1 VECHTERSBAAS. Woensdagavond tusschen 11 en 12 uur vervoegde zich een zekere Keun- der, pl.ni. 28 jaar oud en wonende aan de Hoogstraat te Zwolle, aan de woning van zekeren van Zuiden, kauscher slager in de Bitterstraat al daar om de dienstbode te spreken, wat hem werd geweigerd. Waarschijnlijk wilde hij met dit meisje Koninginne dag vieren. Gevolg van de weigering was, dat Keunder voornoemd met geweld de deur bij Van Buuren wilde openen. Deze trachtte dit te beletten en kwam biet een slagersmes aan de deur bij Van Zuiden wilde openen. Plotseling stiet K. vooruit en bracht Van Zuiden zoo'n ernstige wonde toe met een mes, dat zijn op name in het R. K. Ziekenhui» nood zakelijk was. De aanvaller werd evenwel zooda nig door Van Z. tegelijk gewond aan hand, schouder en borst, dat hij even eens in het Ziekenhuis moest worden opgenomen, na eerst verbonden te zijn. BRUTALE DIEVEN. Men schrijft aan het U. D. uit Zeist: Maandagmorgen 1.1. vond de politie in de laan van Beek en Royen een groote zoogenaamde baliemand vol koperen, zinken en andere keukenge reedschappon, die gedeeltelijk ver nield en in elkaar getrapt waren. Bij een ingesteld onderzoek bleek, crat zij kort te voren uit een onbewoonde villa ontvreemd waren. Volgens ge woonte gaat een alhier wonende knecht des avonds nog eenige werk zaamheden op de plaats verrichten, zoo ook 1.1. Maandag. Toen hij op de plaats kwam, ontmoette hij twee hem onbekende personen, dragende boven genoemde mand, die hem terstond on gevraagd toeriepen: „Wij zijn Utrechtsche behangers en hebben hier gordijnen afgenomen", waarop hij hen ongemoeid liet gaan, doch toen hij bij het huis kwam en de deur open vond bemerkte hij eerst dat er diefstal had plaats gehad waarvan hij de politie terstond kennis gaf. VOORTVLUCHTIG. Sedert een paar dagen is een 17-ja- rige klerk bij de S.S. te Leeuwarden voortvluchtig, zonder orde op zijn za ken te hebben gesteld en met een te kort in de kas van ruim 500. Zijn verblijfplaats is tot nu toe niet bekend. DROOGTE. De langdurige droogte doet zich te Oldenzaal zoodanig gevoelen, dat de firma H. P. Gelderman en Zn. 's nachts met paard en wagen van ver ren afstand water laat aanvoeren voor haar fabriek, om deze niet ten gevolge van watergebrek te moeten stilzetten. ONTPLOFFING. Een droevig ongeluk had Woensdag plaats in de groote zaak van baden en huishoudelijke artikelen van den heer Th. Jacobs te Ginneken. De knecht had des middags benzine ge tapt, maar had vergeten den pot te sluiten. Toen nu de baas met een brandende lamp in den kelder kwam, volgde een hevige ontploffing, waar door aan de straatzijde drie groote spiegelruiten sprongen en achteraan het huis verschillende ruiten. De man zelf bekwam hevige brandwonden, zoodat hem geneeskundige hulp moest verleend worden. Men vreest voor zijn leven. de wedstrijden gewonnen, waren uit gedeeld en menig uit volle borst klin kend Wilhelmus-liedje was gezongen, kreeg nog elk kind een busje choco- laadjes mede naar huis. Het was waarlijk een echt kinder feest en hulde moet worden gebracht aan de Vereeniging „Koninginnedag" welke, evenals vorige jaren, daartoe haar krachtige medewerking ver leende. DE DROGE ZOMER. Zoo ooit, dan werd er gedurende den loop van dezen zomer ook in onze omgeving, niet ten onrechte over groote droogte geklaagd. Ook in de beide voorafgaande maanden April en Mei bleef de neerslag beneden het gemiddelde en dat was nog in meer dere mate het geval ten opzichte dei- drie zomermaanden met een totaal van slechts 103.8 m.M., terwijl het gemiddelde voor dit tijdsverloop al hier 245.7 m.M. aanwijst, zoodat er ruim één millioen en vierhonderddui zend liter op de hectare te weinig Yiel. Wel een verschil bij den natten zomer van 1894, met 386.4 m.M., of twee millioen en achthonderdduizend liter meer dan thans. Ook wat de betrekkelijke vochtig heid aangaat, was het verschil vooral in Juli en Augustus groot. Het gemid delde voor de eerste maand 71 en voor de tweede maand 75 proc. was dit jaar niet meer dan 62 en 66 proc. Noordelijke en N.-Oostelijke winden kwamen clan ook gedurende den loop van dezen zomer vrij wat meer voor dan gewoonlijk. Zuidelijke en Z.-Wes telijke winden veel minder en was, uit den aard der zaak, ook de- gerin ge bewolking, inzonderheid die der vele warme dagen der maand Juli, van invloed. Dat de oogst van vele gewassen dit jaar zoo tegenvalt, is dan ook niet te verwonderen. EXAMEN TWEEDE KLERK. Naai- de Avondpost verneemt, zal nog in den loop van dit jaar een exa men voor candidaat-tweede-klerk bij het departement van koloniën plaats hebben. Bijna alle bij het laatst ge houden examen geslaagde jongelieden zijn thans als schrijver geplaatst. Bovendien zullen een vijftal schrijvers in het begin van het volgende jaar tot klerk worden aangesteld. Leger en Vloot. BLOEMENDAAL. Mej. A. Gerhardt, van hier, is ge slaagd voor het examen hoofdacte. HAARLEM MERLI EDE EN SPAARNWOUDE. In de Donderdag gehouden raads vergadering werd besloten de bouw van een raadhuis te Halfweg tot het a.s. voorjaar uit te stellen, omdat de minste inschrijver bij de daarvoor gehouden aanbesteding nog ver bo ven de toegestane som was en de tijd voor uitvoering van een nieuw plan reeds te ver gevorderd was. Naar aanleiding der deswege inge komen aanschrijving besloot de raad behalve het stembureau op het raad huis te Haarlemmerliede voor de ver kiezingen in 1905 een tweede stem bureau in te stellen en wel te Half weg. Tot armmeester in de afdeeling Zuid-Schalkwijlt werd met algemeeno (10) stemmen benoemd de heer A. Meijland aldaar. De rekeningen van het Alg. Burg. Armbestuur en die van het legaat Broekhuizen werden op advies der commissie van onderzoek goedgekeurd j met voordeelige saldo's, respectieve- GEEN BETOOGINGEN' MEER. Naar ..Het Volk" mededeelt, heeft naar het Spaarne te houden en ver volgens een uitstapje met 2 booten naar Leiden te maken met ongeveer 500 kinderen. OPZET OF ONVOORZICHTIGHEID? Donderdagavond heeft op de kermis te Zaandam een noodlottig ongeval plaats gehad. In een van de tenten werd een neger tentoongesteld, die als zoodanig verschillende oefenin gen en bewegingen moest maken. Tij dens die voorstellingen werd ook met losse patronen geschoten. Dit zou gis teren ook plaats hebben. Eenige nieuwsgierige jongens keken echter door eene opening in het zeil en dit mishaagde een der kermisgasten zoo zeer, dat hij een schot op hen loste, waardoor een zekere Jacobus van den Nieuwendijk zoodanig aan het hoofd getroffen werd. dat hij bewusteloos neerstortte. De eerste verwarring was gi'oot, ieder schreeuwde en niemand wist, wat er eigenlijk gebeurde. Maar de volkswoede werd weldra zoo groot, dat het publiek in minder dan geen tijd liet geheele tentje kort en klein sloeg. Do politie bemoeide zich spoedig mei de zaak en had weldra den dader, ze keren G. S. uit Amsterdam, in hech tenis. Deze moest bekennen geschoten te hebben, doch in de volle overtui ging te hebben verkeerd, dat de re volver met losse patronen was ge laden. De revolver was door hem verstopt lijk 1110.47 en 411.42die der ge-1 in den grond achter het orgel van den nieente had de commissie aanleiding luchtschommel op den Burcht en v de schout-bij-nacht, directeur en com mandant der marine, J. Wentholt te 0 kennen gegeven, ..dat het aan sche- stedende gemeente-rekening werd pelingen der zeemacht, behoorende daarop goedgekeurd en voorloopig tot de directie Willemsoord, verboden vastgesteld als volgt in ontvang op is om zonder daartoe vooraf bekomen f 24.408.96 en in uitgaaf op 23.626.05?,. vergunning of verstrekten last al of Naar aanleiding van een deswege niet van opschriften voorziene vlag- ingekomen adres verleende de raad gegeven tot aanmerking op de hooge door de politie daar gevonden. Hij uitgaven aan arbeidsloon voor hetbevatte nog een ledige huls, vermoe- onderhoud der wegen, waarom na clejjjj. van een scherpe patroon, en een eenific besprekingen hierover besloten werd." dit' in 1905' als prooi uit te be- iPatroon. De getroffene verkeert in zorgvollen toestand en is, na voor loopig te Zaandam verbonden te zijn, naar het gasthuis te Amsterdam ge bracht. De getroffene is 16 jaar oud. gen. banieren, borden, doeken of der- gelijken in de hand te hebben, te dragen, dan wel zich daarmede ii het openbaar te vertoonen.' Sport en Wedstrijden CRICKET, wedstrijd voor de De wedstrijd voor de gecombi neerde Cricket-elftallen uit Noord- en Zuid-Holland, die Zondag op het ter- aan de heeren Erdtsieck c.s. te Haar lem enkele afwijkingen in de voor waarden van het aan te leggen stra tenplan onder deze gemeente. HAARLEMMERMEER. G e v a a r 1 ij k volk. Donderdag heeft te Lynden Aangaande het voorgevallene te Zaandam op Donderdagavond (zie hierboven; vernemen wij nog dat de getroffene Jacobus van Nieuwendijk hedenmorgen in het Gasthuis te Am sterdam is overleden. De Haarlemsche Justitie is der waarts getrokken om het lijk te Haar-1 schouwen, en begeeft zich vervolgens HET GEVECHT BIJ LIAOJANG. TOKIO, 2 September. De Japansche linkervleugel begon Vrij dagmorgen bij het aanbreken van den dag de Russen naar Taitscho op le dringen, terwijl de rechtervleugel in de nabij heid van Heijingtai streed. De Japansche verliezen sedert 29 Augustus worden officieel geschat op tienduizend man. HET BELEG VAN PORT-ARTHUR. TOKIO, 2 September. Een Russisch stoomschip, dat gebruikt werd voor het openhouden van het kanaal bij Port-Arihur, stiet Woensdag op een torpedo, waardoor liet werd vernield. LONDEN, 2 September. Een tele gram uit Tsjifoe van 31 Augustus aan de „Daily Telegraph" Chineezen, die twee dagen geleden Port-Arthur verlieten en door de Ja pansche linies bij de Kinsjau-baai kwamen, melden dat de Japanners na vier (lagen van uit de zee de kust beschoten tö hebben, plotseling in jonken een troepenmacht aan land brachten en twee kustforten bemach tigden te Kwanghinsjan, ten oosten van den haveningang bij het Tijger staart-schiereiland, drie kwartier van de stad. Al dien tijd was het Russische gar nizoen daar zeer zwak geweestde meeste mannen waren bezig met het brengen van voorraden naar de for ten, die door de Japansche granaten zeer beschadigd waren. De Japanners waren slechts in staat klein geschut mee te nemende Russen trokken snel terug achter een haastig opge worpen wal van zware balken en sta len platen, en verdedigden hardnek kig den weg naar de stad. Een kleiner fort; meer westelijk ge legen, werd eveneens genomen. De Japanners kregen versterkii die met vlotten aan land werd ge bracht bij Liandisjan, waar een hevig gevecht geleverd wordt. De Russen hernamen Hysjau en wisten zich handhaven te Polisjwang, van waai de Japanners verdreven werden. Het schiereiland Tijgerstaart wordt heftig beschotende aanval van de zeezijde en van heit westen wordt krachtig voortgezet. lemmermeer) een hevige vechtpartij i naar Zaandam ten einde den dader plaats gehad tusschen en';zekeren G. Schaap uit Amsterdam, woestelingen en een te Halfweg ge-i .jationneerden politieman.' waarbij erdie aldaar in hechtenis zit een ver- rein vail de Haarlemsche Cricket Club; een niet een biertleschje bij hel oog hoor te doen ondergaan datnaar- Rnnr] en Wit" le Heemstede zou 'e- ernstig gewond werd en een andei schijnlijk ten gevolge zal hebben.dat ■ZïZLZUL vingers half werden afgesneden Schaap naar het Huis van Bewaring Drie man gingen de politie te Iiji, en a]hier wordt overgebracht, trachtten hem den sabel te ontruk ken, wat echter, gelukkig voor de aanvallers, niet gelukt is, daar de veldwachter anders uit zelfbehoud ze ker van de revolver gebruik had moe ten maken, en dan een groot onheil te voorzien was geweest. Hem werd de schouder ontwricht. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. houden worden, zal naar wij verne men niet plaats hebben, wijl verschil- lende spelers verhinderd zijn dien (ken, wat echter, dag uit te komen. Deze wedstrijd, evenals die op 26 Juli is dus afge- kitst, zoodat dit seizoen geen treffen heeft plaats gehad tusschen de cricketters uit beide provinciën. De Haarlemsche. Cricket Club „Rood en Wit" zal naar wij vernemen op Zondag 4 September op haar terrein aan den Meerweg te Heemstede een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de Amsterdamsche Cricket Club „Volharding". W i e 1 r ij d e n. HILLEGOM. Gedurende de maand AugustusH904 is er aan de Rijkspostspaarbank al hier ingelegd 5320.03 en terugbe taald f6761.03. Het laatste door het kantoor uitge-Rotterdam. Den beroeps-wielrenner Jan Mulder, 1651. te Amsterdam, is, naar De Fiets meldt, een boete opgelegd van 250 geven boekje, Aanbestedin Door den Garnizoens-Comraandant te Haarlem werd hedenmorgen aan besteed de levering van hoo', stroo, haver en - turfstrooisel, ten behoeve van de paarden bij de troepen, gedu rende het tijdvak van 1 November 1904 tot en met 31 October 1905 alhier in garnizoen zijn. De navolgende inschrijvingen wa ren ingekomen voor turfstrooisel J. v. d. Griendt te 11 cent per 10 K.G. bij draagt het nummer levering van minstens 10.000 K.G. l A. Steegh te Venlo. 11A cent per 10 Donderdagavond had in „Ons Huis"K-G- i Maatschappij Ter Windt, Aards- een openbare bijeenkomst plaats van ™en te Millingen, 11.8 cent per 10 benevens de verplichting, in het open-; Q-nr jongelings-vereeniging. j K.G. J. Mandemaker te Haarlem, 17 baar zijne excuses aan te bieden op. Ds. Meerburg opende de vergadering cent per 10 K.G. de door de wedstrijd-commissie vanniej. geked en heette de talrijke aan-Voor hooi, stroo en haverC. van den Nederh Wielerbond voor *ewezige toehoorders hartelijk welkom, straten te 's-Gravenhage, hooi 60 ct., schrijven wijze Van heden af is deze waarna de spreker een levensschets ;stroo 39 cent injandsche haver 90 ct rijder gedisqualificeerd, totdat mge- gaf van den theölogischen dichter buitenlandsche haver 88 cent alles volge bericht van de wedstrijd-com-fePrnard tpr Haar 1 ounemanascne naver 00 cent anes missie aan beide verplichtingen zal, Daarna las de geachte spr. eenigef.e.r 10 ,K-G- afzonderlijk. Bij gezame- zijn voldaan. I dichtwerken van Bernard ter Haar,^"^e levering hooi 57 cent, stroo 38 De uitspraak geschiedde op grond Voor, 0. a de Abd el Kader, waarvan cent en inl- haver 88A centD. Vroo- van I professor Nicolaas Beets gezegd heeft, mans to Amsterdam," inlandsche ha le. het tot driemaal toe coupeerenda^ dit een der populairste werken is ver 87^, hooi 58 en stroo 36 cent per van den gangmaker Burger op de geweest, die door hem gewrocht zijn. 10 K.G". Joh. Vermeulen en Zoon te m I Spr. wijdde nog verder uit over het Waspik (N.-B.) afzonderlijk, hooi 59 wedstrijd van 28 Augustusleven van den dichter. cent inlandsche haver 88 cent bii ge- 2e. het zonder eenige noodzakelijk-i Hierna «aven de broeders Diaconen "f -1 s heidin vollen gang oprijden van het van Heemstede eenige voorstellingen ^men,,Jke levering hooi 56 ct stroo middenterrein, tusschen de juryleden mpt lirhtheelden die zeer in den 00 cent en haver öi cent, alles per waardoor lichamelijk letsel had kun-: fmaak vSS en werd ten slotte door 10 K G- nen ontstaan; i de aanwezigen gezongen: ..'k Wil U{ 3e. het handtastelijk attaqueeren q Qod mijn dank betalen", waarna van den voorzitter der wedstrijdcom missie in functie. WAT DE LIEFDE VERMAG. Een iongmensch, te Dordrecht, had tegen den zin zijner ouders verkee ring met een meisje. Zaterdag was hij jarig en als geschenk vroeg hij verlof, zijn beminde te mogen thuis brengen, wat hem echter geweigerd werd. Daarover ontstemd kreeg de jongeling twist met zijn moeder, waarvan het gevolg was, dat een buurman zich in de zaak mengde en er een vechtpartijtje ontstond. Buurman trok zich weldra in zijn woning terug, maar de woede van den teleurgcstelden jarige was nog niet bekoeld. Met de hand sloeg hij in de ouderlijke woning eenige rui ten stukinmiddels was de polit'e gewaarschuwd en verscheen een in specteur met twee agenten, die met zeer veel moeite er in slaagde het jongmensch aan het hoofdbureau te brengen. Terwijl hij daar was, vervoegde zich ook zijn meisje bij de politie,.niet verzoek om haren beminde, die na tuurlijk geheel alleen buiten zijn schuld üi het liok was gestopt, ge zelschap te mogen houden. Aan dit verzoek, besluit 't bericht in de „Dordr. Ct.", werd natuurlijk geen gevolg gegeven, maar het meisje werd weggezonden met de toezegging, dat haar beminde, zoodra hij tot kalmte was gekomen, naar haar werd gezon den. BRAND TE VESSEM. De correspondent te Brussel van het Hbld. seint Een vreeselijke brand is uitgebro ken te Vessem aan de Hollandsch- Belgische grens. De brand ontstond in de brouwerij van De Roov, en bin nen enkele oogenblikken stonden het huis en de stallen in brand. Negen koeien in de buurt zijn vernield. De schade is ontzettend. De oorzaak van de ramp is onbekend. Uit de Omstreken. OVERVEEN. Het was Woensdag een echt genoeg lijke dag voor de Overveensclie school jeugd. I11 staat gesteld door de Ver eeniging „Koninginnedag" te Bloe- mendaal konden de kinderen ruim schoots genieten. Om kwart voor negen verzamelde zich de schooljeugd der openbare school op het ruime en schaduwrijke schoolplein en werd daar door mu ziek ontvangen. De school was door de leerlingen met groen, bloemen, vlaggen en oran je op eene zeer aardige wijze ver sierd. zoodat dit ook al bijdroeg om de feestvreugde te verhoogen. Om 9 uur trad het woelige volkje de school binnen en de mondjes ver orberden manden vol krentenbroodjes en massa's melk. Daarna ging het naar buiten om de krachten te toonen bij de wedstrijden, en er waren er nogal watpotslaan, zakkruipen. zakloopen, turfrapen, kringetjesspel. knikkers op een bord dragen, tonne tjes rollen; meer dan genoeg om eeni ge uren bedrijvig bezig te zijn. Wat een werkkracht werd getoond, hoe blij straalden die oogen van in nige vreugde, wat een schaterlach ging er op bij elke gemaakte fout en wat een gejubel bij een overwinning. Bij eiken wedstrijd waren drie fraaie prijzen, zoodat menig leerling met een blijvend aandenken aan dit schoone feest naar huis ging. Hoewel het weer 's ochtends niet al te voordeelig uitviel, bleek toch la ter. dat het schoone weer op een Oranje-dag niet uit kon blijven. Alle spelen konden dan ook onder het heerlijkste weder geregeld hun gang gaan, slechts eenmaal moest men voor eene harde bui de vlucht in school nemen. Ruim werden de kinderen onthaald op melk met krentenbrood, taartjes en chocolade: en nadat de prijzen bij Ds. Meerburg een woord van dank richtte tot allen, die hadden mede gewerkt aan het welslagen van dezen avond en voor het aandachtig gehoor van de aanwezigen. VELSEN. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan der afdeeling Velsen der Noord- Hollandsche vereeniging ..Het Witte Kruis", werd aan H. M. de Koningin een telegram van gelukwensch gezon den. hetwelk nog denzelfden dag na mens H. M. werd beantwoord. Vervolg Stadsnieuws. Gehuldigd. J.l. Dinsdag behaalde onze stadge noot, de heer A. v. d. Molen, piston- nist van de muziekvereeniging „Har monie" een derden prijs in den solo- pistonwedstrijd te Tilburg. Als be wijs van sympathie werd hem Woens dagavond namens genoemde muziek vereeniging een enveloppe met inhoud aangeboden. Gem. koor „Polyhymnia." Zondag 4" Sept. a.s. geeft bovenge noemd koor onder leiding van den heer J. Wolterus Grootendorst 's nam. 4 uur in den speeltuin „Rozenstein" te Velsen weder een concert en bal- champêtre. Verschillende koornum mers zullen ten gehoore worden ge bracht, waaronder een nieuwe „Poly- hjipniamarsch" die gezongen wordt met begeleiding van een flink orkest, dat ook tevens voor dansmuziek zal zorgen. F eest viering. Naar wij vernemen bestaat er bij de vereeniging het Wester-Kwartier het voornemen om op Dinsdag 6 Sep tember a.s. een optocht door de stad Gemengd Nieuws. BRAND m EEN BADPLAATS. Te Ivnocke, een zeebadplaats in Bel gië, is het Grand Hotel Dinsdagoch tend in brand geraakt en geheel ver woest. Verscheiden villa's en hotels in de nabijheid zijn mede verbrand. De brandweer van de plaats was on voldoende er is hulp uit de naburi ge steden aangevraagd. ZEVENTIG MENSCHEN VERDRONKEN. Dicht, bij de Poolsche stad Lods 's Woensdag in de rivier Kami een pont gezonken, waarin zich ongeveer hon derd menschen bevonden. Er zijn er zeventig van verdronken. ONTEVREDEN. Uit Servië schrijft de corr. der N. R. Crt. „Sinds Peter Ivarageorgie- vits het vorig jaar tot koning van Servië uitgeroepen werd, had ik 't kleine Donaurijk niet meer bezocht, en nu ik gedurende acht dagen alles weer eens met eigen oogen gezien, politici en andere menschen gespro ken heb, moet ik zeggen niets dan on tevredenheid te hebben gevonden. ..Wanneer koning Peter dan ook binnen eenige dagen zijn tweeden in tocht in Belgrado zal doen, zal blij ken dat van 't enthousiasme waar mede hij voor ruim een jaar ontvan gen werd. niet veel is overgebleven. De Oorlog in het Oosten. Laatste berichten. Het st. Oranje Nassau vertrok 31 Augustus van New-York naar West- Indië. Het st. Prins Maurits. van Amster dam, naar Paramaribo, passeerde 31 Augustus St. Michaels. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam. van de X. A. S. M„ van New-York naar Rotterdam, passeerde 1 September, des voormiddags 10 uur 10 min. Wight. Het dubbelschroefstoomschip Sin- doro, van Rotterdam naar Java, ver trok 1 Sept, van Marseille. Het stoomschip Ixion vertrok 29 Augustus van Batavia naar Amster dam. Het stoomschip Osiris, met de En- gelsche mail. vertrok 31 Aug. van Port Said naar Brindisi. Hot dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de N. A. S. M.van New-York naar Rotterdam. vertrok Donderdag 1 September nam. 5 uur 40 min. van Boulogne. ONGEHOORZAAMHEID. PARIJS, 2 September. Uit St. Pe tersburg wordt aan de „Echo de Pa ris" gemeld, dat de raad van admi raals eenstemmig besloot admiraal Oechtomskv voor don krijgsraad te doen terecht staan wegens ongehoor zaamheid aan het bevel van den Tsaar, om niet naar Port Arthur te rug te keeren. AUTOMOBIELONGELUK. Op den Amsterdamschen straatweg bij Naarden had hedenmorgen te half vier een ernstig ongeluk plaats. De automobiel No. 1065, komende van Amsterdam, haalde verkeerd uit voor een melkkar, kwam daardoor terecht op de rails der Gooische Stoomtram en kantelde onderstboven. Van de zes inzittende personen, 4 heeren en 2 da mes, bleven beide laatsten ongedeerd, doch de 4 heeren werden allen ver wond. De heer De Kok, hotelhouder te Utrecht, werd ernstig aan het hoofd gewond. De heer Van der Marks uit Amsterdam heeft eenige ribben, ge broken. Beiden liggen te Naarden in het. militair hospitaal, alwaar zij door dr. Hoogenboom en dr. J. V. de Jong' werden verbonden. Van den chauf feur is een been ontvleescht, terwijl de vierde heer een arm gebroken heeft. Deze zijn, na verbinding, naar Amsterdam vervoerd. De toestand is bevredigend. Melkkar en berijder ble ven ongedeerd. FAILLISSEMENTEN. Door de Rechtbank te Amsterdam zijn failliet verklaard II. L. Busso, van beroep paar den slachter, wonende te Amsterdam. Looiersgracht 68. Rechter-commissa- ris mr. F. A. Eggers. P. Janse Glcrcum, wonende te Am sterdam, Van Breestraat 27. Rechter commissaris mr. F. A. Eggers. Jozef van Gulick, van beroep koop man in sigaren, wonende te Amster dam. Reinwardtstraat 49. Rechter commissaris als voren. J. Chr. B. Ivalff. wonende te Am sterdam, Kinkerstraat 281. Rechter commissaris als voren. Wijnand Stoof, van beroep koop man, wonende te Amsterdam, Govcrt Flinckstraat 37. Rechter-commissaris als voren. Opgeheven de faillissementen we gens gebrek aan actief van G. van Putten, van beroep meubel maker, wonende te Amsterdam, Palm straat 64. II. Cosman, van beroep koopman in fruit, wonende te Amsterdam, Nieuwe Grachtje 1. A. C. Smit. van beroep meubelma ker. wonende te Amsterdam, Marnix- straat 323. Vernietigd het faillissement van II. F. van der Wal, van beroep bouw kundige. wonende te Amsterdam, Frederik Hendrikplantsoen 59. Aangekomen Badgasten te Zandroort. Familie 't Hooft, Dordrecht. Hotel Driehuizen. 7 p. Familie Van Versteegh, Amster dam, Grand Hotel. 2 p. A. A. Tuvt. Scheveningen, Hotel Kievits. H. Mouton, Parijs, id., 2 p. V Rausch, Dusseldorf, id., 2 p. W. C. Knoops. Amsterdam, id.. 2 p. H. van Kempen. Amsterdam, Grand Hotel. G. Mèrter. Meijburg. id. Dames Uijlenburg. Haarlem, Duin weg No. 12, 2 p. Familie D. \V. Brand, Brussel, '.Gasthuisplein 1. 6 p. Houthakker. Amsterdam, Villa Tha- latta. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet teruggegeven. SUIKERACCIJNS. Waar ik reeds verscheidene jar en ge leden mijn meening in verschillende bladen te kennen gaf, dat door verla ging van den suikeraccijns, het inko men van het Rijk niet verminderd, doch eerder vermeerderd zou worden, zoo wordt dit bevestigd door het tijd-1 4506 782810663 1352(1 15508 19165 20890 t cJAfifiQ 7HKJ. Ifl'WS i:Kvi:4 IRR31 199-11 QTMMVt 376a Staatsloterij. 4e KLASSE 4e LIJST. TREKKING VAN 2 SEPTEMBER. No. 8526 ƒ1000. Nos. 17847 en 19296 ieder 100. PRIJZEN VAN 65. •474 5178 82S9 11090 13778 15866 19381 479 5203 862511438 14008 16025 19578 557 5233 8713 11695 14033 16525 19910 669 5311 900611982 11206 16998 20020 1983 5342 9042 12077 14520 17060 20152 2895 6169 9474 12157 11645 17695 20153 3829 6690 967312629 14665 17741 20260 3846 6823 1005313014 14668 17981 20414 4085 68871015213096 14791 18730 20147 4191 7508 1033013122 14902 18877 20480 4251 7824 10611 13241 15122 19095 20859 schrift „La Sucrerie indigène et co-4669 78841092313543 15531 19241 20903 loniale". Do suikeraccijnsverlaging in4805 S10810950 13753 15538 19302 Frankrijk toch heeft niet tot vermin-1 4e Klasse 3e Lijst: 9597 m.z. 20597 dering. doch tot vermeerdering derjogs? m.z. 10689. 12228 m.z. 11228. inkomsten geleid, welk land in soort- gelijke omstandigheden verkeerde alsj Nederland nu, een sterk voorbeeld I a van hotdoelmatige, om den suikerac- AmSterUaillSCiie BtlVf cijns ook in Nederland af te schaffen: wat toch is het geval, goedkoope sui ker geeft onschatbare diensten en voordeelen aan den Ned. Tuin- en Landbouw, jam-, vruchtenwijnfabrie ken, vruchten-cristalliseerderijen, han_ delaars en winkeliers, loontrekkenden zoodat zij aan Tuinbouw en Land bouw, Handel en Nijverheid ten goe de komen zou. Meer nog, het volk zelf zal door jam door bemiddeling ran de firma VAN VLOTKN A DE VRIH8 öietei. Heden. Dd.isept. ?d- 2 sepi- suidilüEifc. openingsk. Cert Intern. Laudayndicaai.6iVt Aand Koninki. Petroleum4601;4 Moearn Knixii110 Sumatra Patesnbang Ol'/f Cert Preferente Peruvian (Jorp 24(5/.» - etc. een goedkoop, gezond en voed-Atchison Tep.lt.M'ln 80V, zaam voedsel meer hebben, en goed koop, gezond en voedzaam voedsel maakt de kracht van een volk uit, lichamelijk en geestelijk. Zulk voed sel mag daarom ook nooit en nimmer duur zijn. Ook door den heer Birnie te Deventer is vroeger zoo dikwijls op de zoo voedzame kracht, van planten- suiker alléén, reeds gewezen. Daar binnenkort in de Tweede Kamer de suikeraccijns in behandeling zal ge nomen worden, zoo ben ik zoo vrij dit bovenstaande wel onder de ernsti ge aandacht van belanghebbenden en belangstellenden te brengen, desnoods of zoo noodig kan de suikeraccijns trapsgewijze verlaagd worden. J. VREUGDENEHLL. Haarlem. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD Sept. 2. P. Kemper en C. L. Blok van Laer. BEVALLEN Aug. 31. J. Bijster—van Dijk, d. Sept. 1. J. M. Kleinv. Maanenberg, z. A. C. H. KuyperCaptijn, d. J. C. Kabelde Zwaan. z.M. W. BekooijAndree. z. Stoomvaartberichten. Denver JRio Grimde251 Erie28 28i;s K. C. Southern24 Pref. do44>/t 45i/g Cm Missouri Kansas Lexfts... 220 221/* New-York Ontario Western 3(1® «SI1'* Norfolk en Western67u/i« Southern Pacific5Öu/i« 56 Southern Rails28 i/s 286/ii ITnion Pacific96'Vifl 69SU Wabash20 Pref. do Cm Steel Corporationl&l\r 13l|/i« Koek Islandïö2'/** 261/8 2e pref. Mexican National New Orleans10Vu 10l/n 40/o Conv Union bonds102s,1025/8 Cm Car en Foundry Marktberichten. Haarlem, 1 Sept. 1904. Op de heden alhier gehouden groen ten- en vruchtenmarkt waren aange voerd 13 ILL. aardappelen, verkocht 13 H.L., f2.50 a f3.— 49 ILL. appe len, verkocht 36 H.L., f 5.ƒ14. 68 H.L. peren, verkocht 52 H.L., ƒ5. a 16.500 bloemkoolen, verkocht 500. ƒ8.a ƒ16.490 mnd. snijboo- nen, verkocht 490 mnd ƒ0.80 ƒ2.90; 760 mnd. heereboonen, verkocht 760 mnd., 1.a ƒ2.—800 bos wortelen, verkocht 800 bos, ƒ6.— ƒ8.—. Gedurende de maand Augustus werden aan de Botermarkt .alhier aan- Rij^feVtfamA verirok' 31 ^«gusfus "van 308 K.C. boter, verkocht Pori-Said. Het st. Ambon, van Batavia naar Amsterdam .passeerde 31 Augustus Gibraltar. K.G.1.40 k 1.50 per K.G. 208 big gen, verkocht 1?2, ƒ4.— A ƒ9.50 per stuk45 schrammen, verkocht 43, 12.— k f 20.— per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3