Swift's Rijwielen 2 Zijlstraat 19, Haarlem. Firma TH. ML H1LOM, Jansweg 13—15, Haarlem. Fabriek van Ijzerwerken Eerste Medsrlsndsohe D aadvSechterïj IJzeren lurij en Afsluithekken, Draadafsluitingen ROOKWORST KALFSGEHAKT J. J, GÖPPI8BER, lacon Gr.Houtstraat 147 zijn soliede en hoogst elegant Prijs van af f 120, JUNCKER Co., WerkplaatsenFJr a c t? Naast de tentoonstelling van beelden de kunsten zal eene van kunstnijver heid plaats hebben, terwijl hier zoo wel als ginds, verschillende methoden van expositie bestudeerd en toegepast zullen worden. Was het oorspronkelijk het idee om alleen de waterwegen van Noord- Duitschland, het Rijngebied, Holland, België en Frankrijk te bezoeken, op aandrang van velen is het program ma in dien zin uitgebreid, dat ook de Engelsche havens, de steden aan den Donau gelegen en andere, over zee of per spoorweg gemakkelijk bereikbare plaatsen binnen de sfeer van actie zullen vallen. Alle expositieruimten zullen gedra gen worden door ijzeren bakken, niet ongelijk aan die welke somtijds voor onze visscherij dienen. Tijdens de vaart zal eene flotille van zes vaartuigen gevormd worden tij dens de tentoonstelling daarentegen één geheel met eene totale beschik bare oppervlakte van ongeveer 13U0 vierk. Meter. Daarvan zal een gedeelte uitsluitend bestemd worden voor Hol- landsche schilderijen, een tweede voor deze en kunstnijverheid, een derde voor promenadedek, terwijl dit laatste en hetgeen overblijft, dienst zal do.en voor artistieke voorstellingen voor recreatie, voor ververschingen, voor leeszaal, voor logies enz. In navolging van hetgeen elders men denke aan de zoogenaamde grosze Berliner plaats heeft, zal 's avonds na sluiting der eigenlijke tentoonstelling, gelegenheid tot gezel lig samenzijn worden geboden, waar bij in het bijzonder op een druk be zoek onzer landgenooten in den vreem de te rekenen is. Ziet daar de hoofdtrekken van het ontwerp, dat in bijzonderheden onge twijfeld nog vele veranderingen zal ondergaan, maar voor welks verwe zenlijking door de ondernemers een beroep op den kunstzin, op de belang stelling voor de binnenvaart en op den handels- en ondernemingsgeest onzer natie gedaan wordt. Van de boekentafel. Van den uitgever H. J. den Boer te Baarn ontvingen wij een vertaling van den tweeden druk van een werk van Florence \HullWinterburn, dat de vertaalster, mevrouw Bronsveld Breijer „Ouderliefde en Opvoeding" heeft eredoopt. De titel is duidelijk, het onderwerp niet juist nieuw. Van alle kanten worden we tegenwoordig gewezen op allerlei ethische plichten, van het bevorderen onzer gezond heid af tot aan... ja, waaraan toe De lijst is niet alleen groot, ze is eindeloos en men kan met den pessi mist vragen, of het onze slechtheid is. die al deze vermanende "en onder richtende boeken noodzakelijk maakt, of met den optimist veronderstellen.' dat het onze braafheid is, die ons voortdurend naar meer lectuur van deze soort verlangen doet. Hiermee mag zeker niet gezegd wor den, dat mevrouw Huil onnut werk heeft gedaan. Dat er een tweede druk van haar boek noodig was, bewijst al het tegendeel. Nauwgezette moeders want de schrijfster heeft op de moeders vooral het oog vinden er vele opmerkingen en raadgevingen in. die hun te pas kunnen komen bij de zoo moeilijke opvoeding van kinderen, waarbij immers kracht zoo licht in overstrengheid en zachtheid zoo spoe dig in zwakheid verloopen kan. Jammer maar, dat de heele opvoed kunde niet uit de boeken kan worden geleerd, maar dat kan mevrouw Huil niet heioen. Zij geeft geen diction- naire. die men maar heeft on te slaan, om het juiste woord te vinden, maar algemeeiie denkbeelden, die. de ouders en opvoeders zelf moeten toe passen. Het boek is een ernstige lectuur waard. vermoedt, daartoe de pen opneemt. Mochten er onder onze lezers zijn, die wenschen te weten, waarom deze schrijver is voor het behoud van wat menschen van de nieuwe richting „verouderde vormen" noemen, dan weten zij nu, waar ze over dit punt iets kunnen lezen. Wij voor ons laten het bij deze korte opmerkingen blijven en onthouden ons van critiek, ge- dachtig aan de woorden, die de heer j Beclaerts zelf zich tot motto koos: „ik j weet, dtt ik zal berijden het ros der i onbedrevenheid". Dr. Frederik van Eeden heeft een vierde reeks Studies uitgegeven bij den uitgever W. Versluys, over een bonte rij van onderwerpen Spiritis me, Theosofie, den Afrikaander krijg de bekende redevoeringWaarvan I lezen wij verder over Binnenland- sche kolonisatie, vier opstellen over Woordkunst en stukken over Verweij, Ruskin en Thoreau enz. Van Eeden is ethisch idealist, of tracht het althans te wezen. Idealisme is eenmaal geen gemakkelijke zaak, nauwelijks denk je, dat je goed en wel niet je hoofd in de wolken zweeft, of daar komen zoo'n stuk of wat nijdige handen van i do aarde en trekken je weer omlaag. Natuurlijk ga je dan, wat niet idea listisch is, uit boosheid schoppen en trappen. „Had ik mijn zin, dan vulde ik mijn „leven met twee dingen met den ar- „beid voor mijn levensonderhoud en „met bet maken, in vrijen tijd, van „wat zuivere woordkunst". Dat zegt Van Eeden op blz. 57. Maar in het derde opstel over' Woordkunst op blz. 349, waar hij Van Deyssel, onderhanden neemt, lezen we „Ik zal u dan, Van Deyssel, niet „zwijntje, vosje, moeraskikker of aap „noemen, ook niet krekel of krokodil „om de altijd twijfelachtige waarde „en onzekere kracht van zulke ken- schetsingen, maar ik zal u eenleu-i „genaar noemen, hetgeen veel duide lijker en volkomen afdoende is. j „Gij liegt, niet zooals een bange „schooljongen, een advocaat of een' „geldzuchtig koopman liegt maarj „zooals een stokoude diender liegt, „die driftig gemaakt is. „Ik bedoel niet. dat gij dingen zegt,' „die ik meen dat niet waar zijn, maar „dat ge dingen zegt, die ge zelfweet, „dat niet waar zijn." Enzoovoorts. Is hier niet de idealist uit zijn wolk op aarde neergebonsd? En zal het publiek niet gelijk hebben, wanneer bet dit en wat er verder volgt' minder woordkunst, dan scheidkunst noemt Voor die Van Eedens werk bewon-i deren en liefhebben zijn zulke dingen: teleurstellend. i Wat niet wegneemt, dat er veel merkwaardigs staat in dezen bundel Studies. rechts, dat slaat, het andere ter lin kerzijde, dat onbeweeglijk en onge voelig blijft, zijn lever ligt links, zijn milt rechts en zijn maag links. Van alle kanten komen doktoren om dit vreemde mensch en-exemplaar nauw keurig te onderzoeken. De profeet Dowie. De Londensch© dagbladen berich ten. dat de profeet Dowie van Bou- logne-sur-Mer naar Liverpool is afge reisd, waar hij zich ingescheept heeft naar New-York". Zijn vastelandsche campagne is to taal mislukt. Een drama in de Alpen. Drie studenten in de medicijnen waren zonder gids uit Bern vertrok ken om den Doldenhorn te beklim men. Op het oogenblik, waarop zij door een met sneeuw gevulde kloof liepen, viel een van hen, een zijner kameraden met zich meesleepend, in de kloof. De derde kon zich bijtijds vasthouden. Hij beproefde tevergeefs zijn vrienden te hulp te komen. Toen dit hem niet gelukte, ging hij naar Konderstuk, vanwaar hij verge zeld van twaalf gidsen zijn kamera den tör hulp snelde. Men veronderstelt echter, dat dezen intusschen zijn omgekomen. Bit nieuwst.. Een Oostenrijksclie officier van ge zondheid heeft een nieuw oorlogs werktuig uitgevonden, waarvan hij zich veel voorstelt, doch dat niemand doodt of wondt. Het is een bom, die met een gewoon kanon wordt afge schoten. Als deze bom den grond treft, ontploft hij niet, doch vervult de atmosfeer ver in het rond mee een bedwelmend gas. Indien een de zer bommen temidden van een regi ment ontplofte, zou het geheele regi ment dadelijk buiten kennis zijn. De tegenstander zou - allen gevan gen kunnen nemen. Na eenige uren komen de slachtoffers weder bij ken nis en ondervinden dan geen ander nadeel van de bom, dan een lichte hoofdpijn. Voorloopig zullen de mogendheden zich echter wel bij meliniet, cordiet en dergelijke bepalen! Om te won den en te dooden is het toch voor namelijk te doen. Gumfutsrd Nieuws. De opvolger Tan gouverneur Bobrikoiv. Waarschijnlijk zal tot opvolger van den vermoorden Ftnschen gouverneur worden benoemd luitenant-gene raal D© Wahl, nu secretaris-generaal aan het ministerie van binnenland- sche zaken en voorheen gouverneur van Wilna. De Wahl wordt van alle Russen in Finland het meest gehaat; wanneer zijn benoeming doorgaat, zullen nieu we incidenten in Finland niet uit blijven. Zij» benoeming zou beteeke- nen, dat de Russische Regeering de politiek van Bobrikow wil voortzet ten. Servië en Bulgarije. Uit wei-onderrichte Servische bron wordt aan het „Berliner Tageblatt medegedeeld, dat slechts door een toeval de ontmoeting van koning Pe ter met vorst Ferdinand op denzelf den dag plaats vond als de overhan diging van de orde van de ster van Karageorg aan vorst Nicolaas in Ce- tinje. Toch blijkt een toenadering tusschen Servië. Bulgarije en Monte negro tot stand te komen, die zeer in het belang van den vrede in de Balkanstaten zijn zal. Men iserjzich in Servië, zoowel als in Sofia en Ce- tinje, zeer goed van bewust, dat een Balkanstatenbond doelloos zou zijn- Het gaat dan ook slechts om een ver betering der betrekkingen tusschen de Balkanstaten. Moeten „Moderne Legerbeschou- wingen" het groote publiek interes seeren De luitenant Beelaerts van Blokland, bibliothecaris van het De- j parlement van Oorlo-"- meent van ja, j anders zou hij zijn brochure „Nieuwe Banen" niet geschreven hebben en de Hollandia-Drukkerij te Baarn, die het uitgaf, was van dezelfde opinie, anders zou zij ons geen exemplaar j gezonden, maar zich bepaald hebben1 tot de militaire bladen en tijdschrif-1 ten. En toch. zijn wij bevreesd, dat het groote publiek zich voor het hierin I behandelde niet warm maken zal. 11 Leger staat zoo naast, zoo volstrekt niet in de burger-maatschappij, dat j een „civilist" zich van een debat over krijgstucht zus of krijgstucht zoo maar weinig aantrekt, zelfs niet wan-| neer de bibliothecaris van ?t Departe ment van Oorlog, achter wien men immers terecht of ten onrechte de hoogste autoriteit op militair gebied Buitenlanduche loteryen jin Spanje De Spaansche minister van finan- eiën heeft een wetsontwerp ingediend waarbij de omloop en de verkoop van buitenlandsche loten, zoowel als des betreffende advertenties in de cou ranten verboden wordt. Jacques I, keizer der Sahara. Zaterdag wilde Jacques Lebaudy koning Leopold van België een be zoek brengen. Hij reed in een prach tige ecruipage naar het koninklijk pa leis en liet zich aandienen als „Jacques I, keizer der Sahara". Koning Leopold wilde den heer Le baudy niet als vorst ontvangen, en keizer Jacques moest nu weer aftrek ken. Hi j was woedend en wil nu Bel gië verlaten, ofschoon hij eerst van plan geweest was daar eenigen tijd te verblijven. Een Man met twee harton. Sedert eenigen tijd woonde er in Alessano, bij Rome, een jonge man. drie-en-twintig jaren oud, Guiseppe de Haggio genaamd, wiens hart vol gens uitspraak der doktoren rechts gelegen was. Maar deze doktoren hebben nu bii Haggio nog e©n vreemder ontdekking gedaan. Hij heeft twee harten, het een i Een Spoorwegverbinding tnssehen Shanghai en Kanton. De Belgen schijnen op het gebied van het spoorwegwezen in China we der een groot succès te kunnen aan wijzen. Reeds lang was er van ge sproken verbindingen tusschen Shang hai en Kanton spoedig in orde te ma ken, doch de rechtstreeksche verbin ding zou te veel geld kosten, omdat de provinciën Tschekiang en Fokien zeer bergachtig zijn. Daarom kwamen de Belgen op de gedachte een lijn van Shanghai over Haugtschau in Tsche kiang en Nautschang in Kiangse naar Tschangscha, de hoofdstad van Hoe- nan, aan te leggen, waar zij aanslui ting zou krijgen aan den spoorweg van Hankau aan de Yangtsekiang naar Kanton. Zooals het Chineesche Algemeene dagblad verzekert, zijn in den laatsten tijd verscheiden Chi neesche kapitalisten in opdracht van Belgen in Peking geweest, waar zij door het eenige in China doeltreffen de middel, grenzenlooze royaliteit, hebben bereikt, wat zij wilden. De keizerin-weduwe heeft een rnil- lioen taels of ongeveer f 1.500.000 ge kregen. Niemand in China vindt dit een majesteitsschennis. Wie in Pe king iets bereiken wil, moet het op deze wijze probeeren, komt hij met leege handen, dan zal hij vele teleur stellingen beleven. De hervormingen in Macedonië. In Athene is op voorstel van een der vertegenwoordigers der Macedo nische belangen in Athene een bijeen komst gehouden van vijfduizend per sonen Verschillende redenaars wezen op het onrechtvaardige van het besluit der mogendheden om de districten Corytsa en Servia van de Macedoni sche hervormingen uit t© sluiten. De vergadering nam met algemee ne stemmen de volgende motie aan Zij zal trachten de rechtvaardig- lieidsgevoelens van de beschaafde we reld op te wekken om bij de groote mogendheden de uitbreiding te ver krijgen van de hervormingen tot de districten van Corytsa en Servia, zoo als zij oorspronkelijk hadden beloofd; zij vraagt wraak voor de misdaden van de Bulgaarsche comité's zij verzoekt de Grieksche regeering, natuurlijk beschermer van het helle nisme, bij de groote mogendheden stappen in dezen geest te doen, en vraagt haar in het bijzonder, zonder verwijl alles te doen, wat het misda dige werk der Bulgaren kan doen ophouden. Oalnsten te Helsingtore. Volgens een telegram uit St. Peters burg aan de Staten, loopt het gerucht dat in Helsingfors ernstige onlusten hebben plaats gehad. Een troep rust verstoorders zou het politiebureau en het bureau van de kanselarij van den generaol-gouverneur geplunderd heb ben, en acht-en-twintig werklieden en den kleinzoon van admiraal Pin kin hebben gedood. Engeliiche zeelieden op het Taticaan. Zaterdag zijn twee honderd man nen van de Engelsche marine, bege leid door veertig officieren, door den Paus ontvangen. Zij kregen iedereen zilveren medaille en de Paus bad sn hunne tegenwoordigheid voor hun koning, de koninklijke familie en En gelsche regeering. Daarop gaf hij hun zijn zegen. Een wijk Tan Parijs OTerstroomd De hoofdhuis der waterleiding, die van het reservoir Montsouris naar de wijken van Parijs aan den linker- Seine-oever leidt, is Zaterdagmorgen op het plein Denfert-Rochereau ge sprongen. Met een ontzettenden knal barstte de 'buis, die een middellijn heeft van 1.30 meter, uiteen en sloeg een igrpot gat in de straat, waaruit een zuil van water tot een belang rijke hoogte opspoot. Het plein en de aangrenzende'straten stonden in een oogwenk onder water en dit stroomde al maar voort, voortdurend door versch water gevoed, zoodat weldra de geheele wijk overstroomd was. Alle kelders waren volgeloopen en in som mige straten stond het water een hal ven meter hoog. Men telefoneerde naar het reservoir, waar de hoofd kraan werd afgesloten, maar, al stond er toen geen persing meer op het wa ter, duurde het toch' geruimen tija eer de geheele buis was leeggeloopen. De brandweer is met verscheidene stoomspuiten bezig het water uit te pompen en in de Seine af te voeren. Alle verkeer is in de overstroomde wijk gestremd, de bewoners zijn in hun huizen opgesloten en moeten met bootjes van levensmiddelen worden voorzien. HMMI GOEDKOOPST ADRES YOOR VOOR JACHTEN, BUITENPLAATSEN, BOOMGAAR DEN, VOLIèRES, FAZANTEN, KIPPENHOKKEN eoz.enz. Verplaatsbare Sanitaire Kennelinrichtingen. Solide Afsluithekken a t 1.70 per Meter. YRAAGT 8. Y. P. YERDER PRIJZEN. riwu per Aleter. 9 RIJZEN. p. 5 pond 35 et. p. 5 ons XO cent per ons F. J. van 't Vlie, Doelstraat 28. Uw ledige Al 1 n| rul Ik 50 cents. Tandpoeders en Pasta's, Mond waters, Taudenschulers etc.t C* SI»0* Z°»crSproete ËACDE-COLOGNBÜ n^alf Yraagt mij a onverbeterlijk Haarwater PITTRODOL, voorkomt Haaraltval, Schilfer ea bevordert den groei. Agent voor Haarlem en Omstreken: r bij de Infanterie Kazerne. ling schor klonk, blijf maar staan, waar ge staat, totdat zij is aange stoken. Het duurde een geruimen tijd eer de kaars brandde. De zwarte vogel was inmiddels bedaard geworden hij huppelde op den vloer. Zijn meester verwaardigde hem niet één blik im mers de poging om de deur der slaapkamer te openen nam al zijne opmerkzaamheid in beslag. August moest de deur voor hem openen en nu scheen weder het slui merend wantrouwen in de ziel van den rentenier te ontwaken. Zoo, beste vriend, ga nu naar huis. lolde hij, sluit de deuren ach ter je. Zal ik u niet eerst te bed bren gen vroeg August. Ik kan er alleen wel inkomen, wel te rusten. Goedennacht, antwoordde August, tot morgen De rentenier knikte toestemmend en oogde hem na. toen hij de kamerver- liet. Hij bleef staan luisteren en eerst toen hij hoorde, dat de huisdeur werd dichtgetrokken, die daardoor zoo- als hij wist vanzelf in ^t slot sprong, ging hij te bed en lag reeds na een paar minuten in een diepen, vasten slaap Het vermoeden van den ouden heef, dat. de bezwijming van zijn schoon zuster slechts comediespel was ge- woest, scheen ook door den president gedeeld te worden. De laatste gasten hadden zijn huis nog niet verlaten, of j hij trad het boudoir zijner vrouw bin nen. Hoe gaat het met je vroeg hij op een toon, die allesbehalve vriendelijk' klonk. 1 Kom-je eindelijk eens kijken, hoe het met mij gesteld is? vroeg zij ver wijtend. Ik had wel kunnen sterven zonder dat iemand zich om mij be-; kommerd hebben. - Dat zijn kinderachtige klachten, Hilda. Die hoogst onaangename stoor-, nis dwong onze gasten plotseling op te breken wij moesten ons met hen bezighouden en tallooze vragen beant-j woorden. Het was laat genoeg geworden 1 Dus daarom kreeg-je een flauwte? j Daarom? herhaalde zij. en richt-1 te zich op; uit hare bliksemende oogen wierp zij hem een toornigen blik toe. j Neen, maar het werd tijd, dat het; feest een einde nam. Niemand be- kommerde zich om mij. Je hadt onopgemerkt weg moeten' gaan. clan ware de stoornis vermeden. Ik had er mijne redenen toe. Welke Aanmerkingen over ons, die in j mijne nabijheid geuit werden. Over ons? Over onze afkomstonze ouders... En zulke aanmerkingen kunnen ie zoozeer opwinden? Ik lach ermee! Die zoo hoogmoedig en onverstandig is, moet stil zijn gang gaan; ik gun. hem van harte dat plezier. Zij doen het allen, sprak me vrouw, die zich driftig maakte, zelfs de neef van August. De von Varnow's zijn eene hoogmoedige familie ont kent dat eens als ge kunt Ja, dat ontken ik. antwoordde hij ernstigik heb er bewijzen voor, dat deze bewering geheel en al uit de lucht gegrepen is. Bovendien bouw ik groote verwachtingen op onze aan staande verwantschap met deze fami lie. Frits Ik ken deze hoop, maar deel ze niet. Selma von Varnow was tegen over onzen zoon allesbehalve bemin nelijk, ofschoon hij haar leven heeft gered. Ik hecht niet bijzonder veel waarde aan je opmerkingsgave, sprak de president, terwijl hij zijn schouders ophaalde, daartoe ontbreekt je scherp-1 zinnigheid. De von Varnow's zijn vol strekt niet hoogvaardigmen moet ze, nader kennen. Zij mogen zich van avond in het groote, bont bijeenge-l brachte gezelschap niet op hun ge-' mak hebben gevoeld, dat geef ik toe men is dan niet wel gemutst en die minder goede luim wordt dan ver-j keerd uitgelegd. Mevrouw gaf hierop geen ant woord zi;i drukte op den knop der schel, die naast haren divan was aan-, gebracht, on dc komst der kamenier! dwong den ouden heer zich te verwij- deren. Toen hij door de gang ging om zich naar zijn eigene vertrekken te hege ven, ontmoette hij Frits, die juist cle laatste gasten uitgeleide had gedaan. Komt ge bij mama vandaan? vroeg de jongeman bezorgd. Alles is weer in orde. antwoordde (1e president bedaard. Mama staat op het punt naar bed te gaan en zoover ik haar toestand ka,n beoordeelen is er geen reden tot ongerustheid. Des te beter, dan zullen wij ook naar bed gaan. Ik wou eerst nog wel een paar woorden met je spreken. Nu nog? Ja, wie weet of er zich morgen wel eene gelegenheid daarvoor aan biedt. Zoo laat is het trouwens nog niet Maar ge zult moede zijn Ik Loop heen, die ergernis heeft den slaap van mij verjaagd kom mee naar de rookkamer. Frits volgde zijn vader, maar naar zijn voorkomen te oordeelen, zag hij niet zonder angst dit onderhoud te gemoet. In de rookkamer stond en lag alles nog zoo, gelijk de gasten het vertrek hadden verlaten. De president nam een stoel en haalde uit den koelem mer, die naast hem stond, een flesch champagne. Waar is mijn glas, zei hij ah, juist, dit hier. Frits, kijk eens of je nog een schoon glas voor je kunt vinden. De candidaat nam een der glazen en spoelde het in den ijsemmer om toen nam hij plaats tegenover zijn vader en wachtte nieuwsgierig naar de in leiding van 't gesprek. Levi Meijer is bij mij geweest, be gon de oude heer, hij toonde mij een schuldbekentenis, die gij hem gege ven hadt. Blijf maar zitten, Frits, windt je daarom niet op Hoe durft die woekeraar zich vermetenriep Frits toornig. De schuld is nog niet vervallen. Dat gaf hijzelf toe maar die lui gaan secuurje schijnt ze nog niet te kennen. Ik heb vroeger nog nooit met woekeraars te doen gehad, riep de candidaat driftig, en als ik in de ver ste verte had kunnen vermoeden, dat Levi Meijer zoo gemeen kon handelen, door u lastig te vallen, zou ik hem niet de eer hebben bewezen met hem zaken te doen. De president schudde lachend zijn hoofd, maar er lag iets gedwongens in dat lachje. Wat dreef je daartoe? vroeg hij. Ik wil hopen, dat het geen speel schulden waren, maar wat het ook ge weest mag zijn, zeg mij de volle waar heid. Het is een geheim Kom, kom, je bent nog te jong om zulke kostbare geheimen er op na te houden. Voor den dag er mee. Of moet de vriendschappelijke betrekking tusschen ons tweeën ophouden. Dat zou ik tot geen prijs willen. Spreek dan ook niet van gehei men, die ik niet weten mag, Frits. Ik kan zwijgen, als het zijn moet,maar van mijn zoon verlang ik onbeperkte openhartigheid. Mevrouw von Felsing klaagde mij, dat haar echtgenoot zich in ver legenheid bevond, zei Frits aarzelend, terwijl hij de glazen van zijn lorgnet afwreef. Zij legde het vuur zoo na aan mijn schenen, dat ik haar wel mijn hulp moest aanbieden, en op recht gesproken, was mij dat aanbod ontsnapt, eer ik het vermoedde. Ik kon het niet meer terugnemen en moest mijn woord houden. U wilde ik niet graag daarover aanspreken, oom Wal ter weigerde mij het geld te leenen en toen bleef mij eindelijk niets anders over dan bij den woekeraar hulp te zoeken. De oude heer had de wenkbrauwen somber gefronsthij schudde wreve lig het hoofd. De barones heeft je onervaren heid misbruikt, antwoordde hij op verwijtenden toon, en haar man steekt natuurlijk daarachter. Neen, neen, die mag er niets van weten. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6