Uit de Omstreken HILLEGOM. De gemeenteraadsleden zijn bij eengeroepen, om op Maandag den 2n Mei 1904, des voormiddags te 10 ure, de navolgende onderwerpen te be handelen. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gasprijs. 3. Vergoeding aanleg binnen-gas- leidingen. 4. Plaatsing gaslantaarns. 5. Voorwaarden verbonden aan de toestemming van den heer Commis saris der Koningin tot het leggen van gasbuizen en het plaatsen van lan taarns in en op den Rijksweg en berm. 6. Benoeming stembureau Provin ciale Staten. 7. Bouwplan Serre A. Topper aan den Stationsweg. B. Bouwplnn verbouwing woonhuis J. Vermeer aan de Molenstraat. 9. Tijdelijke geldleening en wijzi ging begrooting 1904. 10. Aanbieding verslag toestand der gemeente over 1903. 11. Eervol ontslag hoofd der school voor meer uitgebreid lager onderwijs. 12. Adres P. Ravestein om de publica- tien gratis op te nemen ïn het Hille- gom's Nieuws- en Advertentieblad, en zijne courant ook in aanmerking te doen komen voor eventueel te plaat een advertentiën. 13. Adres J. H., en J. Rusman, in zake eigendomsverklaring van een gedeelte van de Vosselaan. 14. Verzoek H. van der Westen, om de tuinmanswoning op het Ilof voor billijken prijs te mogen huren. 15. Adres Harmoniekapel Hillegom tot plaatsing van de muziektent in het Hof van Hillegom, voor het zomer seizoen 1904 en tot het verkrijgen van een subsidie voor het festival 10-jarig bestaan. 16. Regeling van de werkzaamheden van den Burgerlijken Stand ingevolge de nieuwe wetsbepalingen (ambtena ren, bezoldiging, verdeeling werk zaamheden, bureau-uren enz.) 17. Adres firma Hagedoorn c. s. tot verlaging van de Hippel^arsbrug. 18. Vaststelling kohier schoolgeld L. O. Ie kwartaal 1904. Het hoofdbestuur der Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoholh. dr. heeft f 10.i subsidie geschonken aan het voorloo- pig bestuur der Afd. Hillegom, om het behoud der Afd. te verzekeren. Een arbeider, die slechts drie da-1 gen alhier was gevestigd en bij den heer Zwolsman werkzaam, had het ongeluk, dat een stukje hout, dat uit de zaagmachine sprong, met zooveel kracht tegen zijn aangezicht aan kwam, dat hij naar een geneesheer vervoerd moest worden, alwaar bleek, dat het tot aan het oor door de wang was heengedrongen. Woensdagmorgen ontstond er een 1 begin van brand bij den heer Hijl-; kema. Met behulp der buren, slaagde men er spoedig in, dezen brand te blus- j schen, zoodat de bekomen schade zich tot eenig huisraad bepaalde. OeKoningin-MoederteBotterdam BENNEBROEK. Woensdag 4 Mei a. s. te 2 uur zal in de O. L. School alhier gelegenheid rijn tot kostelooze vaccinatie. De miliciens verlofgangers G. de Goede, lichting 1901, behoorende tot het corps rijdende Artillerie, garni zoensplaats Arnhem, zal worden op-1 geroepen om 27 Juni a. s. wederom onder de wapenen te komen. i Th. Lammens, lichting 1898, behoo- j rende tot het Regiment Grenadiers en Jagers te 's Gravenhage, idem op 3 Augustus 1904, en W. v. d. Meij, lich- ting 1898, van het 4e. Regiment In- j fanterie te Haarlem, eveneens 3 Augus tus s. i ZANDVOORT. Om op Dinsdag 31 Mei a.s. voor korte oefening bij de Nationale Mi- litie te worden ingelijfd voor de Hch- ting 1904, zijn opgeroepen de lotelin- gen Jan Termes, lotingsnummer 17, j Teunis Koper, lotïngsnummer 18, Pie- ter Visser, lotingsnummer 19 en Carl Philippus Wijnand Kaufmann, lo- j tingsnummer 20. Tegen Vrijdag, 29 dezer, des avonds, te 8 uur, is eene vergadering belegd van de afdeeling Zandvoort der Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" waarin-o.a. benoemd zal wor den de afgevaardigde voor de a.s. al- gemeene vergadering. Zooals was toegezegd bezocht giste ren Koningin Emma de stad Rotter dam. H. M. kwam aan het Maasstation aan, waar de burgemeester was als voorzitter der commissie voor het hul deblijk, omringd door de leden dier commissie. Een eerewacht uit de leden der ma nége stond ten getale van 32 tegen één uur op het stationsplein opgesteld onder commando van den heer J. T. M ilkens, gesteund door de ondercom mandanten V. van der Willige enL. M. A. Hoffmann, gekleed in de reeds van ouds bekende fraaie groen-met- zilver uniform en gezeten op keurig getoomde paarden. De sympathie voor de Vorstin bleek uit de opstelling van een aantal ver- eenigingen met banieren en muziek langs den weg, dien de Koningin- Moeder nemen zou om zich te bege ven naar den Grooten Schouwburg, waar de eigenlijke betooging zou plaats hebben. Te 1 uur 9 minuten reed de Ko ninklijke trein het Maasstation binnen en werd de Koningin-Moeder, die ver gezeld was door de hofdames baro nesse Van Ittersum en jkv. Van der Poll, den grootmeester van H. M. Huis jhr. De Ranitz en H. M. kamerheer jhr. Van Tets, onmiddellijk begroet door den burgemeester, die H. M. ver zekerde, dat Haar komst der commis sie en der burgerij hoogst aange naam is. De aanwezige leden der com missie werden, voor zoover noodig, aan H. M. voorgesteld, wat ook ge schiedde met den commandant der bereden eerewacht den heer J. T. Wil- kens. Na inspectie van de eerewacht der mariniers, die met de stafmuziek der schutterij op het perron aanwe zig was, begaf H. M. zich naar het voor Haar gereed staande rijtuig, met I vriendelijke buiging het hoerageroep I beantwoordende, waarmede zij on-1 middellijk bij Haar zichtbaar worden door de saamgestroomde menigte werd begroet. In matigen draf werd nu langs een omweg gereden naar den Grooten Schouwburg, waar de Vorstin als bedolven onder bloemen, tegen kwart voor twee aankwam, als wan neer van de frontispice de Koninklij ke Standdaard werd geheschen. De groote vestibule was vorstelijk met palmen getooid. Ter begroeting was behalve het Schouwburgbestuur ook aanwezig dat van de Rotterdam- sche afdeeling van Toonkunst. Na voorstelling werd II. M. langs de groote eeretrap rechts gevoerd naar de eveneens met bloemen en planten! versierde damesfoyer. Om H. M. met gevolg een passende! plaats te verstrekken, had het gebouw i onder leiding van den bouwmeester, den heer J. Verheul Dz., een heele metamorphose ondergaan. Het gehee- le frontbalcon was uitgebroken en herschapen in een Koninklijke loge, geheel behangen met zware ivoorkleu rige draperieën, georneerd met ver guld. Van uit de loge liepen sierlijke bloemen-guirlandes langs de balustra de. Ook het tooneel moest, waar het een concert gold, een belangrijke wijzi ging ondergaan. De orkestruimte had de chef-decorateur van den schouw burg daarvoor overbouwd en dus één gemaakt met het tooneel, waar een groot orkest was opgeslagen, beschil derd in goud met gris-perle en crème. De gemaakte veranderingen hebben ook veroorzaakt, dat ditmaal geen ge bruik van de gewone toegangen kon gemaakt worden. Slechts één ingang was voor de talrijke belangstellenden beschikbaar, zoodat reeds zeer vroeg de zaal geleidelijk gevuld moest wor den. Onmiddellijk bij het verschijnen der Koningin in Haar loge, begroet door spontaan gejuich, viel het Utrechtsch orkest met Weber's Jubel- ouverture in, eindigende in Valerus' dankgebed, gezonden door „Toon kunst". „Wilt heden nu treden voor God den [Heere, Hem bovenal loven van herten seer." Behalve Toonkunst en Utrechtsch orkest verleenden aan het feestcon- cert hun medewerking de heeren Jos. M. Orelio, L. Wolff en Alida Olden- boom—Lutkeman. Het program was welgekozen. Eerst „De Leie" van Be- noit met haar verheerlijking van 't Vlaamsche lied God voor bake, Vorst voor stake, Vlaamsch voor sprake, 't Vrije, vrije Diet 't Vrije Vlaamsche Diet i Zoo de Vlaming En anders niet daar waren toegelaten. H.-M. liet zich verschillende der medewerkers en -werksters voorstellen,betuigde bil her haling Haar groote ingenomenheid met het gehoorde en zeide daarvoor Haar hartelijken dank. Daarna werd de schouwburg verla ten en wederom langs een breeden omweg naar den Dierentuin gereden, waar natuurlijk het reuzen-aantal le den met huisgenooten met graagte bleek gebruik gemaakt te hebben van de gelegenheid om H. M. van aange zicht tot aangezicht te zien. De Koninklijke stoet reed door den monumentalen hoofdingang naar het hoofdterras van het Sociëteitsgebouw, tegen welks kolonade een baldakijn was aangebracht, terwijl op een ver hooging een zetel voor de Koninklijke gaste is gezet. Een kleindochtertje van den presi dent der Diergaarde, den heer C. II. van Dam, en een dochtertje van den heer C. van Rossem, penningmeester, stonden gereed om der Koningin fraaie ruikers aan te bieden. Het bezoek aan de Diergaarde, door fraai weer begunstis-d, is voortreffe lijk geslaagd. Op het ten-as daar was onder een baldakijn een rustplaats voor de Koningin gemaakt, waar Zij ook door het bestuur werd ontvangen. Bij monde van den voorzitter, den heer C. H. van Dam. werden zoowel de bestuursleden als hun dames daar aan H. M. voorgesteld. Alle leden van de eerewacht genoten daar dezelfde eer. Te voet bezocht H. M. verschil lende serres. Precies zes uur verliet H. M. weer het Maasstation. Binnenland. BEVERWIJK. Op Zondag 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer K. Smit be noemd werd tot hoofd van de Open bare Jongensschool alhier. Wij vree zen niet dat dezen dag onupgemerkt zal voorbijgaan. De onlangs aangekondigde tentoon stelling van afgesneden bloemen zal niet doorgaan. Door het zachte we der der laatste dagen zijn de kweekers zóó overvallen, dat zij geen tijd heb ben gehad om met hunne inzendin gen op tijd klaar te zijn. Tot brandmeesters alhier zijn be noemd de heeren Chr. Sepp en A. Springveld, in plaats van de heeren M. Lamme en Jb. Avis, die bedankten. Tot assistente aan de Fröbelschool is benoemd mej. P. Bosman alhier. HALFWEG. Het grasgewas op den hoogen of Spaarndammerdijk, gisteren alhier publiek verpacht, heeft opgebracht ƒ7625 tegen ƒ7531 in het vorige jaar. SLOTERDIJK. Bij den stalhouder v d. B. rijn drie rijwielen te gelijk ontvreemd. Orelio's stem leent zich, als bekend, J voor dergelijke warme explosies, maar dat hij ook zachter toon weet aan te slaan, men merkte het, toen hij onbe-' schrijf lijk schoon Spoel's „Van een Koningsvrouw" (woorden van Boele van Hensbroek) ten gehoore bracht. Er heerschte merkbare ontroering in de zaal, toen men in die weinige stro- fen daar het leven der Koninklijke vrouw het gcostesoog zag voorbijgaan. Nauwelijks was de laatste toon weg gestorven of daar trad mevr. Van! Eijsden Vink, in schitterende oranje kleur gestoken, met koninklijk gebaar j naar voren tot het uitspreken van een j proloog naar woorden van mej. Wil- helmine Benier. Na deze uitnemend voorgedragen goed gemeende verzen wachtte het pu bliek niet af tot de Vorstin teekenen van goedkeuring zou geven, maar een spontaan, lang aangehouden gejuich ontstond van allen als een indruk wekkende onderstreping van de juist gehoorde woorden. De Koningin zelve, merkbaar onder den indruk de zer betooging, betuigde door herhaal delijk buigen daarvoor Haar dank. Na verdere afwerking van het pro gram een viertal liederen, gezon gen door mevrouw Oldenboom en het Halleluja-koor uit Handel's Messias verliet de Koningin, onder het spelen der volksliederen haar loge, om zich eenige oogcnblikken later te vertonnen op het groote balkon boven den hoofd ingang. Op straat had zich een in drukwekkende menigte verzameld, die onmiddellijk de hulde van in liet ge bouw overnam en II. M. een machtig hoera toedonderde. In den foyer teruggekeerd, vond H. M. een aantal Raadsleden met hun dames, de medewerkers aan hetfees*- concert en een aantal anderen, diel Staten-Generaal Kameroverzicht. De algemeene beraadslagingen over de Drankwet werden gisteren voort gezet. De eerste spreker van den dag, de heer Rink constateerde dat de Regee ring het ontwerp zelf heeft geken schetst als een eenigszins duidelijke verscherping van het vigeerend stel sel. Wel zijn enkele scherpe kantjes wat afgevijld, maar er is toch een belangrijke verscherping blijven be staan. Strafbare feiten worden ver meerderd en er zijn nova aan te wij zen die op krasse verscherping wij zen. Het slijten is voortaan aan den tapper verbodenontzetting uit het bedrijf wordt mogelijkde handel in bier wordt belast en zoo is er meer. Is dat alles nu nuttig en noodig. Zie daar een waag waarop de heer Rink het antwoord moeilijk achtte te ge ven. Zeker is 't dat de wetgever met groote omzichtigheid moet te werk gaan. De verheffing van het zedelijk peil van het volk wordt met ruw op treden niet bereikt. Men komt tot pla gerijen, tot inbreuk op de persoonlij ke vrijheid. Aan ,de zegenrijke werking van het vergunningsstelselaan het verband tusschen drankgelegenheid en drank gebruik hechtte hij niet. Verminde ring van drankgebruik is toe t« schrij ven aan veldwinnende opvattingen, aan geheel andere redenen dus. Men trekt nu te velde tegen den clandcs- tienen verkoop maar er zijn te veel be palingen van dit ontwerp gericht te gen den eerlijken handel. Daarom betreurde spr. dat de Re geering bij voorbaat belangrijke wij zigingen van rechts en van links heeft gerecuseerd. Politieke oppositie voeren deed spr. niet, dezelfde opmer kingen zou hij een bevriend Minister maken. Zonder belangrijke wijzigin gen verklaarde hij tegen de wet te zullen stemmen. De heer Tydeman, het" karakter der wet naar het standpunt der voorstan ders beoordeelende, was van oordeel dat wel ieder 't eens zou zijn in ap preciatie van de drankellende. Maar over de taak van den wetgever ver schilt men van opvatting. Spreker acht met de geheel-onthou ders de wet een ondeugdelijk middel tot bestrijding van den alcohol. Door vermindering van drankgelegenheden, vermindert het drankgebruik niet. Dat kan niet anders, want n*en tast het kwaad niet aan. Door vermeer dering van welvaart daalt het drank gebruik, door de evolutie in denkbeel den ook. Vooral het scheppen van overtredin gen staat spr. tegen. Dat maakt de wet impopulair. De wetgever moet zich beperken tot het strikt noodzakelijke; de drankwet moet blijven een daad van noodweer tegen een kwaad. Ge neest zij des te beter. Maar voor insnijdende operaties was spreker niet te vinden. De heer Melchers, zelf geheel-ont houder, had van de drankbestrijders in de Kamer meer steun verwacht. Hij erkende met de andere sprekers dat de zedelijke factoren der drank actie op de vermindering van het ge bruik van invloed zijn geweest. Wel heeft de wet eenig effect gehad, maar zij durfde niet optreden tegen de pu blieke opinie. En daarom zal ook de ze verscherpte wet niet helpen. Elke bestrijding is doelloos die niet gericht is op de bestrijding der drankge woonte. Daarom had men het maxi mum moeten verlagen en local option invoeren. Door het ontbreken van dit laatste is de prikkel voor de drankbe strijders weggenomen om op het volk in te werken. Het ontwerp, dat moei lijk te verbeteren zal zijn, werkt met kleine middelen. De Regeering en de Kamer missen de overtuiging dat de drankgewoonte de grootste vijand is. Na de toezeggingen van de Regee ring en de Troonrede had men een ra dicaler hervorming van de Regeering mogen verwachten. Wanneer men de vergiftiging van het volk door den al cohol erkent en djt doet de Rog. dan moet men met een algemeen ver bod komen. Waar intusschen Staat en Gemeente door een financleelen band aan den alcohol zijn gebonden was dit niet mogelijk, maar de Begeering had den weg tot een algemeen ver bod moeten effenen. Spreker zelf had onder deze omstandigheden bepaald willen zien, dat geen vergunningen meer mogen worden verleend dan aan weduwen van overleden tappers tot aan haar dood. In ieder geval had men zich moeten beijveren tot de ma xima, ook voor de bierhuizen, terug te komen. Het gordijnenverbod drijft in groote steden de menschen naar clandestiene huizen, en spreker zag ook het nut van inspecteurs niet in. Liever had men moeten verscherpen de strafbepaling tegen tappers die aan dronken menschen tappen. Spr. verdedigde verder de asyls voor dronkaards. Het tappersbedrijf noemde de heer Staalman een vervloekt bedrijf, maar zonder schadeloosstelling mag men het niet ontnemen of beperken. Vooral tegen den clandestienen verkoop wil de hij kras zien opgetreden. De straf fen waren z. i. veel te gering. De Re geering heeft de wet reeds veel te veel verslapt. Zij had voet bij stuk moe ten houden en ook de meerderheid der Kamer blijkt op dit stuk geen goede wetgeving te kunnen verschaf fen. Men wil den tapper sparen, geen beperking van drankgebruik onder den hoogeren stand en den Staat geen enkel offer doen brengen. Spreker hoopte dat de Reegeering geen verde re verslapping zou toelaten. De laatste spreker van den dag, de heer Talma betoogde dat de wet maar weinig kan „doen, maar dat dan ook moet doen. Zij moet de in het volk levende ze delijke actie steunen. De groote strijd moet gaan tegen de drankgewoonte. Die gewoonte is verminderd, dat staat vast, en in alle standen. Waardoor? Door de werking van de maximum bepaling van de wet van 1881. Dat is bezwaarlijk te zeggen. Moet de Re geering met krasser maatregelen ko men dan zij deed Met een algemeen verbod Spreker meende van niet, de ervaring en de resultaten in Amerika lokken niet aan. En de local option Hij gevoelde er meer voor dan voor het algemeen verbod. Maar de Reg. regelt de zaak beter door de zaak aan den Gemeenteraad over te laten. En dat het Gothenburgerstelsel werd te ruggenomen betreurde spr. ook niet. Hij gaf niet gaarne zooveel invloed aan menschen die louter regelend, niet beperkend willen optreden. De wet geeft het element van subjectief toezicht. Daarop komt het aan. Dat is een stapje vooruit op den weg der drankbestrij ding. Heden voortzetting. (Per telegraaf.) Bij de voortgezette behandeling dei- Drankwet werd het ontwerp verdedigd door de heeren Brummelkamp Okma en Borgesiuslaatstgenoemde had evenwel bedenkingen. De heer Lieftinck stelde zijn stem afhankelijk van het wegvallen van de noodeloos vexeerende en beperkende j bepalingen. Na de pauze is de Minister aan het woord. verscheidene leden zouden ook bij een betdre toepassing van de wettelijke be palingen hun bezwaren niet zien weg genomen, daar de grondslag uitgaat van de fictie dat het mobilair een juist beeld geeft van de financieele kracht van den belastingplichtige. Bij een verhooging van die belasting met 50 pCt., zooals de Reg. nu voorstelt, zou den de bezwaren zich nog sterker doen gevoelep dan thans. Ook werd gewezen op de ontwrich ting, welke de afschaffing van de haardstedonbelasting hier en daar in de gemeentebelasting zal brengen, o. a. te 's Gravenhage, waar de hoofde- lijken omslag geheven wordt naar den aanslag in de personeele belasting volgens eenige lager grondslagen on der welke de grondslag haardsteden niet, maar die van het mobilair wel voorkomt. Hiertegen werd opgemerkt, dat de inrichting der Rijksbelasting niet af hankelijk kan zijn van enkele zelf standig voorkomende vormen van ge meentelijke belasting. Enkele leden achtten verhooging der belasting naar den grondslag mobi lair, afgezien van de samenhang met het vervallen van de haardstedenbc- lasting, reeds op zichzelf afkeurens waardig. De belasting bedraagt thans voor het minst 0.4 pCt. der geschatte waarde van het mobilair, klimt al spoedig tot 1 pCt. en stijgt tot bijna 1,5 pCt. zoodra die waarde op meer dan ƒ2000 wordt geschat Wordt nu de voorgestelde redactie van art. 19 der wet aangenomen, dan zal voor een mobilair dat op ƒ5000 of daarbo ven wordt getaxeerd bijna 2 1,4 pCt. belasting verschuldigd zijn. zoodat het bezit van zulk een inboedel kan wor den gelijkgesteld met het schuldig zijn van een gelijk bedrag tegen een rente van 21/4 pCt. Door verscheidene leden werd de vrees uitgesproken en met cijfers ge staafd, dat de verhooging vooral den middenstand zwaar zal drukken. Het schijnt buiten twijfel dat er op vrij groaip schaal verplaatsing van belas ting zhI plaats hebben, hetgeen te be denkelijker geacht werd, omdat de Regeering zich daarvan blijkbaar niet genoeg rekenschap geeft en alle onge rustheid schijnt te willen wegnemen door de verzekering, dat de gemiddel de verschillen tusschen den ouden en den nieuwen aanslag slechts een ringe zullen zijn. (Wordt vervolgd. Het Hof. II. M. de Koningin-Moeder heeft Dinsdag het middagmaal gebruikt bij H. M. de Koningin. De koninklijke trein, waarmede H. M. met gevolg zich a. s. Dinsdag 3 Mei naar Amsterdam zal begeven, zal omstreeks 2 uur van het Holl. Spoor station Den Haag vertrekken. H. M. de Koningin-Moeder begaf zich gisteren op hare morgenwande ling, vergezeld van freule Van Itter sum, naar het Kon. Paleis om vóór HDr. vertrek naar Rotterdam een be zoek bij H. M. de Koningin af te leg gen. Z. K. H. de Prins der Nederlanden is wegens eene gevatte koude zeer lichtelijk ongesteld. De Prins zal een paar dagen niet uitgaan. I Herziening personeele belasting. j Bij het afdeelingsonderzoek omtrent j gedeeltelijke herziening en aanvulling der wettelijke bepalingen omtrent de personeele belasting werd vrij alge meen de klacht vernomen, dat de wij ze, waarop het wetsontwerp is toege licht, te wenschen overlaat. Ook het wetsontwerp zelf kon niet in alle deelen op lof wegens duidelijkheid aanspraak doen gelden. De voorgestelde afschrijving van I den grondslag haardsteden werd door zeer vele leden met ingenomenheid be groet, maar de opmerking werd ge maakt, dat de gronden, die de Regee- ring voor die afschaffing aangeeft, niet tot de krachtigste behooren, waarover zij had kunnen beschikken. O. a. wordt van het hygiënisch be lang in het geheel niet gewaagd. Te- i genover leden, die het haardsteegeld als een der oudste belastingen verde digden, werd aangevoerd dat juist uit geschiedkundig oogpunt de tegen- woordige regeling moeilijk kan wor- i den verdedigd, want het haardsteegeld was geen belasting op de stookplaat- sen, maar een welke op de gezins- 1 hoofden drukte, vandaar dat ze ook met den naam familiegeld werd aan geduid. Ontkend werd niet door de voorstanders van de haardstedenbe- lasting, dat ze impopulair is, maar werd in de belastingzaken populari teit als eisch gesteld dan zou men weldra van elke belastingheffing moe ten afzien. Herinnerd werd aan de krachtige verdediging van den grondslag haard steden door een op belastinggebied zoo uiterst bevoegd deskundige als Minister Sprenger van Eyk, die 1895 het wetsontwerp op de personee le belasting zou hebben ingetrokken, indien het amendement tot schrap ping van dien grondslag ware aange nomen. Ook onder de leden, die zich inge nomen betuigden met het voorstel tot afschaffing van den grondslag haard steden, waren er verscheidene, die er ernstig bezwaar tegen hadden, dat :1e Regeering een aequivalent voor de daardoor wegvallende baton wenscht ie vinden door verhooging van de J»e- li sting wegens mobilair. Of deze laat ste grondslag minder impopulair is dan de haardstedenbelasting, wtrd betwijfelden dat de mogelijkheid tot ontduiking stellig niet geringer is. werd vrij algemeen als vaststaande aangenomen. Ook werd van verschil lende zijden ontkend, dat de grond slag mobilair beter dan die der haard steden zou beantwoorden aan de be doeling, waarmede beide in de wet zijn opgenomen, namelijk om de aan slagen in de personeele belasting in ripvwer verband te brengen met de draagkracht der belastingplichtigen. Verscheidene leden betoogden dat geen der bestaande grondslagen onge lijkmatiger werkt en tot grooter on billijkheid aanleiding geeft, dan juist die van mobilair. Deze grondslag kan gemakkelijk als schroef worden aan gewend om de opbrengst der belasting door een wenk aan de schatters, te verhoogen. De wenachelijkheid van een meer stelligen en gelijkmatig werkenden regel werd betoogd, doch Zwendelarijen Bookmakerskantoor Naar men verneemt, heeft onze Re geering toegestaan de door het Engel- sche gouvernement gevraagde uitleve ring van den persoon van Mackenzie, betrokken bij de bekende zwendela rijen op een bookmakerskantoor te Middelburg. Centrale Baad van Beroep. In de gisteren gehouden zitting van den centralen raad van beroep te Utrecht werd uitspraak gedaan in het Hooger beroep van de Rijksbank te- gen de uitspraak van den raad van beroep te Haarlem, waarbij op vorde ring van de centrale werkgevers-iisi- cobank te Amsterdam is vernietigd de beslissing van het bestuur der bank tot toekenning van genees- en heel kundige behandeling aan Chr. G. te Amsterdam, ter zake van een hem overkomen ongeval. De centrale raad bevestigde de gedane uitspraak. De Van Schaffelaar-hulde. Men meldt uit Barneveld De heer Bart van Hove, vervaardi ger van het standbeeld voor Jan van Schaffelaai-, heeft aan de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelin genverkeer alhier een fraai beeld op de helft der grootte van het stand beeld, ten geschenke aangeboden. Het beeld dat overigens geheel ge lijk is aan het standbeeld, zal in onze raadzaal een plaats krijgen. Als blijk van waardeert"-- is de heer B. van Hove tot eerelid der ver eeniging benoemd. Verder zijn tot eere-leden benoemd de heer KoÜewijn, te Amersfoort, die bij gelegenheid van de onthulling van het standbeeld de feestrede heeft uitgesproken, en zuster Josephine, te Arnhem, die gratis de oorkonde, in den voet van het stand beeld ingemetseld, gecalligrapheerd heeft. Verlaten. De politie te Vucht heeft zich het lot aangetrokken van een 7 8-jarig jongetje, dqt daar op een hondenkar is achtergebleven of achtergelaten en geen inlichtingen weet te geven om trent af- of herkomst. Lastige passagiers. Twee heeren begaven zich te Leeu warden in den middagsneltrein naar Holland. Zij stapten in een dames coupé. De conducteur verzocht hun in een heeren-coupé over te stappen, wat zij niet verkozen te doen. De hoofd conducteur herhaalde dit verzoek, een onbeelefd antwoord volgde, de heeren bleven zitten. Het was tijd van vertrek, doch de chef van Leeuwarden waarschuwde per draad zijn collega te Heerenveen, die direct marechaussee requireerde. Bij aankomst van den trein verzocht de wachtmeester der marechaussee de heeren over te stappenzij waren daartoe niet genegen. Een tweede be leefd verzoek volgde, één der heeren stapte uit. Aan den anderen volgde nu het derde verzoek en toen deze nu nog geen aanstalten maakte, waar schuwde de wachtmeester met hem er uit te zullen zetten. ,Ik ben oud-cavalerie-officier riep de heer uit onder het uitstappen !r waarop de wachtmeester antwoordde ion „Wat u vroeger waart, regardeert mi g. niet, ik moet weten wie u en wat i t nu is." 1 Daartoe was de lieer niet genegen doch toen de wachtmeester hem dreig de mee te zullen nemen naar de ka ]ke zerne, was de heer spoedig bekomei f en luidde het antwoord: ,.Ilt ben B. u tooneelspeler." Ook de andere zei zijn naam en gen beiden is proces-verbaal opgefcr maakt. jij: De heer B. heeft nu bij den districts eft commandant der marechaussee ee: s klacht tegen den wachtmeester inge or diend. De zaak is in onderzoek. Een domme afzetter. Een bewoonster van de Oudegrach te Utrecht ontving gisteren een dreig brief, waarin een zekere som geil werd geëischt. In zijn onnoozelheii had de afzender het tiidstip aangegt ven, waarop hij het antwoord zou ko men vernemen. Toen hij zich dan oo! opnieuw aan dezelfde woning v voegde, werd hij door de politie arresteerd, die in dien tusschentïjjjste gewaarschuwd was. iet Een dolle koe. D( Op de markt te Hilversum heet as, gisteren een dol geworden koe vri wat ontsteltenis teweeg gebracht. Ii n de Heerenstraat wist het dier zich aa als zijn begeleiders te ontrukken en i volle vaart rende het toen voort lang Heerenstraat, Kerkbrink en Kerkstr. waar een dame met een paar kind» ren omver werden geworpen, echte zonder letsel te bekomen. In det straat liep het dier tegen een ijzere Gi hek, waar het aan de pennen blee f hangen. Hierdoor werd het mogelij re, de koe te grijpen en te binden. Doo een slager werd zij daarop op straa afgemaakt. Het geval lokte natuurlijk een groileri aantal belangstellenden, en bracht ii if de anders zoo rustige buurt heel wa >id drukte en beweging. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cent per re;el. Een nnttig product. Eenige Comprimés Yichy EC vervaardigd met het natuurlek c] zout, getrokken uit de bronne q, van den Franschen StaatCélestin a< Grande Grille-Hopital, zoodra d ut zeiven in een glas of flesch me e gewoon water gedaan wordeiG wordt zulks terstond in een uil*1 muntend alcalinisch, gasachtig e m spijs verterend water verander! De jagers, toeristen, reizigers heb ei ben allen de Comprimés Vichjej( Etat aangenomen. Uit de Arbeiderswereld Trampersoneel. Gisterennacht werd in De Geelvinc te Amsterdam een gecombineerde veiat gadering gehouden van de christeli ke en neutrale beambten der Gemeei ge tetram, onder voorzitterschap van de ie: heer W. Seybel. De zaal was zee i goed bezet en o. a. waren tegenwooi eC dig de gemeenteraadsleden Harmsei oc Smit en Wiersma. Allereerst werd voorlezing van het verhandelde op de gecomb 5t neerde bestuursvergadering van ai April, waarbij besloten werd vóór d 'a begrooting-1904 loonsverhooging t I vragen, terwijl tevens vastgesteld we: i'i den de volgende punten I. dubbele ploegendienst (gemiddel 9 uren)II. verbeterd remtoestel (vooi al op de lijnen 3, 9 en 10) III. vei," mindering van het boetenstelselR het in rekening brengen van den tij61 voor en na het rijden V. vergoedin ei van verhuiskosten VI. geen vermii a dering van loon toe te passen op pel ei sonen, die overgaan in andere werl e] kring. Bij de toelichting zei de vooic{ zitter nog, dat de vereeniging ,,On[eI Belang" voortaan een anderen kaï kant zal uitgaan, nl. zich meer zalto!1 leggen op wetgeving, verkiezinge enz. en de verandering van de statu ten van den Centralen Gemeente Werklieden Bond zal dan kunnen mei" brengen aansluiting van de vereen ging. De dienst op de tram, zooals di thans is, duurt gemiddeld 9 u. 54mii met 10 minuten vóór en i uur na hf rijden. Den directeur werd dank ge!e bracht voor het toegezegde invoere van gevoerde jassen en voor de vei n mindering van diensturen. De diens! f' zooals thans aan de beambten vooiM gesteld, geeft slechts een zeer gering vermindering van werktijd, maa geeft daarentegen meer regelmaat ei'l' dus meer huiselijkheid. BovendièiN staan nog op het lijstje den 8en dai een vrije dag (zooals nu) en om de weken een vrijen Zondag. Eenig protest lokte het uit, dat he[£ voorstel inhield alle deelnemers aai de vroegritten om 5 uur in de remise te doen verzamelen, omdat men daar'l door de poetsers het werk uit de haal* den zou nemen. Na langdurige redeneering werdel deze punten met bijna algemeene sten men aangenomen. Besloten werd ii het adres aan den Raad, waarin den zullen worden opgenomen ook te vr» gen opneming in het werkliedenregle ment, waardoor de instelling van es Si scheidsgerecht voor de trambeambtei mogelijk wordt, benevens loonverhocC' ging, daar niet alleen de beambte! f' geen verhooging hebben gekregen al die jaren, maar het loon zelfs achteruitgegaan sedert overname val de A. O. M.ook door het zeer vermin deren van het vervalbesloten wer e te vragen gelijkstelling van conduct! teur en koetsier met opdeelen van vei val en een loon van 15.60 tot 18, me 2-jaarlijksche verhoogingen. De vergadering werd daarna geslo ten. Sport en Wedstrijden. De „2GO0 guineas." Te Emnson werd -dateren de eerstea Engelsche ..classic race" in dit seizoen11 verreden de „2000 Guineas".

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2