anders de mannen ook niet langer dan 10 uren zouden kun nen werken. Ten slotte besprak de heer Spiek man met een enkel woord het ar beidscontract. Hij gaf eene princi- pieele uiteenzetting en meende dat de arbeiders door het arbeidscontract in dezen vorm, gebonden in de handen worden geleverd van de patroons. De minister van justitie heeft n.l. de des betreffende bepalingen geschoven in het burgerlijk wetboek, waardoor de arbeider in eene ongunstige positie komt, omdat hij niet de gelijkkrach- tige tegenpartij is van den werkge ver terecht werd dan ook voor de toepassing der Ongevallenwet een bij zondere rechtspraak ingesteld. Na aanstipping van eenige nevenbezwa- ren besloot spreker met de opwekking deel te nemen aan de agitatie die be gonnen is. Een oplossing? Men meldt uit Wageningen De voorzitter van den Nederland- sclien Sigaren- en Tabakbewerkers- bond had een onderhoud met de fir ma Van Rijn en De Vries, waar nu sedert zes weken gestaakt wordt. Overeengekomen is, dat de stakers hun wenschen zullen formuleeren en schriftelijk aan de firma zullen mede- deelen. Sedert Maandag werden de arbeidenden der fabriek begeleid door de stakers op hun weg van en naar de werkplaats, steeds onder behoor lijk politietoezicht. Deze demonstra ties zullen nu vermoedelijk achter wege blijvende voorzitter van den Bond heeft de stakers hierom ver- zocht. Havenarbeiders. A. C. Wessels deelt in een artikel in De Havenarbeider o. m. mede dat hij van het vonnis van het Gerechtshof te Arnhem niet in cassatie zal ko men. Aan het slot van dat artikel zegt hij „Natuurlijk weet ik niet wanneer men mij zal oproepen, maar of dit binnenkort of over eenige weken zal zijn, doet niets ter zake. Slechts dit eene verzoek aan de georganiseerde Havenarbeiders Blijft gedurende mij ne afwezigheid uwe organisatie ge trouw, brengt de afvallige broederen weder in ons midden, zoodat ik bij mijn terugkomst onze afdeelingen van den Nederlandschen Scheep- en Boot- werkersbond weder in volle kracht te rug mag vinden. „Wanneer men het doet, bereidt men mij een zeer groot genoegen en... misschien is dan de tijd niet verre om onze in het stof vertrapte rechten door de kracht der organisatie te doen eer biedigen." De crisis in de diamantnijverbeid De Antwerpsche correspondent van „De Tel." schrijft d.d. 20 April 't Schijnt dat stil-aan de voorraad van geduld bij de stakers uitgeput geraakt. Er begint gisting te komen. Gisterennamiddag om zes uur, na afloop van een concert in de zaal „Variétés", zijn in groep een groot aantal stakers getrokken naar de fa briek ..De Toekomst" die bezet wordt door het syndicaat der eigenmakers, waar zij de werklieden hebben afge wacht. Een zestal politieagenten, onder be- vel van een onder-commissaris, deden de straat ontruimen, en trokken daar bij nogal spoedig de sabel, daar de stakers niet al te gewillig schenen. Een oorverdoovend gejouw begroet te de werklieden bij hun buitenko men. De politieagenten vergezelden hen tot aan de grens der voorstad Borgerhout, en hielden dan de schui felende en jauwende stakers tegen, terwijl de „onderkruipers", onder be scherming van de Borgerhoutsehe po litie. hun weg voortzetten. Eenigen dezer laatsten waren op een voorbijrijdende tram gesprongen, doch stakers, die zulks bemerkt h-.d den. diden hetzelfde, wat tot ettelijke 'standjes op de tramrijtuigen aanlei ding gaf. De meestergast van den heer Bonami. den voor-otter dei pie-m- werkmakers, moet zelfs van de tram gedrongen zijn en zijn pols wrsnükt' hebben. Gisterenavond had de politicbetev-j voorzorgmsatregelen genomen Een sterke wacht had de Loeuwe- rikstraat afgezet, en talrijke agenten beschermden de arbeiders van de fa briek ..De Toekomst". Aan den boek der Borgerhoutschertraat, die zij v wi de opdringende stakers afsluiten wil den. moesten nog wel eens de agen ten de sabel trekken, doch geen se- bruik behoefden ze er van te maken. Deze incidenten worden druk be sproken in de stad. Onderwijs. Academische Examens. Groningen. Geslaagd voor het theo-' retisch tandheelkundig examen de heer L. T. Schleurholts Boerma. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het 2e natuurkundig examen door de heeren P. Plantenga en L. Arons. Sport en Wedstrijden. Yoetbal. Het voetbalseizoen raakt op het ein de. Nog slechts enkele competitiewed strijden staan op het programma. Zoo speelt H. F. C. morgen in 's-Gravenhage tegen Velocitas, om te beslissen wie van beiden in de beslis sende ronde voor den lloldertbeker zal mogen uitkomen tegen II. F. C. Dit zal zeer zeker voor de Haarlem mers een zwaren strijd zijn, hoewel ik hun zeer veel kans op een overwin ning geef. Hierbij neem ik in aan merking. dat de cadetten dit seizoen tweemaal het onderspit hebben moe ten delven voor „Haarlem", en dat II. F. C. toch minstens even sterk is als ..Haarlem". Laten wij hopen, dat de blauw-wit- ten met een overwinning terugkomen, om alzoo met. H. V. V. in denbeslis- senden wedstrijd uit te komen. De Haarlemsche voetballiefhebbers, die zich «-een reis naar 's-Gravenhage. willen getrooste®, kunnen zich verge noegen met een promotiewedstrijd voor de tweede klasse-van den Neder landschen Voetbalbond, en wel tus- schen II. F. C. II en A. V. V. (Am sterdam), welke wedstrijd gespeeld zal worden op het terrein van,,Haar lem" aan den Schoterweg. „AMATEUR". (remeagd Nieuws De gezondheid van den Keizer. In een New-Yorksch blad kwam de volgende mededeeling voor omtrent den gezondheidstoestand van den Duitschen keizer „Niemand, hier te New-York, is be ter in staat mededeelingen te doen over de gezondheid van den Duit schen keizer dan de opperhofmeester Rabien, die als zoodanig veertien da gen dienst heeft gedaan aan boord van het stoomschip „König Albert" en dus in de gelegenheid was den kei zer dagelijks te zien en te hooren. Welnu, deze heer verklaart dat de stem des keizers uitstekend was. Na een half uur preeken (de keizer leidt meestal zelf de godsdienstoefe ningen) was zijne stem nog even hel der. De heer Rabien vertelt ook, dat keizer Wilhelm, bij zijn bezoek aan den koning van Spanje, schertsend vroeg „Bestaat dat regiment, waar over ik chef ben, eigenlijk nog wel?" De keizer, die thans nog te Catania vertoeft, heeft daar een krans doen neerleggen op het graf van den be roemden Italiaanschen componist Bellini. Omtrent het verblijf van den keizer te Catania wordt nog het volgende aardige voorval verhaald. Men had den vorst gewaarschuwd, dat de gemeenteraad der stad socia listisch gezind is. „Dat beduidt niets" zeide Wilhelm, „ik kom immers geen bezoek brengen aan den gemeente raad. maar aan de stad". De keizer was zelfs van plan, den burgemeester, den bekenden socialist Defelice, uit te noodigen, deel te nemen aan het di ner aan boord van zijn jacht. De heer Defelice hoorde daar echter van en vertrok toen haastig naar Messina, om zooals hij zeide, daar de leden van den Parijschen gemeenteraad te ont vangen. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat er te Aalesund in verband met de verdeeling van het ingekomen geld voor de slachtoffers van den grooten brand, die dezen winter vrijwel dit geheele Noorsche stadje in de asch legde, ernstige schandalen zijn voor gekomen. Er heerscht zoo groote oneenigheid, dat de staat zich genoodzaakt heeft gezien, tusschenbeide te komen. Sommigen zeggen ronduit lat jt door liefdadige mensciien bijeenge brachte geld de bevolking van Aale sund meer heeft geschaad dingebaM omdat velen meenen, dat zij nu niet meer behoeven te werken. Zij vertel len elkaar, dat er geld genoeg is inge komen om allen, die bij den brand have en goed hebben verloren, in staat te stellen, voortaan van hun renten te leven, maar dat de „groo ten" de arme lieden weer bijna nie mendal gunnen. Zij eischen, dat al het geld dadelijk verdeeld zal worden, en zij protesteeren er tegen, dat een belangrijke som, ruim een half milli- oen kronen, zou worden uitgekeerd aan de gemeente Aalesund. voor he t optrekken van nieuwe gemeente-ge- bouwen en als schadeloosstelling voor niet invorderbare belastingen. Alexejel's ontslag. De Petersburgsche correspondent der „Kölnische Zeitung"" seint De uit goede bron komende geruch ten over Alexejefs ontslagaanvraag zijn te opmei'kelijker, omdat er hier in den laatsten tijd veel over gespro ken wordt, dat het ambt van stadhou der, nu de vredelievende ontwikkeling der Russische bezittingen in het verre oosten, tengevolge van den oorlog, voorshands is opgeschort, eigenlijk overbodig is geworden en slechts geH ontbreekt aan de schatkist (160.000 roebel). Koeropatkin kan zijn taak best al léén vervullen en ook Skrydlof zal er waarschijnlijk niet tegen hebben, de volle verantwoordelijkheid voor de vloot op zich te nemen. Het zou dus zeer begrijpelijk zijn. dat Alexejef. dien de gebeurtenissen van den laat sten tijd wat op den achtergrond .heb ben gedrongen, wilde heengaan. Thibet. De correspondent der „Times" bij de Tibet-expeditie seint, dat het fort bij Gjangtse gedeeltelijk vernield is, omdat de leden van het Engelsche gezantschap in een. huis wonen, dat op een 900 M. afstands daarvan ligt Het vinden van de afgeslagen hoofden is eön bewijs, zegt de correspondent, dat de dc-odstraf in Tibet wordt toe gepast, ondanks de Boeddhistische leer. En dan meldt de correspondent weer iets ergerlijks de voorwerpen van waarde en curiositeiten, in het fort gevonden, behalve die rechtstreeks bij den eeredienst gebruikt worden, zei len aan de Indische regeering gezon den worden ter verdeeling over Indi sche en Engelsche musea. Of waarom ook eigenlijk niet De expeditie is feitelijk een rooftocht in het groot; op zijn minst zullen de Tibetanen ge dwongen worden, het verdrag van 1890. dat hun wederrechtelijk grond gebied afnam, te erkennen. Wat roo- verij in het klein hoort er bij. De Engelschen gingen, volgens het woord van Salisbury, toen eerste mi nister, niet naar Zuid-Afrilca. omland of goud. Maar zij namen land en goud, en verder een menigte buit. die nu in Zuid-Afrikaansche en Engel sche musea te zien is, behalve wat onder den hamer kwam en bij parti culieren is opgeborgen. De correspondent van de „Times verwondert er zich nog over, dat uit het groote klooster dicht bij Gjangtse alle voorwerpen van waarde in veilig heid zijn gebracht, ondanks de pro clamaties der Engelschen, dat zij de kloosters niet zouden deren, als de kloosterlingen zich van vijandelijkhe den onthielden. Hoe konden zij de Engelschen wantrouwen Mac Donald en zijn staf keeren naar Tsjambi terug. Een groot dorp. Het grootste „dorp" in Duitschland is wat den naam betreft de te genwoordige stad Dusseldorf. In staatsrechtelijken zin is, naar het be volkingsaantal. thans Wilmersdorf, bij Berlijn, het grootste dorp. De be volking. die in 1890 nog slechts 5200 bedroeg, is thans over de 50.000 geste gen. Uiteraard is de groote toeneming der bevolking aan de nabijheid van Berlijn toe te schi-ijven. Ook Berlijn heeft zijn forensenvraag, die een op lossing eischt. Aanhouding van den secretaris van prinses Stefanie. Onder dit hoofdje meldt het „Hbld. j van Antwerpen" Een paar dagen geleden ontving on ze politie een telegram van het ge recht van Boedapest, de aanhouding vragende van zekeren Geza Koemives, góboren te Kong, Oostenrijk, 26 jaar. secretaris van gravin Elemer Lonyay. prinses Stefanie, beticht van diefstal. In het telegram werd het vermoeden geuit, dat hij de vlucht langs Antwer pen zou nemen. Onze politie hield een waakzaam oog op de pasagiers der vertrekkende sche pen. Dinsdagnamiddag, ten half vior> uur, gelukte het den inspecteur enden agent van politie MM. ~Ed. Herzet en De Roeck, den gevluehten secretaris aan te houden, aan boord van het Duitsche stoomschip „Halle" der N. D. Lloyd, die naar San Francisco ver trekken moet. In het telegram was niets vermeld, maar in zijn zware bagage heeft men een heele partij voorwerpen gevonden gestolen ten nadeele van de prinses. Onder deze warentalrijke decoraties en eerefceekens, een groote waarde vertegenwoordigende.De meeste waren in massief goud en met briljanten en diamanten bezet. Verder een heele boel reisbenoodigdheden, in zilver of met zilver omzet, tafelgerief in zilver met de kroon en de initialen der gra vin, linnengoed, eveneens met de wa pens geteekend. Een gouden medaille heeft hij reeds te Bremen verpand voor 50 mark. Hij verbleef sinds twee dagen in onze stad, waarschijnlijk onder een valschen naam, doch hij wil zijn ver blijf niet doen kennen. Hij was vergezeld van een mail en twee juffrouwen, doch daar tegen de ze geen aanhoudingsbevel was uitge vaardigd, zoo heeft men hen op vrije voeten gelaten, nadat was bewezen, dat ze niets te stellen hadden met den Igepleegden diefstal. De aangehoudene zal uitgeleverd worden. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN 3o cents per regel. De ziekten van onzen tijd. Van dag tot dag wordt het al moei lijker en moeilijker om in zijn levens onderhoud te voorzien. Vroeger jaren hoorde men niet zoo veel over zenuw ziekte spreken als in de laatste tijden en zulks komt alleen voort door de overspanning van het dagelijksche leven óm in het onderhoud te voor zien. Zulks' was ook het geval met Mej. Hendrika de Goede, 316 Lange kade te Rotterdam. Sedert vier jaron, zoo verklaarde zij, was ik lijdende geweest aan een zenuwziekte, over mijn geheele lichaam was ik pijnlijk en alles was mij te veel om te doen. Reeds vele malen had ik over de won dervolle genezingen door de Pink Pil len van Dr. Williams verkregen gele zen, zoodat ik besloot dezelven ook aan te wenden, na te vergeefs reeds zoovele andere middelen gebruikt te hebben. De gelukkige uitwerking liet niet op zich wachten. Van lieverlede gevoelde ik mij opgeruimder en meer lust tot mijne bezigheden. Deze beter schap spoorde mij aan, met vol ver trouwen zette ik de behandeling voort en thans verklaar ik U naar waar heid dat ik geheel en al hersteld ben. De algemeene zwakte die zich van mij had meester gemaakt is oolc van lieverlede geheel en al verdwenen, ik kan dan ook niet nalaten ze een ieder ten zeerste aan te bevelen, want ik heb mij nog nimmer in mijn leven zoo opgeruimd en zoo sterk gevoeld. De Pink Pillen zijn een hernieuwer van het bloed bij uitnemendheid en vooral thans in het voorjaar wanneer het bloed in werking komt is dit het geneesmiddel dat sedert jaren de tref fendste bewijzen geleverd heeft als zijnde de beste hernieuwer van het bloed en de beste versterker der ze nuwen. Sedert de talrijke jaren dat de Pink Pillen hier te lande de groot ste bewijzen van krachtdadigheid ge geven hebben achten wij het overbo dig er nog verder over uit te wijden, men wachte zich echter voor de na maaksels en koope ze slechts bij de aangegeven depothouders. De Pink Pillen' zijn bovendien uiterst werkdadig tegen bloedarmoede, bleek zucht, zenuwpijnen, zenuwziekten, rheumatiek, heupjicht, algemeene zwakte bij man en vrouw en zij be wijzen de grootste diensten bij de vor ming van het opkomend geslacht. Zij zijn de hernieuwer van het bloed en de versterker der zenuwen bij uitne mendheid. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. W. PLAATZER VAN HULL, Drogerijen, Jansstraat 28. Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL. Ondertrouwd A. van Wortel en C. Kok. Bevallen J. W. v. d. BuntBeliën d. M. Ploeg-—Slagt z. J. C. War merdamBeliën d. T. Nieuwpoort —Kooiman d. Överledeh-: C. van den Bel, 41 j. Meerenberg. W. M. Tholen, 26 j. idem. HEEMSTEDE. OndertrouwdH. Witteman en G. P. Lemmers. Bevallen M. HagemanFloris d. J. M. Schneider—van der Ven z. W. Marseljevan der Linden d. M. M. van RijnSchijvens z. Overleden C. Vos 64 j. ZANDVOORT. OndertrouwdT. Hoeksema en G. van der Werff. Getrouwd J. Paap en G. Koper. J. Driehuizen en G. Koper. VELSEN. Ondertrouwd 15 April J. Willemse en J. Koek. 20 April J. Koeman en B. J. van der Sluijs. Getrouwd 21 April J. Elsakkers en J. Verhagen. Bevallen 14 April A. van Westen- brugge—Broerse d. 15 April H. Jas- perse—van Hooff z. 16 April M. Veenstra—Olij d. 17 April G. Zwart Stam z. 18 April G. Hoogeduin Slobbe d. 19 April M. Sinjewel- Vries d. - M. IvoopsBakker d. 20 April J. M. IloogeboomSernee 19 April J. M. van MaasLaani Overleden 14 April W. B. Welp j. 15 April A. M. Kramer 3 w. 16 April W. C. Snijders 7 w. April M. Kulk 71 j. 18 April Post 11 m. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. OndertrouwdTh. P. Nelis en C. Nells. Bevallen M. v. Bruggen-de Bloei OverledenE. Lubben wed. Euwes 80 j. BEVERWIJK. OndertrouwdH. J. Ebmeijer en Water. GetrouwdH. Gomes en M. Pi vano. J. A. K. J. Bijl en J. Li geveld. Bevallen H. Bisschopvan Z% ten z. A. SlingsZevenbergen d H. A. Schellevisvan Egmond z. N. Keldervan Roon d. D. Vries—van Lith d. OverledenH. Schouten, vr. v. van der Stad, 47 j. C. H. Ja sen, 2 j. HAARLEMMERMEER. OndertrouwdT. H. v. Noordt M. Rinkel. P. v. d. Drift en J. Stout. G. Meeuwenoord en F. Bi houwer. L. Westmaas en A. B Aalst. Getrouwd D. Molenaar en C. I C. de Reus en M. Krijgsman. J. P. Bouterse en F. Bokhort. Bevallen T. BontekoeSmit d. M. M. Schalk—de Rooker d. SpaargarenKoehein z. A. Pie Bakker z. G. Hogeveenv. D d. A. v. d. Flierv. d. Heuvel d OverledenF. Verhoeven 69 j. - Vonk 1 j. S. Filius 63 j. op Zondag 24 Ap r i 1 191 Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Bleeker, pred. te Ouderkerk a. d. Ami 's Avonds 6 ure, Ds. Creutzberg pred. te Wijk aan Zee en D Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Veen. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Barbas. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure Ds. Montijn. (Vacature-beurt Eglise Wallonne. 9(jr heures, Ecole du Dimanche, 1Ö| heures, Mr. Martin Dupont Gereformeerde Kerk. (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure Ds. Mulder, 's Avonds 5$ ure, Ds. Mulder. Eb en-H aëzer Kerk. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure Ds. Tibben. 's Avonds ure, Ds. Tibben. Openbare Belijdeni Chr. Geref. Gemeente. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure Godsdienstoefen 's Av. ure Godsdienstoefenin Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure Ds. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool (I saulaai Kerk der Ver. Doopsgezind Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. Remonstrantse h-G eret Voorm. 10 ure Ds. Haentjens. Repetitie van het Zangkoor Dinsi avond 8£ ure, in de Kerk. Kerk der B r o e d e r g e m e en Voorm. 10 ure Ds. de Blocq vai Scheltingi Baptiste Gemeente. Lokaal Schagchelstraat 6. Voorm. 10 ure, Openbare Sami Namiddags 12 ure Zondagssch 's Avonds 6 ure Openbare Sami Dinsdagavond 8i ure Bidstond. Evangelisatie-Gebouw. Brouwersvaart 112. Voorm. 10 ure H. J. Bosch. Nam. 12i uur Zondagsschool, 's Avonds 6| ure H. J. Bosch. Donderdagavond 8 uur II. J. Bo BENNEBROEK. Voorm. 10 ure Ds. Gerth van V BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure Ds. van Leeuwen 's Av. 6| ure, Ds. van Leeuwei CASTRICUM. Voorm. 9J ure, Ds. van Poelgeei HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure Ds. Jonker, HILLEGOM. Voorm. 10 ure Ds. Meerburg. Nam. 2£ ure, Ds. Meerburg. Doopsbedieninj HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. SANTPOORT. Voorm. 10 ure Ds. Kutsch Lojei SPAARNDAM. Voorm. 10 ure Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure Ds. van Paassen. pred. te Haarlen 's Avonds 6i ure Ds. de Sopper. ZANDVOORT. Vm. 10 ure Ds. Posthumus Mey IJMUIDEN. Voorm. 10 uur Ds. Oostrum. pred. te Reeuwijl 's Av. 5 uur Ds. Baljon. pred. te Spaarnds Apostolische Zendinggemeente. Voorm. 10 uur en 's av. 5 uur.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6