NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 22e Jaargang. No. 6507 Verschijnt dagelijks, benaive op zon- en j-eesèöagen. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1904 El HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland„1-65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37% de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel. Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. TWEEDE BLAD. Officieele berichten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormid dags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 27 September e.k., 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie (7de Afdeeling) ter inzage is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van W. H. Droog om ver gunning tot oprichting van eene klee- rendrogerij in het perceel aan den Kampersingel No. 56, Kad. Sectie K No. 1462, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 27 September e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebe stuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der in richting in te brengen. Haarlem, 13 September 1904. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, 1. S. De Burgemeester van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer gemeente, dat het op den lOen September j.l. executoir ver klaard kohier No. 15 op de Perso- neele belasting dezer gemeente, dienst 1904, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 13 September 1904. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. OORLOGSVARIA. GEBED VOOR DE RUSSEN. Het ambtelijke blad te Petersburg bevat het volgende besluit van de Heilige Synode „Naar aanleiding van het keizer lijke besluit, vaststellende dat. nu ons dierbaar vaderland in nood is, vuri ger gebeden opgezonden moeten wor den voor de overwinning van de Rus sische troepen, die aanbidders van Christus zijn, op een wreeden vijand vol listen, verklaart de Synode den 'tijd rijp voor bijzondere gebeden, die in alle kerken van het rijk na de mis op Zon- en feestdagen opgezonden moeten worden, de hulp des Hemels afsmeeken.de voor het Russische leger, dat zijn leven opoffert voor zijn ge loof, zijn Czaar en zijn vaderland, en biddende om lange levensjaren voor de overwinnende troepen en om rust voor de zielen van de strijders die ge vallen zijn." De Synode geeft dan den tekst van het gebed, dat gebruikt moet worden. Ziehier, naar een Engelsche verta ling, hoe het. gebed luidt..Ofschoon wij onwaardig zijn, smeeken wij U, Die sterk zijt in den slag, om hulp. Needrig bidden wij U om onze wape nen in Uwe zaak aan te nemen. Gee' het Christus-beminnende leger Uwen zegen en stel het in staat den vijand te verslaan. Strek Uwe hand uit den hooge uit en tref de harten van den vijand, opdat hij U. den God des vre- des, die Uwe schepselen liefhebt, aan- roepe. O verdediger van het ortho doxe geloof, zend Uwe pijlen neer en verderf den vijand. Tref hem als de bliksem en lever hem over in de han- den van Uwe trouwe troepen. Gij, die Mozes verhoord hebt, zegen wat de Keizer doet. vermenigvuldig zijn roem, bevestig met Uwe almachtige hand zijn rijk. Behoud zijn leger, zend Uwe engelen uit om zijne troe pen te versterken en breng hun heil. Zend vrede over ons. Moge Uwe on zienlijke vinger Uwe dienstknechten beschermen en hun het rechte pad wijzen. Vergeef hun hunne zonden, en sciienk hun een kroon der heerlijk heid. Verleen den Czaar een vreed zaam leven en voorspoed vervul zijne wenschen en werp zijne vijanden neer." Vervolgens wordt de Maagd Maria aangeroepen en eeuwige rust afge smeekt voor hen, die hun leven voor hun geloof en land geofferd hebben. WONDERBAARLIJKE REDDING. Er is reeds melding gemaakt van de tegenspraak van het bericht dat generaal Koeropatkin hij den terug tocht van Liao-jang gewond zou zijn, Het bericht vond zijn oorsprong in het feit, dat twee paarden onder den generaal werden doodgeschotenhij zelf bleef ongedeerd. Rechtszaken. EEN BELEEDIGDE „MAJESTEIT". Dinsdag werd voor de eerste kamer der rechtbank te Amsterdam voortge zet de behandeling van de zaak- Jacques Lebaudy (zich noemende Keizer der Sahara") contra hetAlg. Handelsblad. Ter herinnering strekke dat het blad indertijd Lebaudy „van waanzin aan gegrepen" heeft genoemd, en het ver der schreef dat Z.M. zijne beide voor gangers, z'n vader en z'n broeder, van wie de eerste geschilderd werd als grof speculant, de tweede als bou levardier in reclame-zucht over trof. Na eene ongunstige beoordeeling van een deel der Fransche pers, dat zich ernstig met het plan van den keizer van „Troja" heeft beziggehou den. eindigt het artikel aldus In plaats van den man een krank zinnigendokter op zijn dak te sturen, worden hem bijzondere verslaggevers nagezonden, en worden zijne woorden overgeseind als welkome kopy. Kei zers van het slag van Lebaudy vindt men in een krankzinnigengesticht in overvloed; deze lijders aan groot heidswaanzin zouden ook een rijk zoeken in de Sahara en een jacht uit sturen met 5 man om dit rijk te ver overen. Als zij er slechts de middelen voor hadden. „Dat is het verschil tusschen hen en Jacques Lebaudyzij zijn opgeslo ten en hij is millionair op vrije voe ten. Maar gek is hij zoo goed als zij Nadat de zaak gisteren door den deurwaarder was opgeroepen, deelde rar. Roest namens den procureur van eischer, mr. Salm, mede, dat Lebaudy zijn raadsman heeft last gegeven zich te onthouden van elke verdere acte van procedure. Mr. van Anrooy, procureur van de gedaagde, maakte er daarop de recht bank attent op, dat eischer geen stuk. ken heeft overgelegd, noch doet plei ten, en dus schriftelijke noch monde linge bewijzen heeft bijgebracht. Mr. H. Louis Israels, advocaat van gedaagde (Alg. Handelsblad) laakte deze houding van Lebaudy ten sterk ste. De „keizer" denkt, dat zijne hoo ge waardigheid hem ontslaat van ver dere toelichting. Maar dat is geens zins het geval, en de rechtbank kan hierop antwoorden door de zaak ge heel te beëindigen. Tegenover haar gedraagt Lebaudy zich zeer ongepast, en den gedaagde heeft hij op hooge kosten gejaagd. Want om te bewijzen het gevaarlijke van de onderneming des „keizers" moest door gedaagde een vrij uitgebreid onderzoek worden ingesteld. Als dus ooit een esicherzich schuldig heeft gemaakt aan een on doordacht optreden, dan is het Le baudy. Hij geeft blijk een zeer eigen aardige opvatting te hebben van het geen hij aan de rechtbank in eerbied verschuldigd is. Na het instellen, zijner actie tot schadevergoeding tegen een jarenlang bestaand, fatsoenlijk blad, deed hij eerst alle noodige stappen bij de rechtbank, vraagt dit college den dag der pleidooien te bepalen, en geeft dan order geen verdere stappen te doen. Waarom trok hij niet behoorlijk op tijd zijn klacht in PI. deelde, ter illustratie van dit lichtvaardig optre den van Lebaudy. als voorbeeld mede. dat de „keizer" indertijd bij de be handeling van de klacht tegen hem ingediend door de bemanning van zijn jacht Frasquita, zijn stuk ken van zijn procureur had teruggevraagd, omdat deze hem daar in niet wilde betitelen als „sa ma- jesté l'empereur". enz. Ten slotte wees mr. Iraëls erop, dat de rechtbank te 's-Hertogenbosch. bij vonnis van. den 25sten October 1865, in een gelijk geval niet-ontvankelijk verklaring van den eischer had uitge sproken. en hij concludeerde in dit proces tot hetzelfde vonnis, daar de eisch van Lebaudy geheel onbepaald is, „wij weten", aldus pl.. „niet wat hij vraagt, noch waarom". Pl. ver zocht de rechtbank bij incidenteele beslissing te bepalen wanneer de plei dooien zullen worden voortgezet. De rechtcank ging daarop in raad kamer en deelde mede, dat zij zon der vooruit te loopen op haar eind uitspraak geen prijs stelde op een nadere toelichting op de hoofdzaak. Ze bepaalde de uitspraak op 19 October. de bevoegdheden van zoo iemand niet mogen worden uitgebreid buiten de door de wet aangewezen grenzen door hem op te dragen alle goederen der nalatenschap te verkoopen, die nalatenschap tot effenheid te bren gen en alleen het zuiver saldo aan den erfgenaam uit te keeren gaat de testateur te buiten de grenzen, door de wet aan de macht van een execu teur-testamentair gesteld. Tegen deze beslissing beriep zich in appèl mr. M. J. de Witt Hamer, advocaat te Middelburg, op de ge schiedenis van art. 925 B. W„ betoo- gend, dat de hier gestelde voorwaar de niet was in strijd met de wetten en de goede zeden. Mr. J. B. Cohen, advocaat te Den Haag, verdedigde het aangevallen vonnis. Uitspraak over 5 weken. nooit gekroond worden". De koning verfrommelde het stukje papier, mompelde een excuus en stond van tafel op, om niet terug te kee ren. EEN JURIDIEKERIGE KOETSIER. Dat koetsiers niet misdeeld zijn van fijn juridisch onderscheidingsvermo gen, ware af te leiden uit de cassatie middelen, door een lid van dit gilde bij memorie aangevoerd tegen zijne veroordeéling door de Rechtbank te Rotterdam tot 1 boete of één dag hechtenis, wegens het (in strijd met artikel 8 paragr. 69 der Rotterdam- sche verordening op het rijden) bij het wenden om een hoek harder dan stapvoets rijden. Onze slimme koetsier had er de verordening blijkbaar goed op nage lezen en betoogde nu, dat daarin niet vdrboden wordt harder dan stap voets te rijden, doch anders dan stap voets te rijden. Ten onrechte had dus z. i. de rechter de uitdrukking „stap voets rijden" beschouwd als een aan duiding van de snelheid, waarmede gereden wordt, terwijl bedoeld werd de wijze van rijden, dus niet in „draf' of „galop". Advocaat-generaal bij den Hooger. Raad mr. Ort liet zich echter door deze redeneering niet overtuigen. De verordening verbiedt, bij het wenden om een hoek, anders, d. i. op iedere andere wijze dan stapvoets te rijden. Welnu, zoo concludeerde adv.-gen., „harder" dan stapvoets rijden is dus ook „anders" dan stapvoets rijden. En een andere redeneering van den koetsier, volgens welke „harder dan stapvoets rijden" niet vatbaar zou zijn voor zintuigelijke waarneming (en dus niet het voorwerp had mogen uitmaken van een getuigenverklaring) noemde adv.-gen. eene miskenning van het menschelijk waarnemings vermogen. Hij concludeerde tot verwerping van het beroep. Uitspraak 10 October. ONSTICHTELIJKE TWISTEN. Te Dalkeith, bij Edinburg, is er twist tusschen Brown, den predikant van de Congregationalistische Evan gelische Uniekerk, en zijn kerkeraad. De kerkeraad zegt, dat Rev. Brown geen predikant van de gemeente meer is, maar Brown houdt vol van wel. Zaterdagavond brak Brown de kerk deur open en liet een smid een ander slot er op maken. De kerkeraad haal de politie, maar de predikant bleef waar hij was. Zondagochtend wilde ds. Brown preeken als gewoonlijk, maar er werd in de kerk zoo'n kabaal gemaakt beide partijen hebben aanhangers in de gemeente dat de dienst geen voortgang kon hebben. Zoowel de Rev. Brown als leden van den kerkeraad bleven vervolgens in de kerk, waar zij hun eten lieten ko men. Geen van beide partijen wilde de andere in het bezit der kerk laten. EEN ERFENIS-QUAESTIE. Voor het gerechtshof te 's-Graven- hage werd gisteren bepleit de vraag of iemand, die geen legitieme erfge namen nalaat, bij testament over zijn nalatenschap mag beschikken in dier voege, dat hij aan een dëjrde op draagt al zijn roerende en onroeren de goederen te verkoopen en het pro venu in contanten aan den erfge naam uit te keeren. De Middelburgsche rechtbank was van oordeel, dat dit niet mocht, om dat die derde moet beschouwd wor den als een executeur testamentair en Sport en Wedstrijden WIELRIJDEN. Het programma voor de kampioen schappen van de Athletische Club „De Bataaf" a.s. Zondag op do Amster- damsche Wielerbaan te houden, luidt als volgt No. 1. Kampioenschap over 1 K.M. voor professionals. No. 2. Kampioenschap over 1 K.M. voor amateurs. No. 3. Kampioenschap over 25 K.M. voor amateurs met levende gangma- king. No. 4. Tandemrace over 2 K.M. voor amateurs. No. 5. Tandemrace over 2 K.M. voor professionals. No. 6. Kampioenschap over 3331/3 M. hardioopen. No. 7. Kampioenschap over 5000 M. hardioopen. No. 8. Match over 1 K.M. wielrij- den tusschen professional en ama teur-kampioen. korten afstand. No. 9. Match over 1 K.M. hardioo pen tusschen winner korte on lange afstand. Onder de deelnemers zijn de vol gende namen P. Dickentman. Bruno Salssmann Ivan Goor, J. Hoorn, Vrouwes, Ilarie Meyers, Guus Schilling, A. Bouma, J. Stol, J. van Gent, W. Mulder. Jaap Eden, Jac. D. Smout, R. L. de Fiel liettasz Goethart, A. de Bruin en C. C. J. de Koning. Gemengd Nieuws. NIET PLEZIERIG. Een Engelsch blad maakt melding van een incident, dat zou hebben plaats gehad eenige dagen geleden, terwijl Peter van Servië aan tafel zat. De koning die zeer goed geluimd was praatte met eene naast hem zit tende dame over de feesten die tenge volge van de kroning zullen plaats hebben. Toen de soep was rondgediend be merkte hij onder zijn bord een stukje perkament van ongeveer vijf centime ter in het vierkant. Hij nam het op, keek er naar en werd plotseling doodsbleek. De dame naast hem keek scherp toe en zag, dat op het stukje papier in groote letters stond geschre ven „Peter Karageorgeviteh, gij zult werd pas dezer dagen bekend, toen hij een uitnoodiging van den keizer om gezondheidsredenen moest af slaan. De wetenschap staat blijkbaar radeloos voor de geheimzinnige ziek te, die het boomsterke lichaam van „Bismark's oudste" verwoest. Van andere zijde wordt beweerd dat het kanker is en dat de oude Bis marck daaraan" indertijd ook gestor ven fa. De toestand van den zieke is wan hopig. ONTSLAG GEVRAAGD. Een Reuter-telegrarn uit Peters burg meldt, dat admiraal Alexejef naar men gelooft den Tsaar zijn ontslag gevraagd heeft als onderko ning in het Verre Oosten, doch dat de Tsaar nog geen beslissing geno men heeft. ZENDELINGEN-MOORD. De „Kölnische Zeitung" heeft over i.Iakassar uit Nieuw-Pornmeren (bij Duitsch Nieuw-Guinea) bericht ont vangen van een zendelingenmoord. De paters Rasdier, en Rutten, de broeders Bley, Plasschaert en Schel- lekens en zusters Holler, Ballca, Utscu Schmitt on Rath zijn vermoord door hun bekeerlingen. Naar 't heet, was .ontevredenheid" de oorzaak en be staat er verder geen gevaar. De zendelingen behoorden tot het e-enootschap van het H. Hart van Jezus, dat voor Duitschland een moe derhuis te Munster in Westfalen heeft. Een Reuter-telegrarn uit Brisbane vermeldt nog, dat 36 inboorlingen ge vangen genomen, en 16 wegens den moord op de zendelingen terechtge steld zijn. Volgens dit bericht lag het in de bedoeling der inboorlingen, alle blan ken te vermoorden. De „Köln. Ztg." verneemt over de vermoorde zendelingen in Duitsch- Nieuw-Gninea eenige bijzonderheden, waaraan het „Hbld." ontleent, dat pater Rascher een zeer bekende per soonlijkheid was. Kort geleden wa ren zijn verdiensten erkend door het verleenen van de Kroonorde 4e klas. Hij werd in 1868 te Sombach in Beie ren geboren. Pater Rutten. die hem steeds trouw ter zijde stond, werd in 1873 te Tilburg geboren en was sedert 1900 priester en zendeling. Broeder Blev werd te Haltern geboren en be hoorde tot de orde der Trappisten. De broeders Eduard Plasschaert sn Johan Schollekens waren evenals pa ter Rutten Nederlanders. Plasschaert werd in 1871 bij Breda geboren, ter wijl Schellekens in 1873 te Oosterwijk het levenslicht aanschouwde. De zus ters Haller, Schmitt en Rath waren allen van Duitsche nationaliteit. Zus ter Balka was uit Galicië, zuster Utsch uit Mutersbach (Trier) afkom stig. BESTORMING VAN EEN KLOOSTER. De laatste der door de nieuwe wetgeving ontbonden geestelijke or den, die der Barnabieten. is Zondag morgen uit haar klooster, in de Rue Legendre te Parijs, verdreven. De po litie had hier buitengewone maatre gelen genomen. Tegen 5 uur 's morgens posteerden zich 150 agenten, 20 brandweerlieden en een afdeeling der republikeinsche garde op de straat voor het kloos ter. Daar de broeders weigerden, na een driemaal herhaalde sommatie van den commissaris van politie om het klooster te ontruimen, zelfs verklaar den, dat zij alleen wilden wijken voo geweld, werd het gebouw bestormd. De broeders vluchtten in de kapel. Di politie verdreef hen ten slotte allen. Een jonge man werd gearresteerd. BELEEDIGING VAN EEN KONINKLIJKEN GAST. Uit Belgrado wordt gemeld, dat twee bladen der oppositie heftig zijn uitgevaren tegen den Montenegrijn- schen minister van buitonlandsche zaken Woekowitsj, die den erfprins Danilo zal begeleiden naar de kro ningsfeesten te Belgrado. Zij beweren, dat de minister de schuld draagt van vroegere oneenigheden tusschen Ser vië en Montenegro. De Servische regeering zal de ver antwoordelijke redacteurs dezer bla den doen vervolgen wegens beleedi- ging van den koninklijken gast. HERBERT BISMARCK. Men erkent nu te Berlijn, dat prins Herbert Bismarck gevaarlijk ziek is. Tot nog toe had men het tegenge sproken. Naar men verneemt, is zijn ziekte, die reeds verscheiden maan den geleden begon, van merkwaardi- gen aard. In het voorjaar was Herbert Bismai'ck in Engeland bij verwanten van zijn vrouw. Aan een maaltijd at hij daar van een vischgerecht, waarna hij onwel werd, en niemand anders van het gezelschap. Hij had een viseh voor zich genomen zijn ta- felgenooten, die andere visschen gege ten hadden, bleven gezond. In de vol gende weken openbaarde zich een slepende ziekte, die als een zich uit breidende besmetting door een visch- vergif verklaard werd. Er kwamen gevallen van diepe bewusteloosheid, o.a. op den gedenkdag van den dood van den ouden Bismarck, juist toen Herbert zich met de zijnen in het mausoleum te Friedrichsruh bevond om eenige kransen bij het graf neer te leggen. De toestand van Herbert Bismarck, tot nog toe verheimelijkt. Wegens een overtreding der Veilig heidswet stond terecht H. Kleinmann. lichtdrukker te Haarlem. Deze had verzuimd bij het gemeentebestuur van Haarlem, met het oog op de Veilig heidswet. aangifte te doen van een op zjjn fabriek gebeurd ongeval. Elsch f 3 boéte of 3 dagen hech tenis. Ten slotte stonden eenige peurders terecht. Tegen hen werd door het O. M. boeten geëischt van 15 of 4 dagen hechtenis en van 1 of 1 dag hech tenis. EENE VERKLARING VAN ROOSEVELT. Roosevelt zegt in den brief, waarin hij verklaart de candidatuur voorliet, presidentschap der Unie aan te ne men. dat de vloot het krachtigste schild tegen een oorlog is hij geeft de redenen op, waarom de regeering in den laatsten tijd oorlogsschepen gezonden heeft naar Panama, Beiroet Tandzjer en Smirna. Het prijsgeven van de Filippijnen zou een groote •amp zijn. en de Unie zou in het Verre Oosten niets meer in te bren gen hebben als zij dat deed. Roosevelt somt dan de voordeelen op. die het verdrag met China in de toekomst brengen kan. De Monroe- leer heeft nieuwe kracht verkregen, maar de Amerikaansche republieken weten dat zij die gerechtigheid zoe ken, zuiver van geweten moeten zijn, en de verantwoordelijkheid moeten dragen van de uitoefening van het recht op vrijheid. Hij noemt de po ging om de tarievenkwestie en de kwestie der trusts met elkaar te ver mengen, onoprecht, en zegt dat de misstanden, door de trusts teweeg gebracht, slechts opgeheven kunnen worden langs den weg, sedert drie jaren door het congres en het uitvoe rend bewind bewandeld. Kantongerecht. Vervolg Gemeenteraad. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Dat door het Gemeentebestuur aan II M. de Koningin bij gelegenheid van Hoogstderzelver verjaardag een gelukwensch toegezonden is, voor welk telegram, namens Hare Majes teit dank is betuigd dat is ingekomen een schrijven van Mevrouw de Wed. Beijnesvan der Heijden, houdende mededeeling van het overlijden van haren echtgenoot, den heer J. J. F. Beijnes dat is ingekomen en in druk aan de leden is rondgezonden de ontwerp-be- grooting dienst 1905; a. dat zijn ingekomen Ie. dertien processen-verbaal van afkeuring van vleesch als zijnde onge schikt voor de consumptie 2e. een dankbetuiging van de amb tenaren op het kantoor van den Ge meente-Ontvanger voor het genomen raadsbesluit van 24 Augustus j.l. no. 10, houdende wijzizing der verorde ning b. dat zijn gesteld in handen van B. en Wethouders om advies le. een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hooge- zandSappemeer. aan de Gemeente raden in Nederland, met een adres aan Z. E. den Minister van Binnen- landsche Zaken, betreffende wijziging van art. 245 der Gemeentewet; 2e. een voorstel aan den Raad van den heer W. A. J. van de Kamp tot het vaststellen van eene verordening als bedoeld in art. 29 der Leerplicht wet 3e. een adres van H. Kramer te Bloemendaal ter zake het dempen van een gedeelte sloot bij zijn perceel aan de Kleverlaan A 422 c. dat door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land. als buitengewoon gemeente veldwachters zijn benoemd de heerL. W. Havelaar, Directeur der Gemeen telijke Duinwaterleiding en F. Bou- man, tijdelijk belast met de werk zaamheden verbonden aan de betrek king van opzichter over den melkver- koop d. dat zijn ingekomen le. een schrijven van Gedeputeerde Staten der provincie Noord Holland, houdende bericht van ontvangst van de verordening tot wijziging van art. 58 der Algemeene Politieverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 10 Augustus 1904, No. 18 2e. een schrijven van dezelfden, hou dende bericht van ontvangst van do verordening tot wijziging van ver schillende artikelen der Algemeene Politieverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 10 Augustus 1904 No. 19; 3e. een schrijven van dezelfden ten- geleide van het door hen goedge keurde besluit van 10 Augustus j.l. no. 22 betreffende aanvaarding van een strook grond aan do Leidsche Vaart. 4c. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hem goedge keurde besluit van 10 Augustus j.l. no. zich'IP treffende verkoop van twee strookjes grond aan den Kampersin- 'Zitting van Woensdag 14 Sept. Vervolg. Voorts hadden zich, zooals gewoon lijk. eenige vertegenwoordigers van de lieve straatjeugd te verantwoor den wegens het plegen van straat schenderij of baldadigheid. Onder de ze waren er eenigen, die met steenen geworpen hadden, zoowel op doode voorwerpen als op menschen en die ren. Deze overtreders hoorden boeten van f 5 of 2 dagen, van 2 of 2 dagen 90 en 1 of 1 dag hechtenis tegen "vervol»!» werden «min, overtre-1 sor' nnn 'I' Xan Cruyningen; dingen van "de Drankwet behandeld. J"», vln d™1""™ Tenen een biel-huishoudster in de g®1®1?» \"n het door hen goedgekeur- Kaniperstraat werd door het O. M. Sï £a,nI<t ™n 1,1 Augustus j.l no. wegens het verkoopen van sterken ^treffende aam tilling an de re- drank in het klein zonder de vereisch- Jaarw°dden vai* Hoofden te vergunning geeischt een boete vanVan scholen en van de regeling van ƒ50, bij niet-betaling te vervanger, i e£ eerder onderwijzend personeel, door 20 dagen hechtenis. Aan d®n Raad wordt voorgesteld Beter kwam een bierhuishouder iniom huur van grond achter het de Leidschestraat er af; hij hoorde p.erc(*®* aaP de Nieuwe Gracht No. 51 wegens dezelfde overtreding een boe- staando ten name van S. Bertling, te eischen van ƒ10, te vervangen door 1 over schrijven op naam van J. C. 10 dagen hechtenis. jLaan I Ook werden er eenige overtredingen Goedgekeurd, van de Arbeidswet behandeld. Do> dat is opgenomen de kas van het zandschipper C. J. van Dijk te Haar- i weduwen- en Weezenfonds voor de lem had op 24 Juni twee jongens van Gemeente-ambtenaren. Alles is in or- 9 jaar arbeid laten verrichten, n.l. bet voorttrekken van een schuit. De ambtenaar van het O. M eisehtc voor deze overtreding twee geldbo ten. elk van ƒ15. te vervangen door do bevonden met een saldo in kas van 559.991/2; dat aan Th. Dollé op verzoek eer vol ontslag is verleend als bewaarder j van de Hoogere Burgerscholen maal 15 dagen hechtenis. j dat aan de Wed. Van der Hulst, De schoenmaker Nijs to Beverwri:geboren Huiberts en hare kinderen had zich aan een dergelijke overt reeen gezamenlijk pensioen van 379 is ding schuldig gemankt IIü ha-! -n toegekend jongen beneden den leeftijd van 161 dat aan den heer P. J. Smit met jaar na des avonds zeven uur arbeidingang van 1 September op verzoek laten verrichten. Hij hoorde evenals j eervol ontslag is verleend als hoofd zijn collega, schoenmaker K. Struis-commies ter Gemeente-secretarie en berg eveneens te Beverwijk, die zich zulks onder dankbetuiging voor de aan hetzelfde feit had schuldig ge (vele en goede diensten gedurende zoo- maakt, ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis! vele jaren aan de Gemeente bewezen tegen zich eisehen. dat bevorderd is tot hoofdcommies,

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5