lijke Vereeniging van gepens. officie ren van het Nederl. leger, met toewij ding werkzaam in het belang van zijn oud-wapenbroeders. De begrafenis zal aanst. Zaterdag plaats hebben op Oud Eik en Duinen om 12 uur 's middags van het sterfhuis. EEN NIEUW VAANDEL. Zaterdagmiddag te drie uur zal de plechtige uitreiking van het vaandel aan hot 9de regiment infanterie in 'tkamp Milligen plaats hebben. H. M. de Koningin en Prins Hendrik bege ven zich per rijtuig naar de leger- plaats. Kerk en School. Ou Vrijdag 16 September a. s. zal te Utrecht worden gehouden, eene ver- gadering van alle arrondissements schoolopzieners in den lande. Sport en Wedstrijden EEN NIEUWE SPORT IN AMERIKA. Een nieuwe soort sport heeft men sedert eenigen tijd in Amerika uitge vonden. Over een zekeren afstand is in een lokaal een geleiding aange bracht, waaraan men wordt opgehan gen met 2 vleugels aan de zijden waarmede men zich moet trachten voort te bewegen kleppende door de lucht. Als men aan 't einde der ge leiding is kan men zich door om te wenden weder langs denzelfden wf terugwerken. ZWEMMEN. Van Dover naar Calais. Holbein probeert het niet meer dit jaar. wat geen beletsel voor Burgers (een genaturaliseerde Franschman) en Werdman (Engeland) is geweest, om op hun beurt eens te probeeren het stoute waagstuk te volbrengen. Werdman heeft na 15 mijl zwem men moeten opgeven, wegens kram pen. Burgers was reeds vroeger in de boot gestapt, met het vaste besluit eergisteren (Woensdag) weer te be ginnen, wat dan ook gebeurde. Woensdagochtend acht uur ging hij weer te water bij ..Copt Point", dat ten oosten van Folkestone is gelegen. Het weer was prachtig, de zee vrij kalm. Alles schijnt goed gegaan te zijn, totdat hij Donderdagmiddag om kwart voor zessen, op ongeveer 2 mijl af stand van Calais, opgaf. Er wordt verondersteld dat hij ook al door krampen is overvallennog een uur had hij te zwemmen, en hij had zijn doel bereikt. In ieder geval Is thans Burgers de man die tot nu toe het meest heeft gepresteerd, en na Webb, die er in slaagde het Kanaal over te steken, een stout kunststukje heeft uitgehaald. AUTOMOBIELEN. Freiherr Von Brandenstein, alge meen secretaris van de Deutsche Automobiel Club, die zich o.a. zeer verdienstelijk had gemaakt met den Gordon Bennett-wedstrijd, had eer gisteren een ongeluk met zijn auto mobiel nabij Friesack. Doordien hij plotseling voor een kinderwagen moest uitwijken, stuurde hij zijn rij tuig, om grooter onheil te voorko men, aan den kant van den weg in een greppel, waardoor de auto om sloeg en Von Brandenstein behalve eenige kneuzingen, een lichte hersen schudding opliep en per spoor naar Berlijn vervoerd moest worden. Zijn chauffeur kwam er nagenoeg heel huids af en twee kinderen werden ge lukkig slechts lichtelijk gewond. Een heil-tournée per auto. De wereldbekende leider van het Heilsleger, generaal Booth, is thans een zendingstocht per tuf-tuf door Schotland begonnen. Hij wordt, be halve door zijn staf, vergezeld door verschillende speciale dagblad-corres pondenten. „Er is", zegt „De Fiets", „maar één bezwaar aan deze motor-tournée. Men kan den generaal nergens de paax-den van zijn wagen spannen." Engelsche cricketers in ons land Woensdag en Donderdag speelde te 's-Gravenhage het in ons land toe rende Engelsche cricket-elftal der St. Laurence Cricket-Club tegen een ge combineerd Nederlandsch elftal. Do Hollanders openden dezen wed strijd met batten, doch zagen voor slechts 52 runs alle wickets vallen. De Engelschen waren fortuinlijker, zij wisten met een verlies van negen wickets een totaal van 270 runs te be halen. waarop zij de innings sloten. Not out waren nog Latter en Green. Hierop werd met de tweede innings een begin gemaakt. De Hollanders maakten in deze tweede innings een totaal van 186 runs. waaiwan Kool 40, Kuypers 0, C. Feith 51. M. E. Schroder 0, J. C. Schroder 1. J. F. Rincker 0, C. Pos- thuma 32, J. Beyerinck 7, Van Boo- ,ven 7. v. d. Poll 22, Dubois 0 en ex tra's 26. Het Nederlandsche elftal had in de beide innings dus een totaal van 186 en 52 is 238 runs. In één innings had den de Engelschen 270 runs of 32 ruDS meer als de Hollanders, zoodat deze wedstrijd eindigde in een glansrijke overwinning van de St. Laui'ence Cricket-Club, mei 1 innings en 32 runs ivóór. De dame schi-ok niet weinig bij het hooi-en van dit bedi-ag, maar de hair- lord, dit bemerkende, voegde haar vriendelijk toe U kan ook een abonnement ne men van 30.in 't jaar, dan kan o zoo vaak komen als u wil. Nog geheel onder den indruk van de drie gulden, teekende de dame het abonnements-contract en vertrok. Thuis vertelde zij het gebeurde aan haar man, die van zijn stoel opsprong en de soep-teiTine omgooide vaix schrik, toen hij 't hoorde. - Maar dat betaal ik niet, riep hij uit, waarachtig niet En de echtvriend hield woord, hij betaalde niet. Zelfs toen de haii--lord hem aansprak in rechten, weigerde hij betaling, de blonde lokken zijner vrouw wax-en hem geen ƒ30 waard. Vóór den kantonrechter werd na mens den kapper beweerd, dat iemand een zaak als de bewuste binnentre dende wel kon vermoeden, dat 't er te duur zou zijn en namens den echt vriend beweerde mr. Kokosky, dat ƒ30.voor blonde lokken niet kun nen geacht worden te vallen onder de „gewone dagelijksche uitgaven", waarvoor de wet veronderstelt, dat de vrouw de machtiging van haar man heeftzoodat de man niet tot betaling verplicht is. Ook de kantom-echter vond de uit gave niet gewoon en nog minder da gelij ksch en verklaarde den gapper niet oixtvankelijk in zijn eisch. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de vroeger me-| degedeelde zaak van C. S., oud 24: jaar, leerling-machinist bij de Staats-i spoorweg-Mij. te Leeuwarden, be klaagd dat door zijn schuld op 23 Mei jl. 's morgens omstreeks 7 uur de lo comotief, waarop hij dienst deed, om den trein naar Nieuweschans te ver voeren. met zooveel kracht tegen den stilstaanden trein liep, dat daardoor verscheidene reizigers werden ver wond en ook de S.S.-maatschappij niet onaanzienlijke schade leed. De officier bij de rechtbank te Leeu warden had veroordeeling gevraagd tot een maand gevangenisstraf en ont zetting van liet x-echt tot het uitoefe nen der betrekking van machinist bij de spoorwegen voor den tijd van vijf jaren. De x-echtbank veroordeelde hem tot een maand hechtenis. Het hof heeft dit vonnis bevestigd. Rechtszaken. GEEN GEWONE DAGELIJKSCHE UITGAVE. Voor het kantongerecht te Amster dam werd Donderdag uitspraak ge daan in een typisch Amsterdamsch zaakje. Aldus lezen wij in de „Tel." Een gehuwde dame, die er gaarne goed uitzag dn niet weinig trotsch was op heur blonde lokken, ging op een ïxiiddag eeix „Toilet-Club" bin nen aan de Leidschestraat en liet daar heur blonde lokkexx volgens de eisch en der edele haarkunst behande len. Zij had zoo gedacht, dat deze luxe haar wel 'n paar kwartjes kon kosten. Hoeveel bexx ik u schuldig? vroeg de dame, toen de hair-lord ge daan had wat eens hair-lords is. Drie gulden, mevi-ouw. Koloniën. GEEN STEVIGE GEVANGENIS. De Jogjasche correspondent van de „Locomotief" schreef aan zijn blad dat op den 2den Augustus j.l. dertien boosdoeners uit de gevangenis aldaar zijn ontsnapt door een achterdeurtje, waar een schildwacht moest staan, doch die er niet stond. Onder die der tien ontvluchten bevindt zich o.m. een valsche munter, een rooverhoofd- man, die reeds een tiental jaren met de ijzeren collier geloopen heeft, de noodige ketjoes en brandstichters en last not least het schrandere jong- mensch, dat verleden jaar op een val sche handteekening van den resident eenige aangeteekende poststukkeix heeft verduisterd. Alle dertien vonden een veilig heenkomen en van geen hunner was in den avond van den 2den Augustus eenig spoor ontdekt. BEDRIEGELIJKE NABOOTSING VAN EFFECTEN. Voor de rechtbank te Rotterdam is Donderdag behandeld de zaak tegen M. v. E., 47 jaar, verkooper van pre- mieloten, wonende te 's-Gravenhage. In het jaar 1903 in de maand Mei was ten huize van de gezusters A. v. d. M. en W. v. d. M. geko men de beklaagde, bij zich heb bende certificaten in buitenlandsche premie-ieenixxgen, groot resp. 120.240, 600 en 1000, welke hij te koop aan bood. De betaling kon geschieden in termijnen. Het was een soort van sparen. De stukken waren voorzien van stempels en lakken, waardoor ze (volgens de dagvaarding) het aanzien van effecten hadden verkregen, terwijl er kans be stond, dat men op de bij de certifi caten aangegeven loten een grooten prijs kon trekken. De eerste zuster had alzoo in verschillende texmijnen betaald een bedrag van 350, de twee de van 963.60. Ze waren daartoe overgegaan in de veronderstelling, dat zij meer x-ente zouden maken dan door hun geld op de spaarbank te plaatsen. Beklaagde had nog gezegd, dat als zij geld noodig hadden zij geld konden terug bekomen. Toen dit werkelijk het geval was, had men te vergeefs om geld bij be klaagde aangeklopt en aan de op dracht om te trachten de stukken voor hen te verkoopen, was geen ge volg gegeven. Verschillende getuigen werden gé hoord, waarna het O. M., blijkens het verslag in de „N. R. Ct.", deed uitko- men, dat de beide vrouwties, eenvou dige menschen die geen verstand heb ben van effecten, de dupe zijn ge worden van de mooie praatjes van be klaagde. Door listige kunstgrepen, door een samenweefsel van verdicht sels, zijn de spaarduitjes van beide getuigen terecht gekomen in den zak van den beklaagde. Aan de hand van den deskundige werd aangenomen, dat de beide getuigen in den waan zijn gebracht dat hetgeen ze kochten echte effecten waren. Te goedertrouw hebben de getuigen zich verbonden de op de certificaten vermelde bedragen in termijnen aan den beklaagde te be talen. Dat dit niet geheel heeft plaats gehad, doet niets ter zake. Het doel van beklaagde is het van den beginne af geweest zich wederrechtelijk tebe- voordeelen en het heeft bij hem vast gestaan, dat zij aan hun verplichtin gen niet ten volle konden voldoen. Veroordeeling werd gevraagd tot een jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. L. W. van Gigch (van Amsterdam) trachtte aan tetoo- nen, dat de uitgebrachte dagvaarding in geen enkel opzicht beantwoordde aan de eischen die de wet voor eene dagvaarding stelt. De uitgebrachte dagvaarding is dan ook nietig. Overtuigd was pleiter daarenboven, dat ten laste gelegd zijn niet strafbare feiten. Bedriegelijke na bootsing van effecten heeft men hier niet. Certificaten toch zijn zelf effec ten. Nabootsing door aanbrenging van lakken bestaat hier evenmin. Men heeft het van den eenigen deskundi ge die gehoord is. vernomen effecten met lakken er op bestaan niet. Dus ook dit is geen listige kunstgreep. Waardeloos, zooals het Openbaar Mi nisterie in zijn requisitoir deed uit komen. zijn de stukken niet. In de dagvaarding is het evenmin opgeno men. Er bestaan wel echte effecten, die toch waardeloos zijn. Een samen weefsel van verdichtsels vindt men in de uitgebrachte dagvaarding evenmin. Het O. M. heeft gezegd er zijn leu gens gedebiteerdgoed. leugens zijn echter geen samenweefsels van ver dichtsels. Ontslag van rechtsvervol ging zal dus moeten volgen. Daaren boven achtte pleiter het ten laste ge legde niet bewezen. Eene der zusters toch is bij de verhandelingen niet te genwoordig geweest, terwijl de andera niet vast in hare schoentjes staat. Be wezen is niet welk stuk het eerst is verkocht, niet bewezen aan welken verkoop de plaats gehad hebbende praatjes zouden zijn voorafgegaan. ATJEH. Het „B. N." ontving de volgende telegrammen uit Kota-Radja van 10 en 11 Augustus: Een patrouille in Boven-Peusangan werd door een sterke bende met de klewang aangevallen. Onzerzijds zijn gesneuveld de luite nant C. C. H. Smit en twee minderen zwaar gewond werden vijf minderen. Zes geweren gingen verloren. In den vroegen morgen van 4 Aug. overviel luitenant Darlang bij Geum- pang de schuilplaats van Teungkoe di Tanah Miroh. Vijftien dooden, vier zwaar gewonden, vele vuur- en blan ke wapens en munitie vielen in onze handen. Aan onze zijde geen verliezen. Onder de dooden zijn herkend Teungkoe di Tanah Miroh, Toekoe Patjoet Oesin. Teungkoe Lambado en Teungkoe di Klibeuet, waardoor aan de oelamapartij een gevoelige slag is toegebracht. Bij het nazien van passen in gam- pong Sampoejniet, Lhoseumawé, werd gedood door een rentjongsteek de fu silier Thomas no. 54602. Verschillende patrouilles in Pidië legedn van de benden van Tjoljitèm en Nja Moeda neder 17 vijanden, on der wie drie onderaanvoerders. Buit gemaakt werdexx acht geweren en blanke wapens. SCHOTEN. De loting. De loting voor de gemeente Schoten en het Schoterkwartier zal plaats heb ben op 19 October 1904. Het getal lotelingen bedraagt 38. Bij de Landweer zijn 35 manschappen overgegaan. VOGELENZANG. In de stoeterij van renpaarden van Jonkheer L. Boreel brak een mooi veulen al spelende in de weide een voorbeen, wat dubbel te bejammeren is omdat men van het veulen goede verwachtingen had. Vervolg Stadsnieuws. Gevaarlijk spelletje. Jongens kunnen soms zulke flauwe vermaken hebben, die tevens dikwijls zeer gevaarlijk zijn. Eén vaix deze is, om als er een jongen stilstaat, dat er tersluiks een ander achter hem op de knieën gaat liggen, terwijl een derde, de hand langer van den geknielde, den niets kwaads vermoedenden jongen een duw geeft, zoodat deze over den ach ter hem geknielden jongen heenvalt. Meestal heeft zoo'n val geen ernstige gevolgen, doch Donderdag, toen eeni ge schooljongens op het Leidsche Plein dit „spelletje" deden, kwam «r één met zijn hoofd tegen een muur te vallen, waardoor een ernstig bloe dende wonde ontstond. Tegen de jongens, die de oorzaak van dit ongeval waren, werd proces verbaal opgemaakt wegens straat schenderij. Te hopen is, dat dit een reden mag zijix voor hen en voor anderen, om dit gevaarlijke spelletje voortaan na te laten. Letteren en Kunst. ANNA KAPPEL. De ook te Haarlem welbekende so praanzangeres, mej. Aixna K appel, heeft zich te Frankfurt a/M. geves tigd en zich daar verbonden aan eon nieuw opgericht vocaal quartet,. dat in de volgende maand zich voor het eerst te Frankfurt en te Basel zal doen hooren. In den loop vaix den winter zal mej. Kappel bovendien medewerken in con certen te Altona, Hagen, Metz, Bonn. Aken, Keulen (in die beide plaatsen in Bach's „Mattheus Passion"), in het „Gewandhaus" te Leipzig, („Ne gende" van Beethoven) te Nijmegen en te Groningen. Vereenigde Staten. Aan 13.000 arbei ders is gezegd dat zij binnen enkele dagen weer aan het werk kunnen gaan. Sedert den slechten toestand in deze industrie zijn 75.000 werklieden voor korten of langer tijd zonder werk geweest. GEVAARLIJK GOEDJE. Te Dinant dansten eenige kinderen om een kaarsje, dat zij in de opening van een vat gestoken hadden. Onge lukkigerwijze was er naphta in dat vat geweest en scheen het nog niet geheel ledig, want eensklaps sprong het vat met een geweldigen slag uit elkaar en een knaapje van 7 jaar werden een arm en een been afge rukt, zoodat het kort daarop over leed. De andere kinderen kwamen met den schrik vrij. Overleden. Hier ter stede is in den ouderdom van 88 jaren overleden de oud-com mies der Provinciale Griffie, de heer II. F. Best. sedert vele jaren gepen sioneerd. Toege wezen. De kantonrechter heeft heden de interventie in de zaak van de Velser Bouwmaatschappij contra de huur ders van verschillende woningen toe gewezen. De interventie werd, zooals men weet, ingesteld door Mr. K. J. Philips, namens zijn cliënt, den heer Schol- tens, alhier. GEARRIVEERD. Prinses Christiaan van Sleeswijk- Holstein en haar dochter zijn giste- ren te Kaapstad aangekomen. Zij werden aan de aanlegplaats begroet door den gouverneur der Kaapkolo nie, het ministerie en den gemeente raad van Kaapstad. Natuurlijk was er een grooTe menigte op de been om de vorstelijke bezoekers te zien, wat voor Zuid-Afrika geen alledaagsehe zaak is. Vrijdag zouden de hooge reizïg sters naar Kimberley vertrekken. ONGELUKKIG. Een krankzinnige vrouw heeft te Boston groote opschudding verwekt. Zij waande dat men haar kinderen wilde stelen en verschansde zich in haar woning, terwijl zij uit het ven ster met een revolver op de voorbij gangers schoot. Twintig politieagen ten trachtten de deur te forceeren. maar de vrouw doodde één hunner en verwondde verscheidene anderen. Toen de openlijke aanval mislukte, nam men list te baat. Men brandde onder het venster een bedwelmende stof, voor de uitroeiing van insecten gebezigd, en de rook daarvan deed de vrouw weldra het bewustzijn ver- liezen, zoodat men de deur openbre ken en zich van haar meester maken kon, waarop zij naar een gesticht vervoerd werd. Haar drie jonge kin deren werden ongedeerd in de wo ning teruggevonden. Russen weder werden verjaagd. Ver schillende Japansche generaals, waar onder een divisie-commandant, zijn gewond. Ammunitie is binnen Port- Arthur gesmokkeld, zonder dat het Japansche informatie-departement in staat was te ontdekken van waar. In den afgeloopen nacht verlieten 6 jonken een plaats in de nabijheid van 'Tsingtau, geladen met versch vleesch en meel, met bestemming voor Port-Arthur. Een groot aftntal gewonde Japan ners komt dagelijks van het front te Dalny aan. Er zijn nu, naar ge meld wordt. 15,000 zieken en gewon den daar; do geheel© stad schijnt een groot hospitaal. Alle groote gebouwen worden als ziekenhuizen gebruikt. De Russen verdedigen de stad met zooveel moed en volharding, dat men in Japansche kringen het voor moge lijk houdt dat Port Arthur het nog een maand, en wellicht twee, vol houdt. IN MANTSJOERIJE. LONDEN, 9 Sept. De Russen begin nen sterke verdedigingswerken aan te leggen om Charbin. DE OPVOLGER VAN VON PLEHWE. PETERSBURG, 9 Sept. De benoe ming van den gouverneur-generaal van Wilna, prins Swiatopolk-Mirski tot minister van binnenlandsche za ken. is thans officieel bekend ge maakt. Begrafenis Hübner. Onder talrijke blijken van belang stelling had heden op „Zorgvliet' te Amsterdam de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den lieer J. H. Hübner, in leven lid der bekende firma Roeloffzen, Hübner en Van Santen, de uitgeefster van het „Nieuws van den Dag". Vele kransen dekten de lijkbaar. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt Met verwijzing naar de mededee- ling, voorkomende in No. 202 van de „Staatscourant" van 28 en 29 Augus tus j.l., brengt de minister van Bui tenlandsche Zaken ter kennis van belanghebbexxden, dat blijkens be richt van Harer Majesteits minister resident te Bucarest, voorloopig alle rechten bij den invoer op stroo en veevoeder in Rumenië zijn opgehe- BENNEBROEK. Tot voorzitter der hier bestaande Sociëteit „Onder Ons" is verkozen de heer P. Bakker en tot secretaris de heer H. Parlevliet. BEVERWIJK. In deze gemeente zijn voor de lich ting 1905 der Nat. Militie 66 personen ingeschreven. De jaarlijksche harddraverij zal al hier niet, zooals eerst was bepaald, op 22 dezer worden gehouden, aan gezien dit gelijk met de wedstrijden op Oud-Rooserxburgh zou zijn, maar een week later, dus op Donderdag 29 Sept. a. s. De loting voor de Nat. Militie zal voor deze gemeente en Heemskerk al hier worden gehouden op 20 October a. s„ en voor Wijk aan Zee en Duin, Assendelft, Castricum en Uitgeest, op 21 Oct. d. a. v. Gedurende de kermis te Wijk aan Zee en Duin zal aan den Hoflander- weg op Maaxxdag 12 dezer een ring- rijderij en op Dinsdag d. a. v. een harddraverij van hitten, gespannen I voor karren, worden gehouden. HAARLEMMERMEER. Onder begunstiging van prachtig weder, heeft Hoofddorp zijn Ko- ninginnefeest ""gevierd. De plechtige opening van het feest geschiedde Don derdagmorgen door den Burgemees- j ter, opgeluisterd door het fanfare corps, daarna kinderspelen, vervol- gens ringrijden op fietsen en in kar retjes en het slot van den dag was, harddraverij van hitten, alles om luxe voorwerpen. Des avonds had een wa terfeest plaats dat uitnemend ge- Tijdens de feestelijkheden is een ernstig "ongeluk voorgevallen. Bij het ringrijden met paard en wagen werd een kind van jaar door een der wagens overreden. Zwaar gekneusd en hevig bloedend werd het bij den dokter gebracht, die dadelijk heelkun dige hulp verleende en het kind ver volgens naar de ouderlijke woning liet brengen. MIDDELEEUWSCHE TOESTANDEN. De correspondent van de Times geeft bijzonderheden over den middeleeuw- schen toestand waarin Marokko weer schijnt te vervallen. De gouverneurs posten worden weer openlijk ver kwanseld. Men laat de gevangenen van honger omkomen in de gevange nis, en een paar dagen geleden zijn in Tandzjer op last van den gou verneur, in 't openbaar duizend zweep slagen toegebracht aan een onschul- digen Mooi'. BLOEDIGE TOONEELEN. Bij een opstootje te Quedlinhurg, tusschen stakers en Italianen die hun plaats zouden innemen, is het bloedig toegegaan. Van de Italianen werden er twee gedood en vijf gewond, een Duitsche metselaar kreeg dolksteken. STOUTE BALLONTOCHT. De bekende luchtreiziger Spelterini zal op, den eersten mooien dag na 12 September, wanneer de windrichting gunstig is, met zijn ballon de „Vega" weer over de Alpen trekken. Steeg hij verleden jaar te Zermatt op, dit jaar zal hij aan het station Eigerwandvan de Jungfrau-lijn de lucht ingaan. Zijn ballon en 210 ijzeren flesschen, ieder met zeven kubieke meters waterstof, bij een druk van 150 atmosfeeren ge vuld, zijn reeds boven. Het doel is door vogelvlucht-foto grafieën nog de laatste geheimenissen van de bergwereld der Berner hoog- alpen te ontsluieren. Geen ballon is nog ooit op 2800 me ter boven de zee, zoo midden in de machtige wereld van rots, graniet en eeuwige sneeuw opgelaten. Voor de betalende sightseeërs", die nog in grooten getale in het Oberland zijn, worden erin de rotsen primitieve tri bunes geslagen. Spelterini rekent tot boven de 5000 meters over de Alpen te trekken en in Noord-Italië "te landen. Groote opschudding werd verwekt door het nederdalen van een luchtbal lon in de Avenue des Champs Ely- sées te Parijs. De ballon was eren vorigen dag met 9 passagiers te Nau- terre opgestegen. Eerst ging zij in de richting van Bougival, dreef over den Mont Valérien en Auteuil en daalde tot op 2000 meters, boven het Champs de Mars. De bestuurder durfde daar echter niet landen en steeg wederom, waarna hij bij de Are de Triomphe terechtkwam en in de Avenue des Champs Elysées, één der drukste punten van Parijs, daalde nij neer. Honderden handen waren hierbij be hulpzaam en de luchtreizigers bereik ten heelhuids den grond. VERBETERING IN DEN TOESTAND. Er komt, na de jongste algemeene crisis, eenige vei'betering in den toe stand van de katoen-industrie in de DOOR BANDIETEN VERMOORD. In een bank te Siatoust in Rusland zijn bij nacht de chef-bewaker en twee ander wakers door bandieten vermoord, die 100.000 aan goud en ƒ700.000 aan geldswaardige papieren geroofd hebben. VERDRONKEN. Twee mannen elk met hun zoontje, resp. 9 en 10 jaar oud, gingen per zeilboot naar Hayling-island. Op den terugweg werd het weer slecht en het begon sterk te waaien. Nog een hon derd meters van wal verwijderd, sloeg de boot om. Onmiddellijk kwam men van het land met booten te hulp. maar slechts één man kon gered worden, de andere en de beide jon gens verdronken. De man die ver dronk was een weduwnaar die 6 jon ge kinderen achterlaat. Op het Engelsche meer Lough Neagh, bij Ardboe Point, zonk een boot, waarin vier mannen zaten te visschen. Twee hunner verdronken, de beide anderen wisten zich metzwen men te redden. ONTROUW BEHEERDER. Te Weenen heeft de advocaat dr. Ludwig Herz zelfmoord gepleegd. Een door de politie naar zijn zaken inge steld onderzoek heeft aan 't licht ge bracht, dat hij alle onder hem berus tende deposito's ten bedrage van ƒ600.000 heeft verduisterd. Deze ont dekking leidde tot onbeschrijfelijke tooneelen in Herz' bureau gisteren vooral van zijn eigen familie zijn er verscheidenen tot den bedelstaf ge bracht. FAILLISSEMENTEN. B. Kaminski, van beroep koopman, to Amsterdam. Richter-commissaris irir. F. N. L. Aberson. II. Baljct. pensionhouder te Benne- konx. Rechter-commissaris mr. baron Van Haersolte. A. Viskoop, te Amsterdam, en S. Groen, te Amsterdam, beiden lid der firma Viskoop en Groen, in kruide nierswaren. Rechter-commissaris mr. A. Fentcner van Vlissingen. II. van Ingen, bakker te Wagenin- gen. Rechter-commissaris mr. C. W. A. baron Van Hgersolte. H. Wilting, gemeente-ambtenaar te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. A. Fentener van Vlissingen. R. Uljee. smid te Arnhem, vroeger Nijmegen. Rechter-commissaris mr. C. W. A. baron van Haersolte. P. A. van Dongen, aannemer t© Raamsdonksveer. Rechter-commissa ris mr. Pothuis Cremers. W. J. Roosen, winkelier te Breda. Rechter-commissaris jhr. nxr. A. J. J. van Sasse van Ysselt. Marktnieuws. Haarlem, 8 Sept. 1904. Op de heden alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoei'd8 H.L. aardappelen, verkocht 8 H.L., f2. a ƒ2.50; 64 II.L. appelen, verkocht 50 H.L. ƒ5.— ƒ10.— 76 H.L. peren, verkocht 63 H.L. ƒ5.— h ƒ10.— 700 bloemkoolen, verkocht 700, 10. ƒ15.170 mnd. snijboonen. verkocht 170 mnd., ƒ1.70 h f 2.90; 260 mnd. heereboonen, verkocht 230 H.L., 1.75 a ƒ2.25 800 bos woi'telen, verkocht 800 bos, f 8.a 10. Burgerlijke Stand. ZE KREGEN MEKAAR. Twee verliefde Molenbeekers, Alexander en Felice, konden geen toe stemming verkrijgen om hun liefdein den echt te bezegelen en daar zij zon der elkaar niet leven konden, beslo ten zij dit leven vaarwel te zeggen. Alvorens dat plan ten uitvoer te bren gen, brachten zij nog een afscheids bezoek aan alle kroegen van Molen beek en tegen den avond begaven zij zich tamelijk onvast ter been, naar I het kanaal. Maar de wederzijdsch© familie had reeds de lucht van heti sombere plan gekregen. Ook zij waren aan het kanaal en de twee moeders waren al druk met elkaar aan het kij ven. De vaders mengden zich daarin, met niet minder lawaai en de jonge lui, die nu hun voornemens vergaten, bemoeiden zich ook met de twist, niet om dezen te kalmeeren, maar integen deel nog heftiger te doen uitbarsten. Het werd spoedig een algemeene klop partij. Een politie-agent kwam er aan te pas en toen vocht men niet lan ger met elkaar, maar keerde de ge meenschappelijke woede zich tegen j den agent, die in een oogwenk be- j roofd was van zijn sabel en zijn képi, terwijl zijn uniform het hard te ver- J antwoorden had. Hij kon echter nog op zijn signaalhoorn blazen en geluk kig voor hem. kwamen er meerdere agenten te hulp. die de orde herstel den. De lieve Felice, die zich aan den eersten agent had vastgeklemd, moest letterlijk naar het bureau gedragen worden, waar spoedig het geheelestel- letje terechtkwam. Allen brachten den nacht achter slot door. maar de we- derzijdsche familie verzette zich nu j niet langer tegen de plannen van Alexander en Felice en gaven toe-j stemming tot het huwelijk. Dat kan een mooi huishouden worden. De Oorlog in het Oosten. HET BELEG VAN PORT-ARTHUR. LONDEN, 9 Sept. De Daily Chro nicle verneemt uit Tsjifoe dat volgens volkomen vertrouwbare berichten de Japanners driemaal enkele forten binnen een mijl afstand van Port-Ar thur bezetten, doch telkens door de BEVALLEN 6 September. A. Farrer—Den Otter, z. 7 September. T. v, d. Berg Prook, z. 8 September. C. Kuijt Tangermann, z. I. Souvcrein Ratsma, z. 9 September. G. Aar- ninkMeiten, d. B. Heerensv. d. Steijle, z. M. A. E. v. d. Bergh— Dekkinga, d. OVERLEDEN 8 September. H. F. Best, 88 j.. Gr. Houtstraat. C. Hosv. d. Landen, 78 j.,W. Appelaarsteeg. Axnsterdamsche Benri door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN DE VRLBS Gister. Haden. DA-8Sept. 74.9 Sept. middenk. openiugak, Cerx Intern. Laudsijndicaat.- A and Koninkl. Petroleum470 Moenra Euini113 Sumatra Paleuibang61 Cert Preferente Peruvian Corp 27',/i«t 27«/16 Cm AtobiBon Topekr.SI1/. SI*/* Denver Itio Grande26:/g 26'/g r Erie29U/j„ 307/8 K. C. Southern241s/js 24*/, Pref. do45*/* 461/i< Cm Missouri Kansas Lexsa... 23*/jj 23'/» New-York Ontario Western 3283»/« Norfolk en WesternC81/». 69 Southern Pacific57®/|j 58 Southern Kails'29*ft 31 Union PacificlOl'/g lOU/t Wabash2iu/jj21*/i Pref. do -- Om Steel CorporationI4i5/j6 141U Bock Island277/t 2Sflfa 4 2e pref. Mexican National- New Orleans10t/j® 10 i*lo Conv Udïou bODde103*/> Cm Car eu Foundry20,/t 21 s/8 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Kediri. van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Sept. van Perim. Het stoomschip Besoeki. van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Sept. van Padang. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de N. A. S. M., van New- York naar Rotterdam, passeerde Don derdag 8 Sept., des voormiddags 7 uur 20 min. Prawlepoint. Het Stoomschip Osiris vertrok 7 Sept. van Port-Said n. Brindisi met de mails ex st. China van Australië. Het stoomschip Oceanien arriveerde 7 Sept. te Marseille van Japan met de mails van Indië, China en Japan. Het st. Bogor. van Rotterdam naar Java, vertrok 8 Sept. van Suez. Het st. Java. van Amsterdam naar Java, passeerde 8 Sept. Kaap St. Vin cent. Het st. Oranje, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Sept, van Genua. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, der N. A. S. M.. van New-York naar Rotterdam, passeerde 8 Septem ber des nam. te 2.30 ure Wight, en nam. 6.15 Beachy Head.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3