De Arme Mlionair Binnenland. ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk besluit van 27 Augus tus 1904 n. 1 is rar. T. M. C- Asser, lid van den Raad van State, benoemd tot minister van Staat. Bij Koninklijke besluiten van 27 en 29 Augustus 1904 zijn benoemd tot ridder in de orde van den Ne- ■derlandschen Leeuw jhr. mr. A. J. van Citters, Harer Majesteits buiten gewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Pekingmr. A. F. L. graaf van Rechteren Limpurg Almelo, Ha rer Majesteits minister-resident te Bern mr. \Y. B. R. van Weideren baron Reagers. Harer Majesteits mi nister-resident te Bucarest; tot officier in de orde van Oranje- Nassau jhr. dr. J. Loudon, gezant- schapsi aad te ParijsM. Carabetian, eerste-tolk bij Harer Majesteits ge zantschap te Constantinopel tot ridder in de orde van Oranje- Nassau J. S. Bowles, voorzitter der Nederlandsche Vereeniging van wel dadigheid te BrusselJ. Rypperda Wierdsma. voorzitter van de Neder landsche Vereeniging te New-York S. P. Streliski, voorzitter van de Ne therlands club te Londen jhr. F. L. F. J. Testa, rechter bijzitter in de consulaire rechtbank te Constantino pel W. F. R. Kisker, consul der Ne derlanden te StettinJ. A. Vayson, vice-consul der Nederlanden te Ab beville P. II. Haagensen, vice-consul der Nederlanden te Grimsby A. Rod- de, consul der Nederlanden ie Per- nauE. Giacopini, vice-consul der Nederlanden te Spezzia R. Isern Maury, consul der Nederlanden te Seville W. Grünfeld. consul der Ne- derlandien te Brünn M. J. do Conde jr.. consul der Nederlanden te Bahia tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuwjhr. rar. W. H. de Savornin Lohman, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden mr. J. C7 baron Baud. procureur-ge neraal bij het gerechtshof te Amster dam mr. J. van Walré. vice-presi dent der arrondissements-rechtbank te Utrechtmr. C. L. M. E. J. E. ba ron Speijart van Woerden, officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Bredamr. J. Rombach, kantonrechter-plaatsvervanger te Rot terdam (2de kanton) mr. B. Cohen, deken der orde van advocaten te Gro ningen tot officier in de orde van Oranje- Nassau mr. W. A. Offerhaus, nota ris te Nieuwolda G. W. van Eerde, secretaris van het provinciaal kerkbe stuur van Groningèn, predikant bij de Nederduitsche Hervormde Gemeen te te HuizingeJ. J. Graaf, deken en pastoor te Ouderkerk a. d. Amstel tot ridder in de orde van Oranje- Nassau J. van Walsem, predikant bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente te 's-GravendeelA. F. Kamp, predi kant bij de Nederduitsch Hervormde Gemeente te ZwolleH. Hoekstra, predikant bij de Gereformeerde Ge- ;meente (Kerk B) te ArnhemJ. A. Verstege, pastoor te Nijkerk; dr. J. A. H. G. Jansen, pastoor te Bunniks A. S. Hartogensis, president van het synagegaal ressort in Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch, tevens afgevaar digde bij de centrale commissie voor de algemeene zaken van het Neder- landsch Israëlietisch kerkgenoot schap C. Swaving, commissaris van politie te den HelderG. Boland, hoofdonderwijzer bij de Rijkswerkin richtingen Veenhuizen tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Lqeuw H. Fennema, te Sneek, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaaljhr. H. P. C. Bosch van Drakestein van Nieuw- Amelisweerd, te Bunnik. lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal jhr. mrr J. J. Pompe van Meerder- voort, te 's-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal J. D. baron van Wassenaer van Ro- sande, te 's-Gravenhage, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuidholland; S. J. R. de Monchy, te Rotterdam, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuidholland dr. W. Kapteyn. hoog- l'eeraar aan de Rijks-universiteit te Utrechtdr. G. Wildeboer. hoog leeraar aan de Rijks-universiteit te Groningendr. C. Winkler, hoog leeraar aan do Gemeentelijke Univer siteit te AmsterdamJ. H. L. van Deinse, te Amsterdam, inspecteur van den arbeid in de 4de inspectie tot broeder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw Maurice ILage- man. toonkunstenaar te Amsterdam is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-NassauJ. A. Frederiks, architect te Middelburg; zijn benoemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau 1. Vita Israël, majoor bij de dienstdoende schutterij te Amster dam dr. Th. Dentz. lector aan de Riiks-universiteit te Utrecht; J. E. Grevers, privaat-docent aan de Ge- meentelijke universiteit te Amsteij_ Feuilleton. Naar het ENGELSCH. Harold zat daar werkeloos terneer, ofschoon er een stapel Engelsche cou ranten naast hem lagen de ach terstallige van den verloopen maand die hem tot nu toe onthouden wa ren. Heden was hij er aan begonnen en de lectuur had geen opwekkenden invloed op hem uitgeoefend, want te midden van al die onverschillige be richten, was zijn oog gevallen op een paragraaf, die een pijnlijke belang stelling bij hem opwekte. Vreeselijke dood van een dronk aard, zoo'luidde het opschrift en do inhoud behelsde het verhaal van ze keren Mr. Grant, ééns een artiest van eenigen naam, later steeds meer achteruitgegaan in de wereld, die op den llden Augustus in zijn huis in Martin Street, in zijn bed levend ver brand was. doordat de gordijnen van zijn ledikant vlam gevat hadden tij dens zijn dronkemansslaap. Er werd niet gesproken over de dochter maar •natuurlijk was zij er bij geweest dam; dr. F. Goslings, rector van het, gymnasium te Arnhemmr. R. C. Nieuwenhuis, te Deventer, schoolop ziener in het district Deventer Louis Apol, kunstschilder te 's-Gra venhage tot ridder in de orde van Oranje- Nassau jhr. A. P. H. J. Mollerus, te Arnhem, hoofdcommies ter provinci ale griffie van Gelderland J. C. Arts, oud-burgemeester der gemeente Oplou c. a. D. de Vries, burgemeester der gemeente DokkumC. van der Gies- sen, wethouder te Krimpen aan den IJsselP. F. Bergmans, wethouder te TilburgA. van den Bogert. secreta ris der gemeente BarneveldW. Kromhout, hoofdcommies ter gemeen te-secretarie te Gouda J. Don, com missaris van politie te Rotterdam Adriana Timmermans (moeder Boni- ventnra). overste van het wees- en armenhuis, genaamd St. .Jacob, te Haarlem dr. A. H- C. van Driel. ge neeskundige te Amersfoort; dr. A. Sikkel Azn., arts ie 's-Gravenhage; voorzitter van de Maatschappij tot bevordering der geneeskunstW. H. Brons, te Wagenborgenmejuffrouw Geertrnida Griffijn. te Steenbeek H. L. Hermans, kapitein bij de dienst doende schutterij te Vlissingen J. F. Pfaff. leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te HelmondS. van Aken. leeraar in de gymnastiek aan liet Erasmus-gymnasium te Rotter dam G. N. A. de Keyzer, directeur der Rijksnormaallessen te Wijk bij Duurstede, wonende te DoornA. Jon- gejan, oud-hoofd van eene bijzondere lagere school te Oud-Beijerland J. Jansen, hoofd eener Christelijke la gere school te Rotterdam A. Jansen hoofd eener openbare lagere school te RotterdamG. C. de Hondt. hoofd eener openbare lagere school te Zuid- land J. A. Bakker, hoofd eener lage re school der Vereeniging van den II. Vincentius a Paulo te Amsterdam G. Busken Huët. ambtenaar bij de Nationale Bibliotheek te Parijs; C. G. van Houten, voorzitter van de zang- vereeniging van de afdeeling ..Rot terdam" der Maatschappij tot bevor dering der toonkunst, te Rotterdam Th. A. Koelman, hoofdredacteur van het dagblad ..Het Centrum". te Utrecht; F. R. Coers Fzn.. te Utrecht; ds. D. Postma, predikant, te Voorburg; L. J. C. Vuyk, commissaris van po litie te Rotterdam Tb. J. van Loo. commies bij het Kabinet der Ko ningin lot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw de kapitein ter zee J. D. Heyning; de kapitein-luite nant ter zee W. J. Cohen Stuartde officier van gezondheid der 1ste klas se A. W. Pulle tot officier in de orde van Oranje-. Nassau de kapitein-luitenant ter zee P. C. Swaande luitenant-kolonel, intendant van het korps mariniers A. C. Beydalsde dirigeerend officier van gezondheid der 1ste klasse G. II. K losser tot ridder in de orde van Oranje- Nassau de luitenants ter zee der 1ste klasse J. Albèrda, J. J. Rambonnet, K. J. Ivarseboom, J. F.'Hosang en A. C. Dunlopde officier-machinist der lste klasse J. H. Gijzen; de eerste- luitenant der mariniers J. C. de Koek van Leeuwen de hoofdcommies aan het Departement van Marine A. W. Carrière Jr.het lid van het hoofdbe stuur van de Vereeniging „Het Neder landsche Zeewezen" F. J. H. Evers de secretaris van de sub-commissie te 's-Gravenhage der commissie van op pertoezicht en beheer van de Kweek school voor Zeevaart te Leiden, jhr. mr. .1. A. de Jonge de bouwkundige van het loodswezen. betonnAg, beba- kenrng en verlichting W. K. C. An- theunissen (Wordt vervolgd). HOFBERICHT. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden stellen zich voor Maandag 19 September naar 's-Gravenhage te vertrekken. Zater dag 24 September zullen H. M. en Z. K. II. naar Amsterdam gaan om het jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad te brengen en den 30 September kee- ren zij weer naar 's-Gravenhage te rug. Het bal ten paleize zal, tijdens het koninklijk bezoek aan de hoofdstad plaats hebben op 29 September. De dames die hare opwachting wenschen te maken bij Hare Majes teit de Koningin of aan Hare Majes teit wenschen te worden voorgesteld tijdens Hoogstderzelver verblijf te Amsterdam, worden uitgenoodigd het daartoe strekkend verzoek vóór den 19den September, met opgave van volledig adres te Amsterdam, te rich ten tot mevrouw Van Loon. Dame du Palais van H. M. de Koningin te Am sterdam. De dames, die tot de parti culiere nuddag-audientie wenschen toegelaten te worden, kunnen zich daartoe inschrijven ten Paleize te Amsterdam. MINISTER KUYPER. De minister van binnenlandsclie zaken. dr. Kuyper, is Maandagavond uit het. buitenland teruggekeerd en heeft gisterenmiddag de leiding van zaken aan zijn departement herno men. zij was er altijd en terwijl hij dacht aan de afschuwelijke bijzon derheden van zoo'n treurspel, sidder de zijn nog zwakke lichaam. Wat moest zij al niet hebben uitgestaan Zijn hartewond bloedde opnieuw. Me de-lijden en tecderheid reten het open, ofschoon het nog «altijd niet vrij was van dat bittere gevoel dat den af gewezen minnaar bezielt. Wat zou zij nu doen, nu zelfs die schaduw van een tehuis weg was Wat zou zij al gedaan hebben? want dit bericht was meer dan veer tien dagen oud. Als hij er ooit aan getwijfeld had of hij haar nog beminde, nu wist hij het zeker. Geen wonder dat de pas teruggekeerde blos van herstelde ge zondheid weer verdwenen was door geestelijk lijden. De Contessa maakte daaruit op. dat. het schijnbaar hope- looze van zijn vooruitzichten hem ter- neerdrukte en terwijl zij zich als verpleegster ongerust maakte over zijn lichamelijke gezondheid, haakte zij als vrouw naar het terugkeeren van den glimlach van gisteren op zijn gelaat. Zij dacht, dat één enkel woord van haar daartoe in staat was. Na tuurlijk had'haar plotseling zich te rugtrekken van gisteren hem ge kwetst. Ho© spoediger zij dat weer goed maakte, des te beter. In stilte had zij hem eenige minu ten lang gadegeslagen toen ze zei EEN NIEUW SCHIP. Zaterdag is van de werf der Ko ninklijke maatschappij de Schelde te Vlissingen met goed gevolg te water gelaten het stalen schroefstoomschip Ophir. gebouwd voor de Rotterdam- sche Lloyd, voor haren maildienst Rotterdam-Oost-Indië. De Ophir, het tiende schip door de maatschappij de Schelde voor de Rot- terdamsche Lloyd gebouwd, heeft de volgende hoofdafmetingenlengte over alles 406' 0". lengte tusschen de loodlijnen 394' 0'T. breedte 47' 0", hol te tot het opperdek 29' 9", holte tot het brugdek 37' 9". diepgang geladen 23' 0", laadvermogen ruim 4200 ton. Het schip is voorzien van stoom- ankerspil, stocklooze ankers, stoom- stuurmachine met Brown's telemotor en handstuurwerk op het achterschip. Het sloependek draagt 8 reddingboo ten. De eerste klasse passagiersinrich ting in de midscheeps omvat30 één persoons- en 15 tweepersoonshutten met gezamenlijk 60 bedden. Hetgroo- te eetsalon biedt plaats aan 63 per sonen en wordt afgetimmerd in blank eikenhout en versierd met Rozenburg tegels. Op hetzelfde dek bevinden zich moderne lavatories en badkamers. Op het brugdek bevinden zich de dames salon en de rookkamer, die in mo dernen stijl zullen betimmerd onver sierd worden. Voor de tweede-klasse-passagiers zijn in het achterschip 17 hutten, een eetsalon voor 32 personen en de noo- dige badkamers aanwezig. Onder de hutten voor algemeenen dienst is er ook een voor een barbier. De stoomwerktuigen van het triple expansie-systeem hebben cilinders van 28i"-48"-82" middellijn bij 60" slag. Bij 70 omwentelingen per mi nuut en 200 lbs stoomdruk zullen zij in staat zijn 4000 I.P.K. te ontwikke len en het schip een vaart van 14 mijl te doen loopen. De schroef is van brons en weegt ongeveer 16,000 K.G. Van de hulpmachines verdienen vermelding de ijsmachine met vries- kamer voor proviandde electrische licht-installatie met 2 volledige stoom- dynamo's ter voorkoming van onge- wenschte stagnatie in de verlichting; een electrische deegkneedmachine voor de broodbakkerij. Er zijn vier stoomketels, alle 13' middellijn, waarvan 2 19' lang zijn en aan beide zijden gestookt worden en twee 10i' lang slechts aan eene zijde. De ketels zijn voorzien van Howden's systeem, van geforceerden trek. Het aantal vuren bedraagt 18het ver warmend oppervlak 10,138 vierkante voet en het roosteroppervlak 253 vier kante voet. EEN GESTOORD THEEKRANSJE. Ten huize van een juffrouw te Utrecht had deze weck een vergade ring van dames plaats. Na zich aan eenige kopjes thee gelaafd te hebben, ging een der dames in een andere kamer om nog een kleine versnape ring te halen. De juffrouw had echter, meldt het ..U. D.". een poes, welke de gelukkige moeder van eenige jon gen was, waarvan achtereenvolgens reeds eenige weggegeven waren, waarom de poes haar overgebleven kroost met de meest moederlijke zorg bewaakte. Ziende dat een haar onbe kend persoon in haar vertrekken door- gedrongen was en vreezende. dat haar nu weder een harer jongen ontnomen zou worden, viel zij zonder dralen de juffrouw aan en beet en krabde haar in lippen en wangen, zoodat de juffrouw overhaast dc vlucht moest nemen, de flesch met liet zoete vocht verbrijzeld achterlatende. Het was toen een algemeen „sauve sui peut" en men had het huis in minder dan geen tijd ontruimd, het terrein geheel aan de kleine verde digster overlatende. Een en ander veroorzaakte natuur lijk een grooten oploop voor het huis, totdat twee mannen zich aanboden om het genomen terrein weder te heroveren, waarin zij na eenige moeite slaagden en de kleine.vijandin voor de overmacht deden bezwijken. Het arme dier werd voor haar moe derliefde door de twee mannen, die haar voor razend hielden, beloond met verdrinking in de Oudegracht. NIET VEELEISCHEND. In „Holland's Noordkwartier" vroeg een boerenknecht een gulden per week opslag, een lam gratis in de wei en bet recht om zoo nu en dan niet paard en kar van den boer uit rijden te mogen gaan. Toen de boer vroeg, of hij soms ook het gerij voor den knecht moest inspannen, ant woordde deze „astoeblieft baas". VERSTROOIDHEID. Een Iioogleeraar, tehuis beliooren- de te Leiden en tijdelijk verblijf hou dende te Zeist, ging op één der da gen van de vorige week een fietstoer- tje maken. Hij ging het dennenbosch aan den Woudenbergschen weg in, legde daar zijn rijwiel neder op den grond en strekte zich zelf ook uit in. de vrije schoone natuur. Ik denk niet, dat Dr. Berletta vandaag heel tevreden over u zou zijn. Sinds gisteren schijnt u eer ach teruit dan vooruit gegaan te zijn. Ja, en heel wat ook. Heeft u hoofdpijn Harold antwoordde niet dadelijk maar zat onbewegelijk te staren naai de tuinen daar beneden; want als een man niet geheel in 't reine is met zijn eigen gevoelens, is hij gewoon-; lijk in een slecht humeur en Harold wist nog niet met zich zelf uit te maken of hij medelijden moest hebben niet of woedend zijn op Agatha Grant. De gedachte hoe .an ders alles geweest zou zijn, als zij het mogelijk gevonden had hem lief te hebben, liet hem niet met rust. Neen, ik heb geen hoofdpijnhet is pijn van een geheel anderen aard hei, is domme hartepijn. En daarvan ben ik de oorzaak, dacht de Contessa met een geheel overbodig gevoel van wroeging. Heeft u zich ooit volkomen mach teloos gevoeld, Contessa? Als ik maar wist, wat u be doelde Heeft u ooit met uw geheele ziel verlangd naar iets, terwijl u toch ge dwongen was werkeloos te blijven of anders al stak u de handen al uit, het verlangde t.och niet kunnen grij pen Begrijpt u mij Ja, ik begrijp n, fluisterde zij. En weer hoorde zij de onuitgespro- Weldra viel hij in een rustigen slaap, de heele omgeving en ook zijn stalen ros vergetende. Een uur later werd hij wakker en vervolgde zijn weg, nog steeds zijn rijwiel vergetende, maar eindelijk viel het hem toch in, dat hij iets bij zich had gehad. Hij ging in zijne verstooidheid te rug, vermoedelijk in eene verkeerde richting en hij vond zijn fiets niet terug, waarop hij van de vermissing aangifte deed bij de politie. Den vol genden morgen werd het rijwiel ge vonden op dezelfde plaats, waar de professor het had achtergelaten. EEN VANGST. Wij vermeldden, zegt hel. „Ilbld.". dat te Zaandam op den eersten ker miszondag bij de politie aangifte was gedaan van het rollen van 7 horloges en 1 portemonnaie. In verband met dit bericht, deelt onze Zaandamsche correspondent mede, dat gisteren op het kermisterrein de hand is gelegd op drie Amsterdammers op het oogen- blik, dat zij hun handwerk uitoefen den. Iemand voelde, dat hem zijn horloge ontrold werdtoen hij zich op hetzelfde oogenblik omkeerde, zag hij dat de zakkenroller het horloge aan een handlanger gaf. die het even snel aan een derde overhandigde vóór hij kon ontvluchten werd deze laat ste door het publiek gegrepen na liet horloge vlug te hebben weggeworpen en aan de politie overgeleverd. Deze slaagde er in later ook de beide me dedaders te arresteeven. Van. de drie van zakkenrollerij op de Zaandamsche kermis verdachte personen, did deswege in hechtenis waren genomen, zijn twee op last van de justitie in vrijheid gesteld. De derde, de 19-jarige N. de Weerd uit Amsterdam, zal gevankelijk naar Haarlem worden overgebracht. KLOKKENVAL. Onder het luiden der zware klok in den kerktoren te Uithuizermeeden viel deze plotseling naar beneden ware het weerstandsvermogen van den zolder van dien aard geweest, dat de klok daarin niet was blijven han gen, de klokkenist had er zeker zijn leven bij ingeschoten. WAAKZAME POLITIE. De heer J. G. L. te Rotterdam had aan de politie aldaar kennis gegeven, dat hij tot 15 October uitst&crrg is, met verzoek tevens om toezicht te houden op zijn huis aan den Een- drachtsweg no. 4ü. Voldoende aan dat verzoek, bemerkte de politie de zer dagen, 's avonds laat, dat er ten huize van de nheer L. licht brandde. Meerdere hulp, zegt de N. R. Crt., werd gehaald, en een inspecteur ,van eenige agenten vergezeld, verschafte zich door een aangrenzend huis toe gang tot de achterzijde van bewust perceel, waar men na eenig klimmen over een heining en langs een veran da, door een raam open te schuiven tot de badkamer toegang kreeg. Juist had men zich tot het inwen dige van het huis toegang verschaft, toen de bewoner thuis kwam. Het bleek, dat deze onverwachts even uit Amerika overgekomen was, thuis het licht aangestoken had en dit had la ten branden, toefi hij even daarna weder de stad inging. Op een heel wat gemakkelijker wijze dan zij bin nengekomen was, kon de politie het huis van den heer L. verlaten. VECHTERSBAAS. Maandagochtend werd door de bri gade maréchaussee te Assen gevanke lijk binnengebracht om naar Roer mond te worden overgebracht G. v. V., Wonende te Deurne, verdacht van Zondagavond te Liessel (gemeente Deurne), waar het kermis was, ineen vechtpartij A. Joosten aldaar meteen mes of ander scherp voorwerp eene snede over den arm te hebben toege bracht waardoor de slagader is door gesneden en Joosten tengevolge van verbloeding korten tijd nadien is over leden. Het moet wel een formeele vecht partij zijn geweest, daar ook een ze keren J. van de Cruijs uit Asten eene levensgevaarlijke wonde is toege bracht en zoo deze niet doelmatig en spoedig door dr. Crobach uit Deurne was behandeld, zouden vermoedelijk twee "dooden te betreuren sij* KINDERMOORD. Dinsdagmiddag vertrok de justitie uit den Bosch naar Boxtel, teneinde een onderzoek in te stellen, naar een aldaar plaats'gehad hebbenden kin dermoord. (Nbr.) ken woorden: Kon ik hem maar een i teeken geven Terwijl haar oogen rustten op de fijne lijnen van zijn profiel, nog scherper geteekend na 't doorgestane lijden, voelde zij haar hart bonzen. De droefheid op dat dierbaar gelaai hinderde haar was zij zoo wreed geweest? hoe heerlijk om er weer een blijden trek op te brengen Zij haalde diep adem, keek voor zichtig om zich heen. als wilde zij levenlooze voorwerpen getuigen ma ken van haar besluit. Het was een prachtige zomerdag, iets in de lucht sprak al van den na derenden herfstde verschroeiende zomerhitte was voorbij. Een goudkleurige vlinder kwam uit de schaduw te voorschijn en vloog weer weg. Toen keek zij hem weer aan en vol verbazing zag zij een groote veran dering op zijn gelaat. Een electrische schok scheen hem te doortrillen, toen hij met alle kracht opstond uit zijn stoel en met wijd opengesperde oogen voor zich uitstaarde. Zijn blik volgend zag zij op het terras daar beneden een slanke ge stalte in 't zwart, die met gebogen hóófd langzaam naderkwam op het door de zon beschenen pad en in de schaduw verdween. Maar maarstotterde Harold, het kan niet zijn. Wie is dat? vroeg hij kortaf. ONGELUKKEN. Uit Leerdam meldt men aan de ,N. R. Ct." van Dinsdag Vannacht had de dekknecht W. B., van de Leerdamsche stoomboot, bet ongeluk bij het laden van koeien aan den Stellendijk, nabij Leerdam, van de loopplank te vallen in de Linge. Na eenigen tijd is hij levenloos op gehaald. ONDER EEN ZANDTREIN. De 25-jarige grondwerker Kruys, wonende in de Linnaeusdwarsstraat te Watergraafsmeer, die werkzaam is aan het nieuwe rangeerterrein, dat bij de Kruyslaan wordt aangelegd, geraakte, toen hij op een aankomen den zandtrein wide springen, onder den trein met het noodlottig gevolg, dat hem beide beenen werden afgere den. Dr. Legher, die spoedig ter plaatse was, legde met behulp van den chef veldwachter een voorloopig verband, waarna het slachtoffer per brancard, naar het Binnengasthuis te Amster dam werd vervoerd. FI ETS ONGEVAL. In de Kalfjeslaan nabij Amsterdam had Dinsdagavond laat een treurig ongeluk plaats. De heer Brink, een onderwijzer, die met zijn fiets op weg naar huis was, reed in den donker legen een boom aan, tengevolge waar van hij over de fiets heen vloog en liet hoofd tegen den boomstam sloeg. In deerniswekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het O. L. V.- G asthuis srebracht .Men vreesde, dat hij een schedelbreuk had gekregen. OVERREDEN. Maandagmiddag is op de Biltstraat te Utrecht een dame uit de Raam straat door de tram uit Zeist aange reden. Zij wilde nog juist de rails oversteken, met het gevolg evenwel, dat zij onder het in aantocht, zijnde voertuig geraakte en leelijk gewond werd. Een verwonding aan den rechter schouder en inwendige kneuzingen maakten haar toestand van dien aard dat zij per vigilante naar haar wo ning moest worden vervoerd om daar na. geneeskundig te worden onder- zocht. Het rijwiel werd zoodanig be schadigd. dat het wel voor goed on bruikbaar zal zijn. Leger en Vloot. Tengevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend exa men der adspiranton voor toelating als cadet bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda, komen voor eene plaatsing bij elke inrichting tegen 16 September e.k. voorloopig in aanmer king voor a. infanterie bier te lande W. F. K. Bischof van Heemskerek, W. A. de Bruyn, M. J. G. E. Lestrade P. J. van den Briel, J. C. Neys, J. B. de Jongh, P. C. Geus, F. D. M. I-L A. van Aelst, H. Voorwalt, I-I. II. Thoden van Velzen, D. van Beuse- chem, J. H. Janssen, C. Ie Roy, H. Schmiedeman, I-I. A. M. Daalmeijer, J. de Vries, H. Polis, M. F. Cayaux, H. A. Luppes, C. C. L. Schippers, W. R. Kempers, J. C. Inklaar, J. J. H. Smeenk, C. van Lennep, V. W. van Gogh, A. W. de Koningh b. cavalerie hier te lande P. J. Boogaert, jhr. s. A. Roëll, jhr. S. P. F. Meijer, M. J. J. Simon c. artillerie hier te lande. H. F. Mertens, J. A. Teijinck, E. C. de Haan, J. C. de Klerck, A. de Leeuw, G. Dekker, A. H. Schimmel, C. J. A. Snorn, G. A. van Hulstijn, J. P. Brassqf', A. Cramwinckel, G. P. Granpré Moliere, A. V. M. J. M. Goulmij, A. C. F. van Kuyk, V. A. baron BentincÈ', L. P. Schmidt, G. F. H Giesberger d. genie hier te lande H. Riedel, J. J. G. E. Ruckert, A. P. Enklaar, C. Thomese e. infanterie in Nederlandsch-Indië: L. P. van Temmen, F. J. T. C. Siegmund, R. E. P. Maier, M. C. Hoenkamp, A. A. D. Bouwhoff, M. J. van Andel, J. H. Fuchter, W. K. H. Feuilletau de Bruyn. P. Eenhoorn, E. Snoeck f. cavalerie in Nederl.-Indië B. J. Onderwater g. artillerie in Nederl.-Indië J. Boot, A. W. van den Berg, A. C. R. van der Meer, T. H. Schol h. genie in Nederl.-Indië A. L. van der Sluys Veer, F. C. Frumau. Dat is de Engelsche vriendin, waarover ik u sprak Miss Grant. Agatha Grant? Ja; Agatha Grant. Zij heeft pas haar vader verloren. Kent u haar Hij keek haar wild aan zonder op die vraag te antwoox-den. Wat komt zij hier doen De Contessa glimlachte zacht. Wat de anderen doen, die hier komen, omdat ?ij niet weten, waar anders heen te gaan. Ik ken haar ai sinds zij een kind Ik ken haar ook, zei Harold, weer in zijn stoel terugzinkend. HOOFDSTUK VI. De laatste Strij d. En dus is u de „Mr. Scott", die door de Contessa zoo zorgvuldig is vei-pleegd Deze vraag deed Agatha op koeler toon dan zij zichzelf wel bewust was. In deze twintig maanden dat Ha rold haar niet gezien had of eigen lijk alleen in -de laatste weken was zij nog bleeker geworden dan ge woonlijk. En dat was niet de eenige verandering, die zij had ondergaan want haar hoofd, dat zij gewoon was zoo trotsch opgeheven te dragen, hing nu voorover zelfs dat oogen- hlikje, waarin Harold haar zag na deren was hij er door getroffen Landbouw en Veeteelt. HOOI-UITVOER NAAR NOORWEGEN Aan het consulaat-generaal van Noorwegen alhier komen in den laat- sten tijd zeer vele aanvragen van Noox-wegen in aangaande hooiexpor- teurs en oogstvooruitzichten. De oogst in Noox-wegen is n.l. voor het groot ste gedeelte mislukt. Daar dit voor Nedex-landsche expox-feurs en hande laars van belang kan zijn, ontleent het Hbld. bet volgende aan hetNoor- sche „Morgenbladet" van 16 Augus tus Van verschillende zijden is tot het landbouw-depax-tement het verzoek gericht, wijziging aan de bestaande bepaling, waarbij liet verbodexx is uit andex-e landen dan Denemarken, Zwe den en noordelijk Rusland hooi in Noox-wegen aan te voeren. Genoemd departement heeft de zaak in over weging genomen, doch op grond der in de verschillende Rijken heerschen- de besmettelijke veeziekten geadvi seerd, dit verbod nog niet op te hef fen. Evenwel is bepaald, dat in enkele gevallen, indien betx-effende de betrok ken lading een officieel attest ver toond kan worden, •waarbij verklaard wordt dat het hooi hei-komstig is van een weiland, waar in het laatste jaar geen longziekte, mond- en klauwzeer of miltvuur voorgekomen is, toestem ming tot invoer gegeven kan worden. Een dergelijke verklaring omtrent hei-komst van het hooi en den gezond heidstoestand van die streek zou door eenen Rijksveearts of bux-gemeester uitgevaardigd en door den consul van Zweden en Noorwegen gelegaliseerd moeten worden. Verder zou in zulk geval liet hooi direct van de ladingplaats naar Noor wegen geëxpedieerd moeten worden. Het verzoek omtrent den invoer moet intijds aan het departement van land bouw in Christiania aangevraagd worden. Uit de Pers. „De Tijd" bevat een artikel van de nheer L. J. C. van Gorkom uit Utrecht, dat de denkbeelden van den schrijver ontvouwt over het ..Groen- loopen", de quaestie, die den iaatsten tijd door de bekende brochure van „een hoogleeraar", weder* di-uk be sproken wordt. Na er op gewezen te hebben, dat de brochure veel invloed zal hebben op ouders en voogden, welke dezer dagen hunne kinderen en pupillen naar de Universiteit zullen zenden en de voox-- en nadeelen van het „groenloo- pen" gewikt en gewogen te hebben, komt de heer Van G. tot de volgem de conclusie „"Wij gelooven, dat een goede groentijd, behoorlijk gex-eglementeerd, onder toezicht van een strengen Se naat, die de wet handhaaft, nog zoo slecht niet is en dat de bestaande steeds naar het ideale moet worden opgeheven, zoolang eene algemeene afschaffing van den groentijd alleen ten gevolge zou hebben een afschaf fing van het reglement en. gegeven de onuitx-oeibare behoefte tot ontbol- stering der onbekende aankomelingen, een groentijd in erger vorm zou doen voortbestaan." Daarna besprekende, hoe de Duit- sche student zijn groentijd moet door maken, zegt de schrijver „De Füchstijd duurt daar wel lang, maar is een aangename tijd, omdat de onstxiimige gemoedelijkheid van de leden dier niet-groote vereenigingen er op uit is den jongeling te trekken; alles onder den druk der concurren tie tusschen de vele Vereine aan ééne Academie, die gaarne veel nieuwe en goede leden op elkaar winnen." Verder wijst de heer Van G. er op, dat het ontgroenen juist in de laatste jaren (te Utrecht) zelden tot groen- tijdschandalen aanleiding geeft, door dat de Senaat zware straffen heeft ge steld op deze excessen. Uit de Arbeiderswereld. VRIJE SOCIALISTEN. De door de afdeeling den Haag van de Vrije-Socialisten-Ver. in de Hoog- duitsche Schouwburgzaal belegde groote meeting, om te protesteex-en te gen den oorlog Rusland-Japan en te gen het Koningschap, waarvoor als sprekers waren aangekondigd T. Luitjes en A. van Emmenes, was tal rijk bezocht. Laatstgenoemde spreker voerde het eerst het woord overeen duur ko ningschap en hoe het volk in ellende werktHij ging de geschiedenis na maar eerst toen hij haar in de oogen keek, bemex-kte hij hoe dien neer slachtig haar stemmine- was. Zoo diep getroffeix kon zij door dat ver lies alleen ïiiet zijn. Zou die zwarte doek, waarin haar eene hand rustte daarvan de oorzaak kunnen zijn?Het gezicht daarvan had Harold zóó pijn lijk aangedaan, dat hij niet kon la ten er naar te informeei-en, om er alleen een ongeduldig antwoord op te krijgen. Het is niets, zei Agatha. Ik deed mijn best in dien vreescliiken nacht hulp te bieden en toen bezeerde ik mijn arm dat is alles. D* wond 5s nog niet geheeld. Vreemd dat wij el kaar als ongestelden weer moeten ontmoeten, niet? Zij lachte harder dan hii zich kon herinneren coit van haar gehoord te hebben. Het is vreemd, dat wii elkaar weer ontmoeten, hoe dan ook. U is één van die menschen, die ik dacht nooit in mijn leven weer te zullen zien. Als u mij niet weer wenschte te ontmoeten, dan was SeiTamonte de laatste plaats, waar u heen moest gaan. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2