Gemeenteraad Amsterdamsche Becrs H. FEAIKEI Jr., Firma J. 1ALB, Luxe Broodfabriek Voor Bloemendaal zijn onze Luxe Broodjes dagelijks VERSCH verkrijgbaar bij den Heer deze zaak betrokken, thans beken den. conform aan hun verklaringen b" den rechter-commissaris afgelegd. Ook de getuigen bleven bij de door hen bij de vorige behandeling afge legde verklaringen. Subst.officier van justitie mr. Van Geuns herinnerde aan de vorige be handeling dezer zaak op 4 Februari, toen het is gaan daeen in deze aan vankelijk zoo duistere zaak. Gesteund door de flinke, kloeke rechercheurs der politie van de 2de afdeeling te 's-Gravenhage, is het den rechter commissaris gelukt dat licht in deze zaak te brengen, dat leiden zal tot een veroordeeling van beklaagden. Volgens spr. staat het vast, dat drie beklaagden hebben deelgenomen aan den diefstal met braak in de Parkstraat, terwijl een hunner met den vierden beklaagde bovendien nog heeft ingebroken en gestolen in de wo ning aan het Bezuidenhout. Waar het hier een misdrijf geldt, dat met de grootste brutaliteit en het grootste overleg is uitgevoerd, waar de boel er bovendien vernield en bevuild werd, waar hier met de grootste harnekkierheid het eene misdrijf op het andere volgde, achtte het O. M. een zware straf wenschelijk en het vorderde tegen ieder van twee be klaagden drie jaar, tegen ieder van twee andere beklaagden vijf jaar ge vangenisstraf. De verdediger van een der beklaag den. mr. G. M. Palthe Wesenbagen, pleitte voor zijn cliënt eenige verzach tende omstandigheden. Met den dief stal in de Parkstraat is hij er feite lijk ingeloopen. Hij heeft veel be rouw getoond, de vrouw, met wie hij leefde voor een meineed gespaard en licht gebracht, gelijk zou blijken in de zaak der heling de gestolen goederen. Niet toerekenbaar? Uit Amsterdam meldt men Door de rechtbank alhier werd voor eenigen tijd tot een gevangenisstraf van jaar veroordeeld een jeugdig bediende van de firma Bender op het Damrak alhier, die een postwissel- formulier en de kennisgeving voor een aangeteekenden brief achterhield en het geld voor zichzelf incasseerde. Het hof vernietigde evenwel gisteren dit vonnis, en besliste overeenkomstig het verzoek van mr. Asscher, den ver dediger, dat er een deskundig onder zoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens van bekl. Naar men herinneren zal gaf bekl. voor de recht bank te verstaan, dat een innerlijke macht, welke hij niet weerstaan kon, hem telkenmale tot deze vergcijpen drijft, hoewel hij er zich dan zeer goed van bewust is, iets verkeerds te doen. Diefstal ia het Ryksmuseam. Men meldt ons uit Amsterdam Wegens diefstal in het Rijksmu seum van twee tegels en een houwd medaillon in lijst, werd heden door de Rechtbank alhier tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld de 17-jarige Piet Karei Beenarts. Uit Amsterdam wordt ons gemeld De Rechtbank veroordeelde heden den 38-jarigen werkman Joost Hol ster tot 2 jaar gevangenisstraf wegens poging tot diefstal in perceel 49 2e. Jan Steenstraat. Holster is recidivist. Letteren en Kunst Florestan van Ruile. Aan een particulier schrijven uit Parijs ontleent ..De Tel." het vol gende „Van de week heb ik bij Emma Nevada bijgewoond iets zooals ik nog nooit gehoord heb. Een violist, com ponist, klaar met diploma's, die zijn eigen symphonie gedirigeerd heeft op verschillende plaatsen, en12, zegge twaalf jaar oud! Een genie-kind Florestan van Rui- te.. Duitsch-Amerikaan. Hij heeft in Parijs nog niet in het publiek ge speeld ik geloof, dat men hem eerst in de muzikale kringen wil introdu- ceeren. Daarom speelde hij ook voor Nevada. Een streek, een sentiment, een tech niek! Alles als van een gerijpt mensch. En muzikaal, alles uit het hoofd, o.a. het zware viool-concert van Max Bruch. Ongeloofelijk 'tOntroerde me zóó hevig; je kunt begrijpen, hoe 'n gewaarwording da* iseen kind, een blonde jongen, die de ziel heeft van een mensch, en zoo geheel en al zonder pretentie, en clie zoo vol van toon zich staat uit te zin gen en van niemand notitie neemt Dan een opinie van een volwassene over opera's en alleseen zelfstandig heid van optreden tóch kind, jon ge jongen, zoo vreemd. Ik was er aldoor van onder den in druk. Je zult wel meer van hem hooren. Hij is 12 jaar. Mag een kind van twaalf jaar in Holland vanwege de wet spelen Dat moet je me toch eens schrijven, zeg." De heeren André Spoor, concert meester, en A. Best Jr.,"eerstefluitist van het Concertgebouw-orkest te Am sterdam, zijn met 1 September be noemd tot leeraren aan het kon. Con servatorium voor muziek te 's-Graven hage. De heer S. L. Wertheim, altist van het Concertgebouw-orkest, is benoemd tot len solo-altist bij het Queens-Hall- orkest te Londen. Henri de Vries zal weldra te Lon den optreden met Heyermans' „Brand in de Jonge Jan" en zijn monologen van Justus van Maurik. De eerste voor stelling zal zijn op 1 Juli in Royal Albert Hall Theatre, waarbij de Hol- landsche Club tegenwoordig zal zijn. Onderwijs. Academische Examens. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het propaedeutisch examen in de geneeskunde door mej. J. C. W. Pouw en den heer K. F. Kortenhorst; het le natuurkundig examen door den heer W. J. Slis; het 2e natuur kundig examen door den heer J. G. M. Weijers. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschap op Stellingen, de heer H. W. E. Schimmelpenninck, ito. te 's-Gravenhago. Leiden, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer J. A. Lucar- die, geb. te Leeuwarden, op Stellin- Éh. Vrije Universiteitprop. ex. theo logie de heeren C. N. Impeta en G. A. Langhout. Leiden. Doctoraal ex^_geneesk. E. Gorter en G. Fabiuscandidaats-ex. recht-sw. W. D. de Jonge doctoraal rechtsw. J. Adriaanse en J. J. Tichelaar. Utrecht. Cand. Geneesk. mej. A. H. L. Jurling en G. C. van~7oorthuijzen. 2e Natuurk. ex. J. W. F. Lichten- belt en E. W. E. Sedee. Prop. Geneesk. B. C. H. M. Knüp- pe, H. Hynzonides Gz. en H. Planten. Kerkel. voorber. ex. L. de Baan en J. W. J. Addink. Prop. Theol.G. H. van Senden en P. Warners. Aanv. ex. Dier- en Delftstofk. A. C. Coppee. Groningen Prop. med. examen R. A. B. Oosterhuis, cand.-examen godgel. Ie ged. A. G. Oosterhuis, eerste na tuurk. ex. J. Berghuis, doet. ex. rechtsw. C. M. van Leeuwen. Uit de Pers Merkwaardig. Onder dit opschrift schrijft ,,Het Centrum" De „Zutphensche Courant", die vrij nauwe relatie staat tot den heer Goeman Borgesius, schrijft over het resultaat der provinciale verkiezin gen Aan de behoudende' elementen uit den middenstand, in den laatsten tijd meer dan ooit door de regeeringspar- tij gekoesterd en geliefkoosd, eii hoe langer hoe meer naar rechts afge zakt, heeft dr. Kuyper in hoofdzaak zijne overwinning bij de stembus te danken. Voor de vooruitstrevenden is dat een vingerwijzing, waar het heen moet. Alleen uitbreiding van het kies recht zal in staat zijn den dampkring te verruimen en zuiveren. Van boven af is geen verbetering te wachten, het moet komen van onderop. Uitbreiding van kiesrecht zal dus, volgens de „Zutphensche", de libera len moeten redden. Wij gelooven, dat meer dan één liberaal het met dit advies niet eens zal zijn en van zulk een uitbreiding slechts heil zal duchten voor de soci aal-democratie en... voor de „kerke- lijken" De partij kon op die wijze wel eens van den drup in den regen komen. Nota mag intusschen worden genu men van de bekentenis der „Zutphen sche", dat het liberalisme bij den middenstand heeft uitgediend Vervolg HtadsnieuwN. Te water. Een met een paard bespannen wa gen is in de sloot langs de Zomer- vaart terechtgekomen, doordat het paard schrok. Alles was' spoedig op het droge gehaald door de omwonen den. Gevonden voorwerpen: Een zwart lederen portemonnaie waarin 2 centen en 2 sleuteltjes, een gouden medaljon in den vorm van een kerkboekje, een Duitsch boek, een hamer, een muilkorf, een geel lederen damesportemonnaie met geel koralen rozenkrans, een fox-terrier. Onbewoonbaar verklaring B. en W. hebben, zooals men weet den Raad voorgesteld het perceel Ged, Oudegracht 75, ongeschikt tot bewo ning te verklaren, op grond dat het drinkwater niet goed was. Nu heeft de eigenaar van het per ceel door een apotheker het drinkwa ter eveneens laten onderzoeken en het resultaat daarvan luidt dat het water wel wat licht geel is, doch zeer goed drinkbaar en voor de gezondheid geenszins schadelijk is. Dit rapport zal nu eveneens aan den Raad worden gezonden. Met het oog op de vele praatjes in den laatsten tijd, dat de gemeente de perceelen maar onbewoonbaar verklaart, om meerdere aansluitingen bij de duin waterleiding te krijgen, zal voorzeker deze quaestie wel wat discussie uit lokken. Instructie. Ten Paleize van Justitie werd he den opnieuw eene instructie gehou den in de zaak van M. G. van Looy, den jongeling, die bij een vechtpartij in het Schoterkwartier te water ge raakte en verdronk. De gehoorde personen konden geen van allen iets omtrent het te water raken van Van Looy mededeelen, zoo- dat ook in deze zaak wel geen zeker heid zal worden verkregen. Aangenomen. In de heden gehouden vergadering van crediteuren in het faillissement- der firma Ant. v. Velsen Co., bloe misten te Haarlem, is het aangebo den accoord 1/4 pCt. boven insol ventie aangenomen. N ij v e rh ei,ö- Vele leden van het departement Haarlem der Maatschappij van Nij verheid begaven zich heden per trein van 12.32 naar Velsen, ter bezichti ging van de nieuwe spoorwegbrug al daar, en de electrische centrale en de bewegingswerktuigen der groote sluis te IJmuiden. Vergiftiging? Aangaande de vergiftigingszaak te Haarlemmermeer valt niet veel nieuws te vertellen. Het rapport der deskun digen 'blijft geheim. Waarschijnlijk zal eene huiszoeking te Nieuw-Ven- nep plaats hebben. Schermbond. In de Maandagavond gehouden ver gadering van den Haarlemschon Schermbond is het bestuur afg;etreden. In de volgende vergadering wordt een nieuw hestuur gekozen. Kantongerecht (Zitting van 22 Juni.) Voor het Kantongerecht stonden lie den tal van jongens terecht wegens het plegen van straatschenderij .waar onder voornamelijk het ingooien van ruiten. Voor al deze overtredingen eischte de ambtenaar van het O. M. geldboeten van 1 of 2 gulden, respec tievelijk 1 of 2 dagen hechtenis. Eenige bierhuishouders hadden zich te verantwoorden wegens overtreding van de Drankwet, namelijk het ver- koopen van sterken drank in het klein, zonder de daartoe vereischte vergunning. Tegen deze overtreders J. Nieuwen- hof en F. Lodewijks, beide te Haar lem, werd wegens herhaling van dit misdrijf een boete gevraagd van f 30, subsidiair 20 dagen hechtenis. C. Jansen had zich op 12 Mei schul dig gemaakt aan een overtreding van het reglement der H. IJ. S. M.. Hij had te Velsen plaats genomen in een coupé 2de klasse, terwijl hij slechts van een 3de klasse plaatsbiljet was voorzien. Als reden gaf de be klaagde op, dat de trein reeds gereed stond om te vertrekken en hij dus in de haast in het dichtsbij zijnde rij tuig stapte, dat toevallig een 2de klasse was. Eisch3 boete of 3 dagen hech tenis. J. C. Caderius van Veen, die niet verschenen was, had zich te verant woorden wegens een overtreding van de Arbeidswet. Hij had in zijn be- hangerij en stoffeerderij te Haarlem eenige 'naaisters' na bezetten tijd la ten arbeiden. Eisch 2 boeten van f 5, subsidiair 2 hechtenisstraffen van 5 dagen. Hierna werden eenige overtredin gen van de Wapenwet behandeld. Als overtreders hadden zich te verantwoorden J. J. v. Berkum enW. Akersloot, alsook een drietal jongens. Allen hadden op den openbaren weg te Haarlem een revolver in hun bezit gehad. Tegen den eersten beklaagde, Van Berkum, die uit veiligheid gehandeld had, daar hij reeds eenige keeren door hem onbekende personen aan gevallen was, eischte de ambtenaar van het O. M. een boete van f 3 of 3 dagen hechtenis. Van Akersloot, die slechts uit,.lief hebberij". zooals hij zei, een revolver droeg, hoorde een zwaardere straf tegen zich eischen, namelijk 7 dagen hechtenis. De drie jongens kwamen er meteen boete van ƒ2, subsidiair twee dagen hechtenis af. Ten slotte stond terecht Vijzelaar, overwegwachter der H. IJ. S. M. Beklaagde had als overwegwaebter aan den Kruisweg de hoornen geo pend, terwijl er een trein uit de rich ting Rotterdam binnen drie minuten moest binnenkomen. Het O. M. wees er op, dat er zich tegenwoordig herhaaldelijk moeilijk heden voordoen met de overwegen, en men nog het geduld en de leidzaam- heid der overwegwachters moet be wonderen. Spr. nam dan ook aan. dat beklaagde geheel ter goeder trouw gehandeld had, en vroeg slechts een geringe straf, namelijk f 1 boete of 1 dag hechtenis. Punt 2. B. en W. bieden den Raad tot vast stelling aan een tweede suppletoire begrooting over 1903. De staat van af- en overschrijving tot een bedrag van 11865.081/2, bevat de posten, waarop krachtens de machtiging verleend bij de primitieve begrooting overschrij ving van den post voor Onvoorziene Uitgaven mag plaats hebben, terwijl die, het bedrag van ƒ20178.60 aan- wiizende, strekt tot af- en overschrij ving, van eenige bestaande overschot ten op posten van uitgaaf, welke aan vulling behoeven. Goedgekeurd. Punt 3. B. en W. stellen voor de rekening over 1903 van de bewaarschool, ge vestigd in liet vroegere Barbara-gast- huis, goed te keuren en het subsidie uit de gemeentekas vast te stellen op 699.12. Goedgekeurd. Punt 4. Voorstel van B. en W. om goed te keuren de rekening en verantwoording van hei Burg. Armbestuur alhier be treffende de huiszittende armen en het Stads-Armen- en Ziekenhuis over 1903. De rekening sluit in ontvangst en uiteaaf met een bedrag van f 30.178.981/2, waaronder een gemeen te-subsidie van 24.688.06. Goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de rekening en verantwoor ding van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, bedragende in ontvangst en uitgaaf een som van f 208379.79, zijn de onder de ontvangsten begrepen een subsidie der gemeente van ƒ47120.39. Goedgekeurd. Punt 6. Ontwerp-besluit betreffende de zwem- en badinrichting bij de Hout vaart. Het ontwerp-besluit houdt o.m. in een te verleenen renteloos voor schot van /8000.en een jAarlijksche subsidie van ƒ1600. De heer VAN STYRUM geeft een kleine redactieverbetering aan de hand, hiertoe strekkende, dat de con cessie niet zonder goedkeuring van den Raad in een vennootschap kan worden ingebracht. B. en W. wijzigen dienovereenkom stig de redactie. De heer RASCH stelt voor in de voorwaarden op te nemen, datB. en W. desnoodig den concessionaris kunnen verplichten het aantal putten uit te breiden. De heer DE BREUK acht dit onnoo- dig, omdat de waterverversching toch moet geschieden ten genoege van B. en W. De heer RINKEMA zegt, dat- men in de Comm. van Bijstand van mee ning was, dat de verversching ter be oordeeling was van B. en W. Spr. stelt voor bij te voegen, dat de ex ploitant ten allen tijde voor de verversching zorgen moet. De heer TOL acht de beide aanvul lingen overbodig. Het art. wordt goedgekeurd. De heer DE BRAAL vraagt herope ning der debatten. Dit wordt, toege staan. Spr. brengt de kleedkamertjes voor niet betalenden ter sprake, die voor 4 personen moeten dienen en niet geheel zijn afgesloten en verzoekt B. en W. na te gaan, of voor den ba ders niet wat meer vrijheid moge lijk is. B. en W. zullen dit overwegen. Het voorstel wordt zonder stemming goedgekeurd. Punt 7. Voorstel van B. en W. om aan de E. N. E. T. vergunning te verleenen tot het leggen van dubbel spoor op de Emmabrug, op voorwaarde dat de kos ten van wijziging in den aanleg ge dragen worden door de adressante. De heer THIJSSEN vraagt inlich ting over een stratenplan, dat hier ter sprake komt en reeds lang is inge^ diend. De VOORZ. zegt, dat deze vaststel ling in verband staat met de aanwij zing van en plaats voor het Techni- cum. Het voorstel wordt goedgekeurd. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstraat 73. J. DE PATER, Berckheydestr. 17. Aan onze Bureaux, Zuider-Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. bekwaamst zijn, worden zonder wet telijk onderzoek en vonnis afgezet. In hun plaats worden benoemd onwe tende gelukzoekers, mislukte indivi duen en menschen, die, volgens de wetten des lands, niet het recht heb ben om staatsambten te bekleeden. De schranderste en trouwste burgers wor den in hechtenis genomen en verban nen. De zekerheid van persoonlijke vrijheid bestaat niet meer, daar de minister-staatssecretaris die aan U. M. de aangelegenheden welke betrekking hebben op het grootvorstendom Fin land, voorgedragezi heeft, geen Fin en niet met de zeden en wetten van het land vertrouwd is, en daar hij met generaal Bobrikof gemeenschappelijke belangen heeft, zoo komt U. M. noch te weten, hoe de werkelijke toestand is, noch wat de landswetten voor schrijven. Daar er geen kans is, dat binnen een afzienbaren tijd U. M. een ware voorstelling van den werkelij- ken toestand zal bereiken, en dat gou verneur-generaal Bobrikof teruggeroe pen wordt, zoo blijft alleen nog over, tot een maatregel van noodweer toe vlucht te nemen en te trachten, hem onschadelijk te maken. Het middel ïs gewelddadig maar het is het eenige middel. Bij deze gelegenheid offer ik mijn eigen leven met eigen handen op, om te beproeven, U. M. nog meer ervan te overtuigen dat in het groot- vorstendom Finland, evenals in Poixi en in de Oostzee-provincies, ja in het geheele Russische rijk misstanden heerschen. Ik heb mijn besluit na rijpe overweging alleen genomen. Sire, met den dood voor oogen, zweer ik bij God, dat hier geen samenspan ning is. Daar ik het goede hart en de edele bedoelingen van U. M. ken, zoo verzoek ik U. M. slechts dat U. M. zich moge laten inlichten over de ver kelijke toestanden in het rijk, in begrip van Polen, Finland en de Oost- zee-provincies. Ik blijr met zeer diepen, zeer onderdanigen eerbied de alleron- derdanigste en trouwste onderdaan van U. M. Eugenius Schaumann. Van Schaumann wordt nog verteld dat hij zich het ontslag van zijn va der generaal Waldemar Schaumann (een van de senatoren die zich verzet ten tegen de openbaarmaking van het keizerlijke manifest van 15 Februari 1899) en van zijn oom, den kolonel Schaumann. sterk had aangetrokken Hierbij kwam nog dat hij zelf kennis maakte met den knoet van de kozak ken, toen in 1902 bij de recruten-lich- ting in Helsingfors een afdeeling ko zakken op het Senaatsplein in botsing kwam met de menigte. Hij moet het plan van Bobrikof te dooden al lang geleden hebben opgevat, daar hij zich voortdurend oefende in 't schieten. Hij had echter een zeer gesloten karakter en heeft zich nooit over zijn oogmer ken uitgelaten. OVERLEDEN 19 Juni. A. de BieKuipers, 76 j., Waagenweg. 2U Juni. G. v. d. Mark, 59 j., Nieuwe Raamstraat. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rulrriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de copy den inzender niet teruggegeven. Bijenteelt In het bijenpark te Santpoort had heden de eerste openbare les plaats. Daar wij verleden jaar over deze les sen en over de bijenteelt meermalen verschillende mededeelingen hebben gedaan, volstaan wij thans met dit bericht. Door den officier van J us- titie alhier is hooger beroep aangetee- kend tegen het vrijsprekend vonnis van J. J. Kollaard. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 22 Juni des middags ten IA ure. Afwezig de heeren Sabelis, Welse- naar, Hugenholtz, van Lennep, Hof land. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Ingekomen is proces-verbaal van kas opname van den gemeente-ontvanger. In kas bleek te zijn f 120.799.161/2. De ontvangsten dienst 1903 bedra gen 2.306.697.56, het saldo over 1902 1.073.772.441/2 en de uitgaven dien sten 1903 en 1904 3.259.670.841/2. Gemengd Nieuws Een nagelaten brief van Schaumann Het Stockholmsche Aftonblad maakt een afschrift openbaar van een tortel van Eugenius Schaumann aan den Tsaar. Toen hij den aanslag op Bobri kof pleegde, had hij het origineel van dien brief bij zich. De brief luidt als volgt „Sire Met behulp van den procu reur en den senaat van U. M. voor Finland, die, zonder op recht en wet te letten, het bevel van generaal Bo brikof blind gehoorzamen, is de gou verneur-generaal Bobrikof erin ge slaagd, het land aan volkomen ver warring en nutteloosheid over te le veren. Door leugens en valsche voor stellingen is het den gouverneur-gene raal en den minister, staatssecretaris Plehwe, gelukt, U. M. te bewegen, verordeningen uit te vaardigen en be sluiten te nemen die indruischen te gen de wetten, welke U. M. bij de troonsbeklimming beloofd heeft, trouw en onwrikbaar met volle kracht te zul len handhaven. De ambtenaren die het trouwst de wetten naleven en het Een lustoord. Het Hbld. van Antwerpen meldt Een grootsch ontwerp tot verfraaiing der koninklijke residentie te Laeken is, overeenkomstig 's Konings verlan gen, ter studie gelegd. Een deel van Laeken, hier langs de haveninstellingen gelegen, zal worden ingelijfd bij Brussel, maar daarente gen zullen Koekelberg, Gansharen, St. Pieters-Jette en een deel van Strom- beeck bij Laeken worden ingenomen. De samensmelting der kleine gemeen ten zal binnen eenige jaren geschie den en toelaten grootsche werken tot stand te brengen. Heel de bebouwde kant, rechts van de Koninginnelaan, zal totaal onteigend, afgebroken en in een park veranderd worden. Al de huizekens, die den toegang tot het kerkhof zoo weinig fraai maken, zul len afgebroken en een monumentale ingang zal gebouwd worden. Gezien van de haveninstellingen zal de ingang van Laeken inderdaad grootsch wezen. Men zal een nieuw station bouwen, het stadhuis wordt opgericht op een andere plaats dan eerst was bepaald, namelijk om in 't midden te komen, de ingelijfde gemeenten meegerekend. Binnen enkele jaren zal Laeken een ware koninklijke residentie zijn, een Versailles aan de poorten van Brus sel. Haarlem, 21 Juni 1904. Hooggeachte Redactie van het Haarlem's Dagblad. Beleefd voor het onderstaande een plaatsje verzocht, onder veel verplich ting. Met de meeste hoogachting, Uw Dw. Dien., J. VREUGDENHILL. Twee Denkbeelden. Snelle waterverversching is voor deze gemeente noodzakelijk, dit kan alleen verkregen worden, door bij wa terbemaling de Mooie Nel te Pennings- veer geheel af te sluiten, de nieuwe brug over den Oostsingel aan 't Spaar- ne bij de Werf St. Hubertina, de nieuw aan te leggen spoorbrug over het Spaarne, de nieuwe brug aan den Koudenhorn. en, zoo noodig, het Vrou wenhek bij de Kikkert, met enkele openslaande of schuifdeursluizen af te zetten en dan alleen, die te openen, waaruit men het bedorven water wil tappenmet een enkelen nacht is dit water dan verdwenen en de scheep vaart heeft van zulke deuren al heel weinig last. Dit komt op een betrekke lijk hoog bedrag te staan, doch door mindere bemaling, do gezondheid der inwoners, het wederom stijgen der waarde der eigendommen aan de be treffende wateren gelegen, mindere onttrekking, vooral en juist bij droge en warme zomers, van het zoo noodi- ge zoete water aan den tuin- en land bouw en niet het minst de roem van Haarlem, van zulk een gezonde stad te zijn, hooggehouden te hebben, ook met het oog op de zich eventueel hier nederzettende vreemdelingen, is wel het twintigvoudige, of meer, waard. De veiligheid in deze stad laat wel wat te wenschen over, de politiebe ambten moesten *s nachts voorzien zijn van gutta percha zolen onder hunne schoenen of laarzenhunne te genwoordige laarzen zeggen 's nachts op 5 h 10 minuten afstand neemt rust gij inbreker, ik kom er aan, wees wederom werkzaam, wanneer het uw tijd is. Dezelfde beambten moesten 's nachts ook steeds een felbrandend lantaarntje bij zich hebben, met afge sloten licht, in den geest van een fietslantaarntje, om te gebruiken wan neer dit noodig blijkt. Haarlem. J. VREUGDENHILL. Marktnieuws Laatste berichten Aanvaring. Men seint ons Het Engelsch stoomschip Ardnamuld met stukgoed van Hamburg naar Li merick is hedenmorgen 10 mijl ten N.N.W. voor de Haaksgronden ge zonken na aanvaring met de Neder- landsche torpedoboot Pangrango. Het volk is geréd en aangebracht te Nieu- wediep waar de torpedoboot zwaar beschadigd binnenliep. Eveneens zijn aangekomen Hr. Ms. Oplnr en Rind- jani. Burcrcrlijke Stand ONDERTROUWD 22 Juni. J. J. Kuipers en A. G. van Weel. J. de Boer en Th. J. deNijs. A. Bos en M. van Eijk. F. .1. Teeven en J. A. Claassen. E. J. Ludding en E. G. Bakker. P. J. Oerlemans en J. M. A. v. d. Giessen. J. Koekoek en E. Thoenes. F. v. d. Putten en M. Koelman. B. Luijt en J. C. J. Rikkers. GETROUWD 22 JuniC. H. Scheffer en A. C. E. Dreijer. J. J. de Winter en A. M. Snoeks. Haarlem, 22 Juni 1904. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 31 nuchtere kalveren, 1015 12 schapen 17 f 212 paarden. Haarlem, 22 Juni 1904. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd 29 stapels kaas4200 kazen, wegende 7808 K.G. f 15-/ 26.50. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRIES Gister. Heden. D 21HV W< 22Jul- laiddeuk. opeuingsk. Cert Intern. Landsyndicaat... 52 Aand Koninkl. Petroleum.... 534l/t Moeara Knim113l/s r Sumatra Pnlembang 6S"/j 67'/s Cert Preferente Peruviau Corp 261/4 Cm Atcbiaon Topeka717 ](J Tl'/, Denver Rio Grande201/» SOV* Erie24 23 r K. C. Southern20-^21 Pref. doéÜfxt 41'/* Cm Missouri Kansas Lexas... 16«9/s2 New- York Ontario Western 25*/( 2óVj Norfolk en Weatern57'ao öVl/a 8outheru Pacific4523/Si?5V» Southern Rails2D&/i6 2lty* Union Pacific86.1732863/ Wabash- 16"/* Pref. do Cm Steel Corporation9»9/s2 10 Rock Island21 21 2e pref. Mexican National New OrleansfgS'a 9* 4 40/0 Conv Union bonds97s/t Om. Car en Foundry..., Faillissementen. Failliet verklaard Mej. E. ten Kley, weduwe van A. C. de Frenne, thans zonder beroep, vroeger sigarenfabri kant© te Kampen. Door de rechtbank te Amsterdam is opgeheven het faillissement wegens gebrek aan actief van W. Koot, van beroep melkslijter, wonende Vrolik- straat No. 409. Opgeheven de faillissementen H. v. d. Brekel te Tilburg; H. v. d. Camp te Tilburg. Geëindigd de faillissementen F. A. G. Simons te BrummenJ. C. Tim mer te Amsterdam H. de Haan te Amsterdam, allen wegens het verbin dend worden der eenige uitdeelings- lijst.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3