het wijzigen en het geven van straat namen en het invoegen van nieuwe bepalingen in de Algemeene Politie verordening, moest de feu actie van genoemde verordening op verscheide ne plaatsen worden gewijzigd. Do lieer HUGENHOLTZ klaagt er over, dat het. herzien van de geheele politieverordening op zich laat wach ten. Waar blijft die toch? vraagtspr. aan de Commissie. Do VOORZ. antwoordt, dat om de 5 jaar wordt gevraagd, welke artike len nog van kracht zijn an dat is on langs geschied. Nu wordt er herzien, naar gelang zich de behoefte voor doet. Do lieer HUGENHOLTZ erkent, dat de Voorz. volkomen gelijk heeft. Men heeft op sprekers aandrang even die verklaring afgelegd, maar dat was toen al te laat. Telkens is gezegd wacht maar. het komt., maar men ziet er niets van. Do VOORZ. zegt. dat de verklaring voldoende is vastgesteld. De heer VAN STYRUM zal de in sinuatie van den heer Hugenholtz, dat de Commissie niets doet (Hugen holtz 't is geen insinuatie, maar een beschuldiging naast zich neerleg gen. Wegens de woningwet is een al- geheele herziening der politieverorde ning thans al zeer ontijdig. De artikelen worden goedgekeurd. Punt H. Voordracht van B. en W. om ter hunner beschikking te stellen een be drag van ƒ525.voor gordijnen en tra pionpers in het. Stedelijk Museum. De heer MODOO meent, dat de Raad al geld heeft gegeven ter ver betering van den kap der Museum zalen. Daaraan is nog niets gedaan. Nu wordt geld gevraagd voor gordij nen en traplooper. Is 't niet beter, dat te laten wachten totdat de kap vernieuwd is? üe lieer DE BREUK antwoordt, dat het. de bedoeling is eerst den kap te verbeteren en daartoe zal dit jaar wel worden overgegaan, tegen Oct., na het rcisseizoon. Eerst dan zullen de gordijnen worden opgehangen. De lieer MODOO zegt, dat de kap ook in 't voorjaar had kunnen wor den hersteld. Het voorstel wordt goedgekeurd. Punt 15. Ingekomen is een verzoek van den heer A. Honig te Heemstede, houden de verzoek om teruggave van gas- geld, zooveel als door adressant van 1 Januari 1903 tot 1 Mei d. a. v. meer dan anderhalf maal den in de ge meente geldenden prijs is betaald. B. en W. geven den Raad in over weging genoemd verzoek van de hand te wijzen. De heer LEUPEN meende, dat de adressant recht heeft op gas voor li- maal den prijs in de gemeente. Hij heeft daarvoor een contract aange gaan met de gemeente. De heer VAN STYRUM zegt, dat de heer Honig zich vergist als hij zegt, dat zijn huis niet behoort bij Bosch en Vaart. Vandaar dat de Comm. af wijzend adviseert op het adres. Het voorstel wordt afgewezen. Te gen de heer Leupen. Punt 16. Voorstel B. en W. hen te machti gen een strook grond langs de Leid- sche Vaart, toebehoorönde aan F. Th. Grabijn, om niet voor de gemeente te aanvaarden. Goedgekeurd. Punt 17. Voordracht van B. en W. om een paar stukjes grond aan de Kamper straat voor 7 per M2. in koop af te staan aan den eigenaar der achter 1 liegende terreinen (J. J. van Cruijnïn- gen). Goedgekeurd. Punt 18. Voordracht van B. en W. om bij de brug over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder een nacht wacht-brugwachter aan te stellen op een jaarwedde van 7 per week en om een bedrag van /40Ö beschikbaar te stellen voor een wachthuisje. Goedgekeurd. Punt 19. Voorstel van B. en W. om aan de Zondagsschool-Vereeniging „Timo- theus" te vergunnen twee lokalen van de Tweede Tusschenschool voor Zondagsschool te gebruiken. De heer HUGENHOLTZ vraagt, of, deze vereeniging rechtspersoonlijk heid bezit. Dit. blijkt niet en vroeger hadden 15. en W. daar toch bezwaar tegen. Meermalen is om die reden een adres ter zijde gelegd. De heer DE HAAN HUGENHOLTZ zegt dnt in dat geval dan de vereeni ging zich tot den Raad wendde, hier is 't het bestuur. De heer HUGENHOLTZ waardeert deze liberale opvatting, maar meent dat voor deze vereeniging een gun- stem hem toe een stem, die li ij we gens haar onvastheid herkende als die van Mr. Grant. Zij is zco akelig stijfhoofdig. Niemand weet dat beter dan ikmaar ik zou het nog niet. opgeven, als ik u was. Staar mij toch niet ZOO aan. jonge man; ik kon niet helpen, dat ik wat hoorde van hetgeen er daar binnen plaatsgreep ik was toevallig dicht hij de deur Hit had den verbaasden Harold een eindje meegetrokken de gang in. ter wijl hij met een dikke tong tot hem fluisterdejtcrwijl zijn brandende adem evenals zijn donkerroode blos duide lijker dan woorden vertelden, hoe het met hem gesteld was. Ik zal je eon raad geven, die be rust op eigen ondervinding. Alles, wat je noodig hebt is een goede gelegen heid. Die zal ik je verschaffen, als je mij er iets voor in de plaats geeft We zullen geen woorden verspillen Luister eens. Mr. Gibson, wat heb je er voor over, als ik het vandaag nog voor je in orde maak Meisjes moe ten eenmaal achterna geloopen wor den, en het is soms noodig, ze vrees aan te jagen. Als je wezenlijk van plan bent. haar te trouwen, des te be ter natuurlijk maar zelfs al wou je dat niet ik ben er niet tegen, en De zin eindigde, met een tuimeling tegen den wand en een klapperen van de.tanden op elkaar, waardoor hij Harold losliet, die zich zoo snel mogelijk wegspoedde. stige uitzondering wordt gemaakt. Zelden vraagt een vereeniging iets, bijna altijd een bestuur en een be stuur is geen natuurlijk persoon. Men maakte vroeger bezwaar, zelfs als er de namen van de bestuurders werden bijgevoegd met de aanteekeningsa 'men vormende het bestuur. De heer VAN STYRUM deelt de in terpretatie van den heer De Haan Hugenholtz niet en raadt daarom uit stel aan, tot nader onderzoek. Dienovereenkomstig wordt de zaak aangehouden. Punt 20. Voorstel van B. en W. om aan K. Hoesbergen vergunning te verleencn tot het dempen van een gemeene sloot, gelegen tusschen den weg langs de Leidsche Vaart en een aan hem toebehoorend perceel, kad. Sectie B No. 2015 der gemeente Heemstede. Goedgekeurd. Punt 21. Ingekomen is een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verorde ning. regelende de voorwaarden voor de levering van electrischen stroom door de gemeente Haarlem. Het komt B. en W. voor, dat het tegenwoordig tarief aan de verbruikers, die de Centrale gunstig belasten, te weinig voordeelen biedt. B. en W. stellen voor om eengroo- terc prijsvermindering bij stijging van den brandduur en bij grooter wor den der installatie. Indien de verbrui ker een jaarabonnement neemt voor een bepaald aantal branduren, ge kend over de geheele aansluitings- waarde zijner installatie, wordt de priis berekend volgens onderstaande tabel Prijs van de Prijs van de boven binnen bet abon- het abonnement Uren nement vallende gebruikte kilo kilowatt-uren, per watt-urenper K.W.U. in centen. K.W.U. in centen. 500 28 22 750 25 15 1000 22 8 1250 19 8 1500 16* 8 1750 15 8 2000 14 8 2500 12* 8 3000 11* 8 Indien de verbruiker den stroom betrekt buiten de bepaalde uren, zijn de de avonduren loopende van Jan. 41/2 uur 's nam., in Februari van 51/2, in Maart van 61/2, in April van 7 1/2, in Mei van 8 1/2, in Juni van 91/2. in Juli van 91/2, in Augustus van 8, in September van 61/2, in October van 51/2, in November van 41/2, in December van 4 uur tot 91/2 's avonds, dan is de stroom goedkooper en kostf voor de eerste 2500 K. W. U. 0.10 per K. W. U.voor de tweede 2500 K. \V. U. 0.09, voor de derde K. W. U. 0.08 en voor de volgende 2500 K. W. U. 0.07 per K. U. Voorts stellen B .en W. voor een wijziging te brengen in den prijs van den meterhuur en dezen voor een I maximaal stroommeter te bepalen op 0.25 per maand. De huurprijs voor een electriciteitmeter bedraagt voort K. W. of ongeveer 17 gloeilampen van 16 N.K. 1.00, en voorts stijgend bij het aantal K.W. tot 20 K.W. of 340 gloeilampen van 16 N.K. /2.50. De huurprijs van grootere meters dan 20 K.W. of 340 gloeilampen wordt door B. en W. vastgesteld. B. en W. stellen voor deze veror dening vast te stellen en te bepalen, dat zij in werking zal treden opeen tijdstip door B. en W. te bepalen. Door den heer F. W. van Styrum wordt voorgesteld om inplaats van aan B. en W. op te dragen het tijd stip te bepalen, waarop de gewijzig de verordening, regelende de voor waarden voor de levering van elec trischen stroom door de gemeente, in werking zal treden, te bepalen dat de bovenbedoelde verordening in wer king zal treden op een nader door den Raad daartoe aan te wijzen tijd stip. De heer MODOO heeft in de vorige vergadering aanhouding van dit. puntl gewenscht, opdat de leden zich beter i op de hoogte konden stellen. Spreker moet eerlijk bekennen, niet veel wij zer te zijn geworden. Dit heeft hij eri wel in gezien, dat men een poging wil doen om de financieele uitkom sten gunstiger te maken. Spr. vreest' dat do verwachtingen van den heer Bellaar Spruijt niet zullen worden verwezenlijkt, omdat het prijsver schil tusschen gas en electrisch licht nog zoo groot is. Dus zou 'tslot van de rekening wel kunnen zijn, dat het per saldo nog nadeeliger uitkwam. Spr. vraagt daarom voorlichting van meer deskundigen, te meer daar de heer Blom pr ijsver an dering afraadt De heer N. KRUSEMAN antwoordt dat onjuist is, dat de Commissie en B. en W. los zijn heengegleden over het advies van den heer Blom. Deze is boven en voor alles gasman en is daarom tegen verlaging der electrici- teit, die veroorzaakt, dat de gemeente minder gas zou verkoopen. Zelfs wan- neer de Commissie dat als juist aan. HOOFDSTUK XIII. Sodom en Gomorra. Alleen in zijn weelderige rookka mer zat Harold met het hoofd in de handen voor'de tiende maal een brief overlezende, zooeven van Agatha ont vangen, het antwoord op een geschre ven aanzoek, waarop hij zijn laatste hoop had gebouwd. Weer een weige ring en deze scheen nog veel moei lijker te dragen, omdat ze zwart op wit geschreven stond. Nu moest hij er toch wel aan gelooven, hoe wanho pig staarde hij op den brief, die zijn vonnis behelsde. Het. is dat vervloekte geld O, hoe haat ik lietHoe haat ik het I Terwijl hij het zei, lag een uitdruk king van den grootsten afschuw op zijn gelaat. Het zou hem bepaald lee- lijk gemaakt hebben, als het niet meer 'geleken had op de ondoordachte woe de van een jongen dan op den wel overwogen haat van een man. O, om daarvan voor altijd be vrijd te zijn Die woorden had hij dikwijls voor zichzelf gezegd zonder ze bepaald ern stig to mocncnnu was het voor "het eerst, dat hij ze uitsprak en meende ook. Een hevig gevoel van walging beving hem voor zijn eigen welge steldheid. Wat had hij aan al dat goud. nu hij het eenige, waarnaar nam, dan levert de stroomgebruiker toch ook winst op. De heer Spruijt meent zelfs, dat deze meer winst op levert, dan de gasverbruiker. 't Is niet zoozeer de bedoeling om den prijs van electriciteit te verlagen, dit is niet geheel juist. Het streven is moer in het bijzonder de prijzen te vestigen op beteren, logisclien grond slag. Het tarifeeren van electriciteit is zeer moeilijk, omdat het gemaakt moet worden op het oogenblik, dat liet gevraagd wordt. Bovendien ligt hier de waarde niet in de grondstof, maar in den aanleg, de kosten van toezicht, enz. Laat iemand zich aan sluiten, dan jaagt hij alleen daar door de gemeente op hooge kosten, ook al gebruikt hij weinig of geen stroom. Het meest rationeele tarief zou dus zijn, dat men bij aanleg zijn aandeel betaalde in de algemeene kosten en voor den stroom nog een klein supplement. Intusschon is bier- tegen onwil van het publiek. Het is dus zaak. voordeelig tarief te geven laan lien, die 'tmeeste gebruik maken van hunne installatie. Hoe langer zij hun lampen laten branden in even redigheid tot de installatie, des te I heter klanten zijn Ze voor de fabriek. De electrische stroom, die 's avonds gebruikt wordt, moet men ook des avonds maken. Vandaar, dat elke fa briek zorgen moet voor afzet van haar dag-productie, die uit den aard der zaak zal moeten dienen voor kracht. 't Is hoogstwaarschijnlijk, dat daar van tot lager prijs veel gebruik zal worden gemaakt.. Dit zijn de hoofdbeginselen, een lo gischer tarief, betere verdeeling voor, de fabriek en een goedkoope aanbie ding van kracht. Waar de fabriek nu nog met. verlies werkt, is aan te ne men, dat dit allengs verminderen en misschien geheel verdwijnen zal. (Ap-j plaus.) Het voorstel wordt thans eenparig goedgekeurd, evenals het amende- mcnt-VAN STYRUM. die dit heeft ingediend, omdat het niet logisch is, dat de Raad de invoering van een verordening overlaat te bepalen aan een ander College, terwijl hij zelf de verordening vaststelde. Punt 22. Adres van Curatoren van het Gym nasium, waarbij zij dr. C. H. Brink man aanbevelen voor de benoeming van Ieeraar in de wiskunde cursus 1904'05 op een belooning berekend tegen 1300 per cursus. Dit punt vervalt, daar Dr. Brink man een benoeming in Sneek heeft aangenomen. Punt 23. Voorstel van B. en W. om met in gang van heden te benoemen voor den tijd van twee jaren tot hoofden der herhalingsscholen a. van die gevestigd in het gebouw der kostelooze school lett. A., den heer C. de Beer. b. van die gevestigd in de hulp- school aan de Tuchthuisstraat, den heer P. Th. Jansen. c. van die gevestigd in het gebouw der kostelooze school C. den heer J. B. A. Saeijs. Elk tegen een belooning van ƒ100 per jaar. De voorgedrageneu worden allen benoemd. Punt 24. Voordracht voor onderwijzer aan de zevende tusschenschool I. Joh. Westenberg. Haarlem. II. A. W. Troll, idem. III. J. Kalsbeek, Hillegom. Benoemd de heer Westenberg. RONDVRAAG. De heer HUGENHOLTZ herinnert eraan, dat het welslagen van het bureau voor informatie grootendeels van den leider zal afhangen. Spr. vraagt, of B. en W. kunnen mede- déelen, wat hen er toe heeft geleid juist den heer C. Sorgdrager te be noemen en welke eigenschappen hem daarvoor bijzonder geschikt maken. Spr. beweert niet. dat de heer Sorg drager die niet bezit, hij vraagt De VOORZ. zegt. dat het College ervan overtuigd is, dat de benoemde die eigenschappen bezit, anders zou het den heer Sorgdrager niet be noemd hebben. De heer HUGENHOLTZ is daarmee voldaan. De uitkomst zal dus B. en W. in 't gelijk moeten stellen. De heer GROOT heeft opgemerkt, dat nu nog niet alles uit den grond van de gasfabriek wordt verwijderd. De groote putten worden voor een klein deel afgebroken en volgegooid met aarde. Wordt daarover niet pre cies heengebouwd, dan zal het water er niet wegloopen en zullen er ook geen pijpen doorgelegd kunnen wor den. De heer RINKEMA is van oordeel, dat voor ƒ2500 niet alles kan worden weggenomen. In 't bestek staat dan ook 50 c.M. beneden A. P. Spr. vraagt zich af, nu de aanbesteding is ge bleven beneden de raming, of het niet goed zou zijn. den aannemer te vra gen, wat hij hebben moet om die put ten weg te ruimen geheel en al. Moet er geheid worden, dan kan men an- zijn ziel verlangde, er niet voor kon koopen Alles was te koop alles en ieder een, behalve juist ZIJ. Niets dan dat koude geld, liefdesgeluk was voor hom niet weggelegd. Ouders waren bereid hun dochters te verkoopen. vrouwen zichzelf, mannen hunne zie len, en ZIJ was niet te bewegen op te offeren, wat zij zelf met den naam van een droom betitelde En zijn beproeving was des te groo ter omdat juist haar onaantastbaar heid hem des te meer naar haar deed verlangen. Haar kunst dekte haar als een wapenrusting, verdedigde haar tegen alle aantrekkingskracht van het geld plaagde en bekeerde hem j tegelijk, omdat er een zielstoestand j uitsprak, zooals hij nog nooit eerder ontmoet had. Behalve kwelling en be koring was hij dus ook bezield van verrassing. Zelfs voor zijn eigen bescheidenheid en die was voor een man boven het middelmatige scheen bet iets onge- loofelijks, dat een meisje in haar om-' standighéden weigerde met hem te trouwen. Sylvia had hem getoond, hoeveel hij op de huwelijksmarkt waard was, en hij zou al heel dom hebben moeten zijn om daarvan niet to loeren. Zoo onlogisch zijn dikwijls onze gevoelens, dat, terwijl hij zijn geld haatte en minachtte, hij toch j half verontwaardigd was dat Agatha er niets van wilde weten en bij het1 ders wel eens op een muur terecht komen, waarmee niets te beginnen zal zijn. De VOORZ. zegt overweging toe, daarvoor zou toch een voorstel aan den Raad noodig zijn. De heer GROOT zegt, dat de be stratingen en gemetselde vloeren toch moeten worden weggenomen, volgens bestek. Spr. heeft hier en daar trottoirban den zien leggen. Overal zijn breede, op den Wagenweg zijn er smalle, die liggen nu aan de linkerzijde en breede aan den rechterkant.. Spr. weet niet, of die smalle goedkooper zijn, maar vreest, dat allengs de breede verwijderd zullen worden en door smalle vervangen. Dit kan noch tot verbetering, noch tot verfraaiing strekken en spr. vraagt naar de oor zaak daarvan en de financieele ge-' volgen. Vaklieden hebben spr. mee gedeeld, dat het beslist zal leiden tot groote uitgaven. De heer RINKEMA meent, dat de deskundige, die den heer Groot, heeft ingelicht, de zaak verkeerd heeft voor gesteld. Een trottoirband is een noodzakelijk kwaad, voor afscheiding van de straat van het trottoir. In de Houtstraat zijn de trottoir banden te breed en te dun en breken. De nieuwe banden worden hoogeren zullen veel minder breken en veel minder onderhoud vereischen. Daar, waar de banden slecht zijn, worden ze door smallere vervangen. Spr. meent te weten, dat de prijs niets scheelt. (De heer DE BREUK knikt bevestigend.) De heer GROOT is volkomen bevre- digd. De vergadering wordt gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 cents per regel. Indien gij last hebt van aambeien, eczema, huiduitslag of jeukingen zendt uw naam en adres schriftelijk aan den heer J. TAN GÜLIK, Zijlstraat 98, Haarlem, die U kosteloos en franco een mon ster zenden zai van „Forsters' Zalf. Dit. aanbod is slechts van kracht tot MAANDAG 15 AUGUSTUS. Koloniën. De aieuwe Gouverneur Generaal. Het „Bat. Nbld." schreef den 7den Juli „Indien iemand in zijn verleden goede beloften geeft voor een krach tig en doortastend bestuur, dan is hot generaal Van Heutsz. De zeldzame eenstemmigheid, waarmede zijn Can dida tuur hier en in Nederland als de eenig mogelijke oplossing werd be schouwd, legt daarvan getuigenis af. Hier en ginds verwacht men alleen heil van een krachtige persoonlijk heid, die de toestanden zóó grondig kent, dat hij ze kan beheerschen hier zoowel als ginder zag en vond men in geen ander die persoonlijk heid terug. „Wanneer over eenige weken, mis schien over eenige dagen reeds, de officieele bevestiging komt der tij ding, za.1 deze over Indië gaan als een verademing. Want alle waarbor gen zullen er zijn, dat. dan van de landvoogdij die machtige invloed zal kunnen uitgaan, welke noodig is, hard noodig, om ons bestuur te bren gen uit de impasse waarin het is ge raakt. „En daarom herhalen wij Indië ge luk te wenschen met deze keuze." ..De Locomotief' schrijft, na het verschil aangetoond te hebben tus schen de taak, die generaal Van Heutsz schitterend heeft volbrachten die welke hij nu op zich heeft geno men, hiermede bedoeld te hebben te laten uitkomen, dat er omtrent zijn gouverneur-generaalschap niets valt te voorspellen. „Men heeft in de denkbeelden van den kapitein Colijn de denkbeelden van den leerling van Van Heutsz wil len zien, en daaruit zou men dan moeten besluiten dat gouverneur-ge neraal Van Heutsz, hoewel liïilitair in zijn hart, een man der uiterste de centralisatie zou zijn. Echter, in het feit, dat generaal Van Heutsz zek§rd persone n eene groote zelfstandig heid liet, waar dit hem wegens het karakter van den betrokkene en we gens den aard der taak, die hern werd opgedragen, wenschelijk voorkwam, mag men nog niet het bewijs gelegen achten eener staatkundige neiging naar administratieve decentralisatie, d. w. z. het verleenen van zekere zelf standigheid aan administratieve dee- len van het administratief geheel, af gescheiden van de persoon van den functionaris, die aan het hoofd van pijnlijke van een afgewezen minnaar te zijn voegde zich de vernedering van den rijken man, die ziet, dat hetgeen hij bezit, als van weinig waarde wordt verworpen. Hij stond voor het venster met de handen in den zak, onverschillig staarde hij naar het rijtuigje, dat voor de deur stond, en onverschillig bedacht hij, dat hij ditzelfde rijtuig je zooeven moest hebben hooren stil houden. En toch, al ging het ook een beetje moeilijker wie weet? Mij dunkt, ik zou dan Mijnheer, daar is een heer om u te spreken. Die woorden, door den bediende uitgesproken, stoorden hem in zijne overpeinzing. Met een woedende weigering op de tong keerde Harold zich om, maar ontsloot zijn lippen enkel om ze weer te sluiten, want de bezoeker in kwes tie volgde den knecht op de hielen, en zijn verschijnen was zoo. volkomen onverwacht, dat Harold er niet aan denken kon hem belet te geven. Het leek hem eeuwen en geen jaren geloden, dat hij dit bloedroode haar en dat spookachtige gelaat meer ge zien had, waarover nu dwars een streep liep, die op een versch littceken leek. Herr Schmal mompelde hij on zeker. Ja, ik ben het, klonk het in den het administrate.deel staat, Men zou uit het verleden van den generaal eer hiertoe mogen besluiten, dat hij als civiel-bestuurder méér zal hechten aan het karakter en de capaciteit van gewestelijke bestuurders dan aan de inrichting van het gewestelijk be stuur op zichzelf. „Wij hebben dus slechts af te wach ten wat het gouverneur-generaalschap Van Heutsz ons brengen zal. „Maar, de woorden van mr. Klein tjes overnemende, „dat het" onder welke bestuursinrichting dan ook ..bij, den landvoogd in do eerste plaats aankomt' op breede algemeene ont wikkeling, energie, karakter, helder oordeel, geest- en werkkracht", en daarbij overtuigd van de voortvarend heid, de vrijzinnigheid en de cordaat- heid van den nieuwen landvoogd, ge looven wij. dat Nederlandsch-Indic dit nieuwe bestuurstijdvak met ver trouwen tegemoet mag gaan." Hoe zal de man mest de ijzeren vuist zijn als gouverneur-generaal, vraagt het „Soer. Hbld." „Wij zullen heden op deze vraag geen antwoord pogen te geven. Laat ons alleen zeggen, dat in de tegen woordige omstandigheden, nu hier in Indië onze erbarmelijke staatsma chine op het doode punt is gekomen, een soort van Hercules noodig is om als reparateur op te treden. Dat ge neraal Van Heutsz de reparaties niet zachthandig zal uitvoeren, daar kan men zeker van zijn. Moge hij zich velen tot vijand maken." Hetzelfde blad schrijft aan het slot van een ander artikel over generaal Van Heutsz als gouverneur-generaal „Zoo is dan onze slotsom, dat in de gegeven omstandigheden de keuze van generaal Van Heutsz op sommi ge gronden te verdedigen, op andere gronden niet toe te juichen is. Waai de taak van den gouverneur-generaal zoo veelomvattend is. zijn in alle opzichten geschikte dignitarissen aves rarae en moet bij de komst van een nieuwen landvoogd gespeculeerd wor den op den inhoud van de vermaarde doos van Pandora." Uitlotingen. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN 'S LANDS WEERBAARHEID. Loten van J1870, groot f 2.50. Premiën op 9 Juli 1904. (Vervolg). Prijzen van f 3.50. Serie 42 No. 3 7 9 10 12 14 16 24 26 29- 30 35 3S 41 47 Serie 62 No. 4 6 7 9 13 23 25 26 29 31 35 36 39 40 41 43 48 50 Serie 102 No. 2 3 4 12 14 20 21 22 23 36 37 41 43 44 45 46 48 49 Serie 246 No. 1 2 3 6 7 8 10 12 13 14 15 19 21 23 24 26 27 28 30 36 42 46 48 Serie 273 No. 6 11 14 21 25 27 29 30 31 33 37 40 42 46 Serie 280 No. 2 7 14 15 16 28 29 32 33 38 40 42 47 Serie 372 No. 1 2 5 7 10 14 15 18 19 23 26 27 28 29 31 32 33 40 42 43 46 48 Serie 604 No. 2 3 6 8 9 13 14 15 19 24 26 29 30 32 35 38 39 50 Serie 629 No. 1 3 5 10 12 14 16 17 20 22 23 25 27 31 32 33 37 41 42 50 Serie 793 No. 4 7 8 10 11 12 18 22 26 30 32 39 40 41 43 46 47 50 Serie 862 No. 1 2 5 6 S 9 14 24 25 29 31 32 36 37 38 43 45 46 47 Serie 890 No. 4 6 8 18 19 25 26 28 29 31 35 37 47 49 50 Serie 953 No. 4 5 8 10 12 14 15 18 22 23 25 27 28 29 31 35 37 47 50 Serie 1014 No. 5 11 15 16 17 18 19 23 26 31 32 34 45 47 50 Serie 1079 No. 13 5 6 7 12 19 21 22 26 28 37 39 42 45 46 47 Serie 1121 No. 8 14 16 19 25 26 29 30 31 36 38 40 45 46 48 50 Serie 1122 No. 3 5 10 11 12 14 15 25 26 27 29 33 34 36 44 46 48 Serie 1147 No. 5 11 15 18 21 26 27 29 30 32 35 40 42 48 49 Serie 1367 No. 3 5 6 8 9 13 22 24 27 31 33 35 44 45 47 49 Serie 1554 No. 1 3 10 12 15 18 19 20 26 32 34 35 36 38 46 47 Serie 1648 No. 4 8 15 20 21 23 25 26 29 32 35 41 46 47 49 Serie 1772 No. 3 8 12 13 15 19 20 22 23 28 29 30 31 32 39 44 45 46 49 Serie 1777 No. 13 7 9 11 15 16 18 19 20 24 26 30 31 36 40 41 43 Serie 1863 No. 1 6 12 13 16 21 22 23 25 26 31 32 36 37 39 41 45 46 47 49 Serie 1945 No. 5 15 18 26 27 31 33 34 35 45 Serie 1992 No. 1 6 9 10 14 17 18 20 21 -24 29 31 33 34 36 37 39 44 49 Serie 2045 No. 7 14 15 17 18 19 23 26 29 30 32 33 34 38 39 42 45 46 49 Serie 2050 No. 5 9 14 15 16 17 18 22 26 27 28 29 37 40 41 42 45 46 47 Serie 2052 No. 1 2 5 6 7 9 10 20 22 29 32 36 37 38 41 47 48 50 Serie 2072 No. 1 3 5 8 17 21 26 34 36 37 40 41 42 46 49 50 Serie 2093 No. 1 4 5 7 8 18 19 26 27 28 29 33 35 36 39 46 47 Serie 2189 No. 2 6 8 10 13 15 16 17 18 20 22 24 28 30 32 *34 35 36 40 47 Serie 2239 No. 1 4 11 13 15 18 19 21 22 -23 24 26 29 35 36' 45 47 48 49 Serie 2320 No. 3 4 8 10 13 16 17 23 27 35 37 45 46 47 50 Serie 2404 No. 3 4 5 9 13 19 -20 21 23 26 28 29 30 36 37 43 44 45 46 Serie 2513 No. 1 2 3 5 7 9 12 13 14 17 19 21 23 29 31 37 38 43 Serie 2560 No. 3 8 11 12 13 16 19 24 25 26 28 29 30 31 32 35 40 46 48 50 Serie 2569 No. 3 4 12 13 15 16 18 20 23 24 27 28 29 30 31 32 34 36 38 41 44 45 49 Serie 2572 No. 2 3 4 7 8 11 15 21 23 25 26 30 33 34 35 38 39 41 42 44 45 46 Serie 2730 No. 6 3 10 17 21 -27 32 36 43 45 48 49 50 Serie welbekenden tongval,eenigszins schor tengevolge van stof, opgedaan opeen lange en haastige reis. Hoe meer de bezoeker in het licht kwam, hoe waarschijnlijker scheen het, dat hij rechtstreeks van het sta tion kwam. De slordige boord, dc vui le leeren riem, waaraan een armoe dige reistasch over den schouder, wa ren daar bewijzen genoeg van. Ik ben het maar is u het wel werkelijk? Ach ja, die eigenaar dige manier om de oogen op te slaan overtuigt mij. Waarom kijkt u zoo verbaasd, Mr. Gibson? Mij dunkt, het is nogal natuurlijk, dat ik hier ben na uw laatsten brief, nietwaar Mijn laatste brief? zei Harold geheel onbevangen, want zijn gedach ten waren zóó ver van Herr Schmal afgedwaald, dat het hem moeite kostte, zich tot aandacht voor hem te dwingen. Ja, om die reden ben ik hier. Zijn echt Duitsch zelfvertrouwen j scheen op reis geheel verloren te zijn; gegaan. Hij sprak op zenuwachtigen toon, onrustig zijn oogen op de deur gericht, die zich achter den lakei had gesloten. Het heldere electrisch licht deed de zilveren draden in zijn zwo ren la-ullèbol des t» duidelijker uil- komen. waardoor zijn hoofd als met asch bestrooid scheen, terwijl zijn ge laat er spookachtiger uitzag dan ooit. U herinnert zich zeker nog wel. 2828 No. 1 7 16 19 20 23 27 28 29 34 36 37 38 39 42 43 48 49 Serie 2858 No. 3 13 14 18 22 24 26 31 35 37 45 47 Serie 2859 No. 2 7 8 11 14 16 18 19 33 35 37 50 Serie 2937 No. 1 4 10 11 16 18 19 22 23 29 32 35 36 4 2 44 47 13 49 50 Serie 2964 No. 2 8 9 10 14 21 24 33 36 38 39 40 41 43 45 47 18 Serie 3013 No. 7 8 10 11 15 16 17 18 20 24 27 31 32 38 39 41 43 47 Serie 3065 No. 2 4 5 6 7 14 15 21 22 25 27 35 10 42 4-1 46 48 49 Serie 3099 No. 2 4 5 6 12 16 21 22 28 29 34 37 38 41 46 47 49 Serie 3126 No. 1 4 6 7 10 14 16 19 26 27 30 31 34 43 47 49 Serie 3161 No. 4 5 7 8 10 11 14 16 17 18 24 27 36 37 39 40 41 43 45 50 Serie 3222 No. 5 8 9 14 18 22 24 31 32 33 38 39 43 48 49 50 Serie 3275 No. 3 7 9 10 12 14 15 16 20 23 26 29 36 38 40 42 43 47 49 Serie 3311 No. 2 3 4 5 7 9 10 16 18 20 23 30 31 32 35 36 39 42 43 45 46 48 49 50 Serie 3345 No. 2 5 10 11 13 23 27 *28 29 30 38 39 40 41 43 44 47 48 50 Serie 3375 No. 2 3 4 5 6 9 12 17 21 26 29 46 48 49 50 Serie 3426 No. 1 2 5 6 10 14 16 19 20 21 23 26 28 33 35 37 38 42 43 48 49 50 Serie 3635 No. 2 3 4 8 9 10 11 13 14 15 17 19 20 22 24 26 28 29 37 38 10 12 46 50 Serie 3652 No. 2 4 5 9 12 17 18 24 30 33 40 41 50 Serie 3660 No. 14 6 7 8 9 11 13 15 19 22 26 28 29 30 31 32 34 40 41 45 46 48 49 Serie 3748 No. 3 6 8 11 15 26 27 32 36 43 44 46 47 Serie 3757 No. 7 11 12 13 17 24 25 26 29 30 32 41 44 45 Serie 3846 No. 3 4 7 11 14 19 21 27 31 32 38 39 40 42 43 44 48 50 Serie 3849 No. 2 3 4 6 7 9 11 12 16 19 23 27 29 30 32 34 38 39 43 Serie 3954 No. 6 7 8 12 13 15 19 20 26 28 34 36 3S 40 43 45 Serie 3960 No. 2 8 12 17 18 19 23 29 32 36 38 Serie 4148 No. 1 5 8 IS 19 22 23 27 28 29 34 36 37 39 46 47 Serie 4279 No. 3 6 7 9 11 18 19 24 27 30 31 33 34 37 38 42 15 46 47 Serie 4320 No. 2 8 10 15 17 19 20 21 27 28 32 33 35 36 40 4-1 Serie 4363 No. j 23 33 34 35 41 47 48 49 Serie 4400 No. 4 7 10 11 14 16 19 23 33 10 43 48 49 50 Serie 4453 No. 7 10 11 13 15 16 17 19 25 26 33 38 39 43 45 48 49 50 Serie 4584 No. 10 13 14 15 21 23 26 31 32 39 43 44 47 48 Serie 4603 No. 3 5 9 17 18 19 20 21 22 23 25 31 33 34 35 40 42 47 48 50 Serie 4628 No. 4 5 12 13 14 15 16 18 24 29 32 34 49 50 Serie 4861 No. 3 10 15 23 24 27 32 35 36 37 42 45 46 47 49 Serie 4876 No. 2 3 5 7 10 19 20 24 26 28 29 31 33 40 Serie 4877 No. 2 6 8 10 11 12 13 22 23 24 29 30 35 38 43 44 45 47 50 Serie 4983 No. 1 5 6 7 9 21 24 25 26 27 32 36 43 44 45 47 50 Serie 5027 No. 2 4 6 8 13 14 18 19 2L 23 36 38 42 44 46 48 Serie 5059 No. 4 10 11 12 15 18 19 20 21 23 26 34 37 38 42 45 Serie 5094 No. I 7 9 14 16 23 25 35 36 37 42 46 47 49 50 Serie 5145 No. 5 6 8 9 13 17 18 21 22 25 26 30 39 44 45 49 Serie 5297 No. 3 5 9 12 13 14 15 22 28 34 36 37 38 45 Serie 5333 No. 2 10 14 17 20 22 23 25 30 35 10 41 46 Serie 5355 No. 2 8 10 14 17 20 22 23 31 32 42 46 47 49 Serie 5415 No. 2 4 5 7 12 13 14 15 17 22 25 27 34 35 36 38 41 42 47 49 Serie 5863 No. 1 4 7 8 12 13 16 19 21 22 26 27 30 31 32 33 34 38 42 43 4S 49 Serie 5873 No. 3 6 9 14 15 21 22 24 27 32 34 35 37 -12 46 48 49 50 Serie 5921 No. 2 9 10 14 15 16 18 19 20 21 25 27 28 32 34 35 39 40 -11 43 46 47 48 49 50 Serie 5975 No. 1 2 4 6 7 11 13 16 21 24 25 28 29 31 36 37 39 40 41 42 47 50 Serie 6054 No. 3 4 6 7 9 16 17 21 25 27 32 34 36 39 41 45 49 Serie 6097 No. 5 10 11 12 19 27 28 31 33 35 36 37 42 43 45 Serie 6208 No. 5 7 8 10 14 25 31 3-2 38 39 42 43 43 47 48 Serie 6240 No. 4 8 12 13 22 24 27 29 32 33 38 39 41 46 48 50 Serie 6302 No. 1 3 4 6 8 10 13 17 24 27 29 36 40 45 48 49 Serie 6318 No. 5 12 14 15 17 26 27 28 32 35 37 43 46 50 Serie 6357 No. 2 4 5 8 13 20 21 22 26 27 29 35 40 42 45 47 48 Serie 6468 No. i 2 11 15 16 18 20 22 23 25 26 28 35 36 39 40 42 44 46 47 48 Serie 6572 No. 5 6 8 13 15 17 19 20 24 26 29 32 33 34 45 50 Serie 6673 No. 1 2 4 7 10 17 22 25 36 40 44 47 Serie 6735 No. 3 7 9 11 19 20 26 27 28 30 36 37 39 40 47 48 49 Serie 6796 No. 1 2 3 4 11 13 17 18 19 20 22 24 29 37 38 40 41 Serie 6804 No. 3 4 5 11 14 15 16 19 22 23 25 -27 30 32 33 41 42 14 48 49 Serie 6920 No. 6 8 11 15 16 18 19 20 26 31 34 37 38 44 45 49 50 Serie 6966 No. 4 6 12 16 20 22 24 28 29 30 32 37 39 45 47 48 Serie 7182 No. 2 4 6 8 26 31 32 34 39 40 42 44 15 46 Serie 7243 No. 2 10 11 12 14 16 19 -26 27 32 33 34 42 43 46 Serie 7313 No. 4 6 9 10 13 16 18 22 23 25 31 33 43 48 50 Serie 7353 No. 3 6 7 10 15 18 19 20 23 24 30 33 34 35 39 43 Serie 7375 No. 11 16 21 24 25 48 49 50 Serie 7482 No. 5 11 14 17 19 26 28 30 39 45 46 48 Serie 7541 No. 6 9 10 14 15 16 17 18 24 28 30 32 34 38 43 46 Serie 7546 No. 1 6 7 11 20 23 24 26 34 35 38 41 42 45 46 47 49 50 Serie 7667 No. 3 5 6 8 17 21 29 30 32 37 4-2 43 Serie 7729 No. 3 9 12 19 21 22 23 24 26 33 34 38 39 43 44 Serie 7915 No. 3 4 5 7 8 13 14 22 29 36 38 42 43 Serie 7921 No. 1 3 5 12 17 20 28 30 32 33 34 35 41 42 43 46 Serie 7941 No. 10 12 14 17 18 26 27 34 38 41 44 49 50 Serie 7950 No. 1 8 12 19 22 25 30 31 34 36 39 44 48 Serie 7962 No. 3 22 23 24 26 29 34 45 46 48 49. Alle overige in de op 1 Juli 1904 getrokken Seriën begrepen nummers elk f 3.—. Betaalbaar dadelijk. wat u in dien brief schreef Ja, ik herinner het mij, zei Ha rold, die weer tot zichzelf gekomen was. Ik deed u een aanbod En ik ben overgekomen, om u te vragen, of u het ernstig meende, viel Herr Schmal in de rede, terwijl hij een oude handschoen uittrok, en met zijn vingers door het haar streek precies zooals vroeger. Is u van Berlijn gekomen om mij dat te vragen j Ja, zoo iets overkomt ons niet iedex-en dag, zooals u weet. En u wil liever mondeling dan schriftelijk uw verontwaardiging daar over uiten Dat is juist iets voor u. Maar u moet niet al te hoos zijn, zei Harold zeer ernstig, het was alleen maar een proef, moet u weten. Dus sprak u niet in ernst vroeg de Duitscher, die plotseling scheen te verstijven, met schrik op het ge laat. Volkomen in ernst. Het kwam mij voor, dat zoo'n gevaarlijk per soon als een anarchist niet t,e duur gekocht is met een millioen, ofschoon het dom van mij was te veronder stellen. dat u dien persoon kon ziin. Langzamerhand trok Herr Schmal uit zijn zak een. zeer ouden en socia listisch rooden zakdoek, en wreef daarmee zenuwachtig over zijn sre- laat. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6