Binnenland. HOFBERICHTEN. De kolonel, plaatselijk kommandant van Amsterdam, vestigt er de aan dacht op, dat de inschrijvingen voor de audiëntie bij H. M. de Koningin, welke in de maand Mei dezes jaars plaats hadden, vervallen zijn, en dat zij, die bij het aanstaand bezoek der Koningin aan de hoofdstad ter audiën tie wallen gaan, zich opnieuw daar voor moeten laten inschrijven. H. M. de Koningin-Moeder heeft zich Zaterdag op Hare reis naar Neu- wied enkele uren te Dusseldorf opge houden, waar H. M. de tentoonstel ling bezichtigde. Jhr. De Ranitz vergezelde H. M. tot Dusseldorf. DE KONINGIN EN DE PRINS TE NIEUWEDIEP. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik stellen zich voor Woensdag 14 dezer met een extra- trein naar Nieuwediep te vertrekken, om de feestelijkheden bij te wonen ter viering van het 50-jarig bestaan van het Instituut voor de marine. H. M. en Z. K. H. zullen logeeren aan boord van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik en aan boord van dien bodem den volgenden dag den voorgenomen tocht medemaken. In den namiddag van den 15den Sep tember keeren H. M. en Z. K. H. wederom per extra-trein naar 't Loo terug. CADEAU AAN DE KONINGIN. Het Koninklijk jachtdepartementop Het Loo heeft H. M. de Koningin, bij Haar geboortedag als cadeau aange boden een gedeelte van een grooten, in het Park omgewaaiden boom, waaraan nog eenige takken: aaneen daarvan hing een mand, waarin alle boschproductdn waren, die in den omtrek van Apeldoorn voorkomen. Dit geschenk werd aan het paleis gebracht per wagen, versierd met eenige pluimen, welke veelvuldig in hei Uddelermeer gevonden worden. HET VREDESPALEIS. Door eenige ingezetenen van den Haag onder wie de heeren Jozef Is raels, H. W. Mesdag en F. de Bas, is een adres aan den gemeenteraad van 's-Gravenbage verzonden, om dien raad te verzoeken zijne medewerking niet te verleenen voor plaatsing van het Vredespaleis in den Koekamp en om in overweging te geven, dat de gemeente 's-Gravenhage aan de Car- negie-stichting het terrein, waar de „Belvédère"' in de Scheveningsche Boschjes thans staat, ten geschenke aanbiede voor den bouw van het paleis. EXCURSIE NAAR DE BATAK- LANDEN. De correspondent van de N. R. Crt. te Batavia seint Morgen begint een excursie van 200 man uit Medan naar de onafhanke lijke Bataklanden. De redactie teekent daarbij o.a. aan: De Onafhankelijke Bataklanden zijn gelegen tusschen 98"99° 35' O.L. en 2"3° 25' N.B. Zij worden begrensd in het N. door Atjeh, in het O. door 'de res. Sumatra's Oostkust, in 't Z. en W. door de residentie Tapanoeli. De Onafhankelijke Bataklanden omvatten het gebied, dat den naam draagt van Toba na saë, d. i. hetboomlooze Toba. Uit den laatsten tocht van den over- van Daalen was nog eens geble- tot eerelid van de Orde van het Hos pital of St. John of Jerusalem, als waardeering voor de vele door haar bewezen diensten. De talrijke Oud- Transvalers in ons land, die haar in haar werk hebben leeren kennen en waardeeren, zullen dit ongetwijfeld met voldoening vernemen. PROV. STATEN VAN OVERIJSËL. Gedeputeerde Staten van Overijsel hebben bepaald, dat de verkiezing van een lid der Staten in het kiesdistrict Deventer, ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer G. J. L. Ankersmit, zal plaats hebben op Dinsdag 20 September, de stemming, zoo noodig, op 27 Septem ber, en de herstemming zoo noodig, op 4 October a.s. EXAMEN-STENOGRAAF. Tengevolge van de ontbinding der Eerste Kamer is het examen voor leerling-stenograaf blijkens een mededeeling in de Staatsct. van den directeur der stenografische inrich ting dat in de maand September zou plaats hebben ,tot een later tijd stip uitgesield. WAARSCHUWING. De burgemeester van Eemnes waar schuwt tegen een persoon zich noe mende Klaas Blij, volgens zijn zeggen geboren Afrikaner, die onder het doen van meer tragische verhalen omtrent zijn lot in en na den Transvaalschen oorlog, vertelt zijn vrouw en twee kinderen in de concentratiekampen te hebben verloren. Hij heeft getracht door allerlei verhalen, in deze ge meente, gelden in te zamelen voor zijn terugkeer naar Transvaal, doch merkende dat er in deze gemeente menschen waren, wien het bekend is dat Klaas Blij geen geboren Afrika ner kan zijn, is hij spoorloos verdwe nen. het ingezamelde geld grooten- deels bij een ingezetene achterlatende. Zeer waarschijnlijk zal hij in an dere gemeenten onder allerlei onware verhalen ook gelden trachten in te zamelen Signalementmiddelbare lengte, 4>lond haar (zeer dun, bijna kaalhoof dig), kleine dunne kneevl, dito baard, grijze oogen, kromme neus en heesche stem, spreekt nu eens Afrikaanscb en dan weder Hollandsch. Hij is in het bezit van eenige stukken en brieven waarin de naam van K. Bli£ voor komt, benevens van een lijst der ge houden collecte in de gemeente Eem- KINDERM1SHANDELING. Het onderzoek omtrent den dood van het jongetje te Jubbega heeft uit gewezen, dat deze niet een gevolg is van mishandeling door de moeder. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zaterdagmiddag werd de conduc teur van het Staatsspoor Exter bij 't passeeren van een bocht, nabij Dor drecht uit den bagagewagen geslin gerd, zoodat hij bewusteloos bleef lig gen. Hij bekwam zware kneuzingen. BRANDEN. Men seint uit Zaandam aan het Hbl. Zaterdagnacht te ongeveer een uur brak brand uit in de bakkerij van de weduwe D. J. Abercrombie in de Oostzijde. In een oogwenk tijds stond de brood- en koekbakkerij benevens het woon- en winkelhuis in volle vlam. De bewoners konden nog bij tijds ontkomen, terwijl ook nog eeni ge inboedel gered werd. Alles werd nagenoeg geheel in de asch gelegd. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Het vuur werd het eerst ontdekt in de broodbakkerij. Alles was verzekerd. Door de kermis was een groot aantal toeschouwers getui ge van den brand. EEN DUISTERE ZAAK. Zaterdagnamiddag werd uit de Schie door W. Z., te Rotterdam, op gehaald het lijk van de 16-jarige Cornelia Suurland, die sedert Woens dagmiddag j.l. uit de ouderlijke wo ning vermist werd. Het vinden van het lijk geeft aan leiding tot velerlei vermoedens. Na dat dit lijk. dat geheel naakt uit de Schie bij de ligplaats van het Delft- sche bootje vóór het gebouw De Ver- eeniging werd opgehaald, naar de ouderlijke woning in de Willigen- straat No. 77 was overgebracht, werd het daar voorloopig geschouwd door den politie-geneesheer dr. W. Mees. Deze constateerde aan den hals en in de beenen inkervingen of sneden, met een scherp voorwerp toegebracht, het geen al dadelijk tot sombere vermoe dens aanleiding gaf. De justitie, die daarop mede gewaarschuwd werd, is den geheelen nacht met de politie in de weer geweest tot het nemen en be spreken van maatregelen in verband met het vinden van het lijk. Dit heeft in de eerste plaats tengevolge gehad, dat het lijk van het meisje Zaterdag nacht nog naar het Ziekenhuis op den Coolsingel is overgebracht, alwaar het gerechtelijk is geschouwd door de dokters Simon Thomas en Tendelon. Voorts is op last van den subs.-offi cier van justitie mr. H. M. Cohen Tervaert en van den reehter-commis- saris voor strafzaken mr. L. R. Tel ling. de Schie onder Rotterdam af- gedregd, in de hoop eenig kleeding- stuk, aan het meisje toebehoorend hebbende, te vinden. Tot dusverre is deze hoop ij del gebleken en noch in het water, noch op het land is van die kleeding eenig spoor ontdekt. Men weet thans, dat de verdron kene een opgewekt, levenslustig meis je van eenigszins zenuwachtigen aard was. Op den avond van Koninginne dag ging zij met haar zusje en een vriendinnetje naar den Doele op het Haagscheveer, waar concert en vuur werk was. Daar. op de plaats, zijn zij elkander kwijt geraakt en sedert heeft, voor zoover bekend is, niemand iets van het meisje gezien. Reeds zijn dat zusje en het vriendinnetje door den rechtercommissaris, mr. Telling, in verhoor genomen. Met het zoeken naar de vermiste kleeding van het meisje gaat men inmiddels voort. ONGELUK. Zaterdagavond omstreeks kwart voor tienen was de landbouwer G. van Maanen, wonende aan de Schaaps drift te Arnhem, bezig met het boo- nen lossen van het spoor ter hoogte van Heijeenoord, "waarvoor hij heen Te Dordrecht werd het eerste verband en weer over de rails moest loopen. gelegd, waarna hij een paar uur later j Zonder dat hij 't bemerkte kwam er naar Amsterdam werd vervoerd waar een losse locomotief aan, die in de zijn standplaats was. machineloods moest worden gebracht. Van Maanen werd door de machine OVERREDEN. gegrepen, zoodat hij onder de wielen stelde richting kwam. Hem werd het linkerbeen totaal afgereden. Onmid- ken, dat het genoemde gebied tot iede dfiIlijk werd hij naar het ziekenhuis behoorde te worden gebracht. I en op- getransporteerd, zichte van Bindjei, Karau en Pak De heer Ed. G. A. Fol, architect te viel, met het ongelukkige gevolg, dat Rotterdam, had het ongeluk om bij hem de linkerbil werd afgescheurd en het springen van een tram op het hij een zeer ernstige hoofdwonde be- Beursplein aldaar te geraken onder kwam. Door het spoorwegpersoneel een tram, die van de tegenoverge-werd de ong€iukkige per brancard naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zaterdagavond is zekere G. v. Z., afkomstig uit Oud- en Nieuw-Gastel, Noord-Brabant, werkzaam bij den bouw van de nieuwe Hembrug, bij het Pak was man dienaangaande ter Su- j nuCTraps matra s Oostkust reeds tot een geves- EEN PANDJESBAAS BESTOLEN. «ede meenine gekomen. 1 De heer L. Leefmans te Amsterdam, overvaren van het Noordzeekanaal te Reeds herhaaldelijk richtten de die in het perceel Regtboomsloot 47,1 Zaandam te water gevallen en ver- U.r Timnnvlanden (ten Z O een huis voor koop met recht van we-dronken. Zijn lijk is Zondagmorgen hoofden dei Moerlanden jten u. deriul met andere w00rdeneen opgehaald, van de Karaulanden) liet verzoek tot ndjesh* is houdt) heeft een leelijk het bestuur om zich onder de bescher- j koopje geiiad. In den nacht van Don- ming van het Nederlandsche Gouver- derdag 0p Vrijdag is in het pandjes- nement te mogen stellen. Alleen de j1UiS ingebroken. Naast de deur van het perceel, die onderwerping van Rana en Panei j werd aanvaard. Nu is blijkbaar besloten een eind te een andere deur, toegang gevende tot J leen naar de bovenverdiepingen I op een hooge stoep uitkomt, is^ nog maken aan den toestand in de ge-II D0venveruiepmgeu melde landen, die in strijd met de tot j De laatst'e deur werd ingetrapt en in alle consequentie toegepaste Atjen- j om toen -n pandjeshuis te komen, leuze: den vijand nergens rust gun- j Werd een dunne dichtgespijkerde deur neij. j in den tusschenwand ingedrukt. Een I er tegen gespijkerde smalle lat lag DE ENGELSCHE KONING. j 's morgens in de gang op den grond. 4 4 vaier Be deur was echter nog zoo weinig Meteen extra-trein kwam zate j uitgewekcn dat hoogstens een kind dagmorgen te ®?ge.l_ejr UV.' '®la'J"door de opening kon geschoven wor gingen aan de Konmg van Engeland, 1 De heer Lee{mans ï6rmoedt (laar die op het perroni weid verwelkomdinbraak gep)e€gd is d00r door den Engelschan co['su a vader en zijn zoontje, en dat dit commandant au zijn jac !aatstc ,ij„ papa de gestolen goede- Hjto'wachtkaier iaar het aan deren door de smalle opening heeit toe- 4 VietK°andSeSe^rt"UBbegtfe I Toe" zoontjelief eenmaal in de gang Het jacht stoomde weldra de haven was, werd het loket van het pandjes- 5t met bestemming naar Port Yic-heiligdom geopend, een in de gang torif en werd op de reede gevolgd staande stoel werd er doorgeschoven door het daar voor anker liggende en zoo kon verder al wat daarvoor ge- slagschip „Essex". I schikt werd geacht, geroofd worden. I Een blikken trommel met horloges, ^v,-.rTi7vurpT I kettingen en andere kostbaarheden ONGEVALAJSJNwti. gevuld, werd ledig teruggevonden en Het centraal bestuur van het Alg. ook was een uitstalkastje niet gouden Nederl. Werkliedenverbond heeft in en zilveren voorwerpen van zijn in- elke provincie voorbereidende stap- i houd beroofd verder worden eenige pen gedaan tot het doen beleggen van kieedingstukken vermist. Het gestole meetings in zake de opneming van de - landbouwarbeiders in de Ongevallen wet. ne bestaat, volgens opgave van den lieer Leefmans, grootendeels uit ver stane pandjes de loopende gouden en zilveren panden waren namelijk in een goed gesloten kastje weggebor gen. dat de dieven niet gevonden heb ben. of dat zij geen kans hebben ge- ZANGWEDSTRIJD TE 's-GRAVENHAGE. Gisteravond werd de zangwedstrijd voortgezet met de eerste afdeeling der Gemengde Koren. Er waren voor deze afdeeling 4 me dedingende vereenigingen, n.l. ..Ge mengd Koor. Onder Ons", directeur Henri Pielage (Haarlem)„Polyhym nia". directeur B. Jurgens (Schie dam) ..Jacob Kwast", directeur W. I Saai (Wognum) en de „Liedertafel verschillende hospitalen. j Van deze rijwielen is geen enkelege- Oefening baart kunst", directeur J. A. Tiidens den oorlog werd zij door roofd. ze konden ook niet door de Presburg (Amsterdam). Tijdens den J» hoinc» m^t smalle deuropening. 1 De Haarlemsche Vereeniging „On- het Engelsche legerbestuur belast met Leefmans was tegen inbraak der Ons" zong het eerst met 73 zan- de leiding van een vluchtelingenkamp vorMkerd het bedrag van het gesto- geressen en zangers. Uitgevoerd werd Dezer dagen ontving zij bericht, dat iene kan hij nog niet opgeven. Be po- i..Carmen Saeculare" en „Exaudi zij door den Koning van Engeland ütie is met haar gewonen ijver in de Deus" (Psalm 61). was onderscheiden door de benoeming weer, de dieven te zoeken. t Het eerste zangstuk, een machtig EEN ONDERSCHEIDING. De hoofdverpleegster in het krank- ui J| xinnigengesticht, het St. Elisabeths- ./ien open krijgen. Gasthuis te Deventer, mej. M. C. Bak- jn het pandjeshuis stonden ookver- kes, was vroeger eenige jaren werk- i scheiden fietsen, waaronder een mooie' zaam in Transvaal als directrice van nog bijna splinternieuwe damesfiets. Saai (Wognum) en de Rechtszaken. ONTROUWE AGENT. Voor de rechtbank te Middelburg is Vrijdagmiddag een zeer geruchtma kende zaak behandeld. De hoofdagent van politie C. K., een man, die on geveer 30 dienstjaren bij de politie telt, stond terecht, beklaagd van zich geld, dat hij op den openbaren weg had gevonden, wederrechtelijk te heb ben toegeëigend. Uit de getuigenver klaringen kwam het O. M. tot de overtuiging, dat beklaagde zich wer kelijk aan het hem ten laste gelegde heeft schuldig gemaakt en vorderde het. niettegenstaande bekl.'s ontken- tenis, een gevangenisstraf van zes maanden, met ontzegging van het recht om gedurende 5 jaar bij de politie te dienen. De verdediger, de heer mr. J. J. Heyse, concludeerde tot vrijspraak, en meende dat van dief stal geen sprake kon zijn, hoogstens van verduistering. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Vrijdag 9 dezer. De behandeling der zaak werd door een talrijk pu bliek bijgewoond. Letteren en Kunst. koorwerk van Alph. Diepenbrock, is een werk. dat van de zangeressen en zangers zeer veel vergt. De moeilijke passages werden echter zeer goed gezongen, zoodat de uitvoering bijna onberispelijk was. De vereeniging met haren directeur had dan ook een daverend applaus in ontvangst te nemen. Het tweede nummer „Exaudi Deus" van Baltha sar Florence werd eveneens voortref felijk gezongen toch kon men bij de uitvoering van dit werk bemerken, hoeveel inspanning het „Carmen Sae culare" had gevorderd. „Polyhymnia" van Schiedam zong met 59 zangeressen en zangers. De uitvoering der koren,.'n Stem Rama" van L. F. Brandts Buys ..Le Vendredi Saint" van Ch. Gounod was echter zeer middelmatig. Daarna zong „Jacob Kwast" van Wognum „Lofzang aan den Vrede' van Fr. Riga en ..Woudgedachten' van F. Abt. Deze vereeniging beschikt over een heel mooi sopraantje, dat in de solopartijen een liefelijken druk gaf. Er is echter een groote grief in te brengen tegen de keuze der stukken, daar de sopraan-solo's in de beide koren, vooral in „Woudgedachten domineeren, terwijl zij in een wed strijd van gemengde koren eigenlijk niet mogen medegeteld worden, on danks het effect, dat zij teweeg brengen. Vermeld zij nog, dat de zangeres sen den nationalen kap ophadden. Ten slotte werd door de „Liederta fel Oefening baart Kunst", van Am sterdam, uitgevoerd ,,'n Stem in Ra- ma" en „Super Flumina Babylonis' van Ch. Gounod. Deze vereeniging telde 131 zange ressen en zangers. 'n Stem in Rama" werd ver dienstelijk gezongen, hoewel het jam mer was, dat de zangers in het nud den en aan het eind iets gezakt wa ren. Het applaus der aanwezigen werd een huldebetooging voor den compo nist. den heer F. L. Brandts Buys. Het „Super Flumina" werd minder mooi ten gehoore gebrachtvooral het laatste gedeelte klonk eenigszins onbeschaafd. Zooals men bemerken kan. was dus de concurrentie voor de Haar lemmers heel zwaar, maar toch had den we ook na liet zingen eeii goede verwachting. We werden ech ter teleurgesteld. De uitspraak der jury was: 1ste prijs toegekend aan ..Oefening baart Kunst", van Amsterdam, met 5 tegen 4 stemmen (gouden medaille en 200); 2de prijs aan ..Jacob Kwast" van Wognum, met 5 tegen 4 stemmen (verguld zilveren medaille en 100) 3de prijs aan „Onder Ons" van Haar lem met algemeene stemmen (ver guld zilveren medaille en 50)4de prijs aan „Polyhymnia" van Schie dam, met 7 tegen 2 stemmen (ver guld zilveren medaille). Hadden we gehoopt op den eer sten prijs, den tweeden prijs dach ten we zou den Haarlemmers toch niet ontgaan, omdat de koorwerken door „Jacob Kwast" ten gehoore ge bracht, in zwaarte niet konden meten met „Exaudi Deus" en vooral niet met „Carmen Saeculare". Uit de stemmencijfers blijkt wel. dat we in onze meening niet alleen stonden. Bij den Nationalen Zangwedstrijd gisteravond door „Onderlinge Oefe ning" te 's-Gravenhage gehouden, be haalde de Zangvereeniging „Onder Ons" alhier, in de eerste afdeeling voor gemengde koren met algemeene stemmen den 3en prijs. De nieuwe Noord-Nederlandsclie Opera denkt 1 October in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam het sei zoen te openen met de „Jodin'van Halevy. Sport en Wedstrijden. Courses te Bussum. Een vrij talrijk publiek woonde de courses bij. Het weer hield zich goed, de baan was in uitstekenden toestand en de sport kon er mee door. I. C1 e r i mo n d-p r ij s. Handicap voor Nederl. paarden met geen beter record dan 1.58. Afstand 1600 Meter. Prijzen: ƒ200, 75 en 25. Ezel, eig. W. Jochems (v. Assendelft) 1670 M.Alaward II, eig. J. v. d. Hilt (Noordzij) 1650 M. Carmen, eig. A. Catz (J. v. d. Werff) 1620 M. Ma- jick III eig. A. de Ridder (Schippers) 1600 M.Max M. eig. J. A. Geersen, (Schönrock) 1600 M. Ezel en Max loopen voor de eerste plaats dead heat en deelen dus de eerste en tweede prijzen. Derde Ala ward. Tijd 3.93/5. Tot. Placé Ezel 17.—, Max ƒ8.50. Tot. ƒ7.50 Ezel, ƒ3.50 Max. Er werd niet mooi gedraafd. Als Ezel er niet telkens uit was geweest zou hij gemakkelijk gewonnen heb ben. II. A1 a w a r d-p r ij s. Harddraverij 3e klasse. Handicap voor Nederland sche paarden met geen beter record dan 1.51. Afstand 2400 Meter. Prijzen 300, ƒ100 en ƒ50. Yum-Yum eig. J. B. Lijnkamp (J. Koster), 2520 M. Czarina eig. W. H. J. Brom, (J. F. de Boer) 2520 M. Prinses Wanda, eig. J. Lijnkamp, (eig.), 2500 M. Bella, eig. J. Rooden- burg, (eig.) 2480 M. Conrad, eig. A. de Koning, (P. Jas) 2440 \Lj_Ezel eig. W. Jochems (v. Assendelft) 2440 M. Eerste Ezel, tweede Czarina. Tot f 20.—. Placé ƒ17.—, ƒ17.—. Tijd 4.43. Weer een rechte hobbelrace. Ezel met zijn draf. die geen draf is. was weer eerste, Wanda, die oók al niet zuiver ging werd gedisqualificeerd als tweede, en Conrad als derde. III. Miss Li 1 li an-prij s. Ver koopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, die bij de inschrijving te koop gesteld zijn voor ƒ1200.—. Prijzen: 400, ƒ100 en ƒ50. Chiselhampton (ƒ800) eig. H. F. Bultman Hzn. (Threlfell) 62 J K.G. Marked Man (ƒ600) eig. S. A. F. Ba ron Creutz, (Broom) 60£ K.G. Intre pid (ƒ700) eig. Jhr. C. de Pesters (Mc. Cord; 50£ K.G. Elvira (700) eig. A. J. P. Metelerkamp v. Bronkhorst (Day) 47i K.G. Ëersïe Marked Man, tweede intre pid, derde Chiselhampton. Tot. 5.50. Placé 6.50, ƒ8. De winner, te koop voor 600 wordt voor 675 door den eigenaar inge kocht. Marked Man kwam eerst op 't laatst naar voren om te winnen. IV. Darknigh t-p r ij s. Record harddraverij 2e klasse, voor paarden met geen beter record dan 1.43. Prijzen ƒ400, ƒ150 en 50. Nettie Bruen, eig. Joh. v .d. Bergh, (Schönrock) 2640 M. Dops eig. Stal Avanti, (Verwoerd) 2580 M. Caid, eig. Stal Minerva, (A. Mol) 2560 M. Scha- bernack, eig. W. H. J. Brom, (J. F. de Boer) 2-480 M.Morningstar, eig. K. don Hartigh (Schippers- 2460 M. Don Carlos eig. Stal Avanti (J. G. de Boer) 2460 M. Eerste Morningstar, die terstond een kolossale voorsprong gekregen had, tweede Nettie Bruen. die sterk had ingeloopen. De overige paarden hadden met de course niets meer te maken. Aan 't hoofd dier achterko- mers was Caid. Tot. ƒ8.—. Placé ƒ8.50. ƒ16.50. V. B r o n z e-p r ij s. Wedren over horden, voor inlandsche paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Prijzen ƒ350. ƒ100 en £50. Berthus eig. S. A. F. Baron Creutz, (Broom) 76 K.G. Tiger Lily I. eig. W. Jochems, (Killick) 68 K.G. Ange la, eig. A. J. P. Metelerkamp v. Bronkhorst, (Mew) 64 K.G. Eerste Tiger Lily, tweede Berthus. Angela breekt eenige malen uit en verlaat de baan. Tiger Lily was be slist de meerdere van Berthus. Tot ƒ6.—. Placé ƒ6.50 en ƒ6.50. VI.. A11 o u e z-p r ij s. Harddraverij le klasse. Handicap. Afstand 3600 M. Prijzen ƒ500, ƒ200 en ƒ100. Robert See Steele eig. Joh. de Mol, (J. Witteveen) 3710 M. Abdul Ameer, eig. J. W. Schuijl, (Pronk) 3690 M. Uncle Sam's Pride eig. Stal Commer- cio, (Doeleman) 3690 M.Nerva, eig. W. Jochems, (v. Assendelft) 3690 M.; Clerimond, eig. P. J. Eyma (eig.) 3660 M.Nettie Bruen, eig. Job. v. d. Bergh, (Schönrock) 36^0 M. Eerste Robert, prachtig geloopen, tweede Nettie Bruen, die zich voor de tweede maal vandaag prachtig weerde derde Nerva, die er nog al eens uit raakte, anders was hij misschien 2de geweest. Abdul maakte zijn rijder tot zandruiter en ging eruit, evenals Un cle Sam's Pride, de favoriet, die niets praesteerde. Tot. ƒ10.—. Placé 7.50 en ƒ18. Tijd 6.4 4/5. VII. R i b a u d e-p r ij s. Hordenren, voor paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 3600 Meter. Prijzen ƒ450, ƒ125 en 75 Cher Amour, eig. W. Jochems (Kil lick) 72 K.G. Chiselhampton, eig. H. F. Bultman Hzn. (Mew), 68 K.G. Pa tricks Ball, eig. S. A. F. Baron Creutz (Broom) 62| K.G. Patricks Ball, de groote favoriet, kwam bij het springen over de laat ste horde te vallen, zoodat de strijd werd uitgestreden door Cher Amour en Chiselhampton, waarvan de laat ste betrekkelijk gemakkelijk won. De rijder van Patricks Ball had zich wel wat bezeerd maar het geval liep goed af. Tot. 13.—. Placé ƒ7.50 ƒ7.—. Weer zorgde (voor de tweede maal op deze baan) een piek pocket voor een klein intermezzo. Een kerel, die iemand zijn horloge trachtte weg te kapen, werd op heeterdaad betrapt en onder luide toejuichingen van het publiek door de politie opgebracht. Bij aankomst te Amsterdam kon, als naar gewoonte, die arme sukkel van een locomotief niet meer vooruit en waren de passagiers al gereed om te gaan helpen duwen, tot het einde lijk gelukte, na een minuut of 10 op onthoud. Intusschen bereikte men be houden Amsterdam, maar miste door het geleden oponthoud den aanslui- tenden trein naar Haarlem, zoodat de Haarlemmers eerst te zeven uur thuis kwamen. j dan ook in den geheelen wedstrijd de j meerdere. Met de rust was de stand 20. J. v. d. Berg moest wegens een kwetsuur het veld verlaten, waardoor het werk van Hercules zeer vergemak- kelijkt werd. CRICKET, i ENGELSCHE CRICKETTERS IN ONS LAND. Hedenmorgen nam de tweedaagsche I wedstrijd tusschen het in ons land toerende Engelsche Cricket-elftal der St. Laurence Cricket Club, en het ge combineerde elftal van Noox-d-Hol- land een aanvang. De wedstrijd heeft plaats op het veld van de Haarlemsclie Cricketclub Rood en Wit te Heemstede. VOETBAL. Zondag is liet Voetbalseizoen offi cieel geopend door het spelen van de eerste ronde voor den „Zilveren voet bal" in Rotterdam. Ingeschreven was geworden door Ajax (Leiden;, Quick (den Haag), D. F. C. (Dordrecht), Velocitas (Breda), Haarlem (Haarl.> Hercules (Utrecht) H. V. V. (den Haag), H. B. S. (den Haag), H. F. C. (Haarlem), Beerschot F. C. (Antwerpen), Sparta (Rotter dam; en Rapiditas (Rotterdam). Zondag zouden reeds vier ontmoe tingen plaats hebben, en wel Ajax Quick HaarlemHerculesH. F. C. —Rapiditas, H. B. S.—D. F. C. H. F. C. was evenwel niet opgekomen daar deze vereeniging zelve op 18 September onderlinge wedstrijden houdt bij gelegenheid van haar 25- jarig bestaan, en op dien dag de be slissende wedstrijden zullen plaats hebben. De drie gespeelde wedstrijden had den de volgende resultaten. Ajax Quick gewonnen door Quick met 20. H. B. S.D. F. C. gewonnen door D. F. C. met 20. HerculesHaarlem gewonne ndoor Hercules met 40. Over dezen laatsten wedstrijd wil len wij nog enkele bijzonderheden la ten volgen. Haarlem kwam uit met Utermark (doel)Reijers en Stol (ach ter) De Koek, Van Leuven en Van Styrum (midden)J. Penning, Jacobi, Lijnkamp, J. v. d. Berg en Rijkens (vóór). Hercules was met een over alle linies goed elftal opgekomen en was AMSTERDAMSCHE WIELERBAAN. Op de Ainsterdamsche Wielerbaan werden Zondag de kampioenschappen verreden van de A. S. C. „Olympia". De uitslag was als volgt Kampioenschap Olympia over 1 K.M. Gewonnen door Hayek in 2 min. 222/5 sec. Tweede *vas W. Mulder. Match a trois over 1 K.M. tusschen Jan van Gent, kampioen van Neder land, Heller (Oostenrijk; en Carapezzi (Italië). Het resultaat was 1. Heller 1 1 1 is 3 2 Van Gent 3 2 2 is 7 3 Carapezzi 2 3 3 is 8 De tijden waren voor de 3 manches 1 m. 532/5 s., 1 m. 482/5 s. en2m. 221/5 s. De Match a trois over 1 K.M. om den Brassard, tusschen Stouten, Bieshaar, en Mastwijk werd gewon nen door Mastwijk. Het kampioenschap van „Olympia" over 25 K.M. in 2 series over 5 K.M. werd behaald door Hayek in 37 min. 64/5 sec. 2. Mulder, 1 ronde achter, 3 Stouten, li ronde achter. WIELERWEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. In de gisteren te Groningen gehou den wielerwedstrijden waren de uit slagen 1. Renners uit de 3 noord, provin ciën, afst. 1500 M. IngeschrevenG. van Heel, R. Wolfis, R. Spiekman, N. Dusseljé, M. Beukema, J. Cohen, W. Jansen, H. Cohen, allen te Gro ningen K. Rijkens, SappemeerS. Bouma, Leeuwarden, en H. Holthuis, Winschoten. le pr. 30 M. Beukema 2e pr. 20 H. Cohen 3e pr. 10 J. Cohen. 2. Match a trois (professionals) 1500 M. tusschen Jaap Eden, Haarlem, Jan Hoorn en Henri van Schoonhoven, Amsterdam. 1. Jaap Eden, 2. J. Hoorn, 3. H. van Schoonhoven. 3. Wedstrijd voor amateurs (1800 M.). Ingeschreven Le Grand. Rotter dam M. P. Nigten, Den HaagReep maker, HaarlemB. Schulte, Hel mond S. v. d. Stam. Den HaagK. B. Damen, Rotterdam, Tuin, Eindho ven, en Mulder, Helmond. le pr. verg. zilv. med. B. Schulte 2e. pr. zilv. med. S. v. d. Stam 3e. pr. br. med. Tuin. Schietwedstrijd. Zondag 4 Sept. heeft de Scheri>- schutters-vereeniging „Haarlem" haar eerste onderlinge wedstrijd met flo bertgeweer gehouden op de banen van Café de Phoenix. De prijzen werden als volgt haald le. Prijs C. F. Arnold 2e. Prijs E. Boots; 3e. Prijs A. A. Zuurendonk 4e. Prijs C. Boon Pzn. 5e. Prijs J. J. v. Dokkum; 6e. Prijs A. J. Wennekes Jr. be- PAARDEN. De bekende Beverwijksche hard draverijen zullen dit jaar plaatsheb ben op Donderdag 22 dezer. Er zijn 5 prijzen vastgesteld, doch geene troostprijzen, zooals in andere jaren. Het plan bestaat om, waar de Hard- draverij-vereeniging dien dag 10 ja ren bestaat, het feest met een vuur werk te besluiten. Wedvlucht. Zondag 5 September hield de post- duivenvereeniging „De Snelvlieger" alhier een wedvlucht met jonge dui ven van Creil (Frankrijk), afstand 376 K.M. De duiven werden om 7 uur in vrijheid gesteld. De aankomst is als volgt le duif 2e duif 3e duif 4e duif 5e duif 6e duif 7e duif 8e duif 9e duif 10e duif 11e duif 12e duif 13e duif 14e duif 15e duif 16e duif Uur Groen. J. J. Douglas, P. J. van Daalen, Gebr. Bannink, R. Slot, dezelfde, dezelfde, J. J. van Daalen dezelfde R. Slot P. J. van Daalen, dezelfde J. J. Douglas, dezelfde, Groen, P. J. van Daalen, Min. Sec. 2-25-43 2—29—54 2-30-38 23544 2—36—48 2—38—41 2—38—41 3— 0-10 3— 2—57 3— a-35 3—18—12 3—22—50 3-31—58 3—31—58 3—36—24 3—50—34 Aangewezen duif J. J. Douglas, 2 en 3 eerst getoonde R. Slot. Uit de Arbeiderswereld Terwijl in Frankrijk de dokwerkers van Port Vendres, Cetti enz. gemee- ne zaak begonnen te maken met hun ne stakende kameraden te Marseille, wordt Engeland bedreigd met een al gemeene staking in de kolenmijnen. De afgevaardigden van de Schot- sche mijawerkersvereenigingen, die deelnemen aan het nationaal congres te Soutphort. hebben opdracht te stem men voor de algemeene staking van de mijnwerkers in het Vereenigd Ko ninkrijk ingeval de eigenaars van de mijnen het minimum loon, dat op 't oogenblik ƒ3.50 per dag bedraagt, zouden willen verminderen. Waar de eigenaars van geen mini mum loon meer willen weten, is de toestand zeer ernstig.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 2