Geld a 5 pCt. mm Schilders Het Wladlwestok eskader. Assterdanusche Beurs OPROEPING. DIENSTBODE, Eene faesch. Juffrouw Stenografie. ÜmtrekBlOëmaadaal of Beverwijk BOTERWIJK RIJWIEL J. H. SPEENH0FF, Johan Schmier, Gemisch Zanger Muziekver,De Post-Harmonie" Haarlemsche Toynbee-Ver* eniging Donkere Spaanse 28, INSTITUUT PRINS Vacantia voor Typografen. Het bestuur van de afd. Haarlem van den Alg. Nederl. Typografenbond heeft in een rondschrijven aan de boekdrukkerspatroons gewezen op de wenschelijkheid, om aan het perso neel eenige dagen zomervacantie te geven. Naar men weet is dit op verschil lende drukkerijen alhier reeds inge voerd. Zwemschool. De temperatuur van het water van de Zwemschool aan de Houtvaart was hedenmorgen 6 uur 66 en hedenmid dag 12 uur 68 graden Fahrenheit Wegens de onbelangrijk- heid van de Beurszaken in den zomer kan men in deze dagen niet geregeld een overzicht van onzen medewerker Bloc verwachten. De bankwerker G. van de Centrale Werkplaats der H. S. M. had heden morgen het ongeluk een scherp stukje staal zoodanig in 't aangezicht te krij gen, dat het doordrong tot in het vleesch en vast bleef zitten. Na door den verbandmeester V. te zijn verbon den kon hij zijn werk weer hervatten. Muziekuitvoering in den Hout. op Zondag 19 Juni 1904, des namiddags van 24 tot 4 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Dir. luit.-kapelm. C. P. W. Kriens. Programma: 1. Marsch aus „Rienzi" Wagner2. Concert-ouverture. Schu mann; 3. „Venezia", Valse, Gillet; 4. „Terpsichore", Ballet-Fantaisie, Gan- ne5. Ouverture „Zampa", Hérold 6. Waldmeisters Braut Kleine suite, i Eilenberg7. Fantaisie de l'opérette Grand Mogol., Audran. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 21 Juni 1904, des namiddags van 1 tot 2 uur door den heer E. F. Bruyn- i steen, (Organist bij de Doopsgezinde Gemeente alhier). Programma1. Preludium (G dur) J. S. Bach2. Andante, G. Merkel 3. Fantaisie, J. Worp; 4. Adagio so nate Pathetique) L. v. Besthoven5. i Mondnacht, Rob. Schumann 6. Vom Himmel hoch da komm ich her, J. S. Bach. Toegewezen. De geldleening der gemeente Haar-1 lem, groot 2.000.000, rentende 31/2 pCt.. is ten volle toegewezen. In de hal van het Raadhuis: was men heden bezig op de vroegere plaats van de schilderij „Het beleg van Haarlem" een fraai gordijn te hangen. Nog niet gevonden. In tegenspraak met de hier ter ste- j de loopende geruchten zij vermeld, dat van het vermiste 6-jarige knaapje Baby Wartena nog geen enkel spoor gevonden is. Vergiftiging? Heden begaf het Parket zich naar Haarlemmermeer ten einde een nader onderzoek in te stellen in de gisteren door ons vermelde zaak. De commensaal, zekere Van 'tH., is in arrest gesteld. Hij blijft alle schuld ontkennen. i De vrouw werd hedenmiddag met het lijk geconfronteerd. De beide verdachten zijn eenige dagen voor dat de vergiftiging moetj hebben plaats gehad, te Haarlem ge zien. Een nader onderzoek zal wel licht meer licht verspreiden. Het onderzoek in de zaak van den heden begraven Van Looy duurt nog voort. Zekere Groeneveldt en Oostwald zijn aan een streng verhoor onder worpen. Zij ontkennen alle schuld. Arrestaties hebben nog niet plaats gehad. bemerken, geniet de volijverige secre taris de algemeene achting van de Raadsleden en niet het minst van den i Burgemeester, die toen in één zijner j toespraken den wensch uitsprak nog vele jaren met den secretaris. die hem steeds flink ter zijde stond en I zijn taak vooral gedurende zijne ongesteldheid aanmerkelijk had verlicht, te mogen samenwerken. Ook bij de gemeentenaren is Baron Collot d'Escury zeer gezien, door zijn groote hulpvaardigheid en de wel willendheid. waarmede hij steeds een ieder te woord staat. De geinèente-ambtenaren dragen den jubilaris veel sympathie toe door zijn prettigen, minzamen omgang, waardoor hij zich ook in dien kring vele vrienden heeft verworven. Waar dus een zoo gewaardeerd en werkzaam ambtenaar, zulk een hu maan man zijn 121/2-jarig ambtsju bileum herdacht, daar was het te voorzien, dat de dag van heden voor hem tot een feestdag zou worden gemaakt. Omstreeks elf uur werd de heer Collot d'Escury in de Raadszaal ont vangen door den Burgemeester en de Raadsleden. Met eenige hartelijke woorden, getuigende van veel waar deering. groote sympathie en vriend schap. werd de jubilaris vervolgens toegesproken door den Burgemeester. Spr. zeide, dat de Secretaris den eed. dat hij de plichten aan zijn ambt ver bonden. eerlijk en vlijtig zou vervul len. getrouw was nagekomen, en dat de Raad zulks dankbaar wilde erken nen. Gij waart, zoo vervolgde spr., des tijds reeds geen vreemdeling, maar nu is uwe secretarie u een tweede tehuis geworden waar gij den weg kent in het doolhof der administratie, en waar gij altijd te vinden zijt. Uwe betrek king, die een zeer mooie en eervolle is, is U lief geworden. Wat voor mij de beteekenis is ge weest van een 121/2-jarig ambtsfeest, zij het ook voor U een aansporing om uw plicht te blijven doen, te werken en nuttig te zijn. Blijf getrouw en gij kunt rekenen op den steun en de me dewerking van den Raad en zijn Voor zitter. Daarna overhandigde de Burgemees ter den jubilaris namens de leden en den Voorzitter van den Raad een gou den horlogeketting als symbool van den band, die er bestaat tusschen den secretaris en de gemeente-administra tie. welke spr. vergeleek bij een uur werk, waarvan alle raderen goed in elkaar sluiten en dat steeds geregeld loopt. Spr. voegde daaraan den wensch toe. dat de jubilaris de ketting j nog lang zou mogen dragen en dat God hem zegenen zou in zijn werk. De heer Collot d'Escury dankte den Burgemeester voor zijn hartelijke en welgemeende woorden en den Raad j voor de belangstelling hem betoond en voor het geschenk, dat hij op hoogen prijs stelt. Namens de gemeente-veldwachters bond de heer Bouman den jubilaris een fraaie aschbak met lucifersstan daard aan. Eenige ambtenaren der gemeente en vrienden offreerden hem een mas sief zilveren sigarenkist met familie wapen. O^k de commissie voor de feeste lijkheden op 24 Mei vereerde hem een passend cadeau. Heden dineert de jubilaris met heeren Raadsleden en commissie vo rengenoemd ten huize van den Bur gemeester. Bij B. en W. zijn ingekomen plan-I nen voor de verbouwing van de werk- i plaats der Eerste Nederl. Electrische Tram-Maatschappij en het daarvan; aanbouwen van verschillende localen, j een en ander op haar terrein aan de' Leidsche Vaart. rant Verheus eene vergadering, die druk bezocht was. De heer Nolen bracht namens de Commissie tot het nazien der rekening verslag uit, waar na die rekening op advies van die Commissie werd goedgekeurd en de penningmeester gedéchargeerd voor j zijn gehouden beheer. Besloten werd voortaan de vergade ringen in het restaurant Verheus te doen plaats hebben. Het programma der voorbereidende werkzaamheden voor het a. s. Ko- ninginnefeest op 31 Augustus werd in principe vastgesteld. Te elf uur ongeveer werd de verga dering gesloten. HAARLEMMERMEER. Binnenkort zal door den A. N. W. B. in de gemeente Haarlemmermeer op den Ringdijk, bij de brug over den Ringdijk een wegwijzer geplaatst wor den. Binnenland. Wegens plaatsgebrek moeten we het verslag van de vergadering, eersten dag. Maatschappij Nijverheid, uitstellen tot Maandag, wanneer wij het verslag van beide dagen in zijn geheel zullen geven. Koloniaal Museum te Haar lem. Overeenkomstig het besluit derj Raadsvergadering van 28 Mei 1904, looft de Commissie van het Koloniaal i Museum te Haarlem uit een Gouden. Medaille of de waarde van ƒ150 (één! honderd en vijftig gulden), voor de beste „Handleiding voor de fruitteelt in Nederlandsch Oost- of West-Indië. BENNEBROEK. Door de Christelijke Zangvereeni- ging Bennebroek zal op 6 Juli a. s. wederom een boottocht worden ge maakt, dit keer naar Bodegraven, Aalsmeer en Halfweg. Voor degenen, die lust hebben de-; zen tocht mede te maken, bestaat ge-i legenheid om zich tegeja een geldelij-j ke tegemoetkoming te laten introdu-l ceeren. Do feesten der Zangvereeniging sla gen steeds goed. Zekere J. A. v. d. H., alhier zwer-1 vende aangetroffen, is door een rijks-! veldwachter uit den omtrek aangehou_| den en naar Haarlem overgebracht. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiën tie verleenen, wegens de toediening van het H. Vormsel. De Haarlemmermeer-plan nen, Ged. Staten stellen onder zekere voorwaarden voor ƒ500.000 als voor schot te geven mits door het Rijk ƒ1.158.000 en door de betrokken ge meenten ƒ658.000 als voorschot of rente-garantie wordt verleend. Dit laatste bedrag is, zoo men weet, bij een. In beginsel was tot dit voorstel in de winterzitting reeds besloten. Gevonden voorwerpen: een gummibal, een smoushond met metalen halsband met hangslot; een gummiband van een kinderwagen een rijwieltangetje. Aanrijding. Een 12-jarige jongen .is gisteren avond door een wielrijder omver ge reden. Hij bekwam daarbij eene ver wonding aan de knie. HILLEGOM. Uitslag stemming te Hillegom J. J. Hoeken, 524Mr. L. M. J. H. Kei-stens 519F. E. Meerburg, 292 Mr. W. v. d. Ylugt 248 stemmen. Aan tal kiezers 1210. Uitgebracht 823 St., van onwaarde 3, en 1 blanco. Twee knapen, van ongeveer 9 jaar oud, die heimelijk de ouderlijke wo ning te 's-Hage hadden verlaten, wer den Donderdagavond alhier aangehou den. Na hier een nacht vertoefd te hebben werden deze jeugdige zwervers naar hunne haardstede terugge bracht. De heer Vlaar, die deze week van een hoog beladen voer hooi viel, is lieden te Leiden aan de gevolgen hiervan overleden. De overledene was een zeer oppas send zoon. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Heden herdacht de heer A. G. A. baron Collot d'Escury alhier onder zeer vele blijken van belangstelling zijn 121/2-jarig jubileum als secreta ris dezer gemeente. Zooals men reeds bij het jubilévan den Burgemeester Mr. D. E. van Lennep op 24 Mei j.l. heeft kunnen BLOEMEND AAL. Door den A. N. W. B. is te Bloe- mendaal, boven aan de helling in het park „Duin en Daal"" een waarschu wingsbord geplaatst ZANDVOORT. Thans zijn alhier aanwezig 922 bad gasten. Aangekomen badgasten Z. Neukirch, Mulhouse, Hotel d' Orange 1 p. J. J. D. P. Reuchlin, Tiel, Hotel d'Orange 1 p. Fam. Agtorberg, Amsterdam, Hotel Zeerust, 5 p. J. P. Tideman, den Haag, Villa Pre toria, 1 p. Fam. de Vries, Groningen, Villa Agatha, 4 p. A. Jansen, Haarlem, Villa Josina, 3 p. Vrijdagavond hield de vereeniging „de Feestcommissie" in het restau-i Tweede Kaïoer De nieuwe afdeelingen der Tweede Kamer hebben heden benoemd tot voorzitters de heeren De Savor- nin Lohman, Cremer, Van Vlijmen Van Alphen en Röell tot onder-voorzitters de heeren No- lens, Goekoop, Pompe van Mecrder- voort, Michels van Verduynen Goeman Borgesius. Besloten is in de afdeelingen te on derzoeken o.a. de wetsvoorstellen be trekkelijk de Grondwetsherziening en de Arbeidswet. De eindstemming over de Drankwet heeft_Donderdag 30_Juni plaats. Gemengd Nieuws De Damp op de General Slocum Alle berichten over de ramp van de „Generaal Slocum" stemmen hierin overeen, dat het aantal slachtoffers ongeveer 1000 bedraagt. Newyork is in rouw; de Newyorksche bladen be vatten natuurlijk lange en zeer plasti sche beschrijvingen van het afgrijse lijk ongeluk. NaaSt blijken van groo- ten heldenmoed en weergalooze zelf opoffering zijn helaas ook vele geval len van ruwh&d en zelfzucht te ver melden. Zoo vertelden de bladen, dat een vrouw die over boord gesprongen was, met de golven worstelde toen eenige ellendelingen, die zich veilig in een boot bevonden, haar opnamen, en van haar sieraden beroofden om haar daarna weer in het water te werpen. Een man, die even te voren door eeu andere boot opgenomen was, slaagde er gelukkig in, de arme vrouw het leven te redden. Een Iersch meisje, dat zeer goed zwemmen kon, begaf zich vijf maal van den oever naar het brandende schip en keerde telkens met een kind terug. Een sloep van de „Generaal Slocum", die juist op bet oogenblik dat tal van man nen en vrouwen over boord sprongen, daar langs kwam, hield niet stil om de ongelukkigen op te nemen, doch vervólgde op bevel van een onmensche- lijken kapitein kalm haar weg. Gelukkig zijn de blijken van hel denmoed ontelbaar. De machinist van de „Generaal Slo cum" bleef tot op het laatste oogenblik op zijn posthij stierf den helden dood naast zijn machine. Een ander man wierp achtereenvolgens 28 kin deren in een net, doch werd zelf een prooi der vlammen. Tal van moeders offerden zich voor haar kinderen op. Op het lijk van een der omgekomen vrouwen vond men 150.000 fr. aan bankbiljetten. Duikers werkten den geheelen nacht door om lijken uit de overblijfselen van het gezonken vaartuig te verwij deren. De „Köln. Ztg." verneemt over de ramp van de „General Slocum" nog, dat de weinige aanwezige politieagen ten tegen de vertwijfelde vrouwen en kinderen niets beginnen konden. Een sterke wind wakkerde de vlam men steeds meer aan. Aan de oevers liepen vrouwen, die niet aan boord van het schip gegaan waren, in doods angst heen en weer, de namen van haar kinderen roepend. Velen vielen in onmacht. TOKIO, 18 Juni. Het Wladiwostok- eskader is hedenmorgen te 5.30 gezien aan den westelijken ingang van de straat van Tsoegaroe. INGEZONDEN Voor de i inhoud dezer -rubriek stelt de Redactie zich nier aaneprnMtyk vigesondm stukken, gspifiatst of niet geplaatet, wordt de copy der>i immthr niet teruggegeven, Haarlem, Juni 1904. Mijnheer de Redacteur „Alle begin is moeilijk" dat onder vindt ook het pas opgerichte Infor matiebureau voor Vreemdelingenver keer en vooral daarom is het in Haar lem zoo moeilijk, daar men hier blijk baar het eroote belans- der instelling niet beseft. In andere plaatsen, waar zich een dergelijke vereeniging bevindt, werkt bijna ieder, die bij het vreemdelin genverkeer belang heeft, mede. Hoteliers en houders van pensions geven op hoeveel ruimte zij beschik baar hebben. Stalhouders geven hun ne tarieven en doen opgaaf van de meest aanbevelenswaardige rijtoeren en den duur derzelveverschillende personen bieden zich aan, om als gids en tolk voor vreemdelingen te die nen, enz. Hier in Haarlem van dat alles niets. De oorzaak ligt zeker aan te weinige bekendheid met het doel van ons bu reau. Gaarne wenschte ik door middel van uw veelgelezen blad, iedere be langhebbende aan te sporen, alsnog de verschillende opgaven aan ons bu reau te verstrekken, en aldus onze taak te vergemakkeliiken. het alge meen, maar tevens ook het eigen be lang te bevorderen. U voor de plaatsing dankzeggende. Hoogachtend. UEd. dr., H. J. VISSER. Secretaris. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik onderstaande rege len geplaatst in uw blad van heden Deze week stond in de plaatselijke bladen vermeld, dat door het bestuui der Haarlemsche Huishoud- en In dustrieschool een belendend terrein was aangekocht, welk terrein bestemd is voor tuin en speelplaats. Nu dacht, ik, als dit terrein nu afgesloten wordt met een fraai hek of desnoods op de zelfde wijze als de heer Krelage zijn tuin afsluit, zal dit stadsgedeelte niet onaardig worden, te meer daar de H.H. bouwers aldaar zich beijveren den gevels der door hun te bouwen perceelen in overeenstemming te bren- gen met de omgeving. Maar wat ge beurt nu De tuin wordt geheel af gesloten met een eenvoudige schutting en wel een geteerde. Is dit nu geoor loofd Ik meen toch, dat als minste eisch gesteld is een schutting aan de straatzijde te schilderen. Is daar nu niet wat aan te doen? Gaarne zag ik, dat bevoegde auto riteiten den toestand daar eens met eigen oogen aanschouwden, mij dunkt zij zouden moeten erkennen, dat het op zijn zachtst uitgedrukt, zéér 'ar moedig staat. U, mijnbeer de Redacteur dank zeggend voor de verleende plaatsruim te, verblijf ik, hoogachtend, UEd. dw. dr. D. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRIES Gister. Heden, 7 17 Jam. Z 181am. middenk. openingak Cert Intern. Lsudsijndicaat.53Vs Aam! Koniukl. Petroleum531 Moe-ra finim113s/? Sumatra Palembang 67is/lc es Gert Preferente Peruvian Corp 252i/h 25 Om Atchison TopekaTl7li/t Denver Rio Grande207/,# 20 Erie23«/i<; ?3'/4 K. C. Southern20'9/SÏ i0i/2 Pref. do401/],, 40 Cin Missouri Kansas Lexss.i 71/sa l6l5/is New York Ontario Western 25;/\ 25 Norfolk en Western57s/t Southern Pacific45s/i- 44ï/s Southern Rails21fi/j6 21 Union Pacific86' /iö S68/». WabashlSi/2 Pref. do Om Steel Corporation9U/i> 9*/i Rock Island211/s® 20»/8 2e pref Mexican National New Orleans9» 3Ï 92/4 40/o Couv Union bonds97s/$ Cm. Car en Foundry...,17V4 171/» BENNEBROEK. BevallenW. v. Honschoten, geb. de Bres, z.A. Colijn, geb. Kruik, z. OverledenA. van Egmond, oud 81 jaar. DANKBETUIGING. aan den Weled. Zeer Gel. Heer Dr. L. C. KERSBERGEN, oor de onvermoeide zorgtn aan ons jong ste kind bewezen. H. WARMERDAM en EchtgenoÖte. A.&3S KOTS MI&INCL Bij vonnis der Arron üssements Rechtbank te Amsterdam, tweede Kamer, van den twintig sten Mei des jaars negentien honderd en vier is het huwelijk van MARIE DUSSUT, zonder betoep. wonen de te Paths, en Jhr. WILLEM VAN L1NTELO DE GEER, wo nende te Amsterdam aan de Dam straat No 1, door echtscheiding ontbonden verklaard met alle wet telijke gevolgen daarvan. E. T. CLAUSING, Procureur. Burgemeester ca Wethouders van Haarlem maken bekend, dat het verkeer voor rij-en voertuigen op den weg langs de LEIDSCHE VAART tussche'' de LEIDSCHE STRAAT er. de KATHEDRAAL, vao Dinsdag- 21 Juni a. s.. des voor middags 5 uur, tot Dinsdag- 28 Juni a. s., des namiddags 7 uur, zal zijn gestremd Haarlem, 18 Juni 1904.- Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Afd Huisverzorging van „HET WITTE KRUIS." Kerknieuws Vrouwen, die geschikt en genegen zijn om tegen billijke vergoeding de vrouw des huizes bij ziekte te vervangen in alle huishoudelijke werkzaamheden, worden verzocht zich aan te melden op Woensdag 22 Juni, Donderdag 23 Juni of Vrijdag 24 Junt van 2—4 uur aan het 2e Volksdouche Badhuis, Leid sche Plein, waar het dauies-Comité zal zitting houden. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondapr de gelezen H.H Missen mei onderrichting te half 7, 8 en 9 uur. j Te half 11 de Hoogmis met predika-j tie. De Catechismus te 1, half 2 en kwart over 2 uur. Avonds te half 7 Lof en Rozen- hoedje. Maandag te 7 uur Lof en Rozen hoedje tot lafenis der GeL Zielen. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, Predikatie en gebe den der Novene. Maandag te 8 uur gezongen II. Mis ter eere van den H. Antonius. Des avonds te 6 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof, Predikatie en gebe den der Novene. Kerk van het Allerheiligste Hart. Kleverparkweg. Zondag te 9 uur de gelezen H. Mis, i te half 11 de Hoogmis. Te 4 uur Lof. Parochiekerk van onze Lieve Vrouw. Zondag, de H.H. Missen te half 6, 7. half 9 en half 11 uur. De Cate chismus te 2 en de Vespers te 3 uur. Te half 5 Oefening der H. Familie. Maandag en Woensdagavond te 7 uur het Lof. De H.H. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. Parochiekerk van de H. Elisabeth en Barbara. Zondag de gelezene H.H. Missen, om 7, en 9 uur, te half 11 de Hoog mis, met predikatie. Om 3 uur Ves pers. Parochiekerk van St. Jan, Amsterdamstraat. Zondag de H.H. Missen te 8 urn en half 11 uur de Hoogmis. Te 2 uur de Catechismus. 'sNamiddags 4 uur het Lof met Rozenkrans-gebed. In de week de H.H. Missen te half acht en 9 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag te 7 en half 9 uur de gele zene H.H. Missen, half 11 de plechtige Hoogmis. Den geheelen dag is het Allerheiligste ter aanbidding uitge steld. Te 3 uur de Vespex-s en te 7 uur solemneel Lof met Processie en ..Te Deum" tot sluiting van hetVeer- tigurengebed. Deze week geen H. Mis te half 9, verder de H.H". Missen en de Cate chismus op de gewone uren. N. H. Ct. Wordt gevraagd tegen 1 Augus tus bekwame Menken meid P.G. Ook genegen huiswerk te verlichten. Goede getuigen ver- eischte, zich aan te melden in persoon, s'avonds tusschen 79 uur, Villa later Quercas Aerden- hout bij Haarlem Wordt gevraagd 1 Augustus een flinke degelijke zelfstandig kunnende koken en netjes werken v. g. g. vloon naar bekwaamheid. Adres: Mevr. BLOM, Johan v. Vlietstraat 88. Burgerlijke Stand Bevallen 16 Juni K. KlaassenRij broek d. 17 Juni C. KollaardWal P. RijsdijkRijsdijk z. 18 Juni H. A. Jansen Hendriksv. Dam z. J. C. ZuiderduijnKoenderinkd. Overleden18 Juni. M. v. Daalen, 57 j„ Zuiderstraat. z. g. eenige uren daags nutt. bez. zijn, in eene u. huish, (lichte bez.) ook gen m. Dame of kind te wand. Voor tijd. of lang. Br. onder No. 6319, bur v. d. blad GEVRAAGO bij P. SIN JE WEL, IJ muiden. Iemand wenseht les te nemen in STENOGRAFIE. Opgave van prijs verzocht onder No. 6323, Bureau van dit Blad. Gevraagd gem. Zit- en 2 Slaap kamers. met gebraik ran Keuken, van 20 Juli—10 Augustus, Aanbiedingen met prijsopg.lett. B.B. BLIK MAN SARTORIUS, Amsterdam. ter overname gevraagd pl.m. 100 pond per week te Haarlem of Am sterdam. Brieven metvoll.ini. en prijs onder W. R. aan NOBELS' Adv. Bur. N. Groenmarkt 27. TE HUUR: Een geheel HUIS, bevattende 5 Kamers, Keuken en Kelder en plaats voor 4.50 per week, Z.-B. Spaarne 92. Te bevragen bij A. F. CAPTEIN, Turfsteeg 4. Een extra sterk te koop. Te zien hij SMIT O. Ind Kade 38. Hypotheek 4 pCt. Direct beschik» baai, ook zonder borg. Br.fr.lett N. P Alg Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. te Haarlem. VRIJWILLIGE OEFENING voor Onderofficieren en Korporaals op ZONDAG 19 JUNI 1904, Schijfschieten. Aantreden des mat gens te 9 uur aan de Zijlbrug. Zondag 19 Juni 1904 des avonds 8 uur, in den Tuin van de Sociëteit, bij ongunstig weder in de Concertzaal. Optreden van de Heeren DICH TER-ZANGER, en met medewerking van de Dir.de Heer Joh. M. Schouten Jr. Entrée f 050 voor een Heer f 0.25 voor een Dame Afdeeling Kinderclubs. Ouders of voogden die wcnschi dat hun kinderen of pupillen tus schen 8-12 jaar gebruik maken voor de clubjes, waar de leiders de kinderen opvoedend bezighou den, kunnen zich aanmelden Maandag, Dinsdag en Woensdag, 20. 21 eu 22 Juni a, s., tusschen 6 en 8 uur 's avonds. Iastituut „Oranje-Nassau", De TWEEDE INSCHRIJVING voor de ZES klassen van afd. A. en voor de le klasse afd. B. zal plaats hebben begin Juli. Schoolgeld f 30.40. 60 Opleiding H. B. S. en Gymna sium (Afd. A.) HAARLEM. Met den aaustaanden cursus neemt de school de leeriiogen een jaar jonger; er z tl dan aansluiting aan de 3e ki eener lagere school zijn. Het schoolgeld is de drie eerste cursussen ƒ200, het aantal leerlingen per klasse hoogstens 10. Voor verdere bijzonderheden zie men bet Programma. Op 14 en 15 Juli, te beginnen 's morgens om 9 uur, wordt het eerste toelatings-onderzoek gehou den; 2 en 3 Sept. het tweede. De Cursus eindigt 13 Juli; de nieuwe begint 6 Sept. Dagelijks van 12V, tot l1/, uur gelegenheid tot inschrijving van nieuwe leerliugen. De Directeur, R. PRINS. T. C- aiEPHAyS, MAKELAAR, presenteert als lasthebbende van rija principaal op ZATERDAG 25 JUNI 1904, 's nam. na 5 uur in het Verkoop lokaal „DE GOUDEN LEEUW" ta Haarlem, In publieke veiling te ver- koopen, ten overstaan van den No taris P. F. DIE BORDES. Een WINKELHUIS en KRTE met TUIN, gelegen aan de Noordzijde van de Oranjestraat, plaatselijk geteekend No. 147, groot 1 Are. Te bezichtigen Maan- en Woensdag en op den Verkoopdag van 2 tot 4 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatlën bij bovenga- noemden Makelaar. De bewijzen van eigendom en de veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten kantore van den Notaris voor noemd.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2